16.995,1 iarwaar.1 Cabaret Boemerang in ZuidIandtheater Regionaal talent op 'Den Aovond' Installaties in Abdijcomplex [THEATER Uitgaan in Belgie Eenvoud in architectuur NIEUWKOMERS IN STIJL JOS BRINK Mathilde Santing zingt in 't Beest Festival van Vlaanderen ft In theater Het Appeltje van Ivonne Lex wordt tot 1 december elke donderdag tot en met zondag vanaf 20.30 het toneelstuk De Stoe len van Ionesco opgevoerd. Thema: de leegheid van het huidige bestaan. ft Het Koninklijk Filharmo nisch Orkest van Vlaande ren brengt vanavond in de Blauwe Zaal van De Singel een programma rond de Russische componist Mous- sorgski. De Georgische bas Paata Burchuladze zingt wrange liederen over de dood en het orkest brengt 'Nacht op de kale berg' (or kestratie Rimsky-Korsakov) en 'De beelden uit een ten toonstelling' (orkestratie Ravel). Aanvang 20 uur. Vanaf 19.00 uur een prelude concert van pianist Robert Groslot. ft Het Koninklijk Ballet van Vlaanderen danst in de Opera van Vlaanderen de nieuwe produktie Romeo en Julia in een choreografie van V. Panov. Data: zater dag 26, donderdag 31 okto ber, vrijdag 1 en zaterdag 2 november om 20.00 uur; de zondagen 27 oktober en 3 no vember om 15.00 uur. Daarna gaat de produktie naar Breda. ft Teater het Sterretje speelt zondag voor kinderen van 3 tot 6 jaar het stuk In Hol land staat een huis van Ab- bing en woensdag 30 oktober Dat eendje is me er eentje ft In Teater de Klerk (Lang straat 69) het toneelstuk Het rode gras van Boris Vian. Data: vandaag, morgen, zondag en volgende week donderdag vanaf 20.30 uur. tV In de Korrekelder (Kraanplein) het stuk Het monster van liefde van E. de Vries. Data: vandaag, mor gen, zaterdag, zondag en volgende week woensdag vanaf 20.30 uur. ft De Koninklijk Neder landse Schouwburg (KNS) uit Antwerpen speelt vol gende week dinsdag in de Stadsschouwburg Een pop penhuis van Hendrik Ibsen. Aanvang 20.00 uur. IN HOEKZAK TE OOSTBURG Tips uit Midden-Zeeland ft HET theaterprogramma in Midden-Zeeland speelt zich de komende dagen vrij wel geheel af in Middel burgse Schouwburg. Van daag en morgen geven Man fred de Graaf en Sjoukje Hooymayer een voorstelling van Jan de Hartogs toneel stuk Het Hemelbed. Kaarten daarvoor zijn nog slechts zeer beperkt verkrijgbaar. Aanvang 20.00 uur; f20,50/ pas f 15,50. ft Zaterdag presenteert Jas- perina de Jong haar nieuwe one-woman-show in de schouwburg: 'De gekkin van de gracht'. Ook deze voor stelling is al vrijwel uitver kocht. Aanvang 20.30 uur; f 27,50/pas f 22,50. ft Studio Hinderik zorgt dinsdag voor spel, tekst, be weging en film in de schouwburg. Hinderik de Groot brengt dan zijn pro ductie 'Stoeprand'. Het pop pentheater heeft daarbij plaats gemaakt voor een breed gebruik van theatrale mogelijkheden. Thema's: beklemming, desoriëntatie en een machteloze liefde Youp van 't Hek in Den Dullaert Gebroken Spiegels in Terneuzen Hemelbed in Terneuzen uitverkocht Consuls en Phantom in Terneuzen Koffieconcert in Clinge door fanfares VERNIELZUCHT EN GEAGITEERDE DISCUSSIE Nog te zien Verwacht Video sppen-techniek zorgt L- dat hij nog zuiniger| meer presteert. I is voor iedereen toch plijk,dachten we zo. bok eens naar de inte- se -mogelijkheden. Fhnische gegevens: Lhback 3-deurs, 1.3 liter 1 ■55 kW (75 PK), 6200 f, 5-bak of automaat, slmotor, 43 kW (59 PK) jf GT-injektie met zinemotor, 16 kleppen PK), 6600t.p.m. Voor- ing, onafhankelijke t verschillende modellen met niëuwèl f Lmotor. ij _A|oONDERDAG 24 OKTOBER 1985 T1 f* ■n prijs en uitvoering voorbehouden !l. 01640-41250. BREDA - 7-13 -Tel. 01100-14810. 'S- Rechtzaad 1 -Tel. 01650- Lange Reksestraat 13 -Tel. LDE ZN. - Mariastraat 1 -5 53 £N. dit winterseizoen haalt het Zuidlandtheater drie nieuwkomers in de Ne derlandse cabaretwereld naar Terneuzen. Het gaat om Cabaret Boemerang, Brigitte Kaandorp en Frisse Jongens: drie verschillende stijlen die samen een afspie geling geven van wat de nieuwe generatie cabare tiers te bieden heeft. De spits wordt morgen (vrijdag) afgebeten door Ca baret Boemerang, dat be staat uit vijf jonge artiesten. Albert Verlinde, Dick Co- hen, Ad van Dijk (piano), Annemarie Henselmans en Irene Kuiper omschrijven hun produktie 'Niet alle maal tegelijk' als 'een satiri sche revue in een charmante stijl die ligt in de lijn van wat Jos Brink en Frank Sanders doen'. Muziek en zang, vooral de close harmo- ny-stukken, spelen een be langrijke rol in deze pro duktie. Aanvang 20.00 uur. Cabaret Boemerang, een groep die behoort tot de nieuwe lichting cabare tiers, is morgen te zien in het Temeuzense Zuidland theater. - FOTOTOBI IN HET Goese jongerencen trum 't Beest staat de zan geres Mathilde Santing za terdag op de planken. Ze wordt begeleid door een eigen ensemble. Mathilde Santing trok in 1982 sterk de aandacht met haar mini-debuutelpee, waarop ze nummers uit de rijke historie van pop en swing een eigen vertolking gaf. Toen nog solo, zichzelf begeleidend met ritmebox en synthesizer. Nu komt ze met een echte begeleidings band. Dit jaar verscheen haar mini-elpee 'Water un der the Bridge'. Aanvang 22.00 uur, zaal open 21.00 uur. Toegang f 12,50 en in de voorverkoop f 10,-. Vrijdag vertoont 't Beest de curieuze en omstreden film Videodrome, gemaakt door een van de weinige hedendaagse vernieuwers van het horror-genre. Moord- en sado-maso- chisme veroorzaken een ontontwarbare knoop van schijn en werkelijkheid. Aanvang 21.00 uur; toe gang f6,-. Eindredactie: Co Meertens Emile Calon ANTWERPEN van Mieke Krik. Beide ma len aanvang 15.00 uur. BRUGGE GENT tV Het Nederlands Toneel Gent (NTG) brengt vanaf zaterdag Bouwmeester Bol- ness van Hendrik Ibsen op de planken. Dagelijks (be halve woensdag)vanaf 20.00 uur en zondag vanaf 15.00 uur. ST. NIKLAAS tV In de Stadsschouwburg voert het Belcantogezel schap zaterdag, zondag en volgende week zaterdag de operette Die Csardasfürstin van E, Kalman uit. Aanvang telkens om 20.00 uur en toe gang Bfr. 200. VANDAAG START in het kader van het Festival van Vlaanderen het Off-Off-Festival te Gent. Het idee om he dendaagse kunstvormen op te nemen in een festival wordt dit jaar in Gent groots aangepakt. Tot en met 31 oktober vindt 'de week van de communicatie' plaats, een samenwer kingsproject van het Museum van de Hedendaagse Kunst, het Nieuwspoorttheater en Proka. In de onderkomens van deze verenigingen en in de Voor uit worden diverse manifestaties gehouden. Er zijn films (zoals De oorsprong van de nacht/Amazonas Kosmos van Lothar Baumgarten) en dans-optredens (Karole Armitage, Laurie Booth, Steve Paxton). Verder muzikale happenings met Soft Verdict van Wim Mertens, een klankperformance met Eric Sleichim (sax) en avant gardistische video-shows. Het totaal betreft maginale disciplines van de beeldende kunst en hun vernieuwende re latie tot film en theater. In Antwerpen treedt vanavond in de Carolus Borromeus- kerk het Antwerps Bachkoor op met werken van Schütz tot Bach. Aanvang 20.30 uur. In Lokeren een programma met Nederlandse inbreng. Za terdag in het Cultureel Centrum een optreden van het har monie-orkest van het Brabants Conservatorium te Tilburg en het Brabants Saxofoonkwartet. KLASSIEK, POP, Grego riaanse zang, cabaret en dans zijn de ingrediënten van 'Den Aovond', een po- diumgebeuren voor en door inwoners van West- Zeeuwsch-Vlaanderen dat zaterdag in Den Hoekzak te Oostburg wordt gehouden. Aan deze tweede editie van 'Den Aovond' zal wor den deelgenomen door Pie- ter Leenhouts, Jan Salomé, Tonnie Blaakman, het duo Herman van Lierde Peet de Smet, Adrie Oosterling, jazzdance- club Release, dansgezelschap Jacqueline Oosthoek, de groep Toni Macaroni De Elleboogjes, het West-Zeeuws-Vlaams Gregoriaans Koor en nog enkele anderen. De presen tatie is in handen van Wil lem van Vliet. Aanvang 20.00 uur. Kaar ten kunnen nog worden ge reserveerd via Den Hoekzak (tel. 01170-3377). tussen een man en een kind. Aanvang 20.30 uur; f 14,50/ pas f 11,-. DE CABARETIER Youp van 't Hek presenteert mor gen (vrijdag) zijn solopro gramma 'Verlopen en verla ten' in Den Dullaert te Hulst. In deze produktie staat het verhaal van de zoon van een Canadese oor logsvlieger centraal. Elke voorstelling is aan de actualiteit aangepast en in een razend tempo passeren allerlei verhalen en liedjes, die op het eerste gehoor niets met elkaar te maken hebben, de revue. Het optreden van Youp van 't Hek is een initiatief van Rotary Hulst, die de op brengst ter beschikking stelt van de poliobestrijding. Er zijn bij Den Dullaert nog on geveer 40 kaarten verkrijg baar a 20,- per stuk. Aan vang 20.00 uur. DE TWEEDE grote pu blieksfilm vam Marleen Gorris, Gebroken Spiegels, is vanavond te zien in het Terneuzense filmhuis Zuid- land. Gebroken Spiegels speelt voor een groot deel in een sexclub, werkterrein van vrouwen die uit verschil lende milieu's afkomstig zijn. Vernedering en machtsmisbruik komt veel voor in de club. Als één van de vrouwen door een klant wordt mishandeld is dat het sein voor twee anderen om met het werk te kappen. Parallel aan de lotgeval len van deze vrouwen wordt het verhaal van Bea, een huisvrouw, verteld. Vlak bij haar woning wordt ze door een man ontvoerd en in een kelder opgesloten. Beide verhalen lopen uiteindelijk in elkaar over. Tijdens het afgelopen Filmfestival van Utrecht kreeg Gebroken Spiegels de Publieksprijs. Aanvang 20.00 uur, toegang 6,-/CJP ƒ5,-. DE VOORSTELLING van het succesvolle toneelstuk Het Hemelbed met de Zeg's AAA-sterren Sjoukje Hooy- maayer en Manfred de Graaf, volgende week woensdag in het Zuidland theater te Terneuzen, is uit verkocht. In dit door Jan de Hartog reeds in 1951 geschreven stuk worden twee mensen (een man en een vrouw) ten tonele gevoerd die in hun hemelbed het leven in al zijn facetten aan zich voorbij zien gaan. De regie is in handen van André van den Heuvel. Aanvang 20.00 uur. TWEE ROCKGROEPEN spelen dit weekeinde in Ter neuzen. Vrijdag The Consuls in Fat Freddy's Café en za terdag Phantom in het jon gerencentrum Jamasj. The Consuls zijn een Am sterdams/Engelse new wave-formatie, morgen vanaf 22.00 uur bij Fat Fred dy's te zien en te horen. Toe gang gratis. De Zeeuws-Vlaamse rockgroep Phantom treedt zaterdag vanaf 21.30 uur op in Jamasj aan de Dijkstraat. Toegang 3,50. DE CLINGSE fanfare Wel doen Door Vermaak en de Koninklijke Harmonie St. Cecilia uit Kloosterzande verzorgen zondag een kof fieconcert in het gemeen schapscentrum Malpertuus te Clinge. Beide gezelschappen, res pectievelijk onder leiding van Leo Verstiggel en Eddy Meyer, spelen in de ere-af- deling. Tijdens het concert worden werken gebracht, die beide verenigingen ook tijdens het bondsconcours zullen vertolken. Aanvang 11.00 uur en toe gang gratis. Het concert duurt ongeveer twee uur en in de pauze is er voor ieder een een kop koffie. i i «i MIDDELBURG - „Je hoeft er niet van te houden, maar respecteer het dan". Met die uitroep kondigde directeur I. Szénassy van het Zeeuws Museum zijn eerste tentoon stelling aan van ruimtelijk werk, afkomstig van een achttal Belgische kunste naars. De Middelburgse jeugd trok zich er weinig van aan. Het deel van de constructies en installaties dat op het Abdij plein was neergezet, werd nog voor de officiële ppening slachtoffer van jeugdige vernielzucht. Men vond er een wat veiliger heenkomen voor op de bin nenplaatsjes en in de wan delgangen bij de Koorkerk, waar ook het andere werk staat geëtaleerd. De Zeeuwse cultuur-ge- deputeerde J. Boersma zorgde vrijdagmiddag voor openingstoespraakje tnet een belerend staartje: .,Na twee dagen jeugdvan- dalisme ben ik in m'n opvat ting gesterkt dat binnen het onderwijs meer aandacht aan kunst en vorming moet Worden besteed". In het Abdijcomplex is al wel meer met ruimtelijk werk geëxperimenteerd, on der meer door de Zeeuwse Stichting Forum, wier jaar lijkse herfstmanifestatie dit jaar wegens geldgebrek naar komend voorjaar moest worden verschoven. De aanwezigheid van beel den, sculpturen of installa ties in het Abdij complex zorgde steevast voor 'geagi teerde discussies'. Boersma sprak de hoop uit dat dit ook Ivo van Deyck in het Abdijcomplex: 'geboorte van Venus' anders dan u zojuist gelezen hebt gaat het niet om ge wone cijfertekens, maar om computernullen, ovale rond jes met een schuin streepje erdoorheen. Het beeld scherm waarop wij deze tekst maken produceert ook zo'n computernul, maar de zetmachine denkt nog in nu weer het geval zal zijn. 'Dat maakt het voor mij al dubbel en dwars waard'. De acht Belgische kunste naars, wier werk te kijk staat, opereren onder een verzamelnaam, die hier niet kan worden afgedrukt. Ze noemen zich Groep 00. Maar traditioneler termen. Laat de naam van het ge zelschap Belgische kunste naars zien dat sprake is van eigentijdse speelsheid, het doel waarnaar men streeft klinkt al wat belegener: het scheppen van een wissel werking tussen mens, omge ving en kunst. In het Abdij- complex vindt die wissel werking plaats in historisch perspectief, zodat aan di mensies als hoogte, breedte en diepte ook de tijd wordt toegevoegd. Een greep uit de tientallen signalen en relativeringen, waarmee de toeschouwer in Middelburg wordt gecon fronteerd: Jan Cosemans vat luchtspiegelingen met tekens in hout, Hugo Hoekx verankert balken in de grond, Lidy Hoewaer laat haar sculpturen verweren en roesten, Jos Kuppens vangt een beeld in eigen ruimte, Ivo Van Deyck con strueert de 'geboorte van Venus' uit hout en gips en legt 100 kussentjes op de grond. André Willox zet een pad naar totems uit. Ijzert en marmer flankeren zijn speels ritueel. Zef Timmer mans doorboort de ruimte met een fuik en Stefaan Roelstrate verbeeldt een mythologisch gevecht tussen hout en ijzer. Te zien tot 18 november. Open: maandag t/m vrijdag ft-17 uur. Busstation van Rem Koolhaas ANTWERPEN - In de zeventiger jaren haalde het 'Officet. for Metropolitan Architecture' (OMA) de bouwkunst over hoop met ontwerpen, die in hun eenvoud schitterden door intelligentie en inventiviteit. Ze worden als baanbrekend beschouwd voor de heden daagse architectuur. Rem Koolhaas stond in 1972 aan de wieg van OMA. In de wandelgangen van De Singel aan de Desguinlei in Antwerpen is tot 10 november werk van hem te zien. Maquettes, olieverfschilderijen, zeefdrukken en ont werptekeningen geven een overzicht van OMA's ideeën en principes. Te zien zijn Koolhaas' plannen voor een Nederlands Par lementsgebouw, het Nederlands Danstheater, de verbou wing van de koepelgevangenis in Arnhem en een aantal ste- debouwkundige ontwerpen voor metropelen als New York, Parijs en Rotterdam. De ontwerpen gaan uit van de meest voor de hand liggende materialen en gegevens, hoe banaal ook vaak. Het hypermoderne politiekantoor te Almere en een busstation (foto) leggen daarvan getuigenis af. De polemieken rondom de ontwerpen van OMA zijn wat gestild. De uitvoering ervan is op gang gekomen. De exposi tie in De Singel duurt tot 10 november. De toegang is gratis. Dagelijks open van 11-18 uur. De Twee Duiven, Groede. Uit het land van de zwem mende leeuw. Aquarellen van Krijn Doolaard, geschil derde klederdrachten van Heieen Mieras en poppen in klederdracht van Corry Versluis. Zeeuws Museum, Middel burg. Eigentijdse zeildoek schilderingen van de Anter- penaar Joris GhekJeres. Tot 9 november. Open: maandag t/m vrijdag 10-12.30 en 13.30- 17 uur; zaterdag 13-17 uur. Galerie Esprit Clinge, Gra venstraat 99. Schilderijen van Johannes Kollaard, geïnspireerd op het Zeeuw- vlaamse landschap. Tot 30 oktober.Open: dagelijks van 13.30 tot 18.00 uur (dinsdag gesloten. Johannes Kollaard jr.) LTS De Vaart Terneuzen. Abstracte schilderijen van de Temeuzenaar L. Hame link. Tot eind december. Open tijdens werkdagen van 16.30 tot 18.00 uur. Galerie Bellemans Axel. Te keningen van Margriet Heijmans en Joep Bertrams. Van de eerste zijn verder schilderijen te zien in de winkelpassage Cité. Tot 31 oktober. Open: tijdens de winkeluren. BKR-centrum Balans 17 Middelburg. Werk van de Zeeuwse kunstenaar Mari- nus van Dijke. Tot 10 no vember, woensdag t/m vrij dag van 12 - 17 uur, zaterdag van 11 - 16 uur. Vleeshal, Middelburg. Za terdagmiddag opening van de tentoonstelling 'Architec tuur voor een zeel-land'. Aanvang 16.00 uur. Vijf ar chitecten uit Nederland en België presenteren uiteenlo pende visies op de architec tuur. Dit aan de hand van ontwerpen voor een pier bij Vlissingen. Het gaat om het duo Jan Ben them en Mels Crouwel (Amsterdam), Luc Deleu (Antwerpen), het duo Paul Robbrecht en Christian Kieckens (Gent), John Kör- meling (Eindhoven) en het duo Frank en Paul Winter- mans (Eindhoven). De ope ning wordt verricht door Fons Elders. Daarna vindt een forumdiscussie plaats. De expositie duurt tot 17 no vember. De Vleeshal, Middelburg. In de Vleeshal te Middelburg draait zondagmiddag weer een video-programma. Er worden banden vertoond van Frits Maats en Herbert Capelle. De eerste ziet de he dendaagse videotechniek als een gelijkwaardige partner van de klassieke schilder kunst. Hij houdt zich vooral bezig met de essentie van beweging. Capelle houdt zich bezig met de romantiek van schoonheid en verval. Aanvang 14.00 uur. t

de Stem | 1985 | | pagina 21