7» JU hulst Erfpachtkwestie pas donderdag in Sasse raad Toren Sluiskil hard aan een onderhoudsbeurt toe ENTZLER Borsele overweegt toetreding tot keten tipgemeenten fETHOUDER PLATSCHORRE: ANGST VOOR HERINDELING NAAIMACHINE bureaulamp hanglamp prikbord ISCHOENEN 25.000e bezoeker De Halle CDA wil aardgas voor Zandstraat Nieuw uniform voor fanfare van Sluiskil A54 WOENSDAG 27 NOVEMBER 1985 T16 PAGINA ZEELAND 3 VAN ZEELAND |SPITTERS II I I I I AANBIEDING VAN EN PIET! ■RTING jnzolen inenstraat 21 M. 01140-13425 SAS VAN GENT - Met een inwonertal van 9100 en een precaire financiële positie, ver keert de gemeente Sas van Gent nog altijd 'in een gevaarlijke zone'. Jaguar terug bij eigenaar 'ZE DURVEN NIET' Boete voor diefstal oude pallets Verkoop van industrieterrein CDA Aardenburg neemt voorstel bestuur over politierapport Westdorpe markten |i i i vs van 'Sas van Gent nog in de gevarenzone' Schoenhandel Bierkaaistraat 28 HULST tel. 01140-12937 sen nieuwe |r. v. Waesberghestraat 17 4561 AB HULST Tel. 01140-16774 lu bij ons terecht! lays eigen bedrijf vervaardigd. Deze zool- ierkortingen, rugklachten enz. loutilleerde schoenmakerij met flexibele hals voor 40 watt lamp kleuren: wit, grijs en zwart "*"3^50- met pendel doorsnede: 25 cm voor 60 watt lamp kleuren: wit, grijs, turquoise en zwart c <80 cm afgewerkt met een houten lijst afmeting: 60 x 40 cm van44^vo 60 x 80 cm van produkten - Bram Oppeneer MRKT 15-tel. 01140-11998 ig t/m 31 december a s. en zolang de gelden afgehaald in de winkel. Van onze correspondent AXEL. - Dinsdagavond werd de 25.000e bezoeker verwelkomd in het ge meenschapscentrum De Halle te Axel. De heer R. van Overmeeren mocht als gelukkige een bos bloemen in ontvangst ne men van de heer J. van Schaik, voorzitter van het Halle-bestuur. „We zijn erg blij dat we u hier als gelukkige mo gen feliciteren", sprak Van Schaik de heer Overmeeren toe. „Het aantal bezoekers geeft aan dat hier veel voetjes over de vloer gaan, vooral als we bedenken dat de vaste bezoekers niet mee zijn geteld. De heer Overmeeren, die als voorzitter de ledenverga dering van de Zeeuws- vlaamse Vogelvrienden voorzat, was zeer ver baasd te horen dat hij de 25.000e bezoeker was. „We zijn erg blij met De Halle als onderkomen. We worden als Vogel vrienden zeer goed be handeld en over alles is overleg mogelijk", aldus de 25.000e bezoeker. „En problemen hebben we nooit gehad. We hopen dan ook nog jaren ge bruik te mogen maken van De Halle". hgrotingsraad 0- W I*"'? - Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - De CDA- Iractie in de Sasse gemeente raad vindt dat de gemeente maximaal 15.500 gulden moet uittrekken om 31 'onrendabele ■insluitingen' in Zandstraat ra omgeving aan aardgas te keipen. Dat blijkt uit een mo- die de confessionelen in dienden tijdens de begrotings behandeling door de gemeen teraad. Volgens de motie gaat het n een bijdrage van hoogstens SO gulden per aansluiting. De extra uitgave van maximaal i'5,5 mille wordt, als het aan Ihet CDA ligt, in vijf jaar tijd 'tgeschreven op de post 'niet uitte stellen voorzieningen'. In de algemene beschouwin gen bepleitte fractievoorzitter l van Waes ook meer aan dacht voor het Sasse riole- 'ingsstelsel dat er bijzonder slecht aan toe is. „Het struc tuurplan blijft in de steigers staan en de onderhoudswerk- lamheden blijven maar vooruit geschoven worden," aldus Van Waes, die vond dat V in de meerjarenraming een Post moet worden opgevoerd voor noodzakelijke verbete- 'ingen. Volgens B en W wordt 'r werk van gemaakt binnen de beperkte financiële moge- üikheden. Van Waes wijdde ook een Passage aan de kabel-tv in Sas 'an Gent. Volgens het CDA "toet aansluiting op een Belgi- sohe kabel maar eens worden onderzocht. „Het is wel dege lijk mogelijk en men krijgt •en veel bredere keuzemoge- Plkheid." De PvdA liet een waarschu wend geluid horen over een #08 altijd openstaande ge- [Jeente-garantie. Sas van oent staat garant voor een vestant-geldlening van twee Jkljoen gulden voor het zie kenhuis in Sluiskil. „Dit baart ons zorgen gezien de bouw van oen nieuw ziekenhuis in de kanaalzone. Mogelijke opvor dering van een dergelijke ga- 'antie betekent onherroepelijk et bankroet van onze ge beente," aldus fractievoorzit- krW. Roskam. Zjjn partijgenoot, wethou- 6r J. Platschórre beloofde oehriftelijk opheldering te zul- 'en vragen over de financiële 'wikkeling rond het Sluis- kf'se ziekenhuis, wanneer dit "in poorten sluit bij de ope- Jvng van een nieuw streekzie kenhuis. Van een onzer verslaggevers Want als het aan minister Rietkerk en een meerder heid van de Tweede Kamer ligt, hebben kleinere zelf standige gemeenten hun langste tijd gehad. De grens is daarbij gesteld op ongeveer 10.000 inwoners. Volgens het CDA gaat dit dan ook nog gepaard met on verantwoorde kapitaalsver nietiging, het stellen van ver keerde prioriteiten voor over heidssubsidies en onverant woorde uitgaven. De rode cij fers die het resultaat zijn, lei den 'iedere keer tot een lasten verzwaring voor de inwoners van onze gemeente, met als gevolg dat die nu zowat aan de top zit'. In het algemeen klaagden de christen-democraten over een weinig coulante behande ling van hun fractie door B en W en de raad in de afgelopen vier jaar. „Vragen, gesteld door onze fractie werden vaak niet, onvolledig of foutief be antwoord," aldus een veronge lijkte Van Waes. Platschórre toonde weinig medelijden: „Bij al deze kri tiek heb ik een alternatief ge mist. Niets wordt aangedra gen. Dus in feite zien zij ook wel in dat er wel juist is ge handeld," Volgens de wethou der gaat het CDA bovendien voorbij aan 'een financiële problematiek, achtergelaten door confessioneel getinte col leges'. Waarvan hij enige voorbeelden gaf. Morgen (donderdag) zet de Sasse raad de begrotingsbe handeling in tweede termijn voort, waarbij men begint met een van de heetste hangijzers, de verhoging van erfpachtca nons. Wethouder J. Platschórre van Sas van Gent haalde gis teravond de plannen van de minister aan om zijn 'finan- ciëel herstellingsbeleid', -on der meer leidend tot belas tingverhogingen enerzijds en bezuinigingen aan de andere kant- te rechtvaardigen. „Als dit beleid wordt losgelaten ko men we wederom in de geva renzone terecht -ofwel artikel 12- en dat is geen gunstig per spectief voor de bevolking," aldus Platschórre tijdens de begrotingsbehandeling door de gemeenteraad. Hij voegde er aan toe dat 'zachte heel meesters stinkende wonden maken'. Het beruchte artikel 12 be paalt dat een gemeente, die zelf de eindjes niet meer aan elkaar kan knopen, onder rijkstoezicht komt te staan. In het armlastige Sas is men daar al geruime tijd bang voor. Nu komt er, althans volgens Plat schórre, de dreiging van een herindeling bij. De wethouder wist zich gis teren gesteund door z'n eigen PvdA-fractie in de raad en door de andere 'regeringspar tij', Gemeentebelangen Groot Sas. Beiden waren ervan over tuigd dat Platschórre in de af gelopen jaren terecht 'puin heeft geruimd', en ook dat aan belastingverhogingen niet valt te ontkomen. Platschorre's verweer was vooral gericht aan het adres van het CDA, dat, traditiege trouw, weinig heel liet van het beleid van B en W. De opposi tie sprak van 'zeer zware don kere wolken' boven Sas en meende dat 'met moed en durf het roer om moet'. Fractie voorzitter L. van Waes: „Con sequent wordt gesteld dat het gezond maken van de finan ciën prioriteit heeft. Langs de andere kant moeten wij con stateren dat dit gepaard gaat met het onverantwoord laag of niet ramen van posten voor noodzakelijk te verrichten ac tiviteiten. Zodat onaanvaard bare achterstanden ontstaan op het gebied van onderhoud en vervangingswerkzaamhe den. Door dit verzuim wordt een zware financiële last naar de toekomst gelegd." HOEK - De vorige week woensdag in de buurt van Hoek gevonden Jaguar perso nenauto is terug bij zijn eige naar. Maandagavond kon het voertuig, dat meer dan een ton waard is, door de gemeentepo litie Terneuzen aan de recht matige eigenaar worden te ruggeven. Toen meldde zich een inwo ner van het Engelse Birming ham, die aan de hand van eigendomsbewijzen kon aan tonen dat het gevonden voer tuig aan hem toebehoorde. Van onze correspondent SAS VAN GENT - „Ze durven niet; dit is de mensen moedwillig dwars zitten". Kreten van enkele hevig teleurgestelde erfpach ters gisteravond tijdens de raadsvergadering in Sas van Gent. Het voor hen belangrijke voorstel, van het CDA om de drastische verhoging van de erfpacht in de gemeente Sas van Gent geleidelijk in te voe ren, en niet zoals de raadsbe sluiten in één keer, wordt pas donderdag in discussie ge bracht. Voordat het voorstel van het CDA om dit aan de agenda toe te voegen aan de orde kwam, pleitte de voorzit ter W. Dusarduijn om het pas donderdag te behandelen. „Ik vraag u dit omdat de erfpacht een belangrijk onderdeel is van de gemeentebegroting die later aan de orde komt". Deze uitspraak wekte echter woede op bij de CDA-fractie. L. van Waes: „Maar meneer de voorzitter, dat kan toch hele maal niet". G. de Buck: „Dit is flauw en bovendien volgens het reglement van orde niet juist. De discussie had dan ge voerd moeten worden tijdens de extra raadsvergadering van half november. Het is een voorstel van twee raadsverga deringen eerder. Ik denk dat we al geduld genoeg hebben gehad". A. de Wolde van de PvdA begreep de veronge lijkte reactie van het CDA niet: „Het is toch één vergade ring (de raad kwam gister avond bijeen en praat name lijk donderdag verder - red.) dus wat is er zo erg om dit voorstel pas donderdag te be handelen". Het probleem zat hem in de grote publieke opkomst. De publieke tribune was goed ge vuld met gedupeerde erfpach ters. Deze opkomst stemde het actiecomité dat de raadsbe sluiten om de erfpacht in Sas van Gent drastisch te verho gen, aanvecht, zichtbaar tot genoegen. Johan de Block: „Zie je de belangstelling, dit steunt en geeft ons de kracht om door te gaan". Het voorstel om de CDA- motie aan de raadsvergade ring toe te voegen, haalde het. Voorzitter W. Dusarduijn kreeg echter na zijn krachtig stemadvies om tot donderdag te wachten, iets wat op de pu blieke tribune met 'oh, wat een zielepoot' werd onthaald, zijn zin. Met uitzondering van het CDA voelde niemand in de raad ervoor om gisteravond al de gevoelige erfpacht-kwestie in discussie te brengen. Waarop een groep erfpachters 'morrend en demonstratief' de zaal verliet* Ondanks al deze beroering op de publieke tri bune bleek uit de gisteravond uitgesproken algemene be schouwingen en de antwoor den daarop van het college, dat de standpunten over de erfpacht-kwestie vrijwel vast liggen. Het CDA lijkt alleen te staan in het streven naar een betalingsregeling. J. Platschórre. - foto's archief de stem Van onze correspondente MIDDELBURG - De 27-jarige N.B. uit Breda was op 12 augus tus op bezoek in Goes. Op het terrein van een bouwmaterialen- zaak ontdekte hij een stapel 'oude spullen' die hij zelf nog best kon gebruiken, 's Avonds laadde hij er zijn aanhanger mee vol en dinsdag stond hij voor de politierechter in Middelburg op be schuldiging van diefstal. „Echt stelen was het beslist niet", zo betoogde B., „die troep lag daar maar en dat vond ik gewoon jammer". Het ging om 46 zogenaamde pallets (niet nieuw maar wel nog bruikbaar) die in een hoek van het terrein lagen opgestapeld. „Als ik echt had willen stelen, had ik wel andere spullen gepakt, want die lagen er ook", aldus B. Officier van justitie mr. Bouman geloofde niet zo in de 'goede trouw' van de man uit Breda, vooral ook omdat hij al tweemaal eerder voor diefstal was veroordeeld. Hij eiste dan ook behalve de gebruikelijke boete (500 gulden) in dit soort zaken, ook een 'stok achter de deur' in de vorm van een voorwaardelijke gevan genisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar. Tot grote verontwaardiging van de verdachte oordeelde poli tierechter mr. Vermeulen conform de eis. Van een onzer verslaggeefsters HEINKENSZAND - De gemeente Borsele overweegt toe te treden tot een keten van 'tipgemeenten'. Dit voorstel van B en W aan de gemeenteraad komt vrij kort nadat -in navolging van Steenwijk- besloten werd een tipgeld van tien procent uit te loven aan die gene die een tip geeft, die leidt tot de verkoop van ge meentelijk industrieterrein. Pastor Van Door zal ook blij zijn als de toren (op de achtergrond) een onderhouds beurt heeft gehad. - foto de stem cor j. de boer Van een onzer verslaggevers SLUISKIL - De enige toren waarover Sluiskil beschikt, die van de r.-k. kerk, is hard aan een onderhoudsbeurt toe. Daarbij is het nodig dat ook eens gekeken wordt naar de stoel waarin de klok is opgehangen. „Wij weten al een tijdje dat er iets aan moet gebeuren. Maar de benodigde finan ciën ontbreken ons, reden waarom wij on der meer een fancy-fair gaan houden. Het is echter kort dag: de zaak moet nodig on der handen worden genomen", aldus de heer M. v.d. Branden, bestuurslid van de Sluiskilse parochievergadering en nauw betrokken bij de onderhoudszaken. Een van de grootste problemen is de leien bedekking van de klokketoren. „Vroeger hadden de Paters Capucijnen een onder houdscontract met een leidekker. Toen de toren - tegen een symbolisch bedrag - in eigendom kwam van de parochie werd dat contract opgezegd. De afgelopen 20 jaar is er wel incidentele controle en reparatie ge weest, „maar", aldus de heer Van de Bran den, „regelmatige controle zou toch beter zijn geweest". Het parochiebestuur heeft nu grote prio riteit gegeven aan de onderhoudsbeurt van klokketoren en klokkestoel. Daarvoor is on der meer een speciale commissie in het le ven geroepen, onder voorzitterschap van de heer Elskamp, om te proberen tijdens een grootscheepse actie geld voor dit doel bijeen te krijgen. Sluitstuk van de actie is een fan cy-fair. „Wij hopen op de medewerking van alle Sluiskillenaars. Tenslotte is de toren de enige die wij hebben en bepalend voor het aanzien van het hele dorp. Wij moeten die daarom in ere houden", zo werd gisteren gezegd. Van onze correspondent SLUISKIL - Tijdens het tweede deel van het jubi leum-concert dat zaterdag in De Sterre wordt gegeven, zal de Sluiskilse Fanfare zijn nieuwe uniformen to nen. Het concert is onder de noemer 'Vijftig jaar muziek in Sluiskil' in mei van dit jaar ook al eens uitgevoerd en trok toen veel belangstel lenden. Op veler verzoek volgt zaterdag een tweede uitvoering. Piet Luyckx, oud-be stuurslid van de Fanfare, zal dan op de van hem bekende wijze de zaken aan eikaar praten. Tijdens het concert worden muziekstukken uit gevoerd, die de afgelopen 50 jaar op het repertoire heb ben gestaan. Het korps telt momenteel 40 muzikanten, die onder leiding van R. Jur- riens zaterdag om 15.30 uur beginnen te spelen. Enkele andere gemeenten kregen lucht van dit systeem en legden eerst in Steenwijk hun oor te luisteren. Deze ge meente komt nu met het voor stel een landelijke keten van tipgemeenten op te zetten. In clusief Borsele zijn er op dit moment zes initiatiefnemers, maar dit kan tot tien deelne mers worden uitgebreid. Per provincie mogen maximaal twee gemeenten deelnemen. Een uniforme regeling dient te worden nagestreefd. De an dere gemeente dringen er bij Borsele op aan het tipgeld nu ook naar vijf procent terug te brengen. Deelnemende gemeenten moeten tippaspoorten be schikbaar stellen aan de plaatselijke bevolking (kosten ongeveer 15.000 gulden). Bor den, geplaatst bij enkele in valswegen en industrieter reinen, vergen een bedrag van 4.000 gulden. Alle deelnemende gemeenten storten een bedrag van 10.000 gulden in een geza- melijk fonds voor publiciteit op landelijk niveau. De plaat selijke publiciteit moet door de gemeenten zelf verzorgd wor den (circa 10.000 gulden). De totale kosten van de toetre ding tot de keten komen op 39.000 gulden. Het voordeel van de deel name is volgens het Borselse college dat op een heel speci fieke wijze aandacht op enkele gemeenten gevestigd wordt. De deelnemers kunnen boven dien de tips onderling uitwis selen. Het college vindt in dit verband ook dat er iets gedaan moet worden aan de relatief hoge grondprijzen van de be drijfsterreinen. Hierbij denkt men aan een combinatie tip geld/premieregeling. B en W menen dat de investering vlot zal renderen. Een dergelijke werkwijze komt in de provincie Zeeland nog niet voor. Daarom werd de provinciale griffie geraad pleegd. Hier bleken geen prin cipiële bezwaren te bestaan. Het college van Borsele stelt de raad dan ook voor in te stemmen met deze plannen, die op 3 december tijdens de raadsvergadering aan de orde komen in het gemeentehuis te Heinkenszand (aanvang 19.00 uur). Raadsverkiezingen Van een onzer verslaggeverts AARDENBURG - De CDA- afdeling Aardenburg heeft gisteravond, tijdens een ver gadering in Het Dorpshuis in gestemd met de ontwerpver- kiezingslijst, die het bestuur had voorgesteld. Dat betekent dat in Aardenburg mevrouw G. van Westriene als lijstaan- voerdster van de christen-de mocraten de politieke arena gaat betreden. Als tweede, derde en vierde werden ge plaatst wethouder R. van de Wijnckel, P. Scherbeijn en A. Paridaen. De vergadering kende een vrij goede opkomst Er waren 24 van de ruim vijftig leden aanwezig, aldus een tevreden secretaris De Koeijer. TERNEUZEN - De 15-jarige H. van K.uit Terneuzen werd maandagmiddag omstreeks 14. 30 uur bij een ongeval op het fietspad van de Axelsestraat in zijn woonplaats bij een ver keersongeval gewond. Van K. reed met zijn rijwiel over het fietspad toen hij bij het passe ren door een bromfietser werd geraakt. Hij kwam te vallen en liep hierbij schaafwonden aan het gezicht op en een ge broken gebit. De bromfietser is na het ongeval doorgereden. Hij bestuurde een oranjekleu rige Honda, kenteken MTX met blauw zadel en droeg een witte helm. De gemeentepoli tie van Terneuzen verzoekt eventuele getuigen zich met haar in verbinding te stellen. TERNEUZEN - Gistermorgen ontdekte men dat in het ka naal Gent-Terneuzen nabij de Massagoedhaven een auto lag. De auto, een Nissam-Patrol, bleek onbemand te zijn en is volgens de politie door onbe kenden opzettelijk in het wa ter gereden.De kentekennum mers van het voertuig zijn eraf gehaald. Alleen de letter F kan een aanwijzing zijn dat de auto uit Frankrijk afkom stig is. TERNEUZEN - Van een drooglijn in de achtertuin van de familie H. aan de Zelden- rustlaan in Terneuzen-Zuid is maandagmiddag tussen 12 en 16 uur een damespantalon, maat 38, gestolen. De gedu peerde deed hiervan gisteren bij de gemeentepolitie van Terneuzen aangifte. HULST - In de nacht van maandag op dinsdag werd in gebroken in de voetbalkantine van de voetbalvereniging HW '24 aan de Zandstraat. Om binnen te komen werd een bovenraampje geforceerd. Binnen in het gebouw werd een kast opengebroken. Voor lopig werd nog niets vermist. Waarschijnlijk zijn de inbre kers geschrokken door het luid alarm. KORTGENE - De rijkspolitie van de groep Kortgene heeft in samenwerking met de tech nische recherche een twintig tal inbraken opgelost. De da ders, W. M. G. en R. E. G„ bei den woonachtig te Zierikzee, werden op heterdaad betrapt tijdens een inbraak. Uit het onderzoek kwamen twintig andere inbraken aan het licht. Meestal werden die gepleegd in bungalowparken op Noord- Beveland. Maar ook op Schou- wen-Duiveland. Het grootste gedeelte van de goederen is te rug gevonden en aan de eige naars terug gegeven. Voetbal - Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten brengen zater dag 30 november een bezoek aan de voetbalvereniging RIA. In de kantine wordt dan vanaf twee uur een Sinterklaasvie ring gehouden voor E- en F- pupillen en voor kinderen van RIA-senioren. Er worden on geveer vijftig kinderen ver wacht voor wie de Sint een tractatie in petto heeft. Voor de D-pupillen en C-, B- en A-junioren staat die zelfde avond een dropping op het programma. Na afloop komt men samen in de kantine bij de sportvelden, waar de erwtensoep staat te wachten. De organisatie van de drop ping is in handen van de jeugdcommissie van de West- dorpse voetbalclub. GOES, 26 nov. - Sla glas st. kil A 0,31. Knolselderij met blad st. kil 15 0,19- 0,21, 10 0,32-0,37. Cox Orange Pippin kil 80/90 1,92-2,25,70/80 1,94-2,36,65/70 1,31-1,56, 60/70 1,17, 60/65 0,82-0,90, 55/60 0,33, kl2 80/90 1,01-1,98, 70/80 0,63-2,13, 70/75 1,52, 65/70 0,92-1,46, 60/70 0,93-1,06, 60/65 0,51-0,91, 55/60 0,33-0,36. Jonathan kl2 70/75 0,64,60/70 0,33. Winston kil 80/90 0,60, 70/80 0,75, 60/70 0,42, kl2 70/80 0,55-0,63, 60/70 0,33-0,43. Sweet Caroline kil 70/80 0,84, kl2 55/60 0,15. Boskoop gelegd kil 85/90 1,36-1,46, 80/85 1,34-1,41, 75/80 1,25. Gloster kil 80/90 1,17 70/80 1,01- 1,02, kl2 91 0,77, 80/90 0,75, 70/80 0,72, 60/70 0,57. Zoete Ermgaard kil 60/65 1,37-1,45, 55/60 0,71-0,79, kl2 55/60 0,69- 0,81, 50/55 0,34. Elstar: kil 80/90 2,27- 2,62, 80/85 2,50, 70/80 2,24-2,80, 65/70 1,79-2,00, 60/70 1,55, kl2 80/90 1,59-2,38, 70/80 1,80-2,56, 60/70 1,34-1,76, 60/65 1,25, 55/60 0,33-0,36. Dijkmans zoet kil 70/80 0,80-0,82, 65/70 0,52, 60/65 0,26- 0,29. Golden Delicious kil 80/90 1,31- 1,36, 70/80 1,13-1,30, 60/70 0,62-0,71, kl2 80/90 0,48-1,21, 70/80 0,41-1,12, 65/70 0,37-0,78,60/70 0,33-0,58,60/65 0,33-0,34. Goudrenet kil 95 1,08, 91 1,18, 85/95 1,12-1,22, 75/850,95-1,06, 70/75 0,80-0,91, 65/70 0,61-0,76, kl2 96 1,00-1,07, 85/95 0,73-1,22,75/85 0,58-1,09,70/80 0,73-1,02, 70/75 0,51-0,90, 65/75 0,65-0,81, 65/70 0,40-0,74,60/70 0,33-0,56,60/65 0,33-0,42. Rode Boskoop kil 85/951,45,75/85 1,66, 70/75 1,18, 65/70 0,72, kl2 96 1,15-1,17, 85/95 1,01-1,28, 75/85 0,95-1,34, 70/80 0,83, 70/75 0,80-0,86, 65/75 0,55-0,57, 65/70 0,72, 60/70 0,59-0,62, 60/65 0,39. Karmijn de Sonnaville kl2 91 0,95- 1,24, 90 0,96, 80/90 0,89-1,27, 70/80 0,80- 1,44, 65/70 0,86, 60/70 0,45-0,64. Jona gold kil 91 1,31-1,71, 80/90 1,00-2,17, 70/80 1,04-2,17, 65/70 0,52-1,18, kl2 91 0,76-1,22,80/90 0,82-1,61,70/80 0,74-1,48, 65/70 0,33-0,82, 60/70 0,33-0,47, 60/65 0,33-0,54. Appelen industrie wit 29,10- 29,40. Conference kil 65/75 1,40-1,.47, 55/65 1,25-1,27, kl2 65/75 0,96-1,38,65/70 0,71, 60/70 0,49-0,80, 55/65 0,56-1,18, 50/60 0,45-0,65, 45/55 0,25-0,77. Com- tesse de Paris kl2 60/70 0,29, 55/60 0,18. Gieser Wildeman kl2 60/70 1,71-1,72, 60/65 1,73, 55/60 1,29-1,35, 50/55 0,83- 0,88, 45/50 0,48-0,51. Saint Remy kil 80/90 0,93, 70/80 1,15-1,17, 60/70 1,11- 1,15, kl2 70/80 0,97-0,99,60/70 0,98,50/60 0,45-0,77. Winterrietpeer kl2 80/90 0,52-0,55,70/80 0,51-0,67,60/70 0,55-0,64, 50/60 0,44. Doyenne du Comice kil 85/95 0,89, 75/85 1,08, 65/75 0,98, kl2 85/95 0,69-1,04, 80/90 0,90, 75/85 0,66- 1,09, 70/80 0,57-0,92, 65/75 0,62-1,06, 65/70 0,77, 60/65 0,40-0,62, 55/60 0,40 50/55 0,40. Beurre Alexander Lucas kil 80/90 0,92, 70/80 1,27, 65/70 1,15, k!2 80/90 0,33, 70/80 0,49, 65/70 0,38, 60/65 0,29-0,78, 55/60 0,28, 50/60 0,47. Totaal aantal colli 58850.

de Stem | 1985 | | pagina 17