rant smus Ilu< Casino Sluis moet sluiten sen m0, Jeugdwerk Hulst twijfelt aan 'ernst' van college Toch aanpassing OGB in Axel Speelgoedmuseum in actie voor verwarming WIE NIET NAAR Z'N BANDEN VAKMAN GAAT, IS TE DUUR UIT! G. van de Voorde weer lijsttrekker van CDA Hulst banden! fiV KWESTIE ROND BEROEPSKRACHT Schietingen Al 2 4 december. DINSDAG 26 NOVEMBER 1985 T22 PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND Kloortje en De Vossen derde AXEL - B en W van Axel voelen er absoluut jiets voor de exploitatie van het cultureel cen- rum De Halle in handen te geven van een particulier ondernemer. Oostburg wil meebetalen aan alarmsysteem voor ouderen Plaatselijk nieuws Clinge Heikant Kloosterzande Sint-Jansteen Nieuw-Namen Graauw Hengstdijk Axel iv reklameboodschap vele gezinnen over vloer! chtmgen. lad De Stem r longen Etten-Leur Goes 1iout - Raamsdonksveer- Nieuw! Home-organizer. Een opbergbak van duur zaam kunststof. Ideaal voor het bestek, gereedschap, verfkwasten, naaigarnituur. kleurpotloden en andere bureau-artikelen jULST - De Stichting Jeugd- ,n Jongerenwerk Hulst vindt jat B en W nu echt de geloof waardigheid geweld aan doen de kwestie rond het al of jjjet aanstellen van een jeugd werker. In het welzij nsprogramma wordt aangegeven dat eerst nog advies moet worden ge vraagd aan de jeugdadvies- commissie en de welzij nsco- missie, voordat het college met een voorstel komt. „Het is ons als stichtingsbe stuur niet mogelijk deze toe lichting ernstig te nemen", al dus voorzitter L. Brusselaers in een brief aan de gemeente raad. „Zowel de jeugdadvies- commissie als de commissie welzijnsplanning zullen even zo, wanneer ze zichzelf serieus nemen, deze aan ons gezonden toelichting niet kunnen waar deren". Gesteld wordt dat beide commissies zich in het verleden al genoeg hebben uit gesproken over het Jeugd- en Jongerenwerk. „Meer dan ooit wordt het nu tijd dat er uitein delijk een mening ter zake wordt gevormd. Het voorstel kan niet uitblijven en alsnog advies gaan vragen kan niet ernstig bedoeld zijn". De gemeenteraad wordt ge vraagd positief te reageren op het subsidieverzoek van het Jeugd- en Jongerenwerk, zo dat er nu inderdaad een jeugdwerker komt. In de brief wordt meteen ook officieel be zwaar aangetekend tegen het ontwerp-welzij nsprogramma. Axel wil De Halle in eigen hand houden Van onze correspondent KLOOSTERZANDE/HULST - De drumband en het majo- rettenpeloton van showband Kloortje eindigden op een eer- vole derde plaats tijdens kam pioenswedstrijden van de Westbrabantse en Zeeuwse Muziekbond te Oud-Gastel. De drumband sloeg 27814 punt bij elkaar in de derde divisie sectie A en liet drumband St.- Cecilia uit Rijsbergen de kam pioenswimpel mee naar huis nemen. Majorettenpeloton Kloortje werd voor zijn show in de ere divisie beloond met 148 pun ten. The Rainbows uit Roosen daal werd in deze hoogste di visie als bondskampioen uit geroepen. Marjorettenpeloton De Vossen uit Hulst eindigde met 246 punten in de tweede divisie sectie A eveneens op een derde plaats. Kampioen in deze divisie werd The Starshi- nes uit St.-Willebrord. Van een onzer verslaggevers AXEL - De onroerend goedbelasting (OGB) in de gemeente Axel wordt volgend jaar toch aangepast. Vanwege de gezonde finan ciële situatie zien B en W weliswaar af van een aanvankelijk voorziene verhoging van drie procent maar wil de gemeente hetzelfde bedrag vangen, een driekwart miljoen gulden, dan moeten de tarieven worden gewijzigd. De vijfjaarlijkse verplichte herwaardering van het onroe- rendgoed bezit, die eind dit jaar wordt afgerond, geeft na melijk een waardedaling van tien procent te zien ten op zichte van het prijspeil van 1981. Om de opbrengsten van de OGB niet met tien procent te zien kelderen denkt het college aan het optrekken van het be drag van ƒ3.09 per 3000 gulden economisch verkeer tot ƒ3.43. Dit voor de gebruikers. De za kelijk gerechtigden gaan over datzelfde bedrag 8.58 betalen in plaats van 7.37. Van een onzer verslaggevers Het college is tevreden over de huidige aanpak en til dat zo houden. Dit blijkt uit de schriftelijke xantwoording op vragen van ITO raadslid Loes den Doel- ier, die privatisering van De Kalle voor ogen heeft. Volgens aar scheelt dat de gemeente een ton op jaarbasis, maar het allege is niet zo kapot van laar rekenwerk. Los daarvan, zo schrijven B ai W, 'is het nooit de bedoeling jeweest dat de gemeente zich via verkapte subsidies op het iommerciële terrein zou gaan legeven'. In de opzet van het WD-raadslid zou een onder nemer De Halle voor de sym bolische huurprijs van een galden per jaar moeten krij- De Halle moet een sociaal- iducatief karakter blijven be- touden. „Ons beleid is er op gericht het karakter van het gebouw zeker te behouden en io mogelijk nog te verster ken". Dat de gemeenschap dat ;aarlijks 175.000 gulden kost, het exploitatietekort, neemt het college op de koop toe. Het verhaal van Den Doel- der gaat volgens B en W ook niet op. In de eerste plaats kan Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het college van B en W van Oostburg wil de lansluitkosten van een alar meringssysteem voor bejaar den vergoeden, als dat bedrag minste niet boven de der gulden per aansluiting komt. Zo luidt een voorstel nn de gemeentelijke advies- tommissie voor welzijn. Het systeem kan op de telefoon worden aangesloten. Wanneer een bejaarde geen telefoonaansluiting in zijn wo oing heeft, wil de gemeente de aansluitingskosten hiervan 'oor haar rekening nemen. Het college is niet bereid om een deel van de wekelijkse ex ploitatielasten te vergoeden. Hiervoor is wel een verzoek binnengekomen, maar het da gelijks bestuur van de ge meente vindt dat de ouderen bedrag zelf moeten beta len, B en W willen ook 640 gul den geven aan de vrouwen raad West-Zeeuwsch-Vlaan deren, zodat deze organisatie 'olgend jaar een voorlich tingsavond over borstkanker kan houden. Wel moeten de gemeenten Aardenburg en Suis ook geld beschikbaar stellen. De drie gemeenten jullen tachtig procent van de ten voor hun rekening ne men. De commissie komt van- 'ag bijeen in het gemeente huis, de vergadering begint 19.30 uur. tantoren '«neuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon- emmers op pagina 2. Openingstijden: '30-12 30/13.30-17.00 uur. "«actie '«neuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan jansen (plv chef), Emile daton, Co Meertens, Cor de °°er (foto), Ton Koomen ,sPort) Hulst: Frank Deij. mtgène Verstraeten. "f'ddelburg: HenkTPostma. "des: Clé van Katwijk, "dvertentie-exploitatie hspecteur Zeeland; ^toenu, privé tel. 01150- '5839 SS-10 de doelstelling van De Halle niet voldoende worden nage leefd. „Punten zoals ziekte van de ondernemer, bedrijfsophef- fingen, etc. stroken niet met de eis van continuïteit. Uw bere kening is gebaseerd op een ex ploitatie waarbij het exploi- tantenpaar alle werkzaamhe den in eigen beheer uitvoert. Hierbij doet u geweld aan de realiteit. Het is abslotuut'on mogelijk drukte op te vangen zonder invalkrachten", aldus het gemeentebestuur. Niet gelukt „Voorts ontbreekt in de be drijfseconomische passage van uw voorstel het complete pakket instandhoudingskos- ten, zoals onderhoud, verzeke ring en belastingen". Den Doelder had uitgerekend dat een paar er per maand toch wel 6.500 gulden bruto aan over zou houden. Het college komt niet verder dan 2000 gul den. „Dit bij een fysieke in spanning die ver boven de voor werknemers gangbare norm van circa 40 uur per week gaat". Daar komt bij dat het voor stel van mevrouw Den Doel der al eens eerder met weinig succes in de praktijk is ge bracht. „Twee gezinnen heb ben getracht De Halle op com merciële basis te runnen. Dit is niet gelukt, met vervelende ef fecten op sociaal gebied als mede problemen voor gebrui kers die hun activiteiten in De Halle pleegden te organise ren". VEILING VERZAMELAARSSPULLEN Van een onzer verslaggevers SINT-JANSTEEN - Het speelgoedmuseum De Kin dertijd in Sint-Jansteen gaat proberen geld bijeen te sprokkelen voor de aanleg van verwarming. Door het gebrek aan zo'n voorziening is het echtpaar Vlottes, dat het museum be heert, nu gedwongen in de winterperiode de deur voor het publiek op slot te doen. „Je kunt hier 's winters niemand binnen laten, zeker geen groepen", zegt Hans Vlottes. „En dat verstoort de continuïteit van het mu- seumbezoek. Ik durf te stel len dat dit museum uniek is, maar om dat te kunnen be wijzen moet je wel altijd open zijn. We hebben niet te klagen over belangstelling, maar er is meer mogelijk. Het museum moet iets wor den waar men 's zondags met de kinderen naar toe gaat als uitstapje. Ik zou scholen willen aantrekken, mensen die een werkstuk of scriptie maken, kinderen en volwassenen. Dit is niet zo maar een verzameling speelgoed, maar ook een stuk historie". Als voorbeeld wijst hij op een collectie Russische kin derliteratuur uit de jaren dertig. „Gedrukt op het sim pele papier dat sinds de re volutie is gebruikt. Daar zit een heel stuk geschiedenis aan vast. Indoctrinatie soms ook". Iets anders is de verza meling soldaatjes. „Daar wordt me wel eens van ver weten dat ik ze niet weg doe. Maar die zaken moeten niet onder tafel geschoven wor den. Kinderen worden ook beïnvloed via hun speelgoed. In iedere tijd is dat weer an ders en daarin moet je geen zaken overslaan en wegwer ken". Om het speelgoedmuseum te runnen en uit te breiden is geld nodig. Vermarming staat bovenaan het verlang lijstje. Omdat het museum geen subsdidie heeft, hebben Hans en Neeltje Vlottes moeten zoeken naar andere wegen. Behalve sponsoring is het idee ontstaan van een kerstveiling, die aansluit op de Terneuzense Kerstmarkt. De veiling is gepland voor 14 december in Hotel Rotter dam Zaken die onder de ha mer kunnen komen, zijn an tiek, curiosa, antieke pop pen, prenten, kunstwerk en speeldgoed. „Eigenlijk alles wat er maar mogelijk is aan verzamelaarsspullen". De verkoper stelt de prijs vast die hij ervoor wil vangen. Tien procent daarvan komt ten goede aan het museum. Belangstellenden die wat willen aanbrengen voor de veiling kunnen tot de laatste dag terecht bij het echtpaar Vlottes. De veiling is 14 de cember van 15 tot 19 uur. Daarvoor kunnen aspirant- kopers de spulletjes bekij ken van 1D tot 12 uur. Dat kan overigens ook al op 13 december tussen 18 en 21 uur. Hans Vlottes in de kou in het museum, van hem en zijn vrouw. FOTO ERIK OSSEWAARDE (ADVERTENTIE) Wie de prijzen vergelijkt van banden, accu's, uitla ten en schokdempers, zal bemerken dat de bandenvakman doorgaans het goedkoopste is. Dat komt omdat hij gespecialiseerd te werk gaat. Uw voordeel bedraagt vaak tientallen guldens! Tivoliweg 63 HULST Tel. 01140-12461 Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De exploitant van een casino-club aan de St- Annastraat 193 in Sluis zal zijn zaak moeten sluiten. Een verzoek om een bevel tot slui ting te schorsen is door de Raad van State niet gehono reerd. De gemeente had de exploi tant aangeschreven omdat het casino in strijd met de voor waarden uit het bestemmings plan is. Weliswaar mag in het pand een horeca-onderneming zijn gevestigd, maar de ge meente vond dat juist een ca sino niet de invulling van die bestemming is. En dat vooral omdat de casinobeheerder van het gokken hoofdactiviteit heeft gemaakt. Daaraan mogen alleen leden meedoen, zodat er geen sprake is van een echte horecazaak. Volgens de Ftaad van State kan de exploitant geen on evenredige schade aanvoeren als zijn zaak dicht moet. Het verzoek tot schorsing werd 19 september behandeld. De uitspraak van de Raad van State is overigens niet zo actu eel meer daar de club zijn deu ren eind augustus al sloot. De eigenaar van het pand, het raadslid C. v. d. Plasse, is ove rigens niet van plan nog eens een dergelijke attractie in het pand onder te laten brengen. Van een onzer verslaggevers HULST - Wethouder Gerard van de Voorde zal ook tijdens de komende verkiezingen voor de gemeenteraad de lijst aanvoeren van het CDA in Hulst. Het bestuur heeft hem voor gedragen als lijsttrekker. Als de ledenvergadering de ad vieslij st overneemt, zal er bin nen de CDA-fractie overigens weinig veranderen. Als tweede en derde op de lijst staan Piet Blommaert en Henk Vercauteren, die nu ook namens het CDA een zetel be mannen in de gemeenteraad. De eerste vrouw op de ad vieslij st is mevrouw E. Hage- man-Brands. Zij staat op de Conditietraining - In het be richtje over de wekelijkse con ditietraining in gemeen schapscentrum Malpertuus werd Jan Bosteels ten on rechte het beroep 'kinderthe rapeut' in de schoenen gescho ven. Hij is echter kinesithera peut en heeft de leiding van de cursus. Trimloop - TC Heikant houdt in samenwerking met S.V. Aloy uit Graauw op zaterdag 30 november een trimloop in de bosrijke omgeving van Ste- kene. Het is de eerste trimloop in een serie van twee. De vol gende is op 4 januari. Zaterdag kan men inschrijven vanaf 14 uur in de manege aan de Vy- lainlaan. De start is om 15 uur. Deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van 2V4, 5% en 11 kilometer. Iedereen krijgt een herinneringsvaantje op 4 ja nuari. Informatie bij J. Thuy, 01140-15819. ZLM-kring - De ZLKM Kring Hulst houdt vrijdag 29 novem ber de algemene ledenverga dering in hotel de Linde te Kloosterzande. Aanvang 19.30 uur. De aftredende bestuurs leden J. Scheele, L. van Dix- hoorn en A. Dobbelaar zijn herkiesbaar. Voorts wordt ge sproken over de contributie voor 1986. Kaarting - In zaal De Rei zende Man werd door De Stoere Spelers een kaarting gehouden, waaraan 24 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. P. Freyser, 2. F. Maas, 3. Th. van Cauteren, 4. R. de Booy, 5. me vrouw Van Goethem. Wandeltocht - De evenemen tencommissie van de Warande kan terugzien op een ge slaagde wandeltocht. Er wa ren 64 deelnemers, waarvan 38 de vijftien kilometer liepen, 18 de tien kilometer en 8 de vijf kilometer. De tocht ging door de bossen van de Walterlei- ding, waar de herfstwandeling zeker tot zijn recht kwam. Slecht één minpuntje moest de evenementencommissie note ren. Namelijk dat er zo weinig wandelaars uit Sint-Jansteen bij waren. Het werendeel van de deelnemers waren leden van wandelclubs. Schieting - In de Warande wordt woensdag 27 november de maandelijkse bejaarden- schieting gehouden. De schie ting begint om 13.30 uur. Kaarting - In de kantine van de voetbalvereniging STEEN namen 44 personen deel aan een kaarting. Uitslag: 1. Mark de Beule, 2. Gerard Braem, 3. Erwin Nachtegael. Vleeskaarting - Zondag 1 de cember is er een grote vlees kaarting bij Rich. Thilleman in de Hulsterloostraat. Aan vang 14.40 uur. Er zijn 35 vleesprijzen te verdelen. Sinterklaas - Voor de kinde ren van de leden van de voet balvereniging Hulsterloo komt Sinterklaas vrijdag 29 november op bezoek. De Sint wordt verwacht in de kantine van de vereniging. Lingerieshow - Zaterdag 30 november vindt in café Praet- Verras te Nieuw-Namen een speciale drie uur durende lin gerieshow plaats. Aanvang 20 uur. Handwerkshow - Zoals ieder jaar geeft de handwerkclub van Nieuw-Namen een ten toonstelling van de gemaakte werkstukken. De tentoonstel ling is op zaterdag 30 novem ber in het gemeenschapshuis De Kauter, van 14 tot 17 uur. De gemaakte spulletjes varië ren van bedspreien tot sokken Sinterklaas - Sinterklaas brengt zoals gewoonlijk en be zoek aan Graauw en wel zon dag 1 december. Vergezeld van zijn Zwarte Pieten arriveert hij om 14.00 uur op de oude Kaai, waarna hij, begeleid door de fanfare Nooitgedacht en de drumband een rondrit door het dorp maakt. De Sint doet daarna zijn intrede in het gemeenschapshuis, waar de kinderen getracteerd worden. Voor de jeugd is er nog een speciale attactie: een kinder circus. Kaarting - In zaal 't Jagerhuis werd een kaarting gehouden waaraan 34 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw Van Goethem, Kloosterzande; 2. J. Hageman, 3. E. de Kort, beiden Hengstdijk; 4. J. de Vos, Ter- neuzen; 5. J. Pauwels, Kloos terzande. Bridge - Leden van bridgeclub Axel speelden In cultureel centrum De Halle de laatste wedstrijd in de najaarscompe titie. Uitslag A-groep: 1 en 2. echtpaar IJsebaert en dames Keeman-Knöpker, 3. heren Van de Casteel-Esselbrugge, 4. heren Bisschop-De Maagt, 5. heren Bode-Arnoldi. B-groep: 1. echtpaar Herrebout, 2. da mes Groenewoud-Schuurman, 3. mevrouw Geilleit-de heer Geilleit jr, 4. echtpaar Haags- ma, 5. echtpaar Scheele. C- groep: 1. echtpaar Lindenberg, 2. dames Naeye-Naeye, 3 en 4. echtpaar Kraayenbrink en he ren Groothuis-Willems, 5. ge deeld dames Bode-Meyer en echtpaar David. zesde plaats en dat lijkt voor alsnog niet hoog genoeg om een zetel te bemachtigen. Ove rigens heeft mevrouw Hage man een opvallende entree ge maakt in de CDA-'hitparade'. Immers, bij de vorige verkie zingen was zij er nog niet bij. Dat geldt ook voor H. Suy, die van niets op zeven komt. Hij stond in 1982 nog op de lijst H. Neefs. Niet meer op de lijst staat Rein Scheele. Hij zet definitief een punt achter zijn politieke loopbaan. Voor ingewijden geen verrassing, want Scheele kondigde in 1982 al aan dat het zijn laatste periode zou wor den. Hij kwam voor het eerst in de gemeenteraad namens de toenmalige fractie Stólte. In 1978 miste hij bij het CDA net de boot, maar niet voor lang. Toen H. de Gucht besloot uit de politiek te stappen, volgde Scheele hem als raadslid op. Sinds die tijd is hij onafgebro ken lid van de gemeenteraad. „We betreuren het dat hij er mee stopt", zegt CDA-voorzit- ter Th. Baert. „Wij vonden hem steeds een erg goed raadslid. Integer, iemand waarvan je op aankunt". De advieslijst van het CDA voor de Hulster verkiezingen ziet er als volgt uit: G. van de Voorde, P. Blommaert, H. Ver cauteren, H. Verstraaten, J. van Eek, E. Hageman-Brands, p. Suy, A. Michielsen, G. Mangnus-Staal, E. van den Manacker, C. van Deijk, P. Boonman, E. Francken, M. Bauwens-Hermans, C. van Acker en R. Everaert-Tiele- mans. De definitieve lijst wordt vastgesteld tijdens een besloten ledenvergadering op vrijdag 29 november. De onroerendgoed tarieven komen donderdag 28 novem ber aan de orde in de commis sie financiën. De commissiele den buigen zich dan ook over het voorstel van b en w 23.000 gulden uit te trekken voor de bouw van een kantoortje in de werkplaats van de dienst ge meentewerken. De chef van de afdeling had voorheen een plekje in het gebouw aan de Weststraat, maar dit gebouw voldoet niet meer. De brandweer in Zuiddorpe en Koewacht krijgen een stil alarm. Het college stelt voor 7000 gulden uit te trekken voor de aanschaf van 25 meidont vangers dit gezien de goede ervaring die de brandweer van de kern Axel met de 'pie pers' heeft. De commissie praat tot slot ook over een ver eenvoudiging van de heffing van rtetributies en precario rechten. Volgens het college is het niet doenlijk de oude ver ordening consequent toe te passen. Meldingen van belast bare feiten komen soms te laat binnen en voor gedegen con trole ontbreekt de mankracht. Het voorstel is de heffing te beperken tot motorbrandstof installaties, die geregistreerd staan en dus controleerbaar. Het gebruiken van een stukje stoep, bij een verbouwing, of het plaatsen van een container op de openbare weg kost, als het aan het college ligt, voort aan dus niets meer. De com missievergadering begint om 16.00 uur. KOEWACHT - Zaal R. van Steene, 40 schutters: hoge vogel: Rita van Steene, Koewacht; eerste zijvogel: G. de Cauwer, Moerheke; tweede zijvogel: J. Bolleman, Axel; groot ste aantal (4): A. van Overloop, Koewacht. HULST - Zaal W. Blommaert, 30 schutters: hoge vogel: A. de Waal, Kloosterzande; eerste zijvogel: R. Wïlking, Hulst; tweede zijvogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; grootste aantal (8): M. van Kerkho ven, Heikant. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting, zaal De Kastanje, 28 schutters: hoge vogel: B. Beulaert, Hulst; eerste zijvogel: J. Sponselee, Kloosterzande; tweede zijvogel: Th. Vonk, St.-Jansteen; grootste aantal (6): E. Warrens, Kloosterzande. KOEWACHT - Bejaardenschieting, zaal P. de Vlieger, 39 schutters: hoge vogel: R. van Maes, Stekene; eerste zijvogel: J. van Meelen; tweede zij- vogel: mevrouw Van Meelen, bei den Kloosterzande; grootste aantal (5): E. Baart, Koewacht. NIEUW-NAMEN - Bejaardenschie ting, zaal Picavet, 25 schutters: hoge vogel: A. van de Berge, Kemzeke; eerste zij vogel A. Roels, Graauw; tweede zijvogel: R. de Rijk, Hulst; grootste aantal (4): P. Strobbe, Lamswaarde. KLOOSTERZANDE - Bejaardensd- chieting, zaal Molenhof, 25 schut ters: eerste hoge en eerste zijvogel: J. Pieters, Brussel; tweede hoge vo gel: P. Ferket, Kloosterzande; tweede zijvogel: R. Boone, Hulst; grootste aantal (4): mevrouw De Waal, Kloosterzande. ZUIDDORPE - Bejaardenschieting, zaal De Herberg, 35 schutters: hoge vogel: E. Janssen, Moerbeke; eerste zijvogel en grootste aantal (5): G. Deyaert; tweede zijvogel: R. Lo- caeyn, beiden St.-Gillis. HULST - Zaal W. Blommaert, 30 schutters: eerste hoge vogel: F. van Swaal, Hulst; tweede hoge vogel: R. Sterkx, Zelzate; eerste zijvogel: J. Dobbelaar; tweede zijvogel: A. Dobbelaar, beiden Boschkapelle; grootste aantal (6): C. de Cauwer, Hulst. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 35 schutters: eerste hoge vogel: J. van Dam, Moerbeke; tweede hoge en beide zijvogels: L. van Kerkhoven, St.-Jansteen; grootste aantal (4): A. van Damme, Zuiddorpe en J. van Dam, Moerbeke. KOEWACHT- Zaal Oude Molen, 33 schutters: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; eerste zijvogel: A. de Waal, Kloosterzande; tweede zijvo gel: P. Vercouteren, Hulst; grootste aantal (4): mevrouw Van Meelen, Graauw. HULST - Zaala W. Blommaert, 40 schutters: hoge vogel: W. Kuyper; eerste zijvogel: E. Luykx, beiden Hulst; tweede zijvogel: L. Steyaert, Graauw; grootste aantal (6): Na- tasja Blommaert, Hulst. KLOOSTERZANDE - Zaal Molen hof, 26 schutters: eerste hoge vogel: J. van Meelen, Kloosterzande; tweede hoge vogel: Ph. Dierikx, Walsoorden; eerste zijvogel: E. de Kort, Ossenisse; tweede zijvogel: A. Verhoeven, Kloosterzandegrootste aantal (5): R. Verschoten, Walsoor den. ZUIDDORPE-Staande wip, St.-Se- bastiaan, 47 schutters: eerste hoge vogel: R. de Grote, Saffelaere; tweede hoge vogel: B. Hermans, Zuiddorpe; eerste zijvogel: W. Cock, Axel; tweede zijvogel: M. Suy; derde zijvogel: P. Arens; vierde zijvogel: A. de Mey, allen Zuiddorpe. HOOFDPALAT - Zaal de Vriend schap, 51 schutters: hoge en eerste I zijvogel: A. Pauwéls, Bentille; tweede zijvogel: A. Paepe, Water vliet; grootste aantal (4): A. Eeck- hout, Bentille. KOEWACHT- Zaal Van Steene, 40 schutters: hoge vogel: E. van Baste- laer, Dorsselaar; eerste zijyogel: R. Smet, Koetvacht; tweede zijvogel: J. Bolleman, Axel; grootste aantal (7): P. Martens, Koewacht. KLOOSTERZANDE - Zaal Molen hof, 64 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: P. Pauwelstweede hoge'vo gel: A. Verhoeven, beiden Klooster zande; eerste zijvogel: R. Verscho ten, Hulst; tweede zijvogel: J. Schelfhout, Lamswaarde; derde zij- vogel: J. Leeraert, St.-Jansteen; vierde zijvogel: J. Everaert, Vogel waarde. Wip 2: hoge vogel: J. de Kort, Ossenisse; eerste zijvogel: J. Leeraert, St.-Jansteen; tweede zij- vogel: R. Verschoten, Walsoorden; grootste aantal (6): J. Wesepoel, Kloosterzande.

de Stem | 1985 | | pagina 15