De Vlaanderen blijft leider )E BRUINVIS ZWEMVERENIGING MET VEEL TALENT Scheldestroom weer succesvol PBfiTEM-S£m£ Ludo et Emergo op gedeelde eerste plaats Schelde-dames gaan alleen aan leiding !KAAS IN 3-STERRENTOERNOOI [QENSDAG 27 NOVEMBER 1985 i en Zuren Ine ESTDORPE - Hij hoopt met stille trom, zo- jhij gekomen is, te kunnen vertrekken. Dat |het streven van De Bruinvis-trainer Henk li 35 <oevoetstraat 49-51 «ge Hommers Eerste man MZ kampioen vierde divisie Uitslag ;en Tilburg is te sterk voor Blue Diamonds Uitslagen De Baar heeft biljarttitel binnen bereik Stephanie Rottier op tweede plaats Winnaars T14 PAGINA SPORT 2 rillen wij speciaal Jidacht brengen. Pde voorraad strekt! ag' keistaai. en elektra Ije met [vries voor prvoir, [anti ijskrabber 90 gram, fcirt, 60° pren geel, I, wit, >ijgbaar in feOOml ise,650ml 1236 ml 1,720ml .0,79 1,69 2,59 2,49 1,09 1,49 1,79 -m 3,525 ml1,69 J, 424 ml2,39 3,45 belsaus,750ml2,69 P5 liter1,39 paprika- ^kjevoorO,25 liter0,99 uur, 0,89 -m md artikel behoort laste assortiment, lan een bepaalde voorraad te nemen, j V, 3 pack, e smaken I95 Ifjn onze tennismedewerker EUZEN - De Vlaande- [beeft zijn leidende positie )Uden na de tweede ronde het 3-Sterrentennistoer- een confrontatie tussen IjennishaUen De Vlaande- I Roffel en Ador. Lt Terneuzense team van |[el heeft zich echter ont- van de laatste plaats, [jjjl Ador nu deze laatste l inneemt, hoewel de ver- jUen gering zijn. In de C- igorie - in de vorige ronde [gemakkelijke prooi voor [Vlaanderen - werd nu de plaats opgeëist door lllel. het herenenkel bleek Henk Jansen niet te kloppen. Met 15-5 bestreed hij Vlaande- ren-speler Peter Kouwijzer en ook de Ador-vertegenwoordi- ger Han Matthijssen haalde tegen hem bakzeil met 10-9. In het damesenkel ging de zege naar Annemarie Robesin, die uitkwam voor De Vlaanderen. Zij kende weinig problemen met Roffel-speelster Annelies Hoek (15-3) en met 9-7 bleef zij voldoende games voor op Jo- landa van Pamelen. Han van der Hooft werd winnaar in de D-categorie voor wat betreft het enkelspel. Van der Hooft, spelend voor Roffel, versloeg Hans van den Akker met 9-7 en ook Willy Lippens was tegen hem niet opgewassen: 11-7. In het da mesenkel ging de zege, evenals in de eerste ronde, naar De Vlaanderen-speelster Nancy Blok. Ook deze keer bleek dui delijk dat zij de D-categorie is ontgroeid. Met 17-2 versloeg zij kansloos Ineke Rouw en met 15-5 werd Elly van Taten- hove geklopt. •.Robert Segers van De Vlaanderen won de beide par tijen in het enkelspel voor wat betreft de E-categorie, terwijl Sabine de Ridder winnares werd bij de dames. In de jeugdcategorie ontmoetten Bernd van Quekelberghe en Guido Tolhoek elkaar, hetgeen deze keer een 8-4-zege ople verde voor Tolhoek. Enkele uitslagen HE-C: Han Mat- thijssen-Peter Kouwijzer 9-9. DE-C: Jolanda van Pamelen-Annelies Hoek 8-6. HD-C: Elliott/Gajewski-Lange- raert/Dobbbeleir 12-10, Kort/Lij- baart-Langeraert/Dobbeleir 15-8. DD-C: Baggen/Mast-Dobbeleir/ Eijke 10-7, Bos/Vos-Baggen/Mast 9- 7. GD-C: Veraart/Veraart-Boeek- hout/Bakels 10-9, Boeckhout/Ba- kels-Jongsma/Robesin 9-9. HE-D: Hans van den Akker-Adrie Snoeren 12-6. DE-D: Ineke Rouw-EUy van Tatenhove 8-7. HD-D: De Waal/ Bleijenberg-Van Amersfoorth/Albi- cher 13-7, DD-D: Bos/Veraart-Sie- wert/Dieleman 14-8. GD-D: Sterren- berg/Van Laethem-Timmerman/ Roos 14-7. HE-E: Robert Segers-En- gelbert Stockman 9-8. HD-E: Dros/ Van der Lelie-Lokken/Kentin 12-5. DD-E: Lacroix/Dros-Buijs/Tim- mermans 15-8. GD-E: Van de Vel- de/Roffel-Tamis/Tamis 10-8. ME: Angeliek Coenen-Sandra van Keu len 11-4. JD: Robesin/Langeraert- Rottier/Jaeger 9-6. MD: Karreman/ Adriaansens-Van Zweeden/Van Goethem 9-7. GD: Karreman/Eider- son-Dieleman/Siewert 7-6. Stand na twee ronden: De Vlaan deren 96 punten. Roffel 76, Ador 68 punten. reiner Henk Goethals vertrekt Door Peters Snelders lethals. lertien jaar geleden, om precies te zijn in 1972, be- o hij aan het karwei. Een op het eerste gezicht on- kbare taak, omdat de vereniging toen schaars be- |cld was met talent. Daar is in de loop van de jaren tandering in gekomen, want momenteel behoort De nvis tot één van de toonaangevende zwemvereni- igen van Zeeland. Nu stopt de 43-jarige De Bruin- btrainer er mee. Zonder enige wroeging, want hij Wdat er iets goeds achterblijft. |J)e Bruinvis verkeert mo- lateel op zijn top. Zoals het [nu naar uitziet promoveert zwem team naar de lande- ™ie C-klas. Dat betekent de Ie promotie in drie jaar en daarmee behoren we de Zeeuwse topploegen. is een heel verschil met ftien jaar geleden, toen ik begon. Destijds ging ik (ar de Zeeuwse kampioen- tappen met drie zwem- tjes. Als je nu ziet dat we lii twintig startvergunning- piders hebben, waaronder 1 van provinciale toppers, a hoef ik daar weinig meer b toe te voegen", zegt de van I zwemsport bezeten Henk lethals. predikaat dat hem zon- enige twijfel toegekend worden. Want als je fiere avond, tijdens het sei- i, en ook in de weekeinden |et de zwemsport bezig bent, i kun je niet anders dan tcluderen dat hij besmet is iet het zwemvirus. Een con- plering waarop hij niets af ]il dingen. „Inderdaad, ik kan I niet loslaten. Tenminste, Iwas het. Vanaf januari zal It wel moeten, want dan stop Ier mee. Maar daarvoor ging met zwemmen slapen en Ind er mee op. Zelfs 's nachts fiam ik er voor uit mijn bed a er over na te denken. Dat [ig men dan overdreven noe- M, maar zo ben ik nu een- Als ik aan iets begin dan 1 ik het ook voor honderd :ent goed doen". [Jnatisme fanatisme dat Goethals wedstrijden uitstraalt, hem niet altijd in dank af tornen. Menige kamprech- loerde er op hem te kunnen itraffen. „Tijdens wedstrij- zie ik maar één ding, en it is resultaat. Daardoor t'd de grens van het fana- wel eens bereikt tijdens tomoedigingen en a an wij- 'kerduel gestaakt fan onze sportmedewerker UNGE - Het bekerduel '6e 3-Vogelwaarde 3 werd ruim een kwartier in de fcde helft gestaakt bij de wd 1-2. Op dat moment "de scheidsrechter Coen 'O Wensen uit Axel de bezoe- een strafschop toe. Dat het sein voor bijna alles Clinge heette om furieus •otest aan te tekenen. "evens werd met man. en *ht belet dat de scheids- thter de bal op de stip kon !gen. Dat was voor scheids- wter Van Wensen het sein "de aftocht te blazen. Von onze sportmedewerker - De drie jeugdrenners de ZRTC Theo Middel- J' Michel Rommers, en Richard van Gils, eu de laatste weken goede '-"haten in veldritten buiten Provincie. Zondag waren foed op dreef in Soest, Wn veertig clubs acte de nee gaven. "hchel Rommers domi- rde bij de 12-jarigen en met- ruime voorsprong. ,s y van Gils eindigde met achterstand als *We bij de 13-jarigen en Ri- «van Gils klasseerde zich me bij de 10-jarigen. Ui Hip, Hrz fsenei zingen. Daar was men niet al tijd even. gelukkig mee. Tij dens wedstrijden mag ik dan een ander mens zijn, na afloop kan ik toch wel relativeren. Dan is de zaak voor mij afge daan. Er wordt dan niet meer gezeurd over een minder re sultaat, want de klok terug draaien gaat niet". In het begin met Jan Plat- schorre, daarna nog een jaar met José van de Berghe en de rest van zijn periode in nauwe samenwerking met Walter van Haelst, verrichtte Henk Goethals de trainingsarbeid bij De Bruinvis. Onder zijn bezielende leiding groeide De Bruinvis in enkele jaren uit tot een vereniging die provin ciaal meetelde. Zijn verdien ste? „Dat mag je niet zeggen. Ik zeg altijd als de zwemmer of zwemster niet wil, wat be gin je dan? Daarnaast moeten ook de ouders er volledig ach ter staan. Want voor hen is het ook een hele opgave. Steeds maar weer van zwembad naar zwembad vliegen, dat kost tijd en handen vol geld. Het was een van de argumenten waar mee ik de jeugd regelmatig wist te motiveren. Als er weer eens met de pet naar gegooid werd tijdens de training, dan wreef ik dat onder hun neus. Vaak werkte dat. Een voordeel voor mij was ook het gegeven dat ik toevallig een lichting talentvolle zwemmers onder mijn hoede kreeg. Dat moet je toch treffen. Want, en dat is een lijfspreuk van me, van een trekpaard maak je geen ren paard". Mede doordat zijn dochter Jannine lid werd van De Bruinvis, begon Henk Goet hals zich voor de zwemsport te interesseren in 1972. Spoedig was hij eerste technische man, leidde tal van provinciale kampioenen op en zag De Bruinvis uitgroeien tot wat het nu is. „Wat er nu staat is niet mijn verdienste", bena drukt hij. „We hebben een sterk team, maar de meesten komen van buiten Sas van Gent. Hoe gaat dat? Een sterke ploeg trekt kwaliteit aan. Dat bundelde zich in de loop van de jaren hier, maar de kwali teit van zwemsters en zwem mers was er vaak al". In november vorig jaar maakte Henk Goethals zijn afscheid bekend. „Ik wilde dat de vereniging op het gemak uit kon kijken naar een ver vanger", licht hij dat vroege besluit toe. In juni bedachten zijn pupillen hem al door een radio-cassetterecorder te schenken die zij eerder tijdens wedstrijden in het Belgische Leuven gewonnen hadden. Begin volgend jaar is het klaar. „Dan krijg ik eens wat meer tijd om thuis wat te doen", laat hij tot slot weten. „In het verleden moest ik daar steeds vrije dagen voor opnemen. Er zal beslist wel een leegte vallen na al die ja ren. Het is een deel van mijn leven geweest. Daarom zal ik nog regelmatig een zwemwed- strijdje gaan bekijken. Waar ik blij mee ben is dat ik met een gerust geweten afscheid kan nemen, omdat ik geen ziek kind achterlaat en mijn opvol ger Egbert Audenaerd, die al enkele jaren de zwemsport op de voet volgt, is een capabel iemand is, die de goede lijn nog jaren door kan trekken", besluit hij. Van onze tafeltennismedewerker MIDDELBURG - De span nende competitie die zich in de vierde divisie van het lande lijke tafeltennisgebeuren ge durende de gehele najaars reeks afspeelde tussen de beide Zeeuwse vertegenwoor digers SAR 1 en MZ 2 en het Haagse Salamanders 1, heeft een onverwachte ontknoping gekregen. Doordat SAR 1 er in de twee duels tegen Salaman ders in slaagde de Hagenaars drie verliespunten toe te bren gen, maar zelf in een paar wedstrijden tegen andere con currenten punten verspeelde, kon het Middelburgse MZ 2 profiteren. MZ 2 bleef met de uitwed strijd tegen Salamanders voor de boeg op één punt afstand en zou alleen bij winst kampioen kunnen worden. In Den Haag startten Eric Roeland (ex-Ef fect) en de gebroeders Dick en Peter van Iren zo furieus, dat een 0-4-voorsprong werd op gebouwd. Dat betekende een morele tik voor de koplopers, die dit niet meer te boven kwamen, waardoor MZ naast de 3-7-zege ook de titel en de promotie naar de derde divisie greep. Het damesteam van St.- Aloysius, dat vorige week die promotie al gestalte gaf, beëindigde de competitie tegen Korenbeurs in eigen huis met een 8-2-zege. De strijd om de tweede pro motieplaats in de kampioens- groep van de landelijke meis jescompetitie, is in het voor deel van Zand 1 beslist, door dat Renate Louws met haar team bij SKF een 5-5-gelijk spel behaalde. De degradatie van de Zeeuwse landelijke he renteams bleef beperkt tot één team, omdat zaterdag de tweede kandidaat MZ 4, er in slaagde dankzij een remise te gen De Treffers, het vege lijf te redden. DAMES ere/eerste divisie groep A: Swift-Scylla 1-6, Avanti-Hotak 6- 1, Treffers-Shot 4-6. Groep B: Mega- cles-Avanti 2 6-3, Amsterdam-To rens tad 6-4, MZ-Koningslust 1-6. Vierde divisie: Vriendenschaar- Scylla 3 4-6, Taverzo-NMB 2 7-3, St.- Aloysius-Korenbeurs 1 8-2. HEREN ere/eerste divisie groep A: Odion- Valkencourt 0-6, Avanti 1-MZ 6-0. Groep B: Valkencourt-MZ 6-0. Vierde divisie E: SAR-Sjaardema 7- 3, Salamanders-MZ 2 3-7, Zand-FVT 2 7-3. Vijfde divisie H: Deso-VW 2 5-5, Bos Stars 2-Belcrum 5-5, MZ 5- Korenbeurs 2 5-5. Vijfde divisie K: Scylla 2-DHC 2 7-3, MZ 3-Koren- beurs 3 9-1. Vijfde divisie N: Treffers 2-MZ 4 5-5, NMB 3-Korenbeurs 1 5-5. MEISJES A-klas: SKF-Zand 5-5. B- kias D: Avanti-MZ 7-3. B-klas E: DHC-Arnemuiden 1 4-6. C-klas E: Arnerriuiden 2-Irene 2 3-7. JON GENS A-klas: MZ-TCS 8-2. C-klas G: Westerzicht-Irene 1-9. C-klas H: Zand-Hotak 6-4, Twenty One Up- Goese Polder 8-2. Overige uitslagen: Scylla-Hotak 6-3, Shot-Avanti 3-6, Treffers-Swift 6-4, Avanti 2-Toren- stad 1-6, Koningslust-Amsterdam 6- 3, MZ-Megacles 6-1. Blaeuwe Werelt 1-Scylla 6-3, L&T-Avanti 2 6-1, JCV- Hooge Huys 0-6, Scylla-Avanti 2 6-4, Hooge Huys-L&T 6-1, JCV-Blaeuwe Werelt 14-6. ZUID-AFRIKA blijft voorlo pig lid van de internationale squashfederatie. Pogingen van eerst Zweden en in tweede instantie Groot-Brittannië het land uit te sluiten van het lid maatschap, werden door de jaarvergadering bijeen in Cairo verworpen. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Het Oost- burgse Ludo et Emergo legde beslag op een gedeelde eerste plaats in de eerste klas van de Zeeuwse wintertenniscompe- titie. Met 8-4 .versloeg het Animo uit Terneuzen en met TSI staan de Oostburgers aan de leiding. Deze koppositie geeft echter een vertekend beeld, want het Goese TSI speelde een wedstrijd minder, zodat zijn uitgangspositie be ter lijkt Het ging Ludo et Emergo in het duel tegen Animo aanvan kelijk voor de wind. Zowel Han Petiet als Barbara du Fossé startte voortvarend met de volle winst. Petiet gaf in valler Frank Hamelink geen schijn van kans met 12-5 en ook Karin van Maarleveld bleek niet te zijn opgewassen tegen Barbara du Fossé: 10-3. Het vooruitzicht voor de Ter- neuzenaren was daarom niet bepaald gunstig, want het zag er allerminst naar uit dat Coen Dobbeleir en Martine Nijsten in staat waren ook maar een puntje te pakken. Dobbeleir gelukte dat inder daad niet. Hij strandde op Pa trick Marteijn, die alle rigis- ters opentrok, hetgeen voor Dobbeleir betekende dat er geen eer aan te behalen was. Met 11-6 pakte Marteijn de winst. Martine Nijsten daar entegen verraste Mirjam Brakman door een 8-5-over- winning, hetgeen voor Animo de eerste punten betekende na de enkelspelen. Ludo et Emergo bouwde de voor sprong uit door winst in het herendubbel (13-3), maar de combinatie Nijsten/Van Maarleveld voegde nog twee punten aan het Animo-totaal toe via een 9-6-winst. In de tweede klas van de mixed-competitie vierde TSI 2 al het kampioenschap, voor wat betreft de eerste helft van de competitie, waarvan de eerste plaats recht geeft op promotie naar de hogere klas. Het TSI-team versloeg MLTC 1 met overtuigende 12-0-cij- fers. Voor de Goesenaren opende Serge Carpentier met een 9-5-zege op Remco Maan dag en ook Dimitri Kaijser sloot zijn duel met Peter Heinz Schoolkate winnend af met 14- 3. Corina van der Borgt en Ju dith van de Berge bouwden de voorsprong uit via overwin ningen op respectievelijk Sa- cha Biondina met 9-4 en Deb bie Titiheru met 16-2. De beide successen in de dubbelpartijen waren uiteindelijk goed voor de maximale winst. In de derde klas A ver gaarde TSI 6 de eerste winst punten, ondanks de 4-8-neder- laag tegen MLTC 2. Verras send was de 7-5-overwinning van Eric Eversdijk op Sjaak Bleijenberg, terwijl Ingeborg d'Hondt zorgde voor de tweede winstpartij via haar 9-5-zege op José Knolle. Henk Goethals, de succesvolle trainer van De Bruinvis uit Sas van Gent, zet een punt achter zijn loopbaan. - FOTODESTEM/CORJ-DEBOER- Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De Terneu zense rugbyclub Blue Dia monds was niet opgewassen tegen Tilburg. Op eigen ter rein werden de Terneuzenaren met 33-0 ingemaakt. Een eindstand die via een regelmatige score tot stand kwam. Bij de doelwisseling stond het 17-0. Een stand, die gezien het spelbeeld verdiend mag worden genoemd, omdat de gasten directer en daardoor ook sneller speelden dan de gastheren. In de herencompetitie ver zamelde Hulster Ambacht voorlopig voldoende punten om zich de tweede plaats toe te eigenen. Met 10-2 versloeg het TSI. Reggie van de Berg ver loor voor de Hulstenaren de partij tegen Richard van de Vrie met 5-10, maar daarvoor hadden Ronnie van Remortel en Bennie de Boij al voor een voorprong gezorgd. Van Re- mortel hield Michiel Pieters met 11-2 gemakkelijk op af stand en De Boij bleef net één game voor op Ronald Vasseur: 7-6. Ronald Renique sloot de enkelspelen af met een 8-6- overwinning op Paul Teljeur. Door ook de beide dubbelspe len in winst om te zetten werd de eindstand op 10-2 bepaald. Uitslagen mixex-competitie: Animo 1-Ludo et Emergo 1 4-8, TSI 2-MLTC 1 12-0, MLTC 2-TSI 6 8-4, TSI 4-Schelde 2 12-0, TSI 7-Kapelle 2 6-6, De Stoof-Halve Maantje 6-6, Ovezande 2-Schelde 3 4-8, TSI 8-Kapelle 1 8-4. Hereneompetltie: Hulster Ambacht-TSI 10-2, Souburg- Ka pelle 4-8. Van onze waterpolomedewerker ZUIDZANDE - De damesformatie van Schelde blijft het in het districtspolo knap doen. In het thuisbad De Honte werd de top per tegen Tempo met winst afgesloten en aangezien ook Hellas verloor, staan de Terneuzense dames alleen aan de leiding. Bij de heren herstelde Stormvogel 1 zich na een min dere periode. De Vlissingers wonnen in Heerlen van ZON. In de tweede klas vergaat het Ganze de laatste weken min der goed. Nu werd verloren in Tilburg van TRB/RES. Stormvogel 2 blijft in de zor gen na de nederlaag tegen Neptunus. De Schelde-jeugd speelde knap tegen leider Are thusa, maar moest toch het onderspit delven. Tweede klas A heren: TRB/ RES-GANZE 8-4 - De Goese naren moesten aantreden zon der routinier Ron Strackx, wat vooral in defensief opzicht een aderlating betekende. De Tilburgers hadden meer snel heid in de gelederen en dat werd de Goesenaren, die bij vlagen goed speelden, noodlot tig. De zege is dan ook voor de Brabanders verdiend, maar geflatteerd. De periodestanden waren 2-1, 4-2, 7-3 en 8-4. De Ganze-produktie werd ver zorgd door Peter Nijsse, Roald Strackx, René Kiel en debu tant Roland Boeijen. B-jeugd: ARETHUSA - SCHELDE 8-6 - In een span nende en kwalitatief goede partij polo hebben de Terneu zenaren te weinig gekregen. Een puntendeling had de ver houdingen in het water beter weergegeven. In de tweede pe riode stonden de Terneuzena ren zelfs met 3-4 op voor sprong. De beslissing viel in de beginfase van de laatste pe riode toen doelman Raymond Ruster de bal ongelukkig in eigen doel werkte, waardoor de leiders op 7-5 kwamen. De periodestanden waren 3-2, 3-4, 6-5 en 8-6. Ronald van Doorn (3x), Marcel Cappendijk (2x) en Maarten de Pooter verzorg den de Schelde-produktie. Tweede klas dames: SCHEL- DE-TEMPO 6-4 - Een keihar de, spannende topper, waarbij aardig wat hang-, trap- en duwwerk werd vertoond. Toch werd er niemand van beide partijen uit het water ge stuurd. Schelde, met gelegen- heidscoach Guus van de Neste, bleef echter overeind en keek nooit tegen een achterstand aan, om in de slotperiode de wedstrijd definitief naar zich toe te halen. De periodestan- 'den waren 1-1, 2-1, 4-3 en 6-4. Ria van der Hooft was goed voor twee treffers, Nicole Overdulve, Mireille Acke en Marjolein van de Neste maak ten het halve dozijn vol. Van onze biljart-medewerker GOES - Het gebeurt maar zel den dat al na vier ronden een titelstrijd vrijwel beslist is in het biljarten. Bij de biljart vereniging Onder Ons in Goes is dat het geval. Daar staat na vier ronden Dries de Baar van DOS uit Ovezande in het kam pioenschap derde klas libre groep A van het district Wal cheren/De Bevelanden van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond afgetekend aan de leiding. Hij kan al bogen op een voorsprong van vier matchpunten in café De Om roeper en heeft een algemeen gemiddelde dat met kop en schouders boven dat van de overige deelnemers uitsteekt. Het is dan ook niet toevallig dat hij tevens de kortste partij tot nu toe achter zijn naam heeft staan. In slechts 23 beur ten maakte hij de 80 carambo les al eens vol. De eerder ver melde gegevens tonen aan dat De Baar een klasse apart is en daarom mag aangenomen worden dat hij die vier match- punten voorsprong niet meer kwijt raakt. Zaterdag en zon dag gaan de wedstrijden onder leiding van Robert Dobbeleir om een uur verder en zon- dagmdidatg om vier uur wordt de slotpartij gespeeld. De stand na vier ronden is (respectievelijk aantal match- punten, algemeen gemiddelde en hoogste serie): 1. A. de Baar 8-3.07-19; 2. J. Lahr 4-2.27-16; 3. J. van Belle 4-2.23-12; 4. A. Verdonk 4-2.02-14; 5. C. Heijboer 4-1.96-10; 6. A. van Liere 4-1.77-9; 7. G. Schou ten 2-1.89-15; 8. L. Huibregtse 2- 1.84-11. Eerste kies heren: BZ&PC-Aegir 8- 13. ZON-Stormvogel 7-10, DZT-Mosa/ Regio 5-12, Nautilus-HZ&PC 0-13, KZ& PC-Nayade 5-7, Warande-Merlet 11-5. Tweede klas A heren: Arethusa-Zeester 13-2, Argo-WZV 8-5, Daphnia-Dommel-. baarzen 16-4, Neptunus-Stormvogel 2 9- 1, DEZV-Zegenwerp 10-10, TRB/RES- Ganze 8-4 B-Jeugd: Arethusa-Scheide 8-6, PSV-Zegenwerp 2-10, Nautilus-BZV 5-9, Warande-Hellas 5-6, Breda-Spio 18- 2. Tweede klas dames: Schelde-Tempo 6- 4, Spio-Punderman 3-5, Arethusa-Argo 13-2, Krabben-Hellas 7-6, Nautilus-WZV 13-3. Stand eerste klas heren: Mosa/Regio 9-18, KZ&PC 9-12, Merlet 9-12, Stormvo gel 9-11, Nayade 9-11, Warande 9-10, Aegir 9-8, HZ&PC 9-8, DZT 9-6, ZON 9-6, BZ&PC 9-4, Nautilus 9-0. Tweede klas A heren: Zegenwerp 9-16, Arethusa 9-15, TRB/RES 9-12, DEZV 9-11, Daphnia 9- 11, Neptunus 9-11, Ar go 8-10, Ganze 9-9, WZV 9-5, Stormvogel 2 9-4, Dommel- baarzen 8-2, Zeester 9-0. B-jeugd: Are thusa 8-15, Breda 8-13, Zegenwerp 8-12, BZV 8-11, Schelde 8-9, Hellas 8-8, PSV 9- 8, Njord 8-4, Warande 8-4, Nautilus 9-4, Spio 8-2. Tweede klas dames: Schelde 8- 14, Tempo 8-12, Hellas 8-12, Nautilus 8- 12, Krabben 8-10, Arethusa 8-10, Punder- man 7-4, Argo 7-2, WZV 8-0, Spio 8-0. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - In de derde ronde van het winterjeugdcir- cuit, dat dit weekeinde in Roermond werd gespeeld voor de leeftijdscategorie tot en met 12 jaar, behaalde Stephanie Rotier een tweede plaats, na dat zij in de voorgaande ron den twee keer beslag legde op de eerste plaats. Deze keer verloor zij in de finale van Seda de Vries met 3-6, 4-6, nadat zij in de halve finale had gewonnen van Ste phanie Gomperts in drie sets: 2-6,6-4,6-2. Seda de Vries won in de halve finale van Dokie Willekens met 6-3, 6-3. Vol gend weekeinde wordt in Le lystad de vierde ronde ge speeld, waarna er voor de best geklasseerden een Masters- toernooi wordt gehouden. In het Racketcentrum Vlis- singen hield de commissie ge selecteerd jeugdtennis het wintercircuit voor de 16-jari- gen, hetgeen een eindoverwin ning opleverde voor de Rotter damse Caroline Vis, via een overwinning op Brenda Schultz: 5-6, 6-3, 6-5. Bij de jongens won Jan Siemerink in de finale van Jacco Eltingh met 6-5,6-4. Van onze zwemmedewerker OOSTBURG - In het zwembad te Oostburg werd de tweede wedstrijd voor de Zeeuwse competitie voor niet-startvergunninghouders gehouden. In dit Zeeuws-Vlaamse onderonsje tussen De Braakman, De Bruinvis, 't Vrije en Scheldestroom, trok Schel destroom opnieuw aan het langste eind. Vooral de eindtijd van de Bressiaanders was goed, waardoor zij een uitstekende kans behouden voor een finaleplaats om de Zeeland-cup 1986. Ook het zwemmen van enkele Bruinvis-meis jes viel op, waaruit bleek dat er in Sas van Gent nog voldoende zwemtalent aanwezig is voor het formeren van een goede wed- strijdploeg. De officieuze einduitslag luidt: 1. Scheldestroom, Breskens 2112,1 seconden; 2. De Braakman, Hoek 2496,8; 3. 't Vrije, Sluis 2529,8; 4. De Bruinvis, Sas van Gent 2566,2 seconden. MEISJES: 25 meter rugsiag tot 8 jaar: Annebel, ZVS 22.6; 25 meter rug slag tot 10 jaar: Sarian Kosten, ZVS 21.1; 50 meter vlinderslag tot 12 jaar: Mireilla de Koninck, BRU 41.6; 50 meter vrije slag tot 14 jaar: Bianca Wag ner, BRU 33.1; 50 meter schoolslag boven 14 jaar: Mireille Blommaert, BRU 44.6; 25 meter vrije slag tot 8 jaar: Ryan Verplanke, ZVS 21.0; 25 meter vrije slag tot 10 jaar: Sarian Kosten, ZVS 20.5; 50 meter schoolslag tot 12 jaar: Masja Tazelaar, ZVS 45.7; 50 meter rugslag tot 14 jaar: Bianca Wagner, BRU 41.0; 50 meter vlinderslag boven 14 jaar: Sabina Hertogh, ZVS 40.6. JONGENS: 25 meter rugslag tot 8 jaar: Jeroen Huyssen, BRA 22.9; 25 me ter rugslag tot 10 jaar: Sander van Meer, ZVS 22.1; 50 meter vlinderslag tot 12 jaar: Mario van Hoorn, BRA 48.8; 50 meter vrije slag tot 14 jaar: Alexan der van der Linde, Vrije 32.1; 50 meter schoolslag boven 14 jaar: Jack Jans sen van Rosendaal, ZVS 36.3; 25 meter vrije slag tot 8 jaar: Jeroen Huyssen, BRA 19.8; 25 meter vlinderslag tot 10 jaar: Joost Groosman, Vrije 24.9; 50 meter schoolslag tot 12 jaar: Jean Pierre Wondergem, ZVS 48.8; 50 meter rugslag tot 14 jaar: Alexander van der Linde, Vrije 42.5; 50 meter vlinder- slag boven 14 jaar: Jack Janssen van Rosendaal, ZVS 34.5; 4 x 50 meter vrije slag estafette meisjes tot 12 jaar: 1. ZVS 2.49.2; 2. Braakman 2.51.7; 3. Bruin vis 3.06.1. 4 x 50 meter wisselslag estafette meisjes boven 12 jaar: 1. ZVS 2.49.2; 2. ZVS 2 2.53.0; 3. 't Vrije 3.23.8. 4 x 50 meter wisselslag estafette jon gens boven 12 jaar: 1. ZVS 2.39.0; 2. 't Vrije 2.57.2.

de Stem | 1985 | | pagina 11