JÊÊÊÊ^l ï)P NIEUW KERKHOF TBR voor inwoner Hontenisse wegens poging tot wurgen Filmclub Ciné 83 doorslaand succes RHUUR -RATS °°hkc joon r**kh Reünie van fanfare in Lamswaarde Kunstenaar Koewacht exposeert in Amerika Hulst verkoopt boerderij Bijeenkomst voor nieuwe Hulstenaren Ophalen chemisch afval in Hulst voorlopig gratis H. Everaard generaal kampioen CC Hulst binnen voor: LTERDAG 16 NOVEMBER 1985 liil therapieën >K IN SLUIS! Jij van Bloem Therapieën tel. 01150-13456^ '9 BlOflM VAN ZEELAND B EN W HULST: Geen aparte boeken voor kinderen die slecht lezen hok FNV wil Jeugdwerker [voor Hulst F indhonden- koers in |8t. Gillis Weekenddienst kernredactie )E STEM F'oren Zeeiand; HULST - Begraven in Hulst wordt komend jaar een keer zo duur. NMB Hulst heropent met gift voor hele gemeenschap examens UIT HET ZAKENLEVEN Van Alten heropent De Rietvliet huldigt zilveren administrateur Cursus voor boeren over termijnmarkt Plaatselijk nieuws Lamswaarde Heikant Vogelwaarde De Klinge Afscheid Somers Al 21 t±±i ulst/1/te JULSTVi/TEL. 01140-15846 afgebeeld model F300 |at nputer ird voor 349, pil Therapieën zijn kennis en ervaring van meer iigo Koch adviseert afgestemde kombinaties lotherapeutische, lche en minerale Rukten uit het assortiment IPhythomin Therapieën. l aan de Grote Markt 10, het Stadhuis. Ike week van woensdag t/m Ivoor advieskonsulten: Jodukten bv, eksklusieve na net adviserende dienstverle- 570 AE Winschoten. Infor- 1240. iJET EVEN ANDERS A Voor de i van een Jo//t 'r9es sfr. '®1, '9e0 entehuis), tel. 01158-121" pegraven in Hulst wordt ens zo duur 122 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers HEIKANT - Kinderen die in Heikant wat moeite hebben met lezen, moeten maar zien dat ze 'gewone' leesboeken doorworstelen. B en W van Hulst weige ren namelijk medewerking te geven aan de aanschaf van leesboeken voor moei lijk lezende kinderen. Het schoolbestuur heeft daarom gevraagd. Het college stelt dat der gelijke literatuur niet apart in het programma van eisen staat vermeld en dat die boeken dus deel moeten uit- maken van het totale pakket aan leer- en hulpmiddelen voor het leesonderricht. En dat pakket, zo wordt gesteld, is inbegrepen in de eerste inrichting van de school. Ook een verzoek om de aanschaf van leer- en hulp middelen voor het vak ge zondheidsleer wordt afge wezen. B en W denken dat daarover genoeg te vinden is in de natuurkundeboekjes die, zo neemt men aan, de school heeft. Wel wil het col lege 1.250 gulden uittrekken voor de Engelse les, die per 1 augustus 1986 wordt inge voerd. Een gewillig oor vindt het verzoek van de ZMLK- school De Brug in Hulst, voor de aanschaf van een piano. Van een onzer verslaggevers |aST - In navolging van het ■itJV heeft nu ook de FNV- lideling Hulst bij de gemeente- Lad gepleit om geld uit te ■trekken voor een jeugdwer- I in een brief aan de raad |,ijst de FNV erop dat er in prist op het gebied van het leigdwerk niets bestaat om lit jeugdwerk en de talrijke ■vrijwilligers, die erin actief lijn, te ondersteunen. 1 „Ten aanzien van deze groe pering 'jeugd' wordt er door de laneente tot op heden een discriminerend beleid Ipoerd in vergelijking met [andere bevolkingsgroepen in f gemeente", aldus de FNV. Kén aanstelling van een am- lliilant jeugdwerker wordt ■tan ook, in het belang van de Jongeren, noodzakelijk geacht. |,Als FNV-afdeling rekenen Inj erop, dat de raad het Ijiugdbeleid en dus het jeugd- lierk waar zal maken in de ■praktische zin van het woord". 1 Te lang binnen deze ge- (Kenten, aldus de brief, be- het jeugdbeleid en dus liet jeugdwerk zich tot 'ron- ltade volzinnen in allerlei al lian niet mooie nota's waaraan ■ie praktische invulling steeds liTeemd is geweest. Wanneer |ie gemeenteraad de wil heeft a het jeugdbeleid echt waar It maken, dan zal ze daartoe ■tok de middelen weten te vin- litn'. Van onze correspondent ST GILLIS-WAAS - Op de [terreinen van de voormalige 'tenfabriek Het Gelaag in de JKeepstraat te St. Gillis-Waas |»ordt zondag de laatste wind- Menkoers gehouden. De in let is de interclubbokaal. Ook verschillende Neder landse windhondenliefhebbers (ta weer mee. Naar gelang isoort en leeftijd worden er Itrschillende renwedstrijden Wiouden. De whippets jakke- F °ver een afstand van 350 rter achter de kunsthaas I®. de greyhounds en afgha- I® moeten 480 meter sprin- f8' Ge wedstrijden beginnen l® U uur en de toegang voor ,e! publiek is gratis. I l°°r Ve<factionele zaken, "is niet voor adverten ces of bezorgklachten, kunt u dit weekeinde toatact opnemen met kein van der Helm 01170- •«70. B.g.g 01153-1534. ^^_ZOC.YEST NEDERLAND fceiJ2en' Hulst en Goes. Fessen en telefoon- I Versop pagina 2. lestijden: 1 '2.30/13 3Q-17 oo uur. Factie fcfn Remvander lanso ?'tie"chef), Jan laion' c?MChef)' Emile Lr eer,ens. c°rde PPorn°u°^ Ton Koofr|en |oes. pUJ9- Henk Poslma. J uevan Katwijk. I '^Wie-exploitatie enu. Privé tel, 01-150- Van een onzer verslaggevers Op de huidige begraafplaats bedragen de rechten voor een eerste begraving ruim 700 gulden, maar op de nieuwe begraafplaats aan de Van der Maelstede- weg wordt dat 1.550 gulden, De nieuwe begraafplaats wordt op 1 januari in gebruik genomen en meteen worden dan ook geen nieuwe graven meer uitgegeven aan de Gla- cisweg. Daar vinden dan al leen nog bijzettingen plaats. De Hulster gemeenteraad heeft zich indertijd uitgespro ken voor een kostendekkende exploitatie van de nieuwe be graafplaats. Voor de aanleg en inrichting is destijds een be drag van 580.700 gulden uitge trokken. Door een telfoutje, meer voorbereidingsuren en een verhoging van de BTW is het project nu echter 70.000 gulden duurder uitgevallen. Dat is inmiddels doorberekend in de tarieven. De gemeente raad wordt gevraagd komende vergadering dat extra geld be schikbaar te stellen. Over 60 jaar uitgesmeerd bedragen de kapitaalslasten voor de gemeente ruim 27.000 gulden per jaar. Daarbij komt dan nog eens 54.000 gulden aan onderhoud. Alles bij elkaar le vert dit een tarief van 1.550 gulden op voor de eerste be graving of plaatsen van een asbus. Voor een bijzetting be draagt het grafrecht 160 gul den. Een begraving op buiten gewone uren is nog eens 80 gulden duurder. Het recht om een gedenkteken of beplanting op een graf aan te brengen gaat op de nieuwe begraaf plaats ook omhoog, namelijk van 10 naar 25 gulden. Voor het verstrooien op het asveld van de as uit een asbus wordt 50 gulden gerekend. Verwacht wordt dat er per jaar circa 50 nieuwe graven dan wel urnen ruimte worden uitgegeven en er 25 bijzettingen plaatsvin den. Van onze correspondente MIDDELBURG - Overeen komstig de eis van het open baar ministerie is de 39-jarige C. de V. uit Hontenisse veroor deeld tot een voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering. Van De V. stond 2 weken geleden voor de Mid delburgse rechtbank terecht omdat hij op 10 juni een 42-ja rige vrouw binnen een bizarre liefdesrelatie getracht zou hebben te wurgen. Eveneens conform de eis is de 28-jarige Rotterdammer W. de J. veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 15 maan den. De J. stond twee weken geleden terecht op beschuldi ging van een lange reeks in braken in woningen op Wal cheren. Hij deed dit samen met een Zeeuwse crimineel, die hij tijdens een vorige de tentie in gevangenis had ont moet. De 26-jarige J. B. uit Water landkerkje is schuldig bevon den aan zware mishandeling en veroordeeld tot een gevan genisstraf van 8 maanden waarvan 3 maanden voor waardelijk. B. stond twee we ken geleden terecht omdat hij tiidens een ruzie met zijn va der en broer met zijn auto was ingereden op het tweetal, waarbij de broer ernstig werd gewond. Het openbaar minis terie had tijdens de behande ling van de zaak 9 maanden geëist waarvan 3 maanden voorwaardelij k. Overeenkomstig de eis is de 38-jarige Rotterdamse auto mobilist B.K. veroordeeld tot een gevangenisstraf van 5 maanden en een rij-ontzeg- ging voor de duur van 1 jaar. K. was op 27 mei in Renesse na een aanrijding met een tegen ligger weggelopen, zonder zich om de slachtoffers te bekom- Van een onzer verslaggevers LAMSWAARDE - De fanfare Vrijheid Eendracht in Lams waarde houdt vandaag een re ünie voor oud-leden. Er wor den er 126 verwacht. Het initiatief is afkomstig van de heer Van Waterschoot, vader van dirigent Jan van Waterschoot. Het heeft heel wat speurwerk gekost om de oud-leden terug te vinden. Ze wonen verspreid over heel Ne derland. De reünie begint vanmiddag om 16.00 uur met een eucharis tieviering in de parochiekerk, uiteraard muzikaal opgeluis terd door de fanfare. Daarna vertrekt het gezelschap naar café De Vier Jaargetijden, waar iedereen wordt ontvan gen door voorzitter Van Dries- sche. Op het programma staat onder meer een etentje, wat nummertjes muziek en een ge zellig samenzijn. Daarbij zul len er, zo wordt verwacht, weer heel wat sterke verhalen uit het roemrijke verleden bo ven komen. Hit ioar Van onze correspondente HULST - Burgemeester mr. F. Jacobs heeft gisteren van de NMB-bank in Hulst een be drag van 2.500 gulden gekre gen. Het geld moet worden be steed aan een doel dat in het belang is van de Hulster ge meenschap. De schenking, die werd overhandigd door 'Reynaert de Vos', maakte deel uit van de officiële heropening van de achter een geklasseerde gevel, volledig verbouwde bank. Na een welkomstwoord door directeur W. van Klaveren be klommen verschillende men sen het spreekgestoelte, waar onder regio-directeur zuid west Nederland H. Schutte, die in zijn toespraak inging op de plaatselijke binnenstadsitua tie. Een vertegenwoordiger van het personeel overhan digde de directie een geldelijke bijdrage voor de Stichting Naar Meer Binding. Het geld is bedoeld als steun voor een ziekenhuis in Afrika. Daarna moest burgemeester Jacobs de handen uit de mou wen steken en de computer al lerlei ontboezemingen probe ren te ontlokken. Het apparaat kondigde de komst van Rey naert de Vos (Frans de Schep per) aan, die op de hem be kende wijze een humorrijk op treden ten beste gaf. Voor genodigden was er gis teren een receptie. Alle andere belangstellenden kunnen van daag een kijkje komen nemen. Dan houdt de bank namelijk open huis. De verbouwing heeft heel wat pijn, moeite en veel geld gekost, maar dat is snel vergeten nu de bank de beschikking heeft over een su permoderne vestiging. Het kantoor Holst nraereert nu ook Jean Kamps. Van een onzer verslaggevers KOEWACHT - De Koe- wachtse kunstenaar Jean Kamps, die als de beste Nederlandse achter-glas schilder wordt beschouwd en vorig jaar nog de Van Den Perreprijs won, stelt zijn werk tentoon in Ame rika, Op 24 november vertrekt hij naar de Verenigde Sta ten om als eregast de ope ning bij te wonen van een tentoonstelling gewijd aan de hedendaagse Neder landse naïeve kunst in San Diego. In februari volgend jaar is diezelfde tentoon stelling te zien in Dallas. Jean Kamps is hoofdex posant en zal met 14 schil derijen vertegenwoordigd z'3n- De eigenaar van de International Gallery, Ste phen Ross, heeft Kamps uitgenodigd om de opening op 29 november bij te wo nen. De opening wordt verricht door de Neder landse consul. Kamps heeft nu al enkele uitnodigingen, waaronder een van de uni versiteit van San Diego, om over zijn werk en de techniek van achterglas- schilderen te gaan vertel len. Jean Kamps is in zijn nopjes met dit Amerikaans avontuur. Immers, zo'n uitnodiging valt niet iedere dag in de bus. Van een onzer verslaggevers HULST - De gemeente Hulst wil de boerderij aan de Hontenis- sestraat verkopen, die ze 18 jaar geleden heeft aangekocht. Toen was men er nog vast van overtuigd dat in die richting de uitbreiding van Hulst gezocht moest worden. Na de gemeente lijke herindeling, veranderde die visie en werden de bebou wingsplannen georiënteerd op de andere kant van Hulst. Het nieuwe plan Tragel is daarvan een voorbeeld. De gemeente zit nu echter met de meer dan 32 hectare grond in de maag. Pachter A. Dieleman wil de boerderij met 1,5 hec tare erf kopen voor 130.000 gulden. De rest van de grond wil hij echter niet kopen, wel blijven pachten, voor 500 gulden per hec tare. Door de verkoop worden de renteverliezen en dergelijke op de grond minder. B en W becijferen dat de transactie een struc tureel voordeel van ruim 16.000 gulden oplevert. EINDHOVEN - Technische Hogeschool, doctoraal examen technische natuurkunde: E. van Vliembergen uit Klooster- zande (cum laude). AXEL - Van Alten in de Wal- straat te Axel opent vandaag de vernieuwde doe- het-zelf- speciaalzaak. Vanaf 8.30 uur kan men er terecht voor een nog uitgebreider assortiment gereedschap, verf, behang en hout. Elke klant krijgt een gratis melkkrukje zolang de voorraad strekt. HULST - In de burgerzaal van het Hulster stadhuis wordt dinsdag 26 november een ken nismakingsbijeenkomst be legd voor nieuwe inwoners van de gemeente Hulst. Er zal het een en ander wor den verteld en men kan ken nismaken met Burgemeester en Wethouders. De bijeen komst begint om 19.30 uur. Van een onzer verslaggevers HULST - Burgemeester en Wethouders van Hulst wil len de extra kosten voor het gescheiden ophalen van ldein chemisch afval voorlopig niet afwentelen op de burgers. Omdat het eerste jaar een proefjaar is, komt het experi ment voor rekening van de ge meentekas. De kosten bedra gen in totaal ruim 28.000 gul den. Met ingang van januari neemt de vuilauto een speciale container mee voor probleem- stoffen. Wie dergelijke spullen wil meegeven moet ze wel per soonlijk aan de vuilauto afge ven. Voor degenen die niet thuis zijn op de dag dat de vuilophaaldienst langs komt, wordt er een alternatieve mo gelijkheid geschapen om het klein chemisch afval in te le veren. B en W denken aan maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag bij de stadsschuur. De reinigingsdienst komt daar op het eind van de dag langs en neemt de ingeleverde stof fen mee naar het depot in Vo gelwaarde. Op die manier zijn de ingeleverde probleemstof- fen slechts gedurende enkele dagen aanwezig. Van onze correspondente HULST - Scholengemeen schap De Rietvliet in Hulst vierde gisteren op feestelijke wijze het feit dat Jan de Potter 25 jaar als administrateur aan de school verbonden was. De dag werd begonnen met een eucharistieviering in de aula van de school. Pater De Coninck was voorganger in deze dienst, waarin het da meskoor uit St.-Jansteen de gezangen verzorgde. Deze mu zikale omlijsting was voor de jubilaris een grote verrassing. Reeds meer dan 25 jaar is hij namelijk ook dirigent van dit koor. Familie, genodigden, de directie van de school en klas severtegenwoordigers waren daarbij aanwezig. In de namiddag werd de ju bilaris op een officiële receptie toegesproken door mr. Seyd- litz, voorzitter van het school bestuur, die hem een geluidop name en een videoband van de dag aanbood. De heer Hame link, directeur van De Riet vliet, prees de jubilaris voor zijn accuratesse, waarna de heer Lauwereys hem tenslotte namens de collega's en de ad ministratieve dienst een fiets aanbood. Tijdens de daarna volgende receptie maakten nog zeer ve len gebruik om de heer De Potter geluk te wensen. Van onze duivensportmedewerker HULST - Het generaal kam pioenschap bij de Concours Combinatie Hulst is dit jaai- gewonnen door H. Everaard. Koning werd J. Antheunis. P. d'Hondt behaalde het asduif- kampioenschap bij de oude duiven. Bij de jaarlingen was dat T. Taelman en zoon en deze titel bij dejonge duiven ging dit seizoen naar Th. Cas teels. Bij de najaarsvluchten was een spannende strijd te zien. Ed Strobbe werd met 394 pun ten eerste vóór Ed Willaert en L. van Landeghem, die ieder 393 punten scoorden. Op de zware fond ging de titel dit jaar naar L. van de Gucht met 411 punten, vóór M. Klaassen die tot 409 punten kwam. Aangeduide kampioenschap pen: oude duiven: 1. P. d'Hondt, 2. Th. Casteels, 3. Ed de Nijs; jaarlin gen: 1. H. Everaard, 2. Ed de Cock, 3. T. Taelman en zoon; jonge dui ven: 1. Th. Casteeis, 2. Ch. Voet, 3 Ed de Nijs; midfond oude duiven: I. M. Klaassen, 2. P. d'Hondt, 3. ge broeders Kramers, Aangeduide kampioenschappen: oude duiven: 1. P. d'Hondt, 2. H. Everaard, 3. F. Janssen en zoon; jaarlingen: 1. H. Everaard, 2. Ed de Cock, 3. T. Tael man en zoon; jonge duiven: 1. Th. Casteels, 2. L. de Wilde, 3. T. Tael man en zoon; midfond jonge dui ven: 1. L. van Landeghem, 2, Adriaansen en zoon, 3. J. Goossens. AXEL - De landbouworgani saties CBTB, ZLM en NCB hebben voor 27 november en II december een cursus Ter mijnmarkt georganiseerd. De cursus begint op de genoemde datums 's avonds om 19.30 uur in De Halle in Axel. Spreker is de heer Muller, voorzitter van de Stichting Aardappel termijnmarkt in Rotterdam. De cursuskosten bedragen 20,- en belangstel lenden kunnen zich voor 18 november opgeven bij de heer P. Basting (01145-615). Van onze correspondente HULST - Het nieuwe filmseizoen van de Hulster Filmclub Cine'83, dat nog maar kortgeleden van start is gegaan, is nu al een doorslaand succes. Het kleine zaaltje van de filmclub komt zitplaatsen te kort om het overweldigende aanbod aan te kunnen. „We barsten werkelijk uit onze voegen, bij de derde voorstelling kwamen bijna tachtig filmliefhebbers opda gen en de zaal biedt slechts plaats aan 63 personen", zegt voorzitter Ron du Bois van de filmclub. Terwijl men begin dit jaar na vijf vertoningen de vlag kon hijsen omdat het honder- ste lid was ingeschreven, is de club in de nieuwe periode nu ai de 110 gepasseerd. „Voor de vertoning van Reuben, Reu ben hebben we enkele enthou siastelingen moeten afwijzen. De bestuursleden hebben hun toegangskaartjes aan mensen gegeven die uit Sint Niklaas en Axel kwamen maar als de zaal vol zit houdt het op",, ver klaart Du Bois, die vreselijk Bridgewedstrijd - In café De Vier Jaargetijden speelden de leden van de bridgeclub hun tiende wedstrijd in de na jaarscompetitie. Het was een draaiende mitchell met 14 pa ren. De uitslag was: 1. dames Biesbroeck-Van Waterschoot, 2. heren Van der Wielen-De Waal, 3. dames Van Hooteg- hem-Heizler, 4. heren Pou- wels-Van Cruissen, 5. dames Pouwels-De Bakker. Bejaardenschieting - Woens dag 20 november is er in café 't Helleke 'n de Hellestraat een bejaadenschieting, die om 13.30 begint. Vanaf 13.00 uur kan men inschrijven. Sinterklaasfeest - Op 30 no vember wordt Sinterklaas feestelijk ingehaald in Manege Royo te Absdale. Vanaf 14.00 uur zijn de ouders met kinde ren daar welkom en de kinde ren van 2 tot 9 jaar krijgen dan een presentje. Het Sin terklaasfeest wordt daar mu zikaal opgeluisterd door de muziekvereniging van Hei kant. Daarna gaat Sinterklaas naar het gemeenschapshuis De Warande waar hij de kin deren van 15.30 tot 16.30 uur graag zal ontvangen om een cadeautje in ontvangst te ne men. Vakantiezegels - De Bouw- en Houtbond afdeling Boschka- pelle maakt bekend dat op donderdag 21 november tussen 19.00 en 20.30 uur vakantiebon nen verzilverd kunnen wor den voor schilders met nieuwe V.T.U. Tevens is er gelegen heid voor het rechtenbeheer systeem om te verzilveren voor de Kerst en Nieuwjaar. Hiervoor kan men terecht bij Jo de Poorter, Driegezusters- dijk 7 te Vogelwaarde. Kleutergym - Na de kerstva kantie start stichting Wal halla met kleutergym. Elke vrijdagmiddag van 15.45 tot 16.45 kunnen de kleuters te recht in de voormalige kleu terschool in Boschkapelle. In lichtingen bij Marijke de Kort aan de Beukenstraat. Tafeltennis - Vanaf dinsdag 19 novemeber kan er iedere dins dagavond van 19.00 tot 22.00 tafeltennis gespeeld worden in de voormalige kleuterschool te Boschkapelle. Inlichting bij Marijke de Kort. Christus Koning - Traditiege trouw viert de Klingse chiro jeugd zondag Christus Koning. De chiroleden, onder wie tal van Nederlanders, verzamelen zich om 9.00 uur aan het club huis. Om 10.00 uur is er een eucharistieviering in het paro chiehuis. Na de dienst is er een circusvoorstelling in een tent achter het clubhuis, gevolgd door een gezamelijke maaltijd en een bostocht. De kleinsten gaan om 17.00 uur naar huis. De oudere jeugd zet de avond voort met een maaltijd, een soeurtocht en een bosspel. blij is met dit goede resultaat „We draaien de volgende keer gewoon in een grotere zaal, ons huidige ledental staat garant voor een redelijke be zetting". De Hulster cinofielenclub is in de afgelopen drie jaar ge staag gegroeid en de vaste eer ste donderdag van de maand komen steeds meer mensen naar de door het bestuur met veel zorg uitgekozen rolprent kijken. „We proberen kwali teitsproducties naar hier te halen, als het kassuccessen blijken te zijn is dat meegeno men, maar het is niet ons uit gangspunt. Kwaliteit en film technisch interessante pro- dukties zijn ons streven". Nu blijkt de formule al zo veel succes te hebben dat Ciné 83 vanaf volgende maand naar een grotere zaal verhuist in het Cinemacentrum de Koning van Engeland in Hulst. Sur prise-avond 6 december blij ven de deuren echter gesloten, het bestuur heeft besloten deze keer de filmavond een weekje later te laten doorgaan. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De be volking van Hontenisse krijgt 29 november gelegenheid om afscheid te nemen van burge meester mr. M. Somers. Zoals bekend gaat die per 1 december met pensioen. De af scheidsreceptie wordt gehou den van 18.30 tot 20.00 uur in hotel van Leuven te Klooster- zande. Om 17 uur is dan al officieel afscheid genomen van de bur gervader. tiidens een speciale

de Stem | 1985 | | pagina 17