Onverwachte remise in Moskou VOB komt niet tot 'n oplossing Geen schikking tussen renners en Skil V riendendienst Seirawan mag niet baten \JARRYD BESLUIT ZWEEDS ONDERONSJE IN ZIJN VOORDEEL Beenhakker kiest Van Loen ALLES IN EEN HAND. A70 ZATERDAG 2 NOVEMBER 1985 rantriji Jbv ióPEN? T26 PAGINA SPORT 2 325.- WINCL. IEKOSTEN \ANDEN Volleybal wil Murphy als coördinator I !*n. André Stafleu |naar Vitesse I Vnesen op iWrbasis I'tar Ajax I -Sterdam (anpj - Frank löesen zal de rest van het I 'oen voor Ajax uitkomen. I Jiesen's werkgever Ander- I it en Ajax zijn dat vrijdag I Teengekomen. UITSLAGEN Joop Zoetemelk wielrenner van het jaar PROFCRITERIUMS NA TOUR VOLGEND JAAR IN DE KNEL Dnjepr - PSV op televisie FLORENCE. ptt telecommunicatie EEN BETROUWBARE TELEFOON KOMT VAN DE PTT erkopen en u overweegt <elen. Maar ja, u heeft wel at zelfs toen de makelaar erkopen zij toch een ver asten moesten betalen. In n eens nota te nemen van )l courtage genoemd, be- 85% excl. btw v.d. koop- italen van deze kosten, zo oeg geen enkele verkoper rote gedeelte van de ver- >ft en naar wij menen te- ïaast de bemiddelingskos- tentiekosten verschuldigd inkelijk van het aantal ge- kan lopen; cht wordt, dan wel er om t meer verkocht behoeft te' rings- en administratiekos- n 1500,- te boven gaan, Daarom staan in onze ver- igende glasheldere regels, 5% excl. btw te berekenen J i| edragen de kosten li li li II li li waarom de door ons ge- i I aantrekkelijker en goed- l g met die van anderen. Oit j de bij ons in portefeuille J len verkopen, hetgeen im-1 oge uitzondering van de behoeft te worden. Deson- J ten, dat u in alle denkbare j ongewenste verrassingen. l jmngen is een annuïtei- rente 7,0%; 5 jaar vast; vr.pr. J 69.500,-k.k. .v. eigen parkeerplaats, vr.pr. 79.500,-k.k. ig op leuke lok., v.v. 3 vr.pr.} 127.500,-k.k. gas-cv., 4 slpk. tuin, ber- vr.pr. 94.500,-k.k. woning v.v. gas-c.v., vr.pr.} 109.500,-k.k. c.v.,tuin en berging. vr.pr. 109.500,- k.k. i slpk., uitgeb. en gemo- vr.pr.} 119.500,-k.k. 4 slpk. c.v., tuin, 2 ber- vr.pr.} 199.500,-k.k. g, 5 slpk., gas-c.v., evt. ...vr.pr.} 169.000,-k.k. winkelpand v.v. gas- vr.pr. 369.000,- k.k. trijst, woning op 1250 m2 vr.pr. 79.000,- k.k. thuis v.v. gas-c.v., 4 slpk. vr.pr. 119.500,- k.k. plantsoen, 4 slpk. garage, ■MIE)..vr.pr.124.500,-k.k. v.v. gas-c.v., 4 slpk., ber- IATvr.pr.} 207.500,-k.k. I v.v. gas-c.v., garage, 4 EL vr.pr.} 77.500,-k.k. i-c.v., tuin zuid, 4 slpk., 4ATvr.pr.} 94.500,-k.k. c.v., 3 sl.-kamers, zold., ENvr.pr. 129.500,- k.k. iez.-woning v.v. gas-c.v., 4 Ivr.pr.} 379.500,-k.k. emi-bungalow, perceel ca. vr.pr.99.500,- k.k. op 238 m2, v.v. 4 slpk. 2 vr.pr.} 94.500,-k.k. ts-c.v., 3 slpk. Evt. garage. vr.pr. 109.500,- k.k. ty. eengez.-woning v.v. 4 tHSTR..vr.pr. 112.500,-k.k. roy. eengez.-won., v.v. 3 3ERG...vr.pr.134.500,-k.k. gas-c.v. 3 slpk., tuin, b«rg- HIJMSTRkoopsom n.o.'-k. ling v.v. 5 slpk., gas-c.'., vr.pr.} 104.500,- k.t. 3 slpk., gas-c.v., berging Evr.pr.} 319.500,-k.k. iér roy. semi-bungalow met vr.pr.} 179.500,-k.k. 1 Dede lok. 2/1-kapwon. gar. Nvr.pr. 72.500,- k.k. art. v.v. gas-c.v., berging, vr.pr. 289.500,-kJc. B slpk., zéér luxe uitqev. &ANBODI NTOREN vr.pr.} 119.500,-k.k. e royale eengezinswo- n de eventuele opleve- Dncessies te doen aan osom. Voor degene, die geen haast heeft is dit eft hier een goed geïso- ig v.v. gas-c.v., 4 sl.-ka- HTSTR..vr.pr. 259.500,- k.k :it. op 4500 m2, garage, 5/6 vr.pr.} 132.500,-k.k. gas-c.v., 5 slpk., berging. LSSTR..-vr.pr. 269.500,- k.k. zéér roy. bungalow, garage, - DRIEHOEFIJZERSTR. vr.pr.} 189.500,-k.k. oyale vrijst. woning v.v. rging, 4 sl.-kamers, roy. MOSKOU (AFP) - Anatoli Karpov, de bijna onttroonde wereldkampioen schaken, is er vrijdag in geslaagd het 'leven' in de schaaktwee kamp met uitdager Garry Kasparov nog even te rek ken. Uit de door vele groot meesters als verloren be schouwde 21ste partij haalde de met zwart spelende Kar pov toch nog een half punt. De remise kwam tot stand na de 44ste zet. Donderdag was op de 41ste zet afgebro ken. De stand in de twee- kamp in Moskou, die 24 par tijen beslaat, is 11,5-9,5 in het voordeel van Kasparov. De onverwacht snelle af loop van de partij wekte in beide kampen enige be vreemding. Commentator Mark Taimanov raad pleegde verbaasd Josif Dorfman, de voornaamste secondant van Kasparov. Die haalde zijn wenkbrau wen op en verliet de ana lyse-kamer met het laco nieke 'interessant'. Groot meester Joeri Averbach stond eveneens voor raad sels. „Dit kan ik niet begrij pen", stamelde hij. Eerste analyses wezen er op, dat Kasparov aanzien lijke technische moeilijkhe den zou hebben de stelling naar de winst te voeren. Ge zien de rooskleurige stand in de tweekamp zou hij geen enkel risico willen lopen en daarom van een slopend vervolg afzien. Bovendien was zijn antwoord op de af gegeven zet (b6) raadselach tig. De opmars van de witte b-pion kwam naar de me ning van experts in een te vroeg stadium. Wit kon na zijn 44ste zet (Pa3) perma nente druk uitoefenen op de witte a-pion en op de zwarte koning. Om die reden bood Kasparov op de 45ste zet re mise aan, die door Karpov onmiddellijk werd geaccep teerd. De positie van de uitdager blijft natuurlijk riant. Hij heeft nog twee remises uit de resterende drie partijen nodig om een einde te ma ken aan het tienjarig be wind van Karpov. Voortzetting afgebroken partij: 41. b7-b6, 42. b3-b4 Lc8-a6,43. Pe3-g4 Pd6-b5,44. Kd2-d3 Pb5-a3+, remise. Mats Wilander kan stappen door Léon Krijnen j ANTWERPEN - Mats Wilander kan vanavond gaan stappen in Antwerpen. Woensdagavond kondigde de Zweed, die niet bepaald als een kluizenaar te boek staat, al aan dat hij wel I weer eens zin had om ouderwets de bloemetjes buiten te zetten in de Sinjorenstad. „En zaterdag lig ik er toch allang uit", zo grinnikte I hij, toen hij zich na zijn gewonnen potje tegen de Pool Fibak toch al zeker wist van een premie van 45.000 dollar, een slordige anderhalve ton aan guldens. Gisteren kreeg hij zijn zin, I want hij verloor, voornamelijk omdat zijn backhand na de eerste set alle dienst weigerde, van zijn vriend Anders Jarryd (1-6 6-2 6-4). De stand in de on derlinge duels werd daardoor voorlopig bepaald op 7-3 in het voordeel van Wilander, terwijl Jarryd gisteren in ieder geval zijn revanche kreeg voor de kwartfinale van de US Open op Flushing Meadows. Daar moest hij in de derde set. de DEN HAAG (ANP) - Peter Murphy, coach van de 'bron zen' dames-volleybalploeg, 1 houdt een aanbieding in be raad van de KNT (Kommissie I Nationale Top) van de volley- balbond om als technisch coördinator in dienst te treden. I De fysiotherapeut uit Uden I kan eventueel ook zijn verbin- I tenis als damescoach verlen- Na de Europese titelstrijd I liep het contract van de suc- I cesvolle coach af. De KNT wil 1 op de bondsraad van de vol- I leybalbond op 16 november I het mandaat verkrijgen een 1 technisch coördinator aan te I stellen, die het beleid van alle I nationale ploegen onder zijn I hoede krijgt. Voor die post is Murphy eerste kandidaat. De Brabander heeft even- I wel bedenktijd gevraagd. In- dien hij toehapt, zal hij in vol- ge dienst van de volleybal- hond treden. Zestig procent van zijn salaris zal in dat ge- I val betaald worden door sub sidiegevers. Volgende week I worden de onderhandelingen I voortgezet. De KNT werd ruim twee I weken voor de bondsraad op geschrikt door het vertrek van vice-voorzitter Axel Hinze. Van onze sportredactie AKNHEM - Feyenoorder An- 1 Stafleu heeft vrijdag een wtract getekend bij het Arn- ««mse Vitesse. De centrale verdediger, die ■f Feyenoord transfervrij Jiocht vertrekken, speelt tot einde van het volgende fMöen op Nieuw Monniken- «uten. Vanavond zal hij - als laakte man - al voor de Arn- henmers uitkomen in de uit strijd tegen SW. Safleu (30) speelde de afge- elf seizoenen voor 'Cïnoord, met een onderbre- van enkele maanden in W, toen de Hagenaar voor txelsior uitkwam. ie greep uit ons huizenbe- >oden panden is uitvoerig6 raar. Weekentel. g. Catrjln 076-652575 Academleslngel 25 4811 AB BREDA Telefoon 076-225700 I niesen, die als jeugdspeler I Aiax onder contract kwam, I buurbasis voor de Am- I aamse formatie spelen, 'c is de bedoeling dat de ■h woensdag in een oefen- met RVC zijn rentree "kt. Maandag ondergaat een medische keuring. De jaren had Arnesen vuldig last van kniebles- es. Na zijn eerste Ajax-pe- e speelde Arnesen voor I encia en Anderlecht. stand was toen 2-6 6-2 5-0 voor Wilander, op een holletje de baan verlaten, omdat buikloop hem verder spelen onmogelijk maakte. Het Zweedse duo, maar dat doen overigens alle spelers in het Sportpaleis, staken giste ren weer handenvol pluimen op de hoeden van de Ant werpse organisatoren. Gezien het prijzengeld van het ECC is dat een begrijpelijke zaak, maar toch zou het nog wel eens even kunnen duren voor er weer een Zweed in Antwer pen te bewonderen valt. Debet aan die veronderstelling is een omissie op de toernooikalen- der van 1986, want dan staat Antwerpen in dezelfde week als het Grand Prix-toernooi van Stockholm geprogram meerd. Dat komt, omdat er volgend jaar in de laatste week van oktober voor het eerst een 300.000 dollar-toer nooi in het Parijse Stade de Bercy wordt gehouden. „Schitterend toernooi hier, perfect georganiseerd, prach tig publiek", zo orakelden Jar ryd en Wilander gisteren in koor, „maar in Stockholm hebben wij toch voor de hand liggende verplichtingen. Toen wij nog helemaal niets voor stelden op de wereldranglijst kregen we daar al een wild card, dus we zijn min of meer moreel verplicht om daar te verschijnen. Bovendien is Stockholm, net als Antwerpen, een perfect georganiseerd toernooi, en we spelen er ook nog eens voor eigen publiek. We zeggen nog niet definitief dat we volgend jaar niet ko men, maar het zal heel moei lijk worden". Zodat in dat geval vader landsliefde en loyaliteit zwaarder zouden wegen dan geld, want in Stockholm valt immers aanzienlijk minder te verdienen dan in Antwerpen. Wie een beetje op de hoogte is van de gang van zaken in het proftennis zal hoogstens de wenkbrauwen fronsen bij die trouwhartige taal, maar het blijft een gegeven, dat het vooral Wilander geen ene moer interesseert wat hij ver dient en of hij wint of verliest. „Als ik er sta", aldus de nog immer stoïcijnse 'Mats the Menace', „dan wil ik winnen, maar als dat niet lukt, dan lig er echt niet wakker van. Of ik nu nummer één ben of num mer twintig, dat maakt me ook niet zoveel uit. Ik hou van tennis en tennis heeft me alles gegeven, maar er zijn meer dingen in het leven die me in teresseren". Wilander kan natuurlijk te gen hoog en laag beweren, dat hij er gisteren alles aan ge daan heeft om Jarryd opnieuw te pakken te nemen, en in de eerste set leek het daar ook aardig op, feit blijft dat het er af en toe wel eens wat van weg heeft, dat de toppers in Ant werpen niet echt op scherp staan. Want winst of verlies, er wordt altijd dik verdiend in Antwerpen en er staan geen ATP-punten op het spel. Hoe valt het anders te verklaren, dat Noah en Curren zich als schapen naar de slachtbank lieten leiden door respectieve lijk Dickson en Leconte en dat diezelfde Leconte een half uur voordat hij moest spelen nog vrolijk zat te eten, een glaasje rode wijn niet schuwend? Wie het ook worst zal wezen wat hij verdient, maar die er nog steeds een hekel aan heeft om ook maar één punt te ver liezen, is John McEnroe. Die liet gisteren ten minste weer eens zien wat hij waard is, ook al wordt hij nog steeds ge plaagd door de naweeën van zijn oude schouderblessure en een griepje. Dickson, die tus sen twee bedrijven in toch even gauw 150.000 piek ver diend heeft, kreeg een klas sieke demonstratie van McEn roe's kunnen; 6-0 6-2. Mats Wilander heeft zijn zin. Na het verlies tegen zijn landgenoot Jarryd kan hij vanavond gaan stappen in Antwerpen. - FOTO DE STEM/BEN STEFFEN Indoortennis Zttrich: dubbelspel, kwart-finales: Mesker/Tan- vier (Ned/Fra) - Goles/Cecchini (Joe/ Ita) 7-6 6-2, Mandlikova/Temesvari (Tsj/Hon) - Garrison/ McNeil (VSt) 6-0 2- 67-5; enkelspel, kwart-finales: Claudia Kohde (WD1) - Manuela Maleeva (Bul) 6-4 6-2, Zina Garrison (VSt) - Sandra Cecchini (Ita) 3-6 6-16-4, Hana Mandlikova (Tsj) - Cathérine Tanvier (Fra) 6-3 6-3, Helena Sukova (Tsj) - Christiane Jolissaint (Zwi) 6-3 1-66-3. GP van Australië Formule 1: eerste training: 1. Rosberg (Fin) Wil liams 1.22,402 (165,054 km/u), 2. Senna (Bra) Lotus 1.22,403, 3. Mansell (GBr) Williams 1.22,564, 4. Piquet (Bra) Brab ham 1.23,018, 5. Cheever (VSt) Alfa Ro meo 1.23,597, 7. Prost (Fra) McLaren 1.23,943,13. Lauda (Oos) McLaren 1.24,691, 25. en laatste Rothengatter (Ned) Osella 1.30,319. Voetbal Bundesliga: competitie: Bayer Leverkusen - Werder Bremen 5-1, Borussia Dortmund - Bo- russia Mönchengladbach 2-3, 1. FC Kai- serslautern - Bayern Mtinchen 0-2. Satellieteircuit tennis: kwartfinales: Freddie Sauer (VSt) - Paul Chamberlin (VSt) 6-2 6-2, Peter Lindg- ren (Zwe) - Stephane Medem (Zwi) 1-6 6- 4 6-1, Nevio Devide (Ita) - Peter Pfann- koch (WD1) 7-5 6-4, Jan-Willem Lodder (Ned) - Peter Mordaing (WD1) 6-4 6-3. Jumping Amsterdam: nationaal springconcours, tabel A, 1,40 meter, na barrage: 1. Albert Voorn (Heusden) WS 0-29.43,2. Kees van Nieu- wenhuizen (Rotterdam) Santiago 0-29.55, 3. Jan van Tuyl (Gameren) Sebastiaan 0- 30.64, 4. Marcel Dufour (Heusden) Ra- mona D 0-31.99, 5. Jas Lansink (Weerse- lo) Angelo 0-32.41, 6. Jan Tops (Valkens- waard) Petgar 0-32.55; UTRECHT (ANP) - De 20-ja- rige Utrecht-spits John van Loen is de opvallendste ver schijning in de vrijdag vrijge geven selectie van 22 spelers voor het Nederlands voetbal elftal. Van Loen, Houtman en Van der Gijp zijn de drie nieuwe aanvallers in de groep van bondscoach Beenhakker, die woensdag 20 november in Rot terdam voor de taak staat de achterstand van 0-1 op België goed te maken om zich te plaatsen voor de eindronde om het wereldkampioenschap in Mexico. John van Loen en Peter Houtman, beiden kopsterke middenvoors, vervangen de door de wereld-voetbalfedera tie (FIFA) geschorste cen trumspitsen Wim Kieft en Marco van Basten. René van der Gijp, de snelle rechterspits van PSV, neemt, in vergelij king met de selectie voor het eerste duel tegen de Belgen, 16 oktober in Brussel, de plaats in van de gepasseerde Twente-middenvelder Dick Schoenaker. Maandag 11 november brengt Beenhakker zijn selec tie terug tot zestien spelers. In de voorlopige keuze van Been hakker heeft Ajax met acht spelers de grootste inbreng. De selectie: Spelbos, Ophof, Silooy, Boeve, Koeman, Rijkaard, Vanen burg en De Wit (allen Ajax), Hiele, Wijnstekers, Been en Tahamata (allen Feyenoord), Van Breukelen, Van de Kerkhof, Valke, Van der Gijp en Gullit (allen PSV), Van Tiggelen en Houtman (beiden FC Groningen), Van de Korput (1. FC Köln), Van Loen (FC Utrecht) en Snelders (FC Twente). ROTTERDAM (ANP) - Joop Zoetemelk, die gisteren afgetekend de zogeheten Allerheili gen Meeting in het sportpaleis van Gent won, is door het wielerminnende sportpubliek van Nederland gekozen tot wielrenner van het jaar 1985 bij de beroepcoureurs. Dat werd vrijdagavond in sportpaleis Ahoy' in Rotter dam bekend gemaakt. Na Zoetemelk eindigde Johan van de Velde op de tweede en Adrie van der Poel op de derde plaats. Bij de amateurs werd Willem- Jan van Loenhout gekozen tot renner van het afgelopen seizoen. Nationaal kampioen Peter Harings werd tweede en Corné van Rijen derde. Bij de dames belandde Heieen Hage op het hoogste platform. Petra de Bruin en Mieke Havik werden tweede en derde. door Rob van Deursen BOXMEER/ROOSENDAAL - De Com missie Beroepsrennen van de Konink lijke Nederlandse Wlelren Unie zal ko mende week een 'salomons-oordeel' moeten vellen over de profkoersen, die In de eerste week na de Tour de France van volgend jaar zullen worden verre den. Doordat Tour-baas Felix Levitan de concurrentie van de tv-uitzendingen van het WK-voetbal in Mexico wil vermij den, verschoof de Fransman de Ronde van Frankrijk een week naar achteren op de internationale wielerkalender. Dat betekent voor de Nederlandse wieler sport, dat men vanaf de laatste dag van de Grande Bouclé tot aan het wereld kampioenschap op de weg voor de profs in de Verenigde Staten in feite een week te kort komt om alle criteriums, plus de profronde van Nederland, af te kunnen werken. Met name de koersen, die normaliter in de eerste week na de Tour de France vallen, vormen een geweldig probleem. Zeker nu de VOB (Vereniging Organisa toren Beroepsrennerswedstrijden) de KNWU donderdag heeft laten weten geen oplossing te kunnen aandragen. Het gaat dan om de criteriums van Box meer (maandag), Maastricht (dinsdag), Chaam plus dernykoers Noordwijk (woensdag), Wateringen (donderdag), Kwadendamme en Simpelveld (vrijdag), Venhuizen (zaterdag) en Sas van Gent plus Schijndel (zondag). Volgens Roger van Es, secretaris van de Commissie Beroepsrennen, zijn er twee oplossingen mogelijk: óf de crite riums, die in 'normale' seizoenen na de Tour worden verreden, moeten volgend seizoen tijdens de laatste week van de Ronde van Frankrijk draaien, óf die wedstrijden worden samengevoegd met de koersen, die op de kalender in de tweede week na de Tour staan ingedeeld. Het gaat dan om Elsloo (maandag), een vrije dinsdag (geen problemen dus voor Maastricht), Linne (woensdag), Maar- heeze (donderdag), NK baan (vrijdag), Kortenhoef (zaterdag) en Heerhugo- waard (zondag). Roger van Es betreurt het, dat het be stuur van de VOB niet tot een oplossing kwam. „Dat geeft de kwaliteit van die club aan. Het bestuur bestaat uit verte genwoordigers van organisaties van profkoersen. Dus je kunt je voorstellen, dat binnen die club allerlei eigen belan gen meespelen", aldus Van Es. De Com missie Beroepsrennen zal nu op zeer korte termijn de knoop doorhakken. Van Es: „Persoonlijk voel ik het meest voor het doorvoeren van de spelregels, die een aantal jaren geleden op verzoek van de organisaties van profkoersen zijn inge voerd. Toen werden vaste data vastge steld. Dat zou betekenen dat we bijvoor beeld de Acht van Chaam op de vierde woensdag van juli plannen. Dat is wel de laatste woensdag van de Tour de France, maar voor die ene keer moet dat dan meer eens. We zullen tot een oplossing moeten komen, al is die voor sommige wielercomite's dan niet prettig". Van Es voelt minder voor het samen trekken van de koersen, die gewoonlijk tijdens de eerste veertien dagèn na de Tour worden gehouden, binnen het tijdsbestek van een week. „Dan krijg je op sommige dagen drie profwedstrijden in Nederland. Dat zou toch iets te veel van het goede zijn. Al kan ik me inden ken, dat er via afspraken met de renners een tussen-oplossing uit de bus zal ko men". Ad Coenraads van het wielercomité 'Acht van Chaam' is het met Van Es wat betreft de vaste data niet eens. „Wij rij den altijd de vierde woensdag in juli. Dat kan nu niet, dus wij schuiven ge woon door naar de vijfde woensdag in die maand, die er volgend jaar is. Die zullen wij claimen, omdat Linne altijd in augustus organiseert", aldus Coenraads, die echter ook bereid is om samen met Linne en Noordwijk eventueel tot over leg te komen. „Voor ons staat alleen vast, dat we de eerste woensdag na de Ronde van FTankrijk zullen organiseren. Met wie samen, dat zien we dan wel. Al zit ten we natuurlijk het liefst alleen op die woensdag". Johan de Block, de secretaris/pen ningmeester van de Stichting Sasse Wie lercomité, is bepaald niet gelukkig met de onstane situatie. „We zitten de laatste jaren in Sas van Gent al samen met Schijndel. Daar waren we al niet geluk kig mee en nu lopen we voor volgend jaar de kans dat Heerhugowaard er bij komt. De oplossing om op de laatste zon dag van de Tour te draaien, is nog min der aantrekkelijk, dus we zullen er bin nen ons comité eens uitgebreid over moeten praten. Misschien dat we wel een avondcriterium gaan organiseren". Jan Franse, de secretaris van het wie lercomité Kwadendamme, zegt keihard: „We organiseren niet in de periode dat de Tour draait. Daar zullen we aan vast houden". Van onze sportredactie ROOSENDAAL/BREDA - In het kort geding dat twaalf ren ners plus technische leiding (manager, ploegleider en soigneur) tegen het in Breda gevestigde Skil hebben aangespannen, is gis teren geen schikking bereikt. Dat betekent dat de advoca ten van beide partijen, mr. Van den Heuvel (namens de renners) en mr. Van Mierlo (namens Skil), maandag aan de president van de arrondis sementsrechtbank in Breda, mr. B. Pronk, zullen meedelen, dat zij het niet eens zijn ge worden en dat mr. Van den Heuvel namens de eisers om een uitspraak vraagt. Mr. Pronk zal dat, zoals hij afgelo pen maandag tijdens de tweede zitting van het kort ge ding aankondigde, zo spoedig mogelijk doen. Verwacht wordt dat hij niet de normale termijn van veertien dagen zal aanhouden, maar binnen en kele dagen zijn oordeel zal uit spreken. Mr. Van den Heuvel, die na mens de renners onderhandel de, wilde gisteren niet veel kwijt over het verloop daar van. „Van beide kanten is een voorstel gedaan, dat weder zijds niet aanvaardbaar bleek. Vandaar dat wij nu een uit spraak van de rechter vra gen", aldus de Roosendaalse advocaat. Aan te nemen valt echter, dat beide voorstellen in de fi nanciële sfeer liggen. Zoals bekend (dat bleek uit de getui- ge-verklaring van Cees van Beek afgelopen maandag) was Skil bij monde van directie-lid Leo van Dijk al op 2 oktober bereid om de groep financieel (met 7,5 tot 8 ton) tegemoet te komen. De voorwaarde wés dan dat er geen kort geding zou worden aangespannen. Het aanbod van Skil was voor de groep renners te gering. Ze ker omdat Skil van plan zou zijn geweest de komende tvi'ee seizoenen een profploeg op de weg te zetten. Daarom zal mr Van den Heuvel gisteren, tij dens de besprekingen om eventueel tot een schikking te komen, waarschijnlijk een veel groter bedrag als genoeg doening voor zijn cliënten hebben gevraagd. MONTPELLIER (ANP) - Jan Timman zal vandaag in de laatste ronde van het kandidaten-schaaktoernooi in Montpellier tegen Sokolov op winst moeten spelen. De vriendendienst van Yas ser Seirawan heeft niet mogen baten. Na de afgebroken partij tegen Vaganjan uit de der tiende ronde tot 105 zetten te hebben gerekt, kon ook de Amerikaan vrijdag in de vrij wel verlaten speelzaal niet meer tot een andere conclusie komen dan dat de stelling pot- remise was. Ftafael Vaganjan veroverde daarmee het halve punt, dat hem in de stand op gelijke hoogte brengt met Tal en Timman. Het drietal heeft acht punten, de twee leiders, Joesoepov en Sokolov, een half punt meer. Tussen dit vijftal zullen de vier beschikbare plaatsen in de halve finales moeten worden verdeeld. Met nog één ronde te gaan, is de unieke situatie ontstaan, dat nog niemand zeker is van zijn plaats. Joesoepov en So kolov mogen niet verliezen. Tal, Timman en Vaganjan moeten winnen. Vaganjan en Tal hebben het relatief ge makkelijk: wit tegen Noguei- ras en Spraggett. Joesoepov heeft wit tegen Seirawan. Het is aannemelijk dat bij Tim man - Sokolov de beslissing valt. Timman heeft in Mont pellier met wit gewonnen van Short en Vaganjan en verloren van Spraggett. De als typische wit-speler bekend staande So kolov heeft in de Zuidfranse stad met zwart nog niet een maal verloren. De mogelijkheid van een verlenging is ook nog niet uit gesloten. Volgens de FIDE- reglementen dient deze ook in Montpellier plaats te vinden en wel drie dagen na de offi ciële sluiting van het toernooi, op 6 november dus. Ais twee spelers gelijk eindigen, spelen ze zes partijen tegen elkaar, bij een driekamp treft men el kaar driemaal en mochten vier spelers gelijk eindigen, dan volgt een dubbelrondige vierkamp. De stand: 1. Joesoepov en Sokolov (beiden Sov) 814 punten, 3. Tal, Va ganjan (beiden Sov) en Timman (Ned) 8, 6. Spasski (Fra) en Bel- javski (Sov) 714, 8. Tsjernin, Smis- lov (beiden Sov) en Portisch (Hon) 7,11. Seirawan 614,12. Short (Eng), Kortsjnoj (Zwi), Nogueiras (Cub) en Ribli (Hon) 6,16. Spraggett 414 HILVERSUM - De VARA zendt komende woensdag de Europa Cup-wedstrijd Dnjepropetrowsk - PSV rechtstreeks uit op de tele visie. Het verslag, via Neder land 1, begint 's middags om vijf uur. (ADVERTENTIE) Wijziging in uitvoeringen specificaties voorbehouden IGestroomlijnd toestel met het Itoetsenbord handig in de hoorn. Geschikt voor wandmontage. Rood, wit, bruin. Een malig f 97,50 en verder f 3,75 per maand. PTTTelefoonwinkels: Bergen op Zoom, Van Konijnenburgweg 23. Breda, Oude Vest 2. Goes, Schuttershof 24. Middelburg, Lange Noordstraat 42. Roosendaal. Schotsbossen- straat 19. Terneuzen, Mr. F.J. Haarmanweg 38. Voor meer informatie: bel gratis 004.

de Stem | 1985 | | pagina 13