Dit album of deze minicassette alléén NÜ voor )tóKAD0! nden ce aan 3 vriend oep tegen ïrgunning Borsele 'Rust is terug in Aardenburg' OM PROJECTEN NIET OP TE HOUDEN Waterschap draagt alternatieven aan voor Panoramaweg CD A-motie Oostburg wordt aangehouden Bondsspeldjes voor trouwe CFO-leden EXTRA: 13VOORDEEL CHEQUES VAN F10.- VAN 21OKTOBERT/M16 NOVEMBER AGINA ZEELAND 3 DE KREEKZOOM VRIJDAG 25 OKTOBER 1985 T20 PAGINA ZEELAND 4 VAN ZEELAND Plaatselijk nieuws Hoofdplaat Oostburg OOSTBURG - De gemeente Oostburg zal het onteigenen van de gronden niet uit de weg gaan als dat nodig is om geplande werken niet ;e veel te laten vertragen. TEGEN CONCENTRATIE WATERSCHAPPEN Kollektieve kampagne van de gezamelijke grammofoonplatenbranche. IN IJZENDIJKE JOVD houdt vergadering politierapport Surf wedstrijd Veersegatdam leveranciers een ex- ials er trouwens wordt t gehalte minder is. directeur Duitemeyer er in alle opzichten de i de bieten en de ver in ten goede. Zo ligt het tage (afval, grond etc.) ager dan gewoonlijk, rgt de zon voor een uit- roge campagne, waar de weggebruikers zee» .in. ij ven van regen heeft telers en loonwerkers deel: bij de oogst breken en af. De punten blijven zitten en die bevatten te suiker. ak nu weer had hij zich dooi n vriend laten meeslepen. De heler van de goederei id vooral te maken met i Lanvankelijk had ik niet li gaten dat het om gestolei aar ging, maar later kreeg ii hterdocht", aldus J. voor ilitierechter. „De meeste din. n waren overigens kapot ei ndat het een hobby van mi repareerde ik die vervol, ns". De rechtmatige eigena n kregen hun spullen dan k gerepareerd terug toei lidelij k werd dat een en :r niet klopte. De politierech r: „U bent dus eigenlijk er{ ciaal bezig geweest". J.: „Zi u je het kunnen noemen' oor zijn 'hulp' aan de ver aafde vriend zal E. moeta oeten met een gevangenis traf van twee maanden /aarvan één maand voor aardelijk, terwijl de hele an de politierechter twee we en zal moeten zitten en bo- endien een boete moet beta en van 1000 gulden. Voor he /eigeren van de bloedproe waarvoor hij eveneens te- echt stond) kreeg J. een rij ntzegging opgelegd van Taanden, waarvan dri Taanden voorwaardelijk. een ingediend bezwaar- chrift onvoldoende tegemoet gekomen. B en W hadden en niet-ontvankelijkverkla- ng moeten afgeven, zegt de MP, aangezien de grondsla- en voor de dimensionering an de zuiveringsinstallatie in e vergunningaanvraag ont reken, waardoor deze niet jereikend is. Het milieu on- ervindt, tengevolge van reken en onvolkomenheden an de zuiveringsinstallatie, hade door de afvoer van het rontreinigd water. Door het effen van voorlopige voor- eningen kan dit in belang- jke mate worden beperkt, ai us de ZMF. Men verzoekt dan ok een wijziging in de af- oersystemen zodat geen lo ng meer in de poldersloot op- reedt (De sloot staat recht- itreeks in verbinding met het waakse weel.) Ook tegen de lozing van rervuild hemelwater middels iet afvoer systeem van het be drijfsterrein heeft de ZMF be zwaar. De beluchtingsvijver an de daaraan verbonden be- juchtingscapaciteit zijn vol gens het rapport onvoldoend' in staat om het aanbod van verontreinigd afvalwater naar behoren te verwerken. Totdat ie behandeling van het inge- itelde beroep plaats vindt noeten voorlopige voorzienin gen voorkomen dat het hui- lige en in de Hinderwetver gunning voorziene zuiverings ysteem overlast en schade oebrengt aan het natuurge* ried de Zwaakse Weel, het geen ondermeer leidt tot hog' rosten voor het beheer van dit gebied. Er is door de ZMF e x>k om schorsing van de be- chikking gevraagd. (ADVERTENTIE1 AUTO- EN CAAAVANBEDRUF Polenweg 1 - Terneuzen tel. 01150-13106 SUB-DEALER AUT0-YAB0 Kloosterlaan 39, Sas van Gent, tel- 01158-3500 Vaneen onzer verslaggevers tABDENBURG - „De brood nodige rust is in Aardenburg teruggekeerd". Dit schrijft D. van Heyst, ondersteunend lid van de Aardenburgse PvdA- raadsfractie, in een brief aan Itet bestuur van de afdeling en je Aardenburgse leden. Tevens maakt hij bekend dat hij niet op een verkiesbare plaats voor de kandidatenlijst voor de komende gemeente raadsverkiezingen wil komen. Hij stelt dat hij het te druk heeft met zijn werk. Volgens Van Heyst heeft met name waarnemend bur gemeester J. Asselbergs veel gedaan om de gang van zaken in Aardenburg ten goede te keren. „De raadsvergaderin gen zijn zakelijk en ordelijk en de onderlinge verhoudingen zijn over een dieptepunt heen", aldus het schrijven. Verder stelt hij dat in Aar denburg nu elke burger niet alleen gelijke plichten maar ook gelijke rechten heeft. „Dat is voor mij een van de belang rijkste zaken, die uit de afge lopen periode is voortgeko men. Op dat gebied wil ik met de ambtenaren 1985 een keer punt noemen". Het PvdA-raadslid A. Keij- mel-Cambier wil wel terugke ren in de raad, dat deelde ze gisteren desgevraagd mee. De partij heeft de kandidatenlijst echter nog niet opgesteld zodat het nog niet bekend is wie de lijsttrekker in Aardenburg zal worden, en wie de andere plaatsen gaan innemen. Oostburg dreigt met onteigening Bingomiddag - De rk bejaar- denbond houdt dinsdag 29 ok tober vanaf 14.00 uur een bin gomiddag voor de leden in de soosruimte. Er zijn leuke prij zen te winnen en de koffie is gratis. Bridge - Bridgeclub Oostburg hield een wedstrijd voor de competitie. Uitslag A-groep, howell met 10 paren: 1. dames Plasschaert-Spierenburg, 2. heren Barendregt-Langedijk, 3. mevrouw Verstraeten-de heer Lako. B-groep met 8 pa ren: 1. dames Job-Gruson, 2,3 en 4 gedeeld: dames Scott-Ris- seeuw, echtpaar Legrand en echtpaar Gernaert. Bridge - De Brigde Sociïeit Oostburg startte met de win- tercomptitie. Uitslag eerste wedstrijd: 1. mevrouw Ros- seel-de heer Neve, 2. mevrouw De Vuyst-de heer Theunis, 3. heren Visser-Ramondt. Tweede wedstrijd: 1. heren Simpelaar-Van Hee, 2. heren Ouweneel-Arkenbout, 3. me vrouw Rosseel-de heer Neve. Van een onzer verslaggevers Deze mededeling deed burgemeester C. Spijkerboer gisteren tijdens de raadsvergadering. Aan de orde waren de plan nen voor de aanleg van fiets paden langs de Badweg bij Cadzand-Bad en langs de Langeweg te Breskens. A. Ro- sendaal (WD) zei, dat zijn fractie ervoor zou zijn om tot onteigenen over te gaan als de eigenaars van de gronden niet tot verkoop over willen gaan de onderhandelingen te lang rekken. De gemeente hanteert het middel van onteigening al ja ren niet meer. De liberaal zei wel, dat Oostburg eerst moet proberen de noodzakelijke grond via onderhandelingen te verkrijgen. De PvdA-fractie was het met de liberalen eens. CDA en D&T spraken zich over deze zaak niet uit. De begroting '86 werd zonde problemen goedgekeurd door Von een onzer verslaggevers BRESKENS - Het West-Zeeuws-Vlaamse waterschap Het Vrije van Sluis heeft drie alternatieven ontwikkeld voor de zoge naamde Panoramaweg, de nieuw aan te leggen zeeboulevard ten westen van Breskens. Binnenkort krijgen de Oostburgse raadsleden de plannen te zien en moeten ze een keuze maken. De Panoramaweg, een bui tendijkse verkeersweg tussen Het Killetje en het recreatie park Schoneveld, is een idee van de gemeente Oostburg. Tot op heden kunnen automo bilisten maar op twee plaatsen vanuit hun voertuig over de Noordzee uitkijken, dat is bij hotel Milliano en bij de jacht haven te Breskens. Men vond twee plaatsen wat weinig en kwam daarom met het idee voor de Panoramaweg. Het waterschap vond het voorstel van de gemeente goed en ging aan de slag. Het daarop voorgestelde plan stuitte echter op bezwa ren van een Breskense actie groep, die vanwege de veilig heid en overlast helemaal geen A. Roosendaal: voorstan der van onteigening - FOTO ARCHIEF OE STEM de raad. De fracties spraken unaniem hun waardering uit voor het college van B en W gevoerde beleid. De begroting van de gemeente is sluitend, er is een post van 290.000,- voor onvoorziene uitgaven, 375 mille is beschikbaar voor in vesteringen en de gemeente heeft 9 ton in reserve. De raad ging, met uitzondering van de fractie van D&T, akkoord met de verlaging van de onroe- rendgoedbelasting voor het volgende jaar. I. de Hullu (D&T) maakte zich wel bezorgd over de voor financiering van de kustwer- ken. Volgens hem is het niet uitgesloten dat het rijk veel te laat met het toegezegde be drag van 2,6 miljoen over de brug komt. Wethouder J. Tho- maes (WD) zei dat die zorgen onterecht waren. „Het minis terie heeft het geld beschik baar. Op z'n hoogst zullen we een maand moeten voor-fi nancieren", zei hij. De fracties van PvdA en D&T zijn voor het aanleggen van rondwegen bij Schoon- dijke en Oostburg en vinden dat er nu maar eens een begin moet worden gemaakt met de plannen voor een elk-weer- voorziening. Wethouder J. Vergouwe zei, dat steeds meer gebruik wordt gemaakt van het alphabetise- rings-project. Volgens hem zullen de gemeente Oostburg, Aardenburg en Sluis er niet ontkomen om volgend jaar 14.000,- extra ter beschik king te stellen. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Een motie van het Oostburgse CDA- faadslid G. van Schaick waarin zijn fractie de veront- fusting uitspreekt over het voornemen van Gedepu teerde Staten om de Zeeuwse Waterschappen te con centreren, werd tijdens de gisteren gehouden raads vergadering aangehouden. Volgens Van Schaick is de concentratie niet in het belang van de werkgelegenheid in '>'est-Zeeuws-Vlaanderen en net functioneren van het wa terschap Het Vrije van Sluis is Momenteel goed. Hij vreest Jat bij de samenvoeging ar beidsplaatsen in de regio ver loren gaan. Het raadslid I. de Hullu (D&T) zei, dat een concentra tie niet alleen nadelig zou zijn voor de werkgelegenheid, Maar dat mogelijk ook het voorzieningenpakket zou ver- Minderen en er zal een veel hogere drempel ontstaan voor de burger om zich met hun Problemen bij het schap te Melden. De fracties van PvdA en vVD toonden zich niet zo ge- 'ukkig met de motie. J. de Vries (PvdA) zei, dat Van johaick te vroeg was. Volgens Jern is nog niet precies duide- Dk wat de gevolgen van de Mogelijk concentratie zijn. Als voorbeeld gaf hij het samen gaan van de Midden-Zeeuws- viaamse waterschappen in de ®}e ambachten enige jaren geleden. Volgens De Vries ™eft die concentratie tot meer "Zitgelegenheid en betere service geleid. K. Malcorps (WD) wilde JOK afwachten. Volgens hem is °g steeds niet duidelijk welke orm van concentratie GS °°r ogen hebben. Burgemees- Raadslid G. van Schaick - FOTO ARCHIEF DE STEM ter C. Spijkerboer viel de libe raal bij. Hij stelde voor om de motie aan te houden en deelde verder mee dat het college binnenkort met een nieuwe motie komt welke door alle fracties ondertekend kan wor den. Speldjes voor jubilarissen Th. Meertens en P. Spruyt. Bloemen voor de echtgenotes Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Drie CFO-leden (CNV-bond voor Overheid, Gezondheid, Welzijn en Sociale Werk voorziening) van de afdeling Zeeuwsch-Vlaande- ren kregen gisteren het bondsspeldje wegens hun veertig jarig lidmaatschap van de vakbeweging. Het zijn J. Goossen uit Axel, Th. Meertens uit Terneuzen en P. Spruyt uit Oostburg. De eerste twee zijn reeds met de VUT, de laatste is nog steeds werkzaam bij het waterschap Het vrije van Sluis. Ze kregen ook een oorkonde. Voor M. de Jonge uit Terneuzen stonden bloe men gereed omdat hij reeds vijftig jaar lid is van de vakbond. Door persoonlijke omstandigheden kon hij er echter niet bij zijn. Hij zal de bloemen later ontvangen. Er waren ook speldjes voor C. Dekker en J. Ha- - FOTO WIM KOOYMAN mers uit Oostburg, R, Kommer uit Terneuzen en A. van den Oever uit Sluis omdat ze 25 jaar lid zijn van de bond. De spelden werden uitgereikt tijdens de na jaarsvergadering van het CFO in hotel De Een hoorn in Oostburg. Na afloop van het officiële ge deelte hield P. Cammaert, algemeen secretaris van het hoofdbestuur, een spreekbeurt over de onlangs bekend gemaakte miljoenennota en de gevolgen daarvan voor de ambtenaren. (ADVERTENTIE) Van een onzer verslaggevers IJZENDIJKE - Het gaat goed met de onlangs opge- richtte JOVD-afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen (Jon geren organisatie Vrijheid en Democratie). Een maand na de oprichting zijn er al bijna twintig leden. De JOVD is een onafhan kelijke organisatie die zich verwant voelt aan de WD. De afdeling houdt vandaag (vrijdag) een kennisma kingsavond in café De Lo- zanne te IJzendijke. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Op het programma staan onder meer de presentatie van de activiteiten van de komende maanden, de con gresvoorbereiding en is er gelegenheid voor de leden om hun wensen en verwach tingen met betrekking tot de afdeling kenbaar te maken. heil zag in een voor auto's toe gankelijke buitendijkse weg. De weg maakt onderdeel uit van de kustwerken die in op dracht van de gemeente wor den uitgevoerd om het kustge bied van Oostburg aantrekke lijker te maken voor de re creanten. Nadat tijdens een enige tijd geleden gehouden hoorzitting de Bressiaanders hun bezwa*- ren kenbaar hadden gemaakt ging het waterschap opnieuw aan de slag. Het resultaat is nu klaar. Men heeft drie alterna tieven ontwikkeld. Wel heeft het schap vastgehouden aan een buitendijkse weg waar auto's kunnen komen. Bij alle plannen wil het wa terschap de Groeneweg ge bruiken als doorgaande kust weg. De oude kustweg, onder langs de dijk, zal waarschijn lijk alleen toegangelij k wor den voor fietsers en wande laars. De strandgangers die vanaf het recreatiepark Scho neveld komen moeten niet meer de zeeboulevard overste ken, hiermee is de Waterschap ingegaan op de wensen van de actiegroep. Het alternatief dat het verst gaat, gaat uit van een klein circuit aan de zeekant. De automobilisten die over de zee uit willen kijken moeten bij het Zanderij e de dijk over, ze kunnen dan een klein rondje rijden, en op de zelfde plaats moeten ze weer de dijk af. De actiegroep zag zo'n circuit het liefst bij het Killetje, maar volgens het hoofd van de tech nische dienst van het water schap J. Boekhout, is dat on mogelijk. „Daar hebben we te weinig ruimte voor zo'n cir cuit. Bij het tweede plan kunnen de automobilisten bij het Kil letje de dijk over, een stuk langs de zeekant rijden, op uitwijkstroken stoppen, en bij het Zandertje weer de dijk over. Bij het derde alternatief kunnen de auto's pas tussen Schoneveld en het Zandertje de dijk weer over. „Het woord is nu aan de raad", aldus Boekhout. Begin november worden de plannen besproken tijdens de vergade ring van de raadscommissie voor planologie. Volgens hem komen er geen inspraakavon den meer voor de bevolking. „We hebben zo veel mogelijk rekening gehouden met de wensen van de actiegroep", zegt hij. „Daar komt nog eens bij dat we een beetje in tijd nood raken. Begin volgend jaar moeten de plannen zijn uitgewerkt, omdat ze dan naar Provincie en het Rijk moeten. Eind volgend jaar moet het ontwerp goedgekeurd zijn, en dan weer een jaar later moet het bestek klaar zijn, willen we het werk in '89 en '90 kun nen laten uitvoeren". AARDENBURG - Op de krui sing Draaibrugseweg en Olie- weg verleende mejuffrouw D. van de V. uit Eede geen voor rang aan mejuffrouw N. G. uit Brugge. Er was materiële schade. AXEL - De bromfietser H. B. uit Terneuzen kwam gister middag omstreeks 13.00 uur op de Julianastraat te Axel fron taal in botsing met een perso nenauto, bestuurd door me vrouw J. L. uit Axel. Wellicht verblind door de zon had de jongeman de naderende auto niet opgemerkt. Het ongeval bleef beperkt tot schade aan beide voertuigen. AXEL - Voor de tweede keer in enkele dagen werd woens dagnacht ingebroken in de Openbare Bibliotheek aan de Stationsstraat te Axel. Deze keer was de buit gering en be droeg slechts 15 gulden. Bij de eerste inbraak was dat een be drag van 500 gulden. Men was in beide gevallen binnengeko men door het vernielen van een ruit aan de achterzijde van het gebouw. Ingebroken werd woens dagnacht ook bij het loodgie- tersbedrijf D. aan de Tuin straat. Voor zover kon worden vastgesteld wordt daar niets vermist. HULST - Gistermorgen om ongeveer 09.45 uur vond op de splitsing Stationsplein-Steen- sedijk een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Hierbij ontstond materiële schade. Bestuurder J. B. uit Hulst kwam vanaf het Sta tionsplein gereden en wilde de Steensedijk op rijden. Hierbij verleende hij geen voorrang aan W. G. uit Clinge, die over de Steensedijk kwam gereden, waarop een botsing volgde. HULST - Woensdagmiddag om ongeveer 14.00 uur had me vrouw G. van B. uit Hulst haar auto geparkeerd op het parkeerterrein bij de firma F. op de Absdaalseweg. Toen zij bij haar auto terugkwam be merkte zij dat het voertuig aan de rechterzijde bescha digd was. Vermoedelijk was de auto aangereden door een andere auto. De politie ver zoekt eventuele getuigen con tact op te nemen met het poli tiebureau in Hulst, tel. 01140- 13656. OOSTBURG - De groep West- Zeeuwsch-Vlaanderen van de rijkspolitie heeft woensdag avond op een tweetal plaatsen verkeerscontroles gehouden. Het ging hier om de Dorps straat bij de rijksweg te Bres kens en de rijksweg te Draai brug. In totaal werden drie auto's aangehouden in ver band met het rijtijdenbesluit, een vals kenteken en een gladde band. OOSTBURG - Donderdag middag omstreeks 15.00 uur ontstond op de kruising Bree- destraat-Maaidijk-Philipsweg een aanrijding, waarbij A. de N, uit Biervliet de weg wilde oversteken en hier geen voor rang verleende aan D. V. uit Terneuzen. Beide voertuigen liepen schade op. SCHOUWEN-DUIVELAND - Op de Herenweg te Noord- gouwe sloeg de 16-jarige fiet ser D. L. uit Noordgouwe linksaf en werd geschept door een achterop komende perso nenauto, bestuurd door de 57- jarige mevrouw L. S. uit Kerkwerve. De jongen raakte daarbij zeer zwaar gewond en liep een hoofdwond en zwaar hersenletsel op en raakte in coma. Hij is overgebracht naar' het Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee en daarna vervoerd naar het Dijzigtziekenhuis te Rotterdam. ZIERIKZEE - Bij een inbraak bij de firma Koevoets te Zie rikzee in de nacht van 22 op 23 oktober werd een grote hoe veelheid kleding gestolen. De rijkspolitie kon de auto ach tervolgen, doch de daders wis ten te ontsnappen. De kleding werd daarbij achtergelaten. Gisteren konden de daders, de 26-jarige F. van P. en de 19-ja- rige J. van P., worden aange houden. In en bij hun woning werd nog een grote hoeveel heid goederen aangetroffen. Het onderzoek naar de her komst van deze goederen is in volle gang. Van onze correspondent GOES - Zondag 27 oktober houdt de windsurfvereniging Zuid west-! een funboard-surfwedstrijd. Lokatie is de Veersegatdam, met als uitwijkmogelijkheid het surfcentrum in Kamperland. Inschrijving zal kunnen plaats vinden van 10.00-11.00 uur. De start is gepland om 11.30 uur. De baan die gevaren zal worden is de slalombaan.

de Stem | 1985 | | pagina 13