is geen igen Geen subsidie voor toernooi Operatie'71 Bond sluit acties bij CPC niet uit 'Markt 3' wordt in ere hersteld ZWINGEUL VERSLINDT DUIN 'Ziekte van Crohn' een fenomeen in medische wereld mRVLIETSE BOEREN LIGGEN DWARS' lippine: vergouwe geen steun andere wethouders had akkoord met voorschot 'Goes schiet tekort in adviserende taak' >luiskil rerneuzen Zaamslag mNZEELAND OOSTBURG - Het West-Zeeuws-Vlaamse aterschap 't Vrije van Sluis is van plan.tot onteigening over te gaan. politierapport PERSONEEL WIL ONTSLAGEN VOORKOMEN Vaten chemisch afval onder politiedwang weggehaald ADVOCAAT: markten weekenddiensten Sas van Gent; Pieter Koole 9? loek; Willem de Feijter 70' "aamslag; André de Block 63' Lxel; Janna Oppeneer, 90, wed' W. Koster, Terneuzen; Cor lelis Gommers, 83, Sluiskil" '.driaan Dieleman, 75, Ter' 'erkoopmiddag - Woensdag, liddag 27 november van 13.30 at 17.00 uur houdt de bejaar- ienhandwerkgroep uit Sluis- il een verkoopmiddag in De iterre, Pierssenpolderstraat Naast de fraaie handvver- ;en die te bewonderen en te :oop zijn, worden er weer wa- els gebakken. SOC-soos - De afdeling leeuwsch-Vlaanderen van iet COC houdt vandaag een oosavond voor homosexuele nannen en vrouwen in het ge touw van de Jongerenbewe ging aan de Blokken 16 te Ter- leuzen. Aanvang 21.00 uur. OC-soos - De afdeling eeuwsch-Vlaanderen van et COC houdt morgen (vrij- ag) een soosavond voor ho- iosexuele mannen en vrou- ren in het gebouw van de ongerenbeweging aan de ilokken 16. Aanvang 21.00 ridge - Leden van bridgeclub Imergo speelden in restaurant >e Milliano de tweede wed- trijd van de wintercompeti- e. Uitslag A-lijn: 1. mevrouw iesbroeck-de heer Risseeuw, heren Sandrini-Visser, 3. chtpaar Den Haan. B-lijn: 1. ames Risseeuw-Verloop, 2. levrouw Haak-de heer Re- lij n, 3. dames Timmerman- reugdehil. C-lijn: 1. dames [oogenboom-De Heus, 2. echt- aar Simeplaar, 3. echtpaar errebout. -ontaktorgaan - Het Kon- aktorgaan Zaamslag houdt onderdag 28 november een ergadering in het voormalige emeentehuis. De vergadering tegint om 19.00 uur. Het eerste edeelte van de bijeenkomst is penbaar. erkoopmiddag - Het comité Woord en Daad te Zaamslag houdt morgen (zaterdag) in de zaal van de christelijke gere formeerde kerk aan de Axel- Bestraat een verkoopmiddag Iran 14.00 tot 17.00 uur. Te koop morden aangeboden artikelen uit de derde wereld landen en rerder kerst- en nieuwjaars- taarten. Ook is er koffie en :ake verkrijgbaar. De op- irengst van deze middag is lestemd voor aankoop van 'oedsel en medicijnen voor iaïti. espondent saai van het voormalige [oek in Philippine vond rgadering plaats van de ramen ondermeer zaken is, de openbare telefoon- htvoorziening en het on thalen van hondenbezit- zan de politie betreft, werd ot- licieus vernomen dat de huis vesting is aangekocht door de irma Pieters die de noodzake- ijke verbouwingen zal uitvoe ren. Heet hangijzer in de verga- lering vormt ook nu weer de ipenbare telefooncel. Ook dit aar is deze weer op de lijst van bezuiniging van de ge- neente Sas van Gent ga llaatst. Daar deze voor de ge- neenschap Philippine onmis- >aar is, werd er voor gepleit lat de gemeente Sas in deze larder op moest treden tegen Ie PTT en niet over de ruggen van de bewoners de telefoon- si in het gedrang moest bren- ;en. Andere brandpunten waren le levensgevaarlijke situatie 'an de kinderspeelplaats nabU le OBS De Stelle en de slechte narkering van de weg naar ioek. Ook het dreigend ver- ninderen van de busverbin- lingen zal door de dorpsraad net de ZWN worden opgeno- nen. Overigens blijkt men de ac- iviteiten van de dorpsraad in le gemeente Sas maar weinig e waarderen. Een korting va 4 procent op de subsidie koi» anstaande donderdag in aad. Tot slot was men zeer ve - wilgen over het feit, dat ee ;emeente-ambtenaar langs leuren ging onder het v9° vendsel een bevolkingsond® oek te houden, terwijl n lierbij slechts de honden De asting betrof. Van een 0nzer verslaggevers „ojIBURG - De meerder- "ji van de Oostburgse ge- Lateraad weigerde gisteren subsidie-verzoek van de Ltburgse handbalverenl- operatie'71 te honoreren. vereniging had het geld ge- omdat ze enkele landen geleden een toernooi J"" -Z- W..t VAA.anro lii- de West-Zeeuws basisscholen had ge- U«den. jjle raadsleden konden wel college-standpunt delen, ie tegemoetkoming in de ,j,nerskosten niet moest jorden gehonoreerd. Door een „gunstige zaal-uur-verde- heeft Operatie extra trai- „(shosten gemaakt. Volgens jjn W is dat de eigen schuld 1)n Operatie, omdat de ver jaging niet meegewerkt heeft ijneen zo'n gunstig mogelijke 1-uur-verdeling. In eerste instantie wilde het voltallige college het subsidie verzoek voor het toernooi niet honoreren omdat het enkele weken te laat was ingediend. Het dagelijks bestuur kreeg steun van de fracties van WD en CDA. H. van der Weegen (D en T) en J. Wielakker (PvdA) hielden echter een vurig plei dooi om toch het geld beschik baar te stellen. Van der Weegen maakte de raad erop attent dat, hoewel Operatie al eens eerder te laat een subsidie-verzoek heeft ge daan, geen geld beschikbaar stellen desastreus kan zijn voor de toekomstige toernooi en. CDA en WD wilden ech ter niet van mening verande ren. Ze vinden dat een te laat ingediend subsidie-verzoek niet moet worden gehono reerd. Sportwethouder J. Ver gouwe (PvdA) deelde in eerste instantiè ook die mening. Na dat zijn partijgenoten echter een dringend beroep op hem hadden gedaan en erop wezen dat het college wel een erg hard standpunt innam, gelaste burgemeester C. Spijkerboer een schorsing in. Na de schor sing deelde Vergouwe mee, dat het college alsnog subsidie wilde verlenen. Volgens hem heeft de gemeente de strenge regels voor subsidie-aanvra gen opgesteld. Hij doelde hier mee op het feit, dat Operatie vorig jaar ook een toernooi had gehouden en dat aangeno men mocht worden dat dit jaar weer het geval zou zijn. De fracties van CDA en WD waren niet gelukkig met het gewijzigde college-stand punt. Ze eisten een nieuwe schorsing waarin de wethou der J. Thomaes (WD) en A. de Feijter (CDA) weer tot een an dere mening werden overge haald. Ook twee van de vier D en T'ers, P. Kesteloo en A. Verhage stemden tegen het subsidie-verzoek. De fractie van de PvdA stemde tegen het voorstel van het college om een 1 km lange buitendijkseweg (Panorama- weg) tussen het Zondertje en het Killetje bij Breskens aan te leggen. De sociaal-democra ten zagen liever een kortere versie. Waterschap 't Vrije wil land onteigenen Van een onzer verslaggevers Twee Biervlietse boeren weigeren namelijk grond leverkopen aan het schap zodat een sloot in de Pauli- napolder nog steeds niet gegraven kan worden. Deze mededeling deed giste ren dijkgraaf Th. Cambier tij dens de algemene vergadering het waterschap in Oost burg. Tot nu toe heeft het meestal overeenstem ming over grondaankopen kunnen krijgen. Af en toe is wel eens gedreigd met ontei- gening, maar daadwerkelijk is pressiemiddel de laatste jaren nooit gebruikt. De watergang in de Pauli- aapolder staat al jaren op het slotenschema. Ondanks vele [esprekken met de desbetref- lende boeren is men niet tot overeenstemming kunnen ko- GOES - De Goese politie heeft gisteren op rijksweg A 58 een grote verkeerscontrole gehou den tussen 9.00 en 16.00 uur in samenwerking met de rijks verkeersinspectie, de dienst motorrijtuigenbelasting en de douane. Er werd in totaal aan vijf bestuurders een proces verbaal aangezegd. TERNEUZEN - Bij de ge meentepolitie te Terneuzen werd gisteren aangifte gedaan van diefstal in een dependence van de huishoudschool De Leeuwtjes aan de Kamerlingh Onnesstraat te Terneuzen. Vermist worden signaal-ap- paratuur en een complete wc- installatie. VL1SSINGEN - Al enkele we ten wordt de Rivierenbuurt te Vlissingen geplaagd door dief stal van wasgoed. Deze dief stallen worden gepleegd op klaarlichte dag. De politie maakt de bewoners attent goed op te letten. men. Een week geleden heeft het schap aangetekende brie ven naar de beide boeren ver stuurd. Daarin staat dat de twee binnen veertien dagen moeten beslissen over ver koop. Er is echter nog steeds geen antwoord van het twee tal binnengekomen. Het be stuur van het schap heeft daarom besloten, tenzij er als nog overeenstemming wordt bereikt, tot onteigening over te gaan. Volgens de dijkgraaf willen met name de jonge boeren niet meer meewerken bij grond- verkopen. „De ouderen wel. Die zien het nut van een goede waterbeheersing in. Daar kunnen we alleen voor zorgen als we stukjes grond aankopen waar we sloten kunnen gra ven", zei hij desgevraagd. Cambier benadrukte dat het waterschap voor een goede waterbeheersing moet zorgen. „Wij moeten 10 mm regenwa ter per dag kunnen afvoeren. Daarom hebben we zulke slo ten nodig. Omdat het de laat ste jaren niet zo nat geweest is, denken velen dat er niet zoveel en zulke grote sloten nodig zijn, maar tijdens het natte najaar van '74 is toch duidelijk geworden dat we die water gangen hard nodig hebben. Het schap is momenteel be zig een aantal paalhoofden, in het Poldertje, tussen Breskens en Nieuwvliet te herstellen. De steenkorst wordt herzet en de oude palen versteld zodat er weer een stevige constructie ontstaat. Ook wil het waterschap zo spoedig mogelijk bestortings- werken bij Nummer Een uit voeren. De oever is daar niet zo erg sterk en er moet op korte termijn iets aan gedaan worden, anders stort de oever in. Momenteel stort men daar puin in de gaten. SAS VAN GENT - Bij CPC-Nederland BV in Sas van Gent komen wellicht acties op gang tegen de directie plannen om 52 mensen te ontslaan. „Ik sluit spontane acties niet uit," aldus gisteravond districts-bestuurder Bram Oudenaarden van de Industriebond FNV na af loop van een ledenvergadering in De Engelenroos in Sas van Gent. Volgens hem toonden de le den 'boosheid en onbegrip' over het directie-standpunt. Zoals gisteren gemeld blijft het bedrijf erbij, dat er 52 mensen moeten worden ont slagen vanwege automatise ring en het afstoten van taken. Wel neemt de directie een so ciaal plan en het opschorten van de ontslag-aanvraag in overweging. Bovendien zou men 10 mensen elders kunnen onderbrengen. „Dat is wel het minste wat ze willen," aldus Oudenaar den. „Maar er moet meer ge beuren. De leden vinden dat er moet worden gezocht naar an dere mogelijkheden om ont slagen te voorkomen." Hij sig naleerde op de vergadering van gisteravond een toegeno men strijdlust. De bestuurder verwacht binnenkort weer een uitnodi ging voor een gesprek met het bedrijf. Verder rekent hij er op, dat CPC uitstel vraagt bij het arbeidsbureau van de be handeling van de collectieve ontslag-aanvraag. Van een onzer verslaggevers WSTBURG - De markt van IJzendijke zal In zijn oude luister gorden hersteld. Een meerderheid van de Oostburgse gemeen- *raad is gisteren akkoord gegaan met het verlenen van een 'oorschot van 165 mille aan de toekomstige koper van het mo numentale IJzendljkse pand 'Markt 3' te IJzendijke. Na de onlangs gehouden 'ergadering van de raadscom- """iie voor financiën leek het of alleen enkele CDA'ers r™ tegen het voorstel zouden teren. Gisteren bleek echter, ®t de christen democraat I. de ijtiijne het college steunde. Ue fractie van de PvdA keerde echter tegen het voorstel, 'enals de D en T'ers A. Ver- jage en P. Kesteloo. De tegen- baders wilden dat het col lie het voorstel zou terugne- b1} omdat men het voorschot hoog vond. De gemeente ,°opt dat Monumentenzorg i® voorschot later terug zal stalen. Zekerheid is er echter t over, omdat de dienst niet een ruime kas beschikt. gemeente gaat ook een n subsidie verlenen aan de koper ten behoeve van de res tauratie. De adspirant koper zal zelf ook een flink bedrag in het pand steken. Wethouder A. de Feijter be nadrukte dat gemeente een besluit moest nemen. „Over een maand zijn de cijfers nog hetzelfde," zei hij. Ook I. de Hullu (D en T) hield een vurig pleidooi voor het college-voor- stel. „Als ik het nieuwe post kantoor in Breskens zie, weet ik dat zo'n nieuw gebouw niet in IJzendijke mag komen. Als we nu geen besluit nemen komt er zo'n modem pand te staan op de historische markt van IJzendijke". Bij de stem ming kreeg hij de steun van zijn fractiegenoot H. van der Weegen, J. Wielakker (PvdA), De Bruijne en de liberalen. Van een onzer verslaggevers RETRANCHEMENT - De Zwingeul is bezig een stuk duin te verslinden in het Ne derlandse deel van het na tuurgebied Het Zwin. Wan neer niet snel wordt inge grepen zal ook de zeewering worden aangetast. Dit deelde gisteren dijk graaf Th. Cambier mee tij dens de algemene vergade ring van het West-Zeeuws- Vlaamse waterschap 't Vrije van Sluis. De afgelopen tijd schuift de geul snel op naar het oos ten. Dat komt omdat opge spoten zand van het strand van Knokke door de wind naar het oosten wordt ge blazen. Dat zand verstopt de oorspronkelijke bedding van de stroom. Het waterschap wil de oude geul voor een deel uit graven en via een dam het water weer naar de oor spronkelijke bedding leiden. Als alles meezit zal met dat werk eind volgende week worden begonnen. J. Boek hout, het hoofd van de tech nische dienst van het water schap, zei dat het riviertje de afgelopen tijd reeds een 15.000 ton zand verplaatst had. „Het is echt nodig dat we snel ingrijpen", zei hij. Boekhout acht het niet uitgesloten dat, nadat het De Zwinaeul die - als niet snel wordt ingegrepen - angstig dicht de zeewering nadert - FOTO ARCHIEF DE STEM werk is uitgevoerd, de geul zich weer richting zeewe ring zal verplaatsen. „We moeten nog een studie ver richten naar de eevoleen van het verwaaien van het Knokse zand", zei hij. De Zwingeul verplaatst zich jaarlijks. Het is echter lange tijd geleden dat een stuk duin is aangetast door de stroom. Het waterschap heeft de afgelopen jaren het riviertje min of meer geka naliseerd, maar de natuur zorgt regelmatig voor ver rassingen. VOOR VELEN is de 'Ziekte van Crohn' een onbekend verschijnsel. Evenzo onbe kend is het bestaan van de Crohn Vereninging Neder land. Om de aan deze kwaal lijdende patiënten en betrokkenen informatie te verschaffen, is er morgen, zaterdag 23 november een symposium belegd. De bij eenkomst wordt gehouden in het Goes. Van een onzer verslaggeefsters GOES - Ruim tienduizend mensen in ons land zijn voor hun leven aan deze ziekte ge kluisterd. In de hele wereld wordt gezocht naar het won dermiddel op volledige gene zing, echter nog steeds zonder resultaat. Isolement, psychi sche druk en lichamelijke klachten teisteren de patiën ten. De ziekte van Crohn (darmontsteking), een feno meen in de medische wereld. „Het doel van onze vereni ging is om Crohn-patiënten uit hun isolement te halen. Wij willen ze begeleiden en een goede voorlichting geven", vertelt de in Breda woonach tige heer Ph. Prijs, voorzitter van de afdeling Brabant. Lan delijk telt de vereniging 4000 leden waarvan er 200 in Bra bant wonen. Prijs is er stellig van overtuigd dat zijn gebied minstens het dubbele aantal kent, maar ook hier weer is onbekendheid een hoog goed. „Het is niet dat wij proberen zieltjes te winnen. Immers als een lid financieel moeilijk zit en de dure behandeling niet kan betalen, wordt er door de vereniging een regeling ge troffen. Nee, waar het ons om gaat is deze mensen te laten weten dat ze niet alleen staan. Contact, dat is belangrijk want alleen degenen die met de ziekte geconfronteerd wor den, weten wat het is", aldus de voorzitter, die zelf betrok ken is bij 'Crohn' omdat zijn dochter door deze ziekte ge troffen is. De ziekte van Crohn draagt de naam van een Amerikaanse arts, die deze kwaal als eerste in 1932 beschreef. De ziekte is een chronische ontsteking van de darm waarvan de oorzaak tot op heden onbekend is. Jaarlijks worden er in Neder land 5 tot 6 gevallen op de 100.000 inwoners ontdekt. Deze weinig voorkomende aandoe ning is niet kwaadaardig of le vensbedreigend maar kan soms langdurige klachten ver oorzaken. Moeheid, buikpijn, diarree, koorts en vermage ring zijn veelal de symptomen die met 'Crohn' gepaard gaan. Het grootste probleem bij de ziekte is onzekerheid. Bij som mige patiënten blijft de onste- king beperkt tot een klein deel van de darmen waardoor hij of zij goed geholpen kan wor den. Een langdurige behande ling komt voor als de ontste king zich gaat uitbreiden. Als 'Crohn' de kop opsteekt, gaat dit vaak gepaard met een flinke pijn. Door een ver schrompeling van het, litte kenweefsel in de darmwand kan een deel van de darm ver nauwd worden. Dit bemoei lijkt de ontlasting. Ook kan er een etterwond ontstaan tussen het zieke gedeelte en een an dere darmlis, blaas of het ge bied rond de anus. In zo'n ge val wordt vaak een chirurg in geschakeld om het aangetaste darmdeel weg te halen. Hier mee is de patiënt echter niet genezen want vaak komt de ontsteking op een andere plaats terug. „Crohn-patiënten hebben een instinctmatig gevoel. Als ze ergens komen, willen ze eerst weten waar het toilet is. Gaan ze op reis, dan kiezen ze een weg waarvan ze weten dan er sanitaire voorzieningen in de buurt zijn", meent Prijs. Volgens de voorzitter leven veel van deze mensen onder voortdurende psychische druk. „Als ze na een aanval te rugkeren in het arbeidsproces zijn ze bang. Ze vragen zich af of ze het werk weer aan kun nen en hoelang de ziekte ach terwege blijft." De Crohn Vereniging Ne derland is een vrijwilligersor ganisatie die geen subsidie ge niet. Contributiegelden en ga ven van donateurs zijn de bronnen van inkomsten. Uit de grote pot ontvangen de af delingen, naar gelang hun grootte, een bedrag. Prijs is van mening dat het budget voldoet, maar grote bokke- sprongen kunnen niet ge maakt worden. Behalve natio naal komt de ziekte ook inter nationaal aan bod. Dertien centra in de hele wereld zoe ken naar 'de genezing'. Iedere twee maanden wisselen ze er varingen uit. De Nederlandse verenin ging kent acht afdelingen. Het is' de bedoeling dat Zeeland, dat nu nog tot het Brabantse behoort, er als negende bij komt. „Dat is een reden waarom we dit symposium in Goes houden. We willen de Zeeuwen meer bij de activitei ten betrekken", vertelt Prijs. „In Zeeland hebben we onge veer 50 leden. Door de afstand is er weinig contact, daarom is het beter dat ze zelfstandig worden. Ik denk wel dat het lukt. Alleen moeten we nog een aantal mensen voor het bestuur zien te vinden." De bijeenkomst op 23 no vember wordt gehouden in de Oosterscheldezaal van Motel Goes (Goes-Noord) en begint om 13.00 uur. Internist dr. Driessen en chirurg dr. Croi- set-Van Uchellen zullen de le zingen verzorgen. Daarnaast wordt er een dia-serie over de ziekte vertoond. De dag is niet alleen bedoeld voor leden maar alle belangstellenden zijn welkom. Naast dit symposium is er op 12 december een praat avond over deze problematiek in de aula van St. Ignatius- ziekenhuis te Breda. De aan vang is 7.30 uur. Mensen die informatie wensen over de Crohn-ziekte kunnen in Bra bant contact op nemen met mevrouw P. de Kort te Vlis singen (tel: 01184-65999). BRESKENS - De vaten met chemisch afval die nog steeds op het voormalige bedrijfster rein van Cruson te Breskens stonden, zijn gisteren onder politiedwang weggehaald. De politiedwang was nodig omdat de firma Hoek uit Oost souburg weigerde de vaten te verwijderen. De firma had goederen uit het faillissement van de gebroeders Cruson op gekocht. Men had echter geen interesse in de vaten. De ontruiming is zonder moeilijkheden verlopen. De Oost-Souburgse firma heeft de vaten opgehaald en ver voerd naar een depot van de afvalverwerking Moerdijk te Roosendaal. Hiermee zijn alle afvalstof fen die zich op het terrein be vonden verdwenen. Het wach ten is nu nog op het rapport van de bodemsanering. Het is nog steeds niet bekend hoe ernstig de bodem van het voormalige bedrijfsterrein van Cruson vervuild is. MIDDELBURG - „De ge meente Goes schiet nog steeds ernstig tekort in haar advise rende taak". Dit stelde mr. Olie donderdag voor de poli tierechter in Middelburg in de zaak tegen de 40-jarige Goese- naar B. G„ die terecht stond op beschuldiging van steunfrau- de. G. zou als uitkeringstrek ker in de periode februari 1984 tot april 1985 valsheid in ge schrifte hebben gepleegd, door op de briefjes voor de sociale dienst in te vullen dat hij geen inkomsten had gehad, terwijl hij in feite zo'n 15.000 gulden zou hebben 'verdiend'. „Mijn cliënt is zich van geen kwaad bewust", aldus mr. Olie, die er op wees, dat de so ciale dienst wel degelijk op de hoogte was van de bezigheden van G., die op niet-commer- ciële basis een soort 'reini gingsfunctie' vervulde voor de gemeente. Als schroothande- laar had hij immers regelma tig autowrakken gekocht van de gemeente en ook weer gele verd, zodat de brandweer hier de nodige blusoefeningen op kon doen. Voor de verwerking van het spul had G. investe ringen moeten doen en zo bleef er van de 'verdiensten' ten slotte niets over. G. verkeerde in de vaste veronderstelling dat hij dus geen inkomen had gehad en raakte op een be paald moment zelfs zo van de wijs dat hij de briefjes hele maal niet meer invulde. „Van boos opzet is hier dan ook beslist geen sprake", aldus mr. Olie, die de gemeente Goes verweet de man niet veel eer der gewaarschuwd te hebben. Politierechter mr. Nomes toonde zich gevoelig voor de argumenten en liet in zijn vonnis de geëiste gevangenis straf achterwege. G. werd ver oordeeld tot een geheel voor waardelijke gevangenisstraf van vier weken en een boete van 1000 gulden. AMSTERDAM, 21 nov. - Aardap- peltermijnmarkt: In Bintje 50nün werden 323 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 19,90 tot 20,50 per 100 kg, en voor levering mei 71 contracten te gen 20,90 tot 21,30. De stemming was prijshoudend. GOES, 21 nov. - Bloemkool st. kl. 1 gr. 65-170. Cox Orange Pippin kl. 2 80-90 142, 70-80 139, 65-70 101. 60-65 74-76, 55-60 37-43. Gloster kl. 1 91 77, 80-90 100, 70-80 96, 60-70 38. Spencer kl. 1 80-90 101, 70-80 109, 65-70 77. Elstar kl. 1 80-90 236, 70-80 256, 60-70 152, kl. 2 80-90 221, 70-80 244,60-70 160,55-60 35. Golden Deli cious kl. 1 80-90 106-112, 70-80 107- 114,60-70 57-62, kl. 2 80-90 68-79,70- 80 49-87, 65-70 43-51,60-70 31-42,60- 65 33. Karmijn de Sonnaville kl. 2 80-90 988, 70-80 113, 60-70 55. Jona gold kl. 2 91 118-121, 80-90 112-128, 70-80 118-138, 65-70 71-81, 60-65 32. Conference kl. 165-75 144-145,55-65 116-130, kl. 2 65-75 135, 55-65 115- 116, 55-60 97, 45-55 37-76. Comtesse de Paris kl. 2 65-75 47, 55-65 29, 50- 55 17, 45-50 17. Doyenne du Comice kl. 2 85-95 50-97, 75-85 50-113, 65-75 41-110, 60-65 54-64, 55-60 40, 50-55 40. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter G. de Bruijckere, Brouwerijstr. 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter E. Klop, Bas- tionstr. 36, tel. 01155-1777. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Dokter H.v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJzen dijke. tel. 01176-1366. CUnge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter Schulte, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter R. La te rveer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Spreekuur zat. en zond om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter G. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maandagmorgen 8 u. dokter A. Korstanje, Fortrapastr. 's-Gravenpolder, tel. 01103-1747. Goes - Van vrijd. 19 u. tot zond. 23 u. dokter S. Buijs, J. Velchestr. 3, Goes, tel. 01100-15462. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter R. Buwalda, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Spreek uur spoedgevallen zat. 11.30-12 u. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Miermans wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingseweg 3, 's Heet Abtskerke, tel. 01103-2089, bgg. 01106- 3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aamoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter D.v. Driel, Vermetstr. 23, 's-Heer Arendskerke, tel. 01106-1202. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter W. Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140-12969. De praktijk van dokter Niesten en dokter Lips, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140-13373 wordt door eigen art sen verzorgd. Spreekuur spoedgeval len zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Hansweert, Yerseke, Zeeburg 1 en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter P. Polderman, tel. 01131- 1300. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11- 11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter A. Constandse, tel. 01134-1444. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Middelburg - Zaterdag dokter F. Berghauser Pont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Zondag dokter F. Buijtendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter L. Feijen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 01158-1777. Spreekuur zat. om 10.30 uur op Stationsstr. 26. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter J. Neeteson, Jac. Hobeinstr. 8, Philip pine, tel. 01159-769. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter Meijerink, Serlippensstr. 11, praktijk Beethovenhof 3b, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter P. Vercauteren, J.v. Lennepstr. 87, praktijk: Beetho venhof 3b, tel. 01150-13768. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter van Pelt, tel. 12225. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter A.v.d. Griek, tel. 12950. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Zaamslag - Dokter W. Fraanje, Plein 42. Zaamslag. tel. 01153-1244. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tand arts A. Bracké,: praktijk: Burg.v. Zuijenstr. 81, Breskens, tel. 01172-2714, privé: Wulpenlaan 6, Breskens, tel. 01172-2931. Spreekuur zat. en zond. 12- 12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tand arts W. Neve, Oranjestr. 18, Axel, tel. 01155-2332. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Sluis en Oostburg - Tandarts Luc Buysse, Volderstr. 21, Oostburg, tel. 01170-5092. Spreekuur zat en zond. 10- 11 u. Walcheren - Zat. tandarts D. Laver- man, Meanderlaan 218, Middelburg, tel. 35787 en zond. tandarts P. Brink man, Doornenburg 31, Vlissingen, tel. 01184-78811. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts M.v. Hout, Bernhardstr. 13, Yerseke, tel. 01131-2673. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedge vallen en recepten. Goes - Goesche apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen. Middelburg - Apotheek Hummelen, Markt 69, tel. 12134. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek J.v.d. Sande, Badhuisstr. 30-34, tel. 12066. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wil- helminadorp - Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk - Tel. 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106- 1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140-12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Philippine en Hoek - Tel. 01157-1843. Terneuzen-Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koewacht en Overslag-Tel. 01155-1885. Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht bereik baar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150-13360. U kunt naam en telefoonnummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkundige u kan bereiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land - Dierenarts M. Karelse, 's-H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100- Hulst en Zaamslag - Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Ter neuzen en Axel - Dierenarts M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Ter neuzen, tel. 01150-95017, zaterdag; Ter neuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondag volgens af spraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Praktijk J.P. en P. de Vos, Kliniek voor kleine huisdieren en bijzondere dieren, Van Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreek uur: zat. van 12.30-14 u. Verder na te lefonische afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Die renarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, Oost burg, tel. 01170-2103. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176- 1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minnepoortstr. 14, IJzendijke. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150- 12200.

de Stem | 1985 | | pagina 13