MILIEUFEDERATIE BIJ RvS: Zeeuws-Vlaming lust 'm wel Hotel Rotterdam Terneuzen met sluiting bedreigd Commercieel Zeeland presenteert zich Vertrouwei Aardenbur unaniem a V erkoo iDeltahc snoepfa FNV fel van leer tegen vijfiiursploegendienst bij Philips-Terneuzeii Welhaast symbolisch straf voor auto-diefsta WOENSDAG 23 OKTOBER 1985 VAN ZEELAND Drie maanden voor uit de hand gelopen 'bezoek' aan baas Plaatselijk nieuws Sluiskil Terneuzen politierapport GEEN GELD VOOR BRANDALARM ALCOHOL-CONSULTATIEBUREAU: 'GEMEENTEN MOETEN MEEDENKEN' Burgerlijke stand Kanaalzone WOENSDAG 23 OKT RAAD EENS A VOORSTEL C T16 PAGINA ZEELAND Broomchemie 'ongelukkig' gevestigd Van onze correspondente MIDDELBURG - Achterstal lig loon was voor twee man nen uit Biervliet (de 42-jarige J. B. en de 34-jarige W. W.) op 20 april reden om op strafex peditie te gaan bij hun voor malige werkgever L. IJ. in Oostburg. Gezeten achter een batterij pilsjes in een café kwamen beiden tot de conclusie dat het toch eigenlijk te gek dat de man hen nog steeds respectie velijk 6000 en 8000 gulden schuldig was voor werk dat zij in het buitenland voor hem hadden gedaan. B. had, na 'wel 100 maal' aandringen, zelfs een advocaat in de arm genomen, die intussen een procedure was gestart, maar ook dat had nog steeds geen resultaat op geleverd. „Had u het daar maar bij gehouden", verzuchtte officier van justitie mr. Bouman giste ren voor de politierechter in Middelburg, waar B. en zijn maat terecht moesten staan voor het 'a-sociale gedrag' dat zij vervolgens die avond had den getoond. „Als roofdieren bent u het nest van deze mensen binnen gedrongen", aldus mr. Bou man. Op de heer IJ. na lag het gezin op de bewuste avond al in diepe rust, toen de schuldei sers bij de woning aanbelden. IJ. deed open en werd onmid dellijk besprongen en afge tuigd. „Bel de politie", riep hij luid naar boven. Terwijl B. zijn slachtoffer in bedwang hield stormde W. de trap op „om te voorkomen dat de poli tie inderdaad zou worden ge beld", aldus W. voor de politie rechter. Dat hij daarbij de nog half slapende vrouw des hui zes bij de koordjes van haar pyama rond de hals had ge grepen en een dochter die haar te hulp snelde hardhandig had weggeduwd, had alles te ma ken met dat opbellen en niets met mishandeling, zo betoogde W. Ook de twee andere doch ters mengden zich in het tu mult, tot B. eveneens boven kwam om zijn maat tot kalmte te manen. Tenslotte kwam het hele gezelschap samen in de woonkamer, waar IJ. het op nieuw moest ontgelden. Intus sen was het hem gelukt de po litie te bellen en even later konden de mannen worden opgepakt. Mr. Bouman eiste tegen W. een gevangenisstraf van vier maanden, waarvan de helft voorwaardelijk, plus een boete van 500 gulden. Voor zijn klei nere aandeel in de gebeurte nissen vroeg hij B. een geheel voorwaardelij ke gevangenis straf van één maand op te leg gen en een zelfde boete. Poli tierechter mr. De Wilde hield het op een 'uit de hand gelopen bezoek op een onmogelijk uur' en verlaagde de geëiste gevan genisstraffen respectievelijk tot drie maanden, waarvan twee voorwaardelijk, en twee weken voorwaardelijk, maar legde wel de gevraagde boetes op. Bazar - Vrijdag 1 en zaterdag 2 november wordt er weer een bazar gehouden ten bate van het onderhoud van de gebou wen van de Hervormde Kerk te Sluiskil. In De Ark draait het rad van avontuur en kan er verder aan allerlei spel letjes en activiteiten worden deelgenomen. En uiteraard wordt ook de inwendige mens niet vergeten. Alle bezoekers ontvangen 's avonds een gratis lot, waarmee een stereo cas sette-recorder en een draag bare tv te winnen zijn. Aan vang vrijdag 19.00 uur en za terdag 14.00 uur. Meerpaal - Openbare basis school De Meerpaal houdt donderdag 31 oktober de jaar lijkse ouderavond. Na het huishoudelijk gedeelte zal me vrouw J. Verheem een lezing houden over 'Kinderen en hun boeken, elk boek is een avon tuur'. Aanvang 20.00 uur. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN/DEN HAAG - De vestigings plaats van Broomchemie in Terneuzen op 1100 meter afstand van de woonbebouwing is een bijzonder onverstandige en ongelukkige keuze geweest. Gezien de gevaren voor de bevolking dient daarom de in 1979 aan Broomchemie verleende hinderwetver gunning vernietigd te worden. Dit stelde gisteren de Zeeuwse Milieufederatie in haar pleitnota voor de Raad van State. Zoals bekend is de federatie bij de Kroon in be roep gegaan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland om Broomchemie een hinderwetvergunning te ver lenen. „Aan de gevaren van dit bedrijf, die vooral door onge vallen in het methylbromide gebouw kunnen ontstaan, kan door het stellen van voor waarden in de hinderwetver gunning niet voldoende tege moet worden gekomen", zo wordt in de pleitnota gesteld. De Milieufederatie wijst er op dat uit een door Provinciale Waterstaat verrichte gevaren- studie blijkt 'dat door het meest ongunstige ongeval met methylbromide een levensge vaarlijke bedreiging voor de volksgezondheid aan de rand van Terneuzen kan ontstaan'. Ook zijn er andere kansen op ongelukken met minder ern stige, maar daarom nog niet te verwaarlozen, ongevallen. „De kansen op dergelijke ongelukken bij de verwerking van methylbromide zijn klein", aldus de Zeeuwse Mi lieufederatie. „Maar de gevol gen voor de bevolking zijn bij zonder onaangenaam en on aanvaardbaar". Vandaar dat via de Raad van State geëist wordt dat de huidige hinder wetvergunning voor Broom chemie wordt vernietigd en dat het bedrijf bij een nieuwe aanvraag strengere voor schriften krijgt opgelegd ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de om geving. TERNEUZEN (ANP) - De Industriebond FNV wil van de vijf- uurs-ploegendienst af die nu bijna twee jaar bij wijze van expe riment bij de Philipsvestiging in Terneuzen draait. In de plaats van dit 'asocia le' systeem van Philips, aldus districtsbestuurder H. Veg- ting, wil de bond een ander systeem, waarbij de werkdag van 15 op 18 uur wordt ge bracht, zodat een drieploegen- systeem van zes uur wordt be reikt. De invoering van de vijf- uursploegendienst vond plaats naar aanleiding van het be sluit de produktie van de ener giezuinige lamp van Philips op te voeren. Er werd een vijf- uursploegendienst ingesteld, die voornamelijk wordt be mand door gehuwde werkende vrouwen en jongeren. De werknemers zijn in drie vaste ploegen (ochtend, mid dag, avond) ingedeeld. Bij die laatste ploeg doen zich volgens districtsbestuurder H. Vegting grote problemen voor. Er is een ziekteverzuim, dat soms oploopt tot 27 procent, terwijl dat bij de andere ploegen nog geen tien procent is. Er is geen wisseling van ploeg mogelijk, dus eenmaal in de avondploeg geplaatst, blijft zo'n werkne mer altijd in de avonddienst werkzaam. Dat heeft volgens Vegting in de gezinnen die niet buiten die aanvullende in komsten kunnen tot grote pro blemen geleid. In het door Philips gehan teerde systeem staan volgens Vegting zelfs de werktijden niet vast. Die bepaalt de be drijfsleiding per dag. tract met de ploegenwerkers per 1 januari 1986 afloopt. De selectiecriteria over de vraag waarom iemand afvalt of niet worden niet aan het personeel meegedeeld. Het bedrijf zegt daartoe niet verplicht te zijn, De FNV vreest dat daardoor een willekeurige selectie ont staat die zeer onrechtvaardig en volledig uit de tijd is. Gesprek De centrale onderhandelaar van de Industriebond FNV zal volgende week een gesprek hebben met de Philips-hoofd- directie in Eindhoven om aan deze onaanvaardbare toestand in Terneuzen een eind te ma ken. De industriebond is er ook verontwaardigd over dat er per 1 november een selectie procedure start bij het bedrijf in Terneuzen, omdat het con- OOSTBURG - Op de kruising Markt Eligiusplein verleende mevrouw J. V. uit Gent toen zij vanuit de Langstraat kwam aan een andere perso nenauto, bestuurd door de heer J. V. uit Oostburg, die vanaf de Nieuwstraat kwam, geen voorrang. Beide voertui gen liepen schade op. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Alles wijst erop dat het Grand Hotel Rot terdam, het oudste hotel in Terneuzen, binnenkort zijn deuren zal (moeten) sluiten. Aanleiding is een extra inves tering, die noodzakelijk is in verband met brandpreventie. Hoewel het hotel enkele ja ren geleden is uitgerust met een detectiesysteem voor brand, is er nog steeds geen doormelding naar het kantoor van de regionale brandweer kring. Dit betekent dat er daar geen automatisch alarm wordt gegeven bij brand, wanneer het hotel verlaten is. Volgens een woordvoerder van de gemeente Terneuzen heeft de directie van Hotel Rotterdam laten weten geen geld (over) te hebben om een dergelijk alarm-systeem aan te laten leggen. „Maar dat is nu eenmaal verplicht", aldus de zegsman. „We zijn nog in gesprek met de hotel-directie, maar loopt dat. op niets uit dan zullen we ze voor het blok moeten zetten: alarm-systeem of anders de zaak sluiten". Het uit 1867 daterende Grand Hotel Rotterdam is ruim een eeuw lang de belang- rijkste verblijfs-accommoda- tie in Terneuzen geweest. Maar in de jaren zeventig, toen er nieuwe en moderne hotels in de Scheldestad kwa men, liep de belangstelling snel terug. De gemeente Ter neuzen acht het niet uitgeslo ten dat de directie zelf op slui ting aanstuurt, nu de ver nieuwbouw van de grootste concurrent, het vlakbij gele gen hotel L'Escaut, bijna ge reed is en daarom ook geen geld meer uit wil geven aan een alarm-systeem. Van de directie van Grand Hotel Rotterdam was gisteren niemand voor een reactie be reikbaar. Ook Terneuzen ontbreekt niet op de Bedrijfsbeurs in Goes - FOTO WILLEM MIERAS Van een onzer verslaggeefsters. GOES - Burgemeester mr. W. Blanken opende gisteren de eerste Zeeuwse be drijfsbeurs, Contacta '85. in de Zeeland hallen te Goes. „Het probleem van Zeeland is dat het zo dunbevolkt is. Dat heeft zijn charme, maar voor het bedrijfsleven is het min der gunstig", zei hij in zijn openings woord. Mr. Blanken maakte tevens bekend dat Goes zich heeft aangemeld als deel nemer aan een onderzoek dat door het Ministerie van Binnenlandse Zaken ge daan wordt naar de problemen die een gemeente tegenkomt wanneer zij haar bedrijfsvestiging wil bevorderen. De ge meente is blij dat er een dergelijk be- drijfsmarktinitiatief in Zeeland geno men is. Op deze beurs in de Zeelandhal len, kunnen gedurende twee dagen (tot woensdag 23 oktober 22.00 uur) de over heid, semi-overheid uit de provincie en ondernemers elkaar ontmoeten en on derling informatie uitwisselen. Terneuzen Diverse gemeenten zijn op de beurs aanwezig. Borsele prijst haar mogelijk heden aan met de leuze: 'Borsele geeft ondernemers de ruimte', Terneuzen laat zien dat het op dit gebied vele faciliteiten in huis heeft en Middelburg geeft advies aan de middelgrote en kleinere indu strie. De Kamer van Koophandel en het Gewestelijk Arbeidsbureau geven elke bezoeker desgevraagd advies. Organisator J. de Looze hoopt dat er goede zaken gedaan worden. „In juni van dit jaar werden ondernemers en be drijven uitgenodigd zich in te schrijven voor deelname aan Contacta '85, de meesten bedrijven hadden hun reclame budget toen al bestemd", zegt De Looze, niet teleurgesteld over het aantal deel nemers. Als het een succes blijkt organi seert hij in oktober '86 een tweede Zeeuwse bedrijfsbeurs. In de provincie Friesland is reeds gebleken dat er be hoefte bestaat aan een dergelijk initia tief. „Zeeland wil ondernemers naar zich toe trekken, hier ligt de kans", zegt De Looze. „Elke start van iets nieuws is moeilijk" voegt hij er nog aan toe en heeft daarbij de indruk dat de Zeeuw misschien eerst de kat uit de boom kijkt. Door Clé van Katwijk MIDDELBURG - Een minis- cuul naambordje op de deur van het Zeeuws Consultatie bureau voor Alcohol en Drugs. De gang naar deze instantie is voor de meeste hulpzoekenden nog altijd zwaar en schaamte vol. Een groot bord zou pas santen meteen wijzen op het probleem van de zich aandie nende bezoeker. Preventiemedewerker drs. J.van der Stel kent het euvel. Het aantal mensen met alco holproblemen dat zich op eigen initiatief inschrijft is ook zeer gering, terwijl zo langzamerhand vrijwel ieder een wel iemand in zijn omge ving weet die door overmatig alcoholgebruik in moeilijkhe den is geraakt. Meestal komt men op aanraden van de huis arts. Als er sprake is van over treding van de wegenver keerswet of bij een gewelds misdrijf, waar alcohol in het geding is, op indicatie van jus titie. Op gezellig drinken heeft geen enkele ZCAD medewer ker iets tegen, hoewel het be kend is dat mensen die bij het bureau aankloppen, een team aanhangers van de blauwe knoop denken aan te zullen treffen. Wanneer vindt Van der Stel dat alcoholgebruik problema tisch genoemd mag worden? „Dat is voor iedereen verschil lend," zegt hij. „Voor de een is dat -Is de relatie aan een zij den ->adje hangt en alcohol hieraai. ten grondslag ligt, voor de ander als zijn omge ving er hinder van ondervindt. De hoeveelheid die geconsu meerd wordt is geen maatstaf, soms komen hier mensen, waarbij het alcoholgebruik veel lager ligt dan het gemid delde maar waar niettemin toch problemen zijn gerezen". De aandacht die verschil lende groepen in de samenle ving op het ogenblik onder vinden, doet vermoeden dat vooral de laatste tijd het alco holgebruik weer fors is toege nomen. „Dat valt mee", weet de ZCAD-functionaris, „Vanaf eind jaren vijftig tot begin jaren tachtig nam het gebruik schrikbarende vor men aan, het beeld blijft nu enigszins stabiel. Bepaalde groeperingen van de bevol king, waarvan het gedrag op vallend is, mede door overma tig alcoholgebruik zoals jonge ren en voetbalsupporters, spe len zich extra in de picture. In feite heeft iederéén boter op het hoofd. Over publikaties in de pers, wat betreft de gebeurtenissen van afgelopen zomer in Re- nesse, is Van der Stel aller minst te spreken. „Zoiets zet geen zoden aan de dijk. Uit het hele land trokken jongeren daar naar toe om eens te kij ken wat er dan allemaal wel aan de hand was. De aanwe zige jeugd kon onder deze be langstelling niet anders doen dan aan de verwachtingen be antwoorden. Alcohol is in de hele samenleving geïntegreerd en geaccepteerd, dat is de ern stige essentie van het geheel". Basis Van der Stel is tevreden over de ontwerpnota van staatssecretaris Van der Reij- den, waarin gezegd wordt dat de alcoholproblematiek in de toekomst door allerlei wetten, en in samenwerking met hulpverlenende instanties, zal worden teruggedrongen. Het kabinet heeft hiermee inge stemd, er gaat wel het een en ander gebeuren. De Middelburgse ZCAD- medewerker zag nog liever een aanpak aan de basis. Zelf heeft hij met een werkgroep een beleidsplan ontwikkeld dat binnenkort aan de ge meente Reimerswaal wordt aangeboden. De gemeente Goes heeft, volgens Van der Stel, ook al belangstelling voor dit initiatief getoond. „De ge meenten zelf moeten hun be leid afstemmen op het terug dringen van het uit de pan ge rezen alcoholgebruik", meent hij en geeft enkele voorbeel den ter illustratie. „Een school bouwen in een straat met diverse horecagele genheden is de goden verzoe ken. Het streng hanteren van sluitingstijden voor cafés en bars is ook een stap in de goede richting. Als het maar even kan moeten kantines van sportgelegenheden en jonge- rensozen onder beheer van de gemeenten komen. Zo zijn er legio preventieve mogelijkhe den te bedenken.", is de me ning Van der Stel. De bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen heft het glas veelvuldiger dan de toch al tolerante norm toelaat. Hoewel het ZCAD liever niet overgaat tot het aanwijzen van een bepaalde streek of plaats als zijnde zondebok, kan het hier niet onderuit. Een argument dat als verontschul digend opgevat mag worden is dat het er in de meeste grens gebieden steviger gedronken wordt dan elders. Toch krijgt dit deel van Zeeland in de komende tijd meer aandacht. De aanpak is al begonnen, over enige tijd zullen cursussen worden ge start in deze regio die onder wijskundigen inzicht geven in het excessieve alcoholgebruik onder scholieren (iets wat in heel Nederland onrustbarende vormen aanneemt) en hoe hierbij te handelen. Mede door de opkomst van de emancipatie zijn over het algemeen meer vrouwen gaan drinken dan vroeger het geval was. Dit gedrag levert voor sommige vrouwen meer moei lijkheden op dan voor man nen. Uit onderzoeken komt naar voren dat het opbiechten van de hoeveelheden, niet al tijd met de waarheid overeen komt. „Een dronken vrouw wordt nog steeds als meer verwerpe lijk gezien dan een in dezelfde omstandigheden verkerende man. Onder mannen wordt het drinken beschouwd als iets waar kracht en stoerheid van uitgaat", weet Van der Stel. Een man met een glaasje bronwater voor zijn neus wordt vaak voor halfzacht versleten. volgen van alcoholmisbruik. Toch loopt de werkende bevol king tussen de 20 en 40 jaar, statistisch gezien, het grootste risicio om met alcoholproble men geconfonteerd te worden. Verzuim, bedrijfsongevallen, en daardoor oplopende kosten, doen een bedrijf geen goed. Uit diverse studies blijkt dat 25 procent van de arbeidspresta tie van werknemers door alco holproblemen verloren gaat. Studiedag Perspectief Werklozen en arbeidsonge schikten gaan steeds meer en vaker drinken, is de conclusie van het ZCAD. Dit zou weer samenhangen met gebrek aan perspectief. Inmiddels onder vindt naar schatting 5 tot 6 procent van de Nederlandse bevolking problemen door al coholgebruik. De rechter ver oordeelt jaarlijks 40.000 men sen die onder invloed van sterke drank een voertuig be sturen. Tot voor kort werd in het bedrijfsleven weinig aan dacht geschonken aan de ge- Vrijdag 25 oktober (aanvang 9.00 uur) is in motel Goes een studiedag, georganiseerd door het project Alcohol en Arbeid van het ZCAD. Na een in de provincie Zeeland gehouden enquête in verschillende be drijven en in de sector over heidsinstellingen, bleek de uit komst dusdanig dat het wen selijk is mensen in organisa ties die met alcoholproblemen geconfronteerd worden, deze studiedag te bieden. Op verschillende fronten krijgt het drankmisbruik de aandacht, preventie-functio naris Van der Stel, mede orga nisator van deze studiedag, is voorstander van dit soort ini tiatieven, maar zegt hij: „De mensen moeten niet te veel be tutteld worden, iedereen zou voor zichzelf goed van de con sequenties op de hoogte moe ten zijn, dan waren we al een heel eind in de goede richting". Voor informatie over de stu diedag die in samenwerking met de Koninklijke Algemene Volksbond tegen Drankmis bruik wordt georganiseerd, kunnen belangstellenden zich wenden tot J. van der Stel, tel. 01180-37320. Van onze correspondente MIDDELBURG - Voor d stal van een auto en rnedt plichtigheid daaraan moeste de Middelburgers M. van 11 en P. K. gisteren voor de poll tierechter terecht staan. angst voor zijn zwager was( echter niet verschenen en zij zaak werd dan ook bij verst), behandeld. Een en ander had zich afge. speeld op 13 februari van ht: vorig jaar. K. had de auto BMW) gestolen met behulp van een sleutel, die hij va: Van W. had gekregen. Van (handelaar in tweedehani auto's) had de BMW overige® even tevoren aan een ander. Middelburger verkocht. J wist dus dat die nog hier in 4 stad moest rondrijden en ii wist ook dat K. per se BMW wilde hebben", aid® Van W., die verder hardnek kig ontkende dat hij gewete zou hebben dat het contact sleuteltje (dat hij samen me wat andere sleutels en ea autowrak aan K. had vet kocht) bij de bewuste anti hoorde. Wel wist hij dat zij: zwager al een stel kenteken platen gereed had en de doe Van W. gehuurde autobox va hem had overgenomen. 0«i wist hij dat K. een auto zo •gaan halen', „maar verdt wist ik helemaal niets", zo bt sloot de man. Dat de zaak pas nu voor politierechter kwam lag overl gens niet aan justitie mai aan K., die de auto in de boi had laten staan omdat hij eerst nog mee op vakantie wi de. Pas na de behandeling vip de diefstal van twee ander, auto's, waarvoor beide man nen tot langdurige gevango nisstraffen werden verooi deeld, kwam de BMW 'bova water'. „Als dit eerder was ge beurd zou deze kwestie woon tijdens de vorige zitting zijn meegenomen", aldus poli tierechter mr. De Wilde, evenals de officier van justiti, overigens wel rekening wilde houden met de vele maandei die beide mannen nog te zittel hebben. En zo rolde de bijna symbolische straf van tiiw weken voor K. uit de bus ei één week voor zijn medeplich tige zwager Van W. Geboren: Patricia, dv F. var. Zadelhof en A. van den Bergt Terneuzen; Steven, zv C. Coc quyt en M. van de Voorde Westdorpe; Frangois, zv Klaassen en A. Jansen vat Rosendaal, Terneuzen; Jessi ca, dv J. Koster en G. Schutte Terneuzen; Willem, zv P. vai Driel en L. Goossen, Hoek Roy, zv A. Schneider en M Meester, Terneuzen; Santin! dv A. Versluis en J. van <k Velde, Terneuzen; Michael, Ch. de Poorter en G. Moerloos Westdorpe; Dennis, zv K. Mo- legraaf en I. Hamelijnck Sluiskil; Johanna, dv J. Wiss, en R. Oosten, Terneuzen; Lot te, dv L. van Houcke en G Buyst, Westdorpe; Jaocb, zvi Geuze en M. Beekman, Ter neuzen; Michelle, dv B. d< Krijger en M. de Ruijter, Ter neuzen; Ankie, dv M. Vinkei A. de Nijs, Terneuzen; Jesse zv A. Meeusen en I. Scheepers Zaamslag; Nicole, dv P. val Hecke en M. de Lugt, Sas Gent; Ryan, zv M. de Neve Sas van Gent; Jordy, zv A Seghers en F. Riekwel, Axel Marlinde, dv A. Dieleman ei J. van den Bossche, Biervliet Fatima, dv H. Kaddouri en H Kaddouri, Sas van Gent; Den- nis, zv E. Mariman en M. val Waterschoot, Terneuzen. Ondertrouw: Dirk Zwem® 23, Terneuzen en Anna Wal' hout, 24, Terneuzen; Paul® van Dommelen, 24, Hontenissj en Jozina Puijenbroek, 2' Terneuzen; Herman Botter, Terneuzen en Irma Sturm, Terneuzen; Petrus den Ham® 23, Terneuzen en Maria R" ben, 23, Terneuzen. Getrouwd: Cornelis Verhel® 24 en Adriana de Putter, 20® 's-Heer Arendskerke; Cornet' de Jonge, 25 en Johanna Vries, 21 te Terneuzen. Overleden: Elizabeth de Kra ker, 78, ev D. Dekker, Zaait slag; Hendrina Loof, 67, ev' Witte, Axel; Debora de Poot® 82, wed v P. van Bendeget Terneuzen; Pieter Moes, Terneuzen; Johanna Strait praad, 59, ev C. Roegies, Oost burg; Alphonsus de Vliegt® 86, Sas van Gent; Arij Grut- 60, Sluiskil; Pieter Koster, J Terneuzen; Hedwig Knorr, - wed v K. Doorn, Terneuz® Hendrik Drabbe, 70, Zaait slag; Maria Mielen, 74, wed' G. van Doeselaar, Terneuzet Pieter Allaart, 71, Terneuzet Pieter Koster, 74, Terneuzet Suzanna de Groote, 81, we®, W. Jansen, Terneuzen; Sibbe Hooesteen. 88. Terneuzen. We 'Ik drt Burgemeester J. Assel bergs: 'Raad had op d hoogte kunnen zijn'. - FOTO ARCHIEF DE STE Van een or AARDENBURG - De Aar heeft een unaniem advies ui de koningin, C. Boertien. Dil (CDA) mee tijdens de raadsve Hij zei dat de commissiek den met verschillende kand daten hebben gesproken dj belangstelling hebben voor c functie van burgemeester t Aardenburg. ,T 7 „Na het mtbren gen van het advies is ons wer klaar", aldus Van der Bliel Burgemeester J. Asselberg toonde zich verheugd over he .unanieme advies van de corr missie, „Dat wijst er op dat d leden in harmonie hebben sa men gewerkt", zei hij. Naa; Van der Bliek maakten wet houder R. van de Wijncke (CDA), H. van Rie (D'66) en Scheppers (lijst Standaen deel uit van de commissie. Subsidie A. Keijmel-Cambier (PvdA 'i Van een on. BRESKENS - De gemel pond, gelegen op het Br tahoek, verkopen aan de Op het terrein moet d nieuwe snoepfabriek komen. De transactie is, inclusief d Odragen van de provincie ii net kader van de dorpsver nieuwing, zo goed als ronc uok is de aanbesteding reed ëebeurd. Het Biervlietse aan nemeningsbedrijf Van de He [nel gaat het terrein bouwrij maken voor een bedrag vai bna vijf ton. Daar komt no ®ens tien procent ontwerp ei °ezichtskosten bij, zodat he college van B en W aan d aad een bedrag van bijna 54 mille vraagt voor het bouw r)JP maken.

de Stem | 1985 | | pagina 16