UW HUIS VERKOPEN? labo Onroerend Goed b.v. Bel ons voor een vrijblijvend advies! Rabo Onroerend Goed b.v. Dr. Struyckenstraat 23, 4812 BB Breda tel. 076-142146 ZATERDAG 26 OKTOBER 1985 MR. J.C. GRIBNAU HUIS Notaris Alfons Boone, Daden Last Naseizoen ALPHEN (N.B.) |n van Echtemach. Riant vrijstaand woon. met garage, voorz. van gas/c.v. Bouwjr P9. Ind.beg.gr.: entree; toilet; living met stook- pts; open keuken met eetbar, eiken keukenbi inbouwapp.; 1e verd.: 3 zeer ruime sl.k lite badkamer met ligbad, vaste wastafel, 2e toi- en aansl. w.a. 2e verd.: zolder te bereiken mei Ite trap waarop evt. nog 2 sl.k. zijn te maken Jc.gr. 342 m2. Aanv. direkt. Koopsom n.o.t.k. BREDA olseweg 93. Gerenoveerde tussenwoning brz. van c.v./gas en berging. Ind.: woonk. 28 moderne keuken; toilet; kelderkast; 1e etage lpl.k.; badk. met ligbad; 2e etage: 2 slaapk rc.gr. 124 m2. Aanv.: in overleg, uiterlijk 1 april 1B6. gprljs 129.000.- k.k. ptJSSELDORF (SID) - paul Schockemöhle houdt ervan de revolutie te prediken. Dat is in het verleden al heel wat heren gebleken. Als de Europese kampioen bij ie springruiters het ergens niet mee eens is, pleegt hij dat duidelijk te laten merken. Ook nu js de steenrijke zakenman uit Mühlen (hij heeft belangen in een stuk of twintig ondernemingen) op het oorlogspad. Zijn ongenoegen richt zich dit keer tegen het organisatiecomité van de strijd om de wereldbeker. HANK Kltendi|k 10. Voor een starter of handige doe- lt-zelver, halfvrijstaande dijkwoning. Ind.: on jrhuls: berging, kelder, keuken, bijkeuken; par- |re: woonkamer, portaal, kamer met toilet en uche; verd.: zolder. Het geheel dient opgeknapt vorden. opsom J 40.000.- k.k. OUDENBOSCH butlaan 50. Ruime eengezinswoning met aan- sb berging, in een rustige woonomg. Voorz. van Iv./gas, dak- en spouwisolatie. Bouwjr. 1976. "rondopp. 154 m2. Achtertuin op het zuiden, tt.beg.gr.: uitgeb. hal met toilet; Z-vormige wrik. 35 m2; half-open keuken; 1e verd.: por- lal; overloop; badk. met o.a. ligb. en 2e toilet; 3 l.k.; 2e verd.: via vaste trap; zolder. Joopsom 100.000.-k.k. makelaardij in onroerende goederen oor betrouwbare en deskundige be middeling bij de verkoop van uw huis. UL VENHOUT 1 rljbeekseweg 41. Boerderij met schuur, estalling 440 m2 en voormalige varkensstal 70 m2. Het woongedeelte omv parterre: woon- buken 28 m2; woonk.; sl.k.; douche; toilet; op- Jamer met onderliggende kelder; etage: 2 sl.k. |erc.gr. 9.250 m2. Aanv.: jan. 1986 Koopsom n.o.t.k. ST. WILLEBRORD Hendrikstraat 19. Mooi afgewerkt vrijstaand woonhuis met aangebouwde garage, voorz. van t.v./gas, thermopanebegl. en rolluiken. Bouwjr p 980. Ind.beg.gr.: hal; toilet; L-woonk. van 30 I ty!rhfiPen jRSStf: woon kerker} 4.20 m Injet, tnbv app.p bijkeuken, verd,:'. aa,, overloop; k.T j sl.k.; dakterras. Vraagprijs 130.000.- k.fi. ST. WILLEBRORD Havendonk 18. Goed onderhouden twee-onder- en-kap-wonfng met vrijst. garage/berging. Voorz. van c.v./gas, gasboiler, dak- en spouwiso- latié, alsm. thermopanebegl. (beneden). Bouwjaar T1978. Grondopp. 244 m2 lnd.beg.gr.: hal; toilet; L-vormige woonk.; keuken met inb.app. 1e verd.: overloop; badk. met o.a. ligb. en 2e toilet; 3 sl.k.; f 2e verd.: (via vaste trap) zolder. Vraagprijs 119.000.- k.k. makelaardij in onroerende goederen notaris ter standplaats Gilze neen te Gilze en Rijen, zal krachtens arti 1223 van het Burgelij k Wetboek in he Inbaar verkopen in café-restauran prke Jacobs, Hoofdstraat 72 te Rijen, bij in op maandag 4 november 1985 des avond 20.00 uur en bij toeslag op maandag 11 no nber 1985 wederom om 20.00 uur de pnds: WINKEL-WOONHUIS met aanhorig' 3en, staande en gelegen te Rijen, gemeenti Size en Rijen, ter plaatse Stationsstraat 42 ./makende het kadastrale perceel gemeenti [ze en Rijen, sectie A nummer 4261 groot J) are: It te veilene is direct in eigen gebruik en 1 te aanvaarden bij betaling der kooppee jigen, uiterlijk 6 weken na de toeslag. Beta- jg ongelden binnen 3 dagen na de toeslag- ■jzichtiging op de zaterdagen 2 en 9 novem- r 1985 des namiddags van 14.00 tot 16.00 uiu gadigden dienen desgewenst een verkla- ig van hun bankrelatie te kunnen overleg' h betreffende hun financiële gegoedheid, lichtingen ten kantore van genoemde nota Nieuwstraat 20 te Gilze, tel. 01615-1236. OPENBARE VERKOPING VAN te Meerle, Chaamseweg 1 te Turnhout, irklaan 122, zal publiek verkopen met wi"5 >n 1% inzetpremie. :n huis te Meerle, Chaamseweg 1, gekada*' serd sectie E deel van nr. 103/R, groot 432 m' ideling: onderaards: kelderruimte. Ge0 ,oers: hall, living, keuken, bergplaats, badW er, w.c., veranda, 2 slaapkamers, grote tuin. por zien van: waterleiding - elektriciteit - tv' [stributie (mazoutketel 10001). ïzichtigen: dinsdag tussèn 10 u. en 12 u. Zate1' ig tussen 10 u. en 12 u. anvaarding volgens de wet. ïgezet; 650.000 B frs. efinitieve toewijs: dinsdag'29 oktober 1985 ot 1.00 u. in café „De Volksvriend", Kerkstraat' Meerle. lopers gelieven beiden aanwezig te zijn in ezit van hun trouwboekje en eventueel hu?' ontrakt. adere inlichtingen ter studie v. notaris r toone (tel. 014/416931). Al tijdensde Europese titelstrijd begin augustus in Dinard, waar Schockemöhle opnieuw zegevierde, uitte hij ongezouten kritiek aan het adres van de Internationale Hippische Federatie, die borg staat voor de organisatie van het wereldbekercircuit. De eigenzinnige Westduitser liet in de Franse badplaats enquêteformulieren verspreiden om zoveel mogelijk deelnemers achter zich te krijgen. Inmiddels heeft hij ongeveer zestig adhesiebetuigingen ontvangen. Waar draait het allemaal om? Zoals gebruikelijk bij de springruiters gaat het om geld. De 40-jarige Schockemöhle, en met hem oud-wereldkampioen David Broome (Gbr) en de Belg Eric Wauters als woordvoerders van de Internationale Verenigiging van Springruiters, zijn het beu, dat er zoveel geld wordt uitgegeven aan de onkosten van het contingent Amerikanen in de finale. „Een paar jaar geleden werden er maar acht Amerikanen tot de finale toegelaten, nu zijn het er al negentien geworden", aldus Schockemöhle. De F1H telt aan transportkosten alleen al per Amerikaans paard een bedrag van ruim 10.000 gulden neer. Schockemöhle vindt dat onzinnig. „Wie normaal in het seizoen naar een concours hippique reist, heeft daar ook geen extra sponsor voor", zegt hij. Daar komt bij, dat het leeuwendeel van het prijzengeld, met uitzondering van de eerste keer, toen de Oostenrijker Hugo Simon de wereldbeker bemachtigde, ook steeds door de Amerikanen werd meegenomen. Schockemöhle heeft in overleg met zijn gelijkgezinde collega's een voorstel gedaan tot een eerlijker verdeling van het beschikbare geld. „Voor de finale moeten geen transportkosten aan wie dan ook meer worden uitbetaald", zo zegt hij*; „Het vrijgekomen bedrag komt bij het prijzengeld van de wedstrijden. En wel zodanig, dat er voor iedere deelnemer wat te verdienen zal zijn, van de eerste tot de laatste plaats. Wie dan toch nog te kort komt, krijgt een bijdrage uit een speciale pot. Niemand hoeft er op toe te leggen". Een andere grote wens van de ruiters is, dat er in het Europese circuit zestien in plaats van twaalf wedstrijden worden gehouden. Sommige wedstrijden mogen samenvallen. „Dat is bedoeld om meer ruiters startmogelijkheden te bieden", aldus Schockemöhle. Ook zou hij graag zien, dat het aantal gekwalificeerden in de eindstrijd wordt teruggebracht. „Tot de finale zouden maximaal zestien Europeanen, twaalf Amerikanen en vier anderen moeten worden toegelaten". De Zweedse hoofdsponsor, Volvo, pompt in de wedstrijden om de wereldbeker een bedrag van ruim twee miljoen gulden. Daarvan dient alleen al ruim een kwart voor transportkosten van de Amerikanen. Max Amman, de Zwitserse FIH-directeur van de organisatie van het wereldbekercircuit, zegt contact te hebben gehad met vertegenwoordigers van de Zweedse hoofdsponsor. „Men heeft alle eisen van de ruiters afgewezen", aldus Amman, „De ruiters krijgen daar nog schriftelijk bericht over". In Lanaken besloten de aanwezige ruiters tijdens de strij d om de open Beneluxtitels op een bijeenkomst met Schockemöhle, Wauters en Broome het er niet bij te laten zitten. Schockemöhle: „Vorig jaar april hebben we tijdens de vorige finale om de wereldbeker acht uur vergaderd. We hebben toen niets bereikt. We gaan nu de organisatoren van de verschillende concoursen aanschrijven en vragen de wedstrijden om de Grote Prijzen niet meer te beschouwen als onderdelen voor de wereldbeker". Als laatste maatregel hebben de ruiters dan nog in petto niet op te komen dagen voor de finale, volgend jaar april in Gothenburg. Schockemöhle: „We willen geen wedstrijden kapot maken. Wat we wel willen, is dat er naar ons wordt geluisterd, want tenslotte zijn het toch nog altijd de ruiters, die de concoursen dragen..." Schockemöhle op het oorlogspad Paul Schockemöhle op zijn geliefde Deister. Oosterbosch In actie tegen kwelgeest heimwee LEKKERKERK (ANP) - Bert Oosterbosch heeft een matig wielerseizoen achter de rug. Na de ernstige terug val van het Nederlandse be- roepswieirennen in 1984 leek de eminente tijdrijder een sporadisch lichtpunt voor de toekomst. De praktijk was totaal anders. Raas gespte de voetriemen definitief los, maar verrijkte zijn sport met geslepen ploegleider schap. De overblijvende drietand van het 'gouwe- ouwen'-kwartet stond op scherp. Kuiper won Milaan- San Remo, Knetemann de Goldrace en Zoetemelk de wereldtitel. De doorbraak van belofte naar crack werd - met Raas in de rug - gefor ceerd door Adri van der Poel. Bert Oosterbosch (28) was over het algemeen goed voor 'ander' wielernieuws. Hij verloor dikwijls waar hij fa voriet was, hij stapte af waar trimmers nog hadden kunnen volgen, oordeelde de Tour de France als onnodig, ruziede met organisatoren van baankampioenschappen over geld en was recentelijk in Catalonië verwikkeld in een knokpartij met een Spaanse collega. Het had er de schijn van dat Bert Oosterbosch steeds de verkeerde dingen deed. Zonder met een beschaamd hoofd in het straf bankje te zitten, heeft de Brabander uit Lekkerkerk zichzelf be terschap beloofd. De ko mende jaren wil hij (veel) meer halen uit zijn aangebo ren wielertalent. Als voor bereiding op het nieuwe sei zoen doet hij psychische oefeningen, zodat in het bui tenland heimwee hem niet langer zal kwellen. Dit jaar waren de daden van Oosterbosch onnavolg baar. In Parijs-Nice had hij een reeks nederlagen achter de rug, toen hij op basis van topconditie toch de leiders trui veroverde. In de etappe naar Saint-Etienne voelde hij zich oppermachtig, gooide zijn etenswaren weg, zwaaide dag-met-het- handje naar het peloton en reed in grootse stijl richting eindstreep. Vijf kilometer voor de finish was hij letter lijk leeggereden, had hij niets meer te eten bij zich en eindigde hij minuten achter het peloton. Dat hij in beste conditie was bleek twee da gen later. Oosterbosch zege vierde in de etappe over de Mont Ventoux. Aan de eind streep stond zijn Franse me devluchter Marc Gomez op het punt Oosterbosch op zijn gezicht te timmeren. Het bleef daar bij een dreigend: ..Ik krijg jou nog wel". In het natte voorjaar van België en Nederland werd Oosterbosch, zoals zovele renners, ziek. Eind april echter, in de Ronde van Spanje, besteeg hij opnieuw de wereldtop. Hij won de proloog van de Vuelta met een gemiddelde snelheid van 52 kilometer per uur. Een Paar dagen later, toen het Peloton in slakkegang op een berg aanreed, werd Ooster bosch zomaar uit de wielen gereden en ging hij 's avonds op het vliegtuig naar huis. Heimwee, een oude kwel geest van geweldig wieler talent, bekroop hem voor de zoveelste keer. „Ineens is het er. Ik heb er mijn leven lang al last van. Het komt 's mor gens op en als het er is kan ik er donder op zeggen dat ik binnen een of twee dagen naar huis ben. Waar ik ook ben, ik houd het er niet lan ger uit. Niets deugt meer, koersen gaat ook totaal niet meer. Ik verlang dan naar huis. Naar Nederland, naar de OnigKving hier, naar mijn gezin Hoe dan ook, ik wil dan terug. Het maakt met niet uit hoe, al had ik vanuit Spanje met de fiets terug ge moeten, ik zou het gedaan hebben. Als ik na zo'n geval weer een dag thuis ben, heb ik spijt, maar toch..." Omdat hij voor de Ronde van Frankrijk hetzelfde vreesde, zag Oosterbosch in overleg met Peter Post af van een start in het grootste wielerevenement. Dat was een peperduur besluit. Daar is Oosterbosch na verloop van tijd wel achter geko men. „Als je de Tour niet rijdt, tel je niet mee. Buiten dat je minder verdient in de criteriums daarna, mis je wedstrijdritme en vooral wedstrijdhardheid. In alle wedstrijden van het nasei zoen merk je dat de cols hebt gemist. In de groepen waar ik normaal mee op kop naar boven rijd, word ik nu ge lost." Oud-wereldkampioen (1979) in die specialiteit, had Oosterbosch zijn prestige kunnen opvijzelen met een goed wereldkampioenschap achtervolging. Hij werd niet geselecteerd, omdat hij de nationale titelstrijd niet reed. Oosterbosch wilde van de organisatoren De Klein en Engelen dezelfde start- gage als voor een normaal criterium. „De meeste ren ners vonden dat we iets moesten doen tegen die twee Limburgers. Alleen ik heb voet bij stuk gehouden. Als de wielrenunie het kam pioenschap had georgani seerd met vrije inschrijving, zou ik voor niets gestart zijn met het oog het op wereld kampioenschap. Achteraf gezien heb ik geen spijt, want ik was niet goed ge noeg voor het wereldkam pioenschap". In de Ronde van Catalonië moest Oosterbosch zich warm rijden voor de grote tijdritten van het naseizoen. Na vier dagen (met een etappezege) werd hij uit de koers gezet, wegens vechten. Al of niet terecht, Posts as sistent De Wever trok de hele ploeg terug na de wild- west-scene. Oosterbosch was zich van geen kwaad bewust al is zijn motto: „Ik laat me door niemand op mijn gezicht slaan". „Gerard Veldscholten had die dag de opdracht met een eventuele vluchter mee te zijn. Er was een Spanjaard weggereden bij de start. Ge rard had hem gemist. Na verloop van tijd heb ik hem geholpen uit het peloton te ontsnappen om die Span jaard in te halen. Daar wil den die ploeggenoten van die Spanjaard niets van weten, ook al kan Gerard geen me ter sprinten. Die ploeggeno ten gingen gevaarlijke ma noeuvres uithalen. Toen Nu- lens bijna over de kop sloeg, ben ik naar De las Heras, die dat op zijn geweten had, toe- gereden, ik greep hem bij zijn arm en maakte hem duidelijk: hé makker, rustig aan jij. Ineens kreeg ik een knal voor mijn kop. Toen heb ik hem van zijn fiets ge slagen. Vervolgens wilde zijn ploegleider mij omver rijden. Daarna sprong de mecanicien uit de auto om mij te pakken. Ik fietste hard weg natuurlijk. Die mecanicien heeft toen De las Heras een zware balhoofd sleutel gegeven om mij mee te slaan. Daar kwam hij mee het peloton in. Lammerts zag het gelukkig aankomen en waarschuwde mij. Die Spanjaard probeerde zijn fiets onder mijn fiets te gooien en mij zo te pakken. Toen kwam de wedstrijdlei der, een nieuweling, erbij en zette mij uit de koers". Nadat De Wever de ploeg na lange discussies had te ruggetrokken, was Ooster bosch te matig in vorm voor de tijdritten. Hij reed niet slecht, maar ook niet 'super': tweede in de Grote Prijs Merckx, vierde in de Na tions, op een parkoers dat iets te bergachtig voor hem is, en voor de Trofeo Barac- chi kwam hij niet aan de start, omdat koppelgenoot Vanderaerden er geen trek meer in had. Oosterbosch wist elk.geval zeker: „Vol gend jaar moet ik weer naar de Tour". Als Oosterbosch volgend jaar de Tour rijdt, doet hij dat om in elk geval Parijs te halen. Ter bestrijding van zijn heimwee heeft verzor ger Ruud Bakker hem naar een anesthesist in Tiel ver wezen. Deze narcose-arts gaat op Oosterbosch' onder bewustzijn inwerken, in een poging te voorkomen dat het nog eens mis slaat. Bakker: „Bert is een supertalent, hij is ook niet onwillig, maar hij moet leren herinneren wat zijn opdracht is. Daar zijn oefeningen voor. Ik heb al verschillende renners naar mijn vriend toegestuurd en zij hadden daar baat bij". Oosterbosch kijkt daar hoopvol naar uit. Sportief heeft hij nog wat doelen na te streven. Zijn de klassie kers vaak te lang voor zijn atletisch vermogen, in tijd ritten behoort hij tot de bes ten ter wereld, hij kan etap pes in grote etappekoersen winnen en in korte etappe- wedstrijpen behoort hij tot de favorieten. Daarnaast wil hij nog steeds binnen nu en enkele jaren een aanval op het we relduurrecord van Fran cesco Moser (51,151 km) rea liseren. Hij geeft zichzelf meer kans op succes dan de Deen Oersted, de wereld kampioen achtervolging die Ik verlang dan naar huis. Naar Nederland, naar de omgeving hier, naar mijn gezin. - FOTO'S DE STEM/JOHAN VAN GURP er intensief mee bezig was en er uiteindelijk vanaf zag. „Die aanval speelt vaak door mijn gedachten. Ik kan me er nog niet, zoals Oer sted, volledig op toeleggen. De wegwedstrijden zijn nog altijd leuker dan de baan. Voor zo'n uurrecord komt veel geld kijken. Er is een sponsor voor nodig. Er zijn mogelijkheden op een nieuwe baan in Colombia. Een kennis van mij is er al geweest om te kijken, maar ik heb nog geen uitgewerkte plannen. Het is natuurlijk niet zo van: hup twee dok ters, twee mekaniekers en nog wat gasten in een vlieg tuig en rijden maar". „Als ik zie wat Moser er allemaal voor gedaan heeft, trainen op hoogte, de hart slag-frequentie uittesten, een heel langdurige voorbe reiding. Daar mankeerde niets aan. Toch meen ik een kans te hebben, omdat Mo ser toen hij het record neer zette niet meer in topvorm was. Hij heeft alles te dan ken aan het begeleidings team, de fietsontwikkeling en dat speciale spul dat op de baan was gespoten". Bert Oosterbosch: „Ik laat me door niemand op mijn gezicht slaan".

de Stem | 1985 | | pagina 13