YPRO brengt films van Yilmaz Güney e krijgt urwerk Werner Schroeter- festival in Breda ook in de BIOSCOOP SPEELFILMS OP TELEVISIE HEEST GESLAAGDE NEDERLANDSE SPEELFILM VAN Plaatselijk nieuws yofdplaat I VLISSINGEN wee vrouwen ij politie 1 opleiding markten FILMEN THEATER VERBINDEND ELEMENT VRIJDAG 15 NOVEMBER 1985 irdenburg lienasie - In de consistorie- ler van de Sint-Baafkerk t 19 november een ge. ikskring over euthenasie en ander in samenwer- met de Gereformeerde i. De avond begint om 19.30 Men kan zich aanmelden de pastorie aan de West- at of bij leden van de ker- aad. arting - Aan de prijskaar van de rk Bejaardenbond nen 26 personen deel. Uit- g: 1. K. Sijnesael, 2. C. van es, 3. A. de Poorter. Uitslag eren: 1. mevrouw M. Rijc. ;rt, 2. mevrouw M. Ver- aete, 3. mevrouw J. de We- - Zondagmorgen ver- het West-Zeeuws- lams Gregoriaans koor di. angen tijdens de hoogmis de parochiekerk van Sint- 1 de Doper. De viering be- ,t om 10.00 uur. De wisse- de gezangen worden geno- n uit de mis Dicit Dominus. Van een onzer verslaggevers .ISSINGEN - Het bericht t de Zeeuwse politie geen juwelijke politie-beambten dienst heeft is niet helemaal st. Bij het korps in Vlissin- ti volgt een vtouw op het enblik de twintig maanden rënde opleiding aan de poli- academie in Leusden. Een eede toekomstige politie- ente werd eveneens ge flikt bevonden op het selec- centrum in Hilversum en ïrt de opleiding in januari 36. In juli '87 wordt de Vlis ïgse bevolking voor het eers et een geüniformeerde vrou elijke agente geconfron erd. Bij het korps Vlissingei stond volgens hoofdinspec ur Den Rooyen in de eerste stantie het plan vijf vrou en in dienst te nemen. eest recente sollicitanten op ep leverde slechts een vrou elijke politiebeamte op, ter ijl zich zo'n dertig kandid; n hadden aangemeld. Voort :eft het korps Vlissingen eer ■ouwelijke ambtenaar ii enst die kinderzaken en ze rndelicten behartigt. ggevers d kan de Eedenaar ook t het is. Dan zal de torei een nieuw verlicht uur een vurige wens van he it. efeningen persluchtappa^ ïur wordt gemaakt, die spit :n 'opladen' met nieuwe luc 1 Terneuzen of Maldegem- Vaak doen de brandweerli en dit in eigen tijd zona aarvoor enige vergoeding ntvangen en dat vindt allege eigenlijk onredeü] ie gevraagde investering, mslotte dient voor de veiijl eid van de brandweerlied inden B en W alleszins ntwoord. JOES - Knolselderij met bla 1. 2 0.23. Cox Orange PipP1" 3/80 1.90, 65/70 1.39, 60/65 0.97- 1. 2 70/80 1.38-1.61, 65/70 1.W-U 3/65 0.76-0.95. Jonathan kl. t 65, 60/70 0.43. Gloster kl. 1 3/90 1.05, 70/80 0.98-1.03, 60/% 1. 2 91 0.72, 80/90 0.81, 70/80 W .71,60/70 0.38. Melrose kl. 2 i 3/90 0.70, 70/80 0.74. Golden u. ious kl. 2 80/90 0.85-0.96, VO/800- .81, 60/70 0.32-0.44. Go^r$.i0 5/70 0.64-0.è5. Rode Boskoop 1. 2 85/95 1.06-1.08, 75/85^^ ,du, m1 .43, 65/70 0.83, kl. 2 91 0.72-1-J! 5 1.09, 85/95 1.26, 75/85 old ld. 1 91 1.25, 80/90 U 1-21- ■tOUO! IU U.OO, rvi. 1 Ifl 0/90 0.84-1.67, 70/80 0.74-U0' .35-0.67,60/70 0.43. Conference 5/75 1.47, kl. 2 45/55 0.84. Coa Paris kl. 2 55/65 0.26. WaJ' De Dream': waardig pleidooi voor sociale rechtvaardigheid teer kl. 1 80/90 0.66,70/8U u.w. 5/g .87. Doyenne du Cornice kt .99, 75/85 1.13, 65/75 1.18, 5/60 0.40. Mispels kl. 1 0-03' ,45. Totaal aantal colli 46o9- iMSTERDAM - In bj"?n%el Omm werden 30 contract tandeld voor levering aPf,fllnl, 11,60. De stemming was *tracW tintje 50mm werden 371 con j jj erhandeld voor levering h* en prijs van 20,20 tot jJ c0n 00 kg en voor levering niei p racten tegen ƒ20,50 tot prjjs temming was nauwelOJ^orji oudend voor bintje SOnruj ;alm voor de overige soorte Door Marjan Mes TERECHT WON Peter Tuinman tijdens de laatste Nederlandse Filmdagen de prijs voor de beste acteur voor zijn rol in 'De Dream' (De Droom). Maar dat de film zelf geen onder scheiding ontving, is op z'n minst vreemd, want hij kan zonder meer als de meest geslaagde Ne derlandse speelfilm van het afgelopen jaar wor den beschouwd. Hij is niet alleen spannend j prachtig van sfeer, maar ook een waardig pleidooi voor sociale rechtvaardigheid en legen kiassejustitie. Niet over dreven dat 'De Dream' geno mineerd staat voor een Oscar, Je Amerikaanse filmprijs. Het is opmerkelijk dat juist een film in de Friese taal zich manifesteert als een uitste- voorbeeld van Neder landse films. Regisseur Pieter Verhoeff onderscheidde zich il eerder met een historisch, Fries drama: 'Het teken van beest', waarin overigens te) beschaafd Nederlands werd gesproken. Nu wordt er Fries gesproken en dat maakt het verhaal extra authentiek. nadeel is alleen, dat je de ondertitels goed moet lezen. Verhoeff heeft als uitgangs punt de Zaak Hogerhuis geno men: een affaire, die op het eind van de vorige eeuw de ge moederen hoog deed oplaaien. drie Friese broers Hoger huis werden in 1896 door de rechtbank in Leeuwarden tot jevangenisstraffen veroor deeld wegens inbraak en po ging tot moord. Hoewel er geen enkel overtuigend bewijs moesten deze met het so cialisme sympathiserende dagloners hun volle straf uit ritten. Voorbeeld Voor velen was het duide- Peter Tuinman als Wiebren Hogerhuis in 'De Dream'. lijk dat de rechterlijke macht een afschrikwekkend voor beeld wilde stellen voor de aanhangers van het anarchis- tisch-socialisme van Domela Nieuwenhuis. In navolging van diens ideologie gingen deze straatarme arbeiders, vooral in Friesland, de boer op om te stelen waar zij gebrek aan hadden. De broers Hoger huis waren al bijvoorbaat ver dacht door hun rebelse hou ding. De socialistische voorman Pieter Jelles Troelstra sprak in het geval van de broers Ho gerhuis van een gerechtelijke dwaling, maar kon niets uit richten tegen het vooringeno men justitie-apparaat. Ver hoeff heeft, omdat ook hij de ware toedracht niet weet, ar tistieke vrijheden gepleegd ten opzichte van de historische feiten. Waarschijnlijk heeft hij gelijk gehad, want een film is natuurlijk iets anders dan een geschiedenisboek. Je moet erdoor geëmotioneerd kunnen raken. 'De Dream' stelt in dit opzicht niet teleur. Centraal staat de vrijbuiter Wiebren Hogerhuis, overtui gend gespeeld door Peter Tuinman als een zelfbewuste dagloner, die goed in de gaten heeft hoe de Friese arbeiders dubbel worden gediscrimi neerd. Hij sympathiseert met de socialistische beweging, maar is intelligent genoeg om te doorzien dat die ook zijn grenzen kent. Dat blijkt vooral aardig tijdens de repetities - FOTO: ROELAND KERBOSCH FILMPRODUKTIE van een amateurtoneelvoor- stelling, waarin hij een rol speelt. Overdreven pathetisch spel van ideologische strek king wijst hij stikkend van de lach van de hand. Hij is een individualistische vrijbuiter, die zich ook in de liefde niet laat kooien. Zijn tragedie is het, dat het meisje (Joke Tjals- ma) dat hij afwijst, hem uit wraakzucht als de dader van de overval zal aanwijzen. Zij is erbij aanwezig als deze plaatsvindt door drie ge maskerde mannen'ten huize van een gefortuneerde boer. Meteen na dit misdrijf worden de drie als 'rood' bekend staande broers door de autori taire, Hollands sprekende ma rechaussee verdacht gemaakt en later gewelddadig aange pakt. Hoewel een genuan ceerde politie-inspecteur (een treffende rol van Huub Stapel) zijn twijfels heeft, laat de rechtbank zich niet van zijn bewust gehanteerde vooroor deel afbrengen. Gesmoord De (rode) droom van de broers Hogerhuis en hun me destanders over een betere wereld moet in de kiem ge smoord. Wiebren Hogerhuis krijgt de contouren van een held - hij is natuurlijk ook een koppige Fries - als hij een voorman van de beweging, die over bewijzen beschikt tegen de werkelijke daders, dekt en het geheim zelfs in de gevan genis niet prijsgeeft. Zowel angst als idealisme houden de betrokkenen af van het spre ken van de waarheid. Zo stelt 'De Dream' op rede lijk overtuigende wijze de kwestie aan de orde of men tot het uiterste moet vasthouden aan zijn principes als daarmee ook de waarheid geweld wordt aangedaan. De kiassejustitie krijgt een pittige veeg uit de pan. De koppige en angstige (boeren)arbeiders krijgen ex tra dimensie door de schitte rende manier waarop Ver hoeff het kille, koude en mis tige Friese winterlandschap heeft gebruikt. Het landschap is indrukwekkend in zijn schrale leegheid en sombere kleuren en vervult zo een dra matische rol. Als je de anarchisten met hun rode vlaggen door de kale vlakten ziet trekken, wordt de herinnering aan 'Novecento' levend. Ook de autoritaire houding van de marechaussee, hoog te paad gezeten, roept as sociaties op met dit Italiaanse, sociale epos. Een Hollandse 'Novecento' is misschien teveel gezegd, maar nog zelden werd een historisch Hollands drama zo indringend verfilmd. 'De Dream' (De Droom) van Pieter Verhoeff. Cinésol Z in Breda. Van onze filmredactie ÜÏRNER Schroeter (40) be koorde indertijd tot de Neue Deutsche Welle, een jonge filmstroming, die eind zestig van zich deed Hen door onconventionele 'ineasten als Rainer Werner fassbinder, Werner Herzog en "•niel Schmidt. Met opera- '•Jitige, gestileerde werken Jij is ook operaregisseur) als 'Ikka Katappa' en 'Der Tod •j' Maria Malibran' beïn- «oedde Werner Schroeter met "me Fassbinder. Maar zelf "tl hij weinig erkenning. in 1978 brak hij door een groter publiek met «lermo oder Wolfsburg', ®ewel ook hierin onver- j schtse theatrale scènes voor- die dwars staan op het whe verloop van het film taal. Maar dit bijna docu- 'Mtaire-achtige verhaal over jonge Siciliaan, die naar Duitse Wolfsburg emi- en daar tragisch botst 'Ie zo andere cultuur, is zeer "«tuigend. Grote gedeelten zijn her aar realistisch om dan vooral in het derde als de jongen terecht staat ens moord, in een stuk ab- tistisch theater te veran- uiterste foeter gaat tot het uiter- >n zijn enscènering van de Jhg tussen de Duitse en ■^nse cultuur. Deze heeft aan den lijve ondervon- j, toen hij na de dood van moeder in een Siciliaans Sing wonen, omdat het hem 'nog een van de uitwegen naar de *einii i^id in Europa' betekende, at dorp verfilmde hij ook '•Sr TSte deel van drie durende 'Palermo oder Wolfburg'. Surrealistische en karikaturale beelden in het derde deel voeren ondermeer de wonderlijke verschijning van de operazangeres Magda- lena Montezuma op, die in veel films van Schroeter een thea trale rol speelt. Radicaal Schroeters uitgangspunt is, dat herkenbare menselijke emoties niet gesystematiseerd mogen worden. Daarom heeft hij een eigen esthetiek uitge vonden, die zeer radicaal is. Het resultaat is niet zelden bi zar, maar de vervreemding, die de mens van deze tijd so ciaal ondergaat, wordt er in zijn beste films nachtmerrie achtig mee uitgedrukt. Kunst en theater vormen in alle films van Schroeter een ver bindend element. In 1979 en- scèneerde hij de 'Lohengrin' van Wagner. Verwarrend Eenzelfde theatrale pathos gebruikt hij in zijn films. Maar tegelijkertijd zet hij be kende verhaalstructuren en clichés op hun kop, wat ver warrend en zelfs irriterend kan werken. Niet zeiden vormt het passieverhaal - het Lijden van Christus - een van de inspiratiebronnen. Filmhuis Concordia Breda. Werner Schroeter Festival. Vanavond: 'Der Tod der Maria Malibran', zaterdag 23 en maandag 25 november: Tag der Idioten', dinsdag 26 en woensdag 27 november: 'Elkka Katoppa', 28 en 29 november: 'Palermo oder Wolfsburg', 30 november en 2 december: 'Die Generalprobe' en 'Liebeskon- zil' (naar het anti-katholieke toneelstuk van Oskar Paniz- za), 3 en 4 december: 'Regno di Napoli'. Een scène uit 'Umut' van de Turkse regisseur Yilmaz Güney. - FOTO VPRO CINEMA DE KOMENDE weken zal de VPRO drie films uitzenden van de Turkse schrijver en re gisseur Yilmaz Güney, die in zijn korte leven een in drukwekkend oeuvre wist op te bouwen. Zijn films gaan over het lijden van zijn volk, dat dikwijls nog in feodale omstandigheden moet leven. Aanstaande zondag begint de VPRO met 'Umut' (Hoop), waarna later nog 'SürU' en 'Yol' volgen. Met de laatste film won Gü ney in 1982 op het Festival van Cannes een Gouden Palm. De linkse Güney, die vorig jaar in Frankrijk op 47-jarige leeftijd overleed, heeft een groot deel van zijn leven in Turkse ge vangenschap doorgebracht, waar ook het merendeel van zijn films is onstaan. Zeker de helft van zijn oeuvre is door de Turkse autoriteiten verboden, waaronder ook 'Umut'. VANAVOND zijn op tv te zien: 'Happy Endings' (USA 1983, Ned. 2, 23.30 uur). Nachtfilm bij de EO over een 18-jarige, die de rechter wil overtuigen, dat hij voor zijn broertjes en zusjes kan zorgen. Lee Mont gomery vertolkt de hoofdrol. 'Such nicht nach mir' (Noor- Claude Lelouch's meeslepende spektakel 'Les uns et les autres', dat indertijd in Breda voor een prolongatierecord zorgde, is terug in de bioscoop (Casino 1 in Breda). Hier trouwt het joodse artiestenduo Robert Hossein en Nicole Garcia. - FOTO ARCHIEF DE STEM 'PRIZZI'S HONNOR' draait nog in Grand Theater in Bre da. Een soort gangsterfilm van John Huston met Jack Nichol son als een nogal romantisch lid van een mafiafamilie, die de opdracht krijgt om zijn eigen vrouw (Kathleen Tur ner) te vermoorden. Zij is een crimineel type, dat de familie eer bedreigt. Soms lijkt de film op een parodie op het 'Godfa ther'-genre. Cinésol 3 in Breda prolon geert de boeiende film 'The Breakfast Club', waarin een groep middelbare scholieren ondanks aanvankelijke tegen stellingen en agressie nader tot elkaar komt. De jonge ac teurs, onder wie Emilio Este- vez, zijn uitstekend geregis seerd. Casino 1 in Breda brengt 'Les uns et les autres', het meeslepende, maar opper vlakkig spektakel van Claude Lelouch terug. Over drie gene raties van verschillende natio naliteit in de periode tussen 1936 en 1980 in vier wereldste den. Muziek en dans vormen een bindend element in dolby- stereo. De verschillende gene raties worden door dezelfde spelers uitgebeeld. Casino 2 prolongeert de re prise van de aardige komedie Trading Places' met Eddie Murphy als een handige zwar te, die hoog opklimt in de za kenwereld. 'Desperately seeking Susan', de leuke, onnadrukkelijke ko medie over een Newyorkse huisvrouw, die kiest voor een new-wave-milieu waarin popster Madonna haar voor beeld is, gaat door in Casino 3 in Breda en Cinem'Actueel 3 in Bergen op Zoom. 'Paris, Texas', de kunstzin nige film met het smartlap- pengegeven van Wim Wen- ders, draait vanavond in Filmhuis Oosterhout, 17 no vember in 't Schouw in Don gen en 19 november in De Borg in Breda. Filmhuis Concordia in Breda vertoont tot en met 20 november de boeiende Hon gaarse film 'Naplo' van Marta Mészaros. Over een meisje, dat opgroeit tijdens het Stalin-be- wind en door een tante streng in de leer wordt opgevoed. Ze tracht daaraan te ontsnappen door o.a. naar de bioscoop te vluchten. Filmclub Concordia ver toont op donderdag 21 novem ber 'The Servant' van Joseph Losey in Theater Achterom. Een intrigerende driehoeks verhouding tussen een rijke, weke jongeman, zijn butler (Dirk Bogarde) en twee vrou wen. De butler speelt hen te gen elkaar uit, misbruik ma kend van hun schuldgevoe lens, vooral jegens hem. Tien jaar geleden werd Ste ven Spielbergs 'Jaws' een gi gantisch angstfilmsucces. Sindsdien hebben anderen re gelmatig geprobeerd om met een haaienfilm dit succes nog eens te herhalen. Tevergeefs. Ook 'The Last Shark' (De laatse haai) van Enzo G. Cas- tellari, waarin drie mooie jon gens strijden om de eer om een gevaarlijke haai naar de an dere wereld te helpen, lijkt nergens op. De populaire windsurfsport wordt ruim schoots benut. In Mignon in Breda. Roxy 1 in Bergen op Zoom vertoont 'The year of the dra gon', de in het Newyorkse Chi natown spelende politie-film van Michael Cimino met Mic key Rourke in de hoofdrol. In Roxy 2 draait 'Crimes of pas sion'. De bioscopen in Zeeuwsch- Vlaanderen gaan deze week verder met 'Rambo' (Koning van Engeland in Hulst, Luxor in Terneuzen en Ledeltheater in Oostburg). In Hulst zijn ook nog te zien de science fiction- film 'Cocoon', 'Beyond the thunderdome' en 'Code of si lence'. Die laatste film is ook nog in Terneuzen te zien, sa men met de softporno-film 'Histoire d'O' en 'Supergirl'. wegen 1982, Did. 1, 16.25 uur). Jongen hoopt door van huis weg te lopen zijn vader van de drank af te brengen. Jeugd film van Knut Andersen. 'The Greek Tycoon' (USA 1977, Did. 1, 20.15 uur). Modern sprookje van J. Lee Thomp son, dat zinspeelt op de ge schiedenis van Onassis en Jac queline Kennedy. Anthony Quinn en Jacqueline'Bisset in de rollen van het paar. 'Top Hat' (USA 1935, Did. 2, 14.45 uur). Een van de beste musicals van het duo Fred As- taire-Ginger Rogers. Irving Berlin schreef de muziek met onder meer het beroemd ge worden 'Cheek to cheek'. 'Endstation Freiheit' (W. Duitsland 1980, Did. 2, 23.15 uur). Twee vrienden trachten na de gevangenis een nieuw leven te beginnen. Burkhard Driest en Rolf Zacher in een film van Reinhard Hauff. 'Le cercle rouge' (Frankrijk 1970, België 2, 21.15 uur). Be faamde gangsterfilm van Jean-Pierre Melville, waarin drie misdadigers elkaar toe vallig ontmoeten, een perfecte misdaad beramen en onver mijdelijk hun noodlot tege moet gaan. Met Alain Delon, Gian Maria Volonté en Yves Montand. ZATERDAG zijn op tv: 'Public Enemy' (USA 1931, Ned. 2, 00.15 uur). Gangster film van William Wellman, waardoor James Cagney be roemd werd. Cagney speelt de rol van een kleine boef, die erin slaagt een grote boef te worden. 'Land of the Pharaos' (USA 1955, Did. 1, 22.05 uur). Histori sche spectakelfilm van Ho ward Hawks met een scenario van William Faulkner over de farao, die de pyramide van Cheops liet bouwen. Met Joan Collins en Jack Hawkins. 'Robin and the Seven Hoods' (USA 1963, Did. 1, 23.45 uur). Frank Sinatra, Sammy Davis Jr. en Dean Martin in een mu zikale parodie op de gangster film, geregisseerd door Gor don Douglas. 'G.I. Blues' (USA 1960, Did. 2, 15.45 uur). Elvis Presley dit maal als soldaat in Duitsland, die met twee vrienden dans muziek speelt om een centje bij te verdienen. Norman Tau- rog voerde de regie. 'Oh Jonathan, oh Jonathan' (W.-Duitsland 1973, Did. 2, 20.15 uur). Een op sterven lig gende miljonair herstelt ver rassend snel na de vrouw van zijn zoon te hebben ontmoet. Komedie met Heinz Rühmann, die de eerdere versie 'It started with Eve' met Charles Laugh- ton niet kan evenaren. The Reivers' (USA 1968, Did. 2, 23.10 uur). Verfilming van de laatste roman van Wil liam Faulkner over het leven in een plaatsje in Mississippi aan het begin van deze eeuw. Steven McQueen speelt de hoofdrol in deze film van Mark Rydell. 'The spy in black' (Engeland 1939, Did. 3 WDF, 22.30 uur). Spionagedrama in Schotland tijdens de Eerste Wereldoorlog met Conrad Veidt en Valerie Hobson. 'The whole town's talking' (USA 1935, België 1, 16.00 uur). Komische thriller van John Ford over een boekhouder, die als twee druppels water op een gevaarlijke gangster lijkt, een dubbelrol van Edward G. Ro binson. ZONDAG zijn te zien: 'Umut' (Turkije 1970, Ned. 2, 22.07 uur). Film van en met Yilmaz Güney, die het trieste bestaan schetst van een arme koetsier in een afgelegen ge deelte van Turkije. 'Red Dust' (USA 1932, Did. 1, 15.00 uur). De romantische avonturen van Jean Harlow en Clark Gable op een rubber plantage in Indo-China. 'Pais portatil' (Venezuela 1977, Did. 2, 23.15 uur). Hon derd jaar Venezolaanse ge schiedenis weerspiegeld in het lot van een familie. MAANDAG te zien: 'Pas si méchant que ja...' (Zwitserland 1974, Did. 1, 23.00 uur). Zwarte komedie van Claude Goretta met Gérard Depardieu in de rol van een jonge meubelmaker, die ban ken gaat beroven om het fail lissement van zijn bedrijfje te voorkomen. 'La tendresse' (Franrkijk 1981, Did. 2, 20.15 uur). Groot moeder beleeft tweede jeugd door de vriendin van haar verongelukte kleinzoon in huis te nemen, een glansrol van Madeleine Robin. DINSDAG op tv: 'Glut' (Zwitserland 1983, Did. 2, 22.50 uur). Film van. Thomas Koerfer over een be langrijke levensperiode van het kind Andreas Korb, wiens vader in 1944 een Zwitserse wapenfabrikant is, die aan alle partijen levert. WOENSDAG op tv: The Kentucky Fried Movie' (USA 1977, Ned. 1, 20.35 uur). Kolderfilm met 22 persiflages op speelfilms en tv-program- ma's van acht jaar geleden. The golden voyage of Sin- bad' (Engeland 1973, Did. 1, 14.35 uur). Sinbad contra een op macht beluste prins, die zich van zwarte kunst bedient. Met John Philip Law en Tom Baker. 'Bellissima' (Italië 1951, Did. 2, 10.05 uur). Laatste film uit de Visconti-cyclus, die een sa tirische beeld geeft van de filmwereld. Anna Magnani ontving de hoogste Italiaanse onderscheiding voor haar rol van eerzuchtige moeder in deze minder bekende film. 'Der Tunnel' (Duitsland 1933, Did. 2,15.30 uur). SF-film over de bouw van een transat lantische tunnel. 'Judgement at Nuremberg' (USA 1961, Did. 2, 20.15 uur). Knappe film van Stanley Kra mer over een van de nazi-pro cessen in Neurenberg. Het sce nario van Abby Mann werd met een Oscar bekroond, evenals het spel van Maximi lian Schell. Ook Spencer Tracy en Judy Garland kregen on derscheidingen. 'Fail Safe' (USA 1964, België 2, 20.20 uur). Door een fout in de computer starten B-52's met atoombommen aan boord richting Rusland. Spannende en nog steeds actuele film van Sidney Lumet met Henry Fonda als de president van Amerika. DONDERDAG te zien: The Killers' (USA 1946, Did. 3 WDF, 20.15 uur). Kort ver haal van Ernest Hemingway over de moord op een pompbe diende, waaruit een bende oorlog groeit. Burt Lancaster en Ava Gardner spelen in deze 'film noir', die als hét meester werk van Rol rt Siodmak wordt beschouw T2 PAGINA GIDS 1 ing - In café De Zwaan d een boiling gehouden .lag: 1. C. Smessaert-A wels-L. Verbiest, 2. F. >t-L. Rogge-O. Ver. rsch-C. Van Rie, 3. p. La. ien-L. van Pecke-R ter-W. Baute.

de Stem | 1985 | | pagina 15