6Werkgevers moeten zich heter profileren9 Oudere: TERUGLOOP IN GEBRUIK ACCOMMODATIES Veel bekijks op bazar ouderen Ab Verhage zegt Oostburgse politiek na 16 jaar vaarwel I Drie maanden cel voor diefstallen Open dagen beroepskeuze OUD UZENDUKENAAR CALON NIEUWE BZW-VOORZITTER Academische zitting over Gouden Delta VRIJDAG 11 OKTOBER 1985 VAN ZEELAND T16 PAGINA ZEELAND 3 Terneuzen bouwt bungalows aan de Oesterputten examens TERNEUZEN - Het Terneuzense gemeentebe stuur vindt een 'gedegen onderzoek' nodig naar het gebruik van de sportaccommodaties. Schrijfavonden Opnieuw overleg 'grensgeschil' Brabant/Zeeland 'PLAATS VOOR JONGEREN MAKEN politierapport DE KREEKZOOH VRIJDAG 11 OKTOBE Plaatselijk nieuws Aardenburg Breskens Oostburg 'ZELFSTANDIG IN Terneuzen: wellicht lagere sporttarieven TERNEUZEN - Aan de Oesterputten, Terneu- zen's beste buurt, vlakbij de Scheldedijk, zullen mettertijd achttien bun galows verrijzen. Daar toe is een plan ontworpen in overleg tussen het ge meentebestuur en Proverko bv in Terneu zen, zo blijkt uit een voorstel van B en W dat op donderdag 17 oktober aan de orde komt in een vergadering van de fi nanciële commissie. Eerder waren al plan nen in die richting ge maakt door Robé bv, dat ook grond zou aankopen. Die verkoop is echter niet doorgegaan en sindsdien ligt het bouwterrein braak, maar nu heeft Proverko de plannen van Robé weer opgepakt. B en W werken graag mee aan de verkoop. De be langrijkste voorwaarde is dat op het terrein ver schillende types huizen gebouwd zullen worden. De 'commissie be spreekt ook voorstellen om mee te werken aan renovatieplannen van de woningbouwvereniging Terneuzen. Dat gebeurt onder meer in Sluiskil en Terneuzen zelf (Dokweg, Leliestraat, Kastanje- en Iepenlaan). B en W kun nen veel makkelijker medewerking toezeggen nu de bouwvereniging is geaccepteerd als lid van het landelijk Waarborg fonds. Van een onzer verslaggeefsters MIDDELBURG - De 22-jarige R. W. uit Vlissingen kreeg gis teren drie maanden gevange- nistraf opgelegd door politie rechter mevrouw mr. Janzen van Oosten van de arrondisse- ments rechtbank te Middel burg. „W. heeft nu weer een aantal strafbare feiten ge pleegd en daar moet hij nu dan maar eens voor boeten", was het oordeel van zowel de officier van justitie als van de rechter. November '84 had W., bijge staan door zijn broer en enkele metgezellen op het slechte pad, 2200 gulden uit daartoe open gebroken speelautomaten ont vreemd. In diezelfde maand had hij, weer in medeplichtig gezelschap, aanstekers, siga retten en geld onteigend.' Een Engelsman werd in september in het gezicht gestompt en ge slagen, hoewel W. dit ont kende en bovendien pleegde hij daarna bij arrestatie ver zet. In maart '85 had hij na eerst een baksteen door een etalage ruit te hebben gekinkeld, twee videorecorders meegenomen. Dit alles in de stad Vlissingen. Bij de rechtbank waren ook hierna gepleegde strafbare feiten bekend. Na de uitspraak van de rechter, conform de eis van de officier van justitie mr. Stein - 4 maanden waarvan 1 maand voorwaardelijk- - vroeg W. zich af of hierin ook de straf van de daarna door hem gepleegde wandaden ver disconteerd waren. "Nee die krijgt u nog", sprak de politie rechter. Veroordeelde W. voerde aan het eind van de zitting nog aan dat hij toch wel erg in moei lijkheden zit. De echtscheiding waar hij in verwikkeld is speelde hem ook parten. "Met dat laatste probleem heeft bijna de halve wereld te kam pen", antwoordde de politie rechter zuchtend. UTRECHT - Aan de rijksuni versiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid Koert Cor nells uit Philippine. Van een onzer verslaggevers Deze kanttekening staat bij een voorstel van het college van B en W om volgend jaar alleen de tarieven voor de openluchtbaden en het overdekte zwembad De Honte (met uitzondering van de clubtarieven) met drie procent te verhogen. Het college is er achter ge komen dat de tarieven voor sportaccommodaties in Ter neuzen veelal hoger liggen dan in vergelijkbare Zeeuwse gemeenten. Een verband met de geconstateerde terugloop in het gebruik van de accommo daties in de afgelopen jaren ligt dan ook voor de hand. Aan de andere kant mag, vinden B en W, niet uit het oog worden verloren dat bij vele verenigingen sprake is van een terugloop van het ledental, met name van jeugdleden. „En wellicht zijn er nog andere factoren die een rol spelen," aldus het college dat dan ook een gedegen nader onderzoek op zijn plaats vindt. Omdat de sportraad nieuwe stijl nog maar pas werkt, is die er nog niet aan toe gekomen. Vooruitlopend op de conclu sies van een onderzoek, beper ken B en W de tariefstij ging voorlopig tot de zwembaden, zo blijkt uit het voorstel dat op donderdag 17 oktober aan de orde komt in een vergadering van de onderwijs- en sport- commissie, aanvang 19.30 uur, in het stadhuis. Ook de vaar- en liggelden voor de Otheense Kreek gaan met drie procent omhoog, evenals de tarieven voor het gebruik van de Gehoorzaal in Hoek, voorstellen die in de zelfde vergadering aan de orde komen. De adviescommissie finan ciën bespreekt -zelfde tijd en plaats- het voorstel Om de ge meentelijke rechten en leges in 1986 eveneens met gemid deld drie procent op te trek ken. Het buurtschap Spui krijgt eindelijk duidelijkheid over de financiering van welzij nsacti- viteiten. Daarover was een on frisse prestigestrijd ontbrand tussen de gemeenten Axel en Terneuzen, die beiden een deel van Spui tot hun grondgebied mogen rekenen. De buurt schap zelf dreigde de dupe te worden. Afgesproken is nu echter dat Terneuzen haar verplich tingen aan Spui afkoopt door jaarlijks vier mille over te maken aan de gemeente Axel, die dan verder zorg draagt voor de subsidiëring van wel zij nsactiviteiten. Over deze af spraak mag op woensdag 16 oktober de commissie voor jeugd- en welzijnszaken zich uitspreken in een vergadering die om 19.30 uur begint in het stadhuis. TERNEUZEN - Amnesty In ternational Terneuzen en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft voor oktober weer een aantal schrijfavonden op het programma staan. Geschreven wordt deze maand voor de vrijlating van 'gewetensge vangenen' in de Sovjet-Unie, Kenya, DDR, Marokko, Tai wan en Pakistan. De schrijfavonden zijn: Terneuzen: Goede Herder kerk, 14 en 15 oktober; Sas van Gent: De Parochie, 14 oktober; Hulst: Pand 25 Grote Bagij- nenstraat, 22 oktober; Zaam- slag: 't Klup-uus: dinsdag 22 oktober. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De verschillende beroepskeuze-instanties in Zeeland, sinds kort samenwerkend onder de naam SKOA, hou den komende week open dagen in Terneuzen, Goes en Vlissin gen. Men wil dan laten zien op welke wijze het samenwerkings verband kan helpen bij de keuze van studies en beroepen. Er zijn beroepskeuze-deskundigen aanwezig om vragen te beantwoorden. Verder worden films, dia's en video-program ma's getoond over allerlei beroepen. De open dagen worden ge houden op dinsdag 15 oktober in alle drie de plaatsen en wel van 9.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur, op woensdag 16 okto ber alleen in Goes en Vlissingen en wel van 9.00 tot 16.00 uur. De adressen zijn: Leeuwenlaan 36a Terneuzen, Grote Markt 14a te Goes en Badhuisstraat 24 te Vlissingen. Voor algemene informatie kan men bellen naar nummer 01100-30548. Aan de open dagen is ook een eenvoudige prijsvraag verbonden, waar mee men een boekenbon kan winnen. Van een onzer verslaggevers DEN BOSCH/MIDDELBURG - Brabant en Zeeland gaan binnenkort opnieuw met el kaar praten over wijziging van de provinciale grens bij Bergen op Zoom. De bestuurlijke werkgroe pen die zich in de afgelopen maanden met inrichting en beheer van het Markizaatsge- bied bij Bergen op Zoom heb ben beziggehouden en vooral de waterstaatsfunctionarissen daarin zijn tot de conclusie ge komen, dat het voor de ont wikkeling van het gebied be ter is als het tqt één provincie behoort: in dit geval tot Bra bant. Het gaat om het waterge bied ten oosten van de Schelde-Rijnverbinding en ten westen van Bergen op Zoom. De provinciale grens loopt thans dwars door dit ge bied. Zeeland heeft zich altijd met hand en tand tegen grens wijziging in dit gebied verzet. Herhaalde Brabantse ver zoeken om hier, evenals ten noorden van Bergen op Zoom gaat gebeuren, de ScheU Rijn verbinding als grens aj te houden, werden door ZjJ land resoluut van de hand wezen. Zeeland wilde bij inrichting van het Mar^ zaatsgebied een vinger inj pap houden. Er liggen nu voorstellen», tafel om de provincie Zeelaj; als zij haar deel van het Mi' kizaat afstaat, te compenseri met grond in het Kreekrakt bied. Binnenkort komt er overfe tussen de beide colleges Gedeputeerde Staten en t® sen de hoofdingenieur-dire, teur van Rijkswaterstaat Noord-Brabant, ir. D. Tuij^i en diens ambtgenoot in delburg, ir. H. Engel. IN HET dienstencentrum De Veste aan het Oostelijk Bolwerk te Terneuzen heeft gistermiddag wethouder J. van Rooijen- van Terneuzen de tweedaagse bazar geopend van de kern Terneuzen van de stichting Welzijn voor Ouderen. Reeds op dat moment was de ontspanningszaal van De Veste gevuld met vele be langstellenden die kort daarna hun geluk konden beproeven aan de talrijke kansspelletjes die deze bazar rijk is. Ook de stand van de handwerkclub, waarin de verzameling van de in het afgelopen jaar gebreide en/ of gehaakte produkten te koop werd aangeboden, trok gretig aftrek. Verder kon men zich te goed doen aan vers gebakken wafels en oliebollen. Kortom, de organisatie kon op deze eerste dag tevre den zijn, want ook in de avonduren liep het naar wens. De bazar is ook van daag vanaf 14.00 uur voor het publiek geopend. Tot 21.00 uur kan men er terecht en vlak na het sluiten van dit evenement volgt de trekking van de gehouden loterij. Van een onzer veslaggevers OOSTBURG - Ab Verhage, oprichter en 16 jaar lang frac tie-voorzitter van de Oost burgse raadsgroepering Dorpsbelangen en Toerisme (D en T) zegt na de volgende raadsverkiezingen de gemeen tepolitiek vaarwel. Tijdens een bestuursverga dering van D en T maakte Verhage gisteravond zijn be slissing bekend. „Ik stap eruit, enerzijds wegens zeer drukke zakelijke beslommeringen, en anderzijds omdat ik na vier raadsperiodes enigszins ben uitgekeken op de gemeentepo litiek. Ik vond het tijd worden eens plaats te maken voor jon gere mensen", zo zei hij D en T werd in 1970 opge richt als reactie op het samen gaan van 8 kleine West- zeeuwsvlaamse gemeenten in de nieuwe (grotere) gemeente Oostburg. Angst dat de belan gen van de kleine kernen zou den ondersneeuwen in de 'gro te' politiek leidde tot deze groepering. A. Verhage - foto ahchief de stem Van het begin af aan heeft D en T heel wat Oostburgse kiezers aangesproken. Zoveel dat tijdens de laatste verkie zingen de groep zich met 4 mensen zag vertegenwoordigd in de 17 mensen tellende Oost burgse gemeenteraad. Naar alle waarschijnlijk heid zal de nestor van fractie en raad I. de Hullu uit Nieuw- vliet, ook al 16 jaar in de ge meentepolitiek, de lijst van D en T aanvoeren tijdens de ver kiezingen van 1986. „Verder hebben wij vol doende kandidaten. Gelukkig wil Ab verhage ons nog met raad en daad terzijde staan", aldus een woordvoerdster van D en T. Verhage op zijn beurt hoopt dat zijn terugtrekken geen invloed heeft op het stemgedrag van de D en T- kiezers. „De mensen moeten kijken naar onze politiek en niet naar de persoon van de lijsttrekker", zo meende hij. Tijdens de bestuursverga dering kwam gisteravond ook de mogelijke oprichting van D en T-groeperingen in andere gemeenten ter sprake. Zoals bekend is dat zeker het geval in Aardenburg, waar het hui dige CDA-raadslid A. van der Bliek als lijsttrekker voor deze groepering gaat fungeren. door Hans Knijff Zijn start als voorzitter van de Brabants- Zeeuwse Werkgevers vereniging (BZW), de grootste regionale orga nisatie van het NCW, had onder een gunstiger gesternte plaats kunnen vinden. Op het bureau van ir. A. E. M. Calon, die vorige week zijn ge waardeerde voorganger Jan Mes afloste, ligt de kabinetsnota regionaal sociaal-economisch be leid 1986-1990. De rege ring kondigt hierin een vermindering aan van het budget voor dit re gionale beleid. Zeeland en Brabant zullen het met minder moeten doen dan gewend. Calon, die we spreken op het BZW-secretariaat in Tilburg, blijkt evenwel niets te voelen voor pessimisme. De nieuwe voorzitter -een bedachtzaam prater, die zich, in tegenstel ling tot zijn voorganger, nogal gereserveerd opstelt - Calon dus, is weliswaar erg slecht te spreken over de kabinetsnota. Maar hij ziet zoveel nieuwe lichtpuntjes in de Brabantse en Zeeuwse economie, dat hij weigert om te geloven, dat de vogel zelfs met 'dit flinke schot hagel in de vleugel' uit de lucht zal vallen. Calon: „Noord-Brabant bijvoorbeeld is de hoogst geïndustriali seerde provincie van het land Als het slecht gaat met de eco nomie loopt de werkgelegen heid hier de grootste deuken op. Maar als het goed gaat - en er is weer een gunstige ten dens, waarvan ook ik natuur lijk hoop dat die doorzet - dan gaat het Brabant het meest voor de wind". Ir. Calon is naar eigen zeg gen de eerste gepensioneerde voorzitter van de Brabants- Zeeuwse Werkgeversvereni ging. De nu 60-jarige Calon, geboren en opgegroeit in IJ- zendijke, nam dit jaar af scheid bij multinational Phi lips, een 'baas' die hij 35 jaar achtereen trouw bleef en die hij het laatst diende als con cerndirecteur van Philips In ternational BV. De kersverse BZW-voorzit ter: „Het is in de werkgevers vereniging altijd gebruikelij- kelijk geweest dat iemand uit de dagelijkse praktijk van hel bedrijfsleven aan het roer stond. Maar omdat de taken van de voorzitter in de loop der jaren enorm zijn toegeno men, is het steeds moeilijker geworden om kandidaten te vinden voor de functie. Het is haast niet meer te combineren met een leidinggevende func tie in een bedrijf. Ik heb rede lijk de handen vrij voor hel voorzitterschap. Maar ik vind zelf ook dat de voorzitter van De nieuwe Brabants/Zeeuwse werkgeversvoorzitter Calon: Hoop voorde toekomst foto persbureau van ei jndhoven de BZW een praktijkman moet zijn. Vandaar dat ik bij voan de vereniging, dat in to taal negen mensen in vaste dienst heeft. Daarnaast onder houdt hijom maar iets te noe men, contacten met de provin ciebesturen van Zeeland en Noord-Brabant en met tal van overlegorganen. „Verder praal je met kerkelijke overheden en lever je je bijdrage aan hel werk van het NCW. Ook denk je mee met allerlei commis sies, bijvoorbeeld over tie jeugdwerkloosheid, het opne men van afgestudeerden in het bedrijfsleven, de onder wijsproblematiek, enzovoort 'Last but not least' buig je je over allerlei zaken die zoal tei tafel komen, zoals nu die kabi netsnota en kortgeleden hel rapport van de commissie Bosman. Ik heb overigens zeli nog in die commissie gezeter. en zal me bij de verdere be handeling ervan wat terug houdend op moeten stellen. Ik wil voorkomen dat ik met twee petten op kom te zitten", aldus Calon. De 'pet' die past op het hoofd van een Philips-directeur heeft hij in elk geval al afge zet. Calon, die gehuwd is en vier kinderen heeft, trad in 1950 in dienst bij de multina tional, waar hij zich de eerste zes jaar bezighield met zoge naamde fundamentele re search. „Dat is, grof gezegd, onderzoek zonder directe pro- duktie-drang. Hier werd bij voorbeeld de televisie 'gebo ren' en is er nadien volop ge ëxperimenteerd met transisto- ren", aldus Calon, die zichzelf toelegde op radarsystemen en telecommunicatie. Na deze pe riode volgden acht jaren in Parijs, waar hij de leiding had over een Philips-fabriek voor de ontwikkeling en produktie van meetapparatuur. In 1964 keerde hij terug naar Eindho ven, waar hij na enige tijd be last werd met de coördinatie van de internationale produk tie. De laatste drie jaar van zijn loopbaan mocht Calon zich tevens éoncerndirecteur van Philips International noe men. Als belangenbehartiger van de werkgevers heeft Calon reeds bestuursfuncties ver vuld in het VNO en - natuur lijk - de BZW zelf. De nieuwe voorzitter maakt sinds vijf jaar deel uit van het bestuur van de Brabants Zeeuwse Werkgeversvereniging en was het laatste half jaar vice- voorzitter. Zeeland Desgevraagd laat Calon we ten, dat hij duidelijk verder wil gaan op de door zijn voor ganger Mes uitgestippelde route: „Echte veranderingen hoeven er niet verwacht te worden". Wél kan van Calon worden verwacht dat hij zich in zal zetten voor een sterkere profilering van de BZW-sectie Zeeland. In één adem kondigt hij een beleidsnota van de BZW aan, met standpunten, prioriteiten en voorstellen. „Over een maand of vier wil len we die presenteren". Calon geeft grif toe, dat de plannen van de BZW en die van de commissie Bosman in een ander vaarwater zijn ge komen als gevolg van het dichtdraaien van de geldkraan door het kabinet: „Er is zo vaak gesproken over decen tralisatie en alle voordelen er van. Maar wat hebben die mooie woorden nu voor bete kenis?. De bezuinigingen za gen een flinke poot onder het regionaal sociaal-economisch beleid weg. Het is niet zo dat alles nu ophoudt, maar de vo gel heeft een flink schot hagel in de vleugel gekregen". Calon blijft de toekomst voor het Brabantse en Zeeuwse bedrijfsleven echter niet zonder optimisme inzien. Niet alleen verwacht hij dat met name Noord-Brabant een relatief groot graantje zal meepikken van de economi sche heropleving. „Voor veel bedrijven is het uiterst be langrijk om te moderniseren, met de tijd mee te gaan. In Brabant nu is er zoveel high technology, dat ik hoop heb voor de toekomst. Daarnaast staat in zowel Zeeland als Brabant de landbouw sterk in de schoenen, zij het dat dat voor de werkgelegenheid te genwoordig niet veel beteke nis meer heeft". 26 OKTOBER IN BRUGQ BRUGGE (B) - Zaterdag oktober wordt in het Provj ciaal Hof aan de Markt i Brugge (B) een academisch zitting gewijd aan 'De Goudc Delta'. Belangrijkste sprekr op deze bijeenkomst, georgi niseerd door onder meer In Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, de Rotterdamse professor 4 L.H. Klaassen. De zitting wordt geopoj door dr. O. Vanneste, gouvg neur van de provincie West Vlaanderen. Daarna is fc woord aan de Nederland ambassadeur in Brussel, j CXh. van der Klaauw, out minister van Buitenlandse Zi ken. GOES In het clubgebout van de voetbalvereniging Ho bur op het Schenge is ingebro ken. Er zijn geluids- en al speelapparatuur alsmede kan- tinegoederen ter waarde 5400 gulden weggenomen. In het bedrijf van E. N. ui Oudelande, dat gevestigd is ii de Koningstraat te Goes, is gebroken door aan de achter zijde een deur uit de vergren deling te trekken. Uit de i is een geldbedrag van 80 gul den gestolen, terwijl de braa schade 250 gulden bedraagt. GOES - Woensdag hebben ze jongelui in de leeftijd tussen li en 18 jaar en afkomstig uil Middelburg en Vlissingen bij diverse zaken in Goes gi ren weggenomen. Ze roofde: schoenen en sportkleding zijn meegenomen naar het po litiebureau. Vijf van hen be kenden hun daad en mochta 's avonds naar huis. De was erg zwijgzaam en ont kende alles tot donderdagmor gen, waarna hij toen ook nazi huis gezonden werd. GOES - Op de Vogelzangse- weg geraakte de personenautt van H. de K. bij het starten donderdagmorgen in brand De heer De K. kon het vuur enigszins blussen, doch- brandweer heeft nog moetei nablussen. De motor is echte: geheel uitgebrand. GOES - De gemeentepolit» heeft in samenwerking met 4 rijverkeersinspectie, de mo torrijtuigenbelasting, douane en een controleur vaarlijke stoffen een ver keerscontrole gehouden Deltaweg. Er werden vijftien processen-verbaal opgemaakt voor technische gebreken auto's. Drie processen-ved» werden opgemaakt inzake rij tij den wet, een vrachtwa genbestuurder kreeg een rij verbod opgelegd wegens het '.i lang achter het stuur zitten en een waarschuwing werd gege ven door de controleur vaarlijke stoffen. Verder wer den nog vijftig automobiliste: genoteerd omdat ze niet kon den aantonen of de hun mo torrijtuigenbelasting wel niet hadden betaald. TERNEUZEN - Op de krui sing Madam Curiestraat-Ka merling Onnesstraat te Ter neuzen verleende woensdag avond de automobilist C. B. uil het Belgische Stekene voorrang aan een personen auto bestuurd door T. M. uil Terneuzen. Bij de botsing volgde werden beide voertui gen zwaar beschadigd. (ADVERTENTIE) AUTO- EN CARAVANBEDRUF Polenweg 1 - Terneuzen tel. 01150-13106 SUB-DEALER AUTO-YABO Kloosterlaan 39, Sas van Gent, tel 01158-3500 Van onze correspondent IJZENDIJKE - Het alfabeti- seringswerk in West- Zeeuwsch-Vlaanderen graait als een trein. Dat het nog duidelijk in een behoefte voorziet, blijkt uit de aan meldingen voor het nieuwe seizoen: in totaal dertien, waaronder veel buitenlan ders. „Graag zouden we zien gat er nog enkele vrijwilli gers bijkwamen", zegt Jeanne Helfferich. „Enkele ervaren krachten hebben namelijk een vaste baan ge kregen en kunnen nu niet meer helpen". Het alfabetiseringswerk in West-Zeeuwsch-Vlaande ren begint aan het zesde sei zoen. Vanaf eind augustus zijn 28 deelnemers bezig hun lees- of schrijf kennis op peil te brengen. „We hebben in de afgelopen jaren steeds meer bekendheid gekregen", vertelt Jeanne, al enkele ja ren actief in dit werk. „Het blijft echter noodzakelijk". Onlangs liet een landelijk Schieting - Uitslag eerste pun- tenschieting op de liggende wip: hoge vogel niet af; zijvo gels: Th. Lampaert en tweede niet af; grootste aantal (7): W. Veldkamp. Stand kampioen schap: 1. W. Veldkamp 9 pun ten, 2. J. de Muijnk 8, 3. Th. Lampaert 7, 4. F. van Ecke 5 punten. Uitslag eerste klep- schieting: 1. Th. Lampaert 3 kleppen, 2. F. van Ecke, G. de Vriend, W. Scheele en H. de Rijcke, allen 2 kleppen. Raadsvergadering - De vol gende raadsvergadering wordt niet op de gebruikelijke laatste dinsdag van de maand gehouden, maar dinsdag 22 oktober om 19.30 uur. Avondvierdaagse - Dinsdag werd het Komitee Avondvier daagse Breskens (KAB) opge richt. Dit komitee organiseert voor volgend jaar 26,27,28 en 29 mei een avondwandelvier daagse. De deelnemers kun nen kiezen uit 5 of 10 kilome- ter Het initiatief komt van Jaap van Peperstraten en Pe ter Loonen. Loonen had, als directeur van de openbare ba sisschool, ieder jaar veel werk aah het onderbrengen van leerlingen die met auto'n naar de vierdaagse in Oostburg werden gebracht. Deze tijd wordt nu besteed aan het or ganiseren van een eigen vier daagse. Door Van Peperstra ten werd de doelgroep ouders van kinderen op de drie basis scholen benaderd. Daaruit kwamen 30 mensen naar vo ren die willen helpen bij de opzet van de vierdaagse. Het KAB heeft zich aangesloten bij de Zeeuwse Wandelbond, die juridisch veantwoordelijk is voor het handelen van het komitee, dat bestaat uit Jaap van Peperstraten, Jan van Haneghem, Kees van de Velde, Bea Keymel, Ria en Piet Kesteloo en Sary Pieters. Daarnaast zijn er commissies parkoersen, secretariaat, ver zorging en geldmiddelen in het leven geroepen. Het komitee kan verder rekenen op de steun van de EHBO, de winke liersvereniging Breskens en de drie basisscholen. Bridge - De bridgeclub Oost burg speelde zijn wekelijkse competitiewedstrijd. In de groepen A en B werd een ho- well met 10 paren gespeeld. Ditslag A-groep: 1. echtpaar Den Hamer, 2. mevrouw Mar- teijn-de heer Van der Hooft, 3. mevrouw Christiaansen-de heer Wagenaars, 4. dames La- ko-Plasschaert. B-groep: 1. Games Barendregt-De Vries, 2. mevrouw Luteyn-de heer roissonnier, 3. mevrouw Van ™anrooy-de heer De Badts, 4 en 5 gedeeld: echtpaar Steen bergen en mevrouw De Badts- e heer Van Wanrooy. bu hi zi k n, ei rt v< b< Vi g< v; ri la O AI mi 25 ap; KA Or 57, Od 70- 22- 101 ■BlDDELBURG - Allerwegen ordt tegenwoordig gezocht pl. aar mogelijkheden om be- dc «arden zo lang mogelijk in gr gen omgeving te laten wo- let da? v<»r Zeeland is in 55 cos °Pz'cht de bouw van een pl; «operatieve woongemeen- sd nap van OU(jeren jn het (l''rPje Sint Laurens bij Mid- delbi pc wt org. Het gaat om 14 be- mi '^oenwoningen rondom een zé «de boerenschuur, waarin m< serneenschappelijke voorzie- de "gen worden ondergebracht, na o keuken, eetkamer, zitka- mt r .r' bijkeuken, provisie- wasserette, logeerka- en hobby-ruimte. De be ste paal gaat op 30 oktober Co Srond in. w<

de Stem | 1985 | | pagina 14