1 DE IWE IR!!! Koper eist herroeping uitspraken wethouder Vijfde zeebanketshow in Hulst OPROEP PVDA HULST/HONTENISSE: Geen landbouw in Krammer/Volkerak CITROEN* DINSDAG 15 OKTOBER 1985 VAN ZEELAND OVER VESTIGING NIEUWE SEXHUIZEN HONTENISSE Eind oktober weer maans verduistering Schildpad aan de haak CFO vergadert in Oostburg Drukke beurs Zeeuwsvlaamse Vogelvrienden examens Schietingen Muziekconcours in Koewacht MINISTER BRAKS HANDHAAFT BESTEMMING W. DE BLOCK WISSE B.V. Plaatselijk nieuws Sint Jansteen Hulst Hontenisse Graauw Koewacht Vogelwaarde Kieldrecht A12 |tje gewoon op demerken kunt i. die hebben altijd bevalt. zie ik die ze winkel pg is dat niet: valt mij ook. iKarrestraat 6, I Breda. iTel.: 076-136476. Wm, mm& _X exclusieve sportmode Shoes with POCKETS -q Arendshof 65 Oosterhout Tel. 01620-59400 T22 PAGINA ZEELAND 2 'Postkantoor Nieuw-Namen open houden' Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De ko per van twee huisjes nabij Terhole en Kuitaart eist dat wethouder H. Bruggeman van Hontenisse zijn voorspelling herroept, dat in beide panden sexhuizen gevestigd zullen worden. Bovendien wil hij de ge meente aansprakelijk stellen voor de schade die hij heeft opgelopen door de publiciteit rond zijn koopplannen. Als ge volg daarvan heeft de bank volgens hem namelijk gisteren besloten geen krediet te ver strekken voor de aankoop. „Ik ga voor zeker 35.000 gul den het schip in, als de bank niet op zijn beslissing terug komt", aldus de koper, die in middels een advocaat in de arm heeft genomen. „Ik heb voorlopige koopcontracten ge tekend en als ik mijn verplich- ting niet na kom, kost me dat 35 mille boete". Zelfs als de wethouder zijn uitspraken herroept en de bank toch over de brug komt, wil de koper de gemeente aansprakelijk stel len. Vanwege de verstoring van het woongenot. „Als de koop doorgaat zit het er dik in dat er midden in de nacht al lerlei kerels aanbellen. Die denken dat het een huis van plezier is, omdat er in de kran ten over is geschreven. De om vang van die schade zal pas over een tijdje blijken". De koper noemt het een on begrijpelijke zaak dat de wet houder louter is afgegaan op geruchten. Hij is weliswaar, zoals hij het zelf zegt, 'een grote jongen in de sexbusiness' maar, verzekert hij met klem, „ik ben helemaal niet van plan hier een hoerentent te begin nen. Met dat soort zaken, zoals die hier in de polder staan wil ik geen barst te maken heb ben". Zelf heeft hij een exclu sieve nachtclub op de Bra bants-Belgische grens bij Wernhout. Wat hij in Zeeuwsch-Vlaanderen zoekt is rust voor vrouw en kind. Een huisje met wat geitjes er bij. „Ik wil niet dat dat kind opgroeit in een nachtclub en •tussen de sex. En waar kun je dan beter gaan zitten dan een paar honderd kilometer er vandaan. Maar dat dreigt nu door de uitspraken van de wethouder in de grond ge boord te worden". Het op trekje op de Havendijk bij Terhole gaat dienen als wo ning voor enkele personeelsle den. Wethouder Bruggeman zei gisteren over de kwestie nog niets te kunnen zeggen, voor dat hij een gesprek heeft ge had met de betrokkene. Een woordvoerder van de Rabo bank in Hulst, waar de hypo theek is aangevraagd, zei gis teren nergens van te weten. Van een onzer verslaggevers HULST NIEUW-NAMEN - De PvdA-afde- jng Hulst/Hontenisse heeft het college van burgemeester en wethouders van Hulst opge roepen actie te ondernemen tegen de dreigende sluiting van het postkantoor te Nieuw-Namen. De socialisten willen dat het college op zeer korte termijn overleg opent met de afdeling 'Commerciële Zaken' van de PTT, gericht op het behoud van het postkantoortje. Zoals bekend is het voorbe staan daarvan in het gedrang gekomen. De twee jaar proef tijd loopt op z'n eind en het ziet er naar uit dat Nieuw-Na men bij lange na niet aan het vereiste aantal lokethandelin gen komt. Volgens het vesti gingsbeleid van de PTT moet een kantoortje jaarlijks 10.000 handelingen verrichten om bestaansrecht te hebben. In Nieuw-Namen komt men een kwart tekort. In een brief aan B en W zegt de PvdA van de PTT te heb ben vernomen dat zonder wij ziging in de situatie het expe riment als verloren wordt be schouwd. Dat zou betekenen dat de bewoners weer naar het lijdend postkantoor moeten. Volgens de PvdA kan het tij gekeerd worden door het postkantoortje ook de gemeen telijke handelingen te laten verrichten. Die zijn nu onder gebracht bij de plaatselijke Rabo-bank. Stuk goedkoper „In de beleidspunten opge steld voor de huidige zittings periode van het college kun nen wij lezen dat uw beleid een accent legt op functie- handhaving van de kernen en dat er een betere effinciëncy en scherpe toetsing van de kosten aan het gemeenschaps belang zullen plaatsvinden", schrijft de PvdA. Het ant woord vorige raadsvergade ring vanachter de collegetafel, dat de bank een stuk goedko per is dan het postkantoor, voldoet volgens de afdeling niet aan dat beleid. Voorts brengt men het col lege in herinnering dat de PTT sinds juli vorig jaar een 'aan trekkelijke regeling heeft ge troffen aangaande de kosten voor het verrichten van ge meentelijke handelingen, die veel gemeenten door de bocht heeft doen gaan'. Of het over hevelen van de gemeentelijke handelingen een oplossing zou zijn voor Nieuw-Namen is overigens nog maar de vraag. Immers, eerder sprak een PTT-woordvoerder tegenover De Stem daar zijn twijfels over uit. Van een onzer verslaggevers HOEVEN De Volkssterren wacht Simon Stevin in Hoeven is maandag 28 oktober ge opend om belangstellenden de gelegenheid te bieden de tweede maansverduistering yan dit jaar te volgen. Het gaat om een totale ver duistering die om 16.55 uur be gint, Op dat tijdstip bevindt de jjiaan zich voor ons nog onder de horizon, dat duurt tot 17.15 uur. Vier minuten later gaat de zon onder zodat de maan steeds beter zichtbaar wordt. De maan is om 18.21 uur to raal verduisterd, hetgeen niet i kent dat er niets te zien ra' zijn. De planeet ziet er dan raag zwak roodachtig uit. De rarduistering is om 20.30 uur voorbij De telescopen van de sterre- wacht zijn van 18.30 tot 21.00 uur beschikbaar. Van onze correspondent CLINGE - Hengelaar Jo ue Wit uit Clinge deed af gelopen weekeind een We' heel bijzondere vangst. Op het viswater He Zestigvoet sloeg hij, Ju' zijn niet geringe ver bazing, een grote schild pad aan de haak. De Wit zat aan de de Verkorting al geruime tijd vergeefs naar zijn "engel te turen, toen hij Plotseling beet kreeg. Het ophalen ging erg moei- "Jk. In de verwachting eeo kanjer van een vis boven te halen, kwam er echter een schilpad van hum twintig centimeter doorsnede te voorschijn, het die had zich blijk baar tegoed willen doen a?n het stukje vis dat ?jch aan de haak bevond. i kostte nog wel enige jboeite het beest van de naak te bevrijden. Maar daarna kreeg de schild- Pad weer zijn vrijheid te rug. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De CFO (CNV- bond voor Overheid, Gezond heid, Welzijn en Sociale Werkvoorziening) afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen houdt op donderdag 24 oktober de najaarsvergadering in hotel De Eenhoorn in Oostburg. Op deze avond wordt een aantal CNV-insignes uitgereikt en spreekt mr. P. Cammaert, al gemeen secretaris van het hoofdbestuur, over algemene zaken. De afdeling vergadert voor het eerst sinds de oprichting drie jaar geleden in een 'bui tengewest'. Tot nu toe vond dat steeds in Terneuzen plaats omdat in de Kanaalzone de meeste leden woonachtig zijn. Niettemin was de opkomst steeds teleurstellend, waarbij het opvallend was dat de op komst van buiten de Kanaal zone zelfs miniem was. Daarom dat besloten werd in West-Zeeuwsch-Vlaande ren te gaan vergaderen. De volgende bijeenkomst is dan in Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren. Van onze correspondent AXEL - De zondag in Axel ge houden beurs van de Zeeuws vlaamse Vogelvrienden werd druk bezocht. Bij de mensen, die naar De Halle kwamen, bestond vooral belangstelling voor tropische vogels. „We stonden ervan te kijken dat het zo druk was", aldus se cretaris Overmeire na afloop van de beurs. Hij vond die drukte temeer opvallend om dat door een wat hij noemde 'organisatiefoutje' gelijktijdig ook een beurs in Hulst werd gehouden. Het gaat de Zeeuwsvlaamse Vogelvrienden de laatste tijd goed voor de wind. Telde de vereniging van vogelliefheb bers vorig jaar nog zo'n 53 le den, momenteel staan er al 110 mensen ingeschreven. Dit dankzij allerlei acties die men gehouden heeft. Zo is men on der andere ook op de radiozen ders Cupido en Tiger te horen geweest. Over enkele weken zal de vereniging in een grote live-uitzending van Cupido weer te horen zijn. VLISSINGEN - HEAO: Be drijfseconomische afdeling: C. Boer, Kloetinge; P. van den Hemel, IJzendijke. Commer- cieel-economische afdeling: P. Olyslager, Terneuzen. Econo- misch-juridische afdeling: C. Groenewegen, Lewedorp en J. Verschelling, Axel. "Wzmm Bij een voorgaande gelegenheid kwam er zelfs een haai aan te pas. Van onze correspondente HULST - Vis moet je leren eten. Paling, kabeljauw of een scholletje wil nog wel eens op tafel komen. Daarmee houdt het in veel gezinnen op. Maar er is nog heel wat meer mogelijk, zoals poon, griete, torenhaai of rog, om maar eens een greep te doen. Komende zondag is het allemaal te vinden op de Grote Markt in Hulst, tijdens de vijfde 'zeebanketshow', van 14.00 tot 18.00 uur. De winkeliersvereniging Het Hart van Hulst tekent voor de organisatie. Stands met alle mogelijke vissoorten, informatie over de visvangst, prachtig opgemaakte schalen met vis van de plaatselijke horeca en, om de zaak zo le vendig mogelijk te houden, verschillende wedstrijden voor het publiek. Men maakt ook dit jaar weer kans op een culinair weekend Parijs, door het juiste aantal haringen in een bak te raden. Daarnaast zijn er nog prijzen te winnen met eetwedstrijden. Bijvoorbeeld wie het snelst een makreel naar bin nen werkt. De winnaars kunnen dan thuis hun hart nog eens ophalen aan de visschotels van de horeca, die ermee te winnen zijn. Verder kunnen liefhebbers nog meedoen aan 'paling grabbelen', een kwis en aan e?n wedstrijd in het op maken van schalen met vissoorten. De opbouw van de zeebanketshow is identiek aan de voorgaande jaren. Alle - FOTO DE STEM COR J DE BOER visgroothandelaren uit heel Zeeland staan met stands op de markt, en ook de horeca uit Hulst is vertegenwoordigd. Ook weer op het programma staat een visafslag op Volendamse wijze. Dat is niet alleen een aantrekkelijk kijk- en luisterschouwspel, maar men kan er ook een aardig maaltje 'zeebanket' aan over houden voor een schappelijk prijsje. Aanvang 14.30 uur. Voorts is er een 'stuntverkoop' van mosselen, een stand met gefileerde vis, een visbarbecue, een standwerker met gerookte paling, en een proefstand met 'zure haring'. Visgandelaar Van Dijk, eertijds de initiatiefnemers voor dit ge beuren, haalt twee reuzenhaaien uit Noorwegen naar Hulst, die ongetwijfeld heel wat bekijks zullen hebben, voor het Informatieve karakter zorgt het vis- produktschap, maar ook bij alle medewerkers van de verschillende stands kunnen vragen worden gesteld. Op video zijn de verrichtingen te volgen, die samenhangen met de zeevisserij (haring- en makreelvangst) en de oester- en mosselcultuur. Tenslotte is er nog de traditionele miss zeemeermin- en mister neptunusverkiezing. Dat gebeurt om 15.30 uur en zal, naar goede gewoonte, ge paard gaan met heel wat hilariteit. En waar tenslotte een niet te versmaden titel tegenover staat. Het muzikale gedeelte van de Zeebanketshow wordt ver zorgd door showband Thalia uit Axel. HULST - Zaal De Kroon, 61 schutters: Wip 1: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; beide zijvogels: G. Herwegh, Hulst; grootste aantal (6): C. de Cauwer, Hulst. Wip 2: hoge vo gel: R. Wilking, Hulst; eerste zij vogel: Th. Assel man, Kloos- terzande; tweede zijvogel: E. Luykx, Hulst; grootste aantal (8); A. Rottier, Ossenisse. HULST - Zaal W. Blommaert, 51 schutters: Wip 1: hoge vogel: W. Blommaert; eerste zijvogel: E. Luykx, beiden Hulst; tweede zij vogel en grootste aantal (3): R. Herwegh, Heikant. Wip 2; hoge en eerste zijvovel: R. Her wegh, Heikant; tweede zij vogel: E. Luykx; grootste aantal (5); P. Boënne, heiden Hulst. HULST - Staande wip, De Ba tavieren, 48 schutters: eerste hoge vogel: W. de Busker, Ert- velde; tweede hoge vogel: Th. Freyser, Hulst; eerste zij vogel: J. de Busker, Ertvelde; tweede zijvogel; J. Ducheine, Tilburg; derde zij vogel: H. Sorber, Graauw; vierde zij vogel: F. van Swaal, Hulst. KOEWACHT - Bejaarden- schieting, zaal Oude Molen, 32 schutters: hoge vogel: mevrouw Van Meelen, Kloosterzande; eerste zijvogel: A. van Hooye, Heikant; tweede zijvogel: P. van Remortel, St.-Jansteen; grootste aantal (4); G. Baart, Koewacht. WESTDORPE - Staande Wip, St.-Sebastiaan, 85 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: A. Verbist; tweede hoge vogel; A. Vermeulen, beiden Nieuw-na- men; eerste zijvogel; J. Ver- berkmoes; tweede zij vogel: R. Begijn, beiden Terneuzen; derde zij vogel: E. de Letter, Koewacht; vierde zijvogel: Th. Freyser, Hulst. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Goethals, Gilze- Rijen; tweede hoge en vierde zij vogel: H. van Hij f te, Ert velde; eerste en derde zijvogel; M. Roeland, St.-Gillis; tweede zijvogel: G. Sijssens, Wachtebe- ke. KOEWACHT - Staande Wip, St.-Sebastiaan, 93 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: A. van Rooyen, Melsele; tweede hoge vogel: E. Inghels, Koewacht; eerste zij vogel: R. Roels, Axel; tweede zijvogel: L. Vermeulen; derde zij vogel: L. de Kuster, beiden Nieuw-Namen; vierde zij vogel: P. van Hul, Elversele. Wip 2: eerste hoge vogel: R. van Steenland, Stekene; tweede hoge vogel: L. Verschraegen, Kemzeke; eerste zijvogel: M. Baas, Stekene; tweede zijvogel: F. de Dijker, Axel; derde zijvo gel: G. de Sonneville, Ertvelde; vierde zij vogel: J. Vereecken, Kloosterzande. Wip 3: eerste hoge vogel: H. van Hij f te, Ert velde; tweede hoge vogel: M. Verdonk, 's-Heerenhoek; eerste zijvogel: G. van Wolfelaar, Ste- kene; tweede zij vogel G. Quae- them, Koewacht; derde zij vo gel: F. Vervaet, Moerbeke; vierde zij vogel: R. Arens, Over slag. LAMSWAARDE - bejaarden- schieting, zaal De Vier Jaarge tijden, 25 schutters: hoge vogel: P. d'Hondt, Kloosterzande; eer ste zij vogel: A. van Dijk, Bosch- kapeïle; tweede zij vogel: P. Strobbe, Lamswaarde; grootste aantal (4): F. Reunis, St.-Jan- HULST - Staande wip, De Ba tavieren, 72 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: H. Plas- schaert, Zuiddorpe; eerste zij- vogel: F. van Swaal, Hulst; tweede zij vogel: G. Lamsbeek, Eksaarde; derde zij vogel: P. de Houwer, Beerse; vierde zij vo gel: A. Bruggeman, Graauw. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Bruggeman; tweede hoge vogel: W. de Vrieze, beiden West- dorpe; eerste zij vogel: F. van Swaal; tweede zij vogel: F. Her wegh, beiden Hulst; derde zij- vogel: J. Vereecken, Klooster zande; vierde zij vogel: N. Goos- sen, Walsoorden. HULST - Zaal W. Blommaert, 30 schutters: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; eer ste zij vogel: R. Herwegh; tweede zij vogel: H. Vos, beiden Heikant; grootste aantal (4): R. de Rijk, Hulst. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 25 schutters: eerste hoge vogel: R. Verschoten; tweede hoge, tweede en derde zijvogel: A. Verhoeven; eerste zij vogel: P. Maas; grootste aan tal (6): E. Pica vet en mevrouw De Waal, allen Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal Oude Mo len, 34 schutters: hoge vogel: J. Vernimmen, Hulst; eerste zij- vogel: U. de Waal, Koewacht; tweede pij vogel: mevrouw Kos ter, St.-Jansteen; grootste aan tal (5): R. D'Hondt, Zuiddorpe en A. de Conink, Koewacht BOSCHKAPELLE - Zaal J.van Schaick, 17 schutters: hoge en eerste zij vogel: B. Visser; tweede zij vogel: J. Mei; grootste aantal (5): J. van Dijk, allen Vo gelwaarde. ZUIDDORPE - Zaal De Her berg, 40 schutters: hoge en eer ste zij vogel: R. Sterkx, Zelzate; tweede zij vogel: J. van Dam, Moerbeke; grootste aantal (7): M. Hamers, Westdorpe en me vrouw Rottier, Sas van Gent. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 30 schutters: hoge vogel: P. Martens, Koewacht; eerste zij- vogel: A. Bolleman, Axel; tweede zij vogel: R. Smet, Koe wacht; grootste aantal (3): A. de Bock, Koewacht. AXEL - Staande Wip, Ons Ver maak, 104 schutters: Wip 1: eer ste hoge vogel: W. D'Hondt, El versele; tweede hoge vogel: P. de Wachter, Eikenvliet; eerste zij vogel: P. Zilversmet, Eeklo; tweede zij vogel: A. Cornelis, Brussel; derde zij vogel: P. van Esbroeck, Axel; vierde zij vogel: G. Ducheine, Tilburg. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Baart, Axel; tweede hoge vogel: J. Fopma, Terneuzen; eerste zij- vogel: R. van de Eynde, Burcht; tweede zij vogel: G. Verbraken, Burcht; derde zij vogel: Th. Ne ve, Westdorpe; vierde zij vogel: Th. Freyser, Hulst. Wip 3: eer ste hoge vogel: A. Suy, Koe wacht; tweede hoge vogel: F. de Dijker, Axel; eerste zij vogel: J. Sorber, Graauw; tweede zij vo gel: P. D'Hondt, Elversele; derde zij vogel: A. van de Eynde, Doornzele; vierde zij vogel: J. Smet, Axel. TERNEUZEN - Staande wip, De Westerschelde, 62 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: A. As- selman, Graauw; tweede hoge vogel: B. Verberkmoes, Terneu zen; eerste zij vogel: H. Plas- schaert, Zuiddorpe; tweede zij- vogel: J. Vereecken, Klooster zande; derde zij vogel: P. van Esbroek, Axel; vierde zij vogel: M. D'Hondt, Elversele. Wip 2: eerste hoge vogel: A. de Baere, Kwadendamme; tweede hoge vogel: D. Donze, Terneuzen; eerste zij vogel: W. de Vrieze, Westdorpe; tweede zij vogel: J. Fopma, Terneuzen; derde zijvo- gel: W. Bruggeman, Elversele; vierde zijvogel: J. van Waes, Westdorpe. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 40 schutters: Wip 1: hoge vogel; A. Verschoten; eerste zij vogel: Ronald Ver schoten, beiden Kloosterzande; tweede zij vogel: P. van Meelen, Graauw; grootste aantal (7): E. Hulshout, Lamswaarde. Wip 2: hoge vogel: R. Wilking, Hulst; beide zij vogels: Ronald Ver schoten, Kloosterzande; groot ste aantal (5): Th. Boon, Lams waarde. KLOOSTERZANDE - Zaal De Reizende Man, 43 schutters; Wip 1: hoge vogel: J. Leen- knecht; beide zij vogels: J. de Waal, beiden Kloosterzande; vliegende vogel: J. Leeraert, Graauw. Wip 2: hoge vogel: A. Verhoeven, Kloosterzande; beide zij vogels J. van Kerkho ven, St.-Jansteen; grootste aan tal (4): R. de Jong, Walsoorden. HULST - OZO, 30 schutters: hoge en eerste zij vogel: J. de Waal, Koewacht; tweede zij vo gel: J. Dobbelaar, Boschkapelle; grootste aantal (6): R. Verschu ren, Hulst en F. de Caluwé, Koewacht. KOEWACHT - Zaal R. van Steene, 49 schutters: hoge vogel: Rita van Steene; eerste zij vo gel: Marian Hey koop; tweede zij vogel: Danny van Steene; grootste aantal (9): A. Vervaet, allen Koewacht. Van onze correspondente KOEWACHT - Zaterdag 19 en zondag 20 oktober wordt het jaarlijkse muziekconcours ge houden. Nadat het concours jarenlang in Clinge plaats had, is nu gekozen voor Koe wacht. Zestig enthousiaste muzikanten treden op als so list of met een ensemble. Ze bespelen trompet, brugel, kla rinet, fagot, grote en kleine trom, drumstel en nog veel meer. Naast degenen die voor het eerst deelnemen, zijn er ook oude rotten op het con cours, die elkaar in de ere-af- deling bestrijden. De muziek wedstrijden zijn in de gebouwen van basis school de Eikelaar te Koe wacht; zaterdag 19 oktober van 18.00 tot 21.30 uur en zon dag 20 oktober van 13.30 tot 21.30 uur. De entree is vier gul den, voor kinderen en 65-plus- sers 2,50. De organisatie is in handen van de rk Westbra bantse en Zeeuwse Muziek- bond en de muziekvereniging EMM uit Koewacht. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - Op de droogvallende gronden in het Krammer en Volkerak zal vrijwel zeker geen land bouw meer worden toegestaan. Minister Braks maakte dat duidelijk door te zeggen dat hij niet van plan is de bestemming van de droogvallende gronden te gaan veranderen. Te Veldhuis (WD), die zich al een paar keer eerder sterk maakte voor 'compensatie' van elders verloren gegane landbouwgronden, sprak Braks opnieuw fel aan. Hij verweet hem onvoldoende de landbouwbelangen te beharti gen. Braks reageerde nave nant: hij zei zich in zijn ge loofwaardigheid aangetast te voelen, terwijl toch ook de VVD in het regeerakkoord aandacht heeft gevraagd voor bescherming van natuur- en milieubelangen. Maar boven dien, aldus Braks, ligt de be stemming van de droogval lende gronden in het Kram mer en Volkerak grotendeels allang vast. In de vigerende bestem mingsplannen van de gemeen ten Dinteloord en Steenbergen is de bestemming natuur op genomen; in dat van Oostflak- kee natuur, landelijk gebied en recreatie; in de streekplan nen van de drie provincies (Brabant, Zeeland, Zuid Hol land) natuur en recreatie. De Zeeuwse gemeenten tenslotte hebben nog geen bestem mingsplan. Braks voegde aan deze analyse toe dat het in elk geval niet aangaat, 'van ho gerhand die bestemmingen zo maar te veranderen'. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 V.V. STEEN - De voetbalver eniging Steen organiseert twee ontspanningsdagen voor de jeugd en de damesvoetbal lers. Woensdag 16 oktober voor de A- en B-junioren en voor de dames. Donderdag 17 oktober voor de C-, D-, E- en F-pupillen. Beide dagen be ginnen te 08.30 uur en eindigen om ongeveer 17.00 uur. Er worden afwisselend binnen- en buitenspelen gehouden. Per deelnemend elftal is een prijs beschikbaar voor de winnaar van de spelen. Jansenius - Ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan van de Jansenius scholengemeen schap in Hulst werd vrijdag ondermeer een vossenj acht annex fotozoektocht gehou den. Bij de onderbouw won de groep atheneum 3b met Etien van Veenendaal, Martijn Mor tier, Edmund de Witte, Sicco Steyaert, Romano Hoofman, Fonny Kindt, Johnny Rottier en Elwin de Groot. De eerste prijs bij de bovenbouw was voor de groep VWO 5d, met Monique Boecke, Eis van Haelst, Margie Nijs, Audrey Buysrogge, Hanneke Locke- feer, Jan Willem Bartz, Pa trice Staal, Brigitte Mangnus en José Hiel. Kaarting - In zaal De Kroon werd een kaarting gehouden waaraan 28 personen deelna men. Uitslag: 1. J. Haulez, 2. E. van Immerseel, 3. J. van de Ende, 4. J. van Osselaer, 5. me vrouw Van Kerkhoven, allen Hulst. Kaarting - In zaal De Smickel werd een kaarting gehouden waaraan 58 personen deelna men. Uitslag: 1. J. Martinet, Kloosterzande; 2. A. Tielens, Nieuw-Namen; 3. mevrouw De Burger, Clinge; 4. mevrouw Haulez, 5. B. van Leemput, beiden Hulst. Collecte - De jaarlijkse col lecte voor het Wilhelmina- fonds heeft 3.733,40 opge bracht. Dit is ruim zeshonderd gulden meer dan in 1984. Kaarting - Door de Bond van Ouderen werd in het gemeen schapshuis een kaarting ge houden waaraan 32 personen deelnamen. Uitslag: 1. J. Schelfhout, 2. J. Verbist, 3. P. de Koster, 4. A. Kouyzer, 5. G. Buysrogge. Vrouwensoos - Donderdag 24 oktober komt de vrouwensoos weer bij elkaar, een week later dan gepland is. Deze avond komt mevrouw T. Lafort uit Koewacht een demonstratie geven over het maken van verschillende kaassoorten en boerenboter. Er mag geproefd worden. De soos van 24 okto ber in De Vlaschaard begint om 20.00 uur. Voorlichtingsavond - Donder dag 24 oktober houdt het oudercomité een voorlich tingsavond over de basis school. De vergadering begint om half acht en wordt gehou den in het schoolgebouw. Ge spreksleider is W. Staelens, di recteur van de basisschool in Eede. De heer Staelens houdt een inleiding, waarna de aan wezigen vragen kunnen stel len. EHBO-cursus - Donderdag 17 oktober start de EHBO-ver- eniging Vogelwaarde met een nieuwe cursus Eerste Hulp Bij Ongelukken. De cursus wordt gegeven in het dorpscentrum te Vogelwaarde. Belangstel lenden voor deze cursus kun nen zich nog op de eerste cur susavond opgeven in het dorpscentrum. Aanvang 19.30 uur. Kuildag - De Kieldrechtste Verzamelaarsvrienden hou den zondag 20 oktober een ge westelijke ruildag in zaal Cen trum van 9.00 tot 13.00 uur. Er is een speciale stand waar Historia Artis-punten, prentjes van voetballers en dergelijke kunnen worden ge ruild. De ruildag wordt geor ganiseerd in samenwerking met de clubs uit Lokeren en Melsele.

de Stem | 1985 | | pagina 11