Los Vast op televisie The Motels worden steeds essentiëler AAK Tröckener Kecks hangt er tussenin Los Vast-presentator Jan Rietman: Nelson Riddle overleden Pandora Music Box compleet k lex Breskens Eede Oostburg Sluis Westdorpe politierapport KRO viert feest in Etten-Leur EERSTE UITZENDING VANUIT ROOSENDAAL Bart Peeters met LSP-Band naar Breda Quarterflash Thunderdome Nieuw akkoord Filmnet KNVB T16 PAGINA ZEELANol A-jl:?*.- LSDAG 8 OKTOBER 1985 T2 en gHof een ter i van utuur Ingens draad liep, |n van Ie tus- st was ïeester n voor e win- inkon- r meer irecon- rdeon- toneel- Zoeklicht - Het Zoeija houdt morgen (8 oktober! avond in de vrije evangelj kerk. Sprekers zijn de evsj list P. Slaater over 'de komst van de volkeren' eij minee P. Mietes over 'de| komst van de gemeente' 1 Kandelaarkwartet verij muzikale medewerking toegang is gratis. Kinderclub - Het kindercJ werk Eede gaat maandag; dinsdag 22 oktober van 1 met haar clubmiddagen! Eedese schooljeugd krijgt J stencil met meer inforr hierover. Gevonden voorwerpen- politie kan men inlichting krijgen over de volgende J vonden voorwerpen: dai vest, vuilnisbak, spijkerjl kano, diverse sleutels en s| telbossen, groene fiets, fl toestel, vliegtuigje, armlx bruine bril, twee portemoi met inhoud, etui met schi gerei, regenpak, cijfers siervelg Honda, bruine l met geld en sleutel, kindeij] je, motorhandschoen. Vrouwen voor Vrede - V: morgen om 09.00 uur houdt Westzeeuwsvlaamse we groep Vrouwen voor Vt een bijeenkomst in vrouw café Lotje. Naast de activi ten rondom het volkspetit nement, wordt er gespro] over de Nee-dag op 22 oktol aanbieding handtekening 29 oktober en over de cim vrouw-vrede-veiligheid, iedereen is van harte welkoi Gevonden voorwerpen „Kleding mag niet te degelijk zijn en ook weer niet te jeugdig. Dat is nog het grootste probleem" Serge (van Saskia) w politie kan men inlichtini net een jubileumtoernee krijgen over de volgende loor Nederland en doet op vonden voorwerpen: sleu' Tijdag 11 oktober Etten- aan ketting, radiografi jfur aan. De Nobelaer in vliegtuigje, huisdeursleti leze plaats wordt omge- autosleutel, zwart mapje: #uwd tot een soort open Tds van de KRO. Publiek welkom tussen half tien ■n half zes. Er kan gespro- worden met 'KRO- cheques, en foto's. KVO-InverenigingsgetafcS5en Concordia komt donderdag oktober een bedrijf uit Sasv Gent een avond verzorj over 'gezond slapen'. Del tober tussen 10 en 14 uur De Nobelaer in Etten- eenkomst kwam tot stand lichting en informatie. WESTDORPE - Op de - - sing Tractaatweg-Molenv: enJ™?. .s° korting reed omstreeks 12.00 uur de mobilist J.H. te Zelzate gië) met zijn personena door onbekende oorzaak tl';; in Etten-Leur Ti- grote snelheid tegen j leke de Groot Ad Lange. vrachtauto bestuurd door H ZAAMSLAG - In de nacht» zondag op maandag is op zuidzijde van het Plein Zaamslag een personen» van A.M. gestolen. Het beti een beige Mercedes type 3® kenteken H.H. 80 TB. Henny Huisman - FOTO KRO Van onze rtv-redactie HILVERSUM - De KRO liert zijn 60-jarige bestaan toen televisie'. Alle radio-uitzendingen van de KRO komen op 11 initiatief van de Kathol» m' m, uitzondering Vrouwenorganisatie »>ndeactuahteitenrubrie- Westdorpe. Tijdens de avo :en-Het gaat onder meer die om half acht begint, kr mt ,In antwoord op uw gen de bezoekers gratis va ^drijvenhet verzoekpla- Improgramma van Ed- vard Niessing en 'Van waalf tot twee' met Ted de iraak, programma's die ie dag te beluisteren zijn :p Hilversum 1. Henny Huisman presen- eert een playback-achtig gistermidd m wedstrijd in het ■maken van radioprogram- onder leiding van Vincent van Engelen en Sander Simons. Verder te Hontenisse. Hierbij zijn voertuig geheel vernsf )a j 8 en een mede-inzittende mo J per ambulance worden ov gebracht naar het Elisal ziekenhuis te Sluiskil. 'Als het publiek schreeuwt, ga ik ook schreeuwen' HET populaire NCRV-radio- programma Los Vast wordt vanaf dinsdag 15 oktober om de twee weken rechtstreeks op televisie uitgezonden (van 17.45 tot 18.25 uur op Neder land 1). Hiervoor worden een keer per maand ergens in het land de opnamen gemaakt. De helft hiervan wordt recht streeks uitgezonden, de andere helft twee weken later. De eerste live-televisie-uit zending komt 15 oktober van uit Leysdream in Roosendaal. De hal gaat om vijf uur open. In ongeveer anderhalf uur treden er zo'n twintig arties ten live op: Benny Neyman, Power Play, Vitesse, Lee To wers, Anita Meijer, The Dolly Dots, Boom Boom Mancini, de Frank Boeyen Groep, Bonnie St. Claire, Gerard Joling en nog een stuk of tien, waarmee nog onderhandeld wordt. Los Vast op de radio gaat intussen gewoon door op za terdagmiddag van twaalf tot twee. Afgelopen zaterdag werd de 600ste aflevering van 'het paradepaardje van de NCRV' uitgezonden. In de laatste jaren is Los Vast uitge groeid tot het populairste live radioprogramma van Neder land. Een gesprek met de uit de Achterhoek afkomstige 33- jarige presentator van het programma: Jan Rietman. Door René van der Velden HILVERSUM - „Je hoort dp de Nederlandse radio iedereen bezig net zo hard te schreeu wen als ik. Maar dat kunnen ze toch niet. Dat is wel geble ken". Aan het woord is de inder daad oorverdovende Jan Riet man (33). Een musicerende ra diopresentator die in enkele jaren tijd als een komeet om hoog geschoten is in het Ne derlandse muziekwereldje. Door het zaterdagse Hilver sum 3-programma uit de stu dio te halen en daarmee het land in te gaan, is zijn popula riteit bij de Nederlandse jeugd razend snel gestegen met als hoogtepunt het Kuipspektakel van enkele maanden geleden. Dat succes is doorslaggevend geweest om het populaire ra dioprogramma ook op tèlevi- sie te brengen. Dinsdag 15 ok tober is de eerste live-uitzen ding vanuit Leysdream in Roosendaal. „De beuk er maar weer in", zegt Rietman op een persconferentie in Leysdream. Wat zijn stijgende populari teit betreft zegt Rietman: „Het is de eerste keer dat dat met een presentator gebeurt. Wat ik zelf te gek vind is dat mijn fans bestaan uit de Doe Maar meisjes, maar ook uit rockers. Dat doet mij heel veel deugd". Conservatorium -rtjt viïa-ylntjrnrrtor -t g Jan Rietman is oorspronke lijk geen presentator. Hij heeft zijn conservatoriumpapieren op zak en speelde als pianist onder andere in de groepen Long Tall Ernie The Sha kers, Unit Gloria, The Rain bow Train en de begeleidings groepen van Boudewijn de Groot, The Cats en Anita Meijer. Een jaar of tien gele den rolde hij er in. „Eddy Bec ker deed op zaterdag Los Vast, Ik woonde in de buurt en ging regelmatig eens kijken en haalde koffie voor Eddy Bec ker. Toen die wegging een jaar of vijf geleden hadden ze een presentator nodig. Toen heb- AMSTERDAM - 7 Oktober. A» appeltermijnmarkt: In Bintje 50mm werden 22 contractei handeld voor levering april ƒ12,80 per 100 kg. De stemming kalm. In Bintje 50 mm wer contracten verhandeld voor ring november bij een pnjs ƒ14,80 per 100 kg, voor levero april 1699 contracten tegen J« tot 18,30 alsmede 174 contra» voor levering mei tegen ƒ20,'» ƒ20,00. De stemming was kalm november en goed prijshou® voor april en mei. KAPELLE - 7 Oktober. APgj Cöx's Orange: 180/90 169-191,™ 206-216, 165/70 141-167, 160/65i 119,1180/90 125-131,1170/80 W 1165/70 88-136,1160/65 56-83,1» 32-36. Elstar: 180/90 196-206,1W 227-240, 160/70 105-121,1180 1170/80 164-168,1160/70 100-1®, 32. Jonagold: 1100 136, 190/1»! 212, 180/90 203-274, 170/80 17JJ 1190 141-146,1180/90 157-221,1™ 149-151,165 143. Rode Goudra» 1195 78-87, 1185/95 114-118, I™ 110-135, 1170/75 88-130, 1165/™ 185 144, 175/85 173. Goudreuw 1195 74, 1185/95 100, 1175/85 ITO/75 81, 1165/70 55. Golden cious: 1180 37-59, 1170/80 1160/70 36. Karmijn: 1190 49, 75, 1170/80 88, 1160/70 42. BJJ d'Orange: 170 165,160/70141. "L 57. Sweet Caroline: 1190 66,1"J 86, 1170/80 105, 1160/70 4ft,i" 170/80 136, 160/70 79, 1180/» 1170/80 73-103,1160/70 56-69- ff, Doyenné du Cornice: 180/90 l't 170/80 135, 165/70 116, 1190 w 1180/90 89-106, 1170/80 W 1165/70 81-109, 1160/65 56. Louise: 1160/70 42, 1155/60 - 4 gjpnt: 1170/80 43, 1160/70 35. Wildeman: 160/70 180-185, 2 137,150/55 88-90,1155/60 134, 41. Beurré Alexander Luca»^ 45, ITO/80 72, 1165/70 62, HfZ Bramen: I 340, IB 224, B frambozen 240. Groente: pr™j bonen 210-230, snijbonen fff: spinazie 90, andijvie 59, vntw 240, knolselderij 37, prei 53, kropsla 16, bloemkool 40-12°. 1/ kool 49, rode kool 18, aardaPn 11-18, kriel 36, komkommers BART PEETERS, bekend van de BRT-popprogram- la's Villa Tempo en Pop Elektron en van de inmid dels talloze popfestivals, die hij presenteerde, is donder dagavond 17 oktober als popmuzikant te zien in café t Klapcot in Breda. Hij is daar een van gasten, die samen met de Belgische ESP-band zal spelen. Die LSP-band is een groep pro fessionele musici, die in Bel gië naam verwierf als feest band op de daar nog immer Populaire bals. Naast Pee- fers zal Kreuners-zanger waiter Grootaers ook te gast bjn in het Klapcot. Het concert van LSP- oand met gasten begint om. 21.30 uur. Voorverkoop van toegangsbewijzen is er bij Ballit en 't Klapcot in Breda. frirs for Fears, 14 oktober in Sit- (Sporthal), 15 oktober in Am- fram(Edenhal). eandöra's Music Box, 11 en 12 ok- jjfer in Rotterdam (Doelen) "hna Ross, 12,13,14 en 15 oktober Rotterdam (Ahoy) en 27, 28 ok- "<*rin Brussel (Vorst) ®»rillion, 15 en 16 oktober in "(recht (V redenburg) 're Straits, 24 en 25 november in ijlden (Groenoordhal) Waits, 4 november in Am- „pdam (Concertgebouw), 5 no- smber in Nijmegen (Vereniging), "jvcmber in Rotterdam (Doelen) n 10 november in Utrecht (Vre eburg) -lores, 14 oktober in Brus- (Vorst) Saxon/Pretty Maids, 12 oktober in gussel (Vorst) 'Uli Youth, Green on Red, Rain arade, Tri.fids, Chris Isaak, No- „afe Jeffrey Lee Pieree en The p. oktober op Futurama '85 in JnÏÏ2eJ)ii Ge"t (Brielpoort) frfA DeVilIe, 19 oktober in Rot- erdam (Doelen) pfors, 22 oktober in Amsterdam pfvf Masakela, 25 oktober in idhoven (Effenaar) en 26 okto- 'n Rotterdam (Arena) De 33-jarige Los Vast-presentator Jan Rietman: „Ik ben knap ongeduldig geweest". Het publiek van Los Vast: „Doe Maar-meisjes, maar ook rockers". FOTO'S ARCHIEF DE STEM ben ze eerst echt iedereen pro beren te krijgen en tenslotte mij maar genomen. Het werd me pas een dag of vijf vante- voren gezegd. Ik wilde muzi kant zijn en was al een aardig eindje op weg. Ik ben presen tator geworden en heb daar nooit spijt van gekregen", al dus Rietman, die nog altijd moet aanhoren van mensen die hem alleen maar vanach ter de microfoon kennen: „Jij speelt leuk piano zeg". Sinds een jaar speelt Riet man overigens weer mee in de begeleidingsband van Los Vast. „Nu komt het weer bij elkaar", zegt de vlot babbe lende presentator, die zicht baar bezeten is van amuse ment, muziek van eigen bo dem en van rock-and-roll. Veronica „De rock-and-roll en de om roepwereld staan haaks op el kaar. Als wij het programma op de omroepmanier zouden maken, was het al lang afgelo pen", vertelt Rietman, die bij de NCRV een vrijbuitersbe- staan kan en mag leiden. Dat is ook een van de redenen dat hij met zijn Veronica-achtige aanpak toch nog altijd bij de christelijke natuur- en spel- letjesomroep zit. „Ik heb het erg naar mijn zin bij de NCRV. Ik werk daar met hart en ziel", praat hij als Ted de Braak (inmiddels toch KRO) en Dick Passchier. Volgens Rietman heeft hij aanbiedingen van meer dan een omroep afgeslagen. „Ik zie niet in waarom ik dit bij een andere club zou moeten ma ken. Het is heel belangrijk om bij mensen te werken die okee zijn". De belangstelling van de andere zendgemachtigden voor zijn persoontje hebben hem overigens niet verwon derd. „Er zijn weinig mensen in Nederland die kunnen wat ik geleerd heb. Dat duurt ja ren en jaren. De meeste pre- sentators komen van een zie kenomroep en missen de we tenschap van wat er gebeurt", verbergt Rietman zijn valse bescheidenheid. Het is ook niet helemaal waar, volgens hem en pers voorlichter Ad Everaars, dat de C ver te zoeken is in Los Vast. Everaars: „De NCRV heeft ook een functie voor het amusement in Nederland. Ze ker, dit is het paradepaardje van de jongerengroep van de NCRV. Maar we zijn daarmee op allerlei gebieden bezig. Maar natuurlijk, dit trekt het meeste publiek". Volle bak Voor dat laatste spreken de cijfers boekdelen. Sinds Los Vast in 1982 het land in is ge trokken, is het veruit het po pulairste live-radiopro gramma van Nederland ge worden. Los Vast trekt met zijn ongeveer vijftien arties ten en gratis toegang elke za terdag waar dan ook in Ne derland een volle bak. Feite lijk kan de locatie niet groot genoeg zijn om de vooral jeug dige bezoekers te bergen. Tij dens live-uitzendingen in de RAI in Amsterdam en het Ahoy-sportpaleis in Rotter dam werden moeiteloos ruim 10.000 bezoekers binnen ge haald. Bovendien is de luister dichtheid van Los Vast de MARTHA DAVIS en haar Motels vormen zo'n beetje de enige band, die uit de Amerikaanse powerpop- hausse van een jaar of zes geleden is overgebleven. Eigenlijk was de groep niet eens onder die noemer te brengen, maar omdat de Motels gelijktijdig met groepjes als Sue Saad the Next en Pearl Harbor the Explosions van zich deden spreken, werd de groep aan vankelijk voor soortgelijke beperktheid gehouden. Sinds de eerste titelloze elpee hebben de Motels zich ontwikkeld tot een van de populairdere groepen in de VS. De vorige elpee 'Little creatures' had ook hier een hit in de vorm van 'Sud denly last summer'. De nieu we, vijfde elpee 'Shock' zal die populariteit zeker beves tigen al heeft de single 'Sha me' nog weinig gedaan. Het succes van de Motels is terug te leiden op twee za ken. Allereerst is er de grote openheid, waarmee Martha Davis over haar persoon lijke ervaringen zingt. Bij de Motels geen gekunstelde, nietszeggende niemandal- letjes, maar verhalen over dagelijks leven, waarin Martha Davis een soort femme fatale-tegen-wil-en- dank lijkt te spelen. De tweede oorzaak van het succes is de muziek. De Motels baseren hun geluid op aloude rhythm blues en rock van de jaren '60. De songs passen in de Ameri kaanse traditie, waarin nummers altijd een ge slaagde combinatie moeten zijn van tekst en muziek. Die combinatie kom je op alle Motels-platen en dus ook op Shock' tegen. Je zou je na vijf elpees af kunnen vragen of de vertel lingen van Martha Davis nog steeds interessant zijn. Motels: meesterschap in beperking Ik denk het wel. Het groeps geluid wordt steeds essen tiëler; voor overbodige frat sen is geen plaats en Martha lijkt steeds minder woorden nodig te hebben om te zeg gen wat ze bedoelt. Voeg daaraan toe dat Martha Da- vis een heel herkenbaar, iet wat klaaglijk stemgeluid heeft en dan kom je uit op de constatering dat de Motels indringende, volwassen pla ten maken. De Motels hebben geen re volutionair geluid en de groep verkondigt geen onge hoorde stellingen, maar in de beperking van de simpele rocksong wordt meester schap getoond en zoiets blijft altijd de moeite waard. DE AMERIKAANSE groep Quaterflash deed voor het eerst van zich spreken met de Amerikaanse hit 'Harden my heart' en een debuutelpee, die voortbor duurde op het toenmalige succesgeluid van Fleetwood Mac. Quarterflash was wei nig origineel, maar de groep klonk in ieder geval redelijk en omdat zangeres/saxofo- niste Rindy Ross een aar dige blikvanger was, was Amerikaans succes verze kerd. Toch is Quarterflash er niet in geslaagd dat succes uit te breiden of om te vor men tot een eigen geluid. De nieuwe elpee 'Back into blue' laat horen dat Quar terflash alleszins accepta bele muziek maakt, maar dat is gezien het aantal groepen, dat ook dat peil haalt, geen verdienste. In vergelijking met de eerder genoemde Motels lijdt Quar terflash aan gezichtsloos heid. De muziek op 'Back into blue' heeft aardige mo menten, maar ze is niet echt geprofileerd en langer dan de plaat duurt blijft ze je niet bij. BINNENKORT gaat hier de nieuwe Mad Max-filma- flevering 'Beyond the thun- - FOTOEMI derdome' in première en de mensen achter die film zul len er zeker geen spijt van hebben dat ze Tina Turner voor die rolprent gevraagd hebben. Het door Tina ge zongen thema 'We don't need another hero' was een hit en betekende veel aan dacht in de clips-program ma's voor beelden uit de ko mende film. De soundtrack van de film is inmiddels al leverbaar en bevat naast 'We don't need another hero' nog een song waarin Tina een hoofdrol vervult. Dat is 'One of the li ving' en het is een nummer dat iets van het oude soul- geluid van Tina laat horen. De twee songs staan op kant 1 samen met een instrumen tale versie van 'We don't need another hero'. Kant twee bevat muziek van Maurice Jarre, een man die beroemde filmmuziek als die van 'Dr. Zhivago' schreef en die dit jaar nog met een Oscar werd be kroond voor zijn schitte rende muziek bij 'A passage to India'. laatste jaren gestegen tot zo'n drie miljoen mensen. En dan is het natuurlijk niet gek als je van zo'n programma kunt zeg gen: óók NCRV! Voor een belangrijk deel is dat succes te denken aan Riet man. „Toen ik met Los Vast begon, was het een informatief lunchprogramma geworden", zegt de presentator. „Toen we het land ingingen was het een proef voor drie maanden. De eerste keer dichtbij huis in Spakenburg met 400 man. De tweede keer in Krabbendijke ging er voor het eerst een raam uit. Dat is allemaal ge groeid. Op de Firato hadden we dertien- tot veertiendui zend man. Ahoy en de Kuip, dat vergeet ik nooit meer". Dat Kuip-spektakel, dat voor zomerse begrippen hoog scoorde met een kijkdichtheid van 15 en een waardering van 7,2, betekende de doorbraak voor Los Vast op t.v. „Ik ben knap benauwd geweest toen we begonnen aan de Kuip. Maar het pakte goed uit op het weer na. Het leverde de con- PtP SPI EINDREDACTIE WIM VAN LEEST Voor 'Beyond the thun derdome' heeft Jarre sobere, maar hoogst effectieve mu ziek gecomponeerd. Hij schakelt van door percussie gedomineerde bolero's over op rock-citaten alsof het niks is en hij doet op die ma nier zo nu en dan een beetje aan Frank Zappa denken. Of de Tina Turner-fan geïnteresseerd is in dat soort muziek is natuurlijk de vraag, want er wordt heel wat meer voorstellingsver mogen voor gevraagd dan voor de voorspelbare uitha len, waarmee Tina de laatste jaren zo populair is gewor den. De Tina Turner-fans raad ik dan ook aan de single te kopen, maar wie van expe riment houdt, moet beslist eens naar de tweede plaat kant van deze soundtrack luisteren. Maurice Jarre laat er bijvoorbeeld het Royal Philharmonic Orchestra een combinatie op aangaan met de didgeridoo, een instru ment waarmee Australische aboriginals hun hoogst in trigerende muziek voort brengen. De combinatie is ongehoord, maar daarom nog niet minder indrukwek kend. Wim van Leest clusie op om televisie verder te gaan. Ik ben knap ongeduldig geweest, daarom ben ik blij dat de Kuip de doorbraak heeft gegeven. Dat is van be gin tot eind een spannend jon gensboek geweest". Risico „Ik ben er heel dankbaar voor dat een omroep die zit met vergrijzing en zoveel mo gelijk spelletjes uitzenden dit risico aan gaat. En ik heb goede hoop dat we voortzetten waar we met de radio mee be gonnen zijn. Gebleken is dat Nederland van zijn eigen ar tiesten houdt. Wat mij betreft mag het 15 oktober worden. Ik heb er wel zin in", aldus Jan Rietman. Het moet er toch uit: „Waarom schreeuw je zo ver schrikkelijk hard in die mi crofoon?" Rietman: „Ik wil iedereen uitdagen om voor een massa mensen te zeggen (en nu met een fluisterend stem metje): 'Hier is Frank Boeijen'. Als het publiek schreeuwt, ga ik ook schreeuwen, maar het is wel iets minder geworden..." HILVERSUM/ZEIST (ANP) - De KNVB en de abonneetele- visie-organisatie Filmnet heb ben een nieuw, tweejarig principe-akkoord gesloten over de uitzendrechten van Nederlands competitievoetbal. Het akkoord zal echter eerst goedgekeurd moeten worden door de clubs betaald voetbal en door het bondsbestuur van de KNVB, voordat het defini tieve contract kan worden ge tekend, zo is gitseren beves tigd door woordvoerder Jesse van de KNVB. In het nieuwe akkoord mag Filmnet weliswaar integrale uitzendingen van voetbalwed strijden verzorgen, maar is het de organisatie niet toegestaan rechtstreekse uitzendingen te verzorgen. De NOS hoopt deze week tot een akkoord met de KNVB te kunnen komen. Vol gens een woordvoerder wil de NOS nog steeds een recht streekse 'wedstrijd van de week' op het scherm brengen. Lukt dat niet dan zal de NOS zich beperken tot de samen vattingen, waarvoor de zend gemachtigde echter aanzien lijk minder zal betalen dan voorheen. LOS ANGELES (AP) - De componist en arrangeur Nel son Riddle, die vooral beroemd was om zijn werk met Frank Sinatra en Linda Ronstadt, is zondag op 64-jarige leeftijd overleden. Riddle overleed in het Cedars-Sinai Medisch Centrum, doordat zijn hart en nieren het begaven. HET programma voor het Pandora Music Box-festival dat vrijdag 11 en zaterdag 12 oktober in de Doelen in Rotterdam wordt gehouden is rond. Vooral de zaterdagavond biedt veel inmiddels al legenda rische namen met concerten van Nico, Echo the Bunny- men, Nick Cave en Alex Chilton. Liefhebbers van baanbrekende pop kunnen het volgende verwachten: vrijdagavond grote zaal vanaf 21.00 uur achter eenvolgens Einstürzende Neubauten, John Martyn, Tex the Horseheads, Defunkt en Green on Red. In de danszaal Vanaf 21.00 uur: Jeffrey Lee Pierce, Crime and the City So lution, Screaming Blue Messiahs, Shock Headed Peters en The Jesus and Mary Chain Gang. In de kleine zaal vanaf 21.00 uur: Paleis van Boem, Legendary Pink Dots, Wooden- tops, The 77's en The Triffids. In de Mini Box vanaf 21.45 uur: Rose of Avalanche en Plastic Dolls. Zaterdagavond vanaf 21.00 uur in de grote zaal: Nico The Friction, Anne Clark band, Echo the Bunnymen en Nick Cave. Danszaal vanaf 21.00 uur: L'Attentat, Fatal Flo wers, Long Ryders, The Cult, Butthole Surfers en Sonic Youth. Kleine zaal vanaf 21.00 uur: Hula, Fur Bible, Alex Chilton, Chris Isaak en The Rain Parade. Mini Box vanaf 22.00 uur Mona Mur en The Very Things. DE HOOGTIJD-DAGEN van de Nederlandstalige pop lig gen al weer enkele jaren achter ons. Het hoogtepunt mag dan wel voorbij zijn, door het succes van Doe Maar en con sorten is duidelijk geworden dat er voor 'in je moers taal zingen' een markt is, hoewel die markt niet erg stabiel is. De vrij onbekende groep 'Tröckener Kecks' is deze zomer de studio ingedoken en heeft in eigen beheer de plaat 'Be taalde Liefde' uitgebracht. Bij de eerste keer draaien lijkt het of de oude Peter Koelewijh weer terug is. De stem van zanger Rick de Leeuw lijkt erg veel op het hese geluid dat het handelskenmerk van Koelewijn is. De muziek is alleen wat sneller en krachtiger dan de begelei dingsband van de vader van de Nederlandse rock ooit speel- /de. Met name drummer Leo Kenter en basgitarist Theo Vo gelaars zorgen voor een stevig geluid. Een van de leukste nummers is 'Naar de top', een lied over een voetbalwedstrijd. Op de plaat is ook een stukje radio verslag van de Belgische sportcommentator Rick de Seade- leer te horen. Tröckener Kecks is het niveau van klien garage-bandje ontstegen. Wie echter een Nederlandstalige plaat uit wil brengen moet of hele simpele teksten maken of goed door dachte. Bij deze band hangt de tekst er nog te veel tussen in. Emile Calon

de Stem | 1985 | | pagina 13