Muziek waarvoor je met je poten stevig in de klei moet staan9 Dorpshuis geen inzet van verkiezingen biervl 'Markt 1 in ere 1 DREIGING TEGEN VERHOGING ERFPACHTCANONS Waterschap 't Vrije keert zich tegen Belgische smeerpijp Oesterziekte bijna niet te bestrijden VAN ZEELAND SAS VAN GENT - De twee grootste vakbon den in Zeeland overwegen juridische stappen tegen de gemeente Sas van Gent. Van de Berghe's kampioenen P.V. De Vrede Terneuzense gewond in Teteringen Behoorlijke verschillen begraafkosten GEVOLG VAN ADV Nieuwe banen bij gemeente Terneuzen HERMAN BROCK MAAKT CASSETTE-DRIELUIK Akoestisch Covers W. de Zeeuw weer lijst- trekker VVD Biervliet Heikant Kanaalzone Sluiskil Terneuzen Zaamslag DORPSRAAD PHILIPPINE: OOSTBURG - Het waterschap 't Vrije onteigening over te g politierapport RAAD AKKOORD Bonden: juridische stappen tegen Sas Van een onzer verslaggevers CNV en FNV zullen, blijkens een gisteren uitgege ven verklaring, zeker naar de rechter stappen als 'de raad van deze gemeente het besluit om de erfpachtca nons te verhogen in zijn huidige vorm niet intrekt'. De ongekend forse verho ging - met gemiddeld 500 pro cent - van erfpachtcanons geldt voor tientallen inwoners van Sas van Gent. Zij kwamen vrijwel onmiddellijk in actie tegen de gemeente, waarbij onder meer de bonden zich snel aansloten. Volgens dis trictsbestuurder Leo Pher- nambucq van het CNV, die deze zaak coördineert namens de twee vakcentrales, heeft overleg plaatsgevonden met ongeveer zestig betrokkenen. Phernambucq wijst op twee soorten bezwaren: sociale en juridische. „Een verhoging van de erfpacht, soms met vele honderden guldens, is in deze tijd sociaal gezien volstrekt onrechtvaardig. De mensen kunnen dat gewoon niet meer opbrengen. Sommigen slapen er zelfs nauwelijks meer van," aldus de CNV'er. De hoogte van de erfpacht rente staat verder volgens hem in geen verhouding tot de huidige rentevoet. En Pher nambucq wijst erop dat over leg had moeten plaatsvinden over de canon. „Van overleg is geen sprake geweest. Het is niets meer of minder dan een dictaat. We hebben de betrok kenen dan ook geadviseerd af te wachten wat de raad gaat doen, voordat men met de ge meente gaat praten," aldus de bestuurder, die op het juridi sche vlak de visie deelt van zo wel de vereniging Eigen Huis als de Consumentenbond. „De gemeente dreigt, wan neer het besluit wordt doorge drukt, een juridische blunder van de eerste orde te maken. We zullen de wegen weten te vinden om het gemeentebe stuur weer op het juiste pad te brengen. We hopen dan pok dat dat niet nodig zal blijken te zijn," aldus de verklaring namens de bonden. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De Belgische smeerpijp van het indus trieterrein bij Tessenderloo naar de Schelde bij Ant werpen mag niet in gebruik worden genomen. Una niem steunde gisteren de algemene vergadering van het West-Zeeuws-Vlaamse waterschap 't Vrije van Sluis deze motie die was ingebracht door het district Groede. Hiermee is 't Vrije het eerste Zeeuwse waterschap dat zich tegen deze smeerpijp heeft uitgesproken. De pijp is nog niet in gebruik gesteld, maar verwacht wordt dat dat niet zo lang meer op zich zal laten wachten. Via de pijp zal industrieel afvalwater in grote hoeveel heden in de Westerschelde worden geloosd. Volgens de hoofdingelanden van het schap zal dat lijnrecht ingaan tegen het beleid van de Neder landse overheden om de kwa liteit van het oppervlaktewa ter te verbeteren. Het schap vreest dat bij in gebruikname van de smeer pijp schade zal worden toege bracht aan de strand en wa terrecreatie. West-Zeeuwsch- Vlaanderen is voor een be langrijk deel afhankelijk van toeristen die in de zomer maanden in groten getale naar de kuststrook komen. Ook de Breskense vissers zullen zeker last ondervinden van de lozin gen. Het afvalwater van Tes senderloo wordt nu in de slo ten in de omgeving van het in dustrieterrein geloosd. De hoofdingelanden gingen zonder commentaar akkoord met de begroting voor het vol gende jaar. Het dijkgeschot voor gebouwde en onge bouwde eigendommen wordt niet verhoogd. Zoals eerder gemeld gaat de verontreini gingsheffing wel omhoog. Van 88 naar 88 gulden per vervui lingseenheid. Een gemiddeld gezin gaat dus volgend jaar zes gulden meer betalen. Het komende jaar staat, evenals 1985, in het teken van de grootse Deltawerken die worden uitgevoerd in het tra ject Baanstpolder-Nieuwe- sluis. Van onze duivensportmedewerker 9.326 punten Vitesse jonge duiven, onaangeduid: 1 Th van Zeele, SAS VAN GENT - Het generaal kampioenschap bij de postduiven vereniging De Vrede te Sas van Gent is dit gewonnen door C. en B. van de Berghe met een puntento taal van 11.863. 2 Th van Zeele 11.641, 3 P. Koers 10.849, 4 Combi natie Elegeert 9.727, 5 P.Winne /en, 2 C en B van de Berghe, 3 P. Koers. Fond jonge duiven, onaangeduid: 1 P. Goossen, 2 J du Puy, 3 G. Del- laert. Vitesse jonge duiven 4: aan geduid, 1 P. Koers, 2 Th van Zeele, 3 W. Winne. Fond jonge duiven 2 aangeduid: 1 J. du Puy, 2 H. van Schilt, 3 C. van Rattingen. Vitesse oude duiven, onaangeduid: 1 Th van Zeele, 2 C. en B. van de Berghe, 3 P. Koers. Fond oude duiven on aangeduid: 1 G. Begijn, 2 G. Snel- ders, 3 T. Kox. VlteSse oude duiven 4 aangeduid: 1 C en B van de Berg he, 2 Th van Zeele, 3 P. Koers. Fond oude duiven 2 aangeduid: 1 G. Be gijn, 2 W. Winne, 3 Combinatie Elegeert Asduifkampioenschap- pen: Fond jong G. Dellaert, Fond oud W. Winne, Vitesse jong C en B van de Berghe, Vitesse oud P. Koers Von een onzer verslaggevers TETERINGEN - Een 46-jarige inwoonster van Terneuzen is gistermiddag in Teteringen bij een aanrijding aan het hoofd gewond geraakt. Ze is opgeno men in het St Ignatiuszieken- huis in Breda. Mevrouw H. stak ter hoogte van Willebrordstraat de Oos- terhoutseweg over, terwijl het licht bij de voetgangersover steekplaats volgens een poli tiewoordvoerder op rood stond. Een automobilist uit Standdaarbuiten kon haar niet meer ontwijken. Vbn een onzer verslaggevers HULST- Er zijn in Zeeuwsch- Vlaanderen enorme verschil len in de kosten voor begrafe nissen. Dat blijkt uit een over zichtje dat B en W van Hulst de gemeenteraad hebben voorgelegd. Per 1 januari wordt Hulst wat begrafenisrechten betreft de duurste gemeente in Zeeuwsch-Vlaanderen, met 1.550 gulden. Aardenburg is veruit het goedkoopst met 352 gulden. In de overige gemeenten moeten de volgende bedragen worden neergeteld: Axel 1.460 gulden, Hontenisse 692,50, Oostburg 653,75, Sas van Gent 814, Sluis 1.292,50 en Terneuzen 1.435 gulden. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het personeel van de gemeente Terneu zen gaat twee uur minder per week werken in het kader van de arbeidsduurverkorting (adv). Dit heeft tot gevolg dat de gemeente per 1 januari 1986 zal overgaan tot het openstellen van 113 nieuwe arbeidsplaatsen. „Maar omdat een aantal hiervan zich uitstekend leent voor deeltijdbanen, is het goed mogelijk dat er nog meer mensen door de gemeente in dienst worden genomen", al dus wethouder W. van Walraven (personeelszaken) gis terochtend in een reactie. De 11,5 nieuwe arbeidsplaatsen komen terecht bij openbare werken (6), secretarie (4) en sociale dienst (1,5). Herman Broek maakt opnamen van eigen muziek - REPRO EN FOTO DE STEM COR J. DE BOER Door Co Meeriens TERNEUZEN - 'Dit is geen muziek voor opgedirkte (tin kers of flitsende new wa vers. Dit is muziek voor mensen, die met hun poten stevig in de aardse klei staan. Goedkope snaren, simpele melodietjes, een stem verpest door drank, vijftig sigaretten per dag en eens zoveel emoties. Er zal telkens aan alle knoppen ge draaid moeten worden om een beetje fatsoenlijk geluid te krijgen, maar dit is MU ZIEK'. Zo omschrijft de Terneu zense multi-artiest Herman Broek (38) de muziek die te horen is op zijn in eigen be heer uitgebrachte cassette, die de titel 'Mud in your eye' heeft meegekregen. Deze cassette is de eerste uit een serie van drie. Gaat Broek op 'Mud in your eye' nog te rug naar zijn wortels, op de tweede cassette zal hij wor den bijgestaan door de Ter neuzense gitaar-belofte Ronny Boston en op de derde door zijn band, Fat Freddy's Freak Federation, kortweg FFFF. Maar terug naar 'Mud in your eye', waarop Brock als akoestisch musicus excel leert. De cassette bevat tien nummers in de vroege jaren zestig-stijl van blues, folk en country. Opname-technisch gezien is de tape verre van perfect, maar Broek legt in het voorwoord van het bij de cassette behorende songbook uit hoe dat komt. „Opgenomen op een sim pel recordertje, wachtend op middernacht tot het razende verkeer op de achtergrond wat is verstomd. Het is vrieskoud en telkens heb ik mijn vingers boven een klein kacheltje moeten verwar men, hopend dat ik het eind van het nummer haal. Het doet me denken aan de field- recordings, waarmee zowel elpees in de vorige crisistijd werden opgenomen. Woody Guthrie, Cisco Houston, Leadbelly, Sonny Terry". Van de tien nummers op de tape zijn er vijf volledig van de hand van Herman Broek. Bij drie bestaande teksten schreef hij de mu- De cassette ziek en de resterende twee nummers zijn covers. Jam mer overigens dat de Ter- neuzenaar voor deze covers twee zulke overbekende werkjes heeft gekozen als Woody Guthrie's 'The House of the Rising Sun' en Dylan's 'Don't think twice, it's all right'. Afgezien hiervan is 'Mud in your eye' een prima pro- dukt, waarbij ook veel zorg is besteed aan het uiterlijk. De cassette kost een tientje. De muziek van deze tape, aangevuld met ander mate riaal, speelt en zingt Herman Broek vrijdag 13 december live in café De Ster te Ter neuzen. Acht dagen later, 21 december dus, staat hij met zijn FFFF-band in de Fats, ook al in Terneuzen. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - De schelpziekte die Is aangetroffen onder het oesterbestand in het Grevelin- genbekken, Is nauwelijks te bestrijden. Dat zegt staatssecretaris Ploeg (Landbouw en Visserij) in antwoorden op schriftelijke vragen uit de Kamer ter voor bereiding van zijn visserijbe groting. Feitelijk zou de schimmel ziekte alleen kunnen worden tegengegaan door de oesters op te vissen en stuk voor stuk onder te dompelen in een bad met bestrijdingsmiddel. Maar afgezien van de vraag of dit uitvoerbaar en economisch rendabel is, levert het bestrij dingsmiddel een nieuw mi lieuprobleem op. Ploeg ziet daarom meer in het volledig schoonvissen van de percelen, die vervolgens weer in kleine dichtheden kunnen worden bezaaid. Maar echte garanties tegen de schimmelziekte geeft ook deze methode niet, omdat de Gre- velingen, met zijn hoge water temperatuur in de zomer, zijn lage stroomsnelheden en de grote hoeveelheden schelp- gruis onder de oesters ideale omstandigheden biedt voor de ontwikkeling van het orga nisme dat de schimmelziekte verwekt. Intussen blijkt dat de Oos- terschelde nog steeds niet vrij is van een andere oesterziekte, de Bonamia Ostrea, die overi gens alleen de in deze zeearm voorkomende Zeeuwse oesters heeft getroffen. De Japanse, die er ook op grote schaal voorkomt, blijkt voor deze ziekte niet vatbaar. Ploeg wil in overleg met het Rijksinstituut voor Visserij- Onderzoek (RIVO) later bekij ken wanneer ook de platte Zeeuwse oester (die nu alleen nog in de Grevelingen kan worden gevist) weer in de Oosterschelde kan worden uitgezet. Dat intussen de Ja panse oester zich in de Ooster schelde nogal sterk ontwik kelt, is volgens Ploeg geen probleem: er is op de markt ook een toenemende vraag naar. Versneld overbrengen van de Zeeuwse oester van de Gre velingen naar de Ooster schelde in verband met de mo gelijkheid dat deze oester soort, die een aantal jaren ge leden al als verloren werd be schouwd, plotseling zou ver dwijnen, is volgens Ploeg niet nodig. Ook verwacht de staatsse cretaris, zo blijkt uit zijn ant woorden, geen grote schade van het manipuleren - 'flippe ren' in vaktaal - met de storm- schuiven in de Oosterschelde- dam. Om de waterkwaliteit op peil te houden wordt de zoet- waterinlaat uit Krammer en Volkerak zoveel mogelijk be perkt en wordt zout water uit het Grevelingenbekken inge laten. Verder worden de finale werken aan de dam uitge voerd buiten het schelpdieren seizoen. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De algemene ledenvergadering van de WD-afdeling Terneuzen heeft de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraads verkiezingen opgesteld. Als lijsttrekker fungeert opnieuw de huidige fractievoorzitter W. de Zeeuw. Ook de drie volgende plaat sen op de lijst worden ingeno men door zittende raadsleden: A. Doorduyn (wethouder), W. Gosselaar en mevrouw M. Meert-Vercruysse. Opvallend is dat het huidige raadslid P. Eysackers op een (onverkies bare) zevende plaats is terecht gekomen. De WD-fractie in de Ter neuzense raad telt momenteel een vijf-koppige bemanning. De vijfde plaats op de kandi datenlijst wordt ingenomen door een nieuwkomer, W. Broekhuysen. Plaatselijk nieuws Donateursavond - Morgen, za terdag houden de Koninklijke Harmonie en de drumband Willem Beukelszoon hun jaar lijkse donateursavond. Op het programma staat onder meer een gezamenlijke uitvoering van beide korpsen. Na de pauze brengt de muziekver eniging Geduld Overwint uit IJzendijke de klucht "k Heb mooie blomme' op de planken. De avond wordt afgesloten met een 'two-men-show' van de conferenciers P. de Smit en H. van Lierde. De avond, die wordt gehouden in clublokaal café 't Oude Raedthuys, begint om acht uur. Bingo - Woensdag 27 novem ber is er in 't Heike een bingo voor ouderen. Iedereen boven de 50 jaar is welkom. Aanvang 13.00 uur. Burgerlijke stand - Geboren: Paul, zv J. Begijn en G. Lau- rijs, Terneuzen; Demian, zv R. Lijsenaar en W. Dam, Terneu zen; Kevin, zv P. Hemelsoet en A. Roggeveen, Westdorpe; Marjolein, dv J. van Meurs en A. Verhulst, Axel; Johanna, dv P. van Iwaarden en H. Arends, Terneuzen; Kevin, zv R. Ver- meire en P. Bodt, Hoek; Bar bara, dv Ch. Schrier en P. Scheele, Terneuzen; Daniëlle, dv P. van den Brande en M. Colpaart, Terneuzen; Manon, dv R. Quartel en Y. Koller, Terneuzen. Ondertrouw: Cornelis Schrier, 23, Terneuzen en Gijs- berta van de Bovekamp, 23, Terneuzen; Jos Jansen, 23, Terneuzen en Ingeborg van Limmen, 18, Terneuzen; Arend Bareman, 28, Terneu zen en Stephania van Ham, 27, Terneuzen; Mario Wieland, 20, Terneuzen en Anita van Bee- len, 19, 's-Gravenhage. Getrouwd: Cornelis Denis- sen, 29 en Maria Dijkstra, 31 te Terneuzen; Martin Schel- straete, 26 en Esther van Eijk, 21 te Terneuzen; Paulus van Domelen, 24 en Jozina Puij en- broek, 25 te Biervliet; Jan Scheele, 26 en Geertruida de Pooter, 21 te Sluiskil; Robert Neyt, 26 en Fijgje de Blaeij, 21 te Sluiskil; Freddy Moes, 23 en Neeltje Kroon, 23 te Terneu zen. Overleden: Matilde Schütt, 534, ev C. Hamelink, Sluiskil; Margie Jansen, 88, wed v J. Mesman, Terneuzen; Marga- retha Begheijn, 82, Sluiskil; Adriaan Scheele, 86, Terneu zen; Jan Bakker, 94, Heok; Maria de Jonge, 82, Terneu zen; Prudent van Bambost, 87, Sas van Gent; Pieter Koole Hoek; Willem de Feijter'n Zaamslag; André de Block Axel; Janna Oppeneer, 90, v W. Koster, Terneuzen; (v nelis Gommers, 83, Sluisw Adriaan Dieleman, 75, tv.' neuzen. Verkoopmiddag - Woensdag, middag 27 november van 13.30 tot 17.00 uur houdt de bejaat- denhandwerkgroep uit Sluis, kil een verkoopmiddag in De Sterre, Pierssenpolderstraat 82. Naast de fraaie handwer. ken die te bewonderen en te koop zijn, worden er weer wa. fels gebakken. COC-S008 - De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van het COC houdt vandaag een soosavond voor homosexuele mannen en vrouwen in het ge. bouw van de Jongerenbewe ging aan de Blokken 16 te Ter- neuzen. Aanvang 21.00 uur. COC-soos - De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van het COC houdt morgen (vrij. dag) een soosavond voor h0. mosexuele mannen en vrou. wen in het gebouw van de Jongerenbeweging aan de Blokken 16. Aanvang 21.00 Bridge - Leden van bridgeclub Emergo speelden in restaurant De Milliano de tweede wed- strijd van de wintercompeti tie. Uitslag A-lijn: 1. mevrouw Biesbroeck-de heer Risseeuw, 2. heren Sandrini-Visser, 3. echtpaar Den Haan. B-lijn: 1. dames Risseeuw-Verloop, 2. mevrouw Haak-de heer Re- mijn, 3. dames Timmerman- Vreugdehil. C-lijn: 1. dames Hoogenboom-De Heus, 2. echt paar Simeplaar, 3. echtpaar Herrebout. Kontaktorgaan - Het Kon- taktorgaan Zaamslag houdt donderdag 28 november een vergadering in het voormalige gemeentehuis. De vergadering begint om 19.00 uur. Het eerste gedeelte van de bijeenkomst is openbaar. Verkoopmiddag - Het comité Woord en Daad te Zaamslag houdt morgen (zaterdag) in de zaal van de christelijke gere formeerde kerk aan de Axel- sestraat een verkoopmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Te koop worden aangeboden artikelen uit de derde wereld landen en verder kerst- en nieuwjaars kaarten. Ook is er koffie en cake verkrijgbaar. De op brengst van deze middag is bestemd voor aankoop van voedsel en medicijnen voor Haïti. Van onze correspondent PHILIPPINE - In de raadszaal van het voormalige gemeentehuis De Schotse Hoek in Philippine vond gisteravond een openbare vergadering plaats van de dorpsraad Philippine. Er kwamen ondermeer zaken aan de orde als: het dorpshuis, de openbare telefoon cel, verkeersveiligheid, de lichtvoorziening en het on der valse voorwenselen achterhalen van hondenbezit ter. Voorzitter Velthoen opende de vergadering waarvoor he laas weinig belangstelling be stond. Middels het oplezen van de notulen van de vorige ver gadering, werd teruggekomen op de moeilijke vergadering in De Meerpaal. Opnieuwe leidde de stand van zaken rond het dorpshuis tot discussies tussen de aanwezigen en de raadsle den Van de Wolde, De Mul en Barbé. Uitvoerig stond men stil bij de verbouwing van het oude klooster in Sas van Gent. Grote vraag van de Philip- pinse bevolking was, of er ge meentegeld in gestoken werd dat men liever besteed zou zien aan het dorpshuis. De heer Van de Wolde verzekerde dat dit niet het geval is. Een vorig voorstel om De Meerpaal voor het symbolisch bedrag van 1 gulden over te doen aan de verenigingen, werd ook nu afgewezen. De onderhoudskosten komen op de duur toch bij de gemeentë terecht, vond men. Overigens kwamen de raadsleden toch met een primeur aan. De commissie dorpshuis Philippine vergadert nog voor de kerstvakantie, zodat er in januari of februari een prin cipe besluit genomen kan wor den. Eenstemmig lied men uit de zaal horen, dat men fe bruari als uiterlijke datum aangehouden wil zien, zodat het dorpshuis Philippine niet als verkiezingsstunt gebruikt kan worden door de diverse politieke partijen. Wat de slechte huisvesting van de politie betreft, werd of ficieus vernomen dat de huis vesting is aangekocht door de firma Pieters die de noodzake lijke verbouwingen zal uitvoe ren. Heet hangijzer in de verga dering vormt ook nu weer openbare telefooncel. Ook dij jaar is deze weer op de lijst van bezuiniging van de ge meente Sas van Gent ge plaatst. Daar deze voor de ge meenschap Philippine oninis- baar is, werd er voor geplet' dat de gemeente Sas in deze harder op moest treden tegen de PTT en niet over de ruggen van de bewoners de telefoon cel in het gedrang moest bren gen. Andere brandpunten waren de levensgevaarlijke situatie van de kinderspeelplaats naOT de OBS De Stelle en de slecht markering van de weg na® Hoek. Ook het dreigend ver minderen van de busverbin dingen zal door de dorpsraa met de ZWN worden opgeno men. Overigens blijkt men de ac tiviteiten van de dorpsraad de gemeente Sas maar wen» te waarderen. Een korting va 44 procent op de subsidie kom aanstaande donderdag in 0 raad. Tot slot was men zeer ve bolgen over het feit, dat ee gemeente-ambtenaar langs 0 deuren ging onder het voo wendsel een bevolkipgs0, JL, zoek te houden, terwijl ne hierbij slechts de honden!* lasting betrof. Van een 0nzer verslaggevers „nSTBUBG De meerde fc„id van de Oostburgse g «fpenteraad weigerde giste 0„ subsidle-verzoek van onstburgse handbalvere ine Operatle'71 te honore vereniging had het geld g ggd omdat ze enk- Landen geleden een toern- mx de West-Zeeuw yiaamse basisscholen had g houden. AHe raadsleden konden w het college-standpunt dele Jat de tegemoetkoming in trainerskosten niet m~ Lrden gehonoreerd. Door „neunstige zaal-uur-verd ,ing heeft Operatie extra tra „erskosten gemaakt. Volge LnWis dat de eigen schul van Operatie, omdat de ve „iging niet meegewerkt hee ,an een zo'n gunstig mogelij zaal-uur-verdeling. Wa wil Van een Twee Biervlietse boe te verkopen aan het scha napolder nog steeds niet Deze mededeling deed giste ren dijkgraaf Th. Cambier tij dens de algemene vergaderi van het waterschap in Oost burg. Tot nu toe heeft he schap meestal overeenstem ming over grondaankope kunnen krijgen. Af en toe wel eens gedreigd met ontei gening, maar daadwerkelijk i dat pressiemiddel de laats jaren nooit gebruikt. De watergang in de Pauli napolder staat al jaren op he slotenschema. Ondanks vel gesprekken met de desbetref fende boeren is men niet to overeenstemming kunnen ko GOES - De Goese politie heef gisteren op rijksweg A 58 ee grote verkeerscontrole gehou den tussen 9.00 en 16.00 uur i samenwerking met de rijks verkeersinspectie, de diens motorrijtuigenbelasting en d douane. Er werd in totaal aa vijf bestuurders een proces verbaal aangezegd. TERNEUZEN - Bij de ge meentepolitie te Terneuze werd gisteren aangifte gedaa van diefstal in een dependenc van de huishoudschool D Leeuwtjes aan de Kamerling Onnesstraat te Terneuzen Vermist worden signaal-ap paratuur en een complete wc installatie. VLISSINGEN - Al enkele we ken wordt de Rivierenbuurt v„ Vlissingen geplaagd door dief stal van wasgoed. Deze dief stallen worden gepleegd op klaarlichte dag. De politie maakt de bewoners attent goed op te letten. Van een onze OOSTBURG - De markt van I gorden hersteld. Een meerder waad is gisteren akkoord ge voorschot van 165 mille aan de "mentale I Jzendljkse pand 'M Na de onlangs gehouden vergadering van de raadscom missie voor financiën leek het n°g of alleen enkele CDA'ers ach tegen het voorstel zouden keren. Gisteren bleek echter, "at de christen democraat I. de fjruijne het college steunde. Oe fractie van de PvdA keerde ach echter tegen het voorstel, evenals de D en T'ers A. Ver- "age en P. Kesteloo. De tegen standers wilden dat het col- m ^et voorstel zou terugne men omdat men het voorschot J* hoog vond. De gemeente JJoopt dat Monumentenzorg voorschot later terug zal - «vi •jetalen. Zekerheid is er echter met over, omdat de dienst niet n 6611 rutme kas beschikt. to gemeente gaat ook een n subsidie verlenen aan de

de Stem | 1985 | | pagina 12