Zeeuwse VVV timmert aan de weg \bor zo'n prijs gelooft iedereen weer in Sinterklaas. ?ETHOUDER BIJ OPENING ONTMOETINGSCENTRUM: inspraak bij sluiten tan stormvloedkering 4> PARKER GEZIEN BIJ CAPPENDIJK 15 NOVEMBER 1985 VAN ZEELAND Gemeentebelangen Groot-Sas fuseert IerNEUZEN - De provincie doet veel te wei- L voor de werklozen. Inzet WUWSE VISSERIJ: Tü normaa] f2450 Met dit kado schrijft u geschiedenis. Drie Parker-pennen uit de modern gestileerde Vector Special serie - een vulpen, een rollerball en de nieuwe fineliner. Verkrijgbaar in wit of zwart en verpakt in een fraaie geschenkdoos. Drie Parker-pennen voor een prijs die 20 aantrekkelijk is, dat iedereen weer in Sinterklaas gelooft. VI A Want zolang de voorraad strekt kost dit schrijfkado geen f.61,50 maar Plaatselijk nieuws Terneuzen S^s van Gent Zaamslag politierapport Vergadering AbvaKabo in Hontenisse T16 PAGINA ZEELAND 3 rovincie doet veel te einig voor werklozen Van onze correspondent J5AS VAN GENT - De poli tieke partijen Gemeente belangen Groot-Sas en Ge meentebelangen gaan vol gend jaar samen. Beide groeperingen zullen onder de naam Gemeentebelan gen Groot-Sas met een lijst deelnemen aan de gemeen teraadsverkiezingen van maart 1986. De fusie, die al enige tijd verwacht werd, is door een unanieme beslissing van beide groeperingen tot stand geko men. Wethouder L. Marquinie van Gemeentebelangen Groot-Sas vindt de fusie een goede zaak. „We zijn nooit vies van el kaar geweest en hebben eigen lijk altijd al precies dezelfde uitgangspunten gehad. De fu sie leefde al enkele jaren en het mag duidelijk zijn dat we hier erg blij mee zijn". Van een onzer verslaggevers Ditxei gisteren de Terneuzense wethouder voor wel- Jinszaken, J. van Rooi jen, bij de heropening van het laanlozen-ontmoetingscentrum Ruimbaan te Ter leuzen. I Volgens de wethouder zal de Lvincie haar verantwoorde- llihêid voor de eigen bevol- Ing moeten nemen. Men zal bewoners in staat moeten Xilen om op een zinvolle ma lar bezig te zijn. I Het ziet er naar uit dat we L lange tijd met het ver- ttójnlijk werkloosheid zullen |tten", zei hij. „Optimisten lan er van uit dat we in het Lr 2000 slechts een 200.000 Lüozen tellen, maar dat is lilsens mij niet reëel. Dat fallal zal veel en veel hoger Iggen". [Van Rooijen riep de Ter- luzense haanlozen op zoveel Jtogelijk projecten zelf op te falen. „Jullie moeten niet lachten op wat de politiek en i overheid doet", deelde hij fae. Tevens zei hij dat ge tarte en provincie zulke [njecten moeten ondersteu- liE De wethouder zei verder dat tl tijd werd dat ook de ge- Ecente een beleid ging opze- a om haanlozen te onder steunen. „We zijn nu sinds 1978 bezig en we hebben nog steeds niet de moed gehad zoiets echt te doen". Verder deelde hij mee dat de maatschappij zal moeten ac cepteren dat een deel van de bevolking geen betaald werk kan krijgen. „Er is een gewij zigde visie nodig". Het ontmoetingscentrum Ruimbaan aan de Beethoven- straat is opgezet door het pro ject 'Mensen zonder werk'. Het centrum is grondig opgeknapt en het draait volledig op vrij willigers. Van Rooijen prees de inzet van de vrijwilligers en hij hoopt dat veel Terneu- zenaars de weg naar het cen trum zullen weten vinden. Met een flinke ruk aan een rode doek onthulde de wet houder de naam van het'on derkomen. Hiermee gaf hij het officiële startschot voor het centrum. Ruimbaan is van de maandag tot en met de vrijdag geopend van 13.00 tot 16.30 uur. Wethouder Van Rooijen oogst applaus nadat hij de naam van ontmoetingscentrum Ruim Baan heeft onthuld. foto de stem cor j. de boer KGEN OP ZOOM (ANP) - jtZeeuwse visserij wil zitting i de beheersraad die straks (beslissing neemt voor het luiten en openen van de ■rmvloedkering in de mon- W van de Oosterschelde. (Rijkswaterstaat heeft een fleidsplan voor het beheer stormvloedkering op- jssteld. Volgens het hoofd van li Produktschap voor Vis en ■sprodukten in Bergen op ■om, L. Lucas, is de grootste panghebbende, namelijk de Ister- en mosselsector, daar Pt bij betrokken. (DeRaad van de Waterstaat, s adviesorgaan van de mi- liter van Verkeer en Water- fat, is inmiddels begonnen ft de inspraakprocedure fe de nota over het beheer |ai de stormvloedkering. Op 9 amber zal door Rijkswa- Itstaat tijdens een bijeen- pnsl in Goes (hotel Termi- p; aanvang 20.00 uur) een F&hting op deze nota wor- FSegeven. I Re beslissing om de Ooster- Fe'de met een doorlaatbare pijlerdam af te sluiten is vol gens Lucas destijds genomen voor het behoud van het mi lieu en de visserij. „Het is dan wel een heel vreemde zaak dat wij dan nu niet bij het opstel len van dat sluitingsregime betrokken zijn". Volgens hem maken de mossel- en oestervissers zich toch al ernstig zorgen over het sterke teruglopen van de getij - beweging op de Oosterschelde in de buurt van Yerseke. Nu de werken in de Oosterschelde op zijn eind lopen is er een duidelijke vermindering in de waterstand te constateren, al dus Lucas. Dat baart het bedrijfsleven dermate zorgen dat men hui verig is om acht tot tien mil joen gulden te investeren in de aanleg van een verswaterbas sin in de Oosterschelde bij Yerseke. Dit bassin, dat een opslagcapaciteit moet krijgen van 100.000 kubieke meter, is nodig voor de verwatering van mosselen nu het niveau en daarmee de kwaliteit van het water uit de geul nabij Yer seke terugloopt. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - „Dit is nog maar een pover begin, ver geleken met wat we willen". Met die woorden presen teerde voorzitter R. Mulder van de promotiecommissie van de Provinciale VW gis teren 'zijn' eerste marke ting- en promotieplan. Met een budget van 625.000 gulden wil de VW komend jaar de binnen landse en buitenlandse toe- ristenmarkt gaan bewerken, zo'n 200.000 gulden meer dan er dit jaar beschikbaar was. Dat geld is afkomstig uit het provinciaal fonds voor de Promotie van Recreatie en Toerisme. Men rekent ver der op de financiële mede werking van het toeristisch bedrijfsleven in Zeeland, dat zich 'samen sterk' zou moe ten maken onder de vleugels van de VW. De belangenorganisaties Horecaf en Recron hebben elk al 50.000 gulden toege zegd. De rest van het geld moet komen van andere be langenorganisaties en on dernemers, zoals de Zeeuwse gastvrije Cam pings en de Stichting Pro motie Veerse Meer, die dit jaar rechtstreeks konden profiteren van provinciale promotie-subsidies. Het marketing- en pro motieplan werd gisteren ge presenteerd tijdens de Eer ste Zeeuwse Infomarkt voor Een van de ludieke attracties op de eerste Zeeuwse Infomarkt voor Recreatie en Toe risme was gisteren een promotiebarometer. Het werktuig werd bediend door een goed- gebekte speaker. - foto willem mieras Recreatie en Toerisme, waarop vele belanghebben den en geïnteresseerden geanimeerd discussieerden over de mogelijkheden om de honderden kleine en grote toeristische bedrijven in Zeeland naar buiten toe te presenteren als 'één grote industrie'. VW-man F. Mulder sprak al op voorhand de verwachting uit dat het eer ste Marketing- en promotie plan niet helemaal zal kun nen worden uitgevoerd. Hij wees er daarbij op dat de staf van de VW nog niet op volle sterkte functioneert. „De uitvoering zal ook nu nog wel bij 90 procent strui kelen". Hij wees erop dat het toeristisch bedrijfsleven in Zeeland gemiddeld zo'n an derhalf tot twee procent van de omzet in promotie steekt. In zijn ogen zou dat moeten worden opgekrikt tot vier procent, maar hij gaf toe dat hiervan voorlopig nog geen sprake kan zijn. De VW wil komend jaar vooral meer mailings ver sturen, meer adverteren en aan meer beurzen meedoen, daarbij wil men zich ook be ter manifesteren dan tot nu toe het geval was. Men wil ook nog reserve achter de hand houden om op actuele mogelijkheden te kunnen inspelen. Recreatie-gedeputeerde J. Ventevogel (tevens voorzit ter van de VW). sprak de overtuiging uit dat het toe ristisch bedrijfsleven vol doende potentie heeft om op eigen kracht op de uitgestip pelde weg voort te gaan. De 'kunstmiddelen' van de pro vincie zullen volgens hem op den duur niet meer nodig zijn. Hij wees erop dat de commissie Toeristisch Pro duct Nederland Zeeland sa men met het Limburgse heuvelland als meest ge schikte toeristische ontwik kelingsgebied heeft aange merkt. Staatssecretaris P. van Zeil stuurde gisteren een plaatsvervanger naar de markt, die duidelijk maakte dat Zeeland hoog scoort op de toeristische ladder. In het seizoen 1984 boekte Zeeland 24 procent van de toeristi sche overnachtingen in Ne derland. De gemiddelde be steding van de buitenlandse toerist is Zeeland is echter lager dan in Nederland: 27 gulden per dag in zeeland tegenover 42 gulden in Ne derland. Vector Special rollerball, normaal f. 18,50 SJ'ieuw: vector Special ïineïiner, normaal f. 18,50 LU f lot quick shop Parker Pen Benelux B.V. Breda. Tel. 076-710160. EEN PARKER TOONT KARAKTER. Ouderenreis - De ouderen uit de gemeenten Terneuzen en Sas van Gent maken niet, zo als wij woensdag meldden, deze week een uitstapje naar de Roompot in Kamperland, maar pas volgende week. De trip staat op het programma voor vrijdag 29 november. Alleenstaanden - De soos voor Alleenstaanden Altern houdt zaterdag 16 november de maandelijkse soosavond in de foyer van het Zuidlandthea ter. Begonnen wordt om 20.00 uur. De muziek wordt ver zorgd door de Mercators. Excursie - Gisteren hebben leerlingen van de derde en vierde klas van de Katholieke school voor mavo, De Steelant, een bezoek gebracht aan de Oosterscheldewerken. De ex cursie werd gehouden in het kader van de speciale school dagen georganiseerd door het informatiecentrum van de Oosterscheldewerken op het werkeiland Neeltje Jans. Daar werd een film vertoond van de watersnoodramp op 1 februari 1953 gevolgd door een film over de bouw van de Ooster- scheldedam. Hierna bezochten de leerlingen een tentoonstel ling. Tot slot was er een rond vaart langs de pijlerdam, maar door de mist was er niet veel te zien. Superstar - Het tweede onder deel van de Sasse superstar- wedstrijden wordt vrijdag 15 november afgewerkt. Op die dag komt het gaaibollen aan de orde en dat gezelschapsspel wordt gehouden in buurtcen trum St.-Albert. Er worden drie games gespeeld van vijf pogingen. Daarnaast wordt er tevens .gesjoeld en gepiekt, waarvan de stand aan het eind van de superstarwedstrijden opgemaakt wordt. Deze tweede competitie-avond be gint om half acht. Beurs - Vandaag wordt in het buurthuis van de centrale stichting voor sociaal en cul tureel werk aan de Sportlaan een speelgoed- en schaatsruil- beurs gehouden. De beurs is geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Ook morgen is er een ruilbeurts van 10.00 tot 15.00 uur. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De Ab vaKabo afdeling Hontenisse houdt zaterdag 16 november de jaarvergadering in café De Reizende Man te Kloosterzan- de. Aanvang 19.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst worden zes jubilarissen gehul digd vanwege hun 40- en 25- jarig lidmaatschap van de vakbond. Tevens is er een be stuursverkiezing. Aftredend zijn de heren Burm, Bauwens en Hamelink. Na de vergade ring is er nog een gezellig sa menzijn. HULST - Tijdens afwezigheid van de bewoonster mevrouw is tussen zaterdag 9 november en gisteren ingebroken in haar woning aan de Liniestraat. Men was binnengekomen door het verbreken van een keu kenraam en het hele huis werd overhoop gehaald. Vermist worden enkele sieraden en twee geluidsboxen. ZAAMSLAG - Bij een ver keersongeval op de kruising midden in het dorp Zaamslag is woensdagmiddag mevrouw A. van de H. uit Axel licht ge wond geraakt en overgebracht^ naar het Julianaziekenhuis te" Terneuzen. Ze verleende met haar personenauto geen voor rang aan de automobiliste J.T. uit Zaamslag, waarna een bot sing volgde. Beide voertuigen werden licht beschadigd. GOES - In de nacht van dins dag op woensdag is ingebro ken in een woning in de St. Ja- cobsstraat. Er wordt een geld bedrag vermist van 350 gul den. Voorts een verrekijker, een geldkistje met onbekende inhoud en enkele video-ban den.' IJZENDIJKE - Op de Turkije- weg is een auto bestuurd door R.V. uit Zottegem van de weg geraakt. Hij kwam in de tuin van een woning van de heer S. terecht. BRESKENS - Gistermiddag is brand uitgebroken op de vis sersboot BR 28 van de heer Van Hanegem. Men was aan boord bezig met een kookketel op te stoken toen plotseling brand uitbrak. De brandweer van Breskens was vrij spoedig ter plaatse en kon het vuur spoedig blussen. (ADVERTENTIES) CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN Mr. F. J. Haarmanweg 49, tet&foon 01100-97450

de Stem | 1985 | | pagina 13