Gari Kasparov neemt voorsprong VIER OFFENSIEVE SPELERS IN ORANJE-TEAM Beckenbauer werkt aan rentree Schuster in West-Duits elftal Metotje totfe Bestuur Engelse League wil ingrijpende hervormingen Veertien kandidaten voor Spelen in 1992 besteden recordbedrag ENTHOUSIAST SAR -reserves het niet tegen Joesoepov leidt in Montpellier KARPOV GEEFT NA VEERTIG ZETTEN OP Kort geding tegen Skil volgende week dinsdag Prijs der Giganten voor bejaarde Keystone Patriot Tafeltennisteam Oranje klopt West- Duitsland Paraguayaanse club strikt Ferenc Puskas Toernooizege DVS en Twins Uitsla LOENSDAG 16 OKTOBER 1 Van MOSKOU (Tass/Reuter/ AFP/ANP) - Gari Kasparov heeft de kans om als jongste wereldkampioen de schaakge schiedenis in te gaan in eigen hand. In de zestiende partij nam de 22-jarige uitdager uit Armenië een punt voorsprong door met zwart zijn derde overwinning te behalen in de tweekamp tegen titelhouder Anatoli Karpov. Na veertig zetten gaf Kar pov dinsdag in de Tsjaikovski- zaal in Moskou de partij ont goocheld op. De ruim 1000 toe schouwers fêteerden daarna de jonge grootmeester op een daverende ovatie. Met zijn derde overwinning in de 24 partijen omvattende tweekamp heeft Kasparov na tweederde van de match een solide basis gelegd voor de verovering van het wereld kampioenschap. Vooral de manier waarop zijn briljante zege tot stand kwam, zal hem veel deugd doen. Karpov, die de laatste partijen met speels gemak in evenwicht hield, ging in zijn overmoed in op het nieuwtje, waarmee Kasparov in de twaalfde partij de Tai- manov-variant van het Sici- liaans verrijkte. De wereld kampioen had met zijn secon danten zeven dagen de gele genheid gehad de variant uit voerig te bestuderen en meende de weerlegging ge vonden te hebben. Na een korte aarzeling ging Kasparov in op de uitdaging van zijn opponent. Op de acht ste zet volgde met de vroege opmars van de d-pion het on vermijdelijke pionoffer, waarna Karpov met zijn elfde zet Le2 afweek van de twaalfde partij. Kasparov dacht over zijn antwoord slechts vijf minuten na. Een teken dat hij de stelling thuis op het bord uitvoerig had be studeerd. Voor zijn pion kreeg zwart meer dan voldoende compensatie door een zeer ac tieve stelling, waarin voor wit weinig manoeuvreer-ruimte was. Zwart posteerde zijn paard op veld d3, zijn torens op de a en c-lijn. Het resultaat voor wit was desastreus. De paarden stonden er verloren bij, de dame en torens hadden geen speelruimte en Karpov restte niets anders dan lijd zaam toezien hoe zijn jeudige opponent met subtiele zetten de strop aanhaalde. De uitdager dwong op de 34e zet wit de dame op te geven, waarna het slechts een kwes tie van afwikkelen was. Kar pov was in die fase al in ra zende tijdnood geraakt. Hij had veel bedenktijd gestoken in zijn speurtocht naar een af doende verdediging, maar Kasparov liet zijn prooi niet meer los. Na veertig zetten gaf Karpov op, twee zetten ver wijderd van een onweerleg baar mat. Na afloop van de enerve rende partij prees Mark Tai- manov de uitdager. „Karpov en Kasparov zijn beiden ken ners van het siciliaans. Na dit theoretisch debat in de zes tiende partij moet een ieder toegeven dat Kasparov in zijn analyses verder is dan Kar pov". De zeventiende partij wordt donderdag gespeeld. Kasparov heeft wit. Het zettenverloop van de zestiende partij is Wit: Karpov Zwart: Kasparov Siciliaans: 1. e2-e4 c7-c5, 2. Pgl-f3 e7-e6,3. d2-d4 c5xd4,4. Pf3xd4 Pb8- c6, 5. Pd4-b5 d7-d6, 6. c2-c4 Pg8-f6, 7. Pbl-c3 a7-a6, 8. Pb5-a3 d6-d5, 9. c4xd5 e6-d5, 10. e4xd5 Pc6-b4, 11. Lfl-e2 Lf8-c5, 12. 0-0 0-0,13. Le2-f3 Lc8-f5, 14. Lcl-g5 Tf8-e8, 15. Ddl- d2 b7-b5, 16. Tal-dl Pb4-d3, 17. Pa3-bl h7-h6, 18. Lg5-h4 b5-b4, 19. Pc3-a4 Lc5-d6, 20. Lh4-g3 Ta8-c8, 21. b2-b3 g7-g5, 22. Lg3xd6 Dd8xd6, 23. g2-g3 Pf6-d7, 24. Lf3-g2 Dd6-f6, 25. a2-a3 a6-a5, 26. a3xb4 a5xb4, 27. Dd2-a2 Lf5-g6, 28. d7-d6 g5-g4, 29. Da2-d2 Kg8-g7,30. f2-f3 Df6xd6,31. f3xg4 Dd6-d4+, 32. Kgl-hl Pd7-f6, 33. Tfl-f4 Pf6-e4, 34. Dd2xd3 Pe4- f2+, 35. Tf4xf2 Lg6xd3, 36. Tf2-d2 Dd4-e3, 37. Td2xd3 Tc8-cl, 38. Pa4- b2 De3-f2, 39. Pbl-d2 Tclxdl+, 40. Pb2xdl Te8-el Wit geeft op. Beenhakker in spoor van Thijs SPORT IN 'T KORT Finale Davis DE FINALE van het toernooi om de Davis beker tussen West-Duitsland en bekerhou der Zweden zal van 20 tot en met 22 december in de Olym- piahal in München gehouden worden. Naast de Beierse hoofdstad was Dortmund met de Westfalenhal kandidaat voor de organisatie. Nauta op kop DE NEDERLANDSE zeiler Dirk Nauta heeft in de eerste etappe van de race-om-de- wereld weer de koppositie in het algemeen handicap-klas sement ingenomen. De Inno vator, het klasse-B-jacht van Nauta, loopt op de route van Portsmouth naar Kaap de Goede Hoop tot nu toe een ge middelde snelheid van 7,3 kno pen. Het snelste jacht van het veld, de NZI Enterprice, de lei der in klasse A, komt tot een snelheid van 7,9 knopen, maar bezet in de klassering op han dicap slechts de negende posi tie. Ferguson blijft ALEX FERGUSON, de mana ger van Aberdeen, blijft voor lopig aan als coach van het na tionale elftal van Schotland. Ferguson, die na de dood van Jock Stein voorzag in de vaca ture van bondscoach, kreeg woensdag de toezegging, dat hij in geval van plaatsing voor het WK werkzaam blijft tot en met de eindronde in Mexico. Bergklimmen DE AMERIKAANSE beroeps renner Andy Hamspsten is of ficieus wereldkampioen berg klimmen geworden. Hij was de regelmatigste in een reeks van vier klimwedstrijden in de Colombiaanse Andes. Hampsten werd de opvolger van de nu geblesseerde Luis Herrera. De laatste etappe werd ge wonnen door de Colombiaan Pablo Wilches. De eindstand is: 1. Hampsten (Vst) 2. Murillo (Col), 3. Corredor (Col) 4. Lopez (Col) 5. Wilches (Col) 6. Belda (Spa). Succes Oosting MENNO OOSTING heeft in het tennistoernooi van Tokio, waarin voor de spelers 375.000 gulden aan prijzengeld gere serveerd is, de tweede ronde bereikt. Op de tweede dag ver sloeg de Brabander in de ope ningsronde de Japanner Toru Yonezuwa in drie sets: 6-3,5- 7,6-4. Eerder was Huub van Boeckel in de eerste ronde uit geschakeld. Beroep PANATHINAIKOS HEEFT beroep aangetekend tegen de enorme straf, die de Griekse club kreeg opgelegd door de UEFA. Behalve een boete van ruim een ton werd voorzitter Vardinoyannis geschorst tot 30 juni 1989. Volgens het bestuur van de Atheense vereniging heeft de voorzitter de scheids rechter in het geheel niet bele digd, maar probeerde hij juist de verhitte gemoederen te sus sen. De hoge boete voor het onsportieve gedrag in het duel tegen Torino acht Panathinai- kos ook onjuist. Van onze sportredactie BRUSSEL - Leo Beenhakker begint de eerste wedstrijd tegen de Belgen met vier aanvallend ingestelde spelers: Kieft, Van Basten, Gullit en De Wit, die zowel tegen Hongarije als Bulga rije de enige Nederlandse treffer maakte. De coach lichtte toe dat zijn keuze in feite niets af wijkt van die van zijn Belgische collega Thijs. „Behalve Claessen en Van- denbergh zijn ook Ceulemans en Vercauteren aanvallers. De vraag is alleen welk plaatje de spelers opgeplakt krijgen voor de wedstrijd". In vergelijking tot de oefen wedstrijd van vijf weken gele den tegen de Bulgaren, is het centrale duo Van de Korput en Spelbos nieuw. In Heerenveen was de toen geblesseerd ge raakte Brandts de enige echte centrale verdediger. Midden velder Valke heeft plaats moe ten maken voor een extra man in het hart van de defensie als tegenwicht voor het Belgische spitsenduo. Beenhakker verklaarde dat hij zijn keuze niet had kunnen maken voor hij absoluut zeker was van de fysieke toestand van Wim Kieft. „Ik ben een man die van zekerheden uit gaat. Ik heb Kieft gekozen bo ven Tahamata, die zaterdag in de oefenwedstrijd tegen Den Bosch erg goed samenwerkte met Gullit en Van Basten. Ik geloof in dit duel meer te heb ben aan Kieft dan aan Simon. Het zijn nu eenmaal spelers die niet vergelijkbaar zijn. Je kiest voor het type dat je nodig denkt te hebben". De coach heeft zijn ploeg niet aangepast aan de wijzi ging op het laatste moment bij de Belgen: Leo Vanderelst in plaats van Enzo Scifo. „Dat is geen probleem voor mij, wel voor Thijs. Scifo is meer een Van onze sportredactie BREDA - Het kort geding, dat de Roosendaalse advocaat Mr.I.M. van den Heuvel na mens de groep profwielren ners tegen het Bredase bedrijf Skil heeft aangespannen, dient op dinsdag 22 oktober voor de rechtbank in Breda. De renners beogen met het kort geding Skil te laten te rugkomen op het 30 september openbaar gemaakte besluit met sponsoring van de prof wielerploeg te stoppen. HILVERSUM (ANP) - Het paard Keystone Patriot heeft dinsdag op de baan van Hil versum de Grote Prijs der Gi ganten 1985 gewonnen. De door de Fin Jorma Kon- tio gereden bruine hengst ver wees in de 1609 meter lange koers Keystone Patton naar de tweede en Micado C, de win naar van vorig jaar, naar de derde plaats. De enige Neder landse vertegenwoordiger, Udo Quick gereden door Hugo Langeweg, werd in de finale achtste en laatste. De uitslag is: 1. Keystone Patriot (J. Kontio); 2. Keystone Patton (A. Savo- lainen), 3. Micado C (U. Nordon), 8. Udo Quick (H. Langeweg). spelbepalende middenvelder, die zich uitstekend aanpast bij Ceulemans en Vercauteren. Leo Vanderelst is maar aan één plaats, het rechter mid denveld, gebonden." Met de keuze van de elf spe lers is de speelwijze niet echt moeilijk te raden. Van Tigge- len wordt de man voor Roger Claessen, Van de Korput en Spelbos zullen zich in het cen trum bezig houden met Erwin van den Berg. Wijnstekers zal als belangrijkste taak krijgen het schaduwen van Vercaute ren, het brein achter de Belgi sche acties. Van de middenvelders ligt het voor de hand dat Van de Kerkhof zonder twijfel de meest verdedigende opdracht krijgt (Ceulemans) en Gullit de meest aanvallende. Het is echter ondenkbaar dat het viertal dat Beenhakker als offensieve spelers ziet ook echt voorin zal spelen. De Wit zal doordrongen zijn van zijn taak de aanvallende driften van Gerets in te tomen, waar mee Nederland feitelijk ook, net als de Belgen z'n vierde middenvelder heeft. De rech terkant van de aanval zal, al leen wanneer er mogelijkhe den zijn, voor Gullit zijn en dat zal betekenen dat er ten hoogste twee echte spitsen overblijven: Kieft en Van Bas ten. Daarmee kan het concept van Beenhakker nauwelijks echt afwijken van dat van zijn collega Guy Thijs. De handicap die Beenhak ker heeft ten opzichte van zijn Belgische collega is dat vier van zijn spelers in eerdere kwalificatiewedstrijden al een gele kaart hebben opgelopen, Van Breukelen, Kieft, De Wit en Wijnstekers en van de bankzitters ook nog Ophof en Tahamata. De opstelling is: Doel: Van Breu kelen (PSV). Achter: Wijnstekers (Feyenoord), Van de Korput (1FC Köln), Spelbos (Ajax) en Van Tig- gelen (FC Groningen). Midden: Rijkaard (Ajax), Van de Kerkhof (PSV) en Gullit (PSV). Voor: Kieft (Pisa), Van Basten (Ajax) en De Wit (Ajax). Reserves zijn: Hiele (Feyenoord), Ophof (Ajax), Tahamata (Feyen oord), Valke (PSV) en Koeman (Ajax). Het Nederlands team trainde gisteravond licht in het Anderlecht-stadion. De Wit, Van Bas ten en Ophof (vlnr) blazen even uit. - fotoanp WILSTATT (SID/ANP) - Het Nederlands ta feltennisteam heeft in de tweede competitie wedstrijd voor de Europese Superliga verras send uitgehaald. Met de debuterende Roemeen Paul Haldan in de ploeg versloeg Oranje dins dagavond in Willstatt op overtuigende wijze het Westduitse team met 4-3. Door de overwin ning is Nederland na twee speeldagen al vrij wel zeker van handhaving in de hoogste divi sie. Het duel in Willstatt stond bol van de curio siteiten. Bij de heren speelden vier spelers uit de Bundesliga tegen elkaar. Henk van Spanje en Haldan verdienen hun brood in de tweede Bundesliga, de Westduitsers Böhm en Wosik in de eerste Bundesliga. Bij beide teams speelde tevens een gevluchte Roemeen: Böhm bij West-Duitsland en Haldan bij Nederland. De uitslagen zijn: Georg Böhm - Paul Haldan 5-21,21- 17,21-11; Ralf Wosik - Henk van Spanje 21-16,14-21,14-21; Anke Schreiber - Mirjam Kloppenburg 11-21,17-21; Böhm/Jörg Rosskopf - Haldan/van Spanje 14-2124- 22,20-22;Schreiber/Wosik - Kloppenburg/Haldan 20- 22,14-21; Böhm - Van Spanje 21-13,21-16; Wosik - Haldan 21-1921-9. STUTTGART (DPA) - In het trainingskamp in Stuttgart, waar de reeds voor het we reldkampioenschap geplaatste Westduitse selectie zich voor bereidt op de wedstrijd tegen Portugal van woensdag, staat niet het kwalificatieduel als gespreksthema centraal, maar de mogelijke rentree van Bernd Schuster (25). In Stutt gart werd duidelijk, dat bondscoach Franz Becken bauer en de speler van Barce lona elkaar in het geheim heb ben ontmoet. Beckenbauer liet in Stutt gart uitlekken, dat het om een toevallige ontmoeting ging. „Ik liep Schuster in september tegen het lijf", aldus Becken bauer woensdag in Stuttgart. „Hij heeft mij nog eens uitvoe rig uitgelegd waarom hij niet meer voor het nationale elftal wil spelen. Die persoonlijke redenen moet ik accepteren. Hij wil rust. Ik heb hem ge zegd, dat de deur voor hem al tijd open zal staan. Als hij wil terugkeren, is hij welkom. Bernd zou een terugkeer in overweging nemen". De verklaring van Becken bauer strookt evenwel niet met die van ooggetuigen en voorzitter Neuberger. Het ge sprek was zorgvuldig gepland tijdens de oktoberfeesten in München en beiden hebben uren met elkaar gesproken over de mogelijkheid van Schusters deelneming aan de eindronde van het wereld kampioenschap voetbal in Me xico 1986. Doelman Schuma cher, een gezworen kameraad van Schuster, was niet verrast door het initiatief van Becken bauer. „Ik heb in augustus met Bernd en zijn vrouw een nacht gediscussieerd over zijn ren tree in het nationale elftal. Daarvar heb ik Beckenbauer op de hoogte gebracht. Franz is een liefhebber van zijn speelwijze en heeft de draad opgepakt". Schuster was zelf onvind baar. Na de recente bedreigin gen door Spaanse terroristen is hij ondergedoken. In Barce lona vermoedt men dat de middenvelder zich terugge trokken heeft op zijn landgoed op Ibiza, of zich verschanst in zijn huis in Keulen. De blonde spelbepaler speelde zijn 21e en laatste interland voor het Westduitse elftal in februari 1984 in Brussel tegen België (1- 0). LONDEN (Reuter) - Het Engelse betaalde voetbal, geplaagd door teruglopende toeschouwersaantaUen, verUes aan televisie, inkomsten en speelverbod in Europese bekertoernooien, heelt dinsdag de eerste stap gezet op weg naar rigoreuze hervormin gen, inclusief vermindering van het aantal clubs in de eerste di visie. Op een vergadering in het hoofdkwartier in Lytham St. Agnes besloot het bestuur be taald voetbal het Chester-rap- port uit 1982, dat structurele wijzigingen voorstelde in het betaald voetbal, in heroverwe ging te nemen en voor te leg gen aan de algemene vergade ring in november in Londen. Het bestuursbesluit is het eer ste antwoord van de 97 jaar oude League op de breed uit gemeten plannen voor de op richting van een Super Lea gue, die uit zestien of achttien verenigingen zal bestaan. De Super League is een ontwerp van de vijf meest vooraan staande clubs in Engeland: Arsenal, Tottenham Hotspur, Liverpool, Manchester United en Everton en vormt een di recte bedreiging voor het voortbestaan van de League. Het Chester-rapport deed in 1982 aanbevelingen het aantal LISSABON (DPA/SID/ANP) - Het recordaantal van veertien steden heeft zich kandidaat gesteld voor de organisatie van de Olympische Spelen van 1992. Eén jaar voor de beslissing in Lausanne, waar op 17 okto ber 1986 de 91ste ledenverga dering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) plaats vindt, hebben zich, zo wel voor de Winter- als de Zo merspelen van 1992, zeven kandidaten gemeld. In Lissabon, waar deze da gen het bestuur van het IOC en de wereld-organisatie van nationale comités zijn bijeen gekomen, hebben de laatste twee geïnteresseerde steden zich officieel voorgesteld: Bir mingham en Anchorage. De Amerikaanse stad in het verre en koude Alaska is kandidaat voor de Winterspelen. Bir mingham wil de Zomerspelen van 1992, die ook door Amster dam en de Nederlandse rege ring worden begeerd. Voor de organisatie van de Winterspelen hebben Albert- ville (Fra), Anchorage (VSt), Berchtesgaden (WD1), Cortina d'Ampezzo (Ita), Falun (Zwe), Lillehammer (Noo) en Sofia zich gemeld. Voor de Zomerspelen zijn Amsterdam, Barcelona, Bel grado, Birmingham, Brisbane, Nieuw-Delhi en Parijs kandi daat. In de aanloop naar de stemming van Lausanne wordt door de kandidaat-ste den een recordbedrag besteed in de slag om de gunsten van de 91 kiesgerechtigde leden van het IOC. Amsterdam heeft voor de wervingscampagne tot nu toe met steun van rijk en gemeente 4 miljoen gulden uitgetrokken. Het Neder landse bedrijfsleven wordt ge vraagd daar nog 2,5 miljoen bij te doen. Falun trekt de portemonnee het royaalst open. De Zweedse stad heeft zichzelf voor een bedrag van 14 miljoen gulden in de favorietenrol weten te rangeren. In totaal wordt door de veertien kandidaten een bedrag van 115 miljoen gulden uitgegeven om de Spelen bin nen te halen. In Lissabon, waar Amster dam schittert door afwezig heid, pakt Parijs enorm uit. De équipe van burgemeester Jac ques Chirac en oud-IOC-di- rectrice Monique Berlioux, die niet van half werk houden, heeft het hotel van de IOC-be- stuursleden volledig volge plakt met wervende teksten over Parijs. ASUNCION (Reuter) - De voormalige Hongaarse voet baltovenaar Ferenc Puskas is in dienst getreden bij de Para guayaanse eerste-divisieclub Sol de America. Puskas fungeert in de laat ste fase van de competitie als coach. Als de vroegere crack van Real Madrid voldoet, krijgt hij een contract voor het komende voetbaljaar. Puskas is niet de enige voet baller van het Madrileense sterrenteam uit de jaren vijf tig en zestig die in Zuid-Ame rika zijn heil heeft gezocht. Alfredo Di Stefano is na een mislukt avontuur als trainer- coach bij Real technisch direc teur bij Boca Juniors in zijn geboorteland Argentinië. MONTPELLIER (ANP) - Ar thur Joesoepov heeft alleen de leiding genomen in bet kandi- datenschaaktoernooi van Montpellier. De 25-jarige im posante zwaargewicht uit de Oeral, ook wel 'de muur1 noemd, won dinsdag de ai broken partij uit de derde ronde tegen zijn landgenoot Sokolov in derde zitting na bijna elf uur spelen op de 85ste zet. Aangezien de overige drie afgebroken partijen: Portisch - SpasskiVaganjan - Smislov en Ribli - Beljavski in remise eindigden, heeft Joesoepov met twee en een half punt uit drie partijen een voorsprong van een half punt genomen op Portisch en Short en van een vol punt op de negen man, die driemaal remiseerden. Onder hen bevindt zich Jan Timman. Uitslagen: Tweede ronde: Portisch (Hon) - Spasski (Fra) Vt-%, Vagan jan (Sov) - Smyslov (Sov) V4 - ViRi bli (Hon) - Beljavski (Sov) li-9. Derde ronde: Sokolov (Sov) - Joe soepov (Sov) 0-1. De stand na drie ronden is: 1. Joe soepov (Sov) 214; 2. Short (Eng), Portisch (Hon) 2; 4. Kortsjno; (Zwi), Timman (Ned), Tsjemin (Sov), Tal (Sov), Seirawan (Vst), Beljavski (Sov), Smyslov (Sov), Vaganjan (Sov), Spasski (Fra) l*i 13. Sokolov (Sov), Nogueiras (Cub), Spraggett (Can), Ribli (Hon) 1. TOTO/LOTTO DEN HAAG (ANP) - Lotto nummer 41 heeft één hoofd prijswinnaar opgeleverd. De prijzen in de verschillen^ sportprijsvragen werden ais volgt verdeeld. Lotto Eerste prijs: één winnaar ontvang bruto f. 380.836,30; tweede prijst" winnaar ontvangt bruto 150.000,00; derde prijs: 95 deelne mers ontvangen: f. 1.563,80; viero prijs: 5.152 deelnemers ontvang f. 28,80; vijfde prijs: 83.294 deelne mers ontvangen f. 5,00. Cijferspel .j Zes cijfers goed: één winnaar, w cijfers goed: 3 deelnemers, vier^ fers goed: 21 deelnemers; drie w fers goed: 202 deelnemers; tw cijfers goed: 2021 deelnemers. Toto je Eerste prijs: geen winnaar; twee" prijs: 14 winnaars ontvangen 2.291,00; derde prijs: 185 deeW mers ontvangen f. 339,60. De ja pot voor toto nr. 42 is: f. 11.572,W Toto-gelijk Eerste en tweede prijs: geen w" naar; derde prijs: zeven deenjr mers ontvangen f. 583,10; vie^J prijs: 303 deelnemers ontvanger 18,30. De jackpot voor toto-ge nr. 42 is: f. 928,76. onze ivaterpolomedeioerker LuJDZANDE - In de districts- 7mpetitie waterpolo behaal den de Schelde-dames in het Ejmburgse Kerkrade een bappe 6-9-zege op Hellas, JJaardoor de Terneuzense meisjes nog zonder punten terlies zijn. De Schelde-jeugd (te het thuisduel tegen BZV n winst om. Bij de heren wa len Stormvogel 1 en Stormvo- l vrij en kreeg Ganze thuis Zegenwerp een fors pak klaag: 5-15. T Heren tweede klas A: GAN- U.ZEGENWERP 5-15 - Een zwaar Ron Sti Aad de ontbrak tweede tegenstc ste per ploeg al stand a; name R dedigin) de twe« (met si draaide hoorlijk meer d< Toen Pi periode clubs in de eerste divisie terug te brengen van 22 naar 20, de derde en vierde disivie dras tisch te herstructureren, de clubs uit de eerste divisie meer profijt te laten hebben van de televisie-inkomsten en veran deringen in het stemrecht van de clubs. Het bestuur betaald voetbal zal zelf daaraan nog enige aanbevelingen voor de vergadering in november toe voegen. Hervormingen in de be staande struktuur vereisen een tweederde meerderheid (75 procent) in de vergadering De 44 clubs uit de eerste en tweede divisie hebben elk één stem, de 48 verenigingen uit de derde en vierde divisie be schikken met elkaar slechts over acht stemmen. Het Ches- ter-rapport wil trouwens het percentage van 75 voor door voering van structurele wijzi gingen terugbrengen naar 60. Fassaei Door Ton Koomen (OEWACHT - Een talentvol oen de 15-jarige Claudia Fast Itelen. De Koewachtse leerlin isterse LEAO is 'bezeten' van d „Mijn ouders hebben een boerder eigenlijk gemakkelijk in", zegt Cl ,de laatste seizoenen tal van prijzei icoursen in Zeeland en Brabant. On |nog een fraaie overwinning in ee cours hippique in het Brabantse Ze Al vanaf 7-jarige leeftijd is ilaudia Fassaert actief in de laardesport. Aanvankelijk als d van de landelijke rijvereni- ing en ponyclub Hulst, maar igenwoordig als enthousiast - samen met moeder Tilly - -an De Vosseryers, de knusse rereniging uit Absdale, onder ie rook van Hulst. De 'club ran Frie Beens', waarin ze sich uitstekend thuis blijkt te ,'oelen. In de tijd dat ze deel uitmaakte van Hulst reed ze jp Astrid, een 12-jarige C- wny en enige tijd op Hassan. 3p Hassan kwam ze ook nog uit voor De Vossereyers. In de tijd dat ze op de pony's actief was boekte ze leuke suc- :essen met First Lady en Springtime. „Met First Lady twam ik tot drie winstpunten n de Ll-categorie en Spring- Von onze sportredactie TERNEUZEN - De Terneu zense honk- en softbalvereni- ging Het Zeeuwse Honk hield een internationaal honk- en softbaltoernooi op sportpark Oude Vaart te Terneuzen. Het Eindhovense DVS toonde zich de sterkste bij de heren en bij de dames bleek Twins niet te genaken. Het Oosterhoutse team won alle wedstrijden. Bij de miniemen zegevierde het organiserende Het Zeeuwse Honk en bij de ka- detten ging de eerste plaats naar het Belgische Beren- drecht. Eindstand heren: 1. DVS, Eind hoven 8 punten; 2. Beveren 5 (18 fans); 3. Het Zeeuwse Honk 5 (16 rans); 4, Marathon 2; 5. Boosters, Roosendaal 0 punten. Dames: 1. Twins, Oosterhout 6 punten; 2. Het Zeeuwse Honk 4; 3. Beveren, Bel- ue 2; 4. DVS, Eindhoven 0 punten. Uitnemen: l. Het Zeeuwse Honk 6 tunten; 2. Twins 4; 3. Boosters 2; 4. eniks, Made 0 punten. Kadetten: Berendrecht, België 6 punten; 2. Twins 4; 3. Boosters 2; 4. Het Zeeuwse Honk 0 punten. time br; suurcatc punten" saert, di tijd over gen. Train Train: om tot ri sympatt amazom structies in de tij teur was en van Peijl, e< Nieuwvl haar sp ruitersp diend h< instruct) ruiters, xandra sterke toonaani vincie. Claud 1984 act) rig 'grot doodron suurkla: springe) gaat to< suurwec me het Hunter, waarop saert in Vossere; Fassaer Dat h haar pr< gorie ku in actie winstpu motie n< vandaar de M-gi suurkla: ze in he Fassaer sport ac tijd in weer no ren", be: van wie veel zal ruitersp Van onze tafeltennismedewerker KLOOSTERZANDE - Het Was a' kwart over twaalf 's jjachts toen de laatste bal bij net duel in de eerste klas se- en tussen SAR 2 en Wilno geslagen was. De Zeeuws- 'amingen wensten zich niet jooder meer neer te leggen bij e geopperde hegemonie van Vlissingers en boden dan n forse tegenstand. Voor "un en Johan 't Hooft bete- ode dat winstpartijen tegen onald van Roo en oud-club- senoot Hans de Block. Michiel liri6161? gaf echter met zijn w winstPartijen de doorslag oor de definitieve 4-6-cijfers, m tenslotte tot stand kwa- te Joop Maas, die zelden „„"tege handen staat, moest drie keer buigen. on!n ,Terneuzen bleek zelfs een rnluï ig opkomend Arne- 1 rio» 1 sterk voor Effect v'na de 4-6 voor een tegen- Rc»fnd resultaat zorgde. Jan (ten p d Won a"een van Ando Engelsman en de drie res- heil, e Ponten kregen de Ter- 'JtipAunaren cadeau van de niet speler. De eerste ken?) m de eerste klas A te- bii r Westerzicht 1 aan door ren s 1 met te zeSevte~ 6 zirKde klas B Meld MZ Ge**. als leider staande tegen folder 1 na de 3-7- Mooit st-"Aloysius 1 had geen oihri tegen Arnemuiden 2 aa eindzege op 2-8 te bepa len, waa leman e genstanc moesten In derde kl SAR 3 s Effect 3, eigen hu ken. SA uit, dooi remise o 1 hield i spanninj Philips toe te t) van STE ben hier ding. In - duel ont en IJzen ling duel SENIO Westerzic Arnemuic 4-6. Eerst MZ 6 3-7, sius 1 2-8, 4. Tweede sius 2 8-2 8-2, Zand ONA 1-Ei 5-5, Effect E: Philips St.-Aloysi fect 4 4-6. 1-Philips 3, HCG 1- C: B S- S 8-2, Re Effect 5-/ IJzendijkc PZEM 2 3 4-6. JUNI St.-Aloysi

de Stem | 1985 | | pagina 6