iaat PSV wacht een 'koude oorlog9 tegen Dnjepr Sparta bang voor counters Borussia Mönchengladbach WIELERCOACH VECHT ONTSLAG VIA ADVOCAAT AAN Mönchengladbach bezorgd om Mill Jan Timman benut winstkansen niet V Publieke interesse groeit voor duel Sparta PSV te laat met beroep in 'zaak' Ruud Gullit VLIJMEN - De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) heeft bondscoach Piet Liebregts ontslagen. De Brabander heeft nog een con tract tot einde volgend jaar. Chinees aanbod voor Groener UEFA vraagt gedetailleerd verslag van uitreis naar Sovjet-Unie Doping leidt tot dood Finse atleet T50 V KENYA UGANDA hteling. Den Amsterdam (hite Nile-Alan vertelt over het han- tken en de straf voor •e vergrijpen, de iputation': linker echtervoet eraf. Jub, een afdeling voor ter lordeelden. Alfons begeleidt ze naar de ie week zal hij mede nkolonie laten zien. iel van Dante. Op e grond zonder scha de leprozen temid- lun gezonde kinde- weggevreten leden» n zein hopen vuil, af et stukken plastic en teerde j utezakken. Ji geen hutten noemen. an de bouwsels komt urn. Er steekt een idpalm uit de ope- t niet. „Vroeger ze elke zondagmor- m'n huis. Ik gaf ze te eten, prima spul, werden er teveel, ip d'n duur een hele lu breng ik eten naar en vraag" zegt Ter ins „ik heb een ka- Die kunnen ze hier en. Wil je 'm meene- Holland. Hier, een >or de verzendkosten. m'n ouders van me Ze wonen in Rijssen. sen zijn al over de s zullen blij zijn wat ids eten we in hotel lbaars, met speren door de Dinka's. En en een pilsje. Dat in het christelijker rordt flink de hand iet Arabische wetge- >1 Zaire, een dochter Bahamas, doet er ken. ond worden er bij de rkerij aan de Nijl vier doodgeschoten. Vee- Iet is weer een vandi na's van dit land. De i's, een stam van vee- it het noorden, zijn i dor de gevechten, is verloren gegaan. trok naar het zuiden t nu rond Juba. Ze ndat van hun gestolei iat ze niets te eten Net na zonsondergang e Nijl overgestoken, genaar van drie gei- t onraad gehoord. Het ;1 van hoeven. Hij letten van z'n vee, kend naar de Nijl- E® Yakil was dood. De eerde politie heeft log drie Mundari's rhoten. Ook dat is ih'. door Jean Bruynen HOTTER DAM - Als het aan Louis van Gaal ligt, valt Sparta morgenavond in de eerste wedstrijd uit de tweede ronde van de UEFA-cup tegen Borussia Mönchengladbach van zijn aanvallende geloof af. De middenveldstrateeg van de Rotterdammers is doodsbe nauwd voor de razendsnelle counters van de Westduitsers. „Het is in de eerste plaats zaak achterin het slot op de deur te houden. We moeten kost wat kost de nul handhaven, want een tegendoelpunt is dodelijk", meent de aanvoerder van Sparta, die vooral kansen voor rijn ploeg ziet weggelegd in de uitwedstrijd. „Met een doelpuntloos ge lijkspel ben ik woensdag zeer tevreden, want dan moet Bor- russia over veertien dagen het spel maken en dat is nu juist wat de ploeg niet ligt. In dat geval schat ik onze kans om de volgende ronde te bereiken op 70 procent", blikt Van Gaal al ver vooruit. Maar eerst wacht Sparta, dat in de eerste ronde verras send Hamburger SV uitscha kelde, nog de klus in de Kuip, die door Van Gaal als zeer zwaar wordt aangemerkt. „Borussia sla ik hoger aan dan HSV. De Hamburgers hebben wel individueel meer in huis, maar Borussia is als collectief veel sterker. De ploeg heeft geen uitblinkers in de gelede ren, maar echte zwakke scha kels heb ik ook niet kunnen ontdekken", vertelt Van Gaal, die afgelopen zaterdag met trainer Theo Vonk het beker duel tegen Schalke 0'4 - 3-1 verlies voor Borussia - bij woonde. Hoewel Theo Vonk ver wacht dat de Duitsers in de zelfde samenstelling zullen aantreden als tegen Schalke, weigert hij zijn strijdplan prijs te geven. „De elf namen heb ik in mijn hoofd, maar de opstelling zal ik pas woens dagmiddag aan de groep be kendmaken". Vonk wilde wel kwijt dat hij Roelof-Jan Tiktak heeft voorbestemd als vervanger van de geschorste rechterspits ROTTERDAM - Sparta verwacht dat de wedstrijd tegen Borussia Mön chengladbach, die morgenavond in de Kuip in Rotterdam wordt gespeeld, door minimaal 25.000 toeschouwers zal worden bijgewoond. Penningmeester Floor Bouwer stoelt zijn optimisme op de goedlopende voorverkoop. Gisteravond waren tienduizend kaarten aan de man gebracht hetgeen volgens Bouwer nooit eerder was voor gekomen. Het manusje van alles bij Sparta schrijft de toegenomen belang stelling - tegen HSV bevolkten slechts 12.000 aanhangers het Feyenoord-sta- dion - voor een deel toe aan de uitge breide reclame-campagne voor dit duel. Zo roept dichter en Sparta-sup- porter Jules Deelder („Als je van voet bal houdt ga je toch zeker naar Sparta kijken in plaats van naar Feyenoord") de mensen in een Sterspot op massaal naar de Kuip te komen. Verder wordt de voetballiefhebbers uit de regio Rot terdam, door middel van een coupon in de huis-aan-huis bladen, de mogelijk heid geboden een kaartje te kopen te gen de sterk gereduceerde prijs van 5. Robin Schmidt. „De spelers zijn, met uitzondering van Ro nald Lengkeek, allemaal fit. Lengkeek heeft tegen Go Ahead Eagles een lichte spier- verrekking tegen het boven been opgelopen, maar ik ver wacht dat hij op tijd hersteld is", aldus Theo Vonk die even als Van Gaal bevreesd is voor de contra-attaque van de vijf voudige Westduitse lands kampioen. „Daarom moeten we, meer nog dan tegen HSV, achterin attent zijn. Bij balverlies zal de hele ploeg mee terugmoe ten, om de tegenaanval zo vroeg mogelijk te storen. Bo russia mag geen meter ruimte krijgen, want dan is het le vensgevaarlijk. Onze speel wijze zal het uiterste van de discipline vragen, maar dat is de enige kans op overleven." KNWU ontslaat Piet Liebregts Van opze sportredactie In twee gesprekken met het hoofdbestuur en de sportcommissie heeft de KNWU Liebregts te ver staan gegeven dat de bond niet langer van zijn diensten gebruik wenst te maken. Daarop heeft Piet Liebregts de Maastrichtse advocaat mr. Theo Hiddema verzocht zijn belangen ten opzichte van de wielerbond te verdedigen. Mr. Hiddema, gisteravond: „Wat hier gebeurt is ongehoord. Als ik naar de rechter loop, krijgt mijnheer Liebregts altijd ge lijk. Dit is arbeidsrechtelijk van een andere planeet". Piet Liebregts functioneert sinds 1978 als coach van de Ne derlandse wielerprofs bij de wereldkampioenschappen op de weg en sinds 1981 als bondscoach. In het contract dat Lie bregts met de KNWU tot einde van volgend jaar heeft afge sloten staat dat de verbintenis alleen kan worden beëindigd wegens gebleken extreme on geschiktheid. Met Liebregts als coach werden echter Gerrie Knete- mann in 1978, Jan Raas in 1979 en anderhalve maand geleden Joop Zoetemelk wereldkam pioen op de weg. Daarnaast behaalde Adrie van der Poel in 1983 in Zwitserland de zil veren medaille. Resultaten waar geen andere wielercoach inde wereld mee kan pronken. „Van extreme onbekwaam heid kan dan ook geen sprake zijn", zegt mr. Hiddema, „de Van onze sportredactie ALMELO - Oud-FC Twente- eoach Rob Groener heeft een aanbod om trainer-coach in China te worden. Rob Groener vertrekt bin nenkort voor een oriëntatie reis naar China en beslist daarna of hij op het aanbod ingaat. „Het lijkt me wel wat. Ik zal net alleen als trainer- reach fungeren maar ook de opleidingen voor trainers gaan verzorgen", aldus Rob Groe ner. Als Wim van Tel vanmorgen (dinsdag, red.) in Zeist wordt goedgekeurd zal de Rotter dammer gecontracteerd wor den door SC Heracles en zater dag in de Alkmaarderhout te gen AZ'67 zijn debuut voort de Almelose ploeg maken. Piet Liebregts: als bonds coach door de KNWU aan de kant gezet. - foto de stem/ben steffen heer Liebregts heeft in de wie- Ierwereld zelfs een uitste kende reputatie, zo heb ik van vele zijden vernomen. Een eventueel ontslag mist dan ook elke rechtsgrond". Piet Liebregts was aanvan kelijk bereid de KNWU tege moet te komen. De wieler coach vertelde tijdens het af gelopen wereldkampioen schap in Italië al dat hij over woog om zijn functie reeds per 1 januari aanstaande over te geven aan André Boskamp, de coach, die sinds enige tijd in vaste dienst is van de KNWU. Voorwaarde was dan dat de wielrenunie Liebregts de gele genheid moest geven volgend wegseizoen als ploegleider af scheid te nemen van de orga nisatoren van de etappe-koer sen de Vredeskoers, Rijnland Palz en Wilhelm Teil. Tevens wenste Liebregts voor dat jaar waarin hij vrijwillig afstand deed van zijn contractueel vastgelegde rechten een af koopsom. Tijdens de twee ge sprekken met Liebregts bleek de KNWU tot die concessies niet bereid. Dertig jaar geleden leerde Piet Liebregts het wielervak op de winterbanen als verzor ger van grootheden als Gerrit Schulte, Peter Post, Rik van Looy, Rik van Steenbergen en Fritz Pfenninger, in hun tijd de ware koningen van de piste. Later werd Liebregts ploeg leider bij de sterke amateur- equipe Acifit van Kurt Vyth en bij de prof-equipe Frisol, waarvoor onder anderen Jan Raas, Hennie Kuiper, Fedor den Hertog en Luis Ocana re den. Totdat de KNWU hem, nadat Liebregts ook nog zeven jaar als verzorger van de na tionale ploegen had gefunctio neerd, als coach voor het we reldkampioenschap en de laatste vier jaar als bonds coach van de nationale ama teur-selectie aanzocht. „Ik ben als oud vuil wegge zet", zo reageerde Piet Lie bregts gisteravond op zijn ont slag. En hij liet er geëmotio neerd op volgen: „Ik kom uit een gezin van tien kinderen, we waren vroeger zo arm als kerkratten. Ik moest elke week bij het gemeentehuis in ons dorp in de rij gaan staan voor een busje met vlees om te eten. Dat vond ik toen een ver nedering. Maar de vernede ring die de KNWU mij nu heeft aangedaan vind ik er ger". De ontslagen bondscoach wilde verder geen mededelin gen doen omdat zijn advocaat mr. Hiddema, hem, hangende de kwestie, ontraden heeft in de pers uitspraken te lanceren. Opmerkelijk is dat het ont slag van Liebregts nauwelijks anderhalve maand na het be halen van de wereldtitel door Joop Zoetemelk komt, na net weer een hoogtepunt voor de nationale wielersport. De KNWU wil verder met een jongere bondscoach, André Boskamp. Piet Liebregts die eerder deze zomer een aanbieding had van Roy Schuiten om ploegleider te worden bij PDM, is niet op dit aanbod in gegaan omdat hij liever zijn contract bij de KNWU wilde afmaken. PDM heeft inmid dels Jan Gisbers (ex-Kwan- tum) als ploegleider gecon tracteerd. Mr. Hiddema tenslotte: „De heer Liebregts is in het bezit van een keurig contract en aangezien er voor de wieler bond koninklijk staat neem ik aan dat het een nette bond is, die zich aan zijn verplichtin gen zal houden. Wij zullen de KNWU in elk geval sommeren dit te doen". Voorstel VIA HET dagblad van de communistische partij, heeft de Noord-Koreaanse regering andermaal een voorstel ge daan aan het zuidelijke buur land, gezamenlijk de Olympi sche Spelen van 1988 te orga niseren. In de dinsdag-editie wijst de krant er op dat er mo gelijk een boycot te verwach ten is van andere communisti sche en ontwikkelingslanden. Het dagblad maakte duidelijk dat als de Spelen voor een deel in Noord-Korea worden ge houden, geen van beide 'op de zenuwen van de ander zou werken'. Van onze sportredactie EINDHOVEN - PSV heeft bij de UEFA te laat roep aangetekend tegen de vier Europacup wedstrijden tellende straf voor Ruud Gullit. rJ>aar°m heeft de voetbalorganisatie het be- oep niet in overweging genomen. Op vrijdag 11 wtober verstuurde de UEFA het telegram met a™ het schorsingsbericht. Gullit kreeg de a om(Iat hij een tegenstander van het Lu- uS®8® Avenir Beggen een elleboogstoot '0U hebben gegeven. onge week dinsdag pas reageerde PSV op de schorsing, maar de termijn om beroep aan te tekenen bleek 's maandags om 19.30 uur geslo ten. „We onderzoeken nu wat we verder kunnen doen", meldde manager Kees Ploegsma. „De bond stelt dat we binnen drie dagen moeten reageren. Wij hielden er geen rekening mee, dat daarin ook zaterdagen en zondagen begrepen zijn". De van zijn teenbreuk volledig genezen Ernie Brandts neemt woensdagavond tegen Dnjepr de plaats in van Gullit. Of dat zaterdagavond tegen FC VW weer gebeurt, liet technisch di recteur Hans Kraay in het midden. De spelers van Dnjepr Dnjepropetrovsk trainden gisteravond in het stadion van PSV in Eindhoven. Op de voorgrond de in Rusland zeer populaire spits Protassow. - fotoanp door Chris van Nijnatten EINDHOVEN - In een sfeer van een 'koude oorlogsvoering' lijken zich de twee Europa cup-confrontaties tussen PSV en Dnjepr Dnjepropetrovsk te gaan voltrekken. Het duel van morgenavond in het Philips- stadion speelt zich nog onder betrekkelijk normale omstan digheden af. Voor het treffen in de Oekraïne bereidt PSV zich op het ergste voor. Gewaarschuwd door Giron- dins Bordeaux, dat vorig jaar Dnjepr in de Europacup I uit schakelde, stuurden de Eind- hovenaren afgelopen vrijdag een telegram naar de UEFA, de Europese voetbalbond, waarin gewezen wordt op de grote problemen waartegen westerse clubs in de Sovjet Unie kunnen oplopen. Zo nam de heenreis van de Franse kampioen vorig jaar maar liefst dertig uur in beslag. De UEFA heeft het 'alarm' van de Brabanders serieus genomen. Het dagelijks bestuur van de overkoepelende bond gaf aan PSV de opdracht van de bele venissen in het land van Gor- batsjov een gedetailleerd rap port te maken. Na de vele klachten over vooral de over bodig lijkende reizen in de Sovjet Unie, overweegt de UEFA maatregelen tegen de voetbalclubs uit dat land. PSV-manager Kees Ploegsma liet gisteren in be perkte kring de opdracht van de UEFA uitlekken. Daarmee laadde hij op zijn minst de verdenking op zich, dat PSV zijn 'spionage-activiteiten' graag kenbaar maakt, via de Russische ambassade in Ne derland, aan de autoriteiten in Moskou. Wellicht ingegeven door de hoop, dat in dat geval de Sovjets hun uiterste best zullen doen het de Eindhove- naren volledig naar de zin te maken. „Nu hebben we daar geen enkele duidelijkheid over", sprak Ploegsma in de be stuurskamer van PSV. „Tot vanochtend was het nog niet zeker of ons chartervliegtuig via Kiew, waar de douane-fa ciliteiten uitgevoerd worden, rechtsreeks mag vliegen naar de stad waar we spelen". PSV speelt in de plaats Kievoj Rog. Die stad ligt honderdvijftig kilometer onder de thuishaven van de tegenstander. Dnjepr zelf is voor vreemdelingen een verboden stad vanwege de zware militaire industrie in dat gebied. In de vorige EC- ronde speelde Dnjepr tegen het Oostduitse Wismuth, maar zelfs de 'kameraden' uit het Oostblok kregen geen glimp te zien van de stad. Technisch directeur Hans Kraay opereerde zaterdag als verkenner bij de wedstrijd Dynamo Tiblisi-Dnjepr (1-1). Hij keerde zeer onder de in druk van het elftal van trainer Wladimir Jemez terug in Eindhoven. „Het was wel moeilijk voor me om aan in formatie te komen. Het was alleen kijken geblazen en hier en daar wat graaien en met journalisten praten. De club liet niets los. Ik heb een zeer sterk Dnjepr gezien. Het is een uiterst stugge, verdedigende ploeg, die constant voorin de geslepen spitsen Protassow en Taran laat rondsluipen. Ze hebben een sterk middenveld waarin Litowtschenko een hoofdrol speelt. In de centrale verdediging staan twee lange mensen; Wischnewski en Putschkow". Dnjepr, dat twee seizoenen geleden kampioen van de Sov jet Unie werd, heeft in spits Protassow zijn beste speler. Hij is topscorer met dertig doelpunten. Na dertig wed strijden staat de ploeg tweede op de ranglijst. Ze hebben vijftien wedstrijden gewon nen, negen keer gelijk ge speeld en zes keer verloren. Het doelsaldo is 58-28. „Aanvallen kunnen ze als de beste, dat heb ik zaterdag ge zien", meldt Kraay. „Maar ik verwacht dat we daar in Eind hoven weinig van zullen zien. Toch zullen onze verdedigers tot het uiterste geconcentreerd moeten blijven. Dnjepr is een typische counterploeg waarte gen PSV twee wedstrijden op zijn best zal moeten spelen. En zeg nu niet, dat PSV ook een counterploeg is, want dan springen de veters uit mijn schoenen. Wij zullen ons ge wone spelletje spelen en met onze drie spitsen Van der Gijp, McDonald en Thoresen trach ten zoveel mogelijk te scoren. Ik heb daar alle vertrouwen in want mijn ploeg voelt zich momenteel erg 'happy' boven aan de ranglijst en met zulke goede resultaten als tegen FC Groningen". Opstellingen: PSV: Van Breukelen; Ge- re ts, Stevens, Brandts, Heintze; Lokhoff, Van de Kerkhof, Valke; Van der Gijp, McDonald, Thoresen. Dnjepr Dnjeprope trovsk: Krakowski; Baschkirow, Wisch newski, Putschkow, Lyssenko; Schur- schin, Litowtschenko, Sorokalet; Taran, Protassow, Kuznezow. MÖNCHENGLADBACH (SID/ANP) - „Eén pot willen we dit jaar zeker in het clubhuis ten toon kunnen stellen", zei Mön- chengladbachs topschutter Frank Mill onlangs nogal oneerbie dig, maar heel eerzuchtig en zelfbewust. Na de nederlaag (1-3 tegen werven. De Westduitsers gaan Schalke 04) in het toernooi om de Westduitse voetbalbeker is de keus echter beperkt. Het belang van het duel op Euro pees niveau tegen Sparta is voor de Westduitsers dan ook des te groter. Voor zijn hon derd en eerste Europacup wedstrijd, woensdagavond in De Kuip, heeft Borussia Mön chengladbach bovendien zor gen om aanvaller Mill, die weer last heeft van een oude kapselblessure. Die dwong hem ook al af te zeggen voor de kwalificatiewedstrijd tegen Portugal. De kans dat de ver dedigers Bernd Kraus en Uli Borowka, die ontbraken tegen Schalke, kunnen worden inge zet tegen Sparta, is daarente gen gegroeid. In West-Duitsland is de on gewone wijze, waarop Sparta toeschouwers naar het Feyen- oord-stadion wil lokken, gro ter nieuws dan de mogelijkhe den van de Rotterdammers in het veld. Verbazing alom over het Sparta-initiatief via spots in de Ster-reclame en een grammofoonplaatje met het clublied meer aanhang te ver- er daarbij vanuit dat de actie nodig is, omdat niet in het Sparta-Kasteel wordt ge speeld, maar uit veiligheids overwegingen naar de accom modatie van stadgenoot Feyenoord is uitgeweken. „Te gen HSV kwamen er ruim 10.000 toeschouwers, dat moe ten er nu zeker 30.000 worden", zei Sparta-trainer Theo Vonk tegen de Westduitse pers bij de wedstrijd tegen Schalke. „Ik schat Mönchengladbach namelijk veel hoger in". Die laatste opmerking nam zijn collega Jupp Heynckes hem in dank af, maar de voor malige Westduitse internatio nal beschouwt het allerminst als een vrijkaartje voor de derde ronde. Borussia, dat in dachtig de bescheiden Sparta- filosofie vandaag met de bus naar Rotterdam komt, bezet dan wel de tweede plaats in de Bundesliga, maar heeft dit seizoen al verscheidene keren teleurgesteld. Zo attractief en agressief als in het glorietijd perk onder Weisweiler hebben de Gladbachers (toen beken der als de 'veulens') nog steeds niet gespeeld. MONTPELLLIER (ANP) - Rond het etensuur wordt Jan Tim man in het gezellige door terrasjes omzoomde centrum van Montpellier uitsluitend nog waargenomen in gestrekte pas. Als een schaduw gevolgd door de imposante figuur van Vlastimil Hort. Beiden op weg naar een rustige plek om de twee uur tussen afbreken en hervatting aan zinvolle ana lyse te besteden. Gisteravond schoot het avondeten er weer bij in. Ri- bli-Timman, de ontmoeting uit de zevende ronde, was na 52 zetten afgebroken in een stand, waarin wit een pion meer had, maar de winskan- sen bij zwart lagen. In het laatste uur voor het afbreken had op het gezicht van Hort de aanvankelijke uitdrukking van optimisme plaats gemaakt voor bezorgdheid. Zou die dekselse Hongaar dan toch nog met remise ontsnappen. Zo'n ontknoping zou tegen de regels van de redelijkheid indruisen. Ribli, die in Mont pellier al drie gewonnen eind spelen heeft laten schieten, stelde zich van het begin af aan zo timide op, dat zwart ge legenheid kreeg beide lopers te fianchetteren en ook nog zijn koning extra veilig op te ber gen op h8. Zoiets komt zelden voor in een koningsindiër, waartoe Timman bij wijze van verrassing besloten had. Zo wel Portisch als Ribli staat er om bekend de moderne va rianten tot in de diepste uit hoeken te hebben geanaly seerd. Vandaar de nogal onge bruikelijke aanpak van Tim man. De Nederlandse grootmees ter had er ontegenzeggelijk succes mee. Hij kreeg volop ruimte en toen de witte stel ling van beide vleugels af werd ingesnoerd, kon Ribli nauwelijks meer adem halen. Vanaf dat moment was Tim mans strategie gericht op een algehele afruil, waarbij hij over een sterk paard en wit over een kreupele loper zou beschikken. De wijsheid van die opzet moet in tweede zit ting blijken. De vier afgebroken partijen van gisteren droegen natuur lijk niet bij tot een verhelde ring van de stand van zaken. Als Timman voor het afbre ken een beslissing had kunnen forceren, had hij 's avonds verder kunnen gaan met het al driemaal afgebroken duel met Spasski. Deze kwam tegen Tal - het duel van de oud-wereld kampioenen - vlot remise overeen. Maar dat kon nu niet doorgaan. Evenmin trouwens als Spasski-Vaganjan. Deze laatste brak af tegen Kortsj- noj. Een klassieke Catalaan, waarbij Kortsjnoj in de ope ning een pion offerde. Vagan- jan gaf de kwaliteit en kreeg daar in het eindspel twee pionnen voor terug. Het was de eerste keer tij dens het toernooi, dat alle ze ven Russen het tegen niet- Russen opnamen. Bij het af breken was de stand 1-1. Spraggett deed, zoals Donner dat vroeger noemde, tegen Tsjernin in het vijfde uur zijn kleine plicht. De vijfde achter eenvolgende nul voor de Ca nadees. Nogueiras zorgde voor de gelijkmaker door Smislov te verslaan. De oud-wereld kampioen verloor in de Cata laanse opening niet minder dan vier tempi, speelde het middenspel onnauwkeurig en was in het eindspel kansloos. In tweede zitting gelukte het Timman niet door de verdedi ging van Ribli te komen. Wel iswaar gaf wit op de 65ste zet pion f4 op, maar toen was een situatie ontstaan, waarbij zwart in feite niet meer kon winnen. Op de 77ste zet was de remise een feit. Van belang waren de overwinning van Vaganjan op Kortsjnoj en die van Sokolov op Portisch. Beide Russen zijn daarmee boven de vijftig procent gekomen. Het zetten verloop: wit: Zoltan Ribli (Hon); zwart: Jan Timman (Ned); ko ningsin disch: 1. d2-d4, Pg8-f6; 2. Pgl-f3, g7-g6; 3. Lcl-f4, Lf8-g7; 4. e2-e3, d7-d6; 5. n2-h3,0-0; 6. Lfl-e2, b7-b6; 7.0-0, Lc8-b7; 8. c2-c4, Pf6-e4; 9. Ddl-c2, Pb8-d7; 10. Pbl-c3, Pe4xc3; 11. b2xc3, e7-e5; 12. Lf4- h2, Dd8-e7; 13. Tfl-el, Kg8-h8; 14. Pf3-d2, f7—f5; 15. f2-f4, c7-c5; 16. Le2-f3. Lb7xf3; 17. Pd2xf3, e5-e4; 18. Pf3-d2, Ta8-c8; 19. Dc2-b3, Pd7-b8; 20. Db3-b5, De7-d7; 21. Db5xd7, Pb8xd7; 22. a2-a4, Tc8-c7; 23. Tel-bl, Tf8-c8; 24. a4-a5, Kh8-g8; 25. Kgl-fl, b6xa5; 26. Talxaö, Pd7-b6; 27. Tbl-al, d6-d5; 28. Ta5xa7, Tc7xa7; 29. Talxa7, d5xc4; 30. Ta7-a5, Lg7-f8; 31. Lh2-g3, c5xd4; 32. e3xd4, Lf8-d6; 33. Kfl- e2, Kg8-f7; 34. Pd2-fl, Tc8-a8; 35. Ta5xa8, Pb6xa8; 36. Pfl-e3, Pa8-b6; 37. Lg3-h2, Kf7-e6; 38. g2-g3, h7-h6; 39. h3-h4, Ld6- e7; 40. Lh2-gl, Le7-f6; 41. Lgl-f2, Lf6-e7; 42. Lf2-el, Le7-d6; 43. Lel-f2, Ld6-c7; 44. Ke2-d2, Lc7-d8; 45. Lf2-gl, g5-g5; 46. h4xg5, h6xg5; 47. Lgl-h2, g5xf4; 48. g3xf4, Ld8-h4; 49. Pe3-g2, Lh4-f2; 50. Kd2-e2, e4-e3; 51. Pg2xe3, Lf2xe3; 52. Ke2xe3, Pb6-d5 wit gaf zijn 53ste zet onder couvert af. De stand: wit: Ke3, Lh2, pion nen c3,d4J4; zwart: Ke6, Pd5, pionnen c4J5. De stand na zeven ronden is: 1. Joesoe- pov 4,5,2. Tal en Sokolov 4,3. Timman en Vaganjan 3,5 en 1,5. Beljavski, Seirawan, Portisch, Short, Tsjernin, Nogueiras, Smislov, Ribli 3,5,14. Spasski 2,5 en 2,15. Kortsjnoi 2,5,16. Spraggett 1. OULU (SID) - Een Finse atleet is gestorven aan de gevolgen van doping. Dat is verklaard door de artse, die sectie heeft verricht. In het lichaam van de pas 17-jarige Fin werden anabole sterolden aangetrof fen. De niet bij genoemde sprin ter had tijdens de training een hartaanval gekregen. Volgens Pauliina Raenoe, de artse, die haar verklaring aflegde op de Zweedse televisie, waren de hartbloedvaten vernauwd door het gebruik van stimule rende middelen. Doping is in Finland een ge ruchtmakende zaak. Onlangs was Martti Vaino wereld nieuws, toen hem wegens do ping de zilveren medaille van de 10.000 meter op de Olympi sche Spelen werd ontnomen. World Series ST. LOUIS CARDINALS heeft verrassend met 2-0 de leiding genomen in de World Series honkbal tegen Kansas City Royals. Cardinals won de tweede wedstrijd, in Kansas City, met 4-2 en heeft uit de resterende vijf wedstrijd nog twee overwinningen nodig om de Series te winnen. n

de Stem | 1985 | | pagina 7