EDAGIH mm HUIS I NT ZIJN Schaatsjeugd verrast internationale top Restant van tweede ronde KNVB-beker naar 18 december TAHAMATA CS. BLUFFEN PSV NAAR 4-1 NEDERLAAG IN BEKERTOERNOOI Betaald voetbal na Nederland-België Ria Visser plaatst zich niet Utrechtse politie woedend ïn in de brouwen 99 /an te merken, kiets aan doen. je laten contro- rit ermee dat je 'e informatie, over geslachts- iting Ideële Reelat Revanche Sneeuwen de gemeente Ter neuzen college van Gedeputeerde besluit van 8 oktober 1935 afd. rov., gedeeltelijk heelt je raad van deze gemeente 1 28 februari 1985 vastge- „Zuid". en aan enkele gedeelten van ideputeerde Staten van Zee- ijk goedgekeurde bestem, t met ingang van 26 novem- n maand voor een ieder ter afdeling algemene zaken 1 met bezwaren tot zowel de puteerde Staten van Zeeland en de gemeenteraad, de in- ilijke ordening en degenen tegen de onthouding van gedeelten van de plankaar- te stellen bij de Kroon gedu- b termijn van een maand, nen te worden gericht aan worden ingediend bij de Al- sn van Bestuur van de Raad 9, 2500 EA 's-Gravenhage er 1985 burgemeester voornoemd, Dckeloen - .<->*• 3 Stem. 076-236911 1 pSV-doelman Hans van Breukelen tijdens het opwarmen voor de wedstrijd. Achter hem njn suppoosten van De Kuip nog bezig het veld speelklaar te maken. - fotoanp Van onze sportredactie DEN HAAG - Het vervolg van de tweede ronde uit het toernooi om de KNVB-beker zal plaats vinden op woensdag 18 december. Jan Huijbregts, de competitieleider van het be taalde voetbal, heeft de vier wedstrijden, die in dit weekeinde werden afgelast, opnieuw vast gesteld voor de woensdagavond in december. Daarbij komen de ontmoetingen, die in een ge lijk spel zijn geëindigd en moeten worden overgespeeld op het terrein van de tegenstan der. Het gebruiken van 18 december betekent in ieder geval dat de voor die datum op het pro gramma staande competitiewedstrijd Ajax- MW zal worden verschoven. Verder zal Huij bregts contact opnemen met de competitielei der van het amateurvoetbal omdat twee ama teurverenigingen op de vervolgdatum een thuiswedstrijd hebben. Zouden er van ge meentewege bezwaren komen tegen bepaalde wedstrijden op woensdagavond, dan over weegt Huijbregts uitwijken naar een zondag in de winterpauze. Doordat slechts zes van de zestien clubs voor de derde bekerronde bekend zijn, werd de lo ting voor deze ronde verplaatst naar 18 decem ber. De derde bekerronde is geprogrammeerd voor het carnavalsweekeinde (8 en 9 februari) of de daarop volgende woensdag. De wedstrijden, die in het weekeinde wer den afgelast zijn: Fortuna Sittard-ASWH, ROHDA-GWV, FC Utrecht-Ajax en FC Twente-NEC. De duels, die zaterdag gelijk eindigden en zullen moeten worden overge speeld, zijn: FC Groningen-AZ'67, Haarlem- WOG, De Graafschap-Veendam, Telstar- Oostkapelle en RCH-Heerenveen. Voor woens dag 27 november staat nog op het programma: Spakenburg-FC Den Haag. Voor de derde ronde hebben zich geplaatst: eredivisie: Feyenoord; eerste divisie: PEC Zwolle, NAC en RBC; zondagamateurs eerste klasse: Papen- drecht; zaterdagamateurs eerste klasse: Mar ken. mm Feyenoord speelt kater weg Door Chris van Nijnatten ROTTERDAM - De kater van Nederland-Bel- gië moest weggespoeld worden in De Kuip. En de naar PSV 'overgelopen' Gullit mocht geen bal goed raken. Zie daar de bij Feyenoord levende frustraties, die de Rotterdammers gistermiddag in het KNVB-beker- toernooi met 4-1 deden zegevieren over hun Bra bantse rivalen. De klap in Eindhoven kwam dubbelhard aan, omdat PSV van Hans Kraay nu alleen nog maar het landskampioenschap kan behalen. Vooral Simon Tahamata eiste een hoofdrol voor zich op :.i de roodwitte brigade uit Rotterdam-Zuid. De Molukker Eet Rep de score openen, nadat lij eerst Stevens en Gerets met een paar fraaie bewegin gen voor gek zette, forceerde inde tweede helft een straf schop waaruit Eriksen 2-0 maakte en, dat was nog het opvallendst, hij vernederde zijn tegenstanders niet alleen met goed voetbal, ook in woord en gebaar triomfeerde ie kleine spits. „Ik begrijp het nog niet", sprak Feyenoord-oefenmees- ter Ab Fafié na afloop. „Don- ierdag, na die interland, kwam Simon bij ons binnen met een gezicht alsof hij zo juist gehoord had, dat hij een '■reselij ke ziekte onder de le ien heeft. En dan zet-ie zo'n wedstrijd neer. Wonderbaar- De hoofdrolspeler zelf bleef auchter onder alle loftuitin- |en. „Ik was liever woensdag ie man van de wedstrijd ge weest, ja toch?" Gevraagd naar de oorzaak van zijn we ieropstanding, toonde Taha mata zich plotseling fel. „Dat PSV zet elke week kleine clup- fe voor gek. Dat misselijke Sedoe uit het Australisch voet bal, met die vingertjes in de lucht. Daar ergeren wij ons in Rotterdam al weken aan. Als fe jongens flink zijn, moeten zulke streken ook tegen ons uithalen. Ik geloof dat ze daar 'anmiddag niet aan toegeko men zijn". Gebeten Was Gerets vanwege zijn nationaliteit al een beetje de Sebeten hond in de ijzig kille Juip, Gullit hoefde maar naar "e bal te kijken of hij werd ""gejoeld. Zoals bekend, wis selde de rasta-voetballer vorig seizoen van club, omdat hij meende bij PSV het een en an- 'erte kunnen bijleren. „Ik had keen last van het gejoel", 'telde de PSV-er voor de deur 'an de kleedkamer. „Zoiets 5?d ik verwacht. En ach, dat mmon loopt te dollen, hij mocht dat doen, hij was de ^te van het veld. Volgende *eek in Eindhoven zijn wij «an de beurt tegen Feyenoord. "aar dat is natuurlijk wel een 'jidere wedstrijd. Vandaag 'as het alles of niets". Reyenoord-PSV was vooral ?n grimmige wedstrijd. Joost liet regelmatig zien, koe Gerets afgelopen woens- «view aigciupci i wuciiö- buiten de lijnen geschopt moeten worden, Been aasde soms als een kami- 'mvo-piloot op Van Breukelen "an der Gijp torpedeerde tastekers op een dermate manier, dat de Feyen- rier met een uit de kom ge iten arm van het veld Jast. Op Gullit leefde iedere Sonoorder zich wel een keer uit. Dat kon allemaal gebeu ren omdat de zoals gewoonlijk lankmoedig leidende scheids rechter Keizer de botste over tredingen doodgemoedereerd ongestraft liet passeren. Ove rigens had PSV van die mas sale aandacht voor Gullit moeten profiteren, maar de Philips-ploeg ging tenonder tegen de bluffende bikkelaars. Zondagmiddag willen de PSV'ers revanche. „Die wed strijd moet per se doorgaan, al moet ik zelf op zaterdag het veld sneeuwvrij maken. Zo'n 4-1 moet je zo snel mogelijk wreken", meende PSV-trainer Jan Reker, die overigens sprak van een verdiende ne derlaag voor zijn ploeg. Toch had PSV gisteren niet hoeven te bezwijken onder de Rotterdamse dadendrang. Het liet zich wegbluffen door een Feyenoord onder leiding van de ontketende Tahamata. Het surplus aan voetbalcapacitei ten bij de Eindhovenaren werd echter niet aangewend. Daarnaast stond het hoofd van het wisselvallige 'wonderkind' Van der Gijp niet naar voet bal, maar meer naar een over winning op zijn maatje Wijn stekers. In fysiek opzicht zou hij die uiteindelijk ook boeken. Het openingskwartier van de wedstrijd duidde nog geenszins op het debacle voor de PSV'ers. Het doelpunt van Rep viel zelfs onverwacht. Tien minuten na rust nam Feyenoord nog meer afstand, door de strafschop van Erik sen. Kort daarop nam Gullit wraak op alles en iedereen bij Feyenoord door een passje van Thoresen doeltreffend af te ronden. Amper twee minuten later maakte de voor Rep in gevallen Hoekstra een doel punt, zoals hij dat waarschijn lijk nooit meer zal maken. Een door Duut verlengde lange bal van Nielsen nam het blonde werkpaard ineens 'op de slof' en het stond 3-1. Niet ver van het laatste fluitsignaal bracht een Deense intermezzo het vierde Feyenoord-doelpunt op het scorebord. Sörensen gooide ver in en Eriksen prikte de bal achter Van Breukelen, die zwaar gehinderd werd door een kick-box-trap van Been. Gezien de woede na afloop bij de Eindhovenaren over het gesar en getreiter van de Feyenoorders, belooft het aan staande zondag een venijnig duel te worden in Eindhoven. Dat daarbij Mario Been en de niet zo fors gebouwde Taha mata het risico lopen, vanuit het Philips-stadion gelanceerd te worden naar hoogten waar normaal alleen Wubbo Ockels zich thuisvoelt, lijdt geen en kele twijfel. FEYENOORD-PSV 1-1 (1-0) 16. Rep 1-0, 56. Eriksen 2-0 (strafschop), 62. Gullit 2-1, 64. Hoekstra 3-1,82. Eriksen 4-1. Scheids rechter: Keizer, toeschouwers: 15.332. Feyenoord: Hiele; Wijnstekers (Brard) Nielsen, Duut en Troost; Molenaar, Been en Sörensen; Rep (Hoekstra), Eriksen en Tahamata PSV: Van Breukelen; Gerets, Sfevens, Gullit en Heintze; Van de Kerkhof (Van Rooy), Lokhoff en Valke; Van der Gijp, McDonald en Thoresen "v; ï'Sv*-* r- DE VREES, dat na de uitschakeling van het Nederlands elftal voor de eindronden van het wereldkampioenschap in Me xico volgend jaar door België, de publieke belangstelling voor het vaderlandse betaalde voetbal zou teruglopen, lijkt af gelopen weekeinde bewaarheid. Zo bezochten slechts 15.332 betalende bezoekers het bekertreffen tussen de nummer een (PSV) en nummer twee (Feyenoord) op de ranglijst van de eredivisie in de Rotterdamse Kuip. Al zullen de koude weers- omstrandigheden daar ook ten dele aan ten grondslag liggen. Op de foto een overzicht van het stadion van NAC zaterdagavond vlak voor het begin van de wedstrijd van de Breda - naars tegen SW, eveneens in het toernooi om de KNVB-beker. Welgeteld 1085 toeschouwers 'bevolkten' de tribunes van de eerste divisieclub uit Breda. - foto coh viveen TRONDHEIM (ANP) - In de sneeuw van Trond- heim heeft de schaats jeugd van Nederland de internationale top ver rast. e eerste van acht wedstrij den om de wereldbeker klopte Leo Visser, een A-juinior uit Haastrecht, op de vijf kilome ter de sterkste rijders uit lan den als Noorwegen, Zweden, Oostenrijk en de Verenigde Staten. Bij de verrassing van de Noorse opening van het schaatsseizoen, waarbij de toprijders van de Oostblok landen en Nederland wegble ven, waren ook de andere twee junioren uit de selectie van bondscoach Leen Pfrommer, Gerard Kemkers en Henri Kraayenbos, betrokken. Kem kers uit Eelde, op zaterdag al verrassend vijfde op de 1500 meter, bleef op de Leangen- baan gistermiddag Olympisch kampioen Gustafson voor. Kraayenbos eindigde als vier de, op bijna vier seconden van witmaar Visser (7.25,33). Lou Hekkema, -bestuurder van de schaatsbond, was op het laatste moment met drie junioren naar Noorwegen ge stuurd. Het drietal moest met deelneming aan de eerste we reldbeker-aflevering de goede verhouding tussen de KNSB en de Noorse bond overeind houden. Meer dan vertegen woordigen werd niet van het trio verwacht. Zaterdag leek het daar veel op, toen de Zweed Bengtsson de 1500 me ter won: 2.00,68. Visser had last van buikloop en werd met no- rit-tabletten op de been ge houden. In de onderlinge rit Visser-Kraayenbos was de zieke Haastrechter, plaatsge noot van wereldkampioen Hein Vergeer, toch zijn pro- vinciegenoot de baas. De ma tige klasseringen (20 en 22) en de tijden (2.07.03 en 2.07,48) van het tweetal waren vergeten, toen Gerard Kemkers, het grote talent uit het noorden, op de schaatsmijl de voor eigen publiek rijdende Rolf Falk- Larssen in een onderling duel versloeg. De tijd van 2.02,41 was éénhonderdste van een seconde sneller dan die van Falk-Larssen en goed voor de vijfde plaats en zestien punten voor het wereldbekerklasse ment. Gisteren kwam voor de on ervaren Nederlanders de cli max van de door sommigen als plezierreis betitelde trip naar het Noorse schaatstoernooi. Gelegenheidscoach Hekkema zag eerst Kraayenbos met mi nimaal verschil (25/100ste van een seconde) van Falk-Lars sen winnen, waarna Kemkers de koppositie in het tussen- klassement pakte door de Oos- tenrijkse stayer Werner Jager met elf seconden verschil te rug te wijzen: 7.27,21. In Trondheim ging het steeds harder sneeuwen, toen Leo Visser in de baan kwam voor de confrontatie met de sterkste Amerikaanse all- rounder van het vorig seizoen, Dave Silk. Visser, met een minder rommelende maag dan op zaterdag, ging hard van start, maar bleef overeind. In de slotronden wist hij zijn voordeel op Kemkers vast te houden en Silk maar liefst op veertien seconden achterstand te rijden. De internationale schaats wereld, slechts deels aanwezig in de Noorse havenstad, was verbluft over de verrichting van de tweede garnituur van Nederland. Coach Hekkema wist ook niet wat hij er van moest denken. „We hadden af gesproken er onbevangen te gen aan te gaan. De jongens waren dolgelukkig na afloop. De Noren en Zweden vroegen zich af, hoe het met de conditie van de A-selectie van ons moet staan, als de jeugd al zo snel is. Zelf zal ik bij de KNSB de prestaties van de jongens goed overbrengen. Hoe dat nu verder moet met Visser, een karakterjongen van negen tien, als ranglijstaanvoerder in de wereldbeker? Ik zou het echt niet weten". Naast de allrounders, van wie de achttienjarige Kemkers het beste gecombineerde klas sement had, reden de sprinters hun eerste nummers voor de wereldbekers. De Amerikaan Dan Jansen won drie afstan den, op zaterdag de 500 en 1000 meter, op zondag nog eens de 500. Olympisch kampioen Boucher was gisteren de snel ste op de kilometer. Trainer Martin Spoelinga van de voetbalvereniging Wippolder uit Delft heeft van de KNVB een verbod ge kregen om'zijn ploeg het komende jaar vanaf het veld te coachen. Spoelinga loste dat probleem gisteren orgi- neel op. Hij dacht: niet van het veldDan maar van boven het veld! Hij liet zich met een hoogwerker boven het veld hijsen tijdens de wedstrijd van Wippolder te gen het eveneens uitDelft afkomstige BEC. - fotoanp DEN HAAG - Scheids rechter Henk van Etteko- ven zal afschrijven voor de wedstrijd Sparta-Fortuna Sittard, die voor hem voor zondag op het programma staat. De arbiter uit Ede overweegt hetzelfde te doen voor het duel FC Utrecht-PSV van 8 decem ber. De scheidsrechter, dié twee weken 'straf kreeg omdat hij heeft gezegd wat anderen denken over col lega Jan Keizer uit Volen- dam en zijn overtuiging vervolgens gepubliceerd zag, heeft nog niet defini tief besloten zijn loopbaan te beëindigen. „Ik zal af zeggen voor de wedstrijd van zondag omdat ik mij lichamelijk en mentaal niet in staat voel die wed strijd te fluiten. Volgende stappen wil ik eerst nog rustig overwegen. Voor ik voor mijn werk naar het buitenland vertrok, heb ik op 6 en 11 november brie ven naar de scheidsrech- terscommissie geschreven. Daarop is nog geen enkele reactie gekomen. Ik ben pas zondagochtend terug gekeerd en heb daarna contact gehad met een paar collegaé en andere bekenden. Voor mij is dat een reden de hele situatie nog eens te overwegen". UTRECHT (ANP) - De Neder landse schaatskampioene Ria Visser heeft zich gisteren in Utrecht niet geplaatst voor de strijd om de IJsselcup, de ope ning van het nationale lange- baanseizoen zaterdag in De venter. De rijdster uit Almere ein digde bij de selectiewedstrijd op De Vechtse Banen, over 500 en 1500 meter, als vierde. Vol gens de nieuwe reglementen mag elk gewest, Noord-Hol land/Utrecht in dit geval, drie dames en vijf heren inschrij ven voor het toernooi van de gewesten. In het verleden re den slechts de mannen de ploegenwedstrijd. De dames deden individueel en op uitno diging mee. Visser tuimelde uit de ploeg, omdat naast haar kernploeg collega's Van Gennip en Stam de gewestelijke rijdster Petra Moolhuizen (21) in Utrecht een sterke dag kende. Vervolg van pagina 1 TOEN op het laatste moment de wedstrijd die in het Utrechtse stadion Galgen waard zou worden gespeeld niet doorging, trokken circa 250 op rellen beluste suppor ters, onder wie 75 Amsterdam mers, in groepen dé stad in. Over en weer bekogelden de Amsterdammers en Utrech ters elkaar met stenen en hier en daar sneuvelde een ruit. 'Maar we zaten er bovenop en daardoor hebben we de zaak redelijk in de hand kunnen houden', aldus de woordvoer der van de politie. De politie haalde een groep van circa veertig Amster damse relschoppers uit een ca fé waar ze zich 'vol lieten lor pen' met de bedoeling om de zaak goed op stelten te zetten als de dorst gelest was. De po litie bracht het dorstige gezel schap uiteindelijk per bus rechtstreeks naar het Amstel- station in Amsterdam waar de Amsterdamse politie de groep verder in de gaten hield. Volgens de politie had de wedstrijd veel eerder moeten worden afgelast. „Het is uit een oogpunt van veiligheid en ordehandhaving volstrekt on verantwoord en belachelijk om met de beslissing om de zaak af te gelasten tot het al lerlaatste moment te wachten. Dat is vragen om moeilijkhe den, zeker bij een wedstrijd Ajax-FC Utrecht", aldus de woordvoerder. Hij kondigde aan dat de politie over deze zaak met de KNVB nog 'een hartig woordje' zal spreken. Door snel te reageren kon de politie nog net een trein vol Ajax-supporters tegenhouden die op het punt stond van Am sterdam naar Utrecht te ver trekken. „Als die trein niet was tegengehouden en de Am sterdammers pas in Utrecht te horen hadden gekregen dat de match niet doorging, zou de zaak waarschijnlijk fors uit de hand zijn gelopen", zei de woordvoerder. „Als men zaterdag al de zaak had afgelast had men een hoop narigheid kunnen voor komen. Bovendien zijn nu on nodig 200 man extra politie op de been gebracht die bij elkaar 1.200 overuren draaiden. Die politiemensen hadden alle maal rustig thuis kunnen blij ven zitten en bovendien had het zeker 50.000 gulden aan overwerk gescheeld. Het is on begrijpelijk dat men daarvoor bij de KNVB onvoldoende oog heeft gehad", aldus de woord voerder.

de Stem | 1985 | | pagina 9