Jeugdtennistoernooi in Goes SASSE FIETSCROSSER BLIJKT SUCCESVOL KMS-cross opent Zeeuws titelduel Lastig duel voor Het Witte Paard iEen bundeling van bestaande t STERKE NATIONALE BEZETTING itiekantoor Winterkalender KNAU in de afdeling Zeeland Nieuwe regeling voor promotie en degradatie Trimloop in Vogelwaarde Fietscross Fruitloop in Graauw jlGER (m/v) ZATERDAG 12 OKTOBER 1985 Favorieten fliljarttitel Bakker SAS VAN GENT - Met de wetenschap op zak voor niemand bang te hoeven zijn, vertrok Sandy de Muynck uit Sas van Gent naar de nationale fietscrosskampioenschappen voor junioren in Vorden. Een titelstrijd waarin hij in zijn groep de lakens uitdeelde. Koppeltijdrit van MTS/MEAO municatie Toernooien van Zeeuwse Honk m Terneuzen Makaniekerscross TENNISSCHOOL HULST VAN START Groepen Overwinningen Zeeuws- Vlaamse fietscrossers iem gevestigde edu- voor het basison- akt deel uit van de linnen het Kluwer- fitstaan voor de func- Bn van leer- en hulp- nen op administratief de basisscholen in en vrijwel geheel appen; I vergelijkbare Lndienstervaring; leeftijd en ervaring, psteld. Een psycholo- aken van de selectie- ihtingen over oplei- Uitgeverij De Ruiter as 167, 4200 AD Go- Tl 4 PAGINA SPORT 2 yan ome tennismedewerker OES - Tennisclub Schelde International is opnieuw or ganisator van het jeugdherfst- wernooi, dat volgende week in Qges van start gaat en dat w(er kan rekenen op een sitrke nationale bezetting. Alle tennisdistricten zijn op dit toernooi aanwezig en heb- hun sterkste spelers en I speelsters in de verschillende leeftijdscategorieën afgevaar digd. Voor de Zeeuwse deelne mers liggen dan ook geen fa- vorietenrollen weggelegd, al thans dat ligt niet in de lijn van de verwachtingen. Was voorgaande jaren Sandra Begijn goed voor de nodige hoofdprijzen, dit jaar is de Hulsterse niet van de paritj. In tegenstelling tot vorig jaar heeft men de leeftijdscategorie tot en met 17 jaar laten ver vallen, terwijl men ook de dubbelpartijen niet meer laat spelen. De leeftijdcategorieën tot en met 9, 11, 13 en 15 jaar gaan in dit verband uit van de leeftijdsindeling voor het vol gende seizoen, zodat dit toer nooi een goede graadmeter is voor de krachtsverhoudingen van het komende jaar. Een totaal deelnemersveld van rond de 200 is goed voor het spelen van zo'n 220 partij en, die allemaal worden ge speeld om twee gewonnen sets. Voor de verliezers van de eer ste ronde wordt een verlie zersronde gespeeld. Het toer nooi, dat geldt voor de natio nale ranglijst, start maandag 14 oktober voor de leeftijds groepen tot en met 13 en 15 jaar, die donderdag 17 oktober de finalepartijen spelen. De jongsten starten donderdag. Die finales zijn zaterdag 19 oktober gepland. Jan Siemerink uit het dis trict Leiden voert het schema aan bij de 15-jarige jongens, terwijl Jacco Eltingh van TTI als verliezende finalist wordt getipt De verliezende finalist bij de nationale titelstrijd tot en met 14 jaar, Richard Kraji- cek werd als derde ingeschat en Rotterdammer Albert Baan kreeg de vierde plaats toebe deeld. Bij de meisjes in de zelfde leeftijdscategorie wor den favorietenrollen toebe deeld aan Caroline Vis, Sascha Basoski, Yvonne Grubben en Mirande Nuijten. Een sterke bezetting kent ook het schema van de 13-ja rige jongens met Richard van Steen wijk uit Amsterdam als de favoriet voor de eindzege. Van Steenwijk, vorig jaar in Goes verliezend finalist tegen de sterke Paul Dogger, moet het opnemen tegen Kees Jan Schuilenburg, Roger Ta- phoorn (vierde tijdens de we reldkampioenschappen in Flo rida) en Leon Niemandsver driet. Voor Zeeland zijn onder meer van de partij Tim van Veldhoven, Bernd van Que- kelberghe en Guido Tolhoek. Noëlle van Lottum van TTI, die deze zomer tijdens de na tionale titelstrijd tot en met 14 jaar verloor in de kwartfina les van Sandra Begijn, werd als eerste geplaatst vóór Ester Markestein, Babette Eijsvogel en Heieen van de Berg. Eme- rence van Wingen uit Kapelle en Angela Latuheru uit Sou burg kregen een zesde en ze vende plaats toebedeeld. Edwin Timmer geldt al fa voriet bij de jongens tot en met 11 jaar, terwijl zijn Utrechtse districtsgenoot Ingmar Boer- horst als tweede werd getipt, vóór Robert Kwakman en Wimpe Thomas (vorig jaar verliezend finalist in Goes). De Zeeuwse deelname bestaat uit Kees Oostrom, Marcel Schouw, Arno Jongsma en Ri chard Hamelink. Seda de Vries uit het district Den Haag, die vorig jaar in de halve eindstrijd in drie sets verloor van Emerence van Wingen, voert het schema aan bij de 11-jarige meisjes, vóór Dokie Willekes, Stefanie Gomperts en Stephanie Rot tier uit St.-Jansteen. John van Lottum (vorig jaar winnaar in Goes) is de favoriet bij de jon gens, terwijl Henriette van Aalderen dat is bij de meisjes. Merk Istenpakket voor haar ruim pextiel, confectie, woning sportartikelen, speelgoed ngesloten zaken bedraagt 50 medewerkers liggen op |chting, bedrijfsadvisering, regeling komt de functie fanciële administratie, de ptie van een groot aantal ptionaris geeft leiding aan rkers, is verantwoordelijk [iseert de leden op admini- biding Accountant Admini- Istudie vereist. Hij/zij heeft lingsgebied, beschikt over Iteiten, is representatief en Lan praktijkmensen over te priftelijk kenbaar te maken de heer M. Selbach, i U ook graag telefonische estel 347. TERNEUZEN - Frits Bakker tan KOT is opnieuw kam pioen geworden in de hoofd - klas bandstoten van de BFTS. Ook in dit kampioenschap I van de Biljart Federatie Ter- neuzen Stad was de technische i overmacht van Bakker groot. Het was daarom niet verwon derlijk dat hij met meer dan een straatlengte voorsprong qua gemiddelde op zijn naaste belagers eindigde. Echter niet wat het aantal matchpunten betrof, want daarin werd hij j dicht benaderd door het twee tal Cees Wissel en Jan van 1 Tiel. Wisselvallig spel was er de oorzaak van dat Bakker toch j de titel kon missen. Door sterke en beduidend mindere partijen af te wisselen, kwam I hij nog in de problemen. Eerst was daar het verlies in de derde ronde tegen Jan van Tiel. Zelfs een serie van 36 ca ramboles, de hoogste van dit kampioenschap, kon de npder- g niet vermijden. Toen I daar later in het kampioen- schap ook nog een remise te gen Cees Wissel op volgde, had Frits Bakker de titelkansen niet meer zo nadrukkelijk in eigen hand. Ook Jan Van Tiel en Cees Wissel zaten nu volop in de ra ce, Van Tiel zag zijn kansen I verdwijnen na een nederlaag tegen Wissel en laatstge noemde wist zich kansloos toen hij in de zesde ronde van Ronny de Waal verloor. De slotpartij tussen Wissel en Gerrit Krijger had daarom I niet veel meer om het lijf. Door winst stelde Wissel de tweede plaats veilig. De eindstand van dit door KOT in de Jarinohal gehouden kampioenschap was (respectievelijk aantal matchpunten, al gemeen gemiddelde en hoogste serie): 1 Frits Bakker 11-4.38-36; 2. Cees Wissel 11-2.92-17; 3. Jan van Tiel 10-2.82-19; 4 Koos Zwanink 8-3.02-22; 5. Jac de Maat 6-3.12-26; 6. Gerrit Krijger 6-2.29-11; 7 Ronny de Waal 4-2.38-15; Ma rijn Geir- iand 0-1.85-14 Sandy de Muynck wint IW Met het kampioenschap op zak keerde hij dan ook trots terug naar het Zeeuws-Vlaamse grensdorp. En terecht. Temeer daar, zoals Sandy stelt: „Ik de jongste deelnemer in mijn groep was". Dit als jongste aan de start komen, ligt in het gegeven dat de KNWU een leeftijdsgrens hanteert met als uitgangsda tum 1 januari. Aangezien Sandy de Muynck in december jarig is, is hij vrijwel automa tisch één van de jongste, zo niet de jongste crosser in zijn groep. In dit geval, de catego rie 15-jarigen. Een nadeel? „Dit zou het kunnen zijn. Tot nu toe is dat allemaal nogal meegevallen. Mogelijk speelt het trainen met mijn oudere broer Danny en het veel uitko men in de zogenaamde open klasse (de junioren en experts komen hierin gezamenlijk aan de start, red.) een rol. Voor mij betekende het tot nu toe een brok ervaring opdoen met en tegen sterkere knapen", aldus Sandy de Muynck. Dat zo'n brok ervaring nut tig is, bewijzen de overwin ningen die hij dit seizoen be haalde. Een periode waarin hij overigens voor het eerst uit kwam onder de vlag van de KNWU. Slechts drie keer greep hij naast de hoofdprijs. Een mistasten waaraan pech, lekke band en valpartijen de bet waren. In totaal betekende het 35 keer als eerste uit de bus komen. Voor een debutant in de KNWU-regionen opmerke lijk. Overigens wilde Sandy de Muynck in 1984 al overstappen naar de KNWU. Pech had hij hierbij dat de auto, waarin hij mee moest rijden, reeds volge boekt was. Zodoende mocht hij vorig jaar zijn eerder be haalde titel in het Zeeuwse fietscrossen verdedigen. Pro longatie zat er toen niet in, omdat de Terneuzenaar Marco Uytdenwilligen hem te vlug af was. Zijn sportieve revanche nam hij dus dit jaar. „In afde ling zes werd ik winnaar in mijn groep en zodoende mocht ik uitkomen in de halve finale in Geleen. Daar won ik even eens en dat hield een start plaats in voor de finale in Vor den. In mijn groep kwam hier overigens ook John de Jongh Sandy de Muynck, de succesvolle fietscrosser uit Sas van Gent, die de nationale titel in zijn leeftijdscategorie voor zich opeiste in Vorden. - foto de stem/cor j. de boer uit Temeuzen uit (hij werd uiteindelijk tweede, red.). In Vorden verliep het daarna prima. Zeker daar er gereden moest worden op een baan die mij uitstekend lag. Een lange baan met een lange aanloop van de startheuvel naar de eerste bocht", verduidelijkt Sandy de Muynck. Dat de voor De Brestrap pers uit St.-Willebrord rij dende Sassenaar daarmee min of meer stelt over een goede start te beschikken, is duide lijk. Toch moest hij dit belang rijke onderdeel nog bijscha ven. „Ik weet dat ik sterk in mijn benen ben. Toch heb ik mijn starttechniek aan moeten passen. In plaats van te begin nen met een voet op de grond, begin ik nu met te staan op beide trappers. Een techniek die meer snelheid verschaft, omdat ik de opstap nu niet meer nodig heb", aldus Sandy de Muynck, die overigens niet als enige Zeeuw met een titel naar huis terugkeerde. In de jongste categorie slaagde Ter neuzenaar Stefan Dobbelaar er in het kampioenstricot te bemachtigen. Aan de reeks bekers verga ren - Sandy de Muynck won er al 102 - lijkt dan ook nog geen eind gekomen te zijn. Zij het dat hij ze dan niet meer als ju nior kan bemachtigen. Deze tijd is nagenoeg voorbij nu hij binnenkort overstapt naar de rangen van de experts. Een groep waarin broer Danny reeds enkele jaren furore maakt. Zijn volgende stap is de overgang naar de ama teurs. Een weg die Sandy de Muynck nog moet bewande len. En daarmee blijft het fietscrossen in huize De Muynck voorlopig nog hoog in het vaandel staan. Van onze atletiekmedewerker VLISSINGEN - Het Zeeuwse cross-seizoen wordt zaterdag 12 oktober traditioneel ge opend in het Vlissingse Nolle- bos met de zestiende editie van de KMS-cross. Een cross-competitie die, nu de Zeeuwse toppers John Ver- meule en Kim Reynierse hel hogerop zoeken, wat overigens ook vorig jaar al het geval was, weer een boeiende aange legenheid kan worden. Rege rend titelhouder Leo van der Velden is er zaterdag nog niet bij, zodat de concurrentie al een gunstige uitgangspositie kan forceren. Die concurrentie bestaat uit Sam Polderman, twee jaar ge leden verrassend kampioen en vorig seizoen wegens blessu reperikelen wat op een zij spoor gerangeerd; Johan de Vlieger, Peter Hameeteman, bezig aan zijn sterkste seizoen uit zijn loopbaan; Johan Breel. altijd in puike vorm in hei Nollebos en Piet Westerweele. Met name laatstgenoemde at leet, drie jaar terug nog een kleurloze in het peloton, moet dit seizoen een rol van beteke nis kunnen spelen. Bij de veteranen aast Frans Krijnsen op prolongatie van zijn titel en af te wachten valt of Ron Abuijs, Peter Provoost en Kees Westrate de kloof met de onaantastbare 'diesel uit Waarde' wat kleiner hebben gemaakt. Bij de dames is de spoeling dun. Slechts zes voor inschrijvingen rolden bij Di- nie Goedegebuure in de bus met als favorieten Jopie Daane, regerend kampioene en Corrie Dekker. Het programma zaterdag wordt geopend door de pupil len om 12.50 uur. De dames be ginnen om 14.25 uur aan hun 1840 meter, terwijl de heren om kwart over drie met hun 7200 meter het wedstrijdge deelte afsluiten. Om 15.45 uur kunnen de prestatielopers te recht voor een 3, 5 of 6,5 kilo meter. De organisatie is in handen van Zeeland Sport. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De Terneu- zense MTS/MEAO houdt za terdag 12 oktober een koppel- tijdrit nabij de buurtschap 't Schelpenhoekje te Terneuzen. De heren krijgen 40 kilometer voor de wielen geschoven, de dames en gemengde koppels doen 30 kilometer. Onder de voorinschrijvin gen bekende koppels als Henk Dees/Patrick van Hulle, Stan Brooymans/Danny Soethaerf en Johan Gillesen/Piet Hame link. Er kan worden inge schreven vanaf half elf in de aula van de MTS/MEAO aan de Zeldenrustlaan. Het eerste startschot klinkt om half elf. Van onze schaakmedewerker SAS VAN GENT - De tweede ronde in de KNSB- en ZSB-com- petitie wordt zeterdag 12 oktober afgewerkt. Voor de eerste twee teams van Het Witte Paard uit Sas van Gent betekent dit een volgende krachtmeting in de KNSB met voor HVVP 1 HMC uit Den Bosch en voor HWP 2 Volmac uit Rotterdam ais tegenstan der. In de hoofdklas van het Zeeuwse schaken komt het derde team van Het Witte Paard uit tegen Souburg. Terneuzen moe* zaterdag presteren tegen Middelburg 1. Het tweede team van Middelburg moet op bezoek bij Zierikzee. Goes komt tegenover de schakers uit Vlissingen te zitten. In de promotieklas, waar Landau 1 gaat proberen het kam pioenschap in de wacht te slepen, moeten de Axelse schakers te gen Koudekerke 2 spelen. Op papier hebben de Landau-scha- kers hier de beste kansen. Goes 2 gaat het opnemen tegen Lan dau 2. Vlissingen 2 krijgt Koudekerke 1 op bezoek en de schakers uit Oostburg van SVWZV moeten naar Kruiningen om met De Zwarte Dame het duel aan te gaan. Van onze schaakmedewerker VLISSINGEN - Er is voor dit schaakseizoen een nieuwe promo tie- en degradatieregeling. Het voorstel hiertoe werd deze week tijdens de najaarsvergadering van de ZSB doorgenomen. De in voering van een derde klas in de KNSB-competitie, maakte een ongepaste promotie-degradatieregeling noodzakelijk. De nieuwe ZSB-regeling heeft nogal wat veranderingen ten opzichte van het bestaande systeem. De eerste twee teams in de hoofdklas promoveren zonder meer naar de derde klas KNSB. De rode lantaarndrager in de hoofdklas degradeert niet zonder meer'Er moet een beslissingswedstrijd worden gespeeld met de t fNV- WWWy "8 summer drie uit de promotieklas. -\^ l- w- De eerste twee teams in de promotieklas promoveren ook 1^ "j"torna tisch. Dit seizoen is er in de promotieklas geen degrada- 1 KrfiOH '1 "e'Uit de eerste Mas Zuid promoveert alleen de nummer één. Zoals gebruikelijk kan geen enkel team uit deze klas degrade ren. Naast de nieuwe promotie-degradatieregeling heeft de ZSB wit plannen ontvouwd voor het stimuleren van het schoolscha- ken. Iedere basisschool in Zeeland zal onder andere een uitnodi- ,1' m ?lng krijgen om mee te doen aan het schoolschaakkampioen- n schriftelijke uitdrukkings- schap van Zeeland. ken en goed in teamverband :elijk van leeftijd en ervaring en f 2816,- bruto per maand, op week. Jaarlijks heeft u recht neslag en vakantiedagen naar reer vrouwen in dienst nemen, aarin zij nu nog ondervertegen- elijke geschiktheid wordt daar- ures de voorkeur gegeven aan meer informatie verstrekt door irhoud, (076) 23 43 79. ities, binnen 10 dagen, onder aturenummer 311/85 op brief inkeerd richten aan: da reda 1ÏRNEUZEN - Als afsluiting Ihet actieve seizoen houdt Temeuzense honk- en soft- I ^vereniging Het Zeeuwse I Bonk ook dit jaar een groots I 'Pgezet honk- en softbaltoer- I 'Mi voor miniemen (10 tot en I Wt 14 jaar), kadetten (15 tot I '1 met 17 jaar), heren en da- mes. Zaterdag 12 oktober komen miniemen en kadetten in I a®e en zondag 13 oktober ko- I "en de heren en dames (soft- I wl) aan de beurt De deelne- l'jjrende ploegen komen uit Ne- Iferland en België. Het toer- "Mi begint zaterdagmorgen lotl1 elf uur en zondag wordt ««tart om half elf. I °e teams die zaterdag bij de I ""hemen in actie komen zijn: l«et Zeeuwse Honk, Temeu- IS' ®°°sters, Roosendaal; Fe- I "te, Made; Thvins, Oosterhout I het Belgische Berendrech- I Mf de kadetten komen de- "elfde verenigingen aan bod. Bij de heren en dames ko- I ri zondag in het veld: het I na cfle Beveren, Boosters I Roosendaal, DVS uit Eind- I en. Twins uit Oosterhout I j het organiserende Het l'ctuwseHonk. Wethouder van sportzaken van de gemeente Terneuzen, de heer Van Walraven, neemt beide dagen de prijsuitreiking - zowel zaterdag als zondag gepland rond 17.30 uur - voor zijn rekening. Van onze motorsportmedewerker AXEL - Op het Axelse Smit- schorrecircuit wordt zondag 13 oktober de traditionele Meka- niekerscross verreden. De stichting Recreatieve Exploi tatie Smitschorre haalt daar mee tevens een primeur in huis, want de Mekaniekers- cross wordt de eerste BLB- wedstrijd die de stichting RES zelf organiseert. Zoals de naam al aangeeft staat de wedstrijd niet open voor competitiecrossers, maar neemt de monteur of helper plaats op de motor. Afgaande op het succes van voorgaande edities, mag er in Axel toch minimaal op driehonderd deelnemers worden gerekend, wat een aardig spektakel be looft te worden. Er wordt gereden in de vol gende klassen: 80 cc, minder dan 16 jaar 125 cc en boven 16 jaar 125 cc, vervolgens 250/500 cc-categorieën van 16 tot 20 jaar, 20 tot 25 jaar, 25 tot 30 jaar, 30 tot 40 jaar en 40+-klas. Daarnaast komen ook de zij spannen aan de start. De trai ningen beginnen om 11.30 uur, het eerste startschot wordt om 12.30 uur gegeven. Door Kees Hamelink HULST - Met de oprichting van de Tennisschool Hulst hebben Richard en Jacqueline Bral volledig in de roos ge schoten. Ruim 200 leerlingen konden zij in het tenniscom- plex van sporthal Den Dul- laert in Hulst verwelkomen. Een initiatief dat weliswaar niet nieuw kan worden ge noemd, maar dat voor de regio Hulst en omstreken zeker ge slaagd is. Niet zo verwonderlijk, want Richard Bral samen met zus Jacqueline, is in Het Land van Hulst zeker geen onbekende. Al enkele jaren timmeren zij aan de weg met hun tenni- strainingen. Beiden zijn in het bezit van het A-diploma, als mede van enkele in België be haalde getuigschriften. Gestart als ongediplomeerd trainer bij de tennisclub Smash uit St.-Jansteen, zette Richard Bral de eerste schre den op het pad van de tennis- instructie. „Zo ging dat vroe ger. Was je de beste van de club, dan werd je gevraagd les te geven. Dat beviel mij zo goed, dat ik toen een cursus ben gaan volgen", legt Richard Bral uit. Het initiatief tot de oprichting van de tennisschool was dan ook niet zo verwon derlijk meer. Bral daarover: „In Den Dul- laert zijn wij al enkele jaren geleden begonnen met tennis- les, waar ik toen ook al trai ningen deed die erg prestatie gericht waren, voornamelijk ook met kinderen die buiten de fase-trainingen waren ge vallen". Overigens was Bral dit winterseizoen nog niet in deze vorm van start gegaan, ware het niet dat Den Dullaert daar min of meer op aan drong. Centraal bij de opzet van de tennisschool stonden de be staande cursussen. „Men moet het dan ook zien als een bun deling van de bestaande trai ningen, uitgebreid met vele andere faciliteiten", legt hij uit. Het initiaitief sloeg merk baar aan, niet in de laatste plaats door de verschillende mogelijkheden die de leerlin gen werden geboden. Het merendeel van de les sen, en hierop maakt Hulst geen uitzondering, vindt plaats in groepen. Algemeen bekend is echter het feit dat niets beter is dan individuele training. „Dat is ook zo, maar in de wintermaanden speelt het kostenaspect nu eenmaal mee", aldus Bral. „Toch is het soms verwonderlijk hoeveel mensen er toch in de winter maanden kiezen voor indivi duele training", merkt Jac queline Bral op. De grootste belangstelling gaat echter uit naar het wed strijd/trainingspakket, een combinatie van wedstrijdge- richt trainen en wedstrijden spelen. „Het merendeel van de leerlingen tennist al jaren. Deze groep ga je technisch niet afbreken. Deze categorie komt duidelijk alleen maar om een betere wedstrijd te kunnen spelen. Aanvankelijk zijn de trainingen op de techniek ge richt en bekijken we of dit is te verbeteren. Lukt dit niet dan moeten we voortgaan met de mogelijkheden die er zijn. We doen dit via video-opnamen", legt Bral uit. Volgens hem is het opval lend dat de meeste tennissers tactisch veel tekort komen, ook diegenen die al jaren ten nissen. „Het is onmiskenbaar dat de techniek de basis is, maar doordat veel trainers te weinig aandacht aan dit on derdeel besteden, raakt dit bij velen achterop", zegt hij. „Vooral ook bij de jeugd is dit opmerkelijk, wellicht ook een gevolg van het feit dat de bondstrainingen te weinig aandacht hebben voor het in dividu en te algemeen zijn. Ieder talent heeft nu eenmaal andere mogelijkheden, die kun je niet in een groep stoppen. De vooruitgang van een en kele goede speler of speelster wordt dan belemmerd door de groep zelf", stelt Bral vast. De zogenaamde kringtrai- Jacqueline en Richard Bral schoten volledig in de roos met de oprichting van de tennisschool in de Hulsterse sporthal Den Dullaert. - fotode stem/cor j. de boer ning beoogt hierop in te spe len. Deze training biedt de mo gelijkheid om individueel les sen te nemen, voornamelijk ook bedoeld voor de jeugd die, om welke reden dan ook, bui ten de bondstrainingen is ge bleven. De door de tennis school aageboden bal- en slag- vaardigheidslessen worden verzorgd door Jacqueline Bral. „Hiermee ben ik al zo'n drie jaar bezig in Den Dullaert en deze is bestemd voor kinde ren vanaf 6 jaar. In totaal heb ik zo'n 80 kinderen onder mijn hoede", legt zij uit. De wijze waarop Richard en Jacqueline Bral dit werk opvatten, biedt voldoende garantie om in de toekomst een uitbreiding van lessen te mogen verwachten. VOGELWAARDE - De stich ting Walhalla uit Vogel waarde houdt zaterdag 19 ok tober in samenwerking met SV Aloy, de Rosse Pielenloop, een trimloop met als afstan den 3, 6 en 11 kilometer. Het is al het vijfde jaar dat het trim merspeloton in Vogelwaarde terecht kan, waar vanaf twee uur in het dorpscentrum kan worden ingeschreven. Om drie uur wordt voor alle afstanden het startschot gege ven nabij het dorpscentrum, waar alle faciliteiten voor de deelnemers aanwezig zijn. WESTDORPE - De bekende fïetscrossclub De Kreekcros sers uit Westdorpe houdt za terdag 19 oktober de 'Grote Sluitingsprijs' in samenwer king met de Belgische bond BLFCB. Aan deze wedstrijd kunnen zowel dag- als jaar vergunninghouders deelne men. De wedstrijd begint om 13.00 uur. ZUIDZANDE - Het wintersei zoen van de KNAU wordt tra ditiegetrouw geopend met de KMS-cross in Vlissingen. Dit gebeurt zaterdag 12 oktober. Deze wedstrijd is tevens de eerste die meetelt voor de strijd om de provinciale cross- titel, die dit seizoen op acht wedstrijden is gebracht met De Elderschanscross, gehou den door AV De Wielingen, debuterend op de kalender. De oudste wedstrijd in Zeeland, de Boulevardloop zaterdag 19 oktober, is dit seizoen aan de vijftigste editie toe. Alle wed strijden op één na zijn op za terdag. De kalender ziet er als volgt uit: 12 oktober: KMS-cross Vlissingen, Zeeland Sport, eerste wedstrijd crosscompetitie; 19 oktober: Boulevardloop Vlissingen, Marathon; 26 oktober: Singelloop Mid delburg, Dynamo; zondag 10 november: Heidecross Heikant, RKHAV, tweede wedstrijd crosscompetitie; 16 november: Mosselloop Westenschouwen, Delta Sport; 30 november: St.-Nicolaascross Middelburg, derde wedstrijd crosscom petitie; 21 december: Elderschanscross Aardenburg, De Wielingen, vierde wed strijd crosscompetitie; 4 januari: Wal- lenloop Goes, AV'56; 11 januari: Delta cross Westenschouwen, vijfde wedstrijd crosscompetitie; 18 januari: Indoor Zee land Goes, afdeling Zeeland; 25 januari: Braakmancross Hoek, Scheldesport zesde wedstrijd crosscompetitie; 1 fe bruari: Groede-Oostburg-Groede, De Wielingen; 8 februari: Galgecross Vlis singen, Marathon, zevende wedstrijd crosscompetitie; 15 februari: Hollandse Hoevecross Goes, AV'56, achtste wed strijd crosscompetitie; 8 maart: Straten- loop Kapelle, AV'56; 15 maart: halve ma rathon Wissenkerke, afdeling Zeeland. GRAAUVV - In Graauw wordt zaterdag 12 oktober het win terseizoen voor trimiopers geopend. Dit met de eerste uit de serie van vijf, de Fruitloop, waarvoor de afstanden 2, 5, 7 en 10 kilometer op het programma staan. Vorig jaar kende deze serie van vijf lopen een massale be langstelling en SV Aloy hoopt dit seizoen alle records te bre ken, zo deelde Remy Magnus mee. Er kan worden ingeschre ven vanaf twee uur in het clubgebouw aan de Dorpsstraat, waar om drie uur het startschot wordt gegeven. Ook de wandelaars kunnen deelnemen. Zij starten om twee uur. Voor iedereen die vier of vijf keer van de partij is, ligt een fraaie trofee te wachten. Als speciale openingsattractie worden zaterdag voor de start ballonnen opgelaten. De data van de overige vier lopen zijn: 16 november Sinterklaasloop, 21 december Kerstloop, 11 januari Nieuwjaarsloop en 15 februari Carnavalsloop. TERNEUZEN - Een aantal Zeeuws-Vlaamse fietscrossers nam met succes deel aan een fietscross van de Belgische BLFCB in Deinze. Zo waren er overwinningen voor Claudia Dey, Jimmy Vermeire en Eric Fijnauth in een veld van to taal 183 crossers. Uitslagen Deinze: 6 jaar: 2. Mi chel Dey, Oostburg. 10 jaar: 1. Jimmy Vermeire, Hoek. 12 jaar: 4. Davy van Hulle, Oostburg; 6. Ar jan de Mey, Westdorpe. 13 jaar: 4. Peter Vermeire, Hoek. 16 jaar: 1. Eric Fijnauth, Oostburg. Meisjes B: 6. Judith de Mey, Westdorpe. Meisjes C: 1. Claudia Dey, Oost burg.

de Stem | 1985 | | pagina 13