'Kan ik lenen en ook doorlopend over geld beschikken? Hoger Personeel: V oorwaarden korter werken VVD'ers keren zich tegen Lubbers Nasleep liefdesnacht kost kolonel 2500 gulden boete Betaalautomaat ANDIJVIE EN SPEKLAPJES \WG: ONDERZOEK NAAR TOESLAG BRANDWEER IZANIA: IAATARM 4Management overheid te lang verwaarloosd' [Te weinig K Van Commenée weg bij CNV Lubbers naar Moskou DINSDAG 5 NOVEMBER 1985 T28 PAGINA 3 IENDA Klacht Organon tegen Wemos wel gegrond SVR stemt in met premiebeeld I fondsen en SVB DE STEM COMMENTA AR Andijvie, Speklapjes, 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. De NMB denkt met u mee. I BINNENLAND BlSflM 'BINNENLAND1 ganisatiedeskundige, pt die aanpak zijn goede bedoelingen, aan Schoo (Ontwik tmenwerking) valt fcn 'uitverkoop' van jientstaken aan 'con- |de' collega's (zoals Economische Zaken) lij ten. De opstelling Liks (Landbouw en f waar het gaat om de van de intensieve lerij (vanuit milieu- veel te weinig, van- Idbouwoogpunt een p) is in dat opzicht il- tf. |zou vanuit de in de al zo vaak bewezen dat milieukosten op onevenredig hoog van Winsemius èn Camer vooral ook op termijn meer mogen (verwacht. blijkbaar is de hon- de blanke man nog groot. Inwoners: 21 miljoen In per hoofd: 660 gul- r jaar ■vingen lagere school: Jent (vingen middelbare 13 procent petisme volwassenen: bent llimport 1984/85: [ton granen pt handelstekort 1984/ I miljoen dollar artikelen: koffie, katoen, cashewnoten, thee, ta- zania heeft eigenlijk èste voorschriften van IF wat betreft de land- al uitgeprobeerd en de CCM wordt heftig ssieerd over de resul- I Premier Salim Salim |t: „Onze partij is niet air. Er is een linkse en Jchtse manier waarop Jn het beleid en de ver van Arusha aange- wordt. Over ons socia- ne principe is iedereen hter eens". landbouw zal de red- van Tanzania zijn. vorig jaar hebben we rog meer de nadruk op We kunnen onszelf i, we kunnen onze pro- Ie voor de export uit jen, kunnen de kwaliteit |iet onderwijs en de pro- verbeteren", zegt hij, ist vertrouwend op een i toekomst. brere is wat voorzichti- Joor de toekomst „moet overlevingsstrategie fen gezocht", zegt hij. Jamal is nóg voorzich- „Er zullen nog wat bs in de riem komen. De ld blijkt ongevoeliger te Ban we ooit hadden ver- RIGHT THE GUAR DIAN) gelopen week gaf de eding van Spanje en jigal tot de EG Van Ros- aanleiding tot een his- Jhe terugblik. roeger," zo meende de [er, doelend op de tach- rigt- oorlog, „waren betrekkingen verre van Idelijk. De staatkundige lieersing en godsdien- onderdrukking hebben sporen in het bestaan I de Nederlandse natie [rgelaten." arna Van Rossum nog herinnerde aan de ge- van Nederland, de van Utrecht in 1579, het ren van Filips II in en het tiende couplet het Wilhelmus, dat over zo aanschouwelijk aalt: „Niets doet mij erbarmen//dan dat ziet verarmen//des Ko- s land en goed//dat u de ïjaard krenke//o edel lands zoet//als ik daar- I gedenke//mijn edel hart jloedt". m Rossum verbond er lange tirade aan over leed dat invallende lan- voornamelijk onder ka- iek bewind, door de eeu- heen in Nederland heb- aangericht. amervoorzitter Dolman, ttend als altijd, be ads echter een omissie: geet de heer Van Ros- de Noormannen niet?" ie was Van Rossum dus :rdaad vergeten. [aar dat waren dan ook verfoeide katholieken. E Tweede Kamer be delt deze week de begro ten van Justitie en Ver- r en Waterstaat en zal - ir dat moet formeel nog den aangevraagd - on- vijfeld ook aan het ra- itandpunt van het kabi- nog een verhit politiek at wijden. >e Eerste Kamer volstaat een paar minder be- grijke wetswijzigingen. Van onze correspondent ARNHEM - De krijgsraad in Arnhem heeft gisteren een 54-jarige oorlogsrecht- specialist van de defensies taf in Den Haag, een kolonel uit Alphen aan de Rijn, tot 2500 gulden boete veroor deeld omdat hij valse aan gifte deed van diefstal van cheques. De kolonel was de nacht voor de opening van een grote Amerikaanse opslag plaats bij AFCENT in Brunssum vorig jaar maart op bezoek gegaan bij de plaatselijke nachtclub La Strada, waar hij zich vol- gens diverse getuigen uitge breid de geneugden der liefde liet smaken met de aanwezige meisjes. Samen met de nodige champagne kostte hem dat 6000 gulden, bekostigd met cheques. De zaak liep uit de hand toen zijn vrouw enige tijd later lucht kreeg van de bankaf- rekeningen. G. zei toen dat hij die nacht een black out moet hebben gehad. Hij herin nerde zich alleen na een paar borrels al met een meisje te zijn verdwenen. Bij de politie deed de kolonel aangifte van diefstal van cheques. De krijgsraad hield in juni van dit jaar de zaak aan, om te laten onder zoeken in hoeverre G. inder daad een black out kon heb ben gehad. Een zenuwarts zei dat daarvan geen sprake was. Hij sprak wel van een roes die de kolonel die avond moet hebben gehad, en ver dringing (onderbewust niet willen weten) achteraf. Hij sprak van licht verminderde toerekenigsvatbaarheid. Auditeur militair mr. R. Daverschot vond dat de za ken aanzienlijk simpeler la gen. „Hij heeft gewoon de bloemetjes buitengezet om een recent sterfgeval en de problemen thuis te vergeten, en daarna een verklaring proberen te geven". De audi teur bleef bij zijn eis van ju ni: 5000 gulden boete en twee weken voorwaardelijke ge vangenisstraf. De raadsman van de in middels geschorste juridisch specialist, kapitein H. van den Broek, vroeg vrij spraak: „Zeker is dat hij nooit de opzet heeft gehad een valse aangifte te doen." Van een onzer verslaggevers UTRECHT - Minister Rietkerk (Binnenlandse Zaken) vindt dat het management bij de overheid te lang is verwaarloosd. „En toch staat of valt een beter functionerende overheid met een goed management". Rietkerk zei dit gisteren op de jaarvergadering van de Unie van Waterschappen in Utrecht. Hij vond dat hogere beleids-, staf- en algemene beheersambtenaren mobieler moeten worden. „Deze categorie ambtenaren moet op verscheidene plaatsen in zetbaar zijn". Rietkerk kondigde aan dat begin volgend jaar voor de rijksoverheid een aantal mobiliteitsbevorderende maat regelen van kracht wordt. Wat de beloning van ambtenaren betreft zei de minister dat de ontwikkeling van de beloning in de overheidssector niet blij vend mag achterlopen bij de marktsecor. Bonden: Doorgaan met acties den HAAG (ANP) - De I klachtencommissie van de Na- 1 tionale Commissie Voorlich ting en Bewustwording Ont- I wikkelingssamenwerking I (NCO) heeft een klacht van de Nederlandse chemie-multina- lional Organon tegen de I Werkgroep Medische Ontwik- ielingssamenwerking (We- I mos) gegrond verklaard. De Wemos had contact met I Organon moeten opnemen I voor men een pershericht uit- f waarin stond dat Organon I nog steeds onjuiste bijsluiters I leverde bij geneesmiddelen I voor verkoop in ontwikke- lingslanden. Dit heeft de NCO meegedeeld. IZ0ETERMEER (ANP) - De I Sociale Verzekeringsraad I stemt in met de vaststelling van de arbeidsongeschikt- heidspremies door de centrale fondsen AAF (AAW) en AOF |(WAO), van de AOW, AWW j AKW door de Sociale Ver- I tekeringsbank (SVB) en het I premieadvies van het werk- loosheidsfonds. Dat blijkt uit een concept- I advies van de commissie fi- I nancieel economische zaken I van de SVR. De commissie ad- I viseert de SVR op zijn beurt I staatssecretaris De Graaf po- I sitief te adviseren over de be- I siuursbesluiten van de fond- I sen en de SVB. Donderdag I stelt de SVR het advies vast. Overleden DE secretaris-generaal van 1 tet ministerie van Financiën, I nr. G. van Setten, is geheel I onverwacht op 64-jarige leef- I tijd overleden. Mr. Van Setten I touop 1 januari 1986 met pen- I sioen gaan. DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Ne derlandse Gemeenten (VNG) wil dat minister Rietkerk van Binnenlandse Zaken voor het eind van deze maand een onderzoek afrondt naar een hogere onregelmatigheidstoeslag voor brandweerlieden. De AbvaKabo vindt zo'n onderzoek overbodig en gaat niet in op het verzoek van de gemeenten de acties voorlopig op te schorten. Intussen heeft het overleg tussen de actievoerende brandweerlieden en de be trokken gemeentebesturen nog niet veel opgeleverd. De brandweeracties bleven vooral beperkt tot de korpsen van Amsterdam, Rotterdam en Breda. Het dreigement van korpsen in twaalf gemeenten om het voorbeeld te volgen, bleef vooralsnog een dreige ment. De dit weekeinde aangekon digde verscherping van de ac ties van de Amsterdamse brandweerlieden bleef even eens uit. De AbvaKabo had een al langer bestaande af spraak met de gemeente over het hoofd gezien dat dit soort acties twee dagen tevoren» moeten worden aangekondigd. Er is een nieuw tijdstip vast gesteld: woensdag 12.00 uur. Tot uitstel werd ook besloten, zo werd gezegd, om het VNG- overleg ruimte te geven. De zaak van de actievoe rende brandweerlieden kwam op verzoek van het Amster damse college van B en W aan de orde in het college van ar beidszaken van de VNG, het overlegorgaan van de ge meenten voor de arbeidsvoor waarden van ambtenaren. Volgens de VNG staat vast dat de brandweerlieden recht hebben op een hogere onregel matigheidstoeslag. Maar de vierhonderd gulden netto per maand extra die de actievoe rende brandweerlieden eisen, vinden de gemeenten wat te gortig. Wat zij wel redelijk vinden, kwam niet aan de or de. De VNG wist al wel te mel den dat een hogere toeslag op niet meer dan tien miljoen gulden extra per jaar komt, te betalen door minister Riet kerk. De VNG vindt meer geld voor de brandweerlieden ge rechtvaardigd, omdat verge lijkbare toeslagen voor de rijksloodsen en in andere be roepssectoren ook hoger zijn. De VNG zal Rietkerk voor stellen het Onderzoek te begin nen, waarna morgen een defi nitieve afspraak moet worden gemaakt in het centraal over leg tussen de bonden en Riet kerk. De AbvaKabo reageerde af wijzend. „De tijd van onder zoeken is voorbij. Het is nu wel bekend wat er aan de toe slagen schort", zei woordvoer der G. Veth. Het is volgens de AbvaKabo de verantwoorde lijkheid van de gemeenten om met de bonden over een hogere toeslag te onderhandelen. De kosten van die hogere toesla gen moeten de gemeenten dan maar bij Rietkerk declareren, vindt de AbvaKabo. Het overleg dat tussen de actievoerende brandweerlie den met name in Breda en Rotterdam is gevoerd, bracht geen nieuwe, concrete openin gen. QE KATHOLIEKE Universiteit van Nijmegen (KUN) zit nog steeds zich zelf in de knoop. En opnieuw is de K het teken van te- inspraak. Uit een onderzoek van een adviesbureau is gebleken, tot 84 procent van de medewerkers en 93 procent van de stu- tonten geen boodschap heeft aan het katholieke karakter van de Nijmeegse universiteit. Van de leerlingen uit de hoogste klassen "an het voorbereidend wetenschappelijk onderwijs beschouwt s|echts vier procent de katholieke identiteit ais een positief gege- ton. Uit deze cijfers concludeert het desbetreffende onderzoek- "eau, dat de teruglopende belangstelling van eerstejaarsstu denten voor Nijmegen te wijten is aan de katholieke signatuur ton de universiteit. Reden waarom Nijmegen er goed aan zou toen, zeggen de onderzoekers, de K zoveel mogelijk te verdon keremanen. Bij deze conclusie en de daarop gebaseerde aanbeveling zijn en|<ele kanttekeningen te maken. De Tilburgse hogeschool draagt eveneens het predikaat katholiek. Ook daar zoekt men toarde 'vertaling' van de katholiciteit bij de wetenschapsbeoefe- n'n9 en in het persoonlijk leven, maar dat blijkt voor aankomende studenten geen reden te zijn om Tilburg te mijden. Zou het kun- tonzijn, zoals in universitaire kringen verluidt, dat het niveau van to wetenschapsbeoefening en de veelheid en kwaliteit van on- torzoekprojecten in het Tilburgse jonge mensen meer aanspre ken dan wat Nijmegen op dit gebied te bieden heeft? Wordt ook nei uit het oog verloren, dat Nijmegen bovendien moet concurre nt met Wageningen, Maastricht en Eindhoven? Zuidelijk Neder- and heeft de laatste jaren meer mogelijkheden gekregen voor universitaire studies. Die grotere keuzemogelijkheid heeft tot ge- °'9dat studenten zeker in een tijd van grote werkloosheid en. =to tekort aan hooggekwalificeerde arbeidskrachten, kiezen voor w universiteit of hogeschool, waar de opleiding de beste kan en biedt voor een goede toekomst. Natuurlijk speelt ook de K van Nijmegen een rol bij het teruglo- ™d van het aantal eerstejaars. Maar wellicht anders dan het on- j9rzoekbureau bevroedt. Nijmegen en Tilburg hebben zich in de I™ zeBtig en zeventig met veel rumoer losgemaakt uit de sfeer net Rijke Roomse Leven, waarvan het universitaire leven toat decennia lang doordrenkt is geweest. Die 'bevrijding' had Itur ^er van een revolutie, n'et alleen tegen kerkelijke struc- It,®n. maar tegen de totaliteit van de toenmalige gevestigde orde. 'D"rg lijkt dat onstuimige veranderingsproces inmiddels ver- S^ben, maar Nijmegen zit nog in de nadagen van een t waarin katholieke onderwijsbastions onder de voet gelo- Ifler te worden door het marxisme-leninisme. Ook voorstan- lEJvan maatschappelijke vernieuwing hebben met knipperende lto!n ,zitten kijken naar de rücksichtlose beeldenstorm van oude I M en normen. |ir^!Sschlen is het probleem van Nijmegen wel, dat er te weinig K Ite weinig eigentijdse begeleiding van zoekende jonge men- UTRECHT (ANP) - De voor zitter van de Hout- en Bouw bond CNV, Dilo van Comme née, legt per 1 januari zijn functie neer. Hij wordt staf medewerker vastgoed beheer bij het Sociaal Fonds Bouw nijverheid (SFB). Deze sector van het SFB beheert vijftien duizend woningen en 240 win kels van het bedrijfspensioen fonds, verdeeld over tachtig plaatsen in het land. Van Commenée heeft zijn afscheid aangekondigd op de vergadering van de bondsraad van de Hout- en Bouwbond in Garderen. Op 14 november is hij 25 jaar in dienst van de bond. Hij begon in 1960, nadat hij der tien jaar in de bouw had ge werkt, als plaatselijk bestuur der in Amsterdam. Vervolgens werd hij districtsbestuurder en bondsbestuurder (porte feuille jongeren en medezeg genschap) en in 1972 voorzit ter. (ADVERTENTIES) Minister Smit mocht als eerste een nieuwe vorm van beta len gebruiken: per automaat. Zij tankte zelf benzine, stopte vervolgens een kaart in de automaat. De nieuwe betaalwijze is bij wijze van proef ingevoerd in de regio Tilburg-Eindho ven. Verwacht mag worden, dat over niet te lange tijd in het hele land met kaarten wordt betaald. - fotoanp Elke dinsdag en woensdag hebben we groente en vlees in de aanbieding. kilo 500 g4£S4.48 kilo 2 3 4 5 SiQB Zo'n Doorlopend Krediet bij de NMB is heel makkelijk. Je hebt altijd geld achter de hand. Wat het kost? Kijk maar. Bij een opge nomen Doorlopend Krediet van f12.000,- betaalt u per jnaand f240,- terug. Leent u f 20.000,-, dan kost dat f 400,- per maand. In deze bedragen is de effectieve rente van 0,9% per maand in begrepen. Andere bedragen lenen kan natuurlijk ook. En misschien is een Persoonlijke Lening in uw geval wel verstandiger. Welke vormu ook kiest, het overlijdensrisico is in elk geval gratis mee verzekerd. Kom snel eens met ons NMB BANK UTRECHT (ANP) - Alleen als aan een aantal voorwaarden is voldaan voelt de MHP, vak centrale voor middelbaar- en hoger personeel, nog voor ver dere arbeidstijdverkorting (atv). Als herbezetting van de door atv vrijkomende arbeids plaatsen achterwege blijft is verdere atv per dag, week of maand een heilloze weg en moet er naar andere wegen worden gezocht, zo zei voorzit ter L. Laurier van de MHP op een bijeenkomst van de bij de MHP aangesloten Vereniging van Kaderpersoneel in het Bank en Verzekeringswezen (VKBV) in Utrecht. Evenals de meeste andere bonden van hoger personeel is ook de VKBV alleen nog voor verdere atv te porren als de werkbelasting voor het hoger personeel dankzij een forse herbezetting niet verder toe neemt en mits niet genoten vrije tijd kan worden opge spaard of in de vorm van loon kan worden uitbetaald. Op grond van de tot nu toe opgedane ervaringen ziet de VKBV nauwelijks nog heil in verdere atv: het kaderperso neel kan de roosrtervrije da gen nauwelijks opnemen, de werkdruk stijgt en van herbe zetting is in de hogere regio nen in het bankwezen geen sprake, zo constateerde de VKBV maandag bij de vast stelling van het arbeidsvoor waardenbeleid voor '86. Wat arbeidstijdverkorting betreft is het bankpersoneel hekkesluiter. De onderhande lingen over korter werken mislukten eind augustus defi nitief. In het bankwezen moe ten de 100.000 werknemers het zonder cao stellen. De werkge vers hebben eenzijdig de ar beidsvoorwaarden vastgesteld en dat betekent onder meer een werkweek van amper 39 uur, terwijl de werknemers in de meeste andere bedrijfstak ken al lang en breed een 38- urige werkweek hebben. Nijpels ZO'N 25 jongeren hebben in Helmond getracht een spreek beurt van WD-fractieleider Ed Nijpels te verstoren. Nij pels moest zijn betoog ver schillende keren onderbreken vanwege spreekkoren en lie deren. Toen hem dat begon te vervelen, nodigde hij de jonge ren uit op het spreekgestoelte. Eén van hen maakte gebruik van de gelegenheid en viel Nijpels aan op het WD-beleid ten aanzien van de jeugd werkloosheid. Daarna hielden de jongeren zich veel rustiger. Discriminatie DE christelijke vakcentrale CNV wil niet langer wachten op de Wet Gelijke Behande ling van de overheid, maar be palingen die dicriminatfe moeten voorkomen inbrengen in het cao-overleg. Ook als die discriminatie te maken heeft met de sekse of de seksuele ge aardheid van werknemers. Vervolg van pagina 1 Minister van den Broek te kende eerst op zijn departe ment een brief waarin hij de ambassadeur voorstellen tot plaatsing en beheer van de kruisraketten in Woensdrecht deed. Punt 1 van de brief luidt: „De regering van de Ver enigde Staten en de Neder landse regering komen over een dat de regering van de Verenigde Staten een eenheid kruisvluchtwapens van de Amerikaanse luchtmacht, be staande uit drie groepen van zestien wapensystemen elk, mag plaatsen in Nederland, op de vliegbasis Woensdrecht." Kort nadat de brief van Van den Broek bij ambassadeur Bremer was bezorgd, beves tigde deze in een door hem on dertekende brief aan de mi nister van Buitenlandse Za ken de ontvangst en de aan vaardbaarheid van de Neder landse voorstellen. In de briefwisseling, die geldt als de overeenkomst tus sen Nederland en de VS, is volgens afspraak .4 vastgelegd dat, 'zo tijd en omstandighe den zulks toelaten', de rege ring van de VS bij een even tuele inzet van de in Woens drecht gestationeerde wapens 'bijzonder gewicht' toekent aan de opvattingen van Ne derland. De overeenkomst, die door het parlement niet meer ge wijzigd kan worden, zal begin december met een ontwerp- goedkeuringswet aan de Tweede Kamer worden aan geboden. Pas nadat de beide Kamers dat wetsvoorstel heb ben goedgekeurd wordt de overeenkomst van kracht. Inle verpartij Minister Korthals Altes (Justitie, WD) zei gisteravond in Den Bosch dat zijn partij geen enkele behoefte had aan vermindering van de Neder landse kerntaken. De koppe ling tussen de plaatsing van kruisraketten en de verminde ring van taken is volgens hem alleen maar tot stand gebracht vanwege „de krachtsverhou dingen in de coalitie. De WD wilde het risico van eerst inle veren en daarna niet plaatsen, niet lopen." De WD had „in relatie tot het bondgenootschap, waarin wij na zes jaar eindelijk onze eigenzinnige positie zouden loslaten, de afstoting van kerntaken liever achterwege gelaten". Volgens Korthals is het be sluit om een extra conventio nele inspanning (optuiging van de F-16, red.) te doen „te genover deze inleverpartij" bedoeld om „accent te geven aan onze vastbeslotenheid om onze vrijheid en onafhanke lijkheid te verdedigen binnen het NAVO-verband." Boven dien ligt door dat besluit vast, dat het defensiebudget met 3 jaarlijks moet groeien „en niet in strijd met onze belofte aan de bondgenoten wederom wordt beperkt tot 2%", aldus Korthals. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Twee vooraan staande VVD'ers - minister Korthals Altes en de voorma lig politiek leider Wiegel - hebben zich gisteravond tij dens vroege verkiezingstoe spraken gekeerd tegen pre mier Lubbers. Beiden hekelden de uit spraak van de komende lijst trekker van het CDA, dat het in de verkiezingscampagne gaat om Den Uyl of Lubbers. Wiegel zei daarvan in Huizen, dat het bij de verkiezingen vooral gaat om de vraag of het kabinet van CDA en WD wordt voortgezet of dat er een PvdA/ CDA-coalitie zal ko men. De vraag wie er premier wordt, Lubbers of Den Uyl, kan maar hoeft daarmee niet in lijn te liggen, aldus Wiegel, die voor zijn gehoor het beeld opriep van de verkiezings strijd in de jaren vijftig. „Toen werd gezegd dat het om Drees of Romme ging, maar het werd Drees èn Romme. Zo zou het in 1986 ook kunnen gaan. Dat is geen uit de lucht ge plukte veronderstelling. Het is een door de CD A-lijsttrekker zelf heel openhartig geopperde mogelijkheid. Door te zeggen dat niet het kabinetsbeleid, maar alleen het partijprogramma inzet vormt van de verkiezingen op perde de heer Lubbers - naar mag worden aangenomen doelbewust - de mogelijkheid van een kabinet van Pvd en CDA." Wiegel vindt het best als het CDA de „oude beruchte lood-om-oud-ijzer theorie weer uit de kast haalt maar dat mag dan door de WD klip en klaar worden gesigna leerd." Hij beloofde zijn ge hoor, dat de WD ondubbel zinnig het kabinetsbeleid - en dus daarmee onlosmakelijk verbonden - deze coalitie tot inzet van de verkiezingen zal maken. In Den Bosch waarschuwde minister Korthals Altes dat de uitspraak van Lubbers dat het tussen hem en Den Uyl zal gaan, alleen maar waar is als ook de WD voldoende sterk is. „Anders wordt het weer Den Uyl en het CDA - en dat kan dan ook moeilijk anders." Korthals ging ook in op de positie van de PvdA, waarbij hij gretig gebruik maakte van de recente uitspraak van Am sterdams' burgemeester Ed van Thijn (later genuanceerd), dat Den Uyl maar beter kan opstappen. Korthals stelde vast, dat de PvdA verbeten ge fixeerd is op de kruisraketten „waardoor ze zichzelf uitsluit van samenwerking met het midden. Ook al heeft de heer Van Thijn nu zijn excuses aangeboden, die fixatie is toch een gevolg van gebrek aan fantasie en vindingrijkheid." Wiegel haalde alvast een verkiezings-slogan van zijn partij te voorschijn: kiezers die willen dat dit beleid en dus deze coalitie inzet van de ver kiezingen zullen zijn en niet de deur naar een kabinet van CDA en PvdA op een kier wil len zetten, hebben maar één keus: de VVD.

de Stem | 1985 | | pagina 3