Speelgoedbeurs voor Sinterklaas-inkopen DU WAARD? Muzikale hoogstandjes op bondsconcours Hulst Fancy fair bijzonder geslaagd CDK-Bank 076-225080 lltUN MINISTERIE OVER CENTRUM KLOOSTERZANDE BESTEM Plaatselijk nieuws Werkgroep Vlas in Agrarische Kring Oost-Z-Vlaanderen EGENHEID banden ELASTIEKEN KOUSEN v.d. Walle Blommaert SUPP HOSE OINSDAG 5 NOVEMBER 1985 VAN ZEELAND /JV HOUTENKWARTIER HULST IN DEN DULLAERT Grens Prinsenbal in het Vossenrijk I "neuzen, Hulst en Goes. I. tossen en telefoon- I ""miers op pagina 2. ISlngstljden: VRIJDAG OPENING Zevende expo Sint Jansteen Kloosterzande Hulst Lamswaarde Heikant Nieuw-Namen Sint-Jansteen Graauw MEER DAN BANDEN ALLEEN! A1? i te zoenen ticulieren cje, jubileum, receptie, erloving, overwinning, aham, openbare dank, mag best eens in de igina familieberichten, duur hoeft het niet te sten nog geen tientje), om 1,85. Eén grote 35. Voor het plaatsen Iding met een formaat en wij 13,00 toeslag. 3 aanvraag. Bij niet- dt 3,00 adm.kosten len niet geretourneerd, eef uw tekst 2 dagen én van onze kantoren, stuurt u eveneens 2 naar Postbus 3229, telijke opgaven worden eerd indien naam en ok indien Uw betaling houden ons het recht opgaaf van redenen te eren, igsnieuws lom op donderdag. YLONAH.G. met je 18e verjaardag. Vandaag is 't zover dat je auto leren mag. We wensen je veel succes. Pa, Ma, Anja, Wies, Ilse, lllllllllllll Tevens Drogisterij Parfumerie Stationsweg 9 Hulst Tel.nr 13093 T22 PAGINA ZEELAND 2 Van onze correspondente HULST - Wie goedkoop aan originele Sinterklaas-geschenkjes wil komen, mag niet nalaten op woensdag 6 no vember de speelgoedbeurs in Hulst te bezoeken. De werkgroep Kleding- en Speel goedbeurs uit Hulst houdt dan, om 19,30 uur, in de Podiumzaal van het Houtenkwartier haar jaarlijkse ver koop van tweedehands speelgoed. Diezelfde dag kan men van 9.00 tot 11.00 en van 14.00 tot 16.00 uur goede ren inleveren die thuis niet meer wor den gebruikt en die toch nog in goede staat verkeren. De opbrengst van de spullen is voor drievierde deel voor de aanbrenger. „Het overblijvende kwart geven wij aan een goed doel in Hulst", vertelt Marian Benjaminsen, die sa men met enkele enthousiaste dames twee maal per jaar de beurs houdt. „We wilden dit jaar ruim voor de de- cemberfeestdagen het spelmateriaal aanbieden. In deze tijd van economi sche achteruitgang zijn de beurzen toch wat platter en wordt er met meer overleg iets aangeschaft". De speelgoedbeurs biedt een gezellig alternatief om de goedheiligman zijn geschenkenzak te laten vullen. „De vorige keren waren we na één uur al uitverkocht, maar de kledingbeurs van enkele weken terug bewees dat de drempelvrees om tweedehandse- of overtollige spulletjes aan te bieden nu wel overwonnen is. Het aanbod wordt steeds groter en gelukkig ook veelzij- diger", aldus Marian die met haar helpsters urenlang in de weer is om deze beurzen te regelen en de verdien sten te verdelen over de verschillende instanties die een financieel rugge- steunije kunnen gebruiken. Zo kregen de Peuterspeelzaal de Robbedoes, de Handyclub Jeugdvakantiewerk en de Speel-o-theek Aap Noot Mies al een aardige bijdrage. In het verleden werden vooral de speeltuigen voor de allerkleinsten, van pluchen beest tot rammelaar, aange boden, maar de laatste keer waren het ook rollerskates, schaatsen en gezel schapsspelen. „We controleren alles wel op deug delijkheid", zegt Marian. „Aan kapot of niet compleet materiaal heeft nie mand iets". W oonwagencentrum krijgt minder geld jerekend te zijn, natig, in totaal zo'n Die tijd is verdeeld n van 3 a 5 uur en 1 uur) in het _*ze oefeningen ont- ;emoetkoming in de u een aard? ifor- r- ie is itaire V"lv' r de rug ere militaire t uw leeftijd aar ligt. n1 graag meer rmatie over de NATRES Prov.: enveloppe sturen aan: r 10100, 2800 VB Gouda. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Het ministerie heeft voor 50.000 gulden geschrapt in de begroting voor de aanleg van een woonwagencentrum aan de Rooseveltstraat in Kloosterzande. Volgens het Woonwagenschap Zeeuwsch-Vlaande ren zou het centrum 531.000 gulden moeten kosten, maar het rijk heeft er niet meer voor over dan 480.000 gulden, ofwel 60.000 gulden per standplaats. Secretaris R. Eeman van het het gevolg zijn", meent schap denkt dat met het door voeren van wat versoberingen het verschil kan worden te ruggebracht tot zo'n 20 mille. Hij verwacht dat het ministe rie dan weinig problemen meer zal maken. Wat Eeman nogal verbaast is dat het Schap voor het centrum in Koewacht meer geld per standplaats heeft gekregen dan voor Hontenisse „Wat de filosofie daarachter is weten we niet". „Men is akkoord gegaan met de lokatie aan de Roosevelt straat en dan moet je ook de kosten accepteren die daarvan Van onze correspondente HULST - Het Bondsconcours in Den Dullaert te Hulst, waar acht muziekkorpsen uit Oost Zeeuwsch-Vlaanderen het beste van hun kunnen te ge hore brachten, leverde voor alle deelnemers succes op. Al len behaalden een eerste prijs, iets wat niet vaak bij een wed strijd op dit niveau voorkomt. Tijdens het eerste optreden waren er nog niet zoveel luis teraars maar hier kwam heel snel verandering in. 's Mid dags volgden driehonderd be langstellenden de verrichtin gen van de muzikanten en in de avonduren probeerden vijf honderd mensen een plaatsje te veroveren in de zaal. De organisatie, die in han den was van de Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst, verliep vlekkeloos. Zondag werd voor enkele Fanfares en harmoniegezelschappen van de Westbrabantse en Zeeuwse muziekbond een feestdag die niet gauw vergeten zal wor den. De juryleden J. Claessens uit Tilburg, J. Laro uit Waalre en A. de Vries uit Den Bosch beoordeelden van de deelne mende gezelschappen het na tionaal voorgeschreven ver plichte werk en een vrjj werk. Voor de korpsen die in een la gere klasse uitkomen, ligt de grens om een eerste prijs te behalen op 264 punten. De ho gere klasse vraagt een pun- tenaantal van 288. Alle deelnemers wisten ech ter deze grens te overschrijden en sleepten de welverdiende eerste prijs in de wacht. De enthousiaste toehoorders kre gen zelfs nog enkele muzikale hoogstandjes voorgeschoteld. De Scheldezonen onder leiding van P. van Hecke uit Nieuw Namen verdienden naast de eerste prijs ook een promotie. Knap werk werd er gele verd door de Muziekvereni ging Heikant onder leiding van G. Pilaet die met 'Coast Impression' 154,5 punt behaal de. Ook de Koninklijke har monie 'Sint Cecilia' uit Kloos terzande met dirigent Eddy Meyers scoorden dit punten- aantal met 'New Baroque Sui te' van Huggens. Ook het ver plichte werk werd mooi ver tolkt en dit leverde deze for matie in de ere-afdeling har monie een promotie op naar de superafdeling. De uitslag was: derde afdeling Fanfare: le prijs 'Eikels worden Bo men' uit Westdorpe met 264,5 punten, le prijs met promotie 'De Scheldezcr- nen' uit Nieuw Namen met 289 pun ten, Afdeling Harmonie Uitmun tendheid: le prijs 'Koninklijke Ste delijke Harmonie Hulst met 288,5 punten. Afdeling Fanfare Uitmun tendheid: le prijs 'Excelsior' uit Ter hole met 290,5 punten, le prijs 'Vrij heid Eendracht' uit Lamswaarde met 294,5 punten en le prijs met promotie Muziekvereniging Heikant met 306 punten. Ere-afdeling Fanfare: le prijs 'Weldoen door Vermaak' uit Clinge met 291 punten. Ere-afdeling Harmonie: le prijs met promotie 'Koninklijke Harmonie Sint Cecilia' uit Kloosterzande met 306,5 punten. Van een onzer verslaggevers HULST - Komende za terdag houdt de Hul- sterse Carnavalsstichting AHC De Vossen het jaar lijkse Prinsenbal in café De Ster, alias het Vossen hol. Traditiegetrouw wordt dan Prins Carna val en zijn gevolg gepre senteerd. Het bal begint om 21.00 uur en iedereen die het carnaval een warm hart toedraagt is welkom. De avond wordt uiter aard opgeluisterd door de bekende Hulsterse boe- renkapellen. De presen tatie van de prinselijk hofhouding 'de Road van Elluf', de twee hofdames en de prins zelf wordt het hoogtepunt van de avond. Hij zal in het teken staan van het nieuwe carna valsthema 'Zo lust ik er oak nog wel een'. Iedereen in het Vos senrijk kijkt reikhalzend uit naar het moment waarop bekend zal wor den of Prins Reginald (Reggie Buijsrogge) na zes jaar de scepter te hebben gezwaaid de hui dige keizer Toon Bies- broeek van zijn troon zal stoten. Het prinsenbal is de start voor vele carna valsvierders om naar het grootse feest in februari toe te leven. jPVOOR ZUIDWEST NEDERLAND rintoren "U-12.30/13.30-17.00 uur. Nactle I "neuzen: Rein van der I 'to (editie-chef), Jan «toen (piv, chef), Emile j.0n. Co Meertens, Cor de tf'Coto), Ton Koomen ff'1Huls,: Frank Deij, |ii$ne Verstraeten. I "delburg: HenK Postma. jtortentle-exploltatie It^teur Zeeland: ..|enu, privé tel. 01150- Eeman. Zo gaat het ministerie bij het aanleggen van gas, uit van de kosten voor een gewone huisaansluiting. Geen reke ning houdend met het feit dat die in werkelijkheid veel ho ger zijn, omdat het gaat om een onrendabel gebiedje. Ook de kosten voor het aansluiten op waterschapsleidingen wor den in de becijferingen van het rijk niet meegenomen. „Er wordt gewerkt met vaste nor men, maar vanachter een bu reau bezig zijn of in de prak tijk is natuurlijk wel wat an ders. Het zijn kosten waar we niet onderuit kunnen. Een ge volg van de lokatie". Door in de eigen begroting wat beperkingen aan te bren gen en zaken naar een later tijdstip op te schuiven denkt het Schap dat de goedkeuring toch binnen een paar weken rond zal zijn. Bovendien hoopt men dat ook de gemeente Hontenisse nog een duit in het zakje zal doen, door bijvoor beeld een groengordeltje of de openbare verlichting voor haar rekening te nemen. Als alles volgens plan ver loopt, kan begin 1986 met de aanleg worden begonnen eia kan het centrumpje in het vroege voorjaar in gebruik worden genomen. SINT JANSTEEN - In Sint Jansteen wordt komend weekeind voor de zevende keer alweer de jaarlijkse na- jaarsbeurs gehouden. Vorig jaar trok dit evenement meer dan vijfduizend bezoekers naar De Warande. Ook de be langstelling van de midden stand wordt steeds groter. „Zestien hebben we er dit maal, waaronder ook een aan tal van buiten Sint Jansteen", aldus Jan Weemaes, voorzitter van het organiserend comité. „De opzet is identiek aan de vorige keren. We brengen een beurs voor het gezin, met een zo ruim mogelijke variatie aan artikelen". De toegang is gra tis. De organisatoren (Jan Wee maes, Prosper Verschueren en Louis Broeckaert) hebben ook nog een aantal andere zaken in petto. In de week die voor afgaat aan de beurs wordt er in Hulst een 'prijzenregen' ge houden. Enveloppen met bon nen ter waarde van f 100, f 25, en f 10 worden gedropt in de kernen van Groot Hulst, voor een totaalbedrag van zo'n ƒ2000. De bonnen kunnen tij dens de beurs worden besteed en blijven tot 25 november gel dig. Daarnaast worden er nog elke avond een aantal prijzen verloot. Het toegangsbewijs is tevens lot. Voor de eerste keer is de beurs nu op zondag tot 22.00 uur open. „Onze ervaring is, dat er heel wat mensen zijn, die op zondag nog laat in de middag of 's avonds ergens heen willen. Als je dan om zes uur al sluit, dan mis je een hele groep". De expo begint op vrijdag om 18.00 uur en gaat door tot 22.00 uur. Zonder stuntopening ditmaal. „Daar voor was dikwijls veel te wei nig belangstelling", zegt Jan Weemaes. „Het tijdstip is nogal ongeschikt gebleken". Zaterdag en zondag is de beurs open van 14.00-22.00 uur. BIJZONDER druk is het zaterdag en zondag geweest in be jaardenhuis St. Antonius te Groenendijk tijdens de fancy fair ten bate van het Welfare-werk van dit tehuis. Behalve een aantal fancy fair-standjes was er ook een ten toonstelling ingericht met zelfgemaakte artikelen zoals kus sen, poppen en allerlei grote en kleine kleden, die ook alle maal te koop waren. Zondagavond was de gehele tentoonstel ling vrijwel leegverkocht. FOTO ERIK OSSEWAARDE In de keuken werden wafels en frites gebakken en er was volop gelegenheid om de dorst te lessen. De grote zaal zat vol mensen die hun geluk kwamen beproeven bij het rad van avontuur. Zondagavond volgde ook nog de bekendmaking van de uitslag van de gehouden loterij. De vette opbrengst van deze fancy fair is voornamelijk bestemd voor het Wel fare-werk in Huize St. Antonius. NIEUWS VAN CDK-BANK GELD VASTZETTEN TEGEN DE HOOGSTE RENTE Hebt u geld over, dan kunt u dat op een gewone spaarrekening zetten, waar u het elke dag weer af kunt halen. Dat levert rente op, maar die is laag. De rente wordt pas écht hoog als u uw geld voor een langere periode vastzet en afspreekt dat u er in principe niet aan zult komen. Het goede nieuws van CDK-Bank CDK-Bank heeft driemaal goed nieuws. Eén: u hebt een ruime keuze uit rentevaste perioden van 1 tot 6 jaar, zodat u de periode kunt kiezen, Wie is CDK-Bank dan wel? CDK-Bankis het bankbedrijf van De Grenswisselkantoren N.V. GWK is die u het beste uitkomt. Twéé: de rentepercentages van CDK-Bank horen tot de hoogste van het land. Drié: in bepaalde gevallen (huwelijk, aankoop huis of overlijden) is het saldo direkt beschikbaar. Alle reden dus, om maar eens snel meer infor matie te vragen! Het bankbedrijf van De Grenswisselkantoren N.V. een samenwerkingsverband van N.V. Nederlandse Spoorwegen, AMEV en Pierson, Heldring Pierson N.V. Dus dat is wel ver trouwd. CDK-Bank heeft het hoofd kantoor in Amsterdam. Van haar diensten kan ook gebruik gemaakt worden via de 65 GWK-kantoren en 100 CDK-spaaragenten. U kunt bellen of langskomen De meest direkte manier om meer te weten te komen, is langs het dichtst bijzijnde Grenswisselkantoor te gaan. Daar kunt u zelfs direkt zaken doen. Wilt u nü meer inlichtingen of horen wat de openingstijden en adressen van de GWK-kantoren zijn, dan kunt u vanavond tot 8 uur bellen: GWK-kantoren in uw omgeving: NS-stations Breda, Roosendaal, Tilburg, 's-Hertogenbosch en Eindhoven en aan de grens bij Hazeldonk (E10), Putte, Nispen, Goirle, Eersel en Bergeijk. Kaarting - In zaal De Rei zende Man werd door kaart club De Stoere Spelers een clubwedstrijd gehouden, waaraan 26 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw De Waal-Baart, Kloosterzande; 2. mevrouw Van de Branden- Colpaert, Terneuzen; 3. Th. Peters, Kloosterzande. Kaarting - In zaal De Réi zende Man werd een kaarting gehouden waaraan .45 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. Th. van Cauteren, 2. F. Jansen, 3. L. Baart, allen Kloosterzan de. Kaarting - In zaal De Kroon werd een kaarting gehouden waaraan 53 personen deelna men. Uitslag: 1. G. de Wit, 2. M. van Kerkhoven, 3. J. Assel- man, allen Hulst, 4. F. de Nijs, Kloosterzande, 5. A. Esseling, Hulst. Bingo - In zaal De Vier Jaar getijden werd een bingo ge houden waaraan negentig personen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Mahu, 2. D. de Ko- H UI St ning, 3. mevrouw Jonkheym, 4. mevrouw Verschuren, 5. W. Mahu, allen Lamswaarde. Schieting - Woensdag 6 no vember wordt in café 't Hel- leke in de Hellestraat een schieting voor bejaarden ge houden.'Deze begint om 13.30 uur. De Mollen - Carnavalsvereni ging De Mollen houdt vrijdag 8 november een vergadering met de verschillende buurten van Nieuw-Namen. Dat ge beurt in café Picavet om 20.30 uur. Het is de bedoeling met elkaar te overleggen over de opzet van het komende carna val. Amusementsclub - De dansa- musementsclub St. Jan hield het tweede bal van het seizoen. Voor een uitverkochte zaal verzorgde het orkest Frans Bonne de muziek. Zo'n dertig danslustigen die geen kaartje hadden moesten worden te leurgesteld. Het volgende bal in Den Dullaert is op 14 de cember. Wie erbij wil zijn wordt aangeraden te reserve ren. Kaarting - Door de Bond van Ouderen werd een kaarting in het gemeenschapshuis gehou den. Hieraan namen 24 perso nen deel. Uitslag: 1. mevrouw Plasschaert, 2. P. Leeraert, 3. R. Verhaegen, 4. F. Piessens, 5. mevrouw De Caluwé. De vol gende kaarting is donderdag 7 november, aanvang 13.45 uur. Kaartclub - Aan de kaarting van kaartclub Harten Aas bij Ron de Vilder deden 28 kaar ters mee. Uitslag: 1. A. de Koek, 2. C. van de Ha, 3. R. Leeraert, 4. mevr. Morcus, 5. J. de Burger. Sjoelclub - Sjoelclub Wij Blij ven Actief speelde een wed strijd bij Ron de Vilder. Uit slag: 1. mevr. van Ecke, 2. mevr. De Vilder, 3. mevr. Leenknecht, 4. mevr. Van Koert, 5. mevr. Van der Hey- den. Een breed assortiment kwali- teitsprodukten, een zeergespe- cialiseerde vakbekwaamheid, een ouderwets goeie service en een messcherpe prijs. Ziehier, enige argumenten om uw banden, schokdempers, uit laat of accu bij uw bandenvak man te kopen! TIVOLIWEG 63 HULST TEL. 01140 -12461 .jk Van onze correspondent WESTDORPE - De Regionale Agrarische Kring Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen wil dit seizoen van start gaan met een werkgroep, die zich nader gaat bezinnen op de mogelijkheden van de zogenaamde kleine gewassen. Vlas zal daarbij speciale aandacht krijgen. De akkerbouw heeft volgens de kring mo menteel grote behoefte aan alternatieve mogelijkheden voor de bekende hoofdgewassen. Bij de kleine gewassen bestaan vaak probleempunten, zoals beperkte afzet- en verwerkingsmogelijkhden, of geringe kansen tot mechanisatie. Om bepaalde ontwikkelingen verder te kun nen stimuleren, lijkt verdere aandacht wenselijk. Vlas is zo'n produkt. De vlasvezel heeft als natuurvezel onvervangbare eigenschappen. Interessante vragen voor een nieuwe werkgroep zijn onder meer: Is de markt te vergroten? Zijn de produktiekosten te drukken? Om pasklare antwoorden te geven op deze vragen wordt gedacht aan een start in Zeeuwsch-Vlaanderen. Daarom wil het RAK-bestuur de belangstelling onder de leden peilen. Men kan zich opgeven bij Sankie Koster in Axel.

de Stem | 1985 | | pagina 11