eeds 3buurt verkoop srvice! OM DE Jen geujk Surprise Becker en McEnroe in saai Antwerpen Feyenoord de baas over zwak MW Zoetemelk in Ahoy' \en voortent lerzorgen kosteloos istalling. IN DERTIG ZETTEN VAN HET SCHAAKBORD GEVEEGD FC Groningen wil wel naar vrijdagavond Van Marles stem beslissend bij contract KNVB-FilmNet Blunder Thoresen brengt Sovjet Unie naar Mexico OOID jingssystemen r veel minder geld. E MAMMOET BINGO Fransen behouden kansen 10, JTOBEDRIJVEN B.V. LDPRfJZEN, BOEKJE 25,- kleintje intje Heijningse in hoofdbestuur biljartbond Yeendam 'wipt' Eagles Albanië en Griekenland in evenwicht UEFA legt Fenerbahce hoge boete op Verlies Den Bosch - ETTEN-LEUR TEL. 01608-13003 474 - 4870 AL ETTEN-LEUR IM EINDHOVEN TEL 04998-90110 - 5^3 PN BEST - intieplezier in een Adria zonder één cent rente. Yen daarna van uw eigen Ing, zijn optimaal geïso- na aanbieding geldt voor alle ouring 310, de Comfort 35OD samenwerking met Alcredis. 37.000 km 5.500 km 36.500 km 28.000 km 185 7.000 km 85.000 km wraZZZZ'. 100.000 km 48.000 km 7.500 km 181 68.000 km 1984 52.000 km 43.000 km 984 35.000 km I5 2.000 km 1985 8.500 km 1981 147.000 km met, 1978 115.000 km met., 1980 130.000 km >ir voor Oudenbosch-Hoosendaal e.o. plurgerhoutsestraat 194 f702 BJ ROOSENDAAL "el. 01650-52688 losschendijk 195 1731 DD OUDENBOSCH Tel. 01652-3944 expo te Zundert. op het Oranje- igavond 2 nov. om 20,00 uur ci. toegang betirs) r gratis busilfrvoer uit heel abant, tel. 01650-36167 FSWSBTTïTWSl rPfTfïr'öl DE RTEM-S Door Léon Krijnen ANTWERPEN - De woensdag van het Antwerpse onder onsje van de zogenaamde Europese tenniskampioenen be gint zo langzamerhand uit te groeien tot de traditioneel ver velendste dag van het toernooi. Enerzijds om de lokale 'top pers', en dat zijn in Antwerpen zowel de Belgische als de Ne derlandse bezitters van een wild card, in de regel al op de eerste dan wel op de tweede dag hardhandig op hun num mer gezet zijn, anderzijds omdat de toppers die dat predi kaat echt verdienen, pas op donderdag voor het eerst in de lichtgroene arena komen. Gisteren viel er dus niet veel te beleven, hoewel dat aan de toeschouwersaantallen niet af viel te lezen. Voor de onnozele partijtjes tussen de Belg Brichant, vanwege de knieblessure van Miroslav Mecir was deze Waal met een wild-card als nog in het toernooi gesluisd en de Amerikaan Tim Wilkison en het Zweedse onderonsje tussen Jarryd en Nystrom waren toch weer, schrik niet, ruim 5000 toeschouwers eens lekker gaan zitten. Ze kregen niet veel waar voor hun geld. Wilkison trainde een beetje met Brichant (6-2, 6-2), die desondanks na afloop van mening was dat de wanvoorstelling, waarvoor hij overi- mmm ■MM gens 15.000 gulden fooi kreeg, bepaald niet catastrofaal ge noemd mocht worden. Jarryd had nauwelijks meer moeite met zijn licht geblesseerde vriend en trainingsmakker Nys trom (6-3,6-2). Diegenen die zich na afloop niet meteen uit het Sportpa leis in de mistige herfstavond haastten, werden tenminste nog getracteerd op een aardig toetje. Tot ieders verrassing verschenen McEnroe en Becker geruisloos op de baan om daar een trainingspartijtje af te werken onder het uitwisse len van beleefdheden over en weer. Van anomisiteit tot nog toe geen sprake, maar dat zal misschien nog veranderen als er later deze week echt om de 'knikkers' gespeeld gaat wor den. Hoewel dat allemaal betrekkelijk is, want dinsdagavond stonden de heren al in het strijdperk in een schandalig goed betaalde exhibitie in Barcelona. McEnroe won dat potje met 6-2 en 7-5, maar dat was absoluut niet belangrijk, want zo wel winnaar als verliezer incasseerden in de Catalaanse ha venstad 200.000 gulden voor die toneelvoorstelling. Hoewel, toneelvoorstelling is wellicht ook weer te veel gezegd. Alle toppers die er wel eens aan meedoen, beweren dat ze ook in een exhibitie tot op de bodem gaan, en waarom zouden ze ook niet. Tenslotte blijft ook exhibitietennis een kwestie van mmm vraag en aanbod, waarbij men de toeschouwers ook niet al te veel voor het lapje moet houden. Bovendien bieden die exhibities uitgelezen mogelijkheden voor de wereldtop om eikaars krachten uit te testen buiten de Grand Prix om. De heren kunnen immers ook wel in alle stilte op prive-banen een balletje slaan, maar dan rinkelt de kassa niet. Zodat het mes altijd weer aan twee kanten snijdt. Becker moet er de komende dagen overigens nog een paar keer hard tegenaan in drie exhibities tegen Ivan Lendl. Een daarvan wordt dinsdagavond 5 november in Den Bosch op gevoerd, de andere twee worden in Berlijn gespeeld. Alle drie de wedstrijden zijn uitverkocht, en als het er tien waren geweest, had men de kaarten nog niet aangesleept kunnen krijgen. Hetgeen bewijst dat het het publiek worst zal wezen hoe en waar Becker, Lendl en McEnroe tegen elkaar spelen, als ze maar tegen elkaar spelen. Grand Prix of geen Grand Prix. In het voetspoor van Boris Becker is overigens, en dat maakt het er hier ook allemaal niet gezelliger op, een uitge breide delegatie van de Duitse sportpers in Antwerpen neer gestreken. Ook al is er in West Duitsland inmiddels, aan vankelijk bij wijze van grap, een anti-Becker fanclub opge richt, die verrassend succesvol blijkt te zijn. Aan de reacties van de pers ten oosten van de lijn Groningen-Heerlen is dat niet te merken. De heren stellen zich stuk voor stuk op als leden van de originele Boris Becker fanclub, en zij dulden dienaangaande geen enkele tegenspraak. In dezer dagen staat Boris er voor 'Der Heimat', en de rest is niet belangrijk. Dat de blonde reus ook de komende dagen de druk op zijn brede schouders aan zal kunnen, staat buiten kijf. Dat heeft hij al meermalen genoegzaam bewezen. Tactisch kan hij echter nog wel het een en ander leren van professor McEn roe. Die glimlachte gisteren tijdens de training alleen maar toen hij op zijn eerste service een passeerslag met de snel heid van het licht over zijn hoofd geretourneerd kreeg. „Dat doe je alleen maar als je achttien bent", grinnikte McEnroe, „als je wat ouder en wijzer bent ga je wel wat voorzichtiger slaan". De uitslagen: Achtste finales: Anders Jarryd (Zwe) - Joakim Nyström (Zwe) 6-3,6- 2 Tim Wilkison (VSt) - Alain Brichant (Bel) 6-2,6-2 Mark Dickson (VSt) - Yannick Noah (Fra) 7-6 (7-5), 4-6,6-3 ■IMMM Schokkend verlies voor Tinman MONTPELLIER (ANP) - Jan Timmans gevoel voor veiligheid is net zo afwezig als bij lem mingen, die zich massaal in zee storten. De Amsterdamse grootmeester bracht woensdag zijn kwalificatie bij het kandidatenschaaktoernooi in Montpellier in gevaar door zich als nummer één nota bene met wit in dertig zetten van het bord te laten zet ten door de nummer laatst, de Canadees Kevin Sprag- gett. Timman heeft in zijn loop baan meer van dit soort schokkende nederlagen gele den: te beginnen met het in- terzonetoernooi van Reykja vik 1975, toen hij van een vol komen outsider verloor. Meestal gebeurde het in de laatste ronde, zodat de gevol gen desastrueus waren. Dit maal kan de schade nog her steld worden in de resterende twee ronden. Zenuwen en gebrek aan zelfvertrouwen zijn in het verleden aangevoerd als oor zaken voor Timmans falen op beslissende momenten. Dit maal lijkt echter een teveel aan ambities tot de val te heb ben geleid. Tegen de schaak- technisch beter onderlegde Russen zou Timman in het bo- go-Indisch op de vijfde zet waarschijnlijk niet e4-e5 heb ben doorgezet. Maar tegen de Canadees meende hij het zich wel te kunnen permitteren. De dertigjarige Spraggett wordt onder de grootmeesters niet helemaal voor vol aange zien. Hij is pas na zijn studie met schaken begonnen en dan nog hoofdzakelijk in de Ame rikaanse toernooien, waar vol gens Zwitsers systeem wordt gespeeld. Zijn openingskennis vertoont flinke gaten, zoals bleek in de zes achtereenvol gende nederlagen, die hij in Montpellier leed. Maar de laatste dagen kwam hij aardig bij en de ne derlaag, die hij Spasski toe diende, had van Timman een gewaarschuwd man moeten maken. Dat bleek echter niet het geval. Timman drukte de e-pion door en zag zich plotse ling geconfronteerd met een paard-offer in ruil voor drie pionnen. Het leek wel of er een windvlaag door de stelling was gegaan. De zwarte loper, die in het bogo-Indisch zwak behoort te zijn, was plotseling sterk en Timmans sterk geachte witte loper kwam in de gehele partij niet meer af van zijn uitgangspositie op fI. Timmans voortzetting met de lange rokade had grote be zwaren. Na de dameruil zette de zwarte pionnenmacht zich in beweging. Wit probeerde de opmars op de damevleugel te stuiten met a2-a3, maar dat Was helemaal fout. Met b4-b3 sloot zwart de witte koning af, waarna met Tf2-d2 mat of verlies van paard zou volgen. De zet gonsde door de zaal, terwijl Spraggett met één oog op de klok zijn laatste bereke ningen maakte. Met nog twee minuten over voerde hij de zet metterdaad uit. Timman, die even bij de andere partijen was gaan kijken, kon bij te rugkomst slechts constateren, dat capitulatie de enige reste rende mogelijkheid was. Deze tweede nederlaag (na het verlies in de achtste ronde tegen Portisch) brengt Tim mans score terug tot plus twee. Daarmee is hij nog altijd kanshebber voor kwalificatie, rij het waarschijnlijk niet meer voor de eerste plaats. Tal en Joesoepov speelden in de laatste onderlinge Russische confrontatie gelijk en voeren het klassement aan met 8 pun ten, gevolgd door Timman met 7 1/2 pnt. De uitslagen zijn: Beljavski (Sov) - Portisch (Hon) afg Short (Eng) - Tsjernin (Sov) 1/2-1/2 Spasski (Fra) - Smislov (Sov) 1/2 - 1/2 Kortsjnoj (Zwi) - Sokolov (Sov) afg Ribli (Hon) - Nogueiras (Cub) 1-0 Timman (Ned) - Spraggett (Can) 0-1 Vaganjan (Sov) - Seirawan (Vst) afg Tal (Sov) - Joesoepov (Sov) 1/2-1/2 De stand is: I. Joesoepov en Tal 8 punten 3. Timman 7 1/2 4. Spasski 7 5. Sokolov en Va ganjan 6 1/2+1 af gebroken party 7. Tsjernin en Smis lov 6 1/2 9. Beljavski en Por tisch 6+1 II. Short en Ribli 6 pnt 13. Kortsjnoj 5 1/2 1 14. Nogueiras 51/2 15. Seirawan 5+1 16. Spraggett 41/2 Het verloop van de partij is: Wit: Jan Timman (Ned) Zwart: Kevin Spraggett (Can) bogo-Indisch 1. d2-d4 e7-e6 2. c2-c4 Lf8-b4+ 3. Lcl-d2 Dd8-e7 4. e2-e4 d7-d5 5. e4-e5 Pb8-c6 6. Pgl-f3 Lb4xd2 7. Ddlxd2 d5xc4 8. Pbl-c3 Pg8-h6 9. d4-d5 Pc6xe5 10. Pf 3xe5 e6xd5 11. Dd2-e2 Lc8-e6 12. 0-0-0 c7-c6 13. Pe5-f30-0 14. Pf 3-d4 Ta8-e8 15. g2-g3 b7-b5 16. Pd4xe6 f7xe6 17. f2-f4 e6-e5 18. f4xe5 Ph6-f7 19. e5-e6 De7xe6 20. De2xe6 Te8xe6 21. Pc3-e2 Te6-e3 22. Kcl-bl Pf7-e5 23. Pe2-f4 g7-g5 24. Pf4-e6 Tf8-f5 25. Pe6-d4 Tf5-f2 26. g3-g4 Te3-e4 27. h2-h3 b5-b4 28. Pd4-c2 a7-a5 29. a2-a3 b4-b3 30. Pc2-d4 Tf2-d2 Wit geeft op. HEIJNINGEN - Mevrouw G. Nieuwenhuis uit Heijningen is voorgedragen voor een plaats in het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Bil jartbond. Haar kandidatuur wort op 23 november in de vergadering van de bondsraad besproken. De Heijningse is al geruime tijd actief in de biljartsport. Zo treedt ze op als districts-arbi ter en heeft ze zitting in de ge westelijke strafkamer van de KNBB. Mevrouw Nieuwen huis is aangesloten bij biljart vereniging Posthuis Heijnin gen. PARIJS (AFP) - Europees kampioen Frankrijk heeft een goede kans behouden de eind ronde van het wereldkam pioenschap voetbal in Mexico te bereiken. De Fransen ver sloegen Luxemburg aan hun stand verplicht met 6-0. Frankrijk - Luxemburg 6-0 (4-0). 5. Rocheteau 1-0, 25. Toure 2-0, 30. Rocheteau 3-0, 37. Giresse 4-0, 48. Fernandez 5-0 (strafschop), 49. Rocheteau 6-0. Scheidsrechter: Listkie- wicz (Pol); toeschouwers: 28.000. Frankrijk: Bats; Ayache, Bat- tiston, Bossis (Le Roux) en Amoros; Tigana, Fernandez, Giresse en Platini; Rocheteau (Bellone) en Toure. De stand in groep 4: Ï.Bulgarije 7-11 (12-3) 2. Frankrijk 7-9 (13-4) 3. DDR 7-8 (14-8) 4. Joegoslavië 7-8 (7-6) 5. Luxemburg 8-0 (2-27) Nog te spelen: Frankrijk - Joego slavië (16november); DDR- Bulga- riie rifi november! ROTTERDAM (ANP) - De bekerwedstrijd tussen Feyenoord en MW (4-0), zo er al van een wedstrijd kon worden gesproken, was woensdagavond in de kille en zeer matig bezette Kuip. al binnen veertien minuten beslist. Duut, Ling (zijn eer ste treffer voor Feyenoord) en Molenaar zorgden voor een voorsprong van 3-0. Het schijnbaar niet gemo tiveerde MW verscheen pas na ruim een kwartier voor de eerste maal voor het doel van Feyenoord. De vrije trap van Van Marwijk werd door Hiele echter stijlvol verwerkt. Feyenoord kon zich naar hartelust uitleven en vooral Tahamata maakte van die vrijheid lustig ge bruik. Toch kon Feyenoord de score in de eerste helft niet meer opvoeren. Ook na de hervatting was Feyenoord voortdurend in de meerderheid, omdat MW zich niet van eigen helft waagde. Tahamata kreeg enkele mogelijkheden, waarvan die na aangeven van Ling de beste was. De Rotterdamse overmacht, het spel speelde zich meestal op de helft van MW af, leverde wel een aantal kansen op maar slechts een treffer. In de 55e minuut schoot Sören- sen uit Feyenoords vierde hoekschop van afstand raak. Scheidrechter Van der Niet trok in het tamme duel een keer de gele kaart. Hij bestrafte Delahaye, die op de rand van het strafschop gebied Been, beste Feyen- oorder, onderuit haalde. Over vier weken (24 novem ber) zal Feyenoord het in de tweede ronde van het toer nooi om de KNVB-beker in thuiswedstrijd tegen PSV Feyenoorder Simon Tahamata tracht zijn Maastrichtse tegenstanders Van Marwijk (links) en Linders te passeren. - fotoanp het heel wat moeilijker krij gen. FEYENOORD - MW 4-0 (3-0) 5. Duut 1-0, 10. Ling 2-0, 14. Molenaar 3-0, 55. Sörensen 4-0. Scheidsrechter: Van der Niet, toeschouwers: 5011. Gele kaart: Delahaye (MW). Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Niel sen, Duut en Troost; Molenaar (Sta- fleu), Been (Rep) en Sörensen; Ling, Eriksen en Tahamata. MW: Baetsen; Van Staveren, Van Marwijk, Maas en Delahaye; Driessen (Van de Luer), Linders, Adam en Schmeitz; Van den Boogaard en Smeets. DEN HAAG (ANP) - De uitslagen van de woensdag voor de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker gespeelde wedstrijden zijn: Feyenoord - MW 4-0 Veendam - Go Ahead Eagles 0-0 (na verlenging; Veendam wint na strafschoppen) De Graaf schap - Voerendaal 4-1 Heerenveen - Sportclub Enschede 2- 1 De laatste wedstrijd voor de eerste ronde, Kozakken Boys - EDO wordt zaterdag 2 november gespeeld. Door de resultaten van woensdag luidt de loting voor de tweede ronde: Feyenoord - PSV Veendam - De Graafschap Heerenveen - RCH. GRONINGEN (ANP) - Fc Groningen is bereid de eerstkomende twee thuiswedstrijden op vrijdagavond in plaats van zondag middag te spelen om verzorging van een televisiereportage mo gelijk te maken. Dat heeft voorzitter Renze de Vries, tevens lid van het sectie- bestuur betaald voetbal van de KNVB, dinsdagavond gezegd. Tijdens de jongste onderhandelingen tussen vertegenwoordi gers van de KNVB en de NOS is de mogelijkheid van live-uit zendingen op vrijdag aan de orde gekomen. Bij wijze van expe riment is FC Groningen bereid de wedstrijd tegen Heracles te vervroegen van 10 naar 8 november en twee weken later het thuisduel met Go Ahead Eagles in plaats van op 1 december op 29 november af te werken. ZEIST (ANP) - Voorzitter Jo van Marie van het bondsbe- stuur van de KNVB heeft dinsdagnacht de doorslagge vende stem geleverd voor het tweejarige contract tus sen de voetbalbond en het commerciële televisiestation FilmNet, dat momenteel 20.000 abonnees telt. Het ne gen leden tellende bondsbe- stuur kon het in Zeist niet direct eens worden. Het ver drag levert de KNVB een miljoen gulden per seizoen op. De stemmen staakten, doordat de vertegenwoordi gers van de amateursectie zich tegen het contract keer den. De stemverhouding was 4-4. Van Marle vond, dat zijn bond niet om de af spraak heen kon, omdat in juni al een principe-over eenkomst was getekend. Volgens de KNVB zal het contract met FilmNet niet van invloed zijn op dat met de NOS. FilmNet mag zijn abonnees per weekeinde een wedstrijd integraal verto nen. Van te voren mag niet bekend worden gemaakt om welk duel het gaat. Volgens Van Marle zal FilmNet tel kens met de KNVB overleg gen, welke wedstrijd in beeld zal komen. In principe vangt de uitzending, die zes kwartier zal duren, zondag middag half vier aan. De Landelijke Bond van Amateurvoetbalverenigin gen (LBA) heeft woensdag avond bij monde van voor zitter Hennie van Oorschot zijn verbijstering uitgespro ken over het stemgedrag van KNVB-voorzitter Jo van Marle. Het LBA zal vol gende week donderdag in Zeist tijdens een werkver gadering - het punt is ijlings aan de agenda toegevoegd - de te nemen stappen bespre ken. Het LBA verwacht dat vooral het zondagamateur- voetbal zwaar wordt getrof fen door de overeenkomst met de abonnee-tv. „Op deze manier wordt het voetbal niet gepromoot, maar kapot gemaakt", aldus Van Oor schot. ROTTERDAM - Wereldkampioen Joop Zoetemelk zal vrijdag avond in sportpaleis Ahoy' meedoen aan het officieus Neder lands kampioenschap achter dernies voor de winterbaan. Als te genstanders krijgt Zoetemelk te maken met Johan van de Velde, Gerrie Knetemann, Teun van Vliet, Peter Pieters, Eric Vande- raerden, Cees Priem, Bert Oosterbosch en René Kos. Bovendien is René Pijnen nog op het laatste moment aan het rennersveld toegevoegd. Pijnen is beschikbaar omdat de zes daagse van Grenoble niet doorgaat. Het programma omvat ver der een koppelachtervolgingskoers, met onder anderen Ooster- bosch/Vanderaerden en Nijdam/Wijnands aan de start, en een 'cyclo-cross'. De gecontracteerde 'indoor-veldrijders' zijn Rei- nier Groenendaal, Hennie Stamsnijder, Frank van Bakel, Huub Kools, Johan van de Velde, Cees van de Wereld en Wil Brou wers. Peter Pieters en Theo Smit zullen hun krachten meten op de sprint. In Ahoy wordt vrijdagavond tevens de populairste wielrenner van 1985 gekozen. MOSKOU (SID/DPA) - De Sovjetunie heeft süch ge plaatst voor de eindronde om het wereldkampioen schap voetbal in Mexico. Door een overwinning 'jan 1- 0 op Noorwegen in het Leninstation te Moskou is de Sovjetunie in kwalificatiegroep 6 onbereikbaar voor drie ploegen. Denemarken kan de Sovjet unie nog passeren door uit de uitwedstrijd tegen Ierland tenminste een gelijkspel te ha len. Uit deze groep gaan twee teams komende zomer naar het eindtoernooi. De Sovjetunie werd, bij sneeuw en een temperatuur van twee graden onder nul, het veertiende land dat zich voor 'Mexico' kwalificeert. De Russen bereikten dat resultaat TIRANA (SID) - In een duel dat slechts voor statistici van belang was, hebben de voet balelftallen van Albanië en Griekenland elkaar in even wicht gehouden. De laatste wedstrijd in voorronde groep 1 voor het toernooi om het we reldkampioenschap eindigde te Tirana in 1-1. Bij rust leidde de thuisploeg (1-0). Ais groeps winnaar plaatste Polen zich voor de eindronde in Mexico. Albanië finishte in de poule achter België, dat met Neder land een barrage voor een startbewijs uitvecht, als derde. WK groep 1 Eindstand: 1. Polen 6 3 218 10-6 2. België 6 3 218 7-3 3. Albanië 612 3 4 6-9 4. Griekenland 6 1 2 3 4 5-10 BERN (DPA) - De tuchtcom- missie van de Europese voet balunie (UEFA) heeft Fener bahce een boete opgelegd van 75.000 Zwitserse frank (105.000 gulden) wegens misdragingen door spelers en begeleiders tij dens de uitwedstrijd tegen IFK Göteborg. De ploeg uit Istanboel ver loor 23 oktober dit eerste duel van de tweede ronde van het Europese toernooi van de landskampioenen met 0-4. Reservedoelman Nurettin werd voor vijf Europese wed strijden uitgesloten wegens het beledigen van de scheids rechter. De uit het veld ge stuurde spelers Onur en Ab- dulkerim mogen in de tweede ontmoeting met IFK niet mee doen. De UEFA beslist 14 no vember of de straf voor dit duo wordt verzwaard. door een ongelukkig moment van Hallvar Thoresen. De aanvaller van Noorwegen en PSV zorgde in de 57e minuut voor grote verwarring de Noorse defensie. Kondratjev profiteerde endoelman Thors- ved was kansloos. Al in de eerste helft had de thuisploeg een fraaie moge lijkheid gehad. Zavarov mikte echter van tien meter naast. Na rust bracht de vergrote druk de zwakke plekken in de Noorse verdediging aan het licht. Het misverstand dat tot Kondraijevs treffer leidde, was er slechts één in een reeks. De kracht van de Sovjet- ploeg school vooral op links waar Bessonov en Demja- nenko van Dinamo Kiev de aanvalsacties stimuleerden. Een kwartier voor het einde miste Protassov na een pass van Demjanenko voor open doel de kans op 2-0. De Dnjepr-spits, die vorige week tegen PSV twee keer scoorde, werd onmiddellijk vervangen door Gavrilov. In deze groep heeft naast Denemarken ook Zwitserland nog een kans op de eindronde. Als de Zwitsers hun laatste wedstrijd tegen Noorwegen winnen en Denemerken ver liest, beslissen de doelsaldi over kwalificatie. Sovjetunie-Noorwegen 1-0 (1-0). 57. Kondratjev 1-0. Scheidsrechter: McGinley (Sch); toeschouwers: 40.000. Sovjetunie: Dasajev; Morozov, Tsjivadze, Demjanenko en Boeb- nov; Zavarov, Gotsmanov en Tsje- renkov; Alejnikov (Bessonov), Protassov (Gavrilov) en Kon dratjev. Noorwegen: Thorsved; Henriksen, Kojedal, Hareide en Mordt; David- sen, Herlovsen en Sundby; Ander sen (Brandhug), Oekland en Tho resen. Stand in groep 6: 1. Sovjetunie 8 4 2 2 10 13-8 2. Denemarken 7 412 9 13-5 3. Zwitserland 7 2 3 2 7 5-10 4. Ierland 7 2 2 3 6 4-6 5. Noorwegen 712 44 3-9 Nog te spelen: Zwitserland-Noor- wegen en Ierland-Denemarken (beide op 13 november) DEN BOSCH (ANP) - Basket balkampioen Den Bosch heeft in de tweede ronde van het Europese bekertoernooi met 95-113 verloren van Maccabi Tel Aviv. Bij rust leidde de Is raëlische ploeg met 57-40. Pro ductiefste spelers bij de Bos schenaren waren Esveldt en Knight met 24 en 22 punten. Bij Maccabi tekende Macghee voor 34 punten, sterspeler Ber- kowitz voor 26.

de Stem | 1985 | | pagina 7