^Makers bandenv FNV Axel wil ruilbeurs voor leden 6Als ze willen speel ik het spel wel mee9 ALS HET GAAT OM... -EGENHEID hjV GRENS NAAR ST. NIKLAAS tegggssH' f&ë&t Knappe prestatie van Hulster Gemengd Koor I dinsdag 12 NOVEMBER 1985 VAN ZEELAND es wil iiiii •1» Oud-pastoor an Axel iverleden Wekelijkse rimavonden üoosterzande bejaarden- c^so)'8 iCTINRICHTING en «VLOERBEDEKKING ZONWERING EURINGSDIENST ^H-VLAANDEREN PAPIER1 VOOR UW PEN in V aillant Bejaardenwerk t,Laar ST.GILLIS-WAAS - De gemeenteraad van St. Gillis-Waas heeft de definitieve plannen goed gekeurd voor de herinrichting van het op het het gemeentelijk grondgebied liggende stuk van de spoorweg Mechelen-Terneuzen. Sinterklaas naar Nieuw-Namen ...banden, balanceren, uitlijnen, schokdempers, accu's en uitlaten! Onmenselijk PASTOR VERHEUDEN GEEN MAN VAN REGELTJES Opvolg! er Hartzeer Clinge Hulst Nieuw-Nameri Vader Abraham op prinsenbal in Lamswaarde Geweldige drukte op Steense expo Axelse welpen geïnstalleerd Thema-avond Hervormde Gemeente in Hulst A12 T22 PAGINA ZEELAND 2 romTëzöënën •articulieren lankje, jubileum, receptie, i, verloving, overwinning, Abraham, openbare dank, >or, mag best eens in de 1 pagina familieberichten, en duur hoeft het niet te kosten nog geen tientje), kolom 1,85. Eén grote 2,35. Voor het plaatsen beelding met een formaat kenen wij 13,00 toeslag. n op aanvraag. Bij met- wordt 3,00 adm.kosten vorden niet geretourneerd, of geef uw tekst 2 dagen >ij één van onze kantoren, aven stuurt u eveneens 2 tsing naar Postbus 3229, ;hriftelijke opgaven worden cepteerd indien naam en n, ook indien Uw betaling i| behouden ons het recht der opgaaf van redenen te weigeren. ilgingsnieuws 2 kolom op donderdag. it jaar nog leent. kat, Wie Strek- at 4, Goedemorgen Van harte gefeliciteerd, Het kan op de afdeling nog zo gek gaan, er altijd wel een staartje aan. Nooit gedacht, stil gezwegen, hebben ze het toch nog voor elkaar gekregen. „F.C. Dwars liggers". ietspad p spoorweg roENSDRECHT - In zijn oiling te Woensdrecht is op i-jarige leeftijd overleden id-pastoor A. Meeüs. Pasoor Meeüs werd in reda geboren en in 1926 pester gewijd. Hij is kape lan geweest in Sint-Jansteen, erheijden, de Antoniusparo- hie in Oosterhout en de paro tic H. Maagd te Bergen op «om. In 1950 werd hij pastoor te Ixel, in 1957 te Hoogerheide, nar hij heeft gewerkt tot de- umber 1966. De begrafenis is iorgen op het kerkhof van [oogerheide. Dinsdag 12nov. schieting in café De Rei zende Man, Kloosterzande 25,- gratis. Aanvang 13.30 uur. boe- Niet gewenst Hulp aan moeder en kind 01154-1691 /01150-20946. /rijblijvend onze scherpe offerte van scholen, kantoren, winkel- nterieurspecialist - Hulst - telefoon 01140-14120. sr algemene kennis dat op don- 'nber 1985, om 14.30 uur, in ae et stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4, openbare vergadering van oe den gehouden. ivember 1985. De voorzitter van de kringraad, drs. A. Doorduyn- iSTERZANDE - Van- (dinsdag) begint de itkgroep Sportieve Recrea- t weer met de wekelijkse «avonden in sportzaal De linde te Kloosterzande. Gedurende het wintersei- icen is er iedere dinsdagavond mi 29.30 tot 21.30 uur gelegen- ad voor ouderen, zowel da- zwangertpies als heren, de conditie op 61 te houden met allerlie pel- en oefenvormen. De lief- tbbers kunnen daarna nog 1H21.30 tot 22.30 uur een potje adminton spelen. Meedoen Kt 1,50 gulden per avond. De Imavonden staan zoals ge- mikelijk onder leiding van gediplomeerd recreatie- portleider. Lte*>G °"V qp - \mc^ \g££N IHDO' isch-onderhoud en off-dealer v.d. .NEFIT" TURBO C.V.-KETELS e.a. ïente voorlichting in showroom GRATIS-ADVIES erkend gas- en watertechnisch instal a centrale verwarmings- tuchtbehande m9 ventilatie- en sanitaire installaties m verwarming en dakbedekkingen Onze vakmensen 'ns,a''fari?n graag de o, zo zuinige vaii- lant Thermocompact. Ver warming en warmwater*"50 ziening in één apparaat. Zonder waakvlam. Ger®„*r arm V4 m2 kompakt en z'n superieure techniek De- trouwbaar tot en met. Europa's grote merk vo?r verwarming, regeltechnie en warm water. |US lid van de Bond van Aren sta ik volledig ach- Ijft de intiatiefcommissie in |°Mtenisse. Gecoördineerd "jaardenwerk is voor de «deren een goede zaak en Nttal van meer mogelij k- Wen. Dat de zaak klaar en duidelijk is weten weinig le ft Men is er nu via de pers ater gekomen dat het be- jwurlijk en in de politiek wat stof doet opwaaien. I Door een politieke groep andere groepen wordt ge- "wbeerd om besturen van 'derenbonden in hun zoge- Kamde alternatieven te la- I 'rappen. Samenwerken l i'Hulst wordt als onmo- gepropagandeerd. Dat fdeling Stoppeldijk niet 'doet, is vooral tie wijten j"i onbekendheid bij de le- F die bang zijn voor het gévallen van de invloed 1*1 sommige figuren. Leden TF1 houden op dit gebied is L'beste om eigen idealen te paten. Ik zou alle leden tide bond van ouderen in l'fttenisse willen oproepen e te nemen tegen derge- groepen en partijpoli- Onze belangen moeten se- genomen worden door tere belangengroepen in ^gemeenteraad. Ik ben als van mening dat ouderen betutteld willen wor- ®aar wel als ouderen Profiteren van de wel- onderhoud- 11 vlooswijkstraat 7-11 4531 CC terneuzen storingen en 01150-13066 Vraag vrijblijvend off®''® krirt Waar wij voor ge- hebben. Politiek laat 'eren niet in de kou staan niet mee om de vol- generatie op te zade- met een slecht bejaar- L'f'k. Ouderen let op uw .lelminastrsaat 5 lllj arde k. Van de Ouderenbond Ptstdijk) Van een onzer ■verslaggevers De bermen worden afgegraven om een goede afwa tering mogelijk te maken en de bedding wordt geëf fend en gewalst. In navolging van wat de mi lieugroepen vroegen, komt er geen verharding van asfalt of beton. Daardoor zou de na tuurlijke plantengroei teveel schade oplopen. Gestreefd wordt om het karwei nog voor de winter uit te voeren. In de loop van vol gend jaar zal dan duidelijk worden of deze werkwijze vol staat om er een vlot bruikbaar fiets- en wandelpad van te maken. De herinrichting van de voormalige spoorlijn wordt samen aangepakt met de ge meente Sint-Niklaas. Daar zal men op dezelfde wijze te werk gaan, zodat het pad vanaf de Nederlandse grens tot in Sint- Niklaas eenzelfde aanblik zal bieden. In België is al een paar keer de hoop uitgesproken dat het pad wordt doorgetrokken naar Hulst. Dat zou een aar dige toeristische fietsroute op leveren. B en W van Hulst zien daar wel wat in, als ze de voorma lige spoorwegbedding voor een schappelijk prijsje op de kop kunnen tikken. Ze hebben daarover contact opgenomen met de NS. Daar wordt de zaak nu bekeken. Het verzoek van Hulst heeft de NS inmid dels op een idee gebracht. Er zal gepolst worden of ook de gemeenten Axel en Terneuzen wellicht interesse hebben om 'hun' stuk van de spoorlijn te kopen. Verwacht wordt dat het nog wel enige tijd zal du ren voor de kwestie rond de oude spoorweg alle ambtelijke molens gepasseerd is. Eerder al liet een woordvoerder van de NS weten dat het best een paar jaar kan duren voor er spijkers met koppen geslagen kunnen worden. HULST - Basiliek zaterdag. Concert Hulster Gemengd Koor, Westvlaams Orkest, Ruud van der Meer (bariton), Jeanette de Caluwè (mezzo sopraan), Tijn van Eijk (or gel) HET Hulster Gemengd Koor heeft zaterdag avond in de basiliek een knappe prestatie gele verd. Het bracht een am bitieus programma, dat geen enkele ander koor in Zeeuwsch-Vlaanderen zou aandurven. De zitplaatsen waren geheel uitverkocht en enkele tiental len muziekliefhebbers moes ten genoegen nemen met een staanplaats. Het concert werd door zo'n 500 mensen bijge woond. Het is lang geleden in Hulst dat een klassiek concert zoveel belangstelling trok. Voor het Gemengd koor was het de eerste keer dat werd opgetreden met een klein symfonie-orkest. Achteraf ge zien was een wat kleinere be zetting wellicht beter geweest, want de orkestbegeleiding (die overigens zuiver en accu raat was) was soms nogal aan de sterke kant. Daardoor moest het koor als het ware tegen de orkestpartij opbok sen. Bariton Ruud van der Meer gaf een formidabele vertol king ten beste van de Mystical Songs van Vaughn Williams. Een voor het publiek niet ge makkelijk werk waarbij de onderlinge verhoudingen niet optimaal waren. Veel indruk maakte het Requiem van Fauré, waarbij voor het mid dendeel het beste uit de verf kwam. Knap vertolkte mezzo sopraan Jeanette de Caluwé, het 'Pie Jesu' uit dit werk. Aan het concert zaten wel wat schoonheidsfoutjes, maar die zijn bij een uitvoering niet te vermijden. Toch zeker als men bedenkt dat alle koorle den pure amateurs zijn, kan worden gezegd dat het koor onder de bezielende leiding van dirigent Jo Ivens met deze uitvoering een opmerkelijk niveau heeft bereikt. NIEUW-NAMEN - Op uitno diging van het plaatselijke Sinterklaascomité brengen de Goedheilig man en zijn Pieter mannen zaterdag 30 november een bezoek aan Nieuw-Na men. Om 14 uur maakt de Sint een rondrit door het dorp, be geleid door de fanfare De Scheldezonen. Omtreeks 15 uur, ontvangt Sinterklaas de jeugd in het gemeenschaps centrum De Kauter. (ADVERTENTIE) Wie zich specialiseert kan snel en goedkoop werken. Vandaar dat banden, schokdempers, accu en uitlaat bij uw bandenvakman meestal het goedkoopst zijn. Hij voert een breed assortiment van uitsluitend topmerken. Bovendien geeft hij u graag een prijs voor af. Uw beste keus dus als u er over nadenkt! TIVOLIWEG 63 HULST TEL 01140 -12461 Ook voor transport banden is Luctor graag uw leidsman! Iliy» ERKEND specialist Van een onzer verslaggevers AXEL - De FNV afdeling Axel loopt met plannen rond een ruilbeurs voor eigen leden op te zetten. De bedoeling is dat er ergens in Axel een ruimte wordt gevonden waar mensen op gezette tijden spulletjes met elkaar kunnen ruilen. „Het is puur een idee dat in het bestuur is geboren. De le den zelf zullen moeten bepalen of er behoefte aan is. Het is niet zo dat wij rechtsrteeks door onze leden gevraagd zijn met zoiets te beginnen", licht voorzitter J. Vink de plannen toe. Er kunnen allerlei zaken worden geruild, van speelgoed tot meubels. „Ik stel me zo voor dat iemand bijvoorbeeld een tweezitsbank ruilt tegen een bureautje. We verwachten toch wel dat zoiets mogelijk is. We hebben tenslotte 1200 le den. Zie het alS een service aan de leden". Een en ander blijkt uit de agenda voor de komende na jaarsvergadering van de afde ling Axel van de FNV. Dan zal ook aandacht besteed worden aan een gewijzigde opzet voor het kiezen van bestuursleden. De afdeling wil bij het be zetten van de bestuursplaat- sen uitgaan van een verhou dingsgewijze verdeling, naar rato van het aantal leden per kern. Om het contact met de ach terban te bevorderen wil de afdeling minstens twee ker per jaar naar de buitenkernen toe om een ledenbijeenkomst te houden. Ook de contacten met de afdelingsbesturen van de aangesloten bonden worden geïntensiveerd. De vergadering wordt ge houden op maandag 18 no vember in De Halle. Aanvang 19.00 uur. Door Eugene Verstraeten HULST - „Een mens mag zijn geloof beleven zoals hij wil. Daar ga ik niet over oordelen. Maar ik zet er af en toe wel vraagtekens bij. Neem nou een kind laten do pen, of voor de kerk trou wen. Als mensen bij me ko men, vraag ik waarom ze dat willen. Niet altijd omdat ze zo gemotiveerd zijn. Niet dat ik zal weigeren hoor, maar ik voel mezelf wel eens als een soort clown staan. Want vaak gaat het alleen maar om mooie plaatjes uit de basiliek voor het foto-al bum. Er zijn wel mensen die zeggen: daar moet je radica ler in zijn. Maar het maakt me niet zoveel uit. Als ze willen, speel ik het spel wel mee". Pastor A. Verheijden, hij vertrekt eind dit jaar vanuit Hulst naar Teteringen, is geen man van regeltjes en wetten. De tijd dat de pas toor de gelovigen precies voorhield wat ze moesten doen en laten is voorbij. „Dat is maar goed ook". Hij juicht het toe dat steeds meer leken actief zijn bin nen de parochie. En niet al leen omdat het steeds min der beschikbaar zijn van priesters tot een dergelijke verandering noopt. „De pas tor heeft een soort motor functie, hij moet de zaak warm en enthousiast hou den. 'Kerk zijn' hangt niet alleen af van de pastor, maar vooral ook van de in breng van de mensen". Pastor Verheijden verge lijkt het graag met de ge schiedenis van Abraham in de bijbel. „God zei, trek weg uit je eigen land. En hij deed het, zonder te weten waar hij uit zou komen. Dat is voor mij geloof. We zijn met z'n allen op weg. Op zoek. Aan de andere kant zijn er natuurlijk heel wat mensen die terugverlangen naar de zekerheden van vroeger. Een legale gedachte, maar niet wat ik voor mezelf on der geloven versta". Een geloof dat gebouwd is op regeltjes vindt hij niet menselijk. „Als iemand me om raad vraagt dan kan ik niet zeggen: zo is de wet en niet anders. Je moet de si tuatie bekijken. Neem nou voorbehoedsmiddelen. Die zijn door het Vaticaan ver boden, maar ik ga niemand verbieden de pil te gebrui ken. Want dan ben je on menselijk bezig. Regeltjes zijn best, maar het gaat om de eerste plaats om de mens. Wat overigens niet wil zeg gen dat ik het eens ben met de wijze waarop mensen soms tegenwoordig met hun huwelijk omspringen". „Er zijn heel wat katho lieken die met hun geloof een beetje in de maag zitten. Dan vragen ze: zeg hoe het moet. En als je dat doet dan is het ook niet goed, want dan zeggen ze: daar kan ik niet mee leven". De gedachte Pastoor Verheijden voor de basiliek. bij weer andere gelovigen, dat ze de kerk niet meer no dig hebben, is volgens pastor Verheijden ook verkeerd. „Je kunt niet op je eentje ge loven. Regelmatig samenko men om je geloof te vieren is belangrijk. Bovendien, en dat wordt nogal eens verge ten, je gaat niet naar de kerk voor je eigen ziel en zalig heid, maar om God te eren. Vandaar dat ik het wel de gelijk belangrijk vind om iedere zondag naar de kerk te gaan". Op 5 januari neemt pastor Verheijden afscheid van de Hulster parochie. Hij kwam er begin 1970 en moest toen zijn tijd verdelen over de scholen en het eigenlijke pa rochiewerk. Tot 1978 was hij districtskatecheet op de la gere scholen en zat zo eigen lijk op twee stoelen. „Op een gegeven moment zat ik tot over m'n oren in het werk, dus daar ben ik mee ge stopt". In 1979 ging pastoor Fick weg, zodat hij overbleef met pastor Jan ter Braak. Die vertrok twee jaar gele den uit Hulst. In zijn plaats kwam wel pastoraal werker Cees van Geloof. Binnenkort vertrekt dus de laatste priester uit Hulst. Een op volger? „Morgen is er over leg met het bisdom. Ik hoop dat ze met een kandidaat af komen, dan zijn we meteen klaar. Maar ik vrees het erg ste". Hulst is voor een pastor overigens niet de slechtst - FOTO WIM KOOYMAN denkbare standplaats. „Zelfs heel aantrekkelijk. Er is hier veel mogelijk en er is vol doende kader aanwezig. Mensen die wat in hun mars hebben en een stuk verant woordelijkheid bezitten". Hij vertrekt wel met enig hartzeer. „Je laat toch een heleboel in de steek. Wat ik erg zal missen, is de basiliek. Daar ben ik verliefd op. Daar kun je niet zomaar in het jaar 1985 rondlopen. Heel de geschiedenis komt op je af. Maar ik vind dat je niet ergens te lang moet blijven. Daarom heb ik besloten naar Teteringen te gaan. Wel een uitdaging. Uitein delijk ben je 54 en het ge beurt niet vaak dat je dan nog opnieuw kunt beginnen. Dat kan alleen maar in ons vak, denk ik". Ouderenreis - Het bestuur van de Katholieke Bond voor Ouderen in Clinge heeft voor woensdag 13 november een reisje op touw gezet naar het Belgische Zandhoven. Reis doel is de dancing Willem Teil. Daar wordt eerst een warme hap genuttigd en om twee be gint dan een dans- en amuse mentsmiddag. Rond acht uur 's avonds wordt weer koers naar huis gezet. Raad van Elf - Voor het ko mend carnavalsfeest heeft de Stichting de Vossen naast haar nieuwe prins Emiel (Emiel Buijsse) ook de raad van elf samengesteld. Hierin hebben zitting: Karei de Bruyn, Benny de Deckere (ad judant), Rudy de Jager, Eddy van Laere, Jozef Mallens, Dirk Rooms, Gert-Jan de Ruyter, Gerard Ton, Jos Truiman, Adrie Valckx en Ronald van de Vijver. Reumafilm - In het diensten centrum de Lieve van het Ge- koördineerd Ouderenwerk draaide het reumafonds een Plaatselijk nieuws informatiefilm, waarbij onder meer de revalidatie van pa tiënten getoond werd. Er was een zeer grote belangstelling. Voor het Ouderenwerk was het meteen de officiële inge bruikname van de nieuwe filmapparatuur. Die is een paar maandedn geleden ge schonken door de Francisca nessen uit Roosendaal. Postzegelbeurs - Voor de beurs van de postzegelvereni ging Het Land van Hulst was een matige belangsteling. Aan de aanwezige leden werd ge vraagd een lijst te maken van kavels postzegels of munten, die ze op de jaarvergadering in februari te koop willen aan bieden. Ook nieuwe kandida ten voor het bestuur kunnen zich melden. Bij de kwartjes loterij ging de hoofdprijs naar mevr. C. Scheerders-Staal uit Hulst. Ze kreeg een volledige set postfrisse zegels en vel letjes uit 1979. Tot slot werd nog een veiling gehouden. Prijskaarting - Aan de prijs- kaarting in café 't Centrum deden 45 kaarters mee. Uit slag: 1. mevr. Hermans, 2. G. de Bruin, 3. mevr. Haulez, 4. G. de Wit, 5. P. Haulez. Hengelsport - De Stichting De Binnenvest houdt zaterdag 16 november de jaarvergadering in de Stadsherberg. Aanvang 19.30 uur. Naast de gebruike lijke jaarverslagen volgen er mededelingen van het bestuur over reeds uitgezette en nog uit te zetten vis voor het vol gend seizoen. De vergunning houders kunnen op deze ver gadering hun wensen kenbaar maken wat betreft verdere visaankopen en zaken die in het belang zijn van de stich ting. Vleeskaarting - Aan de vlees- kaarting bij Rich. Thilleman deden 64 kaarters mee. Uit slag: 1. Petrus Rottier, Osse- nisse, 2. mevr. Van de Velde, Kloosterzande, 3. A. Boon, Hulst, 4. J. Leeraert, Hulst, 5. J. de Cock, Ossenisse. Zestigjarig - Het echtpaar Ed- mond Verhoeven en Celine De Maere viert zaterdag 16 no vember de 60e huwelijksver- jaardag. Om 14 uur is er in de Sint-Jozef kerk een eucharis tieviering. De receptie wordt gehouden in feestzaal Roxy te Nieuwkerken-Waas, van 16.30 tot 17.30 uur. Carnavalsvergadering - De carnavalsvereniging De Mol len hield een vergadering met alle buurten 'uit Nieuw-Na men. Daarbij werd van ge dachten gewisseld over de ac tiviteiten voor het komend carnaval. Gesproken werd over het organiseren van een songfestival, zowel voor jon geren als voor ouderen. Ook zal de jaarlijkse traditie van een fietstocht op carnavalzon dag weer worden ingevoerd. Over de 'nieuwe Prins' gingen er allerlei geruchten, maar ze kerheid kon er nog niet wor den gegeven. Zangkoor - De feestavond van het zangkoor wordt gehouden op zaterdag 23 november. Eerst verzorgen de koorleden om 17 uur de H. mis, waarna ze om 19 uur een etentje krij gen aangeboden in zaal Thille man. Daarna volgt een gezel lig samenzijn, waarbij de mu ziek wordt verzorgd door een disc-jockey. Van een onzer verslaggevers LAMSWAARDE - De stich ting Carnaval der Lamsoren heeft vrijdag 15 november tij dens het jaarlijkse prinsenbal Vader Abraham in haar mid den. De bard van het Neder landse lied zal een groot deel van de avond volzingen. Hij doet dat met muzikale begelei ding van Bluesette en de Boe- renkapel der Lamsoren onder leiding van P. Broekaart. Naast het optreden van Va der Abraham is ook tijd vrij gemaakt voor de presentatie van de prins, de hofdames, de raad van elf en de politieman nen. Vanwege het optreden van Vader Abraham duurt dit wat korter dan in andere ja ren. Alles vindt plaats in dorpscentrum De Luifel. De stichting heeft inmiddels in grote lijnen ook al het pro gramma voor de tweede Bou- deloofeesten, op 27,28 en 29 ju ni, rond. De artiesten zijn al gecontracteerd. Zeker is dat Albert West, Jose en Benny Neyman naar Lamswaarde zullen afreizen. Het prinsenbal begint om 20.00 uur. Van onze correspondente St. JANSTEEN - De zevende expo in St. Jansteen is een enorm succes geworden. Al vanaf vrijdagavond heerste er een gezellige sfeer in gemeen schapscentrum de Warande, waar zestien middenstanders uit St. Jansteen en omgeving met een stand stonden. Door de verscheidenheid van artiesten was het een beurs voor het hele gezin. Van heinde en verre kwamen er dan ook bezoekers. Organisa toren J. Weemaes, P. Ver- schueren en L. Broeckaert toonden zich zeer tevreden over de belangstelling evenals de exposanten over de gedane zaken. Het expogebeuren werd opgeluisterd door het op treden van Dorus, die met een grapje en een kwinkslag jong en oud liet lachen. Ook zorgde Dorus regelmatig voor een snoepjesregen voor de kinde ren en een prijzenregen voor de bezoekers van de expo. Het gratis ter beschikking gestelde toegangsbewijs gold hierbij als lot. In de voorgaande jaren was de expo gesloten om 18.00 uur, maar de verlengde ope ningstijden op zaterdag en zondag bleken voor velen goed uit te komen om de expo te be zoeken, een initiatief dat dus zeer gewaardeerd werd. Van onze correspondent AXEL - Zaterdag werden in een boerderij aan de Huister- seweg nabij Axel 35 welpen geïnstalleerd. 31 Jeugdige le den van de Axelse scouting en vier leiders waren die dag het feestelijk middelpunt. Zo'n vijftig ouders, gezeten op strobalen woonden de in stallatie bij, die in een echte scoutingsfeer verliep. De vier leiders werden geïnstalleerd door de districtsspeladviseur R. Oudenaerd. Hugo Fermond, zelf zojuist geïnstalleerd, nam als akela de installatie van de jeugdige welpen voor zijn re kening. De Axelse welpen zullen nu voortaan een uniform kunnen dragen. De das, die echter nog niet geleverd kon worden, heeft de kleur van de voorma lige scoutinggroep in Axel, de Casembroodgroep en wel lichtblauw. De geïnstalleerde welpen zijn de eerste leden van de Axelse scouting. an een onzer verslaggevers HULST - Op woensdag 13 no vember houdt de Hervormde Gemeente van Hulst een the ma-avond rondom het onder werp 'Begraven en cremeren'. Daarbij zal gesproken wor den over de verschillende as pecten van dit onderwerp, waarbij zowel de vroegere als de huidige praktijk, alsook de theologische benadering vroe ger en nu, aan de orde zullen komen. De avond is de eerste van een serie thema-bijeen komsten die dit jaar gehouden worden waarbij elke keer een ander onderwerp aan bod komt. De thema-avond vindt plaats in de consistoriekamer van de hervormde kerk. Aan vang 20.00 uur.

de Stem | 1985 | | pagina 11