smbus en kans? Ruding: rijksbegroting geen 'verkiezingsbedrog' MN UYL: KIEZER AAN DE KETTING GELEGD Kinderpostzegel K en Koning bestrijdt onderzoek over belastingaanslagen Milieugroepen:47,5 miljard nodig voor bodemsanering' WW Druk overleg bij brandweerkorpsen VVD: meer vrije verkoop medicijnen T5 PAGINA 2 BINNENLAND Philips-directeur: '32-urige werkweek kost veel banen' J Beinema verklaarde na las de zes tegenstemmers in je CDA-fractie dat hun steun lende motie van Den Uyl (af- lajzing van het kabinetsbe- liit) geen wantrouwen of af- |euring van het kabinet Lub- ïrs inhoudt. NGSAKKOORD iderzoek kis-aan-huis pen bezwaar Wapi Minister boos op Europees Sociaal Fonds OPSCHORTING ACTIES pnNPERDAG 14 NOVEMBER 1985 T28 PAGINA 3 ille aanklacht tegen de - fotoafp sld misbruikt wordt. Het jkt er veel meer op dat de commissies, comité's en ib-comité's die inmiddels igezet zijn, er gewoon niets tee doen. ■OPYRIGHT THE GUARDIAN/DE STEM Ie iet optimisme over de eco- lomische ontwikkelingen is nen zeer somber over de werkloosheid. Amper 32 pro ent uit het CBS-onderzoek ;elooft dat de werkloosheid 'e komende tijd zal dalen, jat was in juli ook 32 pro- ;ent. Zo'n 26 procent voorziet >p korte termijn zelfs een itijging van de werkloosheid in juli 28 procent) en 35 pro- :ent houdt het er op dat het aantal werklozen gelijk blijft (in juli 36 procent). Deze toch wel sombere verwachting wordt beves tigd door een groep interna tionale economen, die on langs in Frankfurt bijeen kwam. Hun prognose voor Europa: Doormodderen. Enige economische groei maar geen enkel uitzicht op vermindering van het aantal werklozen. Integendeel, er wordt nog een stijging voor speld voor volgend jaar. Dat het kabinet deze in ternationale ontwikkeling bagatelliseert en de voor spellingen van het Planbu reau aan de laars lapt doet vermoeden dat 'slecht nieuws' door optimitische verwachtingen moet worden weggedrukt. Tenminste, in ieder geval tot na mei 1986. Want wie dan leeft dan zorgt. De rekening wordt immers later gepresen teerd?. Door onze Haagse redactie LrDRECHT DEN HAAG - bezuinigingsvoorstellen H'de regering in de Rijksbe- 1 1986 rechtvaardigen de kwalificatie 'ver- w Bat zei minister Ruding (Fi- nCiën) gisteren tijdens een Kreadering van de Maat- l-happij voor Nijverheid en Kandel in Dordrecht. Tpe begroting past in het ge- l,irc[e financieel-economi- Ve Solt in beleid van dit kabinet, wordt weer een bedrag van acht miljard gul den omgebogen. Dat is volgens Ruding zelfs meer dan in het regeerakkoord opgenomen. De salarissen van ambtenaren en de inkomens van uitkerings gerechtigden kunnen daar door niet omhoog. De minister noemde dat harde maatrege len. Ook van het doorschuiven van lasten naar een volgende kabinetsperiode is geen spra ke. Ruding noemde als voor beelden de stelselherziening van de sociale zekerheid, de afschaffing van de negatieve aanslag in de WIR en tenslotte het besluit van het kabinet om in 1986 de loon- en inkomsten belasting niet te verlagen. De minister liet zich zeer positief uit over de uitwerking van het regeerakkoord. De ge hele kabinetsperiode is vast gehouden aan de in 1982 gefor muleerde doelstellingen. Naar zijn mening heeft dat bijge dragen aan de voortzetting, de voorspelheid en aan de effici- tiviteit van het beleid. Hij knoopte daaraan de wens vast om ook voor de komende kabi netsperiode dergelijke afspra ken te maken. De doelstellingen voor 1990 leken hem overigens minder gemakkelijk te formuleren dan voor 1986, omdat in 1982 de problemen duidelijk lagen. Een belangrijke doelstelling blijft in zijn visie het verder terugbrengen van het finan cieringstekort. DEN HAAG (ANP) - Als na tionale politiekewensen botsen met internationale marktwensen gaat dit ten koste van de nationale werkgelegenheid. Een poli tiek streven naar een 32- urige werkweek in Neder land zal inderdaad leiden tot een zeer verkorte werkweek wegens een versnelde af braak van de industriële werkgelegenheid. Het post-industriële tijd perk zou hierdoor vervroegd zijn intrede doen. Dat be- toogde Philips-president dr. W. Dekker woensdagmiddag in Den Haag. Hij sprak op een symposium 'Politieke opinies en publieke opinies'. Volgens Dekker heeft een ondernemer zowel te maken met de wensen van de klant als met die van de kiezer. In de praktijk vindt de onder nemer de wensen van de kiezer terug in het rege ringsbeleid dat 'leuke din gen' voor de mensen uitstip pelt. Die leuke dingen hebben, aldus Dekker, echter wel hun prijs en die is terug te vinden in het prijskaartje van het produkt. Een verge lijkbaar buitenlands pro dukt is daardoor vaak goed koper en de klant zal dat ko pen. „Het vreemde is, dat de kiezer daar niet wakker van ligt", aldus de Philips-presi dent. plaatsing kruisraketten mag Van onze Haagse redactie JdeN HAAG - Een meerderheid van 80 kamer leden (CDA, VVD, SGP, RPF, GPV, Wagenaar L Janmaat) steunt het kabinet in zijn besluit lot plaatsing van 48 kruisvluchtwapens in pensdrecht en tot gelijktijdige afstoting van lier kerntaken. I Van het CDA keerden zich zes leden (Beinema, La- jng, De Kwaadsteniet, Van den Toorn, Couprie en (raaijeveld) tegen de stationering. I Oppositieleider Den Uyl Includeerde vlak na de stem- ing dat Lubbers premier is feu een 'minderheidskabinet', istemuitslag 80-69 geeft vol tas Den Uyl weer dat de coa- |Üe van CDA en WD geen Lerderheid heeft, omdat ze I steun van klein rechts no- J» heeft. Premier Lubbers pdDen Uyl voor dat 'het ge- Jruik is in deze kamer dat ook le stemverhouding 76-74 een jordeel weergeeft'. [De Vries (CDA) en Nijpels ITO) bestreden gisteren uit- de opvatting van fvdA-leider Den Uyl dat pas i de verkiezingen volgend la: een besluit over plaatsing Jan kruisraketten genomen lag worden. Volgens Den Uyl |e Lubbers een 'falend leider- i' veryveet, maaty het ka- Jinet door met de VS een over- [skomst met een looptijd van Hf jaar te sluiten een uit- |raak van de kiezers mei vol- tnd jaar over dit onderwerp ■nmogelijk. gen in de Tweede Kamer deed WD-kamerlid De Korte het voorstel om 10.000 langdurig werklozen van ouder dan 23 jaar twee jaar werk te geven. Daarvoor, zo had hij - °n" tegenzeglijk met steun van het departement van Sociale Zaken - uitgerekend, is lw miljoen nodig. Met dat geld zouden onvervulbare banen opgevuld kunnen worden, terwijl de scholingskosten vergoed moeten worden. De werkloze zelf krijgt een pre mie van zo'n 1500 als Wj scholing (na één jaar) heen voltooid en dus inzetbaar is geworden. Daarna mag hi] de verworven kennis in de praktijk brengen, terwijl zijn baas een vergoeding voor de loonkosten krijgt. De m0_, werd 'kamerbreed' aanvaar en zal dus in enige vorm tón uitvoer worden gebracht. iw hangt mede af van de reactie van de vakbonden en de werkgevers eind deze maan De bereidheid bij bor"uJf en werkgevers om iets voo deze werklozen te doen is e zeker. Het is niet ondenkbaar dat eind dit jaar zelfs een soort afspraak wordt g maakt voor het plaatsen v een bepaalde groep wer zen in de bedrijven, v hangt uiteraard ook sam met de vraag hoeveel ge het kabinet over heeft om bereidheid te stimuleren. Dat zal in ieder geval we een aardig bedrag moe zijn wil het experimentere' kans van slagen ma» Maar ook om de twijfel ai zeker in werkgevers»™* bestaat weg te nemen, y» voorzitter Van Lede noeni deze de mogelijkheid dat pas opgeleide werkloze^ plaats inneemt in een bem van iemand dat eerder en., slechter opgeleid was. m mee is het probleem met v gelost, maar verplaatst, z° ^Wat Van Lede daarm^ 1 zegt zonder het uit te spt i is natuurlij k ook ditwaa niet eerst de 'kansrU^ werklozen geholpen ais nog kunnen kiezen u» arbeidsaanbod? Boo: irbarig I De Vries meende dat de MA-leider 'voorbarig' con- liudeert dat na de verkiezin gen een meerderheid in de ka per tegen plaatsing zal zijn. JHet huidige kabinet is com- jetent om een overeenkomst [sluiten. Nederland heeft de [toste termijn van uitstel al geef ik toe dat een peuw parlement in de proble men kan komen met dit be- P", aldus De Vries, die Den pis suggestie ontkende dat het kabinetsbesluit de [®r 'aan de ketting wordt :d'; „Van de vijf jaar dat 'overeenkomst loopt, wor- "n er al drie in beslag geno- ia door de bouw van de ba- WD-leider Nijpels verde digde zijn opvatting dat ver der uitstel van de plaatsingbe slissing uit den boze was door er op te wijzen dat 'deze kamer voor vier jaar is gekozen, waardoor dit besluit ook legi tiem is'. Ondanks de steun van CDA en WD Voor het kabinet zijn de twee regeringspartijen het niet helemaal eens over de uit leg van dat besluit. Het CDA voelt niets voor het toevoegen van het 155 mm-geschut aan de nucleaire artillerie, een van de twee resterende kerntaken. De WD daarentegen juicht die uitbreiding van het arse naal juist toe. Premier Lubbers hield gis teren ook een slag om de arm bij de bespreking van de drie procent groei van de defensie- uitgaven en met name ter be taling van de verbetering van de F-16's tot 'all-weather- fighters'. Lubbers zei in eerste instantie uit te gaan van twee procent, zoals ook in het CDA- programma staat. Minister De Ruiter (Defensie) wees er bo vendien op dat de kosten van versterking van de luchtver dediging tot 1996 'maar' rond 300 miljoen gulden zullen zijn. Dat is minder dan de WD - die de verbetering afdwong ter compensatie van het afsto ten van vier kerntaken - becij - ferde. HAAG - Minister Kort- I Altes (Justitie) geeft geen pmene of bijzondere aan- pigingen aan het Openbaar Psterie over de toelaat- H™eid van een huis-aan- toonderzoek als methode. J ramden van een enquete p volgens de minister, niet P. Sespannen voet met de pieid van iedere burger om P verklaring af te leggen en Bescherming van de per- L'jke levenssfeer. minister van Justitie rj' dit woensdag meege daan het Tweede-Kamer- L (PSP) naar aanlei- van haar schriftelijke to over een onderzoek on- f Jhannelijke bewoners van l®kto Donk. I et betrof een buurtonder- I Waarbij tien mannelijke ners, die voldeden aan Jj'Snafement van de ver- eenjke daders, op basis v: vrijwilligheid hebben r'Stoomen. P-zaa/c «iIWzoek van de rechter- C!faris *n Maastricht is ■Ja«mhet kader van het •i dvooronderzoek te- ae geschorste directeur tón bij het ABP, Mas- )ii''uiS20e!<ing gedaan bij de gSfe Beton Groep in I) ^Aanleiding tot de in- jirbet nader onderzoek L e 'egen M. gerezen ver- fcj steekpenningen te 1 aangenomen. De eerste kinderpostzegels werd gisteren gepresenteerd door de vierjarige Sanne Bink en de 9-jarige Anne Vleeshou wer. Staatssecretaris Scherpenhuizen (links) kijkt toe. - fotoanp TILBURG (ANP) - Verkeersonderwijs wordt in 1986 een verplicht onderdeel van het basisonderwijs. Droeve cijfers over kinderslachtoffers van ons verkeer nopen ertoe deze kwetsbare groep door middel van verkeersonderwijs beter te beschermen. Daartoe heeft het ministerie van Verkeer en Waterstaat ongeveer 2,5 miljoen gulden op de begroting uit getrokken. Staatssecretaris Scherpenhuizen van Verkeer en Water staat heeft dit woensdag in Tilburg gezegd tijdens de eerste verkoop van de Kinderpostzegel 1985. Deze zegel staat dit jaar in het teken van 'Kind en Verkeer'. Volgens Scherpen huizen loopt het aantal jeugdige slachtoffers in het verkeer overigens gestaag terug. In 1984 stierven 133 kinderen tussen de 0 en 14 jaar na een verkeersongeluk, 8 procent van het totaal aantal doden van 1615 in dat jaar. In de leeftijdsgroep 15-24 jaar waren dat er 458, oftewel 28 procent. Van de 133 doden in de jongste groep waren er 72 oftewel 4 procent tussen de 10 en 14 jaar oud. In de leef tij ddsgroep van 5 tot 9 jaar vielen 35 doden. Van kinderen tussen de 10 en 14 jaar werden vorig jaar 987 gewond in het ziekenhuis opgenomen en raakten in totaal 2484 door verkeersongelukken gewond. Het gaat evenwel beter. In 1972 werden de hoogste aantal len slachtoffers genoteerd, namelijk 457 in de leeftijdsgroep 0-14 jaar en 846 tussen de 14 en 24 jaar. Sindsdien neemt dit aantal, maar ook het totaal aantal verkeersslachtoffers, re gelmatig af, aldus Scherpenhuizen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Staatssecretaris Koning (Financiën) bestrijdt de conclusie van de prof. De Haan, dat de bevoegdheid in te grijpen in individuele belas tingaanslagen kan leiden tot corruptie. Naar aanleiding van het rapport van belastinginspec teurs herhaalde hij dat hij als bewindsman wel degelijk die bevoegdheid heeft. Hij deed dat bij de overhandiging van twee adviezen over dit onder werp door de federatie van verenigingen van Inspecteurs en Adjunct-Inspecteurs van 's Rijks Belastingen. Koning beroept zich op de hoogleraar staatsrecht mr M. Scheltema, die op zijn verzoek in de materie gedoken is en tot de slotsom kwam dat een mi nister of staatssecretaris zich persoonlijk met belastingaan slagen mag bemoeien. Volgens Koning gaat de Hoge Raad, het hoogste rechterlijke li chaam, hier ook van uit. De bewindsman voelt zich bovendien gesterkt in zijn op vatting door uitlatingen van kamervoorzitter Dolman. Die heeft onlangs gezegd dat be windslieden tekortschieten als zij hun ambtenaren niet zou den mogen corrigeren. Volgens de adviezen van De Haan is een politiek besluit over een belastingaanslag van een individuele burger een ge vaar voor de democratie en de rechtsstaat. In theorie kan het tot corruptie leiden onder poli tici en ambtenaren. Het beroep van politicus komt erdoor op de tocht te staan en het loopt gevaar bij de bevolking in dis krediet te raken. Prof. mr. P. de Haan stelt een en ander naar aanleiding van onder meer de zaak-Wibo van de Linde, wiens belasting aanslag door persoonlijk in grijpen van staatssecretaris Koning (WD) van financiën is verlaagd. Pelsdieren ACTIEVOERDERS van het Dierenbevrijdingsfront heb ben in de nacht van maandag op dinsdag bijna tweehonderd vossen van een pelsdierenfok - kerij in het Gelderse Weurt met rode en blauwe verf be spoten. De schade bedraagt ruim 20.000 gulden. De eige naar van de vossenfarm, de firma Burgers, heeft volgens een rijkspolitiewoordvoerder pas woensdag aangifte ge daan. ens DE Eindhovense gemeentepo litie heeft woensdag per toeval een partij wapens gevonden. Dat gebeurde tijdens een zoekactie op een sloopterrein aan het Doolplein. De politie stelde daar een onderzoek in op verzoek van de politie uit Goes, die vermoedde dat daar gestolen autobanden waren verstopt. In verband met de wapenvondst hield de politie een 33-jarige Eindhovenaar aan. Het gaat om twaalf gloednieuwe pistolen, een ge bruikt pistool, twee normale geweren en een semi-automa- tisch geweer. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De WD- fractie in de Tweede Ka mer wil dat het aantal ge neesmiddelen dat vrij te koop is flink wordt uitge breid. Wei moet dan een wettelijke plicht worden ingevoerd bij de medicij nen een bijsluiter te doen. Dat is de strekking van vragen die het WD-ka merlid Dees gisteren heeft gesteld aan staatssecreta ris Van der Reijden (Volksgezondheid). De WD sluit aan bij de opmerkingen die de com missie geneesmiddelen eerder dit jaar stuurde naar Van der Reijden. Daarin werd eveneens ge pleit voor meer medicijnen in de vrije verkoop. Vol gens Dees is een van de voordelen dat de patiënt minder vaak naar de huis arts en apotheek hoeft en dus minder kosten maakt en tijd kwijt is aan het verkrijgen van eenvoudige geneesmiddelen. Dees zegt dat hij van de vrije verkoop al die ge neesmiddelen wil uitslui ten die verslavend kunnen werken, of waarvan het gebruik om andere rede nen door een arts moet worden beoordeeld. Hij denkt daarbij bijvoorbeeld aan anti-biotica, die niet in te grote hoeveelheden ge bruikt kunnen worden. Volgens de WD-er is in het buitenland al bewezen dat de gevaren van zelfme dicatie niet zo groot zijn, aangezien de meeste men sen goed weten voor wat voor kwalen ze naar de dokter moeten. Dees verwacht dat het vrijer maken van de ver koop van geneesmiddelen ook goed is voor het terug dringen van de kosten van de gezondheidszorg. Daar door zou bijvoorbeeld in het ziekenfondspakket meer ruimte komen om andere zaken onder te brengen. Dees wil van Van der Reijden op vrij korte termijn een wetsvoorstel. UTRECHT (ANP) - Er moet veel meer geld op tafel komen voor de bodemsanering. Voor een effectieve schoonmaak van de ruim 7.000 zwaar ver ontreinigde lokaties in ons land is minstens 500 miljoen gulden per jaar nodig in plaats van de magere 200 miljoen die het Rijk er voor uittrekt. Al met al gaat de sanerings operatie zeker 7,5 miljard gul den vergen, bijna vier keer zo veel als 'Den Haag' heeft be groot. Dat zegt 'Nederland Gifvrij', waarin tal van milieuorgani saties samenwerken, in een 'Zwartboek Bodemsanering' dat zaterdag op een milieuma nifestatie in Utrecht wordt ge presenteerd. Voornaamste knelpunt voor een effectieve bodemsanering is dat de provincies, die de sa nering moeten uitvoeren, van het rijk veel te weinig geld krijgen. Daardoor kan maar een fractie van de vele hon derden saneringsprojecten die ons land 'rijk' is worden aan gepakt. Toen in 1983 de Interimwet Bodemsanering van kracht werd was het de bedoeling de ernstige gevallen van bodem verontreiniging in vijf jaar aan te pakken maar die ter mijn wordt op geen stukken na gehaald, vrezen de milieu organisaties. Het ministerie van volkshuisvesting, ruimte lijke ordening en milieubeheer schat nu dat men met de grote schoonmaak pas in het jaar 2025 klaar zal zijn. Niet alleen wordt die ver traging veroorzaakt doordat tal van projecten uit geldnood over tientallen jaren worden uitgesmeerd. Ook werd de zaak zwaar onderschat. Men ging destijds uit van veel te weinig verontreinigde terrei nen: bij een eerste inventari- saite kwam men in '81 op nog geen 4.Q00 stortplaatsen en an dere verontreinigde plekken, momenteel is dat aantal al ge stegen tot zeker 7.300. En dan zijn bedrijfsterreinen nog niet eens meegerekend. Als die wel worden meegeteld loopt het totaal aantal verontreinigde terreinen in ons land in de tienduizenden, aldus het zwartboek. Volgens een onderzoek van het Instituut voor Milioeu- vraagstukken aan de VU in Amsterdam vormen gifgron den in woonwijken vormen een milieuprobleem met ern stige sociale gevolgen. Omdat het geestelijk en lichamelijk welzijn van de bewoners voor een groot gedeelte wordt be paald door het optreden van de overheid, zouden de autori teiten de aanpak van derge lijke gevallen van bodemver ontreiniging moeten verbete ren. De mensen moeten beter worden geïnformeerd. Uit het nog lopende onder zoek blijkt dat meer dan de helft van de bewoners van buurten op verontreinigde grond onzeker en bang is, zelfs wanneer er nog weinig bekend is over de aard van de veront reiniging. Veel mensen hebben een duidelijk wantrouwen in de overheid, die zij er van be schuldigen informatie achter te houden. Nervositeit, irrita ties en agressiviteit onder de buren blijken vaak voor te ko men. Door onze Haagse redactie DEN HAAG - „Het gebrek aan solidariteit met de Neder landse werklozen dat het Europees Sociaal Fonds (ESF) aan de dag legt door de bij drage aan Nederland jaarlijks te verlagen, dreigt de geloof waardigheid van de gemeen schap hier behoorlijk te on dermijnen." Die boodschap heeft minis ter De Koning (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) aan de Europees Commissaris voor de werkgelegenheid Sutherland gestuurd. In de brief maakt de minis ter zich kwaad over het feit dat Nederland dat in 1984 6,5 procent van de totale Europese werkloosheid had, maar 2,8 procent van de uitgaven van het ESF ontving. België, met 4,7 procent van de werkloos heid kreeg 4,8 procent van de gelden. Nog schever ligt de verhou ding als gekeken wordt naar Engeland dat met een kwart van de werkloosheid bijna eenderde van het geld ont vangt. Per werkloze (en oneerlij ker) als de bijdrage per werk loze wordt bezien. Nederland kreeg in '84 63 ECU (de Euro pese rekeneenheid) per werk loze: Ierland kreeg er 1023, Griekenland 1327. Krantentarieven DE tarieven van abonnemen ten en advertenties van dag bladen gaan met ingang van 1 januari 1986 met gemiddeld 2,5 procent omhoog. Dat is woens dag besloten op een ledenver gadering van de Nederlandse Dagbladpers (NDP), de orga nisatie van dagbladuitgevers, in Amsterdam. Vervolg van pagina 1 HET doorvoeren van de ge lijke behandeling is hetzelfde als het schrappen van het kostwinnersprincipe. Tot be gin dit jaar kregen mensen (doorgaans gehuwde vrouwen) die geen kostwinner waren, slechts een WW-uitkering. Voor de WWV die 2 jaar duur de, kwamen zij niet in aan merking. Volgens De Graaf zouden 26.400 vrouwen met terugwer kende kracht tot eind decem ber 1984 hun recht op de WWV kunnen doen gelden. Divosa (de vereniging van directeu ren van gemeentelijke sociale diensten) noemden die schat ting toen ronduit overdreven. Zij verwachtten dat zich jaar lijks slechts rond de 6.000 vrouwen zouden melden. Na enige berekening con cludeert De Graaf nu dat het om ongeveer 19.000 vrouwen zal gaan. Dit cijfer staat even min vast, omdat de cijfers van de gemeenten niet betrouw baar zijn. Zo telden sommige gemeenten niet de mannen mee die ook onder de kostwin- nerseis gebukt gingen, andere gemeenten telden alle ge huwde vrouwen en weer an deren noteerden ook de onge huwde vrouwen. De Graaf voert ter recht vaardiging aan dat de ge meenten het druk hebben, maar hij zegt wel verbaasd te zijn dat zowel Divosa als de gemeenten „zeggen over de kennis terzake te beschikken". De 19.000 nieuwe WWV'ers zullen op den duur samen 326 miljoen kosten. De verkorting van uitkeringsduur van jon gere WWV'ers levert in elk ge val 335 milj oen op. Oudere WWV'ers hebben gedurende twee jaar recht op een WWV-uitkering. Daarin is geen verandering gekomen. De uitkering is met een half jaar bekort voor mensen jon ger dan 35 jaar. Dat betekent dat mensen beneden de 23,5 jaar recht hebben op een WWV van een half jaar, 23- tot en met 29-jarigen op 1 jaar en 30- tot 35-jarigen op 1,5 jaar. In de berekeningen voor alle WWV-ers wordt uitge gaan van een gemiddelde uit keringsduur van anderhalf jaar. (ADVERTENTIE) Want Neerlands belangrijkste beurs op DHZ-, Hobby- en Vrijetijdsgebied IS TOTAAL VERNIEUWD!!!] it Doe-Het-Zelf Demonstratiecentrum Nationale Poppenshow it Hobby/modelbouw- centrum it Woningverbetering it Creatieve vrijetijds- besteding it Alles over tuinieren Ooen-11.00-17.00 uur en 19.00-22.30 uur. P Zaterdag en Zondag: 11.00-17.00 uur. DEN HAAG (ANP) - Overleg in eigen kring en met de ge meenten stond woensdag cen traal in de meeste plaatsen waar de brandwèer actie voert. In diverse plaatsen leidde dat tot een opschorting van de acties, soms voor korte tijd, soms tot volgend jaar maart als de landelijke werkgroep van de Vereniging van Neder landse Gemeenten en het mi nisterie van binnenlandse za ken met de aangekondigde ad viezen komt. Waar de bezettingen door gingen kwam het woensdag niet tot harde acties. In Den Haag werd 's morgens de ser viceverlening verminderd. Hiermee reageerden de Haagse brandweerlieden op het aanbod van de gemeente van een tijdelijke opslag van maximaal 175 gulden bruto per"maand tot maart. In Utrecht kwam woens dagmiddag om drie uur een einde aan de acties. Het Bredase actiecomité on derhandelde woensdagavond met het college dat de brand weerlieden op een aantal pun ten tegemoet kwam. B en W kwamen op een toelage van 233 gulden boven de 84 gulden die de brandweer al krijgt en deden verder enkele toezeg gingen over de personeels sterkte van de dienst en het functioneel leeftijdsontslag (flo). Het actiecomité vond dit vooralsnog te mager. B en W vergaderen volgende week woensdag opnieuw en tot die tijd houden de actievoerders de kazerne bezet. Woensdagavond vergaderde het college van B en W in Am sterdam over de te volgen lijn, In de gemeenteraadsvergade ring woensdagmiddag bleek dat het college op korte ter mijn wil onderhandelen en dat het wil zoeken naar een oplos sing waarin beide partijen el kaar kunnen vinden. In Rotterdam werd woens dag een principe-akkoord be reikt tussen B en W en de bon den.

de Stem | 1985 | | pagina 3