'Geen nieuwe leden voor EG' 'Voor 2000 nog basisinkomen' Leegstand van bedrijfspanden flink gedaald 4Lid Centrumpartij hoort niet in onderwijs thuis' ONRUST NA KRAKERSRELLEN IN AMSTERDAM DUURT VOORT Fans Wubbo Ockels op weg naar Cape Canaveral Aankomst Russische dissidente vertraagd Europees vliegtuig als opvolger F16 oetstuk 'ans Agenda DINSDAG 29 OKTOBER 1985 BINNENLAND VAN HOUWELINGEN: ONTSLAG DOCENT VOOR AMBTENARENRECHTER Cestodaprijs voor Hugo Claus Popfestival gestopt na te groot succes VOORZITTER LUBBI VAN VOEDINGSBOND FNV: Drie kwart scholen heeft zeggenschapsraad Brinkman wil zendmachtiging voor tien jaar pen geen straaljagers." Nee, maar bij het CDA ee van de ruim tweehon- rd amendementen aan- ard - en dan nog op onder schikte punten) brengen ze Ifs tot in cijfers achter de mma geen koerscorrecties t stand. „Alles wat omhoog moet at omhoog; alles wat om- ag moet omlaag," zo stelde nancieel specialist van de D Rudolf de Korte tijdens algemene beschouwingen st. Waaronder hij waar hijnlijk de sterk slinkende nhang van de WD niet greep. De concurrentie met deze alitiepartner - hoe hard ij pels ook het kabinetsbe- id als WD-beleid blijft aimen - kan er in ieder ge- al de diepere achtergrond 'et van zijn dat de CDA hterban haar leider zó kri- ekloos op een voetstuk aatst. Daarvoor is de WD, 'e tot minder dan twee rde van haar huidige om- ng dreigt te worden gere- ceerd, té ongevaarlijk. Los van politieke voorkeu- n, mag het CDA een 'euwe regeerperiode zeker voorhand niet worden isgund. Maar Lubbers moet gelijk oppassen, dat de ornaamste bedreiging voor 'jn politiek handelen niet in et CDA zélf ligt. erplaatsbaar zijn. Ze zijn obiel als een booreiland. Ze ijn eerder verplaatsbaar an mobiel." Een gesprek op donderdag et de top van het regerings- rsbureau Tass levert ook al een afwijkend beeld op. De ilitair commentator van ass, Bogatsjov, geeft uit ichzelf een cijferopstelling an aantallen raketten in ost en West, die exact klopt et de Amerikaanse bron en waarop Nederland zich erlaat. Maar ook hij laat ich niet verleiden tot het oemen van aantallen SS- O's in het Aziatische deel, 'aarom zouden we dat jullie oeten vertellen? De Ameri kanen, jullie vrienden, zeg en jullie nog niet eens hoe- eel raketten zij bezitten. Zo ngeveer verweert hij zich. f de Nederlandse beslissing an belang is en zo ja waar m? „In mijn visie - Gorbatsjov 1 nodig af van deze wapen ace - hebben jullie nu de ans een eerste stap te zetten, iemand gelooft toch in ont- apening door het plaatsen an Amerikaanse raketten? aar ook op grotere schaal is et Nederlands besluit van lang. Nee, niet voor de Ne erland-Sowj et-relatie. Wel oor het hele veiligheidscon- ept in Europa. Er is nu een elegenheid voor een NAVO- id om een eerste stap te zet- n op de weg naar ontwape ïng." Ook een kans om een eer te breuk in de NAVO-soli ariteit te veroorzaken? Bogatsjov: „Wij zijn niet einteresseerd in het splitsen an de NAVO." Wat heeft Gorbatsjov be- oeld toen hij in Parijs zei, at in het Europese deel van e Sowjet-Unie extra ge- laatste SS-20's aan de ope- ationele sterkten zouden orden onttrokken? Bogats- v: „Niet dat ze naar Azië uilen worden overgebracht, e worden 'fased out', ze zul- en 'no longer on battle duty' piin" Ze worden ontmanteld? De installaties, de comman- ioposten, de faciliteiten zul- en binnen twee maanden intmanteld worden." af en toe wat opspelende le zer. De aanhangers van toe passing van de nota van Van ier Reijden op de interne luishouding van de Kamer waar zonder veel moeite vijf verkoopadressen van sterke drank te vinden zijn) voeren als argument aan dat iet parlement een voor beeldfunctie heeft; de tegen- tanders dat ieder zijn eigen verantwoordelijkheid heeft en dat een onschuldig aperi- ;iefje er toch niet meteen toe ïoeft te leiden dat de afge vaardigden zich klapwie kend in plaats van lopend door de gangen voortbewe gen. Eén ding staat vast: wie zich nog herinnert hoe hoog de discussies opliepen toen in de Kamer het aantal par keerplaatsen bij de nieuw bouw aan de orde was, kan ervan op aan dat ook het drankdebat nog niet is afge rond. DE Tweede Kamer heeft deze week als hoofdmoot de behandeling van de begro tingen van Landbouw en Milieubeheer (morgen en donderdag). Vandaag is, na een reeks stemmingen, de toetreding van Spanje en Portugal tot de EG het be langrijkste gespreksonder werp. De Eerste Kamer heeft weinig bijzondere onder werpen op de agenda. T28 PAGINA 3 DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Van Houwelingen van Defensie heeft een voorkeur voor een Europees gevechtsvliegtuig als opvol ger voor de F16. De vervanging van de FI6 gaat overigens pas tegen het eind van de jaren negentig spelen. De concurrentie van gelijkwaardige Ameri kaanse vliegtuigen is overigens niet bij voor baat uitgesloten, zo heeft Van Houwelingen in antwoord op schriftelijke vragen van de PvdA-fractie laten weten. Vier Europese landen (Engeland, West- Duitsland, Italië en Spanje) zijn momenteel bezig met het ontwikkelen van een Europees gevechtsvliegtuig. Frankrijk deed tot voor kort ook mee, maar haakte af na meningsver schillen over het te ontwikkelen vliegtuig-ty pe. Frankrijk zal nu mogelijk een eigen vlieg tuig gaan ontwikkelen. De voorkeur voor een Europees gevechts vliegtuig als opvolger van de F16 past volgens de staatssecretaris in het huidige beleid van materieelaanschaffingen, waarbij de ontwik keling en produktie bij voorkeur in een Euro pees samenwerkingsverband worden gereali seerd. Van Houwelingen benadrukt overigens dat, hoewel de Nederlandse overheid of de indu strie niet betrokken zijn bij de twee Europese vliegtuigprojecten, er in het materieelbeleid gestreefd wordt naar een vroegtijdige deel name van de Nederlandse industrie. Dit soort projecten kunnen een gunstige uitwerking hebben op de technologische ontwikkeling bij de betrokken industrieën, aldus Van Houwe lingen. Van een onzer verslaggevers BREDA VLISSINGEN - In Noord-Brabant is tussen september 1984 en septem ber 1985 de leegstand van bedrijfspanden flink ge daald: van 310 naar 237. Deze provincie volgt daarmee de landelijke trend die volgens een recente en quête eenzelfde ontwikke ling laat zien. In dit afgelo pen jaar werden in Noord- Brabant 63 kantoorpanden opnieuw bezet. Eind septem ber stonden nog 109 kanto ren leeg. In dezelfde periode daalde de leegstand van bedrijfs ruimten met 49 naar 297. Wat winkels betreft was sprake van de verhuur van 14 winkels. Zeeland In Zeeland is sprake van een tegengestelde ontwikke ling: de leegstand groeide. Er stonden eind september 2 kantoorpanden in deze pro vincie leeg. Vorig jaar sep tember waren alle panden nog verhuurd. Alleen de leegstand van winkels en showrooms is gedaald: van 5 in september vorig jaar tot 2 in september dit jaar. In het hele land is sprake van een sterke toename van de verhuur van bedrijfspan den. Door forse huurverla- gingen komt het rendement van de beleggers onder sterke druk te staan. Uit de enquête van het Fi nancieel Dagblad onder 150 makelaarskantoren (waar onder alle grote) blijkt dat de leegstand van kantoren vergeleken met september 1984 met gemiddeld 22 pro cent daalde. Voor bedrijfs ruimten daalde de leegstand met 25 procent en voor win kels zelfs met 39 procent. Uit het onderzoek blijkt verder dat de daling van de leegstand in de grote steden achterblijft bij de rest van het land. UTRECHT (ANP) - „De opvattingen die De Wijer er als vooraanstaand lid van de Centrumpartij op na houdt zijn discriminerend en gevaarlijk. Iemand die dergelijke op vattingen huldigt kan niet op verantwoorde wijze lesgeven op welke school dan ook. Een leraar is geen rij-instructeur Steun voor beleid Van Thijn Burgemeester Van Thijn tijdens zijn persconferentie. - FOTO ANP Delinquenten EEN ad hoe werkgroep zal in opdracht van het ministerie van Justitie voorstellen doen over verbetering van de bewa king van vluchtgevaarlijke delinquenten in gesloten in richtingen. Daarbij zal vooral aandacht worden besteed aan mogelijkheden van concentra tie en spreiding al dan niet in combinatie met roulatie van deze categorie van delinquen ten. Drugs OP Schiphol is het afgelopen weekeinde drie kilogram co caïne en een kilogram heroïne onderschept. In verband hier mee zijn twee aanhoudingen verricht. Dit heeft een woord voerder van de rijkspolitie Dienst Luchtvaart, waar de zaken in onderzoek zijn, maandag meegedeeld. Kerken ALS MENSEN op grond van de uitspraken van de kerken tegen de plaatsing van kruis raketten in Nederland tot da den van burgerlijke ongehoor zaamheid overgaan, dan zou den de kerken daarvoor niet anders dan respect moeten hebben. De kerken kunnen een matigende invloed uitoefenen door erop te wijzen dat zij ge weld nooit goedkeuren. Dat verklaarde de voorzitter van de Raad van Kerken in Neder land, prof.dr. D.C. Mulder, maandag voor de NCRV-ra- dio. Gelijke behandeling DE belangenvereniging van homoseksuelen COC wil bij zondere scholen wel toestaan onderscheid te maken óp grond van godsdienst en le vensovertuiging, maar niet op andere gronden, zoals seksuele voorkeur of burgerlijke staat. Het maken van onderscheid - bijvoorbeeld bij het aannemen van personeel - moet boven dien beperkt blijven tot de werksfeer en mag zich niet uitstrekken tot de persoonlijke levenssfeer. Het COC presen teerde zaterdag tijdens een manifestatie in Utrecht een eigen wetsvoorstel gelijke be handeling, waarin genoemd standpunt is vermeld. Kustuitbreiding HET plan om de kust tussen Scheveningen en Hoek van Holland uit te breiden ten be hoeve van woningbouw, kan teren en bedrijfsterreinen, glastuinbouw en recreatie en toerisme is bij de betrokken instanties met zeer weinig animo ontvangen. Dit blijkt fit een onderzoek dat het Ne derlands Economisch Instituut (NEI) in opdracht van het da delijks bestuur van de provin cie Zuid-Holland heeft uitge voerd. BROEK IN WATERLAND (ANP) - De Cestodaprijs 1985 'voor het moeiteloos beoefenen van de Nederlandse taal in al haar genres' is toegekend aan de Vlaamse dichter-roman- cier-toneelschrijver Hugo Claus. Dit heeft jurylid Nico Scheepmaker maandag mee gedeeld. Het is de twaalfde keer dat de Cestodaprijs (de enige veel- zijdigheidsprijs in Nederland) wordt toegekend. Eerder ging de Cestodaprijs naar Gerrit Komrij (1975), Herman Pieter de Boer, Harry Mulisch, Hugo Brandt Corstius, Kees van Kooten, K. Schippers, Annie M.G. Schmidt, Cees Noote- boom, G. Buddingh' en (vorig jaar) Mies Bouhuijs. ROTTERDAM (ANP) - Het Pandora Music Box-festival in Rotterdam houdt op te be staan wegens 'de volledig uit de hand gelopen publieke be langstelling van dit eens zo elitaire gebeuren'. Nu de kaarten voor het fes tival dit jaar binnen een dag waren uitverkocht, heeft de organiserende stichting beslo ten het festival op te heffen. Het festival dat sinds 1983 jaarlijks in De Doelen werd gehouden, was oorspronkelijk bedoeld om onbekende pop groepen een kans te geven. De optredens werden gelardeerd met ludieke manifestaties zo als het laten langstrekken van een begrafenisstoet, een rond leiding voor Japanse toeristen tijdens de concerten en een schaapskudde die zich door het publiek een weg baande. Ook de voorwaarde dat alle bezoekers van het festival zich moesten laten fotograferen, trok veel aandacht. Bestuurslid Visser ziet de 'nogal overdreven en onge nuanceerde manier' waarop VARA en VPRO de popgroe pen onder de aandacht van de luisteraars bracht als belang rijkste oorzaak voor de enorme belangstelling. AMSTERDAM (ANP) - „Er is geen sprake van dat de eisen van de krakers worden in gewilligd Burgemees ter Van Thijn van Am sterdam zei dit maandag avond na afloop van een besloten overleg met de fractievoorzitters in de hoofdstedelijke gemeen teraad in de commissie openbare orde. De fractievoorzitters be tuigden 'in grote lijnen' steun aan het beleid van de burge meester wat betreft de aanpak tot nu toe van de krakers uit de Staatsliedenbuurt en hun medestanders. De burgemees ter sprak eerder op de dag met de hoofdofficier van justitie en de hoofdcommissaris van poli tie. Van Thijn kondigde aan dat de Amsterdamse politie om bijstand uit andere gemeenten zal vragen als de krakersrel len op dezelfde wijze doorgaan als de afgelopen dagen. De in terne beveiliging van vitale overheidsgebouwen in de hoofdstad zal in elk geval worden 'geïntensiveerd', aldus Van Thijn. In het driehoeksoverleg tus sen burgemeester, de hoofdof ficier en het hoofd van de poli tie, is volgens Van Thijn be vestigd, dat niet getornd wordt aan het bestuurlijke en justi tiële beleid ten aanzien van ontruimingen, ook niet wat betreft de Staatsliedenbuurt. De burgemeester ontkende dat de tegenstellingen tussen de bewoners van de buurt en de overheid groter zijn gewor den. De meeste buurtbewoners willen de escalatie van nu niet, meent Van Thijn. „Alleen de daar gevestigde krakers zijn aan de agressieve kant", aldus de burgemeester. De ongeregeldheden van de laatste dagen waren overigens voor de voorzitter van de Am sterdamse afdeling van de Ne derlandse Politiebond, W. Duursma, aanleiding nog eens te pleiten voor een verbetering van de inkomsten van de poli tieman in de hoofdstad. Voor de KRO-radio zei Duursma dat de Amsterdamse agent best meer mag verdie nen dan een collega uit de pro vincie. De in verhouding her haaldelijk grote werkdruk, de zware onderbezetting, .12- urige werkdagen en soms let terlijk honderden overuren per jaar mogen best worden gekoppeld aan betere betaling dan elders in het land, aldus Duursma. De schade door krakers in de hoofdstad is in de nacht van zondag op maandag beperkt gebleven tot 2 brandjes. In een gebouwtje van het GEB aan de Haarlemmerweg ontstond brand, mogelijk door een mo- lotov-cocktail. De schade was volgens de politie niet noe menswaardig. In Haarlem hebben onbe kenden gisternacht bij vier gebouwen brandbommen ge plaatst. In twee gevallen bleef de schade beperkt, in de ove rige gevallen is volgens de po litie sprake van enige schade. Er hebben zich geen persoon lijke ongelukken voorgedaan. De daders zijn gevlucht. SCHIPHOL (ANP) - Om de lancering van de spaces- huttle met aan boord de eerste Nederlandse astronaut Wubbo Ockels morgen ter plaatse mee te maken, zijn maandagmiddag 85 fans van de ruimtevaarder van Schiphol naar Atlanta vertrokken. Vanaf de perstribune zullen zij de lancering op Cape Canaveral gadeslaan. Gehuld in T-shirts met de naam van Ockels en de spaceshuttle en uitgerust met grote spandoeken liet de groep reizigers op Schiphol weinig twijfel bestaan over het doel van de reis. Ook Ockels broer Jan Hendrik en zuster Marjet ma ken deel uit van de groep, evenals enkele Belgen. De lancering zal ook worden bijgewoond door prin ses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven. Op weg naar hun vliegtuig werden ze gistermiddag opgewacht door de fans van Wubbo Ockels. Het prinselijk paar kreeg daarbij enkele T-shirts overhandigd. - FOTO ANP Van een onzer verslaggevers SCHIPHOL - De uit haar land gezette Russische dissidente Irina Grivnina heeft Nederland gisteravond niet bereikt, zoals de bedoeling was. Een sneeuwstorm in Moskou en motorstoring aan het vliegtuig van de Oostenrijkse luchtvaartmaatschappij, waarmee zij en haar gezin de Sowjet Unie hebben verlaten, deed haar stranden in Wenen. Een aansluitende vlucht naar Amsterdam was niet meer mo gelijk. Het Nederlandse Boekowski-comité hoopt mevrouw Grivnina vandaag rond het middaguur op Schiphol te verwel komen. Nederland heeft toegezegd, dat het gezin van Irina Grivnina, jhaar man Wladimir Neplechowitsj en hun twee dochters in ons land welkom is. Mevrouw Grivnina moet de Sowjet Unie voor eind oktober hebben verlaten: haar is het Russische staatsbur gerschap ontnomen. Zij heeft jarenlang actie gevoerd tegen het misbruik van de psychiatrie in haar land voor politieke doeleinden. Zware inter nationale druk op Rusland, inclusief een actieve rol daarin van alle Nederlandse politieke partijen, voorkwam dat strengere maatregelen tegen haar werden genomen en dat zij haar land kon verlaten. DEN HAAG - De CDA Tweede Kamerfractie vindt dat deze eeuw geen nieuwe le den moeten worden toegelaten tot de EG. .Anders groeien wij ons dood," aldus gisteren het CDA-Kamerlid Van der Lin den tijdens een commissiever gadering, waarin het Neder landse EG-voorzitterschap, eerste helft volgend jaar, werd voorbereid. Volgens Van der Linden is het noodzakelijk dat de EG in tern eerst de samenwerking verdiept, voordat (na de toe treding van Spanje en Portu gal per 1 januari aanstaande) nieuwe leden kunnen worden toegelaten. Meyer (PvdA) en Weisglas (WD) wezen Van der Linden erop dat als bijvoorbeeld de Noren de wens tot toetreding te kennen zouden geven, de 'twaalf' een dergelijk verlan gen alleen op grond van het EG-verdrag al niet kunnen negeren. Minister Van den Broek (Buitenlandse Zaken) sloot zich formeel bij deze zienswijze aan, maar voegde eraan toe niet graag te zien „dat de gemeenschap op af zienbare termijn met nieuwe toetredingsonderhandelingen zou worden belast". Tijdens het overleg drong de vaste Kamercommissie voor Buitenlandse Zaken erop aan veel aandacht te besteden aan de versterking van de interne markt, vermindering van het begrotingstekort, bevordering van de samenwerking tussen de twaalf en opheffing van de grensbelemmeringen. Daar naast, vindt de Kamer, moeten de bevoegdheden van het Europarlement worden uitge breid. (ADVERTENTIE) wijn en gedistilleerd Tel (015) 569324 Van onze Haagse redactie UTRECHT - De Voedingsbond FNV is ervan overtuigd dat nog deze eeuw het basisinko men voor iedereen boven de 18 jaar is ingevoerd. Voorzitter Greetje Lubbi zei dit gisteren tijdens de overhandiging van een lesbrief over het basisin komen aan de voorzitters van andere FNV-bonden en aan FNV-voorzitter Hans Pont. De Voedingsbond ijvert al 4,5 jaar voor een basisinkomen dat betaald moet worden van een heffing op de toegevoegde waarde en van de belastingen. Volgens de berekeningen van de FNV kost het basisinkomen ƒ254,7 miljard en dat staat voor 1300,- netto per maand. Met werken kunnen mensen er geld bij verdienen, maar ten hoogste tot een inkomen van 50.000 per jaar. Volgens Lubbi spreekt het basisinkomen steeds meer mensen aan, ook binnen de bonden van de FNV. De tijd dringt volgens haar temeer omdat de situatie voor werk lozen van nu steeds uitzichtlo- zer wordt en mensen met werk steeds machtelozer worden. „De mensen worden ge chanteerd met werk. Het nieuwe stelsel voor de sociale zekerheid doet daar een schepje bovenop. Mensen die werkloos zijn moeten alles ac cepteren om aan werk te ko men en dat ondergraaft de po sitie van de werkenden weer." De Voedingsbond wil de verdere arbeidstijdverkorting en de invoering van een basis inkomen hand in hand laten gaan, omdat alleen dan de 25- urige werkweek binnen hand bereik komt te liggen. „Wie van atv houdt, moet het basis inkomen omhelsen", aldus Lubbi. Voorzitter Pont is aller minst positief over het basis inkomen. „De samenleving is er niet rijp voor. Pas als blijkt dat we het probleem van de werkloosheid niet aankunnen, moeten we voor minder ortho doxe maatregelen kiezen." maar iemand met een pedago gische taak". Aldus rector G. J. Erdtsieck van de openbare scholenge meenschap Hendrik Van der Vlist (OSG) die door de Utrechtse ambtenarenrechter mr. A. Bauerle-Hetebrij maandag uitvoerig werd on dervraagd over de rol die hij speelde bij het ontslag van ge schiedenisleraar en prominent CP-lid H. de Wijer. De Wijers advocaat mr. E. Bouwman betoogde voor de ambtenarenrechter dat zijn cliënt het slachtoffer was ge worden van een hetze die op touw was gezet door de rector. Ook zou onderwijswethouder C. Pot de zaak te lang op zijn beloop hebben gelaten en De Wijer nauwelijks kans hebben geboden zich fatsoenlijk te verweren, meende de advo caat. Namens de gemeente zei mr. J. Maas dat de schorsing en het daarop volgend ontslag van De Wijer niet te wijten was aan een eenmans-actie van de rector maar uitsluitend aan het gedrag van De Wijer zelf. Hij bleef ondanks her haalde waarschuwingen zijn collega-docenten tegen zich in het harnas jagen met discri minerende opmerkingen. Ook negeerde hij herhaal delijk een verbod om partijge noten op school te ontvangen en kwam hij om de haverklap te laat. Daardoor was er uit eindelijk een onwerkbare sfeer ontstaan en kon De Wijer niet langer worden ge handhaafd. Dat vond niet al leen de rector. Dat was de me ning van de hele schoolleiding, aldus mr. Maas. Mr. Bouwman betoogde dat niet De Wijer maar Erdtsieck en de zijnen de zaak van meet af aan in het politieke vlak hadden getrokken en zijn cliënt in een isolement hadden gedrongen. „Als mijn client zich een een uitzending van een politieke partij voorstan der had getoond van het volkspetitionnement tegen de kruisraketten dan was er niets gebeurd. Daar gaat het om. Als socialistische docenten zich in een uitzending van hun' politieke partij mogen uiten, mogen mensen van de CP dat ook". Uitspraak woensdag 20 no vember. RIJSWIJK (ANP) - Drie kwart van de Nederlandse scholen beschikt thans over een medezeggenschapsraad. Bij het samenstellen van zo'n raad blijken schoolfusies ver tragingen te veroorzaken. Ongeveer de helft respectie velijk een derde van de school leiders in het primair en het voortgezet onderwijs (met in begrip van het HBO) vindt dat de medezeggensraad niet of nauwelijks bijdraagt aan de kwaliteit van de besluitvor ming op school. Dit is gebleken uit een on derzoek dat het Instituut voor Toegepaste Sociologie (ITS) in Nijmegen in opdracht van de toetsingscommissie Wet Me dezeggenschap in het Onder wijs (WMO) heeft ingesteld naar de praktische toepassing van de wet. De WMO bepaalt dat vanaf 1 februari 1984 elke school een medezeggensraad moet hebben waarin het per soneel, de ouders en soms ook de leerlingen zijn vertegen - woorigd. HILVERSUM (ANP) - Minis ter Brinkman van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur voelt er veel voor bestaande omroepen een zendmachtiging te verlenen voor de duur van tien jaar. Dat zou geruzie over het al dan niet toekennen van A-, B- of C-status voorkomen en te vens een versterking opleve ren van de positie van de uit gesproken stromingsomroepen zoals de KRO, NCRV eh de EO. Brinkman reageerde met zijn uitlatingen maandag voor de NCRV-radio, op de resolu tie van de CD A-partij raad, waarin de Tweede-Kamer fractie werd opgeroepen het wetsontwerp Mediawet via wijzigingsvoorstellen meer in de lijn van het CDA te bren- gen. De resolutie was het re sultaat van de eerder gezame- lijk gevoerde brievencam- pagne van de KRO, NCRV en vn

de Stem | 1985 | | pagina 3