,ST Meer samenwerken voor financiering van beroepskracht' Koos Slokkers: 6Kikkers gaan je leren kennen9 !KT IORT GEDING TEGEN HONTENISSE ÖESTEM T22 PAGINA ZEELAND 2- VAN yiDiöi LAND Iseweg 58 10-13524 iar onze show tom en neem n hond of een wat deze betekenen in >-deurs is er I. Meverings- rkgarantie. n. B.V., rieweg 8, 1. JONGERENWERK HULST: KLOOSTERZANDE - Nachtclubeigenaar Ro berto Peeters, die in Kuitaart en Terhole twee huisjes voor privé doeleinden wil kopen, dreigt de gemeente Hontenisse met een kort geding Schadepost Smet KLASSIEKE MODERNE KOSTUUMS KOLBERTS IUraetenk Deii' Eu9ène ICijK0 ma Goes: Clé van JllfVertenWe"exP|- De Vurssche houdt bazar KIKKERKRAAMKAMER IN STEENBERGSE KAS Padden Kweken UIT NIEUW-NAMEN Schuttersvereniging naar St.-Jansteen Plaatselijk nieuws Axel Clinge Heikant Koewacht Nieuw-Namen Vogelshow in N ieuw-N amen V olksdansgroep Koewacht in het nieuw Al 2 aMDERDAG 17 OKTOBER 1985 H achtclubhouder dreigt gemeente ;r Luk Brusselaers en Jan de Schrijver zien mogelijkheden om geld vrij te maken voor een jongerenwerker. - foto de stem cor j. de boer HULST - De Stichting Jeugd- en Jongeren werk Hulst meent dat er mogelijkheden rijn om structureel geld vrij te maken voor de aanstelling van een beroepskracht. Gedacht wordt daarbij aan meer samen werking op het gebied van huisvesting en apparaatskosten tussen de instellingen en organisaties die subsidie krijgen in het ka der van het welzijnsprogramma. „Daardoor ontstaat er niet alleen een ef ficiënter en functioneler werken", menen voorzitter Luk Brusselaers en functionaris Jan de Schrijver van het Jeugd- en Jonge renwerk, „maar wordt er bovendien nog flink wat geld bespaard". De twee zijn zich ervan bewust dat dit heel wat voeten in de aarde kan hebben. Immers, het gaat om zelfstandige stichtingen. „Maar de gemeente, want daar moet het initiatief van uitgaan, kan alvast beginnen niet die stichtingen die dat willen. We heb ben gevraagd eens te polsen in hoeverre er bestuurlijke bereidheid bestaat om dingen gezamenlijk te doen en te concentreren", "at het Jeugd- en Jongerenwerk betreft kan die concentratie wel erg ver gaan. „We bebben een subsidie-aanvraag liggen van flOO.OOO, maar daar houden we niet aan vast. Als de gemeente morgen met een op lossing komt, waardoor de praktische aan pak van het uitvoerend werk niet in het ge drang komt, dan zijn wij akkoord. Dan wil- 'on we meteen onze stichting opheffen", zegt Brusselaers. Het VEJV is bereid het takenpakket van het jeugd- en jongerenwerk erbij te nemen, maar dat kan niet vrijblijvend en gratis. „Dan zal er toch een personeelsuitbreiding moeten komen. Kijk, maar dan kost het al geen ton meer, maar zo'n 60.000", stelt De Schrijver. „Een voorbeeld van hoe door sa menwerking aanzienlijk geld bespaard kan worden". Het tweetal toont zich verheugd met de bereidheid van wethouder W. Kayser om zich sterk te maken voor een beroepskracht. „Tot nu toe heeft de gemeente altijd gezegd: we onderkennen de noodzaak, maar we hebben geen geld. Maar nu is er gezegd dat de financiën geen basis zijn om ons verzoek af te wijzen. Nou, als je meent dat iets nodig is, dan zorg je dat je er geld voor vindt. Als de gemeente creatief wil nadenken zijn er mogelijkheden. Tot nu toe is er in Hulst een discriminerend beleid gevoerd. De bejaar den komen niets te kort. En dat mag ook niet. Maar de jeugd is binnen de gemeente toch ook een grote bevolkingsgroep. Dus daar mag ook best wat voor gedaan wor den". Inmiddels hebben alle Hulster raadsle den een omvangrijke documentatie in de bus gekregen over het jeugd- en jongeren werk. De stichting hoopt met die informatie de gemeenteraad de belangrijkheid van deze werkvorm in Hulst te doen inzien. Van een onzer verslaggevers Als wethouder Bruggeman de uitlatingen aan het adres van Peeters niet binnen zes dagen middels een publikatie in de pers herroept, stapt de nachtclubeige naar naar de rechter. Bruggeman heeft beweerd sterke vermoedens te hebben dat in beide panden een sex- huis zou worden gevestigd. Peeters echter zegt geen be doelingen te hebben zich op dat gebied in Zeeuwsch- Vlaanderen bezig te gaan hou den. „Het enige wat ik hier zou willen beginnen is een bar maar zeker geen hoeren tent", aldus Peeters die los van dit dreigement de gemeente ook de rekening zal presenteren voor de geleden schade. De brief van de nachtclub eigenaar wordt op korte ter mijn in het college besproken maar wethouder Bruggeman denkt er voorlopig niet over om zijn uitlatingen te herroe pen. Pas als Peeters zwart op wit zet dat hij er geen sexzaken van gaat maken, zoals in het gesprek is toegezegd, zal Bruggeman zijn mening even tueel herzien. „De toekomst zal uitwijzen of ze er wat in gaan doen. Maar ik heb uit zeer betrouwbare bron verno men dat dat wel degelijk de bedoeling is", aldus de wet houder na afloop van een ge sprek met Peeters deze week. Zoals bekend neemt Peeters Bruggeman zijn uitlatingen in de pers zeer kwalijk. Dit heeft er volgens de nachtclubeige naar toe geleid dat de transac tie met de eigenaars van het pand Havendijk 14 nabij Ter hole, die afgelopen maandag op het notariskantoor Van Dam in Hulst zou worden af gerond, niet kon doorgaan. Dat betekent een schadepost van enkele tienduizenden gul dens omdat in het voorlopig koopcontract een boeteclau sule van 25 procent van de koopsom is opgenomen. Volgens Peeters, maar ook volgens de eigenaars die niet met naam genoemd willen .worden, heeft de RABO-bank (hypotheekgever) de transac tie door tussenkomst van wet houder Bruggeman in zijn functie als bestuurslid van de RABO-bank tegengehouden. „Voor ons betekent het ook een strop. We waren rond met de heer Peeters. Echt, als er sprake van geweest zou zijn om er sexhuis in te beginnen zouden we die transactie niet zijn aangegaan. Maar het is de bedoeling om er in te wonen. Ga er maar kijken, er staan huishoudelijke spullen in en een wiegje voor de baby. In een sexhuis hoort toch geen kleine jongen thuis", aldus het relaas van de eigenaars die, als er geen andere oplossing wordt gevonden, de heer Bruggeman via de gemeente ook aansprakelijk willen stel len voor de geleden schade. „En dat niet alleen, ook onze goed naam. Mijn dochter heeft er tot 5 oktober in gewoond. Een paar dagen later staat in de krant dat die woning een sexhuis wordt. De uitlating van Bruggeman zijn ook nog eens een smet voor de vorige bewoonster". Wethouder Bruggeman wenst nagenoeg geen com mentaar te geven op de hele zaak. Hij ontkent noch beves tigt dat hij lid is van het be stuur van de RABO-bank. „Een bank hoeft geen inlich tingen te geven over financiële transacties. Ik moet u geen in formatie geven over de neven functies die ik heb. Verder heb ik geen commentaar", aldus wethouder en loco-burge meester Bruggeman. Hoewel Peeters schriftelijke bewijzen heeft van contacten tussen hem en de RABO-bank zei een woorvoerder van de bank begin deze week nergens van te weten. Directeur Hoek stra, die er aanvankelijk hele maal niets voor voelde De Stem te woord te staan, legde na een kort 'geen commentaar' de hoorn op de haak. Evenmin wilde men toege ven dat de heer Bruggeman lid van het bestuur is, terwijl dat, zo bleek later, wel degelijk het geval is. Peeters is er echter van overtuigd dat er 'ergens' een lek moet zitten. „Er waren maar drie partijen op de hoogte van mijn koopplannen. De verkoper, de notaris die zwijgplicht heeft en de bank die niet met financiële gege vens mag strooien". Overigens ziet het er naar uit dat Peeters de RABO-bank niet nodig heeft om eigenaar te worden van beide panden. De eigenaar van Havendijk 14 heeft gistermiddag met twee andere banken gesproken die Peeters, als hij de gebruike lijke bescheiden kan overleg gen, wel een hypotheek willen geven. (ADVERTENTIE) en en Promenade Noordstraat 23 4531 GB Terneuïen voor een eigen weg in mode SjPyO" ZUIDWEST NEDERLAND Putoren 'r emeuzen, Hulst en Goes. essen en telefoonnum- %s op pagina 2. Nngst||den: "30-12.30/13.30-17.00 uur. -Rein van der ■SJ «Mie-chef), Jan Jan- ICr> if chef)' Emi|e Calon, foortens. Cor de Boer iliJ' T.on Koomen (sport). IC n e.n' Middelburg: i^oteur Zeeland: C. Me- ikivé 01150-95839. AXEL - Het bejaardencen trum De Vurssche in Axel houdt op woensdag 23 oktober een bazar. De tentoongestelde werken van de ouderen kun nen worden gekocht. Daar naast zijn er diverse attrakties waar een prijsje aan vast zit. Voor de inwendige mens is er koffie met een wafel en Zeeuwse babbelaars. De bazar begint om 10.00 uur, om 16.00 uur wordt de verkoop ge staakt. In de vijver van de kas groeien 'echte' kikkers. foto's de stem dick de boeh STEENBERGEN - Koos Slokkers uit Steenbergen kweekt sinds een jaar of ze ven kikkers om ze dan later weer uit te zetten in de vrije natuur. Een kas van onge veer honderd vierkante fun geert als kraamkamer. Het begon allemaal toen een kleinzoon wat kikkerdril mee naar opa nam. Toen daar in de vijver echte kik kers uit groeiden kreeg Koos er echt plezier in. Het najaar is nu niet be paald het beste seizoen om met zo'n hobby voor de dag te komen, want de dieren beginnen bijna aan een win terslaap. Maar Koos hoopt via de krant in contact te komen met mensen, die net als hij geïnteresseerd zijn in het wel en wee van de kik kers en hagedissen en die hem misschien aan informa tie kunnen helpen over zeld zame en zeer zeldzame ex emplaren. Hij weet er overigens op dit moment al erg veel van, want hij kan je feiloos ver tellen welke een Franse kik ker is en welke uit Amerika afkomstig is. Als hij op vakantie gaat in Frankrijk of Spanje pro beert hij uit die landen kik kers mee naar huis te ne men. Die komen in de kas terecht. Daar scharrelen de dieren rond in en nabij de vijver en daar komen ze ook prima aan de kost. Soms helpt Koos de natuur wel een handje. Zo heeft hij in een kweek- bak samen met wat aange stoken fruit de restanten van een andere hobby van hem, wijnmaken, gelegd. Op deze schillen komen dan weer fruitvliegjes af, die een lekker maaltje vormen voor de kikkers. Verder heeft Koos een hele verzameling padden. Deze zijn in tegenstelling tot de kikkers meer gesteld op land dan op water. Het bij zondere van padden is dat ze na ongeveer drie jaar terug gaan naar hun geboorte plaats om er te paren. Het gebeurt wel dat er aange beld wordt bij Slokkers met de mededeling dat er padden voor de poort zitten te wach ten om binnen te komen. De hele familie Slokkers heeft overigens een warm hart voor dieren. Men was eens samen op vakantie in het Franse Narbonne. In de moerassen in de buurt leven ook padden, 's Nachts kwa men de dieren tevoorschijn en staken massaal de weg over met het gevolg dat veel dieren werden platgereden. Toen heeft het echtpaar Slokkers samen met hun zoon constant padden lopen overbrengen tot de dieren allemaal in veiligheid wa ren. Met al die kwakers bij el kaar wordt het in huize Slokkers weieens teveel van het goede. Vandaar dat Koos er regelmatig op uittrekt met een volle jampot bij zich en overal in de omgeving, waar hij een schoon water tje tegenkomt, die dieren weer terugzet in de natuur. Nu hij gelezen heeft dat er zoveel amfibieën (hagedis- achtigen) bedreigd worden met uitsterving, wil hij van die diersoorten wat meer gaan kweken. „Ik heb er nu eenmaal aardigheid in", zegt hij. „Ik pak er soms een stoel bij en ga er een uurtje naar zitten kijken. Kikkers gaan je overigens ook leren ken nen", weet hij. „Ik lag in het najaar een week in het zie kenhuis en al die tijd hebben ze zich niet laten horen. Toen ze mijn stem weer hoorden was het meteen een leven als een oordeel". Van onze correpondente NIEUW-NAMEN - De schuttersvereniging Nieuw-Namen zal dit weekend voor een kalkoen- schieting uitwijken naar het terrein van de schut tersvereniging in St. Jansteen. De schuttersvereniging Nieuw-Namen moet al twee jaar uitwijken met haar schietingen naar een terrein van een van de buurverenigingen. Voor die tijd huurde de vereniging een terrein van een plaatselijke landbouwer. Toen deze echter de huur wei gerde, was de vereniging gedwongen uit te zien naar een ander stuk land. De vereniging klopte daarna aan bij de gemeente Hulst en kreeg de belofte dat naar een ander terrein zou wor den uitgekeken. Het bleef echter bij beloften, zodat de vereniging ook nu weer een beroep moest doen op een an dere vereniging. De schieting van aanstaande zondag be gint om 13.30 uur. Feestavond - In het kader van de viering vna het veertigjarig bestaan, houdt de hengel sportvereniging Geduld Over wint Alles (GOA) morgen (vrijdag) voor haar leden een feestavond in cultureel cen trum De Halle, aanvang 20.00 uur. Muzikale medewerking aan dit gebeuren wordt ver leend door Eddy's Combo. Verder wordt er bingo ge speeld en is er een gratis ver loting. Bingo - De Algemene Bond voor Ouderen houdt zaterdag 19 oktober een bingo-middag in zaal De Troubadour. Aan vang 13.30 uur. Iedereen boven de vijftig jaar is welkom en er staat een gratis kopje koffie te wachten. Prijskaarting - In het ge meenschapshuis Malpertuus wordt vrijdag 18 oktober een prijskaarting gehouden voor ouderen vanaf vijftig jaar. In schrijven vanaf 13.00 uur. Aanvang 13.30 uur. Kaarting - In café De Land bouw werd een prijskaarting gehouden waaraan 44 perso nen deelnamen. Uitslg: 1. Ka- rel Ivens, 2. Jo Martinet, 3. Ro bert de Vos, 4. Leon Smet, 5. Roger Naffa. Handwerkexpo - Zaterdag 19 en zondag 20 oktober wordt in gemeenschapscentrum 't Heike een handwerktentoon- stelling gehouden. De ope ningstijden zijn zaterdag van 19.00 tot 22.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Er wor den door de bejaarden ge maakte handwerken tentoon gesteld. Ook worden er wafels verkocht. Film - Zondag 20 oktober houdt het JOK (Jeugd Ont spanning Koewacht) een film dag. Er worden dan twee films gedraaid. Voor de jeugd van de basisschool 'Alice in Won derland', een Nederlands ge sproken tekenfilm. De film start om 14.00 uur en de toe gangsprijs is 1,50 voor leden en ƒ2 voor niet-leden. Voor iedereen boven de twaalf jaar is er de komische avonturen film 'Gremslins' om 19.30 uur. De entree is voor leden 3 en niet-leden ƒ3,50. Beide films wordt in De Vlaschaard ver toond. Groeve - Vandaag wordt in de Meester van der Heyden Groeve te Nieuw-Namen, aan het Kerkpad, de laatste open dag van het seizoen gehouden. De coördinator hoopt deze dag de 1500ste bezoeker van dit jaar te mogen verwelkomen. Volgens onderzoeker Eddy Vermandei zijn er aan deze groeve al 112 soorten nacht vlinders zijn ontdekt. De Groeve is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Dropping - De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk 'Van de straat af' houdt vrijdag avond 25 oktober een drop ping. De start is om 19.00 uur in café Picavet. Iedereen kan meedoen. Na afloop zijn er soep en broodjes. Deelnemers kunnen zich opgeven bij Si- grid Lockefeer, Nobelstraat 9 in Nieuw-Namen. De in- schrijfdatum loopt tot 18 okto ber en deelname kost 1 per persoon. Carnavalsbal - Carnavalsver eniging De Mollen organiseert op zaterdag 26 oktober een groot spijkerbroekenbal. Tij dens deze avond treedt het be kende orkest Edelweiss op. Aanvang 20.00 uur. Het bal wordt gehouden in het ge meenschapscentrum De Kau- ter. KVO-vergadering - De KVO- afdeling Nieuw-Namen heeft de algemene vergadering ge houden bij Rich. Thilleman. De bestuursleden mevrouw Jouret-Taalman en mevrouw Van Wesemael-de Winne, die zich herkiesbaar stelden, wer den beiden herkozen. Na het huishoudelijk ge deelte werd onder leiding van mevrouw Westerop gewerkt aan droogbloemen en het op maken van tegels. Ook kwam het jaarprogramma aan de or de. Dat bestaat onder meer uit een najaarsreis in november, een bezoek aan bakker Van Meyel eind november, de kerstviering op 17 december, een nieuwjaarsbijeenkomst op 5 januari, een quiz over tuin, bloemen en natuurbescher ming op 21 januari en een ge- spreksavond met een Turkse vrouw over de cultuur en leef wijze van deze bevolking in februari. Op 11 en 18 maart is er een cursus 'snoeien in de tuin' en in mei een voorjaars- reis. Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - Op za terdag 19 en zondag 20 ok tober houdt vogelvereni ging De Nachtegaal een grote vogelshow in het ge meenschapscentrum De Kauter te Nieuw-Namen. Zaterdag zijn de beestjes te bezichtigen van 13.00 tot 21.00 uur en zondag van 9.30 tot 19.00 uur. Er zijn voor deze tentoon stelling 370 vogels aangemeld. Vier keurmeesters zullen de prijzen toekennen, namelijk de heren M. Oerlemans, F. van de Bergh, C. van Unen en M. van Broeckhoven. Van een onzer verslaggevers KOEWACHT - De Koe- wachtse bejaarden-volks dansgroep heeft nieuwe uniformen. De uit veertig personen be staande groep bestaat drie jaar en men heeft nu eindelijk de mogelijkheid gezien om de pakken aan te schaffen. Tot nu toe had men nog geen offi ciële kleding. Aanstaande vrijdagavond laat de volksdansgroep de uni formen zien tijdens de feest dag van de Koewachtse oude ren in het gemeenschapscen trum De Vlaschaard. De bij eenkomst begint om 19.45 uur en een kwartier later treedt de bejaardengroep op. Rond 20.30 uur kunnen de bezoekers kij ken en luisteren naar de*Hul ster cabaretgroep 'Ambrus'.

de Stem | 1985 | | pagina 15