Jan Timman even op eerste plaats |Y. VANAF 9.995/fiï®" (Hon)-Legia Warschau 'Dnjepr' laat niet veel los [OOP BU EXECUTIE KORT GEDING RENNERS CONTRA SKIL KRIJGT VERVOLG Vermoeide Karpov moet genoegen nemen met remise ïgd éi Gouden Cirkel EXTRA KLEINTJE PORTISCH WINT SCHITTERENDE PARTIJ Emoties KNWU ontkent contract van bondscoach Liebregts tot einde 19B6 Borussia MG zonder Mill en Hochstatter Burgemeester verbiedt Spakenburg Den Haag N ieuwzeelandse internationals tarten Zürich BOYCOT Geschorst A57 jevraagd Irtij goede- lijke artike- antiek, |)z., voor de okt. 1985 uur in pand sdaalseweg I1140-19191 diversen Doet u mee aan de Bel 070-466085. Maak een reclame met een Het helpt ag 24 oktober 1985 te 10.00 uur |ste van V. Bombello, wonende te Lindenstraat nr. 10 worden ver- |en: VALUTA EN VNDS GELD vindt plaats te Terneuzen, Heren- geschiedt a contant zonder op- MONTPELLIER (ANP) - jan Timman heeft dinsdag bij het kandidatenschaak- toernooi in Montpellier even de leiding gehad. Midden tijdens de partij Lajos Por- tisch - Jan Timman kwam Spasski langsgelopen. Hij schudde de Neder landse grootmeester de hand, keek naar het publiek, wees naar zichzelf en maakte met de andere hand het gebaar: duim naar bene den. Zo kwam er een einde aan een zeeslag, die meer dan twaalf uur en 98 zetten in beslag had genomen. Timman klom ermee in het algemeen klassement naar een met Joesoepov gedeelde eerste positie. Lang heeft de Neder landse grootmeester daar niet van mogen genieten. De geprikkelde Portisch revan cheerde zich voor twee ach tereenvolgende nederlagen en won op de 41ste zet. Voor Timman was er de schrale troost, dat het duel naar alle waarschijnlijkheid tot de mooiste partij van het toer nooi zal worden uitgeroepen. De Nederlandse en Hon gaarse grootmeester inspi reren elkaar. Dat dateert al van de tjden, toen Portisch in Wijk aan Zee een welge- ziene badgast was, al hield hij zich dan meer op in het Amsterdamse Concertge bouw dan aan het strand van IJmuiden. Het werd nog eens bevestigd tijdens de tussen hen gespeelde twee kamp. En nu kwam in Montpellier voorlopig de apotheose: een dame-indiër van uitzonderlijke klasse. Portisch heeft met wit een reputatie opgebouwd uiterst scherpe openingen te spelen. Zo ook ditmaal. Timman kwam eigenlijk nooit hele maal uit de zorgen. Bij de overgang naar het midden spel kreeg hij een dreigend uitziende aanval op de dame-vleugel over zich heen. Nauwelijks was die tot staan gebracht, of het witte initiatief zwaaide over naar de andere vleugel. Het voor uitzicht van een moeizame verdediging lokte zwart niet aan. Hij ging in de tegen aanval en pakte de pion op f4 mee. Het direct erop vol gende antwoord van wit: Td5 was een valstrik, die Timman naar alle waar schijnlijkheid had overzien. Maar zwarts reactie e4-e3 mocht er zijn. In de perska mer leefde secondant Hort een ogenblik op. Aan 's mans gezicht kan men zien hoe het Timman vergaat. Niet goed, was de eindconclusie. De zwarte lokken van Hort kwamen steeds dichter over de stelling te hangen. Uit eindelijk veegde hij met een mismoedig gebaar de stuk ken om. Timman slingerde er één etage hoger nog wat halsbrekende toeren tegen aan, maar na de tijdcontróle was mat onontkoombaar. De uitslagen zijn: Vijfde ronde: Spasski (Fra) - Timman (Ned) 0-1. Achtste ronde zijn: Portisch (Hon) - Timman (Ned) 1-0; Vaganjan (Sov) - Ribli (Hon) afg; Tal (Sov) - Kortsjnqj (Zwi) 1-0; Joesoepov (Sov) - Spasski (Fra) 1-0; Seirawan (VSt) - Short (Eng) afg; Spraggett (Can) - Beljavski (Sov) 0-1; Nogueiras (Cub) - Tsjernin (Sov) Vi-Vt\ Sokolov (Sov) - Smislov (Sov) 1-0. De stand: 1. Joesoepov 5%; 2. Tal en Sokolov 5; 4. Timman, Nogueiras, Por tisch en Beljavski 4V48. Vaganjan 3% en 2; 9. Tsjernin 4; 10. Ribli, Seirawan en Short 3% en 1; 13. Smislov 3%; 14. Spasski 2Vt en 1;15. Kortsjnoj 2Vi\ 16. Spraggett 1. Het zettenverloop van de partij Por- tisch-Timman: Wit: Lajos Portisch (Hon) Zwart: Jan Timman (Ned) 1. d2-d4 Pg8-f6,2. c2-c4 e7-e6,3. Pgl-f3 b7-b6,4. e2-e3 Lc8-b7,5. Lfl-d3 Lf8-b4 6. Pbl-d2 0-0, 7. a2-a3 Lb4xd2 8. Ddlxd2 c7-c5, 9. b2-b4 d7-d6, 10. Lcl- b2 Pb8-d7, 11. 0-0 Ta8-c8, 12. d4xc5 böxcö, 13. b4-b5 e6-e5,14. Ld3-f5 g7-g6, 15 Lf5-c2 Pd7-b6, 16. Dd2-e2 Pf6-e4, 17, a3-a4 Dd8-e7, 18. a4-a5 Pb6-d7, 19. Tal-dl Tc8-d8, 20. Pf3-d2 f7-f5, 21. Tfl-el Pd7-f6, 22. f2-f3 Pe4-g5, 23. De2-f2 Pg5-e6, 24. f3-f4 Pf6-e4, 25. Pd2xe4 f5xe4, 26. Df2-g3 e5xf4, 27. e3xf4 Tf8xf4, 28. Lb2-el Tf4-h4, 29. Tdl-d5 e4-e3, 30. Lcl-e3 Th4xc4, 31. Le3-g5 De7-d7,32. Td5-d2 Pe6xg5, 33. Lc2-b3 Pg5-e4, 34. Lb3xc4 Kg8-h8, 35. Dg3-h4 Td8-e8, 36. Td2-f2 Dd7-g7, 37. Tf2-f7 Dg7-d4+, 38. Kgl-hl h6-h5, 39. Dh4-f4 g6-g5, 40. Tf7-f8+ Te8xf8, 41. Df4xf8+ Zwart geeft het op. 'Profkoers' in de rechtszaal door Rob van Deursen BREDA - Uiteindelijk raakte Frits Pirard uiterst secuur de kern van de zaak tijdens het cort geding tegen Skil dat gisteren diende voor mr. Pronk, de president van de arrondisse mentsrechtbank te Breda. Nadat eerder Gerrie Knetemann al buiten het juri disch steekspel van de door de beide partijen (twaalf irofcoureurs, twee ploegleiders en een soigneur con- ;ra Skil) ingehuurde advocaten om zijn persoonlijke mening kenbaar had gemaakt, vroeg Pirard aan mr. Pronk het woord. Uiterst ongebruikelijk, maar er werd geen bezwaar tegen gemaakt. Pirard, met een ietwat van emoties verstikte stem: „Van middag is gebleken dat door Skil aan Johan Lammerts in mei van dit jaar al een con tract is aangeboden waarin aan hem diverse garanties worden gegeven. Nu wordt door de advocaat van Skil vrijwel ontkend dat het be drijf echt van plan is geweest om voor volgend seizoen een profploeg te gaan sponsoren. Maar wat betekenen die ga- jleurwaarder belast met de executie RZUN! fcn is er naast de gewone Carry n br-Carry met een sterkere lOOOi Inveranderd zijn de lage lasten vo« i onderhoud, brandstof, verzekenn Ibelasting. jm snel langs voor een proefrit f biet uw huidige vervoer mee te nt lor een scherpe inruilprijs). Van onze sportredactie WOERDEN - Frank Bud- dels, directeur van het KNWU-bureau ontkent dat Piet Liebregts, de door de wielerbond aan de kant gezette bondscoach, een contract heeft tot eind vol gend jaar. Buddels: „Zoals wij het contract lezen is het per 16 oktober j.l. geëindigd. Meer wil ik er in dit stadium niet over zeggen, want wij wil len nog verder praten met Piet Liebregts". BREDA - Het programma van de van avond te spelen eerste wedstrijden van «e tweede ronde van de strijd om de Europacups voetbal ziet er als volgt uit: Europacup I Anderlecht (Belg)-Omonia Nicosia (Cyp) gfcelona (Spa)-FC Porto (Por) l^ern München (WDl)-Autria Wien jtohved (Hon)-Steaua Boekarest (Roe) «J* Goteborg (Zwe)-Fenerbahce (Tur) ftVerona (It)-Juventus (It) *«uth Leningrad (Sov)-Kuusysi Lahti cL tëchot^ C5enève (Zwit)-FC Aberdeen Europacup n Praag (Tsj)-AIK Stockholm (Zwe) «nfica (Por)-Sampdoria (It) f^pidWien (Oos)-Fram Reykjavik (IJsl) (Den)-Rode Ster Belgrado (Joe) ru Craiova (Roe)-Dynamo Kiev (Sov) yngor City (Wal)-Atletico Madrid (Spa) ®DR) (Fin)-Dynamo Dresden Galatasaray (Tur)-Bayer Uerdingen ^ropacup m {F Wed)-Dnjepr Dnjepopetrovsk (Sov) Ke.gem (Belg)-Osasuria (Spa) [phirl an HD-Lokomotiv Leipzig (DDR) It belgrado (Joe)-Nantes (Fra) (Oos)-Inter Milan (It) Ki (WD1)-Bohemians Praag (Tsj) |Woe) Unit€** (Schot)-Vardar Skolpje Spartak Moskou (Sov)-Club Brugge (Bel) ^essa (Sq3^^ (Spa)-Tsjernomorets Tel. 01640-57057. .076-223622 054. 157-1627. (Por) SUZUÜ ^ruSchotf Stockholm (Zwe)-Saint Mir- SiV?iWnï)Kl'"li<>rUSSia Mttnchenglad- "Sr°(Zïrit)e S°fia (Bull_Neuchatel Xa" Atletico Bilbao (Spa) SPHt <JOe» "wtno Tirana (Alb)-Sporting Lissabon ranties aan Lammerts dan. Volgens mij dat de heren wel degelijk bezig waren om een nieuwe ploeg op poten te zet ten. Ik kan me namelijk niet voorstellen dat Skil van plan was om Johan Lammerts vol gend jaar alleen te laten rond rijden. Rond Lammerts zou een ploeg worden gevormd". Indruk Het betoog van Pirard maakte kennelijk indruk op mr. Pronk. De magistraat ging vrijwel onmiddellijk daarna in onderhandeling met mr. Herman van Mierlo (advocaat van Skil) en mr. I. M. van den Heuvel (advocaat voor de ren ners) om tot een vervolg van het kort geding te komen. Het was namelijk aan mr. Pronk opgevallen dat onder de vele papieren die hij gistermiddag door beide partijen als bewijs stukken onder ogen kreeg de handtekening staat van Cees van Beek, de inmiddels op non-actief gezette PR-man van Skil, wiens arbeidsover eenkomst per 1 januari door het in Breda zetelende bedrijf niet zal worden verlengd. „Zou het niet beter zijn als we die meneer Van Beek als getuige zouden horen", zo stelde mr. Pronk voor. Ondanks tegen spartelen van de zijde van mr. Van Mierlo werd daartoe be sloten, waarmee het kort ge ding maandag 28 oktober 's middags om vier uur de finale zal beleven. Nogmaals Pirard raakte de kern. Ondanks het feit name lijk dat de groep renners plus begeleidende aanhang in de dagvaardiging in het geheel De 'eisers' in het kort geding. V.l.n.r. mr. Van den Heuvel, Peter Pieters, Gerrie Knetemann, Hans Vogelaar en Jean Ha- bets. In de bank daar achter Jan en Adrie van Houwelingen. - foto de stem johan van gurp niet vroeg om het opnieuw starten van de voorbereidin gen van de nieuwe Skil-for- matie (de coureurs streefden via een gerechtelijke uit spraak vooral naar financiële genoegdoening) drong mr. Van Mierlo voor Skil het verloop van het kort geding die rich ting uit. In het kort kwam het er op neer dat de advocaat van Skil namens het bedrijf ont kende dat er ooit echt serieuze plannen hadden bestaan om de ploeg van de grond te krij gen. Dit omdat er co-sponsors ontbraken en omdat men er niet in geslaagd was een inter nationaal erkende kopman aan te trekken. Volgens Van Mierlo waren Gerrie Knete mann en Hans Vogelaar (hij zou de functie van manager krijgen) plus later ploegleider Roger Swerts van die voor waarden alvorens het sein op groen ging op de hoogte ge weest. Verder ontkende mr. Van Mierlo het bestaan van de Stichting Skil Wielersport, waarmee de renners de al dan niet getekende overeenkom sten zouden zijn aangegaan. Daarmee gaf Van Mierlo aan dat de coureurs 'op jacht' wa ren naar een niet bestaande rechtspersoon. Opb ouw In een vijftien bladzijden tellende pleitnota poogde mr. Van den Heuvel het betoog van zijn confrater te ont krachten. De Roosendaalse advocaat noemde in zijn nota zes data waarop door de lei ding van Skil Nederland BV (niet alleen Van Beek, maar ook marketing-directeur Leo van Dijk) met onder anderen Vogelaar, Knetemann, Pirard, Swerts en de inmiddels afge vallen Aad van den Hoek ge sproken was onder de opzet en de aanpak van de nieuwe prof-equipe. Ook toonde Van den Heuvel aan mr. B Pronk de getekende contracten van Johan Lammerts, Adrie en Jan van Houwelingen, Gert Jacobs, Jac van Meer en Peter Pieters. Pikant detail in het geheel, dat dus maandag een vervolg zal krijgen, is, dat volgens in siders de op schrift gestelde garanties aan Johan Lam merts bestaan uit deelname aan de Tour de France en of de ronde van Italië plus deel name aan alle klassiekers. Dat zou betekenen dat aan Lam merts de formatie van een vol waardige equipe is toegezegd. In de dagvaardiging vragen de renners aan mr. B Pronk het volgende: dat hij Skil beveelt om bin nen acht dagen na het wijzen van het vonnis de coureurs de overeengekomen KNWU-con- tracten te laten tekenen; dat hij Skil beveelt 24 bank garanties af te geven van elk 204.000 gulden stuk met ver valdagen op de 15e dag van iedere kalendermaand in de periode van 1 januari 1986 tot en met 31 december 1987; dat hij aan Skil bij in ge breke blijven dwangsommen oplegt van 1000 gulden per dag aan iedere eiser en van 5000 gulden per dag aan hen geza menlijk. Dit tot een totaal van 4.910.000 gulden (het bedrag dat de ploeg volgens de ren ners over twee seizoenen zou vergen) bereikt is; dat hij bepaalt dat de beve len en dwangsommen zullen gelden zolang Skil geen an dere sponsors heeft gevonden die de aangegane verplichtin gen wil en of kan overnemen. MOSKOU (Reuter) - Er begint tijdens de schaaktwee kamp om de wereldtitel in Moskou een zekere wan hoop in het spel van Anatoli Karpov te sluipen. De vermoeid ogende titelverdediger deed dinsdag in de achttiende partij tegen Gari Kasparov een verwoede poging de achterstand van een punt ongedaan te ma ken, maar moest na 23 zetten tegen de zelfverzekerde uitdager volstaan met remise. De opening met de konings pion van Karpov (e2-e4) was een teken van aggressiviteit. Karpov herhaalde daarmee het begin van de zestiende partij, die hij verloor tegen de Siciliaanse verdediging van Kasparov, die toen ant woordde met de Tajmanov- variant. Ditmaal verkoos hij de Scheveninger vorm. Der tien zetten verviel Karpov in herhaling. Daarna speelde hij Pd4-b3. Het antwoord van Kasparov was voorzichtig (Lc8-d7), maar de zwarte stel ling was overzichtelijk. Ter wijl de secondanten van Kar pov met strakke gezichten de situatie volgden vanaf een te levisie-monitor in de bar van de Tsjaikovski-hal, maakte het gevolg van Kasparov een ontspannen indruk. Na 23 zet ten was de remise een feit. Kasparov heeft nu nog drie punten uit zes partijen nodig voor de overneming van de titel. Het publiek, bij elke partij is de bezoekerszaal gevuld met duizend belangstellenden, ge looft inmiddels in de eindzege van Kasparov, die met zijn 22 jaar de jongste wereldkam pioen aller tijden zou worden. De ontvangst van Kasparov was weer eens uiterst harte lijk, het applaus voor Karpov gereserveerd. Volgens bron nen in de omgeving van Kar pov is de 34-jarige wereld kampioen mentaal aangesla gen door de onthulling, dat hij heeft geprobeerd ongeveer an derhalf miljoen gulden aan MONCHENGLADBACH (DPA) - Zonder Christian Hochstatter en Frank Mill is het voetbalgezelschap van Bo russia Mönchengladbach dins dagmiddag afgereisd naar Rotterdam, waar vanavond de eerste wedstrijd voor de tweede ronde van het Uefa- cuptoernooi tegen Sparta wordt gespeeld. Mill was wegens een knie blessure tijdens de ochtend training slechts tot wat lichte loopoefeningen in staat. „Een aangeslagen Mill kan niet tot de gewenste prestatie komen", aldus trainer Jupp Heynckes. „Daarom speelt Pinkall voor hem in de plaats". De vroegere postbode krijgt zodoende weer een kans zich aan te dienen als bruikbaar alternatief voor Mill of Criens. „Pinkall moet nu eindelijk eens zijn goede prestaties in de trainingen ook tijdens een be langrijke wedstrijd kunnen tonen", zei Heynckes kort voor het vertrek van de bus. De vermoedelijke opstelling van Borus sia: Sude; Bruns; Krauss, Drehsen, Han nes en Prontzeck; Herlovsen, Rahn en Lienen; Pinkall en Criens. Scheidsrechter ls: Franco Martinez An gel (Spa). Door Romain van Damme EINDHOVEN - Bang om het uitstapje naar de Eindho- vense binnenstad te missen, houdt Vladimir Gemetz, hoofdtrainer van Dnjepr Dnjepropetrovsk, de ant woorden kort. In gebrekkig Frans en met de nodige ge baren probeert een assistent duidelijk te maken wat zijn baas bedoelt. Veel heeft Vladimir Ge metz, die gezien zijn enorme buik vermoedelijk zelden verder komt dan de zijlijn van het trainingsveld, niet te melden. De plichtmatige beleefdheden. Zoals; „Dat PSV Gullit moet missen, zegt me weinig. Een zo machtige club als PSV kan dat wel opvangen". En: „Ik heb PSV zondag in Gronin gen zien spelen. Ik ben ge schrokken. Een fantastisch elftal". De nieuwsgierigheid be treft echter Dnjepr Dnjepro petrovsk. Maar Vladimir Gemetz, blijkbaar de Russi sche Harry Vermegen om dat hij tegen iedere passe rende landgenoot hoppa roept, komt ook dan niet veel verder dan de bekende kreten. „We zijn niet zo sterk als Kiev. Maar we val len hier aan. Waarom niet? Wij willen winnen". Dnjepr acteert pas voor het tweede seizoen op Euro pees niveau. Vandaar dat er in het Westen bitter weinig bekend is over de club, die twee jaar geleden kampioen van de Sovjet-Unie werd. Een plotselinge opleving van de club uit de meer dan een miljoen inwoners tellende stad aan de 2150 kilometer lange rivier de Dnjepr. Nog maar vier jaar geleden ba lanceerde de club op de rand van de afgrond. „De club stond op degraderen. Ik ben toen gekomen en Zhizdik werd de nieuwe president. Wij hebben het roer omge gooid. De jeugd kreeg een kans. We hebben er voor ge zorgd dat er successen kwa men", zegt Gemetz alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. Een uitnodiging om eens te komen kijken hoe dat werkt, zal echter nooit vol gen. Immers, Dnjeprope trovsk en omgeving is ver boden gebied voor buiten landers. De stad, die vroeger Jekaterinoslav heette en in 1787 gesticht werd door Po- temkin, ligt in een zeer be langrijk industriecentrum. De stad, gelegen op de linke roever van de Dnjepr, kwam tot bloei toen er in 1932 een grote krachtcentrale ge bouwd werd. Sindsdien staan er heel wat technische instituten staal- en wapen fabrieken. „Jullie moeten de stad toch kennen", meent Gemetz, „wij exporteren veel staal naar de haven van Rotterdam". Daarbij dus achteloos voorbijgaand aan het feit dat de stad voor buiten staanders verboden gebied is. Over het moeilijk berei ken van Krivoj Rog, een stad die 130 kilometer ten zuiden van Dnepropetrovsk ligt, waar Dnjepr de thuiswed strijden pleegt af te werken, verder geen woord. Alleen bekend is dat het Metallurg- stadion (de stad is omgeven door talloze ijzermijnen) 32.000 zittende toeschouwers kan herbergen en dat de duurste plaats twee roebel, ongeveer acht gulden, kost. Staanplaatsen zijn er niet. Dnjepr Dnjepropetrovsk is een van die clubs die plot seling in de Russische com petitie komen boven drijven. Dat was bijvoorbeeld ook het geval met clubs als Di- namo Minsk, Zaria Worosji- lowgrad, Ararat Erewan en Zenith Leningrad, die nu weer geheel uit beeld ver dwenen zijn. Dat heeft vaak te maken met de voorberei ding van het nationale team op grote evenementen. De competitie in de Sov jet-Unie loopt van maart tot november. In die periode vallen WK's en EK's. Van oudsher sterke clubs als Spartak Moskou en Dinamo Kiev raken dan plotseling een groot deel van de spe lerskern kwijt. Opgevraagd door de nationale coaches die trainingskampen van een paar maanden normaal vinden. Die competitie is er ook de oorzaak van dat de Russi sche clubs naarmate de Europacup-toernooien vor deren, in de problemen ko men. Gebrek aan ritme breekt hen dan op. Slechts Dinamo Tblisi slaagde er in '81 in een Europese trofee (EC II) in de wacht te slepen. Verder reikte alleen Dy namo Moskou in '72 tot een finaleplaats in het EC II- toernooi. Dat probleem kent Dnjepr nu nog niet. De competitie is nog steeds gaande. Hans Kraay, PSV's directeur, ont dekte in Tbilisi waar Dnjepr gelijk speelde, dat het een stugge ploeg is. Met vijf in ternationals. Petrassov, met 27 goals topscorer, is de be kendste van dat kwintet. De spits, in Tbilisi aan de kant, zal volgens Gemez zeker van de partij zijn. Een gevaarlijk heerschap, die uitstekend past in de patronen van Dnjepr die de vakbond uit het omvangrijke industrie gebied vertegenwoordigd. Russische ploegen kunnen dankzij een geweldige hoe veelheid trainingsarbeid in een hoog tempo spelen. Vraag dat maar aan FC Utrecht-trainer Nol de Rui ter, die zich na de kansloze nederlaag in Kiev vertwij feld afvroeg of er niet meer dan elf Kiev-spelers in het veld waren geweest. Creati viteit wordt vaak onderge schikt gemaakt aan het ge hanteerde systeem. Blochin van Dinamo Kiev en ook Shengelia van Dinamo Tbli si, twee zeer getructe spe lers, hebben daarom vaak problemen met de leiding. Deel uitmaken van de inge studeerde patronen is be langrijker. Vladimir Gemetz, de bus nauwlettend in de gatend houdend, laat zich ook daar echter niet over uit. De Eindhovense binnenstad met zijn vele winkels lokt. Hoppa royalties op een rekening in West-Duitsland te storten. Het zettenverloop van de achttiende par tij is: Wit: Karpov Zwart: Kasparov 1. e2-e4 c7-c5, 2. Pgl-f3 d7-d6, 3. d2-d4 c5xd4,4. Pf3xd4 Pg8-f6,5. Pbl-c3 a7-a6,6. Lfl-e2 e7-e6, 7. 0-0 Lf8-e7, 8. f2-f4 0-0, 9. Kgl-hl Dd8-c7,10. a2-a4 Pb8-c6,11. Lel- e3 Tf8-e8, 12. Le2-f3 Ta8-b8, 13. Ddl-d2 Lc8-d7, 14. Pd4-b3 b7-b6,15. Le3-f2 Ld7- e8, 16. Lf2-g3 Pf6-d7, 17. Tal-el Lc8-b7, 18. e4-e5 Tb8-d8, 19. Dd2-f2 Te8-f8, 20. Lf3-e4 d6-e5, 21. f4xc5 Pd7-c5, 22. Pb3xc5 b6xe5,23. Lg3-f4. Remise SPAKENBURG (ANP) - Bur gemeester Groen van de ge meente Bunschoten heeft het bekerduel tussen Spakenburg en FC Den Haag, dat op zater dagavond 23 november zou worden gespeeld, verboden. Dat besloot hij dinsdag avond na overleg met politie en alle fractievoorzitters uit de gemeente Bunschoten/Spa kenburg. De burgemeester acht het gevaar op rellen te groot. ZURICH (Reuter) - Bij FC Zürich is grote beroering ont staan over de terugkeer van de Nieuwzeelandse broers Wyn- ton en Shane Rufer naar hun geboorteland. Tegen de uitdrukkelijke wil van de clubleiding in keerde het tweetal naar hun land te rug om zich te voegen bij de nationale selectie, die zich voorbereidt op de beslissende kwalificatiewedstrijden voor de eindronde van het wereld kampioenschap in Mexico. Wynton en Shane Rufer hebben het nationale belang laten prevaleren boven het clubbelang. Vice-voorzitter Sven Hotz van FC Zürich had maandag beide broers desge vraagd het standpunt van de club medegedeeld. Dat hield in, dat het tweetal geen per missie kreeg terug te keren naar Nieuw-Zeeland. In de contracten was geen bepaling opgenomen, die de club ver plichtte beide internationale vrij te geven. SPORT IN T KORT DE INTERNATIONALE mo torsportbond (FIM) is voor stander van een wereldwijde, sportieve boycot van Zuid- Afrika. De FIM nam op een vergadering in Lissabon het voorstel van de Russische de legatie over voorlopig geen ra ces in het door apartheid ver scheurde land te organiseren. Bovendien mogen voortaan Zuidafrikaanse coureurs niet meer deelnemen aan races, die onder de vlag van de FIM ge organiseerd worden. DE JOEGOSLAVISCHE voet balbond heeft Predag Pasic voor twee maanden geschorst voor het nationale elftal, waartoe hij behoort. De straf van de 26-jarige speler, in dienst van VfB Stuttgart, volgde na diens weigering tij dens een trainingswedstrijd van Joegoslavië op de bank te zitten. Pasic zal door de schor sing de interland tegen Frank rijk op 16 november mislopen. Die wedstrijd is beslissend voor de deelneming aan de eindronden van het toernooi om de wereldtitel in Mexico. LOTTO DEN HAAG (ANP) - Lotto 42 heeft twee winnaars opgeleverd. Zij ontvangen ieder het (bruto-)bedrag van 172.186,60 gulden. Lotto 42 Eerste prijs: 2 winnaars, die ieder f. 172.186,60 ontvangen; tweede prijs: 3 winnaars, die ieder f. 50.000,— ontvan gen; derde prijs: 139 winnaars, die ieder f. 1.238,70 ontvangen; vierde prijs: 4.473 winnaars, die ieder f. 38,40 ontvangen; vijfde prijs: 62.481 winnaars, die ieder f. 5.-- ontvangen. Toto 42 Eerste prijs: 6 winnaars, die ieder f. 7.436,30 ontvangen; tweede prijs: 142 winnaars, die ieder f. 155,10 ontvangen; derde prijs: 1.801 winnaars, die ieder f. 30,50 ontvangen. Toto-gelijk 42 Eerste prijs: 1 winnaar, die f. 4.104,50 ontvangt; tweede prijs: 1 winnaar, die f. 529,20 ontvangt; derde prijs: 34 winnaars, die ieder f. 77,80 ontvangen; vierde prijs: 966 winnaars, die ieder f. 4,30 ontvangen.

de Stem | 1985 | | pagina 9