DEREN DEBLOCK Me kollektie renmope Spakenburg zonder spelen uitgeschakeld DENEMARKEN PLAATST ZICH VOOR MEXICO Gold Race in het nauw m Blessuregolf teistert tennis Wembley Karpov twijfelt nog over revanche eperbollen »epernoten jterletters oterstaven speculaas Ijlde speculaas marsepein ren uw vriend, fde, man, vader of opa een kado uit onze ■d. Bossche, Franker bondscoach van de KNLTB Toernooi in Mexico gaat door OIHPERDAG 14 NOVEMBER 1985 jjigels voetbal van de buis jebregts ilijft voor [NWU werken fok bij laatste estien ¥K bowlen üzo Scifo: weede kans in militaire ploeg tovjets hebben Jeen bezwaar egen Tilburg J-DI'rg jje Sovjetrussi- schaakfederatie heeft per telex laten we- bezwaar te hebben "e organisatie van de imp Timman-Tal in 'irg. DUBLIN (SID) - Sören Lerby heeft niet eens het einde meegemaakt van het laatste duel van Denemarken in kwalificatiegroep 6 voor het voetbaltoernooi om het wereldkampioen schap in Mexico. m «T* i Overwinning voor Pijnen in zesdaagse Tennisjeugd verliest Biljartprofs: vijf toernooien in zeven weken Handbalteam verliest eerste duel Duitser van 87 liep marathon A52 „tOEN (RTR) - De Engelse nclubs hebben het laatste ':"nh(Xl van de televisiemaat- I,npijen BBC en ITV ver- lL, om het leaguevoetbal T0p de buis te brengen. De 1, nadat geen overeen- was bereikt met de lelingscommissie uit league, zich rechtstreeks end tot de voorzitters van l clubs. Het antwoord van I» voorzitters van de vereni gen uit de hoogste twee tosen op de voorstellen was met de onderhandelin- |"die zich al zestien maan- voortslepen. Het twist- :lI1t is dat de televisie zo veel oogelijk wedstrijden direct op et scherm wil brengen en de lobs zo weinig mogelij k. Volgens league-secretaris jelly staan de clubs vierkant lcMer de standpunten die verden ingenomen door de eierhandelaars van de lea ve, „Niemand voelt echter !Mreen definitieve breuk, hoe root de verschillen van me ng ook zijn. Daarom willen ;j proberen uitgangspunten t vinden voor nieuwe ge- prekken, waardoor in een la pt stadium van dit seizoen mendingen in eigen land teer mogelijk zouden kunnen worden". Sint weet wat kwaliteit is en koopt bij: indsestr. 9 - Oostburg Tel. 01170-2937 ,traat10 00»'""* ndags geopend van 2 tot 6 T19 PAGINA SPORT 2 [.ik negatief. Zij zijn echter bereid verder HOERDEN (ANP) - Weg- #ach Piet Liebregts zal nog en jaar voor de KNWU blij- itn werken. De Brabander, ie is opgevolgd door de reeds bet vorige seizoen be- oemde Andre Boskamp, was eitelijk overbodig geworden. Ie nieuwe, theoretisch ge doolde, coach namelijk stond ten samenwerking met de irktijkman Liebregts voor jen. Omdat het hoofdbestuur iebregts echter niet aan de ant wilde zetten na eerdere ifspraken over het jaar 1986, is e vertrekkende coach voor et komende seizoen benoemd it algemeen technisch advi- lur, Liebregts is bovendien aan- tsteld als begeleider van de oeg bij het wereldkam- ienschap voor de professio- sls, in september te Colorado prings. Een zelfde functie be- tleedde hij ook tijdens het timpioenschap in Italië, waar oop Zoetemelk zijn eerste sreldtitel veroverde. EOEL(Rtr) - De Nederlander Mc Kok heeft zich woensdag itst bij de laatste zestien m het wereldkampioenschap twlen in het Zuidkoreaanse bel. Na 24 partijen bezet hij met 81 punten de achtste plaats, ïste is Byun Yung-Hwan lo) met 5049. De Fransman an Gibert en Jef Tan uit mgapore eindigden met 4658 wten gezamenlijk op de zes- wie plaats. De extra wed- Mjd werd door Tan gewon- tn met 204 tegen 194. "WSSEL (ANP) - Enzo Scifo, alesseerd voor de eerste 'ilificatiewedstrijd voor ®co' tegen Nederland, l,Jht toch nog een aardige twee keer tegen Neder- uit te komen. De Belgische international n Siciliaanse afkomst akt deel uit van de zestien selecteerden voor de wed- iSa Otterdam en tevens "de keuzegroep voor het ®iaire team. Op 4 december 'toeten de militaire elftal- Jan beide landen elkaar in tndien gaat de federatie lati li met de condities die t'tst tlrganisatie van de in Nederland zijn tBna Vorige week vrij- crin» (!en Tilburgse verze- iatiJs.maatschappij het ini- i. door zowel Timman als Übi SPAKENBURG (ANP) - Voet balclub Spakenburg, natio naal amateurkampioen, is uit geschakeld in het toernooi om de KNVB-beker. FC Den Haag, ongeslagen koploper in de eerste divisie, gaat zonder te spelen over naar de derde ronde. Dat heeft het bestuur betaald voetbal van de KNVB woensdag besloten na het mis lukte overleg met burgemees ter Groen van Bunschoten, de gemeente waar Spakenburg onder valt. Groen weigerde de speel- vergunning voor woensdag 27 november te geven uit angst voor ongeregeldheden in het dorp. Het winkelcentrum, waar grote Sinterklaas- drukte wordt verwacht, ligt dichtbij het veld van Spaken burg. Anderzijds heeft het sec- tiebestuur de tuchtcommissie van de voetbalbond gevraagd te onderzoeken, of voorzitter Dé Stoop van Den Haag in staat van beschuldiging kan worden gesteld wegens ophit sende uitspraken. Groen bleek niet bereid het duel tussen Spakenburg en FC Den Haag op welke datum dan ook toe te staan in zijn ge meente. Eerder had de burge meester de oorspronkelijke datum, zaterdag 23 november, van de hand gewezen. Hij was bang, dat de Haagse suppor ters op de wekelijkse markt dag in conflict zouden komen met de plaatselijke bevolking. In het gesprek met de KNVB verwees hij woensdag naar artikel 219 van de gemeente wet en zei hij, dat de openbare orde feitelijk altijd in gevaar zou zijn bij de komst van aan hangers van FC Den Haag. Volgens de KNVB is Spa kenburg als thuisspelende club verantwoordelijk voor het vinden van een alterna tieve accommodatie. De Spa- kenburgse voorzitter Rikkert Beukers, die het besluit van de voetbalbond ontstellend bela chelijk noemde, en zijn be stuurders hebben dat gepro beerd, maar alle benaderde clubs uit de regio reageerden negatief. Vervolgens kwam Beukers met Den Haag overeen in het Zuiderpark te spelen, met een voor beide partijen bevredi gende financiële regeling. De KNVB is met deze oplossing niet akkoord gegaan. „Ik begrijp dat niet", zei Beukers, „ik had met Stoop goede afspraken gemaakt, ook over veiligheidsgaranties. De halsstarrige houding van de KNVB kost onze club vijftien tot twintigduizend gulden". De voorzitter had daarom goede hoop, dat het duel als nog kon worden gespeeld. „Zo'n overeenkomst wordt al gauw de gewoonste zaak van de wereld", legde veiligheids functionaris Rob de Bakker namens het sectiebestuur uit, „daar kunnen we toch niet aan beginnen". Volgens De Bakker voldoet het veld van Spakenburg aan alle veiligheidseisen. „De bur gemeester erkent dat, maar is bang voor onlusten in zijn ge meente. Op zich begrijpen we dat, maar dan zijn de gevolgen wel voor de club". De KNVB toonde zich ver der uitermate ontevreden over de rol van Stoop. De Amster dammer zou zich in de afgelo pen weken in de media nogal laatdunkend hebben uitgela ten over de komst van Haagse supporters naar Spakenburg. In een radio-interview zou Stoop hebben gezegd, dat een groep van enkele duizenden aanhangers van Den Haag waarschijnlijk niet in de hand zou zij n te houden. Lerby: geen tijd voor toost AMSTERDAM (ANP) - De 21e Amstel Gold Race heeft voor 1986 jaar nog geen definitieve plaats op de internationale kalender voor de prof-wielerwedstrijden. De streefdatum, 26 april, zoals gewoonlijk de vierde zaterdag in april, lijkt moeilijk haalbaar omdat de hele wielerkalender naar voren is geschoven in ver band met de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal, die op 31 mei in Mexico Stad begint. Uitwijken naar 19 april is een mogelijkheid, maar die datum wordt ook begeerd door de Ronde van Vlaanderen, die bij het vooruitschuiven met een week op paaszaterdag (29 maart) terecht zou komen. Die dag is voor de Belgische auto riteiten onaanvaardbaar in verband met de verkeersdruk te. De organisatoren van de Gold Race vrezen dat de zater dag voor Pasen aan hen wordt toegewezen, maar ook in Zuid- Limburg is een wielerwed strijd op die zaterdag niet wel kom. De beslissing over de de finitieve datum van Neder lands enige klassieker valt op het UCI-kalendercongres, eind deze maand in Rome. De Nederlandse Deen stapte woensdagnamiddag bij een voorsprong van 3-1 op Ierland in het vliegtuig, dat hem naar Bochum bracht. Daar zou hij nog worden ingezet bij de bekerwedstrijd van Bayern München tegen de plaatselijke VFL. Denemarken won met 4-1, werd groepswinnaar en plaat ste zich voor het eerst voor een eindronde. De uitgespeelde Sovjetunie, dat zich al gekwa lificeerd had, werd tweede met een punt minder dan het Deense elftal, dat als acht tiende ploeg Mexico bereikte. Door de zege was de ont moeting tussen Zwitserland en Noorwegen, later op de avond in Bern, niet meer van belang. De Zwitsers hadden alleen nog een kans gehad, als het door de Westduitser Sepp Piontek getrainde Denemar ken een enorme nederlaag zouden hebben geleden. Zelf hadden ze de Noren dan met groot verschil moeten ver slaan. De Denen, met onder ande ren de Feyenoorder Ivan Niel sen, MW-er Sören Busk, de oud-Ajacieden Jan Mölby, Jesper Olsen en de voor Mor ten Olsen ingevallen Frank Arnesen, toonden in Dublin aan, dat ze recht hadden op deelname aan de eindronde. Hoewel ze in acht wedstrijden' twee keer verloren - uitgere kend van Zwitserland en de Sovjetunie - hadden de door heel Europa zwervende Denen het best uitgebalanceerde team. Even leek het er op, dat zij het in Dublin toch nog moei lijk zouden krijgen. Voor twaalfduizend toeschouwers scoorde Frank Stapleton van de Engelse koploper Manches ter United al in de zesde mi nuut. Preben Elkjaer-Larsen zette Denemarken zestig se conden later evenwel op 1-1. De voor de Italiaanse lands kampioen Verona uitkomende centrumspits, die in zijn eentje de Ierse defensie ontregelde, scoorde ook het laatste Deense doelpunt. Dat gebeurde in de 79ste minuut, toen Ierland zich al lang verslagen wist. In de eerst helft hadden de Ieren nog serieus tegenstand geboden. Vlak na de pauze werd het geslepen spel van de Denen, die vorig jaar tijdens de Europese titelstrijd in Frankrijk naam maakten, hen fataal. De ook al voor een Ita liaanse club (Juventus) spe lende Michael Laudrup brak met een doelpunt in de 49ste minuut het Ierse verzet. Even later vergrootte Sive- beck, één van de weinige De nen die in eigen land speelt (bij FC Vejle), het verschil. Ierland kwam daarna nauwe lijks meer in de buurt van de Deense achterhoede, met daarin JVIWer Sören Busk en gewoontegetrouw geleid door Morten Olsen. De libero van Anderlecht speelde zijn 76ste interland, waarmee hij Deens recordhouder is. De premie die de Denen voor de kwalificatie kregen, was een officieus re cord: ongeveer twintigduizend gulden per man. De karakteristiek is: lerland-Denemar- ken 1-4 (1-1) 6. Stapleton 1-0, 7. Elkjaer- Larsen 1-1,49. Laudrup 1-2,57. Sivebeck 1-3, 76. Elkjaer-Larsen 1-4, scheidsrech ter: Wöhrer (Oos), toeschouwers: 12.000. Ierland: McDonagh; Lawrenson, Beglin, Moran en O'Leary; McGrath, Brady en Grealish (Byrne); Cascarino, Stapleton en Sheedy (Robinson). Denemarken: Rasmussen; Sivebeck, Morten Olsen, Nielsen en Busk (Arne sen); Berggreen, Mölby, Lerby (Bertel- sen) en Jesper Olsen; Elkaer-Larsen en Laudrup. Noord-Ierland bereikte als negentiende land de eindronde van het voetbaltoernooi om het wereldkampioenschap. Het speelde op Wembley 0-0 tegen het al geplaatste Enge land. Voor de laatste wedstrijd in groep 3 hadden 70.500 toe schouwers belangstelling. In Bern speelden Zwitser land en Noorwegen 1-1 in hun laatste wedstrijd voor groep 6. Eindstand groep 3: Preben Elkjaer-Larsen scoort tussen een handvol Ierse verdedigers de gelijkmaker, nadat Stapleton Ierland op 1-0 gezet heeft. - foto ap 1. Engeland 2. Noord-Ierland 3. Roemenië 4. Finland 5. Turkije Eindstand groep 6: 1. Denemarken 2. Sovjetunie 3. Zwitserland 4. Ierland 5. Noorwegen 844012(21- 2) 8 4 2 210 8- 5) 8332 9(12- 7) 8323 87-12) 80 1 7 1( 2-24) 8 5 1 2 11 (17- 6) 842210(13- 8) 8242 86-11) 82 24 65-10) 8134 54-10) e Isnöi 4 WWCl A II ^et-federatie van de en op de hoogte te stel- MUNCHEN (DPA) Het favo riete Nederlands/Zwitserse koppel Rene Pijnen/Urs Freu- ler heeft woensdag de 22ste zesdaagse van Munchen ge wonnen met een totaal van 472 punten. Voor Pijnen was het de 68ste overwinning in een Zesdaagse, voor Freuler de achtste zege. Recordhouder is de Belg Pa trick Sercu, die tot 1983 niet minder dan 88 keer won. In dezelfde ronde legde het Belgische koppel Constant Tourne/Etienne de Wilde met 399 punten beslag op de tweede plaats. Met een ronde achterstand werden de Australiër Gary Wiggins en de Brit Anthony Doyle derde. Met 91.112 toeschouwers boekte de zesdaagse van Mun chen een nieuw record. Vorig jaar trok het evenement 87.000 kijkers. De eindstand: 1. Rene Pijnen/Urs Freu ler (Ned/Zwi) 472 pnt 2. Constant Tour ne/Etienne de Wilde (Bel) 391 pnt op 1 ronde: 3. Garry Wiggins/Anthony Doyle (Aus/Eng) 411 pnt 4. Dietrich Thurau/ Josef Kristen (Brd) 350 pnt op 4 ronden: 5. Hans H. Oersted/ Roman Hermann (Den/Lie) 173 pnt op 7 ronden: 6. Gerrie Knetemann/Bernhard Vallet (Ned/Fra) 61 pnt op 10 ronden: 7. Gert Frank/Ste fan Schripfer (Den/Brd) 108 pnt op 17 ronden: 8. Uwe Bolten/Joachim Schlap- hoff (Brd) 137 pnt op 19 ronden: 9. Hans Hindelang/Henry Rinklin (Brd) 204 pnt op 20 ronden: 10. Hans Neumayer/Ralf Flshof fRrd/Nedl 174 ont. KOBE (DPA) - Het Neder landse jeugdtcnnisteam heeft woensdag in het toernooi om de wereldbeker in het Japanse Kobe met 3-0 verloren van het team van de Verenigde Staten. Het drietal Roger van War- menhoven, Jacco Eltingh en Jan Siermink plaatste zich voor het eindtoernooi in Japan door het kwalificatie-toernooi van Novi Sad te winnen. LONDEN (SID/AFP) - Ramesh Krishnan, Mike Leach en Joa- kim Nyström hebben woensdag de kwartfinales van het met ruim een miljoen gulden gedoteerde tennistoernooi van Wem bley bereikt. De blessuregolf bleef het evenement echter over spoelen. Na Yannick Noah, Henri Leconte, Henrik Sundström en Kevin Curren gaf nu de Tsje- choslowaak Libor Pimek er met een kwetsuur vroegtijdig de brui aan. Wembley kwam ook nog op een andere manier in het nieuws en wel door de intro ductie van een nieuw soort scheidsrechterstoel. De arbiter kwam daarop zes meter ver heven boven het speelveld te zitten. Hij hoefde het gevaarte echter niet meer te bestijgen via de gebruikelijke, smalle traptreden, maar werd om hoog gebracht door een hy draulisch lifije. De belangrijkste uitslagen zijn: Eerste ronde Johan Kriek (VSt) - Libor Pimek ((Tsj) 6-4, 5-2 Pimek geeft geblesseerd op Anders Jarryd (Zwe) - Heinz Güntharat (Zwi) 6-3, 6-3 Boris Becker (BrD) - Shlomo Glickstein (Isr) 6-1,7-5. Achtste finales: Ramesh Krishnan (In- di)-John Sadri (VSt) 6-4, 3-6, 6-4, Mike Leach (VSt) - Jan Gunnarsson (Zwe) 7-5, 6-3 Joakim Nyström (Zwe) - Guy Forget (Fra) 6-4,6-3. BRISBANE; dames; tweede ronde: La- rissa Savtsjenko (Sov)-Jenny Byrne (Aus) 6-4, 4-6, 7-5 Anne Minter (Aus)-Jo Durie (Eng) 6-3, 7-5 Robin White (Vst)- Sharon Wals-Peter (Vst) 6-3,6-3 Claudia Kohde-Kilsch (Brd)-Andrea Holikova (Tg) 7-5,3-6,6-1 Sara Gomer (Eng)-Pas- cale Paradis (Fra) 7-6 (7-4), 6-4. Sophie Amiach (Fra)-Elizabeth Smylie (Aus) 6- 1,2-6,6-3. DEN HAAG (ANP) - Het pro fessionele biljartcircuit gaat volgend jaar vijf toernooien tellen. De tien driebandenspe lers, die begin januari htm contract met de sponsorende firma tekenen, werken de eve nementen tussen 3 april en 25 mei af. Op 29 en 30 december komt het tiental in Bazel bij een om de voorwaarden voor het contract te formuleren. Een Zwitsers bedrijf in com puterapparatuur wil het prof circus sponsoren met een be drag van ruim een miljoen gulden. Het is de bedoeling dat aan de toernooien zestien biljar ters mee doen. De tien 'groot meesters' (met onder hen Ray mond Ceulemans, Ludo Dielis, Nobuaki Kobayashi en Rini van Bracht) worden telkens aangevuld met zes regionale driebandenspelers. Het eerste toernooi wordt van 3 tot 6 april in Parijs ge houden. Daarna volgen toer nooien in Zuid-Amerika (17 en tot 20 april) en Europa (1 tot 4 mei). Voor beide evenementen is nog geen plaats bepaald. Van 15 tot 18 mei staat Las Ve gas op de agenda. Daar wordt tevens onder auspiciën van de UMB (wereldbiljartbond) om de mondiale titel gespeeld. Het circuit wordt van 21 tot 25 mei in Tokio afgesloten. HILVERSUM (ANP) - Per 1 oktober van het volgend jaar beschikt de Koninklijke Ne derlandse Tennisbond weer over een bondscoach. Veelvul dige gesprekken met Stanley Franker hebben ertoe geleid, dat de 41 jarige tennisleraar op die datum de gecombi neerde functie directeur spor tief/bondscoach op zich neemt. Het contract heeft een looptijd van drie jaar. De tennisbond heeft jaren lang een staf van drie coaches gehad. In de loop van vorig jaar vertrokken Willem Bos en Jan de Rook, terwijl Fred Hemmes deze zomer voor zichzelf begon. Dat leidde tot een sterke decentralisatie van de training, waarbij Marian Laudin tijdelijk op parttime basis de training van Jong Oranje verzorgt. De tennisbond hoopt in Stanley Franker de 'sterke man' (woorden van bonds voorzitter Hehenkamp) te hebben gevonden, die de vere nigingstrainers, particuliere tennisscholen en districtstrai ners op n lijn kan brengen. Volgens het persbericht ziet hij het als een uitdaging jong Nederlands talent rijp te ma ken voor het internationale toptennis en verwacht hij na ongeveer anderhalf jaar de eerste resultaten van zijn werk te kunnen tonen. De in Paramaribo geboren Franker is momenteel bonds coach van Oostenrijk. Hij speelde jarenlang hoofdklasse voor het Amsterdamse DDV, waar hij ook trainer was. Ver der was hij driemaal Neder lands kampioen bij de tennis- leraren. iiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii MOSKOU (Tass) - Oud- we reldkampioen Anatoli Karpov weet nog niet of hij gebruik zal maken van zijn recht op een revanche-match tegen Gari Kasparov, die hem afge lopen zaterdag in Moskou de titel heeft ontnomen. Volgens de reglementen van de FIDE moet deze herkansing binnen honderd dagen begin nen. Voorzitter Campomanes heeft zelfs de data reeds be kend gemaakt: tussen 10 fe bruari en 21 april. Karpov verklaarde woens dag bij zijn vertrek naar Lu- zern tegenover Viktor Babkin van het Sovjetrussische pers bureau Tass nog steeds te aar zelen. „Ik moet me vermannen om zo gauw mogelijk tot een beslissing te komen", aldus de Sovjetrussische grootmeester, die aangaf ontevreden te zijn geweest met zijn spel in zowel creatief als sportief opzicht. Karpov voert in Luzern het Sovjetrussische team aan bij de strijd om het wereldkam pioenschap voor landen. „Me nigeen zal verbaasd zijn, dat ik me na zo'n vermoeiende tweekamp onmiddellijk weer met wedstrijdschaak inlaat", aldus Karpov, „maar ik denk, dat ik de kater het snelst kwijtraak door nieuwe uitda gingen aan te nemen inplaats van te gaan zitten treuren om de vele kansen, die ik miste". Karpov wijt zijn nederlaag in de tweede match aan het feit dat hij minder goed was voorbereid, terwijl het omge keerde het geval was met Kas parov. „Als de beide tweekam pen ai te vergelijken zijn, zou ik zeggen, dat Kasparov een stap vooruit deed, terwijl ik een stap terug deed. Dat ver klaart het verschil". Volgens Karpov was hij bij de tweede match het best in vorm tussen de tweede en tiende partij. Een grote blun der in de elfde ontmoeting sloot die periode af. „Toch ben ik tevreden, dat ik daarna voor elke centimeter grond heb gevochten. Daar door kwam alles aan op de laatste partij, waarin ik dicht bij winst ben geweest. Een ge lijkspel stond echter gelijk met een nederlaag. Daardoor zou ik remise hebben gewei gerd, ook al had Kasparov dat aangeboden". Naar de mening van de oud wereldkampioen waren de vijfde - een Spanjaard, die hij met zwart won - en de zes tiende partij - een Siciliaan door Kasparov ook met zwart gewonnen - de beste van de hele reeks. Ook de vierde die hij na subtiele manoeuvres won, had kwaliteiten. Andere duels werden volgens Karpov gekenmerkt door fouten, al waren er enkele interessante eindspelen bij. Over het algemeen vond Karpov de tweekamp meesle pend en vol strijd. Het bewijs dat een match met een gelimi teerd aantal partijen is te pre fereren boven een tweekamp, die in principe eindeloos is, zo als de eerste door Campoma nes afgebroken match. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllilllllllllllllll||||||||||i||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||t|t|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||{||||||||||||||||||i||||||||||||||||||||j|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||!|ij||ji|||ij||||||i||||||| Op dat congres zal Olympia voor zijn nationale amateur ronde de periode van 24 tot 31 mei claimen. De negen-daagse Ronde zou dan twee weekein den omvatten en tegen het slot samenvallen met het wereld kampioenschap voetbal. De sponsor van de Gold Ra ce, die ook al 23 jaar een ama- teurploeg ondersteunt, maakte woensdag bij de voorstelling van de ploeg bekend moeilijk heden te hebben met het stre ven van de Wielren Unie an dere regels voor de gastren- nersverenigingen op te stellen. De regionalisering van dat soort ploegen wordt als een onjuiste maatregel gezien. Omdat voorlopig niet zal wor den getornd aan 'oude' rechten van de gastrennersverenigin- gen overweegt Amstel nog niet met zijn sponsoring van het amateur-wielrennen te stop pen. De amateurploeg voor het nieuwe jaar bestaat uit: Martin Hendriks, Rob Har- meling, Ragnar Martens, Ruud Brou wers, Arie Hassink, Han Vaanhold, Mar cel Arntz, Patrick Eyk, Richard Beumer, Harry Rozendal, Corné van Rijen, Eric Cent, Michel Comelisse, Rob Kleinsman, Wessel Dubbe en André van Wijngaar den. HAARLEM - (ANP) - Het Ne derlands handbalteam heeft zijn eerste duel in de Haar lemse Handbalweek met 22-25 verloren. De B-keus van de Sovjetunie bleek te sterk voor de Nederlanders, die in de tweede helft zo waar op voor sprong wisten te komen. Bij) rust leidden de Russen met 12- 7. Acht minuten na de pauze' was het gelijk (15-15), waarna' de Sovjetunie het hoofd koeler hield dan de Nederlandse col lega's. Tsjechoslowakije verloor eerder op de avond de ope ningswedstrijd met gering verschil gewonnen van Noor wegen: 20-18. Bij rust leidden de Tsjechoslowaakse handbal lers met 10-9. Nederland-Sovjetunie 22-25 (7-12). Scheidsrechters: Ekra/Schjerven (Noo). Toeschouwers: 1200. Strafminuten: Ne derland 10, Sovjetunie 4. Doelpunten Nederland: Beekman 5, Nie- berg 4, Schuurs 3, Van Olphen 3, Boom houwer 3, Van Noesel 2, Jacobs en Vijge boom. Doelpunten Sovjetunie: Domasjenko 6 (3), Pokoerkin 5 (2), Levin 4, Toejmentzev 2, Poljakov 2, Bogatkin 2, Stoepka 2, Akigjin en Jantsjenko. Tsjechoslowakije-Noorwegen 20-18 (10- 9). Scheidsrechters: Haak/Koppe (Ned) Toeschouwers: 1000. Strafminuten: Tsje choslowakije 6, Noorwegen 12, doelpun ten Tsjechoslowakije: Kotrc 5 (2 uit strafworpen), Torna 4, Novak 3, Bartek 2, Kratochvil 2 (1), Cimo, Szalai, Bresto- vansky en Barton, Noorwegen: Kjenda- len 5, Severeide 4 (1), Wangen 2, Sletten 2, Skadberg 2, Paulsen, Akero en Jacobsen. NEW YORK (Reuter) - De 87- jarige Johann Bossmann uit de Bondsrepubliek Duitsland heeft de laatste zondag in ok tober de marathon van New York uitgelopen. De hoog bejaarde man maakte over de 42 kilometer en 195 meter de tijd van 5 uur, 51 minuten en 44 seconden. Dat was de 15.540e tijd van de 15.881 atleten die de marathon in de Big Apple voltooiden. Bij de dames was Bess Ja mes uit San Jacinto, Calif ornië met haar 76 jaar de oudste deelneemster. Haar tijd was 6.53.56, waarmee ze als 15.843e werd geklasseerd. MEXICO STAD (EFE) - De Mexicaanse voetbalbond heeft dinsdag bekend gemaakt dat het vier - landen toernooidat voor begin december op het programma stond, zal door gaan. Hongarije, Algerije, Zuid- Korea en Mexico, deelnemers aan de eindronde in 1986, zul len elkaar tussen 7 en 14 de cember ontmoeten. De wed strijden worden gespeeld in het Aztekenstadion van Mex-i- co-Stad en in Irapuato, Guaa dalajara, Monterrey, Neza- hualcoyotl en Toluca, de zes stadions waar tussen 31 mei en 29 juni meer dan de helft van de wedstrijden van het eind toernooi zullen plaats vinden.

de Stem | 1985 | | pagina 9