degom Torpederen bouwplan in Terneuzen mislukt DRUKKE WERKZAAMHEDEN VERPLICHTEN TOT KEUZE Vogelclub Nieuw-Namen huldigt trouwe leden DE STEM Veel muzikaal geweld in Den Dullaert Hulst Bouwbond vergadert in Hulst Gemeente moet voorrang aan langdurig werklozen geven ^verteren ïept een band, ier» ilNDERWET DONDERDAG 31 OKTOBER 1985 HULST KRIJGT ONGELIJK IN ZIEKENHUISKWESTIE Twintig eeuwen geldhistorie in St. Niklaas Schietingen Twee titels en snelheids trofee voor Th. de Block uit Heikant PVDA HULST OVER HERBEZETTING ATV: Plaatselijk nieuws Axel Clinge Heikant Hulst Lamswaarde Nieuw-Namen Spui St.-Jansteen Vogelwaarde Dorpsraad Nieuw-Namen vergadert A1 lonze zaak 'n ingrijpende resultaat hiervan laten lp vrijdag 1 november ve dan Weer als vanouds 14501 CL Oostburg. fen; De Stem. 076-236911 jvethouders van Hulst maken, gelet fede lid, onder c, van de Wet alge- J-nilieuhygiène bekend, dat zij voor- iunning te verlenen onder voor koming ot beperking van gevaar, puiten de inrichting, ingevolge de JNederland) B.V., H.H. Dowweg te Ihet oprichten en in werking heb- riyleenopvoerstation op het perceel |ong. te Clinge; e.e.a. zoals op de behorende bescheiden nader is Jiikking, alsmede de aanvraag en lijnde stukken, liggen met ingang Inde twee weken op de gemeente- 3 algemene zaken, Grote Markt 21 ge, elke werkdag van 08.00 tot |13.00 tot 17.00 uur, alsmede op 2 j85 van 09.00 tot 12.00 uur, op het J Rijkspolitie Hulst, Van der Mael- lilst; bovendien na deze bezwaren- be van de termijn waarbinnen be- Ingesteld tegen de beschikking op ■e gemeentesecretarie, elke werk- 112.00 uur en van 13.00 tot 17.00 nede degenen, die bezwaren heb- ar aanleiding van de aanvraag en |oont, dat hij daartoe redelijkerwijs eest, kunnen gedurende twee we- Jet gemeentebestuur gemotiveerde Iren inbrengen met betrekkinq tot ikking. ezwaarschrift indient, kan verzoe- Ijke gegevens niet bekend te ma- 1985 pester en wethouders voornoemd Jacobs, bmeester I Denderen, Itaris vangt U als U Uw ondertrouw 1 van De Stem doet u het dan Als u ruim- op èen van onze kantoren opstuurt dan garanderen wij Je Felicitatiedienst elijk pakket met de- en reductie- n merkartikelfa- BüBTUM VAN ZEELAND T22 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers HULST - De poging van de gemeente Hulst en het Hulster ziekenhuisbestuur om de bouwplannen te torpederen voor het nieuwe centrumzie- feenhuis in Terneuzen is mis lukt. De Raad van State heeft het verzoek afgewezen om schor sing van het besluit waarin de staatssecretaris het licht voor de nieuwbouw op groen heeft gezet. Gemeente en ziekenhuis vonden dat ze door de goed keuring direct in hun belan gen geschaad werden. Immers, de bouwplannen gaan ervan uit dat het Hulster ziekenhuis wordt opgedoekt en zover is bet nog niet. De Raad van State vindt echter dat de Hul stenaren te vroeg alarm heb ben geslagen. Er komt, zo wordt geredeneerd, te zijner iijd nog genoeg gelegenheid om in beroep te gaan tegen sluiting van het Hulster zie kenhuis. Dan krijgen de Hul stenaren alle kans om hun ar gumenten op tafel te leggen. Omdat dat sluitingsbesluit er nog moet komen, ziet de Raad van State nog geen re den om de Terneuzense nieuwbouw een halt toe te roepen. De staatsecretaris heeft eerder te kennen gege ven eerst de kroonuitspraak af te wachten voordat hij met het sluitingshfiduit op de proppen komt. Nu cue uitspraak er ligt verwacht men in Hulst dat het besluit tot sluiting iedere mo ment kan vallen. Daartegen wordt dan meteen weer be roep aangetekend. Een en ander brengt het zie kenhuisbestuur toch wel in een lastige situatie, als het gaat om deelname aan de fusie van de Zeeuwsvlaamse zie kenhuizen. Zoals bekend zijn Terneuzen en Oostburg het met elkaar eens. Ook Hulst heeft nu laten weten te willen toetreden, maar wel onder voorwaarde dat men verder gaat met de strijd voor het be houd van het ziekenhuis. Se cretaris F. Francken van het Hulster ziekenhuis verwacht dat er nog wel een 'flink rob bertje gevochten' zal moeten worden voordat Hulst inder daad met de fusie mee doet. Immers, bij het uitwerken van de fusie gaan Terneuzen en Oostburg uit van twee zieken huizen en een polikliniek in Hulst. In Hulst blijft men voorlopig uitgaan van een drie ziekenhuizenmodel. Francken is niet bang dat het Hulster ziekenhuisperso neel met lege handen blijft, nu Oostburg en Terneuzen samen al een eind op weg zijn. „De notariële acte moet binnen zes maanden gepasseerd worden, met mogelijkheid om dat nog eens zes maanden uit te stel len. Dan pas is de fusie een feit". In die tussentijd gaan de twee een sociaal plan en een formatieplaatsenplan uitdok teren. „Maar in de bepalingen is opgenomen dat als Hulst alsnog zal toetreden er een nieuw formatieplan wordt ge maakt. Rekening houdend met de belangen van het Hulster personeel". Wethouder De Rechter uit gemeentepolitiek Van onze corresponden te SINT-NIKLAAS - In de kantoren van de Natio nale Bank te Sint- Niklaas is tot 18 januari de geldgeschiedenis van het Land van Waas in beeld gebracht. De expositie 'Van muntslag tot muntschat' geeft de bezoeker een idee van de evolutie van het metaal- en papier geld van de laatste twee duizend jaar. Zo is er de vermaarde schat van Belsele te zien, met Ro meinse munten, het geld uit de duistere middel eeuwen en dat van de verlichte moderne tijd. Bovendien is er een over zicht van het Wase nood geld dat tijdens de twee wereldoorlogen werd uit gegeven. De tentoonstel ling is dagelijks geopend van 9 tot 13 uur en op woensdag en vrijdag ook nog van 14 tot 19 uur. Zondags gesloten. De toe gang is gratis. Van een onzer verslaggevers HULST - Wethouder mr. E. de Rechter, aan voerder van de lijst Gemeentebelangen in de Hulster gemeenteraad, heeft besloten zich bij de komende raadsverkiezingen niet meer her kiesbaar te stellen. Hij stapt uit de gemeentepolitiek, omdat het voor hem niet langer goed mogelijk is de groeiende werk zaamheden binnen zijn advokatenpraktijk te combi neren met de toenemende aandacht die het wethou derschap vraagt. De heer De Rechter is nu wethouder van sociale zaken, welzijn, volksgezondheid en cultuur. Een portefeuille waarin ontwikkelingen elkaar in snel tempo opvolgen en waarbij alleen al het bijhou den daarvan een tijdrovend karwei is. „In al die sectoren is er de afgelopen jaar veel werk bijgekomen. In de tijd dat er nog meer geld te besteden was, ging het allemaal wat gemak kelijker, maar nu komt er heel wat bij kijken om het beschik bare geld zo goed mogelijk te besteden. Ik doe mijn wethou- derstaak erg graag, maar ik ben nu op een moment geko men dat ik een keuze moet maken. En dan is de advoca tuur toch mijn grote liefde". Bevestiging G. Naessens: lijsttrekker. E. de Rechter: .advocatuur foto's archief de stem WG&AD VOOR ZUIDWEST NEDERLANO Kantoren "i Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnum mers op pagina 2. Openingstijden: 830-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jan sen (piv. chef), Emile Calon, Co Meertens, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, Eugène ^erstraeten. 'Middelburg: Henk Postma. Goes: Aad van der Wouden. Advertentie-expl. 'dspecteur Zeeland: C. Me nu, privé 01150-95839. Zij voornemen stond al min of meer vast, maar na het re cente onverwachte overlijden van zijn vader, die tot het laatst in de advocatuur werk zaam was, is de noodzaak van dat besluit bevestigd. De heer De Rechter heeft vanaf 1970 met een korte onderbreking in de gemeenteraad zitting en is sedert 1978 wethouder. Actief De Lijst Gemeentebelangen blijft in de gemeentepolitiek actief en zal ook weer aan de komende verkiezingen deelne men. Lijsttrekker wordt G. Naessens, die al sinds 1966 in de gemeenteraad zitting heeft. „Wij hebben er niet aan ge twijfeld dat we verder moeten. Er is de laatste jaren nogal wat discussie geweest over persoonlijsten en belangen groepen in de gemeenteraad, maar we vinden dat we bin nen de raad een waardevolle functie vervullen. Ons motto is geen landspolitiek in de ge meente, maar je inzetten voor de inwoners van Hulst. Uit het feit dat we een vast kiezerspo tentieel hebben, blijkt dat Ge meentebelangen wel degelijk bestaansrecht heeft". Verlies De heer Naessens noemt het vertrek van De Rechter niet alleen een verlies voor de frac tie, maar ook voor de Hulster gemeenschap. „Wij houden ons in de raad niet bezig met politieke spelletjes, maar hou den ons aan de feiten. Stijl Vandaar dat we ook menig maal voor de mensen minder leuke, maar wel noodzakelij ke, voorstellen gesteund heb ben. Dat is onze stijl en wet houder De Rechter is daar het voorbeeld van. Wij willen de door hem ingeslagen weg voortzetten". Overigens gaat De Rechter niet geheel voor de fractie 'verloren'. „Ik blijf voor hen beschikbaar als adviseur". Vogelclub De Nachtegaal zette vier jubilarissen in het zonnetje Van een onzer verslaggevers NIEUW-NAMEN - De vogelvereniging De Nachtegaal in Nieuw-Namen heeft vier trouwe leden van de vereniging gehuldigd. Onder hen twee van de op richters, J. de Clercq en R. Bleijenberg, die beiden 31 jaar lid zijn. In het verleden is er het eigenlijk nooit van gekomen om deze twee 'pio niers' te huldigen, maar nu zag het be stuur een mooie aanleiding om ze in het zonnetje te zetten. Immers, er zijn ook twee jubilarissen te weten de heren H. Serie en W. Goossens. De vogellief hebbers zijn dit jaar 25 jaar lid van de vereniging en doen al die tijd onafge broken mee aan de jaarlijkse tentoon stelling. De jubilarissen mochten uit handen van districtvoorzitter J. van de Walle van de Nederlandse Bond van Vogel liefhebbers (NBW) een onderschei ding in ontvangst nemen. De dames - foto round van damme kregen een bloemetje. Van de Walle voegde er de hoop aan toe dat de jubi larissen de vereniging nog vele jaren tot steun mogen zijn. Voorzitter L. de Vos van de Nachtegaal toonde zich tij dens de bijeenkomst zeer tevreden met de gang van zaken binnen de vereni ging, die nog steeds groeit. Dat bleek vorige week weer, toen er een record aantal vogels werd binnengebracht voor de jaarlijkse tentoonstelling. De prijzen daarvan werden zaterdag uit gereikt. Van een onzer verslaggevers HULST - Liefhebbers van goede amateurblaasmuziek voor harmonie en fanfare kunnen zondag hun hart op halen in gemeenschapscen trum Den Dullaert te Hulst. Daar wordt die dag net Bondsconcours gehouden, ge organiseerd door de plaatse lijke Koninklijke Stedelijke Harmonie, in samenwerking met de R.K. Westbrabantse en Zeeuwse Muziekbond. Van een onzer verslaggevers HULST - De afdeling Hulst van de Bouw- en Houtbond FNV houdt maandag een dis cussie-avond, aanvang 19.30 uur in zaal Tiffany. Vooral zal worden gesproken over het Rechten Beheer Systeem (RBS), dat vorig jaatr in de plaats is gekomen van de va kantiebonnen. Bij het bestuur zijn daarover nogal wat klachten binnengekomen. Voorts wordt de vraag behan deld: wat is erfpacht en hoe zit het eigenlijk in elkaar? Over deze onderwerpen zal bondsbestuurder Jan de Nijs het een en ander uit de doeken doen. Vervolgens is er dan ge legenheid tot discussie. Na mens het distrikt Goes is dis- triktbestuurder G. Klein aan wezig. Acht muziekgezelschappen uit Zeeuwsch-Vlaanderen ko men er hun beste beentje voorzetten. De driekoppige jury zal daarbij de punten toe kennen. De acht korpsen, to taal zo'n 350 muzikanten, heb ben de laatste maanden inten sief geoefend. De fanfare Eikels Worden Bomen bijt om 14.30 uur de spits af, gevolgd door de Scheldezonen uit Nieuw-Na men. Om 15.00 uur is het de beurt aan de organiserende Hulster Harmonie. Het mid dagprogramma wordt afgeslo ten door fanfare Excelsior uit Terhole. Rond 16.30 worden de uitslagen bekend gemaakt. Na de pauze is het om 18.30 uur de beurt aan Vrijheid Eendracht uit Lamswaarde, gevolgd door de muziekver eniging Heikant. Daarna tre den in de hoogste afdeling om 20.00 uur de fanfare Weldoen Door Vermaak uit Clinge en de Koninklijke Harmonie St. Cecilia uit Kloosterzande op. De uitslagen zijn bekend rond 21.30 uur. De entreeprijs voor het concours bedraagt 5 gul den. Kinderen en houders van een Pas 65 mogen voor de helft naar binnen. In totaal kunnen de liefhebbers genieten van vijf uur uitstekende muziek. HEIKANT - 't Heike, 51 schutters: hoge vogel: R. Wilking, Hulst; eer ste zijvogel: V. Ivens, St.-Jansteen; tweede zij vogel: J. de Waal, Koe wacht; grootste aantal (5): P. de Jonghe, Heikant. HEIKANT - Zaal Th. de Block, 71 schutters: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; eerste zij vogel: W. Martens, Heikant; tweede zij vogel: mevrouw Gijzel, Hulst; grootste aantal (4) H. van Waes. Van onze duivensport-medewerker HULST - Met het winnen van twee kringkampioenschappen en de snelheidstrofee, kan Th. de Block uit Heikant terugzien op een succesvol vliegseizoen 1985. De lokaalhouder van de postdui venvereniging De Postduif te Heikant, behaalde het fondkam pioenschap in de categorie jonge duiven met 4970 punten vóór T. Taelman en zoon uit Hulst. Hij werd ook eerste bij de oude dui ven met 1495 punten vóór W. Laurtt uit St.-Jansteen met 1370 en P. d'Hondt uit Hulst met 1157 punten. Kampioenschap oude duiven op de vaste voetring: 1. Ed. van Goethem, St.-Jansteen 781 punten; 2. Th. de Block, Heikant 724; 3. W. Lauret, St.- Jansteen 704 punten. Idem jaarlingen: 1. J. Verheijden, St.-Jansteen 537; 2. Th. de Block, Heikant 396; 3. J. Verheijden, St.-Jansteen 376. Fondkampioenschap op vaste voetring: 1. Ed van Goethem, St.-Jan steen 5563; 2. P. Antheunis, Hulst 4844. Aangeduid jaarlingen: 1. T. Tael man en zoon, Hulst 724; 2. P. de Caluwé, Graauw 423; 3. J. Verheijden, St.- Jansteen 391 punten. Het jeugdkampioenschap in kring Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen werd dit jaar gewonnen door D. van de Borgt uit Klooster zande. Van een onzer verslaggevers HULST - De PvdA-Hulst/ Hontenisse heeft B en W van Hulst in overweging gegeven bij de herbezetting van ge meentelijke banen ook te den ken aan mensen die minstens twee jaar werkloos zijn en ouder zijn dan 45 jaar. Deze categorie werklozen komt, vanwege hun leeftijd, nog maar moeilijk aan een nieuwe baan. Daarom willen de socialisten deze personen voorrang verlenen bij het op vullen van vacatures. Ze oppe ren de helft van de banen te geven aan oudere en langdu rig werklozen. Muziekcursus - In Axel is de ZVU een muziekcursus ge start, genaamd 'weten wat je hoort'. De cursus duurt acht lessen van twee uur. Voor in formatie kan men terecht bij de stichting ZVU, Weststraat 65 in Axel. Tevens kan men hier informatie krijgen over de cursussen volksinstrumen ten bouwen en eenvoudig ko ken. Soos - De soos voor alleen staanden Axel en omgeving houdt zaterdag een bijeen komst in gemeenschapscen trum De Vlaschaard te Koe wacht, aanvang 20.00 uur. Er wordt bingo gespeeld, een lo terij gehouden en gedanst op muziek van het orkest The Williams. Kaarting - Kaartclub Ons Ge noegen hield een clubkaarting. Uitslag bieden: 1. Carlos Am- brosini, 2. mevrouw Kayser, 3. Theo van Aalten, 4. Wim de Jager, 5. Rinus Verhelst. Stand: i. Leen de Kraker 171 punten, 2. Rinus Verhelst 171, 3. Adrie Scheele 169, 4. Ko Scheele 161, 5. Wim de Jager 159 punten. Uitslag jokeren: 1. mevrouw Verhelst, 2. me vrouw Kavser, 3. mevrouw De Pooter. Stand jokeren: 1. me vrouw Verhelst 75,2. mevrouw Kayser 71, 3. mevrouw Bosch 62 punten. Kernenergie - De Werkgroep Kernenergie Zeeuwsch- Vlaanderen vergadert maan dag 11 november in café De snelle Duif te Clinge. Aanvang 20.00 uur. Kaarting - In café De Gouden Kroon werd een prijskaarting gehouden waaraan 37 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. L. de Smet, 2. W. de Block, 3. K. Ivens, 4. R. van den Branden, 5. E. Praet. Kaarting - In café De Smidse wordt zondag een serieprijs- kaarting gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor de carnavalsvereniging De Bernhardklinkers. Zoals ge bruikelijk zijn er voor deze kaar ting prijzen in natura. De kaarting begint om 14.00 uur. Pierwedstrijd - Bij gelegen heid van de Wapenkermis werd in café De Gouden Kroon een pierwedstrijd ge houden. Uitslag: 1. J. Ferket, 2. F. Ferket, 3. F. Dobbelaar. Reisje - De Algemene Neder landse Bond voor Ouderen af deling Heikant houdt op veler lei verzoek donderdag 7 no vember een reisje. Via de ex- presweg Zelzate gaat het naar Lembeke waar een excursie aan een koekjesfabriek wordt gebracht. Vervolgens trekt men via de Krekenroute langs Watervliet, St.-Jan in Erege- mo, Boekhoute en Bassevelde met middagpauze in cafetaria Nele in het bosrijke gebied van Lembeke. De tocht wordt beëindigd in Ertvelde met een bezoek aan de ontspanning zaak van Eddy Wally. Opgave voor deze reis is nog mogelijk op de bekende adressen. Kaarting - In gemeenschaps centrum 't Heike werd aan kaarting gehouden. Uitslag: 1. G. Herrewegh, 2. J. van den Enden, beiden Hulst, 3. J. Thuij, Heikant. Prijskaarting - Aan de prijs kaarting bij Ron de Vilder de den 41 kaarters mee. Uitslag: G. de Schepper, 2. G. Voet, 3. mevrouw Van Mullem, 4. me vrouw De Burger, 5. J. van de Voorde. Gemeenschapschapsdienst - Zaterdagavond wordt een ge meenschapsdienst gehouden in de kapel van de Blaauwe Hoeve. Het thema is 'Allerhei ligen, Allerzielen, Titus Brandsma'. Medewerking wordt verleend door combo en jongerenkoor. Aanvang 19.00 Gouden bruiloft - Vrijdag viert het echtpaar Petrus Schelfhout en Eliza Schelf hout-de Kort het gouden hu welijksfeest. Om drie 's mid dags is er in de Willibrordus- basiliek een plechtige eucha ristieviering. Daarna wordt het feest voortgezet in zaal De Eendracht aan de Stations weg, waar van 19.00 tot 20.30 uur gelegenheid is om het gou den paar te feliciteren. Bingo - De voetbalvereniging SDO houdt zaterdag een bingo-avond in café-restau rant De Vier Jaargetijden, aanvang 20.00 uur. Bal - Zaterdag wordt een dis- co-avond gehouden met mede werking van Equinox. Aan vang 20.00 uur het het gemeen schapscentrum De Kauter. Basisschool - Vrijdag gaan de deuren van de basisschool van Spui open voor het publiek. Het is die dag een beetje feest, omdat de aanpassing aan het nieuwe basisonderwijs gerea liseerd is. Sinds het nieuwe schooljaar kent de school in Spui ook een kleutergroep, zo dat ook de allerkleinsten op het dorp kunnen blijven. Vrij dagavond om 19 uur kunnen ouders en andere belangstel lenden een kijkje in de aange paste school komen nemen. Meteen kan men dan ook de leermiddelen voor de kleuter groep, die juist zijn binnenge komen, bekijken. Als onder deel van de feestelijkheden wordt om 20.00 uur de naam van de school onthuld. EHBO - In gemeenschapscen trum De Warande worden za terdag EHBO-jeugdwedstrij den gehouden. Zeventien teams uit de regio doen mee. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur en belangstellenden zijn welkom. Gezinsmis - In de parochie kerk van de H.-Johannes de Doper wordt zondag een ge zinsmis gehouden rondom de doop van twee kinderen. De gezangen worden verzorgd door het kinderkoor van de Aloysiusschool. Oud papier - De voetbalver eniging Vogelwaarde haalt zaterdag vanaf negen uur 's morgens weer oud papier op in Vogelwaarde en Hengstdijk. Het doel dat de PvdA daar bij voor ogen heeft is dat de gemeente het voorbeeld geeft aan alle bedrijven in de streek, om in de toekomst meer per spectief te kweken voor deze groep mensen. „Het is niet ons doel in dit jongerenjaar ver schillen aan te brengen in de kansen van de inwoners van Hulst", zo schrijft de afdeling. „Integendeel, waar wij naar streven is een gelijke kans voor een perspectiefloze werk loze en daarbij is dit de eerste aanzet". Zoals, bekend willen B en W van Hulst met de herbezet- tingsgelden die men van het rijk krijgt zes nieuwe mede werkers aantrekken. Dat komt neer op een herbezetting van 75 procent ten gevolge van de arbeidsduurverkorting (ADV). „Een ADV die aanvan kelijk gericht is op het schep pen van banen en het gedeel telijk oplossen van de werk loosheid, is voor de PvdA naar tevredenheid in dit voorstel uitgevoerd", steken de socia listen het college een pluim op de hoed. Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - De dorps raad van Nieuw-Namen houdt maandag 4 november een openbare vergadering in het gemeenschapscentrum De Kauter. De inwoners van Nieuw- Namen kunnen dan meteen ook nader kennis maken met de nieuwe burgemeester van Hulst, mr. F. Jacobs. Punten die tijdens de bijeenkomst aan de orde komen zijn de leef baarheid, verzorgingsstaat, woningbouw, riolering, ver keerssituaties, het sport veldje, het speelpleintje voor de kin deren, het postkantoor en de kabeltelevisie. Alle dorpsbe woners zijn welkom. De ver gadering begint om 19.30 uur.

de Stem | 1985 | | pagina 15