I moet den ''Acties kerken fascistisch' MINISTER BRINKMAN: WEL PROVINCIALE RADIO Nieuwe ski-trein )etre|yd Geen verhaal als ex-partners bij scheiding werkten 'Bewindvoerder Reuchlin fungeerde als dubbelspion' Bericht aan de lezers T SPEL MUGGENJACHT: DAT TKNOPING Brandweer Rotterdam moet actie beëindigen Zucht van verlichting DE HOOGWAARDIGE TECHNIEK IS VAN LEGO* DE LAGE PRIJS VAN INTERTOYS. LEUK EN HEEL VOORDELIG MUGGEN IN 1 KLAP. IVRIJDAG 22 NOVEMBER 1985 PAGINA 3 'BINNENLAND \REDE EN WIDAFRIKAANSE AMBASSADEUR HAALT UIT: DEN HAAG - De regering weigert provinciale televisie toe te staan. Bovendien mag er maar één regionale radio-omroep in een provincie actief zijn. DE STEM COMMENTA AR |eiders'eStie Z''n V3n maanden' 20 niel van iaren- Het ZÜ zo- De Stroming ANWB staakt verkoop benzinebonnen Geen hypotheek voor woningen op gifgrond TER UGHALEN BIJSTANDSGELD OUD-DIRECTEUR UNISER VOOR DE RECHTBANK: T5 PAGINA 2 Bat dat een werknemersver zekering is en zelfstandigen lijn nu uitgerekend geen verknemers. En wat de proeftuin' betreft; ook daar vas Van der Reijden snel en limpel over. De studenten- Irerzekering is in zijn ogen nu |ypisch een verzekering, die nodel voor de particuliere aarkt kan staan. Of dat zo is, boet er niet toe: maar Lan- ^ink haalde opnieuw een ze- erd. Om die volledig te laten pijn, moest de bewindsman bverigens wel een tour de [force uithalen. Hij dreigde net forse bezuinigingen in de gezondheidzorg (verkleinen van het ziekenfondspakket, [invoering eigen risico's etc.) als de Tweede Kamer niet akkoord gaat met zijn plan nen. Daarmee kreeg Lansink [de 'zware politieke woorden' |te horen die hij nodig heeft, lom straks weer in de pas met |het kabinet te kunnen lopen. De ziektekostenverzeke- I ringen staan immer voor het I kabinet nog steed voor ƒ1 I milj ard 'ombuiging p de lat. |En wordt die niet de op- I heffing bereikt v. ie vrij- I willige verzekei...0, dan Imoet het via ook door het I CDA ongewenste ingrepen in het pakket. Het enige vluchtgaatje dat Van der Reijden het CDA deze week liet was dat de op heffing desnoods iets later (1 april) een feit mag zijn, maar dan moet de Tweede Kamer voor de kerstdagen akkoord zijn met de plannen. Dat scheelt de schatkist wel 50 miljoen aan bijdrage aan de algemene kas van de zieken fondsen, maar dat vuiltje moet Ruding dan maar weg slikken. T28 hoefte heeft. De derde optie is de oplei ding tot wetenschappelijk onderzoeker. Daar moet se lectief te werk worden ge gaan, want het zou dwaas zijn alle 160.000 studenten die nu worden opgeleid als po tentieel onderzoeker te be schouwen. Het stelsel van wetenschappelijke assistent- in-opleiding (aio's) is uitste kend, als die mensen tenmin ste door de instituten niet als goedkope medewerkers wor den beschouwd. Ze moeten echt 'in opleiding' zijn en niet worden geïsoleerd van hun jaargenoten. Universiteiten verzekeren zich op die ma nier ook in de toekomst van bekwame wetenschappers en waarborgen zo hun continuï teit. Vierde optie is een directe op de praktijk gerichte on derzoekersopleiding. Volgens Peeters zou die twee jaar kunnen duren en in nauw overleg met de 'afnemers' moeten worden opgezet. Het doctoraaldiploma als afsluiting van de eerste fase kan geen eindpunt zijn. Er is een systematische vervolg studie nodig van 1 tot 2 jaar, bijvoorbeeld aan scholen voor hogere praktijkoplei dingen. Tot zover de 'blauwdruk' die de Tilburgse hoogleraar op tafel legt voor het weten schappelijk onderwijs en die natuurlijk nog verder gede tailleerd zou kunnen worden. Belangrijker is echter dat dit soort gedachten uit het we tenschappelijk veld zelf ko men, want dat heeft al lang genoeg de regeldrift van de Den Haag over zich heen la ten gaan. Meedenken is goed, maar zelf initiatief nemen is nog beter. De Tilburgse ho geschool heeft overigens zelf ook het goede voorbeeld ge geven met de oprichting van het Tilburgs Instituut voor Academische Studies (TIAS), dat vanaf september volgend jaar vervolgopleidingen gaat inrichten. Het isntituut gaat fungeren als centrum voor post-doctoraal onderwijs en onderzoek. gen en burgers het leven kostten botvierden, zijn aanhangers hun woede op kantoren en woningen van oppositieleden. Coupleider brigadegene raal Thomas Quiwonkpa werd vrijdag op straat in de hoofdstad doodgeschoten, evenals de hoofdredacteur van de staatsomroep, Charles Gbenyan. De regering zegt dat Gbenyan werd gedood toen hij zich tegen aanhou ding verzette. De omstandigheden van de staatsgreep blijven raadsel achtig. Hoe konden de op standelingen, kennelijk een zeer kleine groep, urenlang enkele radiozenders in ham den houden? En waarorn hadden enkele leden van regering zich zo gedwee ge" meld bij de rebellen? i HAAG (ANP) - De am bassadeur van Zuid-Afrika in Ijlen Haag, David V. Louw, I in een aan relaties toege- I ituurde brief de actie van ne- l-en kerkelijke actiegroepen I [(gen toerisme naar zijn land L wezen fascistisch' ge doemd. Hij roept geadresseerden op I campagne te negeren en ac- I tief tegen te werken. Louw jegt belang te hechten aan 'de instandhouding van uw demo cratisch recht en uw democra tische vrijheid om te reizen of vakantie te houden waar en wanneer u dat zelf verkiest'. Louw beschuldigt de kerke lijke actiegroepen ervan dat hun kennis van Zuid-Afrika's interne beleid is blijven steken bij het jaar 1948, toen apart heid het beleid van de dag was. Hij vraagt zijn relaties te vechten voor het recht 'te rei zen waarheen u wilt; ongehin derd zaken te kunnen doen en zelf te kunnen oordelen'. Hij roept hen op te protesteren te gen de 'miskenning van deze onvervreemdbare rechten'. Hans Hartman, woordvoer der van de werkgroep Kairos, die de anti-toerisme cam pagne van de negen kerkelijke actiegroepen coördineert, noemde op persoonlijke titel de uitspraken van de ambas sadeur 'triest'. BREEDUIT in de krant nage nieten van of treuren over de voetbal-interland Nederland- België was er gisterochtend voor heel wat Stern-lezers niet bij. Zij ontvingen een krant waarin nauwelijks een spoor van dat sportgebeuren was te rug te vinden. En ook anders zins week de krant door in houd en samenstelling af van het vertrouwde beeld. De reden lag in een zeer ernstige storing van het com putergestuurde tekstverwer kingssysteem, waarmee de re dactie, en de technische afde lingen van deze krant opere ren. Een storing die van elf uur woensdagavond tot half vier gisterochtend duurde en daar mee een normale produktie van de actuele krant vele uren volledig blokkeerde. Daardoor waren we ge noodzaakt om voor een aantal gebieden nood-edities samen te stellen uit het op dat mo ment beschikbare en al tech nisch verwerkte foto- en tekst materiaal. Met name de be richtgeving over de sportge beurtenissen van woensdag avond en over het belangrijk ste binnen- en buitenlandse nieuws, is daardoor in die edi ties zeer gebrekkig gebleven. Dank zij extra inspanningen van de grafische, technische en redactionele medewerkers, is in de vroege donderdagoch tend voor een deel van de edi tie Oosterhout e.o. en voor na genoeg de gehele editie Breda een redelijk 'normale' Stem geproduceerd en kwam de krant op de meeste adressen in ons verspreidingsgebied op tijd in de bus. Over de hele lijn kon de berichtgeving uit de re gio in redelijke mate worden veiliggesteld. Uiteraard wordt in de krant van vandaag in berichtgeving en achtergrond-informatie in gehaald wat nieuwswaarde heeft behouden. Maar dat neemt niet weg dat we velen van u gisteren hebben opgeza deld met een krant die de logi sche sporen droeg van een nood-oplossing. Daar bieden we u onze welgemeende excu ses vooraan. Hoofdredactie Provinciale tv taboe ROTTERDAM (ANP) - De FNV ambtenarenbond Abva kabo moet zijn leden bij de Rotterdamse brandweer op roepen onmiddellijk te stop pen met de collectieve acties voor een betere onregelmatig heidstoeslag en arbeidstijd- verkorting tot 15 februari 1986. Dit heeft mr. F. Nivard, de I president van de rechtbank in Rotterdam, gisteren bepaald in een kort geding dat de ge- I meente Rotterdam tegen de Abvakabo had aangespannen. De gemeente Rotterdam en de Abvakabo zijn volgens de rechtbankpresident niet uit onderhandeld, omdat er nog twee onderzoeken naar de be loning en roosterproblematiek van de brandweer gaande zijn. In Amsterdam is gistermid dag na bijna vier weken actie van de achthonerd brand weerlieden een principe-ak koord bereikt over hun eisen. Dit akkoord omvat onder an dere een voorschot van 200 gulden bruto per maand in af wachting van de uitkomsten van de landelijke onderzoeken imake de functiewaardering en onregelmatige diensten bij de brandweer. Van onze Haagse redactie Dat blijkt uit een reeks antwoorden van minister Brinkman (Cultuur) op vragen vanuit de Tweede Ka mer. Verschillende fracties in de Tweede Kamer hadden tijdens een debat over de Mediawet gevraagd om regionale televi sie en méér dan een omroep per provincie toe te laten. Lokale televisie mag echter wel omdat daarbij gebruik kan worden gemaakt van de kabel. De kosten van het ver spreiden van een televisiepro gramma via de kabel is aan zienlijk goedkoper dan het zenden via de ether. De bewindsman wil het bij één radio-omroep laten omdat 'een versnippering van het aanbod door een circuit van honderden lokale, regionale, interregionale en provinciale omroepen en omroepjes, die dan ook nog eens commercieel zouden mogen opereren, wel licht meer kwantiteit dan kwaliteit oplevert'. „Een popu- lariteitsslag zal moeten wor den geleverd om, bij commer cieel opereren, de adverteer ders te blijven aantrekken. De regering acht dit een onge wenste ontwikkeling," aldus Brinkman. In zijn antwoord houdt de minister vast aan het stand punt dat provinciale en lokale omroepen niet via reclamegel den mogen worden gefinan cierd. Een provinciale omroep moet volledig door de provin- het papier is geduldig. De afspraken die tijdens de Geneefse topontmoeting tussen Reagan en Gorbatsjov zijn gemaakt, zien er op schrift wel hoopvol uit, ze moeten allemaal nog wel in da den worden omgezet. Deze constatering doet echter niets af aan te feit dat er gisteren een zucht van verlichting over de wereld is gegaan, omdat de sfeer op en de uitkomst van het topoverleg aanleiding geven te veronderstellen dat de Amerikaanse presi dent en de Russische partijleider ieder voor zich bereid zijn se rieus te bekijken hoe de verzuurde relatie tussen hun beider lan den verbeterd kan worden. De dreiging van een nucleaire holo caust wordt door de mensheid als zo reëel ervaren, dat de hoop op een werkelijke ontspanningspolitiek ook zonder concrete ak koorden reeds nieuw leven kan worden ingeblazen. Laten we er voorlopig tevreden mee zijn dat de twee supermo- gendheden in Genève in ieder geval een aantal goede voorne mens hebben gemaakt. Meer was er van deze topontmoeting niet 'e verwachten. Rusland en Amerika vertegenwoordigen staats systemen en ideologieën die onverenigbaar zijn. De laatste top ontmoeting dateert van zes jaar gëleden. In die tijd heeft de broze détente-filosofie van het machtsevenwicht plaats moeten maken voor een openlijk beleden streven naar militaire superioriteit, re sulterende in een levensgevaarlijke bewapeningswedloop en een koude-oorlog'-mentaliteit. En in Amerika en in Rusland is duide- "|k sprake van een machtsstrijd tussen havikken en duiven, maar "och Gorbatsjov noch Reagan verkeerden (verkeren?) in een po sitie waarin zij een politiek van vreedzaam naast elkaar leven, zo Zll daarin al zelf in geloofden (geloven?), aan anderen kunnen opleggen. Gorbatsjov heeft zijn plaats als de onbetwistbaar sterk ste man van Rusland nog niet geconsolideerd; Reagan moet be hoedzaam manoeuvreren tussen de trigger-happy cowboys van Pet Pentagon en de pragmatische diplomatie uit de school- bhultz. Reagan en Gorbatsjov, de oudste president in de geschiedenis van de Verenigde Staten en de jongste partijleider van Sovjet- Husland, hebben in de afgelopen maanden over eikaars politieke ween over en wper hoogst onvriendelijke opmerkingen ge maakt Het is daarom een goed voorteken dat zij Genève uitge weid hebben benut om ook elkaar beter te leren kennen en daar- :00r de werelden, die zij vertegenwoordigen. Ruim vier uur heb- uen ze met elkaar gesproken in het bijzijn slechts van twee tol- Het is hoogstwaarschijnlijk ook aan hen te danken, dat Ge- :eve door de afkondiging van een absolute nieuwsstilte geen wopaganda-crisis is geworden. Geheime diplomatie is erg verve end voor journalisten maar - in dit geval - goed voor het verloop an de besprekingen, want in beide kampen bevinden zich lieden we aan een half woord genoeg hebben om als stoorzender te kunnen optreden. Gorbatsjov en Reagan hebben, ook dank zij hun vrouwen, in ®,neve aan status en invloed gewonnen, wereldwijd. Dat is dan ok wel nodig, want als zij elkaar over en weer hebben leren ken en en respecteren als mannen van vrede zullen zij, zowel in ten'm'S in de Soviet"unie, al hun gewicht in de schaal moe- beleid ,en herpen om de goede voornemens aan Genève in concreet om te zetten. Dat kan, zoals Reagan al heeft opgemerkt, I "w "-viivi I. uai nul 11 ^-uiaio i iv^ayai i ai ii^/an upyw i iui r\i, van de supermogendheden hebben over een aantal [!""9st gewichtige zaken uitspraken gedaan, die niet meer zijn te- love in i-'0"' Dat be,ekent ondsr nneer, dat de Doctors Strange-: behori cies moeten worden bekostigd, aldus de minister. Uit het antwoord van de be windsman komt verder naar voren dat de regering, met de nieuwe Mediawet in de hand, geen oordeel meer mag vellen over de representativiteit van een omroep. Als zich nu een nieuwe, landelijke, omroep aandient, moet die vereniging alleen statuten aan het nog in te stellen Commissariaat voor de Media kunnen tonen, waar uit moet blijken dat de vereni ging een bepaalde maatschap pelijke stroming vertegen woordigt. Bij een voldoende aantal leden ontvangt de om roep een zendmachtiging. De bewindsman benadrukt in zijn antwoorden dat de in stelling van een derde televi sienet noodzakelijk is. Hij volgt het voorstel van dfe Tweede Kamer om dit net te reserveren voor culturele en informatieve programma's. DEN HAAG (ANP) - De Ita liaanse wet met betrekking tot buitenlands toeristenbezoek, waaronder ook de verkoop van Italiaanse benzinebonnen valt, vervalt per 31 december 1985. De ANWB heeft in verband hiermee opdracht gekregen de verkoop van Italiaanse benzi nebonnen stop te zetten, aldus een bekendmaking van don derdag. Tot 30 april 1986 mogen de ANWB en andere instanties die deze bonnen verkopen, de restantbonnen tegen de nor maal daarvoor geldende voor waarden terugkopen. Na deze datum is restitutie van deze bonnen echter alleen mogelijk door ze rechtstreeks naar de automobielclub Rome te zen den. ROTTERDAM (ANP) - Het verzekeringsconcern Natio nale Nederlanden (NN) heeft onlangs geweigerd hypothe ken te verstrekken op wonin gen in de Maassluise wijk Steendijkpolder, waar de bo dem sterk verontreinigd is. NN had zoveel twijfels over de waarde van de huizen dat van hypotheekverlening is af gezien, zo heeft mr. J. van der Meulen, secretaris van de Raad van Bestuur van NN, donderdag bevestigd. Een soortgelijk geval heeft zich onlangs bij het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten voorgedaan. Het weigeren van hypotheken op woningen die op verontreinigde bodem zijn gebouwd is geen algemeen be leid van Nationale Nederlan den, zo benadrukt Van der Meulen. „Het is niet zo dat wij nu per definitie weigeren hypotheken te verstrekken op woningen die op gifgrond zijn gebouwd. Bodemverontreiniging is na tuurlijk wel een heel belang rijke factor bij de waardebe paling van het onderpand. Daar kunnen we niet om heen. Anderzijds kan het .verlenen van gemeentegarantie en de mate waarin de verontreini ging wordt bestreden dat be zwaar weer enigszins ophef fen", aldus Van der Meulen. AS V5> 'Zeer open' en 'zeer, zeer geani meerd' noemde Gorba zijn praatje met Reagan. Hij be doelde waarschijnlijk: „Ik ben het niet met hem eens, maar gelachen dat we hebben!" Alles wat er na afloop over het topoverleg wordt gezegd, is natuurlijk een open deur. Een zeer open deur. Toch heeft Genève iets opgele verd. Iets heel belangrijks. De hot line' tussen Washington en Moskou wordt gemoderniseerd. De PTT gaat nieuw toestel letjes installeren, denk ik. De lijn werkte niet meer goed. Vuil in de draaischijf, spinrag om de hoorn. De laatste keer dat de rode telefoon ging was er een onbekende hijger aan de lijn. Dat wordt nu weer anders. De toestellen krijgen van die leuke tiptoetsen en er komt een muziekje op als je even moet wachten. Zo wordt de 'hot line' weer aantrekkelijk voor de machtigste mannen van de wereld. De heren hadden natuurlijk wisselgeld meegenomen naar de topconferentie. Dat hoort er nu eenmaal bij. Je calculeert van tevoren in dat je een beetje moet toegeven. Straks hoeft dat ook niet meer. Er zijn nu betaalkaartjes met ingebouwde chips. Een pasje met computer waarmee je overal je betalingen kunt rege len. Reagan en Gorba hoeven straks riiet meer met wissel geld op zak te lopen. Ze duwen hun betaalkaartje gewoon in een gleufje in die nieuwe rode telefoon en het bedrag wordt automatisch overgemaakt. Het lijkt er dus op dat we vlug, veilig en voordelig op weg zijn naar vrede. Nee, Gorba en Rea gan hoeven zich voor Genève niet te generen. MERIJN In de nachttreinen tussen Amsterdam en Parijs kan de reiziger vanaf begin januari volgend jaar een plaats boeken in een nieuwe Franse vinding: een rustrijtuig, dat de naam 'Cabine 8' heeft meegekregen. In het achtpersoons-compartiment is ruimte voor bagage. Daarnaast is ieder compartiment voorzien van klemmen waarin ski's geplaats kunnen worden. De rust banken hebben een, overigens niet-verstelbare, geknikte vorm. - fotoanp Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Een meerder heid in de Tweede Kamer is erop tegen dat bijstandsgeld kan worden verhaald op de ex-echtgenoot als tijdens de scheiding de beide partners fi nancieel zelfstandig waren. Ook moet de mogelijkheid om bijstand te verhalen op de ex-partner beperkt worden tot maximaal twaalf jaar. Die tijd moet straks ook gelden voor de alimentatiewet. Alleen het CDA en de kleine rechtse partijen bleken giste- (ADVERTENTIES) rn. °ren' he1 dwangbuis in een goed bewaakte inrichting, en dat doren Van 9°ede wil weer een kans krijgen om zich luid te laten Redden, dat er in 1988 in Woensdrecht geen 48 kruisraketten Van een onzer verslaggevers DORDRECHT - De tijdelijk Uniser-bewindvoerder jhr. mr. G. Reuchlin heeft voor de overname van de Moerdijkse afvalverwerker door het Westduitse bedrijf GMU moe ten proberen de aanklachten tegen directeuren Gerrit B., Magnus S. en Fred van D. ge seponeerd te krijgen. Mr. W. Koops wilde dat ech ter niet, waardoor de over name van de baan was. Dat bleek gisteren tijdens de derde dag van het proces tegen oud-Uniser-directeur Willem R. W.R. kreeg de gelegenheid uit te leggen hoe Ome Gerrit B. hem ƒ2,6 miljoen had ge leend zonder dat R. dat geld ooit had terugbetaald. De zakenman zette in een monotoon monoloog uiteen dat met Reuchlin 'het paard van Troje' bij Uniser was binnen gehaald. Volgens R. speelde Reuchlin het spel van een dubbelspion door zowel voor GMU als voor Mourik Servi ces, dat de opstallen van Uni ser na het faillissement van de afvalverwerker kocht, te wer ken. R. had de rol van tussenman in de transactie Uniser/GMU. De Duitsers wilden niet recht streeks van het in opspraak gekomen bedrijf kopen, zodat in overleg met de Rotterdamse notaris K. de Bredase beleg gingsmaatschappij Emmelot BV werd opgekocht om daar de Uniser-aandelen in onder te brengen. Directeur van Em melot BV werd mr. Van Els- wijk, die aan het notariskan toor van K. was verbonden. Door certificering van de aan delen kon de zeggenschap van de economische waarde wor den gescheiden. De zeggen schap werd ondergebracht in een stichting met in het be stuur onder anderen notaris K. Volgens R. wilde hij Uniser toen niet meer verkopen aan de Duitsers maar de opstallen verhuren. Dat zou voor hem een aantrekkelijke commissie van vijf ton tot één miljoen gulden hebben opgeleverd plus een 'royalty fee' van twee keer twee procent van de om zet aan 'X'. R. wilde niet zeg gen wie X dan wel mocht zijn. Rechtbankpresident mr. Huij- gen, die de overeenkomst van R. met GMU een gouden con tract had genoemd; „Meneer X was meneer R.". Willem R. beschikte echter niet over het benodigde geld om de aandelen op te kopen van de Uniser-directie. Daarom leende hij van Ome Gerrit B. 2,6 miljoen, waarbij B. de belofte zou zijn gedaan dat hij een adviseurschap bij GMU zou krijgen. 0p de derde zittingsdag kreeg de verdediging de gele genheid advocaat mr. Johan de Wit te horen, die op verzoek van R. als getuige décharge was verschenen. Bedoeling van het verhoor was aan te to nen dat Willem R. slechts een radertje in een grote machts machine was. Die visie stond lijnrecht tegenover de mening van officier van justitie mr. Welschen, die een BV-con- structie had ontleed, waarbij Willem R. aan alle touwtjes trok. Het verhoor van De Wit liep voor R. op een pijnlijk fiasco uit. Cinoma AG, in de con structie moeder van R.'s An- reco BV, werd bestuurd door een stichting, die op haar beurt werd bestuurd door een advocaat uit Liechtenstein. „Formeel speelde R. geen rol in Cinoma", verklaarde De Wit. President Huijgen: „Wie heeft werkelijk de macht in de stichting?" De Wit: „Degene die de Liechtensteinse advo caat betaalt". „En wie was dat?" „Willem R." De verdedi ging had geen behoefte aan nadere vragen. De Technic® Basisdoos "Pers kracht" Nr. 8040 met o.m.pneu matische pomp- en zuigelementen. Met behulp van lucht kun je verschillende modellen bewegen. Vanaf 8 jaar. ren tijdens de behandeling van de plicht tot verhalen van bijstand de voorstellen van staatssecretaris De Graaf (So ciale Zaken) volledig te onder schrijven. Het kabinet wil dat ge meenten aan gescheiden per sonen ten onrechte betaalde bijstand verhaalt op de ex- partner. Op dit moment kan een gemeente dat, maar vol gens De Graaf moet dat een plicht worden. De VVD'er Nijhuis gaf een voorbeeld waaruit bleek dat het verhalen van bijstand in alle gevallen tot vreemde si tuaties kan leiden. Als beide partners een baan hebben op het moment dat de scheiding wordt uitgesproken, zullen ze meestal van alimentatie af zien. Als nu de vrouw enkele jaren later werkloos wordt en in de bijstand belandt, zou de man kunnen worden aange sproken op zijn zorgplicht. De gemeente zal dan de bij standsuitkering van de vrouw verminderen voor het deel waarop zij de man zou moeten aanspreken. Het aanhouden van de grens van twaalf jaar waarop bij stand verhaald zou kunnen worden, lijkt met steun van WD en PvdA in de Kamer aan een meerderheid te ko men. Dat zal niet gebeuren met een voorstel van PvdA- woordvoerster Dales, om de hoogte van het te verhalen be drag te versoepelen. De rech ter houdt alleen rekening met hogere woonlasten. In alle an dere gevallen wordt de bij standsuitkering met tien pro cent gekort. Aanzetten! Het muggennest draait... de muggen zwermen uit. Wat een aktie! Wie behaalt de meeste punten? wtr g§WEEK 5SSS§& V? t

de Stem | 1985 | | pagina 3