'Conditioneren mag, als de keurmeester het maar niet ziet Rijkswaterstaat sluit winstgevende expositie nden m/v WEST BRABANT SHOW IN ETTEN- LEUR Afkortingen WEST-BRABANT Tactiek Pet Oksel Marathon Feestavond en expositie duivenclub Samenspel Angst Knuffelen IZATERDAG 2 NOVEMBER 1985 VAN WEST-BRABANT 3ER gH'lilllfilfl'litl Hengelen [Judo Mer 38/2 'ONBEGRIJPELIJK DAT DIT GEBEURT Bredase schilder exposeert in De Hemel Voorlichting sportkeuring Diomedon-cross in Krabbenbos A72 T7 PAGINA WEST-BRABANT 4 Or psychisch gestoorde ;en een afdeling dag en werkzaam, welke d.d. 12 februari 27 maanden en bestaat iet opleidingsinstituut Ie Lucia Stichting n op C niveau) liding. van leeriing ziekenver- jorwaaarden is de CAO komen voor interne rmatie kunt u zich ik, praktijkcoördi- r. 243. ijke sollicitatie gsdatum van deze hr. C Mutters, i Stichting, la. dstermaatschappij gereedschappen, j VAN EYLE tndel in gereed- ilen, zoeken wij ter ris een ervaren trabantof Limburg) it de binnendienst- de klantenkring thappen en zakelijk ede een opleiding ten in bezit e en kennis van de ontbeerlijk. tie, een goede istuitkering. leschikking gesteld. ,n de Direktie. LE RUYGERS B.V. ROTTERDAM Postbus 35040 3005 DA Rotterdam Bergse Rechter Rottekade 1 de Nemours elk voor de ele landen daarbuiten. De beschikking hebben over aar voor rvlce Technician wer ervaring in een ener- bedrijf het takenpakket he art ondermeer: reparatie en onderhoud van installaties van het energiebedrijf het verrichten van tech nische metingen Van een onzer verslaggevers ETTEN-LEUR „Kijk, conditioneren mag, als de keurmees ter het maar niet ziet. Bijwerken mag niet zichtbaar zijn en kunst middelen zijn ook verbo den". Hans van der Stel is als mede-organisator van de West Brabant Show en des kundige in de branche gede cideerd als wordt gevraagd naar eventuele kunstgrepen om van bij na-kampioenen titelhouders te maken. Het gesprek wordt gevoerd in de Etten-Leurse veemarkthal waar burgemeester F. Hou- ben gisteravond een show met 1600 dieren van 160 in zenders opende. Uit een grijs verleden herinnert Van der Stel zich het bijplakken van veren met Velpon en het bij tekenen met lippenstift van oogranden bij duiven. „Maar die vallen natuurlijk bij de keuring steeds door de mand", voegt Van der Stel er geruststellend aan toe. De twee-j aarlij kse West Brabant Show trekt uit het hele land inzenders, maar 90 procent komt toch uit de drie zuidelijke provincies en Gelderland. Het aantal deel nemers blijft constant, al worden er waarschijnlijk vanwege de economische toestand thuis minder die ren ingezonden. Daardoor kon de West Brabant Show voor het eerst sinds vele ja ren weer een plaatsje inrui men voor sier- en watervo gels. Die vergen met hun grote kooien vaak zoveel vloeroppervlak dat de orga nisatie er niet aan kan be ginnen. „Maar de veemarkt hal is wat dat betreft ide aal", vindt de heer Van der Stel. Hij prijst ook de mede werking van de gemeente, die er de wekelijkse vee markt op donderdag voor naar de open lucht verplaat ste. Beoordeling Van der Stel poetst met klem de indruk weg dat het de deelnemers om nog meer zilver in de prijzenkast zou gaan. „Nee hoor, het gaat ze vooral om de schriftelijke beoordeling van het dier. Want aan de hand daarvan gaan ze koppels vormen om mee verder te fokken. Er zijn natuurlijk prijzenja- gers, die van de ene tentoon stelling naar de andere trek ken. Maar daar lijdt de con ditie van de dieren onder". Ook de zesde editie van de show vergt een enorme berg werk. „In het jaar voor de show vergaderen we eens per maand. De laatste maand wordt eens per week vergaderd en in de week voor de opening komen we zelfs elke dag bij elkaar. Het is verschrikkelijk", zegt Van der Stel. De 'Eerste Bredase Sierduivenliefhebbers Ver eniging' en de kleindieren- vereniging 'Nieuw Leven' uit Etten-Leur leveren de organisatoren en vijf leden verzorgen de 1600 dieren van het inlevertijdstip, woens dagavond 19.00 uur, tot het einde van de show, aan staande zondag. Soms wordt ook onder de kleindierfokkers gediscus sieerd over de grenzen van het manipuleren via de ge netica. „Bij de fokkers van de Afrikaanse meeuwen leeft die discussie wel. Die dieren hebben zo'n kleine bek dat ze niet in staat zijn hun jongen op te voeden. De Keurmeester J. Trip (een van de 24) uit het Limburgse Brunssum bekijkt een krulve- derige Japanse krielhaan, die is ingezonden voor de West Brabant Show. Achter hem is keurmeester J. van Oers ijverig aan het schrijven. - FOTO DE STEM/DICK DE BOER eitjes worden bij een post duif in het nest gelegd, die dan als voedster optreedt. En dan is de vraag: moet je zó ver gaan". De openingstijden van de show: vandaag uur en zondag uur. 10.00-22.00 10.00-17.00 lire arbeidsvoorwaarden tn Dooren, Afdeling Per- Hengelsportvereniging 't Bliekske houdt morgen weer een koppelconcours op het binnenwater. Van 9.00 tot 12.00 uur wordt er gevist aan de Grootjeskreek. Geselecteerd Twee rugbyspelers van RCC luit Roosendaal zijn geselec teerd voor het team van Jong Oranje. Het zijn de 17-jarige Mike Voorbraak en de even- joude Patrick Bierkens. Op ig 9 november spelen zij I met het Jong Oranjeteam in Hilversum tegen West-Duits- land. wedstrijden in Clinge be- Ihaalde M. van Ginneken van sportschool Felix Janssens in |de categorie tot 53 kg de eerste 3. In de categorie tot 78 kg berd Raymond Kroonen |tweede. jEnkele Westbrabantse jugd- Jkiljarters gaan deelnemen aan pet gewestelijk kampioen schap kader 38/2 derde klas dat op zaterdag 9 en Mdag 10 november in café limbrinus te Mill wordt ge- ■WAT we vroeger aan afkortin- I» leerden op de lagere school Itorry: BAO heet dat nu, ofwel: Vakonderwijs) verzinkt in het Piet bij hetgeen nu op dat ge- P;cd gangbaar is. I Een hoop termen kenden we ■tot boot kort dan ook niet POV (arbeidsduurverkorting) Is pas onlangs gemeengoed ge- P'orden. En zaken als ISK (In- Wnationale schakelklas), (Onderwijs in eigen taal I" cultuur) en IOBK (In ont- plckeling bedreigde kleuters) *en vroeger totaal onbe- «nde begrippen. Haar aanleiding van het ?kplan 1985-1986 van de (schoolbegeleidings- re"st) komen we eigenlijk op Tlt onderwerp afkortingen te- f™(. Het werkplan staat er r' Wee, ofschoon voorin een ™Kfcame verklaring van al afkortingen wordt gege- ®'j lezing ervan blijken in onderwijswereldje heel 1 nieuwe termen te zijn bin geslopen. Begrippen, die in Woordenlijstje van pakweg l' vijftien jaar geleden, niet Rauwelijks voorkwamen. a' dacht U bijvoorbeeld ARBO (neen, niet Ar- 1osamstandighedenwet ~r Adviesraad Basisonder- ')s Opleidingen), BOVO (Ba- "aderwijs, voortgezet onder- W, ICO (Intercultureel on- O VB (Onderwijs angsbeleidOWP (On tijswerkplaats), RSOI (Re peal steunpunt onderwijs ,'Rhnatie technologie), SWP '2"olwerkplan), VCA (Veld- •ract gebonden activitei- VTO (Vroegtijdige onder- ding) en WPRO (Werkver- van plaatselijke en regio- SPORT IN 'T KORT speeld. Moyennegrens deze klas tot 26.99, partijlengte 150 caramboles. De deelnemers: F. Hendriks Breda, J. Thijssens Tilburg, R. Knoors Berg a/d Maas, P. Houke Breda, A. Va- lentijn St. Willebrord en J. Kanters Zevenbergen. De winnaar kan zich plaatsen voor het Nederlands kam pioenschap. Schaatsen De leden van schaatsclub de Striene uit Fijnaart waren ac tief op de kunstijsbaan in Eindhoven. Enkele uitslagen: jun. D 1 Wilbert Kanters 500 m in 55.85, 1000 m in 2.04.42, Joop Bevelander met 58.04 en 3 Corne Nieuwkerk Fijnaart met 58.29 en 2.04.9. Jun. C: 1 Jouko Blok 1500 m in 2.47.01, 2 Jeroen Confurius 2.48.37, 3 Ro land Nuijten 2.57.39. Overigen: 3000 m Toine de Braber 4.45.56 (3e), Henk van Gastel (jun. C) 3000 m 5.22.46. Kees Bovee (jun. B) 500 m 48.85 Adrie Theunisse (sen.) 1500 m 2.29.6, Jack Gom meren (sen.) 500 m 47.25 1500 m 2.40.52. J. v.d. Corput (sen.) 3000 m 5.18.95. Lies Roozendaal (sen.) 1500 m 2.51.97. Uitslag marathon te Eindhoven 9e Toine de Braber in A-mara thon, Jo Remijnse 5e in B-ma rathon Kees Hellemons 10e in B-marathon. Van een onzer verslaggevers STELLENDAM - De Delta Expositie bij de Haringvliet- sluizen in Stellendam, die jaarlijks honderdduizend bezoekers trekt, mag van minister Smit-Kroes - in ge wijzigde opzet - blijven be staan. De stichting die de exploi tatie gaat overnemen mag de naam Delta Expo niet voeren. Het voorlichtings materiaal, dat betrekking heeft op de Deltawerken, met uitzondering van dat over de Haringvlietsluizen, aan de Delta Expo die in Zeeland op het werkeiland Neeltje Jans in de Ooster- scheldemonding wordt inge richt, moet worden overdra gen. De minister wil geen doublure. Dit is deze week bekend geworden. De Delta Expo in Stellendam, gehuisvest in een gebouw van Rijkswa terstaat en geëxploiteerd door het Nederlands Bureau voor Toerisme, ging donder dag officieel dicht. De vijf personeelsleden, voor wie deze donderdag toch een zwarte dag was (beheerster mevrouw L. Troost: „Ik had de naam Delta Expo van een rouw rand willen voorzien") hiel den zich zoveel mogelijk af zijdig van deze sluiting. Zij hebben er moeite mee dat er aan dertien jaar voorlich- Beheerster mevorouw L. Troost: 'Onbegrijpelijk dat dit gebeurt'. - FOTO DE STEM DICK DE BOER ting over de Deltawerken op deze plaats abrupt een einde komt. Mevrouw Troost gisteren: „We hebben dit jaar een overschot van 7000 gulden; het is onbegrijpelijk dat dit gebeurt". De Delta Expo in Stellen dam werd in het begin van de jaren '70 officieel door de toenmalige minister van verkeer en Waterstaat, Tjerk Westerterp, geopend. Bij de officiële sluiting gis teren waren veel functiona rissen van Rijkswaterstaat aanwezig, die destijds bij de \WVANDAAG Eindredactie: Henk Boot Bijdragen: Bas Augustijn, Henk Boot, Joyce Ernest, Theo Glele, Ans van Goch, Anke van Tlel. ken van nieuwe afkortingen. In RWBV (Rubriek West-Bra bant Vandaag) houden we U op de hoogte. andere te bereiken dus. Maar ja, daarvoor kwam de 'sugges tie' van de wethouder te laat. HET zwembad is in Oud Gastel de laatste weken een "hot item' geweest in de lokale politiek. Aan de ene kant wel nuttig, een basis-voorziening zo u wilt, maar aan de andere kant moet er behalve water ook veel geld in het bad gepompt worden. Zie hier het dilemma waar de Gastelse raad over moest be- r onderwijsbegeleidings- PMenj? Naar verluidt is het I "en het onderwijs nog lang afgelopen met het beden- Wethouder F. van Merriën- boer liet tijdens de laatste ver gadering toch doorschemeren dat de raad de zaak verkeerd had aangepakt door steeds te roepen dat het zwembad 'open' moest blijven. Slimmer was geweest om en bloc te zeggen: „Dichtgooien, een deksel op die bodemloze put". Niet met de bedoeling het bad echt te slui ten, nee, juist om het open te houden. De dorpelingen zou den zich rot schrikken en mas saal naar het bad trekken om te laten zien dat ze het gemeen schappelijke zwembad willen behouden. Zo was immers in het Friese Dongeradeel ge schied. „Toen daar bekend werd dat de gemeente het bad wilde sluiten, liep het aantal abonnementen op van 800 naar 3600". Het een zeggen om het KENT u hem nog? Ad Adriaansen. U weet wel de postdirecteur uit Steenbergen, wiens naam door zijn werkge ver al jaren in de telefoongids consequent verkeerd wordt ge speld. De postbazen misgunnen Adriaansen zijn 'N' op het eind en dat is ten onrechte, weten we na donderdag zeker. Adriaansen droeg toen name lijk zijn andere pet, die van gemeenteraadslid en fractie leider van de Werknemerspar tij. Laten B en W van Steen bergen nu besloten hebben om de eigen poststukken voortaan door de Stadspost te laten ver zorgen, dat scheelde de ge meente bij een eerste onjuiste becijfering 4000 gulden per jaar, maar dat blijkt na een herberekening slechts 1000 gulden voordeliger te zijn dan de diensten van Tante Pos, waarvan, men nu gebruik maakt. Adriaansen kreeg het daar in de gemeenteraadsver gadering te kwaad mee. De postdirecteur, pardon politicus nam het ongetwijfeld met de beste bedoelingen, maar wel schaamteloos, op voor zijn eigen bedrijf. Hij vond dat B en W het met het oog op de werkgelegenheid bij de PTT niet konden maken om over te stappen naar de Stadspost. „Maar het is toch voordeliger voor de gemeente, een postze gel bij de PTT kost al 75 cent", bracht burgemeester Derksen tegen zijn redenering in, ter wijl hij zich afvroeg of minis ter Brinkman Adriaansens re clamespot voor de eigen werk gever wel zou kunnen waarde ren. De postdirk gaf het niet op: „Als u naar de stadspost gaat, wordt die postzegel alleen maar duurder", bokste hij te rug. Waarna Derksen hem re soluut velde met een welge plaatst: „En dan wordt ons voordeel bij de stadspost nog groter". Adriaansen stond met zijn Werknemerspartij alleen, de rest van de gemeenteraad verkoos de Stadspost als bestel dienst. Misschien dat de PTT Adriaansen met een speciale zegel ter gelegenheid van de komende raadsverkiezingen kan eren. DRIE burgemeesters uit de re gio dingen naar de opengeval len plaats van de Steenbergse burgemeester Derksen in de gemeentelijke fractie (de be langengroep van bewoners en gebruikers) in de algemene vergadering van het Hoog heemraadschap Westbrabant. Die club zorgt in het kort ge zegd dat het water in deze con treien niet te zeer vervuild. Derksen vond het vanwege zijn leeftijd (61 jaar) beter om wat taken af te stoten. Niet dat hij eraan denkt in de VUT te gaan, maar zijn burgemeesterschap bezorgt hem zo nu en dan toch wel grijze haren. De gemeente raden van Standdaarbuiten, Oudenbosch, Fijnaart, Willem stad, Halsteren. Nieuw-Vosse- meer, Oud- en Nieuw Gastel en Dinteloord moeten nu zijn op volger kiezen. De wat jongere burgervaders Hendriksen van Halsteren, Mangelmans van Oudenbosch en Ockels van Fij naart, een neef van Wubbo, hebben er wel trek in. Het Steenbergs college vond eigen lijk de drie kandidaten gelijk- waardig, maar had toch Fen- dertsman Ockels bovenaan het lijstje gezet. Waarom eigenlijk, zo vroeg raadslid Van Schilt. „Een moeilijke vraag" ant woordde wethouder Ooms. „We hadden in het college van burgemeester en wethouders al rekening met deze vraag ge houden. Het is heel moeilijk om daar wat over te zeggen. en dat blijft het" zo stuurde Ooms de vragensteller met het bekende kluitje derwaarts. Toch vond een ruime meerder heid in de gemeenteraad dat Halsternaar Hendriksen eerder in aanmerking kwam om door Steenbergen gesteund te wor den. „Halsteren steunde eerder ook de kandidatuur van Derk sen en is bovendien een na buurgemeente", luidde het ar gument van CDA'er Van Ries- sen. Zodoende werd er schrifte lijk door de raadsleden ge stemd over de kandidaat. CDA-raadslid Ad van Nispen las de uitslag voor: „Hendrik sen 10 stemmen en eh. .Oksels 3". „Ockels" verbeterde Derk sen. „Ja, Oksels", kirde Ad van Snippen Het zal je maar gebeuren, dat je, als je net voor de allereerste keer die magische 42.5 kilome ter hebt gelopen, weer moet gaan rennen. Dit keer niet om de meet te halen, maar...het vliegtuig naar het koude, ver trouwde kikkerlandje waar het te gekke idee een jaar gele den ontstond om aan het meest populaire circus op marathon- gebied deel te nemen: de New York City-marathon. Dit over kwam Bram Groenewoud uit Ossendrecht. Zijn droom was oprichting waren betrokken. De hoofd-ingenieur-di- recteur van de Directie Be neden Rivier van Rijkswa terstaat, ir. H. van Opstal, tot wiens ressort de Haring vlietsluizen en de Delta Expo in Stellendam behoren, zei te begrijpen, dat deze sluiting het personeel van 'Stellendam' pijn doet. Hij wees erop dat de affaire de gemoederen in de streek in de afgelopen weken danig heeft beziggehouden. De tegemoetkoming van minister Smit-Kroes bete kent een succesje voor het Zeeuwse CDA-Kamerlid Huib Eversdijk. Hij had sa men met partijgenoot Van der Heijden minister Smit- Kroes via schriftelijke vra gen dringend verzocht om de Delta Expo nieuwe stijl (vooral voorlichting over de streek) te laten zitten waar zij zit: in het Rijkswater staatsgebouw bij de Haring vlietsluizen. De minister heeft dat verzoek dus geho noreerd. Van onze correspondent ZEGGE - Zaterdag 2 novem ber houdt het 400 leden tel lende Samenspel Oudenboscb en omstreken in de bosbadhal te Hoeven haar feestavond en op 14 en 15 december houdt men in het gemeenschapshuis te Bosschenhoofd een expo. Het afgelopen vliegseizoen was het weer niet te best met als resultaat vele late lossin gen en afgelaste vluchten. Ook werden zo'n 300 duiven minder verzonden dan vorig seizoen. Kampioen generaal aan- en on aangewezen werd W. Kuistermans uit Bosschenhoofd. Kampioen jonge duiven vitesse: 1. P. Troost Oudenbosch, 2. M. Vergouwen Hoeven, 3. G. v. Vlimmeren. Fond jonge: 1-3. W. Kuistermans Bos schenhoofd, 2. Comb. v. Vlimmeren Hoeven. Hok vitesse jonge: 1. M. Vergouwen Hoeven, 2. Comb. Breug-Blok Zegge, 3. v. Aart-Ak kermans. Hok vitesse jonge aange wezen: 1. Comb. v. Vlimmeren Hoeven, 2. J. v. Rijsbergen Ouden bosch, 3. G. Koevoets Oudenbosch. Hok fond jonge: 1. L. de Ruijter Oud Gastel, 2. W. Kuistermans Bosschenhoofd, 3. A. v. Meel Zegge. Hok fond jong aangewezen: 1. Comb. Sanjo Hoeven, 2. A. v. Meel Zegge, 3. J. Rockx Zegge. Oude duiven vitesse: 1. Comb. v. Aart- Akkermans Oudenbbosch, 2. J. de Pijper Hoeven, 3. E. Gulickx Oudenbosch. Oude duiven mid- fond: 1. Th. Pluijgers Oudenbosch, 2-3. J. v. Vlimmeren Zegge. Een- dagsfond: 1. A. Brusselaars Oudenbosch, 2. P. de Braber Oudenbosch. Overnacht fond: 1. J. Fayaars Hoeven, 2. A. Barenmans Oudenbosch, 3. J. Broos Bosschen- Burgemeester Ockels of Oksels? - FOTO DE STEM/BEN STEFFEN werkelijkheid geworden, maar was het nu ook allemaal zoals hij het zich had voorgesteld. „Het is fantastisch geweest om het allemaal mee te maken", geeft hij toe. „Maar zo'n af stand doe je toch makkelijker met je auto", voegt hij daar met zijn goedlachse tronie aan toe. Verder vond hij de om standigheden, het tijdsverschil, de warmte, de slechte voeding en het jachtige van New York allemaal behoorlijk tegenval len. Maar hij zegt zeer beslist dat hij er niet éen keer aan ge dacht heeft te stoppen met de race. „Nooit", kreet hij. „Als je geen gekke dingen als licha melijke klachten of blessures overkomen, moet je door- gaan".En ctat deed de sportieve Ossendrechtenaar. Zijn tijd komt zeker niet in het Gutness Book of Records, maar hij is er niet minder tevreden om. hoofd. Hok vitesse oude: 1. E. Gu lickx Oudenbosch, 2. W. Kuister mans Bosschenhoofd, 3. C. v. Kalmthout Oudenbosch. Hok vi tesse oude aangewezen: 1. J. v. Vlimmeren zn Zegge, 2. J. Hop staken Hoeven, 3. E. Gulickx Oudenbosch. Hok fond oude: 1. P. Lazeroms Zegge, 2. C. Houtepen Bosschenhoofd, 3. A. Vissenberg Bosschenhoofd. Hok fond oude aangewezen: 1. M. de Vegt Ouden bosch, 2. C. Danen Oud Gastel, 3. W. Kuistermans Bosschenhoofd. De huldiging der kampioe nen en prijsuitreiking vindt plaats op zondag 15 december tijdens de tentoonstelling. Bent u wel eens bang? Van spinnen bijvoorbeeld, of van Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - In De Hemel aan de Moeregreb- straat in Bergen op Zoom wordt morgen, 3 november een tentoonstelling geopend van de Bredase schilder Paul Gis- bertz. Voor deze kunstenaar zijn materiaal, werkwijze en beeld inherent aan elkaar. Gisbertz werkt met zink, een stug ma teriaal met een hard opper vlak. Het beeld dat hij wil op roepen moet in dit spul wor den vastgelegd. Hij voegt er dus geen ander materiaal (verf en dergelijke) aan toe, zoals bij tekenen en schilderen het geval is. Paul Gisbertz gebruikt ets naalden, kraspennen en salpe terzuur om het zink te bewer ken. Door deze werkwijze worden de beelden onherroe pelijk vastgelegd. Een en ander brengt met zich mee dat die beelden een statisch karakter hebben. Ze liggen achter het oppervlak en geven geen uiterlijkheden weer, maar graven, steken en krassen dieper. Het uiteinde lijke resultaat heeft een sym bolisch karakter. In het werk van Gisbertz keren dan ook steeds dezelfde symbolen te rug, die verwijzen naar de mens en zijn of haar situatie. De opening vindt om 17.00 uur plaats. De tentoonstelling, die georganiseerd is door kunstkring Impuls, duurt de hele maand november. Op maandag is De Hemel geslo ten. muizen of kruisraketten. Heeft u ook wel eens een akelige ge voel in een lift? Of krijgt u misschien de kriebels als u een horror-film op de televisie ziet of Rudie Lubbers een sprookje hoort vertellen? Nou dat geeft niets hoor. U hoeft er zich wat ons betreft echt niet voor te schamen. Hoewel: Het moet toch een aardig idee zijn, als je frank en vrij kunt zeggen dat je nergens voor bibbert. U gelooft het mis schien niet, maar zulke mensen bestaan nog in deze wereld. Een van hen is de Bergse wethouder van culturele en welzijnszaken Jun Dekkers. Tijdens de begrotingsdebatten deze week werd hem verweten dat hij bang is. De bestuurder was het daar niet mee eens: „Angst, dat is een euvel waar ik geen last van heb". En na fronsende blikken van de raadsleden legde hij deze uit spraak even uit: „Dat bleek bijvoorbeeld bij de portefeuil leverdeling van Ben Win 1982. Er was er maar eén die welzijn durfde te nemen en dat was ik. Kennelijk zagen de anderen er tegenop, omdat er nogal wat klussen op te knappen waren". De raad was niet echt onder de indruk: Slechts een beschei den applaus van het in de zaal aanwezige PvdA-bestuur en een gramstorige blik van bur gemeester Zevenbergen vielen de dappere en immer ijverige CDA-bestuurder ten deel. HET is niet altijd een overbo dige luxe om de jeugd in Ne derland wat kennis van flora en vooral fauna bij te brengen. De jonge Nederlander, die im mers lang niet elke dag konij nen en koeien tegen het lijf loopt, kan daarvoor dan te recht bij de volière in het Van onze sportmedewerker BERGEN OP ZOOM - De stichting gewestelijk medisch sportkeuringsbureau Bergen op Zoom en omstreken gaat in de komende weken informa tieavonden beleggen, die ver band houden met preventief sport medisch onderzoek. Alle sportverenigingen in de Zuidwesthoek zijn inmiddels benaderd. Het doel van het sportme- disch onderzoek is de sporter op een efficiënte manier te wijzen op maatregelen, die blessures kunnen voorkomen of bestaande afwijkingen gun stig beïnvloeden. De informatieavonden zijn op maandag 4 november in het clubhuis van MOC te Bergen op Zoom, op woensdag 6 no vember in de kantine van Smerdiek te St. Maartensdijk, op woensdag 13 november in de kantine van de voetbalver eniging Halsteren en de laat ste bijéénkomst is op maandag 18 november in het clubhuis van Meto in Hoogerheide. Aanvang op alle avonden om 20.00 uur. Van onze correspondent STEENBERGEN - Morgen, zondag, wordt weer de jaar lijkse Diomedon-cross gelopen in de Krabbenbossen, gelegen tussen Steenbergen en Moer straten. Naast de verschil lende lopen voor KNAU-leden worden er weer een aantal prestatielopen gehouden. Deelnemen hieraan is belang rijker dan winnen. Er kan ge kozen worden tussen vier af standen. Voor de beginnelin gen is er 1400 meter, dan kan er verder 4400, 6500 en 10.400 meter gelopen worden. De 1400 meter-lopers starten om vijf over drie. De meer geoefende lopers op de langere afstanden starten gezamenlijk om tien over half vier. Inschrijving kan nog plaatsvinden vanaf 11.30 uur bij de start in de Krabbenbossen. Voor alle deelnemers is er een leuke herinnering en worden er on der de lopers een aantal prij zen in natura verloot. dorpspark of anders wel in het hertenkamp. Of: Als het echt een beetje meezit, op de kin derboerderij. Zo niet de Bergse kinderen. Die zijn vooralsnog aangewe zen op televisieprogramma's of iets in die geest. Maar paarden, koeien, kippen, kuikens of kal koenen in levende lijve aan schouwen, dat is er amper bij (tenzij pa en moe bereid zijn voor dat doel ettelijke kilome ters af te leggen). Een beetje gemeentebestuur der met hart voor zijn of haar zaak heeft dan ook oog voor dit soort problemen. Zo ook Nel Dirker van de PvdA, die dit Bergse manco op de laatste raadsvergadering nog eens on der de aandacht bracht. „Be halve leerzaam is het leuk dat kinderen daar eens lekker beestjes kunnen knuffelen", stelde ze. De particulieren, die zich in Bergen op Zoom sinds mensenheugenis inspannen om zo'n 'knuffelboerderij' van de grond te krijgen, mogen daar van Nel dan ook rustig mee doorgaan. Het met kinderen en dieren begane raadslid is daar niet te vreden mee. De gemeente moet zorgen, dat er een 'ambachte lijke boerderij' op poten wordt gezet. Een bedrijf waar kinde ren en passant meteen een graantje van het agrarisch ge beuren meepikken. Kortom, het nuttige met het aangename verenigen. Ed Bolsius (D'66), die graag over een opgeworpen balletje mag nadenken, brak zich met een het hoofd over het verschil tussen knuffelen en ambachte lijk bezig zijn. Burgemeester Pieter Zevenbergen had daar kennelijk meer ervaring mee: „U moet het maar zien als het antwoord op de vraag 'Hoe breng ik mijn weekend door?"" IllllllllllllilIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIIIIIIIIIIIUIIIIIIlll i

de Stem | 1985 | | pagina 29