Minder bezoekers naar Oostburgse zwembaden Bij serie inbraken voor minstens 80 mille gestolen Plannen voor bouw van huizen in Retranchement RT ZEEUWS SPORTRAAD OOSTBURG Groot Aardenburg herdacht zijn oorlogsslachtoffers PAGINA ZEELAND ECHNICUS9 eugdleden uivenbond ratis naar ationale anifestatie erneuzense raad bijeen Binnenvaart oeft niet meer over Hansweert Plaatselijk nieuws Terneuzen DONDERDAG 31 OKTOBER 1985 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 4 J VOORSTEL ABONNEMENTSPRIJS GELIJK HOUDEN Zeventien 'Concentratie bedreigt onze arbeidsplaatsen' CDA wil vaart achter Zeeuwse rampenplannen GEMEENTEN KOMEN MET Concentratie markten ap is belangrijk om de aliteit van het eindpro- "t te verbeteren. e prijswinnaars -be- ve ir. Goethals was dat ir. "aas- werden voorgedra- door de Technische Ho- chool. In zijn huidige ctie heeft de voormalige oner van Zandstraat nog ijd te maken met lasers. APA Veldhoven is thals een laboratorium r lasertoepassingen aan opzetten. Van ome correspondent KNEUZEN Bij voldoende eelname houdt de afdeling •eeland van de Zuidneder- andse bond van postduiven- ouders voor haar jeugdleden -n busreis naar de nationale eugdmanifestatie, die wordt ehouden zaterdag 30 novem- t in Den Bosch. Dank zij de bijdragen van e NPO en de afdeling Zee and is de reis en het verblijf !e dag voor jeugdleden gratis, ok wordt de mogelijkheid eboden om met een stand uiven deel te nemen aan deze anifestatie. Opgave voor eelname zo spoedig mogelijk, 'aar uiterlijk tot 10 november bij afdelingssecretaris A. van lijf te, Zuidzandestraat 37 te Oostburg. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN De gemeente raad van Terneuzen komt vanavond vanaf 19.30 uur bij een in het stadhuis. De agenda vermeldt onder eer een voorstel met betrek- ng tot het overdragen van de ubsidiëring van welzij ns-ac- iviteiten in de buurtschap 'pui aan de gemeente Axel. evens komt de verhoging van een aantal tarieven en ge meentelijke belastingen aan de orde. Van ome parlementaire redactie EN HAAG - De douanefaci- iteiten op de Kreeksluizen ivorden met ingang van 1 no vember zodanig uitgebreid, dat vanaf die datum geen en kele binnenschipper nog een uren durende omweg over Hansweert hoeft te maken. Dat blijkt uit een brief van staatssecretaris Scherpenhui- zen (Verkeer en Waterstaat) aan het CDA-Kamerlid Eversdijk. Eversdijk heeft meer dan een kabinetsperiode nodig ge had om deze zaak geregeld te krijgen. In maart '81 stelde hij er voor het eerst vragen over, in '83 en '84 stuurde hij Scher- penhuizen een brief en afgelo pen zomer eiste hij schriftelijk op die brieven antwoord. Het overleg tussen Finan ciën en Verkeer en Waterstaat is nu zover, aldus Scherpen- huizen, dat per 1 november de douanefaciliteiten kunnen worden verruimd. Vooral Be- nelux-goederen kunnen daarna veel eenvoudiger de Kreekraksluizen passeren. De beide departementen zullen de komende dagen be nutten om de beroepsgoede- renvervoerders en andere bij de binnenvaart betrokken sec toren zo uitgebreid mogelijk over de nieuwe regeling te in formeren. Bridge - Leden van bridgeclub Emergo speelden in restaurant De Williano de achtste wed strijd van de najaarscompeti tie. Uitslag A-lijn: 1. heren Van Dijk-Lichteveld, 2. heren Sandrini-Visser, 3. dames Touw-Brouwer, 4. heren Koek-Van de Casteel, 5. echt paar Den Haan. B-lijn: 1. me vrouw Biesbroeck- de heer Risseeuw, 2. dames Verloop- Risseeuw, 3. dames Olyslager- Herrebout, 4. heren Meulen- berg-Hoogenboom, 5. heren Burm-Wij nberghe. T20 Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het aantal mensen dat een bezoek brengt aan de Oostburgse zwemba den neemt jaarlijks af. Met name de incidentele bezoeker laat het afweten. De volwassenen zijn de trouwste bezoekers. Jaarlijks wordt vrijwel een gelijk aan tal abonnenementen aan hen verkocht. Bij de kinderen is er echter een daling te constate ren. Dat is niet zo verwonder lijk gezien het teruglopend kindertal. Waarom de incidentele be zoeker verstek laat gaan is niet precies bekend. Een mo gelijke oorzaak is het steeds krapper wordende gezinsbut- get. „Daar komt natuurlijk bij dat de meeste mensen het strand prefereren boven een zwembad", is de mening van een Oostburgse ambtenaar. „Als het weer slecht is gaat bijna niemand naar het strand, maar ook niet naar een zwembad. Is het echter zonnig dan wil men toch naar de kust toe", zegt hij. Daar komt bij dat de zee vanuit alle kernen van de gemeente vrij snel is te bereiken. Om het bezoekersaantal niet nog verder te laten terug lopen wil het college van b en w de tarieven voor het recrea tief zwemmmen gelijk houden. 'Wij willen er tegen waken, dat de toegangskaartjes voor huishoudens onbetaalbaar dreigen te worden en even tuele bezoekers door een prijs verhoging worden afge schrikt', schrijft het college in een voorstel aan de raadscom missie van financiën. De tarieven zijn het laatst gewijzigd begin 1984. Het col lege wil de abonnementstarie ven voor 'De Veerhoek' in de voorverkoop goedkoper ma ken. Verder willen B en W dat thuiswonende kinderen van 17 tot 21 jaar ook op een gezins abonnement mee kunnen doen. Tot nu toe is het zo dat men vanaf z'n zeventiende een volwassenabonnement moet kopen. Het tarief voor les- zwemmen wil het college wel verhogen. De voorgestelde tarieven moeten vanaf januari volgend jaar tot en met mei 1987 gel den. Het verlagen van de toe gangsprijzen van de zoge naamde 'onrendabele uren', enige tijd geleden, heeft vol gens de gemeente een positief effect gehad. Nu worden deze uren, onder andere van maan dag tot en met vrijdag tussen 12.00 en 13.00 uur, redelijk be zocht. De commissie voor fi nanciën komt vrijdag 1 no vember bijeen in het gemeen tehuis, aanvang vergadering 15.30 uur. Geen extra subsidie voor 'Operatie '71' Van onze correspondent OOSTBURG - De Oostburgse sportraad wil de handbalvereniging Operatie'71 niet direct te gemoet komen in de extra trainingskosten die ontstaan zijn doordat deze vereniging bij de urenverdeling van de sporthal de trainings uren versnipperd zag worden over een aantal dagen. Men was wel van mening dat de toegewezen uren niet bepaald ideaal waren, maar vond dat daaraan nu niet meer te tornen viel. TWEEMANNEN UITZIERIKZEEAANGEHOUDEN Van een onzer verslaggevers ZIERIKZEE - De rijkspoltie heeft een serie inbraken en verduisteringen, die het afge lopen half jaar op Schouwen- Duiveland en de Bevelanden gepleegd is, opgelost met de aanhouding van de 26-jarige F. van P. en zijn vijf jaar jon gere neef J. van P. uit Zierik- zee. Het tweetal heeft de afge lopen tijd voor minstens 80.000 gulden gestolen. De politie kwam het duo op het spoor door een inbraak in een kledingzaak, in de nacht van dinsdag 22 op woensdag 23 oktober, te Zierikzee. Op het moment dat de politie ter plaatse kwam, vluchtten de verdachten in een personen auto, die vol lag met gestolen kleding. Na een achtervolging lieten de verdachten het voertuig achter op de Touwbaan te Zie rikzee en verdwenen in de duisternis. Na onderzoek bleek dat de auto in gebruik was bij F. van P. Deze man is donder dag 24 oktober aangehouden samen met zijn neef. Bij on derzoek in de caravans en op het bedrijfsterrein van de oudste verdachte werden veel goederen aangetroffen die van diefstal en verduistering af komstig bleken te zijn. De agenten haalden een vrachtwagen en drie politie- busjes vol met van misdrijf afkomstige goederen weg. Men vond kleding, bouwmate riaal, koffie, compressors, schuurmachines, een perso nenauto waarop gestolen on derdelen zaten, twee kisten met diepvriesprodukten, auto banden en accu's. Ook werden twee pistolen en twee geweren met enige honderden stuks munitie aangetroffen. F. van P. is door de rechter commissaris in bewaring ge steld. Zijn neef was na vier dagen in verzekeringstelling vrijgelaten, maar werd gister morgen opnieuw aangehouden omdat nieuwe feiten tegen hem zijn verzameld. Een deel van de gestolen goederen heeft de politie nog niet kunnen achterhalen. Het is mogelijk dat deze zijn doorverkocht. Wel wil men in de toekomst, wanneer de sporthal in Cad- zand gereed is, met name voor de jeugdige sporters wat zorg vuldiger te werk gaan. Een verzoek om subsidie voor die extra trainingskosten zal te zijner tijd wel in behandeling worden genomen. Ook het te laat ingediende subsidiever zoek van Operatie voor het schoolhandbaltoernooi kreeg geen groen licht van de sport raad. Die subsidieverordening Personeel Waterschap: Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Door de voor gestelde concentratie van de Zeeuwse waterschappen wor den onze arbeidsplaatsen be dreigd of zullen zodanig ver anderen dat dit zal leiden tot vergaande personele conse quenties. Dit schrijven de personeels leden van het West-Zeeuws- Vlaamse waterschap Het Vrije van Sluis. Deze brief wordt vandaag overhandigd aan de leden van het schap die van avond bijeenkomen voor een algemene vergadering. Volgens het personeel zal er bij een concentratie een nieuwe vestigingsplaats voor het hoofdkantoor moeten ko men, bijvoorbeeld in Terneu zen, waardoor lange reistijden of verhuizingen in het ver schiet liggen. Ook zal een nieuwe bedrijfsorganisatie voor de nodige onrust zorgen omdat de kans op ontslagen niet denkbeeldig is. Verder vreest het personeel voor een verambtelijking van het be stuursapparaat. Tot slot wijst men er op dat een samenvoeging zonder meer gepaard zal gaan met verlies aan binding met de werkomgeving, waardoor minder betrokkenheid bij het werk ontstaat. Het personeel vraagt aan de leden van het schap om met hun bezwaren rekening te houden. Van onze parlementaire redactie den HAAG - De CDA Tweede Kamerfractie vindt dat minister Rietkerk (Bin nenlandse Zaken) en zijn staatssecretaris Van Amels- voort er zelf voor gaan zorgen dat de Zeeuwse gemeenten sneller zorgen voor rampenbe strijdingsplannen. Dat blijkt uit schriftelijke vragen van het CDA-Kamer- lid Eversdijk. Hij beschikt over informatie dat geen van de 30 Zeeuwse gemeenten al «en rampenbestrijdingsplan klaar heeft. Eversdijk wil van de twee bewindslieden weten boe de stand van zaken in de andere provincies is. Daar naast vraagt hij speciale aan dacht voor verdere uitwerking van de hulpverleningsover- «enkomst voor het Schelde/ wijn-kanaal. zal, als het aan de sportraad ligt, aangepast worden. Voor de structurele evene menten - ver van tevoren ge plande - blijft de aanvraagda- tum 1 januari van het jaar waarin dat evenement plaats vindt. Men wil echter de mo gelijkheid inbouwen om 'spon tane' evenementen achteraf te subsidiëren. Dan echter wel net zoveel als 'de pot' toelaat. Het verzoek van atletiekvere niging De Wielinge om het uurbedrag van het sportvel- dencompiex te Oostburg te verlagen, werd door de sport raad afgewezen. Alleen Jan van de Sande was van mening, dat gezien de gebrekkige ac commodatie, waarop getraind moet worden, deze vereniging wat ontzien zal moeten wor den. Maar voorzitter Jan Ver gouwe stelde dat iedere ge bruiker van het Oostburgse sportveldencomplex over de zelfde kam geschoren dient te worden. Wat de overgrote meerderheid van de raad ook vond. De plannen om in te schrij ven voor de NCRV-zeskamp- cup zullen nader bij de Oost burgse bevolking gepeild wor den. Indien er voldoende animo blijkt te zijn, zullen pas verdere stappen worden onde- nomen. Als het aan de sport raad ligt, wordt de vloer in de gymzaal te Zuidzande ver nieuwd. Dit naar aanleiding van een vraag van Arjen Leyte die sporten daar op dit moment onverantwoord vond en dat steeds oplappen, het paard achter de wagen span nen is. Ook dit jaar zullen de Oostburgse sportlieden/teams weer worden gehuldigd. Plaats en datum zijn nog niet bekend. Wel bekend werd de huldigingscommissie, die zal bestaan uit de dames J. Ver straten, E. van Sliedrecht en W. Vermeulen. Kranslegging bij het monument. Van ome correspondente AARDENBURG - De bevol king van Groot Aardenburg herdacht gisteren de 41e verjaardag van de bevrij ding door de gallieerden. Voor deze plechtigheid wa ren een Canadese militaire delegatie, The Fourth Com bat Engineers Regiment uit het Westduitse plaatsje Lahr, vergezeld van de oor logsveteraan Bill Ludlow (65) en een groep pipes and drums naar Aardenburg ge komen. In Eede werden de gasten in de Hof van Eede verwel komd door gemeentesecre taris Jan Janssen en G. van Vooren, secretaris van de heemkundige kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Na een kort optreden van de plaatselijke schooljeugd be gaf het gezelschap zich naar het nationaal monument bij de grens. Nadat de pipes and drums het Canadese volks lied gespeeld hadden, werd een minuut stilte in acht ge houden. Hierna werden door sergeant W. G. Ludlow en kapitein Appleton kransen gelegd bij het Canadese mo nument ter ere van de vijf regimenten die in 1944 grote verliezen leden gedurende de bevrijding van Eede en omstreken. Na de bloemenhulde door een viertal Eedese scholie ren memoreerde Van Voo ren de totstandkoming van het nationaal monument en het Canadese monument in het bijzonder. Dit werd vo rig jaar, ter gelegenheid van de 40e herdenking, onthuld door vier Canadese vetera nen, die destijds mee voch ten met de genoemde regi menten. Na de vlaggenhulde bij de monumenten ter ere van ko ningin Wilhelmina en de burgerslachtoffers, vertrok ken de gasten naar Aarden burg, waar zij een muzikale rondgang door de kern maakten. Burgemeester J. Assel- bergs bood hen een receptie aan ten stadhuize. Hij sprak zijn grote dankbaarheid uit tegenover de bevrijders e*> zei bedroefd te zijn dat bij de hevige gevechten aan het Leopoldskanaal nabij Eede en Aardenburg zoveel jonge slachtoffers gevallen waren. „Onze vrijheid is bekomen door het bloed van velen", - FOTO DE STEM COR J DE BOER sprak hij. „Dank zij Canada is Aardenburg thans een vrije stad. Wij zullen dit nooit vergeten". Hij bood veteraan Ludlow een Delfts blauw bord aan. Deze was van 1939 tot 1945 als vrijwilliger actief bij de Sixteenth Field Company van de Royal Canadian En gineers. Na de ontscheping in Normandië, vocht hij on der andere bij het Leopolds kanaal (België, grens Eede). In zijn geëmotioneerde dankwoord riep Bill Ludlow de jeugd tot slot op de vrede te bewaren. Van een onzer verslag gevers SLUIS - Vandaag voert het college van B en W van Sluis de eerste onderhandelingen met een particulier over de bouw van een woning in de kern Retranchement. Deze mededeling deed burgemees ter J. Asselbergs tijdens de gisteren gehouden Sluise raadsvergadering. Op wo ningbouwgebied is het in deze kern geruime tijd stil geweest. Aan de orde was een voor stel om twee percelen aan de Prins Mauritsstraat en de Dorpsstraat voor 66 gulden de vierkante meter te verkopen aan particulieren. De raadsle den gaven uiting van hun te vredenheid over de bouwplan nen in Retranchement. Vorige maand werd reeds bekend dat de Algemene Woningbouw vereniging West-Zeeuwsch- Vlaanderen vijf kleine wonin gen in de kern wil bouwen. De beide percelen zijn reeds bouwrijp. De relatief lage grondprijs komt overeen met de geldende markt waarde. H. Masclee (D'66) sprak zijn ongenoegen uit over het in zijn ogen veel te hoge bedrag van 136 mille, dat het college wil betalen aan J. Bakker om in het bezit te komen van een perceel met bedrijfsgebouwen bij de Zuidpoort. De gemeente wil de gebouwen slopen zodat er een vrij zicht op de histori sche poort ontstaat. „De grond is ongeveer 70.000 gulden waard, de gebouwen zijn ech ter zeker geen 60 mille waard", zei hij. Hij kreeg steun van de fracties van PvdA en CDA die de zelfde mening waren toege daan. A. Oosterling (PvdA) zei dat de gemeente eerst 60.000,- had willen geven. „Toen Bak ker daar niet op in ging heeft de gemeente het bod verhoogd H. Masclee: te veel geld voor Bakker - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER naar een ton en nu komt er dik het dubbele van het eerste be drag uit", aldus de sociaal-de mocraat. Burgemeester J. As selbergs zei echter dat het be drag niet onredelijk was, ge zien de schadeloosstelling die is meegerekend. „Vergeet niet dat het om bedrijfsgebouwen gaat", zij hij. C. Almekinders (WD) en A. Oosterling spraken beiden hun bezorgdheid uit over de mogelijke concentratie van de Zeeuws-Vlaamse waterschap pen. De sociaal-democraat vroeg het college om met een motie te komen, zodat duide lijk wordt dat de concentratie geen gevolgen voor de werk gelegenheid en de service aan de bevolking mag hebben. De burgemeester was Oos terling echter al voor geweest. Nadat vorige week bekend was geworden dat de ge meente Oostburg binnenkort met een soortgelijke motie naar buiten komt, heeft Assel bergs contact opgenomen met de buurgemeente. „De colle ge's van Aardenburg, Oost burg en Sluis zijn van plan om met een gezamelijk standpunt naar buiten te komen", zei hij. „Je moet Gedeputeerde Staten namelijk niet de kans geven om de verschillende gemeen ten tegen elkaar uit te spelen als ieder met zijn eigen motie op de proppen komt". O GOES Natuurgeneeswijze De Nederlandse Vereniging voor Geestelijke- en Natuurgeneeswijzen houdt vrijdag 8 november (20.00 uur) een openbare avond in de Prins van Oranje te Goes. Tijdens de bijeenkomst wordt nader ingegaan op de achtergron den van de Vereniging en het werk van de geestelijke genezer. Belangstellenden krijgen de gelegenheid om meegenomen foto's op ziektebeeld te laten psychometreren. Het magnetiseren krijgt eveneens de aandacht en eventuele vragen worden deze avond beantwoord. OVEZANDE - DE Klomp - In het Jongerencentrum De Klomp te Ovezande geeft de Walcherse funkband Feed Back vrijdag 1 november vanaf 21.30 uur een concert. Kaarten zijn verkrijg baar aan de zaal. Zaterdag 3 november (aanvang 20.30 uur) is er in De Klomp de film „Stop Making Sense" van regiseur Jona than Demme te zien. Kaartverkoop aan de zaal. GOES - PvdA - De Partij van de Arbeid, afdeling Goes, verga dert donderdag 7 november (aanvang 20.00 uur) in de Prins van Oranje te Goes. Op de agenda staat de behandeling van de kan didatenlijst voor de gemeenteraad 1986-1990 en de gang van za ken rond de kandidaatstelling. Tevens krijgen de vaststelling van het gemeenteraad verkiezingsprogram en de gemeentepoli tiek de aandacht. GOES - Bedrijfsleven - Voor overheid en bedrijfsleven wordt donderdag 28 november een contactbijeenkomst gehouden in de Prins van Oranje te Goes. Tijdens de bijeenkomst, die om 16.00 uur begint, kunnen de directies van de bedrijven onder meer kennis maken met de nieuwe bedrijfscontactman van de ge meente Goes, ing. M. Mens. Verder wordt aandacht besteed aan het actieplan werkgelegenheid van de gemeente. AXEL - Dinsdagnacht werd van een woning aan de Bea- trixstraat te Axel een ruit ver nield. Korte tijd later werd in verband hiermee door de rijkspolitie aangehouden de Axelaar H.S. Na het opmaken van een proces-verbaal werd de man weer op vrije voeten gesteld. GOES - Uit een opslagloods aan de Beatrixlaan te Terneu zen is in de periode tussen 19 en 30 oktober voor een bedrag van ongeveer 4000 gulden aan goederen gestolen. Vermist worden een partij kleding, ge reedschappen, dekbedden en afspeelapparatuur. De Goese- naar M.M. deed gisteren aan gifte bij de gemeentepolitie in zijn woonplaats. TERNEUZEN - De gemeente politie te Terneuzen heeft gis termorgen op Rijksweg 252 tussen Terneuzen en Sluiskil van 10 tot 12 uur viermaal een proces-verbaal uitgereikt aan bestuurders van een vracht wagencombinatie die bieten vervoerden wegens overbelas ting van him voertuig. TERNEUZEN - De Terneuze- naar M.W. deed gisteren bij de gemeentepolitie in zijn woon plaats aangifte van een in braak in zijn woning aan het Rivierenpark. Men was bin nengekomen door het forceren van de achterdeur en uit de woning waren een rijbewijs en enkele eurocheques meegeno- OOSTBURG - Door de groep West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de rijkspolitie is op een tweetal plaatsen een snel heidscontrole gehouden. Het betreft hier de Breedestraat te Oostburg waar honderd voer tuigen gecontroleerd werden. Twee voertuigen reden hier binnen de bebouwde kom te hard. De tweede controle was in Hoofdplaat, waar 172 voer tuigen passeerden en tien te hard reden. De hoogst geme ten snelheid op beide plaatsen was 80 km/u. OOSTBURG - Op de kruising Nieuwstraat-Oprit verleende een personenauto, bestuurd door J. T. uit Oostburg bij het linksaf slaan geen doorgang aan een bromfietser, A. C. uit Aardenburg, die uit de tegen gestelde richting kwam aan rijden. De bromfietser kwam hierbij te vallen en viel ook op de auto van mevrouw C. van H. uit Hoek. De bromfietser C. is met een gebroken been in een ziekenhuis te Oostburg opgenomen. IJZEND1JKE - Aan de Bos dijk is een tweetal kisten met ongeveer tweeduizend patro nen gevonden. Het ging hier over een schuur bij een va kantiewoning. OOSTBURG - Woensdag avond om ongeveer 17.00 uur is brand uitgebroken in de keu ken van de woning van de heer P. de S. aan de Nieuw- straat. De oorzaak van de brand was een oververhitte pan, waar de vlam in geslagen was. Er was nogal wat schade aan een afzuigkap, een keu kenkastje en ook rook- en wa terschade. De brandweer van Oostburg was vrij snel ter plaatse en kon uitbreiding van de brand voorkomen. De eige naar is tegen brand verzekerd. GOES, 30 oktober - Cox's Orange II 80/90 2.05-2.13, 1170/80 1.87-2.31, 1165/70 1.46-1.72, 1160/65 1.06-1.15, 1155/60 34-44. Golden Delicious 180 1.16-1.42, 170/80 1.00-1.34, 160/70 63, 1180/90 72-1.13, 1170/80 53-93, 1160/70 32-52. Goudreinette 185/95 1.11-1.28, 175/85 1.01-1.34, 170/75 85-95, 165/70 58-61,1185/95 1.14,1175/85 1.01,1165/70 65. Jonagold 190/100 1.41, 180/90 1.79, 170/80 1.82, II 90/100 1.08-1.32, 1180/90 1.29-1.59, 1170/80 1.18-1.62, 1165/70 65-^ 1.14. Rode Goudreinette 1195 1.07, 1185/95 1.05-1.41, 1175/85 1.14-1.35. Gloster 1180/90 88, 1170/80 1.01, II 60/70 48. Elstar 180 2.30, 170/80 2.38, 160/70 1.36. Jonathan II 80 59-61, 1170/80 64-77, 1160/70 33-38. Zoete Ermgaard 175 1.87-2.11, 165/75 1.53- 1.91, 160/65 1.05-1.54, 155/60 90-95, 150/55 48, 1175 2.01, 1165/75 1.19-1.69, 1160/65 91-1.33, 1155/60 67-68, 1150/55 33-35. Zoete appelen 1180 44, 1170/80 59, 1160/70 38. Pomme d'Orange 160 1.63, 155/60 73, 1150/55 34. Lombarts Calville 1180/90 55-66, 1170/80 71-78, 1165/70 42. Sweet Caroline 180/90 1.07, 170/80 1.37, 160/70 77. Conference 165/75 1.53, 1165/75 82-1.20, 1155/65 30- 67. Doyenné du Comice 180 1.12,170/80 1.37,1180 96-1.05,1190 79-90,1170/80 62- 1.09,1165/70 84-1.04,1160/65 50-62. Gie- ser Wildeman 170 200,160/70 1.72-1.79, 150/60 1.32-1.35, 150/55 85, 1170 1.57, 1160/70 1.64, 1155/60 1.32, 1150/55 65, 1145/50 30. Kweekperen 1.64, mispels 85, noten 3%, bramen 2.80-3.60. Groenten: witlof 2.10-2.90, rodekool 29, wittekool 28, komkommers 51-92, snijbonen 6.00, andijvie 40, bloemkool 75-2.20, prei 36-531 knolselderij 38-44, aardappelen 14-16. TERNEUZEN, 30 oktober - Per stuk: bloemkool A 129, A2 113-189, B 101- 119, B2 52-126, C 40-74, komkommers 91, knolselderij 52. Per bos: selderij 23-33. Per kg: andijvie 28-35, breek- peen 20-23, kroten 32-45, prei 28-48, savoye kool 34-50, spitskool 46, sprui ten 109-127, uien 18-25, witlof A2 270- 300, paprika rood 240-300, tomaten (per 6 kg) A 530-650, B 680-830, BB 750-860, C 440. AMSTERDAM, 30 oktopber - Aard- appeltermijnmarkt. In Bintje 35-50 mm werden 19 contracten verhan deld voor levering april tegen 12,40 per 100 kg. De stemming was kalm. In Bintje 50 mm werden 20 contrac ten verhandeld voor levering novem ber bij een prijs van 14,50 oe£.100 kg, voor levering april 65 comifacten tegen 18,00 tot 17,60 alsmede 61 contracten voor levering mei tegen 18,60 tot 18,40. De stemming was kalm.

de Stem | 1985 | | pagina 17