Prinsenbal in Sas wordt anders UITBREIDING DOW CHEMICAL TERNEUZEN: Even de zorgen vergeten. CNV zeer boos over verhoging erfpacht Begroting Terneuzen sluit na interne bezuinigingsoperatie Terneuzen: Dit jaar besluit over kabel-tv Radio- en tv-elftal voetbalt in Philippine Scholieren maken radioprogramma 'GEEN GOE] R. Calon uit raad Oostbrug ZATERDAG 12 OKTOBER 1985 VAN ZEELAND T16 PAGINA ZEELANDI ZATERDAG 12QKTOE Grote ruilbeurs in Terneuzens Zuidlandtheater Jaarvergadering Gemengd Koor in Westdorpe W erkervaring opdoen? De jeugd wil wel Axel Biervliet Sas van Gent Terneuzen Westdorpe TERNEUZEN EN HULST TE GAST BIJ KRO Politie let extra op trekkers en schooljeugd Plaatselijk nieuws Oostburg JONGEREN MOETEN j Van onze correspondent PHILIPPINE - Vanmiddag om 14.00 uur begint op het voetbalveld in Philippine een wedstrijd tussen bekende ra dio- en tv-persoonlijkheden en een team dat is samenge steld door de serviceclubs Ki- wanis Zeeuwsch-Vlaanderen. De aftrap voor deze wedstrijd wordt verricht door burge meester dr. VV. Dusarduijn. In het radio-TV-team staan spelers opgesteld als Ivo Nie- he, Ruud Ter Weijden en Ger- rit den Braber. De afspraak voor deze wed strijd werd gemaakt tijdens een interview dat Gerrit den Braber vorige week woensdag had met de Sasse burgemees ter. Muzikale opluistering tij dens de wedstrijd wordt ver leend door harmonie St. Ceci lia. Na afloop van de wedstrijd krijgen beide elftallen, hoe kan het anders in Philippine, een mosselmaaltijd aangebo den. De gezellige bijeenkomst, want zo mag men het wel noe men, wordt besloten met een bezoek aan de Vlaanderenhal in Sas van Gent, waar van avond het Belgische komische duo Gaston en Leon optreedt. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Zaterdag 19 oktober is er weer een ruil beurs voor postzegels, munten, ansichtkaarten, stickers, bier viltjes etc. in de foyer van het Terneuzens Zuidlandtheater. De ruilbeurs begint om 10.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Voor de jeugd zal er 's mor gens om half twaalf een jeugdveiling gehouden wor den terwijl er 's middags om 15.00 uur een veiling is van al lerlei verzamelobjecten voor de ouderen. Verder zal ook de nieuwtjesdienst en de winkel van de Terneuzense postzegel en muntenvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen met een stand aanwezig zijn tij dens deze ruildag, die georga niseerd wordt door de heer C.K. Dees en Ronny Verberk- moes. De toegang tot de ruil beurs is gratis. De eerstvolgende ruilbeurs in het Zuidlandtheater wordt gehouden op zaterdag 11 ja- nuar' 1986. Van onze correspondent WESTDORPE - In de recrea tiezaal van 'Het Verlaet' hield het gemengd zangkoor van Westdorpe zijn jaarvergade ring. Hiervoor bestond een zeer goede belangstelling; na genoeg alle leden waren aan wezig. Uit het jaarverslag van se cretaris A. Spuesens bleek dat het koor een druk jaar achter de rug heeft. Het koor heeft niet alleen in Westdorpe ge zongen, maar het trad ook di verse malen op in andere plaatsen, zowel in Zeeuwsch- Vlaanderen als in België. Het koor telt op het ogenblik 37 leden; men wil graag het aantal leden nog uitbreiden, vooral met mannenstemmen. Ook penningmeester C. de Hulsters liet gunstige berich ten horen. Hij bracht dank aan het kerkbestuur voor de jaar lijkse financiële bijdrage. Hij had ook enkele schenkingen van particulieren ontvangen. De kascommissie had de boeken van de penningmees ter in orde bevonden. Er is een batig saldo aanwezig. Tot nieuwe leden van deze com missie werden benoemd: me vrouw J. Coppieters-De Vlieg- her en E. de Smet-Laurijs. De aftredende bestuursleden me vrouw D. Hofman-Van den Abeele en de heer C. de Hul sters werden bij acclamatie herbenoemd. De leden ver klaarden zich akkoord met een plan van het bestuur om dit jaar een grote kerstzangavond te organiseren in de kerk. Pas tor Jos Thiellier sprak namens het kerkbestuur woorden van dank tot de zangers en zange ressen. „We hebben in de pa rochie heel wat groepen die flink meewerken aan het hele parochiegebeuren; het koor is daar één van," aldus pastor Thiellier, die de leden aan spoorde trouw naar de repeti ties en naar de kerkdiensten te blijven komen. Ook nodigde hij het koor uit muzikale me dewerking te verlenen bij de viering van zijn 40-jarig pries terfeest, volgend jaar. Na aloop bleef het muzikale ge zelschap nog enige tijd gezellig samen. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Carna valsstichting De Betekoppen uit Sas van Gent kiest dit jaar voor een totaal andere opzet van het prinsenbal in november, de in carnavals kringen bekende viering van de 'elfde van de elfde'. Pers voorlichter Emiel van Eet- veldt van de Betekoppen wil zelfs niet de naam 'Prinsen- bal' aan de nieuwe formule meegeven, maar spreekt van een 'groots opgezet feesthal'. Dit in samenwerking met de directie van De Vlaanderen georganiseerd bal vindt plaats op zaterdag 16 no vember in de evenementen hal van het Sasse Vlaande- rencomplex. Van Eetveldt: „Niet in de laatste plaats hebben wij voor deze opzet gekozen, om dat wij als carnavalsstich ting op 16 november 30 jaar bestaan. Weliswaar geen carnavalsjubileum, maar toch reden om iets extra's te doen." De Betekoppen heb ben voor de gelegenheid dan ook topartiesten als Benny Neijman en Nico Haak naar Sas van Gent gehaald, bege leid tijdens het bal door de zesmans-formatie Bluesette. Beide artiesten geven op het bal een optreden. „Tussen de bedrijven door wordt dan te vens de nieuwe carnavals prins 1986 gbekend gemaakt. Geen stunts zoals in andere jaren gebruikelijk, maar een normale bekendmaking." Hoewel geen echt prinsen bal, zijn er toch diverse ver enigingen uitgenodigd om het feest luister bij te zetten. Het carnavalselement is ver der terug te vinden in de presentatie van de nieuwe button. Kaarten voor het bal kosten 12,50 per persoon en zijn verkrijgbaar bij de vol gende voorverkoopadressen: boekhandel Ververs (Ter- neuzen), de Fijnproever (Philippine), tabakshop Sas van Gent, drukkerij Haers (Assenede), Vlaanderenhal (Sas van Gent), Gaumont (Zelzate) en bij Pluijm te Westdorpe. Aan de zaal kos ten de kaarten 15,—. Het bal zelf begint om 20.00 uur. Zondag 10 november ma ken De Betekoppen overi gens een tour langs de Sasse staminees met het doel een geschikte Narrentempel te vinden voor het komende carnavalsfeest. Impuls werkgelegenheid PHILIPPINE - „We weten niet wat ons nog boven het hoofd hangt, maar vandaag is het zeker een geslaagde dag geweest". Woorden opgetekend uit de mond van een der leidsters van de peuterspeelzaal Nijntje te Philippine, die gisteren het 10-jarig bestaan vierde. De zorgen voor de toekomst, daarbij ingecalculeerd een juiste huisvesting voor dit werk, even vergetend was het in het gemeenschapscentrum De Meerpaal de hele dag erg druk en bovenal gezellig. Zowel voor de jongste garde als voor de nu inmiddels wat ouder geworden kinderen die in de afgelopen 10 jaren hun eerste contacten met leeftijdgenootjes in De Meerpaal hadden gekregen. Nog te klein en te onervaren om te weten wat er zich momenteel op voor hen ook hoger niveau gaande is, werd er volop genoten van de poppenkast, de aangeboden ge bakjes en een dansje. In de middaguren was de, wat door een der leidsters genoemde kinderlijk onvriendelijke Meerpaal, toch omgetoverd in een zaal die voor dit jubi leum geschikt was, waar voor de wat oudere jeugd aan talrijke evenementen kon worden deelgenomen. Ter afsluiting van het tweede lustrum werd in de avonduren in De Schotse Hoek een receptie gehouden die door vele werd bezocht. Vissen in het zwembad - foto wim kooyman Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - In niet mis te verstane bewoordin gen heeft CNV-districtsbestuurder Leon Phernam- bucq in een brief aan de gemeenteraad van Sas van Gent de door de raad aangenomen herziening van de erfpachtcanons veroordeeld. Doordat nu wordt uitgegaan van 816 procent van de door de gemeentelijke taxatiecommis sie opnieuw vastgestelde waarde van de grond komen verhogingen van honderden procenten voor. Als voorbeeld stelt Phernambucq dat een ca non van ƒ90,11 in 1985 wordt verhoogd tot ƒ626,- in 1986. Een canon van ƒ650,- wordt straks 4.253,40. „Enig sociaal gevoel lijkt bij het merendeel van uw raad volstrekt niet aanwezig. Daar bij komt nog dat u door het op zo'n forse wijze verhogen 96 gezinnen deze extra gemeen telijke belasting laat betalen. Lasten dienen zoveel mogelijk over heel de bevolking ge spreid te worden". Bijzonder boos is de dis trictsbestuurder over uitspra ken van wethouder van finan ciën Platschorre, die in een ra dio-interview het besluit van de raad verdedigde door op te merken dat een verhoging re delijk is omdat sinds 1980 het inkomen van de burger toch ook gestegen is. „Wanneer je zo'n stelling hoort poneren moet je je toch wel afvragen of deze man de laatste vijf jaar zelfs maar een dagblad heeft ingekeken", zo staat in de brief op poten te lezen. „Wanneer de heer Plat schorre dan de onderhavige gemeentelijke belasting ook nog verdedigt door te stellen dat het fiscaal aftrekbaar is van de inkomstenbelasting (die niet iedereen betaalt) be kruipt je haast het gevoel dat hij bezig is met het verkondi gen van zwarte humor". Phernambucq dringt er dan ook bij de Sasse raad op aan ('ik ga er zelfs van uit') in de volgende raadsvergadering de belastingaanslag te herzien. Hierbij verwijst hij naar de advies-verhogingen zoals het ministerie van Economische Zaken die verstrekt. „De in houd van de portemonnee van uw burgers dient u toch ook aan te gaan?" Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - „Behalve de hele grote dingen kunnen we volgend jaar zo'n beetje doen wat we willen." Wethouder mevrouw J. Doppegieter van Terneuzen bladert tevreden door de be groting voor 1986, een stuk dat haar signatuur draagt en dat deze week kon worden gepre senteerd aan de gemeente raad. Terneuzen 'komt uit'. Daarvoor was nog wel een in terne bezuinigingsronde van 250.000 gulden nodig. Maar dat is al heel wat min der dan vorig jaar toen de ver schillende diensten samen on geveer zeven ton moesten inle veren. Het zuinige beleid van de gemeente leidt er ook toe dat de onroerend goedbelas- ting in 1986 niet omhoog moet. Het enige dat trendmatig, met drie procent, stijgt, zijn enkele rechten en tarieven. Wat het laatste betreft worden de ver enigingen echter ontzien. Voor kapitaalsuitgaven als gevolg van nieuwe investerin gen heeft Terneuzen volgend jaar bijna drie ton beschik baar. Daarnaast kan men in noodgevallen nog putten uit de pot onvoorziene uitgaven, waarvoor 242.000 gulden op de begroting staat. Grote projecten waarvoor de gemeente volgend jaar een voudig niet genoeg geld heeft, zijn de aanleg van wegen en het vernieuwen van riolerin gen. „Dingen die we niet al leen kunnen. Daarvoor hebben we steun van anderen nodig," aldus mevrouw Doppegieter. Zij wijst overigens graag op investeringen die tot stand konden komen omdat de ge meente voldoende spaarde en op het juiste moment subsidies op de kop tikte. Ook die liggen veelal in het vlak van wegen en rioleringen. Wat de wegen betreft wil Terneuzen al sinds enkele ja ren de mr. Haarmanweg door trekken naar de Schuttershof- weg. Nu dat alleen al om fi nanciële redenen voorlopig nog niet lukt, blijven Axelse- straat en Axelsedam belang rijk verkeersknelpunten. En kele kruisingen met de Axel- sestraat zijn, evenals trou wens de doorgaande weg dooi Zaamslag, dan ook aangewe zen voor een AVOC-onder- zoek. AVOC staat voor Aan pak Verkeersongevallen Con centraties. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het ziet er naar uit dat het Terneuzense ge meentebestuur nog dit jaar de knoop kan doorhakken wat be treft de aanleg van kabel-televisie in de stad. Volgens de aan biedingsbrief bij de begroting voor 1986 zijn de onzekerheden over de aanvoer van Engelse en Duitse programma's nu einde lijk uit de wereld. Eerder dit jaar waren twijfels daarover er nog de oorzaak van dat de onderhandelingen met Zekatel en Casema, toen de twee belangrijkste gegadigden voor aanleg en exploitatie van het systeem, op een laag pitje werden gezet. Inmiddels heeft ook Onak bv zich gemeld als kandidaat en is er zoveel duidelijkheid dat 'op korte termijn een principe-keuze voor een initiatiefne mer kan worden gedaan'. Bij dat raadsvoorstel zullen B en W nog eens uitvoerig op het onderwerp ingaan. Duidelijkheid is voorlopig niet te verwachten rond de ge meentelijke nota club- en buurthuiswerk. Twee jaar geleden werd dat stuk op luide protesten onthaald, vooral omdat het de teloorgang inluidde van de Centrale Stichting voor Sociaal Cul tureel Werk. B en W moesten beloven met een nieuwe versie te komen. TERNEUZEN - De nieuw te bouwen Dowlex- fabriek op het terrein van Dow Chemical in Terneuzen (zie De Stem van gisteren) zal in 1987 ongeveer 25 nieuwe arbeidsplaatsen ople veren. Met de bouw van deze fabriek, de tweede die dan in Zeeuwsch-Vlaanderen functioneert, wordt voorjaar 1986 begonnen. Verwacht wordt dat men hieraan zo'n 18 maanden bezig is. menteel produceert Dow in de Verenigde Staten 45.000 ton harsen, die onder de naam Ty- rin op de markt worden ge bracht. Het materiaal wordt gebruikt voor diverse toepas singen zoals dakbekledingen, elastomeren voor de auto-in dustrie, vinyl wissels en draad en kabel. De constructie van de tweede Dowlex-fabriek op zich betekent ook een flinke impuls voor de werkgelegen heid omdat gedurende de bouwtijd zo'n 150-200 mensen ingeschakeld worden. Deels zullen dit mensen uit Zeeuwsch-Vlaanderen zijn en deels specialisten die van el ders worden aangetrokken. De nieuwe Dowlex-fabriek vertegenwoordigt een investe ring van vele tientallen mil joenen guldens. Als deze tweede produktie- lijn straks operationeel is wordt de totale produktie van Dowlex in Terneuzen ge bracht op 260.000 ton. Dow Chemical heeft bij de voorge nomen uitbreiding voor Ter neuzen gekozen omdat in deze vestiging al Dowlex wordt ge produceerd en er, zoals een woordvoerdster van het be drijf het uitdrukte, 'er veel know-how in Terneuzen'. Dowlex is een hoogwaardig plastic dat onder meer wordt gebruikt bij de vervaardiging van draagtassen, vuilniszak ken die een extra-gewicht moeten kunnen dragen of plastic-produkten a la Tup- perware. De bouw van de nieuwe fa briek is overigens niet de laat ste uitbreiding die in Terneu zen is te verwachten. Momen teel zijn er plannen voor meer uitbreidingen, die echter in tern nog moeten worden goed gekeurd. Wordt daarvoor door de internationale Dow-leiding het licht op groen gezet dan betekent ook dit weer een uit breiding van de werkgelegen heid in Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij Dow Chemical in Terneu zen werken momenteel rond 2.600 mensen. Inmiddels heeft Dow Che mical Europa aangekondigd dat er plannen zijn voor de bouw van een nieuwe 'Noord- europese' fabriek voor chloor- polyetheen harsen. Het ligt in de bedoeling dat deze fabriek in 1988 voltooid wordt. Wan neer de fabriek (waarvan nog niet werd bekend gemaakt in welk land die gebouwd wordt) in vol bedrijf is kan er 22.000 ton worden geproduceerd. Mo- SAS VAN GENT - Het plan om in het kader van het pro ject 'Mensen zonder werk' in de gemeenten Axel en Sas van Gent binnenkort een aantal 'werkervaringsprojecten' op te starten, is door de meest jeug dige leeftijdsgroep haanlozen in Sas van Gent positief ont vangen. Onder leiding van projectleidster Rieneke Reijn- ders uit IJzendijke wisselden een aantal 18- tot 21-jarige werkloze jongeren gistermor gen in het Sasse gemeentehuis van gedachten met elkaar. „Bedoeling was om de be hoeften van de jongeren eens te peilen ten aanzien van werkervaring, en dat is aardig gelukt. Een goed verlopen en prettig gesprek." De nieuwe projectleidster kon echter in dit stadium nog moeilijk con crete werkervaringsprojecten noemen. „Het is duidelijk dat we de boer op moeten waarbij ik denk om mensen binnen te loodsen in bijvoorbeeld win kels of een ziekenhuis. Of het lukt, is een tweede." De werkervaringsprojecten zijn erop gericht werklozen werkervaring te laten opdoen met het doel een nieuwe stap op de arbeidsmarkt te verge makkelijken. „Vooral onder de jongeren is er weinig werker varing, terwijl dat vaak ver eist wordt." Tijdens de periode waarin de jongeren ervaring kunnen opdoen, werken zij vrijwillig bij een bedrijf of in stelling en behouden daarbij hun uitkering. (ADVERTENTIE) ANTIEKE GRENEN MEUBELEN kunstnijverheid EIGEN IMPORT-EIGEN RESTAURATIE „TWINKELTJE" Weststraat 68 Aardenburg 01177-1271 „TIERELANTIJN" Axelsestraat 3 Terneuzen 01150-12237 Vogelbeurs - De Zeen, vlaamse Vogelvrienden den morgen een vogelbeu: het gemeenschapscentrum Halle. De beurs, waarvar toegang vrij is, duurt vanj tot 12.00 uur. Ruilbeurs - Vandaag wo«j| café 't Oude Raedthuys, ruilbeurs van munten en pi zegels gehouden. Deze beurs, georganiseerd door postzegelclub Biervliet, om 14.00 uur. Vleeskaarting - Buurtvert ging Sint Albert houdt zot een vleeskaarting in het lijknamige buurtcentrum de van Milstraat. Men sp bieden zonder roem, maar vens is er gelegenheid tot tl verj assen. Behalve vlees, r er ook voedsel- en levens® delenpakketten als prijs schikbaar gesteld. Deelnenii kunnen inschrijven va: 14.00 uur, de kaarting zelfi gint om 14.30 uur. Lezing - In het gebouw vat stichting Volkssterrewa: Herengracht 52 te Middelt.: wordt vandaag een lezing j houden over bolbliksem kernfusie. Dit onder auspioi van de Nederlandse Vera ging van Weer- en Sten kunde afdeling Zeeland. S[ ker is dr.ir. G. Dijkhuis Terneuzen. De lezing bei om 14.30 uur. Ruilavond - Maandagavi komt de postzegel- en mi tenvereniging Zeeuws! Vlaanderen weer bijeen in bovenzaal van café Du Coi merce aan de Terneuzei Markt. De ruilavond om 19.30 uur. Naast ruilmop lijkheden is er ook een vet:: van postzegels en munten tevens is er een verloting. Bridge - Leden van de br club Luctor speelden in deza van de Goede Herderkerk vijfde wedstrijd in de helft van de wintercompetili De uitslag was als volj Groep A: 1. echtpaar Lichte velde, 2. heren Meeuwse-Bi seeuw, 3. heren Sandrini-Vi> ser. Groep B: 1. dames Bal ker-Van Poelje, 2. heren Dourleijn, 2. mevrouw Kint-i heer Sarneel, 3. echtpa Luycks. ONI - De hengelaarsverei ging Ontspanning Na Inspai ning te Terneuzen houdt va: daag voor haar leden een hengel wedstrijd. Gevist won in de Westerschelde nabij apartotel. De drie uur duren wedstrijd, die om 11.30 uurt gint, telt mee voor het cl» kampioenschap 1985. Na loop worden in café Du Coi merce de prijzen uitgereikt Zwemmen In het overdek zwembad De Honte te Terne zen wordt van maandag Hl en met donderdag 17 oktot een zwemvierdaagse ge!» den. Voor de kinderen in leeftijd tot 10 jaar is de zwemmen afstand 4x250 me; en ouderen 4x500 meter, kan gezwommen worden t* sen 9.00 en 12.00 uur. Gezinsmis - Vanavond om- ven uur wordt in de kerke gezinsdienst gevierd, thema is: Baas boven b Dat is ook de naam van project waaraan de leerlinge van het basisonderwijs de» gelopen weken hebben werkt. Aan de dienst w medewerking verleend dj het gemengd koor en jeugdkoor. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Scholieren van het Zeldenrustcollege in Terneuzen en het Jansenius uit Hulst zullen vrijdagmid dag 18 oktober tijdens de KRO-jubileumtoernee in het Zuidlandtheater in Terneuzen laten zien wie het beste radio programma kan maken. Zij doen dit tijdens het onderdeel KRO's Pop Eye dat van 15.30 tot 17.30 uur wordt gepresen teerd door Vincent van Enge len en Sander Simons. Een jury beoordeelt het re sultaat van de programma's waarvan een deel wordt uitge zonden op zondag 13 oktober op Hilversum 3, van 19.00 tot 20.00 uur in KRO's Pop Eye. Vaste elementen in de lande lijke radiomaakwedstrijd tus sen scholen zijn het optreden van een schoolband, een spraakwaterval, een telefoon interview met een bekende In dat kader komt de W neuzense school onder met een koor uit de school®8 sical en probeert een Ja®' nius-leerling telefon® staatssecretaris Van der den te interviewen over ting van het Liduina-ziek"1 huis. Ted de Braak is ook van de partij. f0t0 archief de stem Nederlander en het voorlezen van een verhaal. Als 'radio makers van morgen' mogen de scholieren ook een eigen in breng bedenken. Het open-huis van onderdeel van de jubilc® toernee, doet in Zeeland ajjj het Zuidlandtheater in neuzen aan. Het duurt val tot 17.30 uur en is gratis gankelijk. Een vast ondei is ook 'Praten met progi mamakers', van 14.00 tot uur. Daarvoor komen o andere coryfee Ted de en de bekende radio-pres® tor Edvard Niessing naar' neuzen. In het door Ted Braak gepresenteerde ra programma Van Twaalf Twee is onder andere J' van Renesse te gast. Wat Slui con Van onze correspondent OOSTBURG GOES - De rijkspolitie in West-Zeeuws- Vlaanderen zal vanaf aan staande maandag wederom aanvangen met een fietscon- trole. Deze controle richt zich vooral op het rijgedrag van wielrijders en bromfietsers, alsmede op de verlichting van deze voertuigen. Ieder najaar wordt door de rijkspolitie in West-Zeeuws- Vlaanderen een dergelijke controle gehouden. Men zal vooral ook letten op het rijden met drie fietsen naast elkaar en het niet aangeven van rich ting. De gezamenlijke politie korpsen van Zuid-Beveland hebben eveneens verscherpte controles aangekondigd. Allereerst zal het land- bouwverkeer gecontroleerd worden en zal gelet worden op het technische gedeelte van de landbouwvoertuigen, en er zal gekeken worden naar het na leven van de gedragsregels van de bestuurders. Vorig jaar werden er nog waarschuwin gen gegeven, maar nu zal er zonder pardon proces-verbaal worden opgemaakt. Een ander onderwerp zal opnieuw de fietsende en bromfietsende jeugd zijn die vanuit alle Zuidbevelandse dorpen de Goese scholen bezorgen. Ook de schooljeugd die de middel bare scholen in Krabbendijke bezoekt zal worden gecontro leerd. In de meeste gevallen zal ook tegen de schooljeugd verbaliserend worden opge treden. Bridge - De winkeliersbeker is dit jaar gegaan naar de heren Ramondt-Visser. Afgelopen dinsdag werd in de bridge so ciëteit de jaarlijkse Interpolis drive gehouden. De heren Meeuwsen-Ysebaert, de da mes Biesbroeck-Goosen, me vrouw Luteyn-de heer Simpe laar mogen door naar de ver- volgwedstrij den. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het CDA- raadslid R. Calon keert na de verkiezingen niet terug 'n de Oostburgse gemeen teraad. Hij heeft voor een Plaats op de verkiezings lijst bedankt maar keert wel terug in het partijbe stuur. „Vier jaar geleden heb ik reeds aangekondigd dat dit jnijn laatste termijn zou zijn. Ik vind dat je niet te lang zulk Werk mag doen", zegt hij. „De jongeren moeten een kans krijgen. Ik ben het jongste LDA-lid in Oostburg, alle an deren zitten er al langer. Dat jjind ik een slechte zaak". Hij noopt, en verwacht, dat een vrouw zijn plaats in zal ne men. „Als snotneus ergerde ik mij vroeger al aan bestuurders die veel te lang op hun zetels ble ven zitten. Je moet elke gene- atie de kans geven". Calon zit °or z'n derde periode in de aad. Hij heeft zich altijd op geworpen als pleitbezorger an de kleine kernen. „Het is oelangrjjk dat alle dorpen ge- Ik worden behandeld". "ij vindt ook dat de ge-

de Stem | 1985 | | pagina 20