verj aardag WSTDUIVENCLUBKLOOSTERZANDE WIE NIET NAAR Z'N BANDEN VAKMAN GAAT, IS TE DUUR UIT! Iucf©f Hugo Metsers met Top Girls naar Hulst Bieten opslaan mag; tennissen niet iSE VIS DE STEM W interprogramma van Walhalla vol met activiteiten banden! familie huwen VAN ZEELAND 'REL' FOOR RAAD VAN STATE: tergen op Zoom toom-Roosendaal. asregister, etc. ft Data Process, een zeer voordelige ?k aan onze show secretaresse, LV. ■13914. geopend idag 17.30 uur. hellicht biljart jn piertafel voor lejaarden Heikant IN BORSELE Wethouder wil Eenvoudig Spectaculaire afsluiting bezetting van Moerdijk Schietingen Kleuterschool )RT ZEEUWS IN WESTDORPE Achtste aflevering Vlaanderen- show UIT HET ZAKENLEVEN Opening viswinkel Plaatselijk nieuws Hulst Axel St.-Jansteen Noordstraat Al? niM^DAG 8 OKTOBER 1985 T22 PAGINA ZEELAND 2 Van onze correspondente HULST - Hugo Metsers Komt voor de derde maal naar Hulst om 'zijn' nieuwe toneelproductie Top Girls voor te stellen. De in het land van Hulst bekende acteur als ie durfal uit Blue Movie, de smokkelaar in de 'Zwarte Ruiter' en Thijs van de tele visie-serie 'Een mensch van goede wil', speelt vrijdag 11 oktober echter zelf niet mee. In het gemeenschapscen trum Den Dullaert spelen zeven actrices, waaronder pleuni Touw het in een bi zarre vorm geschreven stuk 'Top Girls' van Caryl Chur chill. Hugo Metsers richtte en kele jaren geleden samen met echtgenote Pleuni Touw de Polona Productions B.V. op. Hij wilde niet gebonden zijn aan een of ander thea ter, maar zelf interessante producties kunnen lanceren. Zo kocht hij de rechten op van het meesterlijk stuk 'Tpo Girls', vol emoties van zeven vrouwen, dat reeds te zien was in Londen, New York, Zurich, Berlijn en Brussel. Overal oogstte het toneelwerk groot succes. Vanaf september tot eind maart 1986 reist hij met 'Top Girls' door Nederland. Hulst mocht volgens hem niet op het lijstje ontbreken. Terwijl hij vroeger alles regelde met de Stichting Uit Zeeland, komt hij nu op eigen risico naar de Rey- naertstad, nu er door de ver schillende gemeentes (waar onder Hulst) niet meer van de diensten van deze stich ting gebruik wordt gemaakt. Eerder was hij in Den Dul laert te zien met enkele ko medies. De laatste opvoering in Hulst dateert van 1983. Met 'Schijn bedriegt' trok hij een bijna volle zaal. 'Top Girls' begint om 20.00 uur. Kaarten via Den Dullaert. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De heer O. Bral uit St.-Jansteen mag zijn erf verharden om er bieten op te slaan. Maar als hij daarop wilt tennissen krijgt hij problemen met de gemeente. Dat is de uitkomst van een geschil tussen C. de Vinck-De Rechter uit St.-Jansteen en Bral. De eerste zag dat Bral bezig was een verhar ding op zijn erf aan te brengen en eiste van de gemeente Hulst dat die daaraan een einde zou maken, omdat de privacy daardoor in het ge drang zou komen. Dat weigerde de gemeente en dus stapte De Vinck naar de Raad van State. De Afdeling Rechtspraak oordeelde nu dat de gemeente terecht geweigerd heeft in te grij pen, aangezien de bietenopslag waarvoor Bral zegt zijn verharde erf te willen gebruiken, niet is strijd is met het bestemmingsplan. Dat zou wel gelden voor een tennisbaan. Dus zal de ge meente Hulst wel rhoëteri ingrijpen als Bral of iemand anders op zijn erf een balletje slaat. en. |et de verwerking van financiële- 1 die wij in deze 10 jaar hebben Automatisering door middel van en programmatuur waaronder: Idacht. officieel dealer. toom, tel. 01640-55300 of 55299 pam, tel. 010-110977 Herleving \dert 65e Van een onzer verslaggevers EIKANT - Voor de tiendui- tnd gulden die aan de Hei- antse gemeenschap is ge- thonken door de tassenfa- riek De Silva-Van Dorsselaer (orden waarschijnlijk een iljart en een piertafel voor de ejaarden gekocht. Voor het eld dat dan nog over is zoe- en B en W van Hulst nog een involle bestemming. De jubilerende tassenfa- iriek had aanvankelijk zelf de anleg van een speeltuintje oor de jeugd in gedachten, laar dat bleek te stuiten op raktische problemen. B en W ijn nu op het idee van geko- len er een bilart en een pier- afel voor aan te schaffen. Als ok een doel is gevonden voor e rest van de gift zal een oorstel worden gedaan aan e gemeenteraad. heinkenszand Wethouder G.W. Eijssens van Borsele wordt in de cember een maand lang ambtenaar van de burge- lijke stand. Hij wil in die periode een huwelijk In de familiekring voltrek ken, zo blijkt uit een voorstel van B en W van Borsele aan de gemeente raad. De verwachting is dat de raad zal instem men met dit weinig alle daagse voorstel. In de vergadering ko teen ook een aantal 'zwaardere' voorstellen ter tafel, waaronder een driejarenplan voor de huisvesting van het ba sisonderwijs en de ver zelfstandiging van de openbare Bibliotheek Borsele. Tevens komt de begroting 1986 van de Re gionale Brandweerkring Noord- en Midden-Zee land aan de orde. De raadsvergadering Aet gemeentehuis te Heinkenszand is op dins dag 15 oktober en begint °m 19.00 uur. ZUIDWEST NEDERLAND storen 'Jerneuzen, Hulst en Goes, cessen en telefoonnum- ersop pagina 2. '«ngstijden: JO-12.30/13.30-17.00 uur. 'Mactie ''leuzen Rein n der (editie-chef), Jan Jan- 'n >f'v chef), Emile Calon, Meertens. Cor de Boer luist I°n Koomer1 (sport). i6J' Frank Deij, Eugène lent ne,en Middelburg: e Goes: Aad van Wouden '"ertentie-expl. Acteur Zeeland C Me- onvé 01150-95839 Van onze duivensport-medewerker KLOOSTERZANDE - De postduivenvereni ging Herleving te Kloosterzande houdt zater dag 12 oktober in verband met het 65-jarig be staan van de vereniging, een receptie in café De Reizende Man. Met zo'n 75 leden is Herleving een van de grootste en actiefste verenigingen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. 1 Het bestuur van de postduivenvereniging te Kloosterzande: vlnr. staande: J. v.d. Borgt, B. van Hulse, H. van Dijk, J. Verschuren, J. Colpaert. vlnr. zittend: P. Verschuren, J. van Goethem, A. Hoefijzers, J. Roels. - fotoerikossewaarde Toch was De Herleving niet de eerste club, die in deze tak van sport in het dorp actief was. Al eerder, in het jaar 1910, werd een vereniging op gericht onder de naam De Postduif. Maar de oorlog van 1914-1918 stak een spaak in het wiel, doordat er in die vier jaar geen wedvluchten konden worden gehouden. Op 20 september 1920 werd een nieuwe vereniging opge richt, die de toepasselijke naam kreeg van Herleving. Daar drie van de vier mene- sen, die om de tafel gingen zit ten met als doel de duiven sport in Kloosterzande weer nieuw leven in te blazen, café houders waren, moest worden geloot in welk café de club zich zou gaan vestigen. Dat werd café De Reizende Man, waar de vereniging nog steeds ze telt. Ging het vroeger om twee a drie manden duiven, nu zijn dat er in het hoogseizoen elke week ruim dertig. De sport werd in de jaren twintig heel eenvoudig beoefend. Dui- venklokken (constateurs) wa ren er in de eerste jaren niet. Enkele horloges werden, wan neer men wist of veronder stelde dat de duiven die dag werden gelost, gelijk gezet. Op verschillende plaatsen in het dorp werd een tafel gezet, waaraan iemand zat, die met het horloge in de hand de aan komsten noteerde. Iedereen die meedeed aan de wedvlucht moest daar naar toe lopen, zijn duif tonen en aan de hand van de vaste voetring die zijn duif droeg, vond de controle plaats om te zien of het de juiste duif was die enkele dagen daar voor in de mand ging voor deelname. Later werden in België en kele klokken aangekocht. Ook bierbrouwerijen die daar wel brood, mogelijk bieromzet in zagen, verhuurden in die jaren duivenklokken. Daar niet iedereen een klok bezat wer den deze wijksgewijze ver deeld en bleef het lopen voor de deelnemers aan de wed vluchten. Dat alles is allang verleden tijd. Elke liefhebber bezit nu wel een klok, die in de loop van de jaren steeds mo derner en dus beter werd, zo als ook de duivensport zelf. En De Herleving in Klooster zande bleef daarbij niet ach ter. Van een onzer verslaggevers MOERDIJK - De bezetting van een deel van het indus trieterrein bij Moerdijk is gis teren afgesloten met een spec taculaire 'doodvalactie' voor het gebouw van het IHM in het plaatsje Moerdijk. Met brandende poppen, loeiende sirenes en actievoer ders die her en der verspreid voor dood op de grond lagen, werd een atoomaanval nage bootst. Rondom de smeulende resten van de verbrande pop pen zette iemand het lied 'Wij komen terug, met nog veel meer' in, dat massaal werd meegezongen door dansende demonstranten. Zelfs een en kele politieman begon mee te klappen. Deze afsluiting van het ac tieweekend op Moerdijk ver liep weer geweldloos. Na on geveer een half uur vertrok ken- de actievoerders naar het industrieterrein waar de laat ste tenten werden afgebroken en nog wat werd opgeruimd. Gistermiddag was iedereen vertrokken. Zowel actievoer ders als politie zijn bijzonder tevreden over het rustige en vreedzame verloop van de ac ties. Om half twaalf gistermor gen kwam een groep van naar schatting honderd demon stranten naar het IHM-ge- bouw, waar IHM-directeur J. van der Put een ongedekte cheque van 90 miljard gulden kreeg aangeboden. GRAAUW - Staande wip, De Friezen, 82 schutters: Wip 1: eer ste hoge vogel: J. Staal, Kloos terzande; tweede hoge vogel: A. Herman, Axel; eerste zij vogel: A. Asselman, Graauw; tweede zij vogel: G. Baert, Axel; derde zijvogel: J. van Waterschoot, Kloosterzande; vierde zijvogel: A. Bruggeman, Graauw. Wip 2: eerste hoge vogel: Th. Baert, Axel; tweede hoge vogel; J. Ver- eecken, Kloosterzande; eerste zijvogel: E. Ingels, Koewacht; tweede zijvogel: J. Staal, Kloos terzande; derde zij vogel: A. Tie- leman, St.-Gillis; vierde zijvo gel: R. Vermeire, Koewacht. TERHOLE - Dorpshuls, 65 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: W. van Dijk, Vogelwaarde; tweede zijvogel: V. Colsen, Hulst; beide zijvogels: J. van Damme, Moerbeke; grootste aantal (5): L. de Rijke, Terhole. Wip 2: eerste hoge vogel:; J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; tweede hoge vogel: P. Maerman, Terhole; eerste zij vogel: G. de Bliek, Hulst; tweede zijvogel: R. de Rijk, Zandberg; grootste aan tal (6)P. Strobbe, Lamswaarde. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 37 schutters: hoge vogel: mevrouw Van Meelen, Klooster zande; eerste zij vogel: A. Mar tens, Koewacht; tweede zijvogel: R. Colpaert, Moerbeke; grootste aantal (4)E. Baart, Koewacht. BOSCHKAPELLE - Bejaarden- schieting, zaal J. van Schaick, 14 schutters: hoge vogel: A. Roe- lands, Zwijndrecht; eerste zijvo- gel; J. Burm, Kloosterzande; tweede zij vogel: A. van Dijk, Boschkapelle; grootste aantal (5): A. van Dijk, Boschkapelle en J. Schilleman, Hulst. KLOOSTERZANDE - Bejaar- denschieting, zaal De Kastanje, 39 schutters: hoge vogel: me vrouw De Waal; eerste zij vogel en grootste aantal (5): J. Burm, beiden Kloosterzande; tweede zij vogel: A. van de Branden, St.- J ansteen KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 31 schut ters: hoge vogel: F. Saye, Moer beke; eerste zij vogel en grootste aantal (4): P. van Remortel, St.- Jansteen; tweede zij vogel: me vrouw Van Meelen, Klooster zande. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 53 schutters: eerste hoge vogel: R. van Landegem; tweede hoge vogel: J. Vereecken; eerste zij - vogel: J. Piessens, allen Kemze- ke; tweede zij vogel: W. van de Broek, De Klinge; derde zij vo gel: L. Cammaert, Kapellebrug; vierde zij vogel: P. Taalman; grootste aantal (6): A. van de Branden, beiden St.-Jansteen. HULST - Zaal De Kroon, 81 schutters: Wip 1: hoge vogel: R. de Sterke, Zelzate; eerste zij vo gel: E. Luykx, Hulst; tweede zij- vogel: A. Dobbelaar, Bschkapel- le; grootste aantal: C. van Gas sen, Hulst. Wip 2: hoge vogel: P. Steyaert; eerste zij vogel: Th. Buysrogge; tweede zij vogel J. Steyaert, allen Heerlen; grootste aantal (6): A. van Dijk, Boschka pelle. ZUIDDORPE - Zaal De Her berg, 35 schutters: eerste hoge vogel: F. de Waal, Koewacht; tweede hoge vogel: mevrouw Van Meelen, Kloosterzande; beide zij vogels E. Janssens, Moerbeke; grootste aantal (5): R. D'Hondt, Zuiddorpe. KOEWACHT - Zaal P. van Steen, 37 schutters: hoge en eer ste zijvovel: R. de Smet; tweede zij vogel: Rita van Steene; groot ste aantal (5): A. de Bock, allen Koewacht. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 42 schutters: Wip 1: hoge vogel: Rudi Verschoten, Kloosterzande; eerste zij vogel: P. Neve, Ossenisse; tweede zij- vogel: J. Dobbelaar, Boschkapel le; grootste aantal (7): mevrouw Van Meelen, Kloosterzande. Wip 2: hoge vogel: H. Geerts, Moer beke; eerste zij vogel: J. Maas, Hulst; tweede zij vogel: R. Ver schoten, Kloosterzande; grootste aantal (7): A. Hendriks, Lams waarde. KOEWACHT - Zaal Oude Mo len, 30 schutters: hoge en eerste zij vogel: F. de Waal, Klooster zande; tweede zij vogel: P. Sa- mijn, Zuiddorpe; grootste aantal (4): mevrouw De Gucht, Kloos terzande en Th. Gijsel, Koe wacht. HULST - Zaal W. Blommaert, 40 schutters: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; eerste zij vogel: O. de Kerf, Hulst; tweede zij vogel: J. Boone, Graauw; grootste aantal (7): M. van Kerkhoven, Hulst. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 23 schutters: hoge vogel: F. Martens; grootste aantal (5): P. van Steene, beiden Koewacht. Van onze correspondent VOGELWAARDE - Ook deze winter heeft de stichting Wal halla uit Vogelwaarde weer een aantal activiteiten op haar programma staan. Zo kan er elke week een uurtje getafeltennist worden. Ook kan meegedaan worden aan de recreatieve tafeltennis- competitie voor Oost- zeeuwsch- Vlaanderen. Deze tafeltennisavonden zijn waar schijnlijk op dinsdag of op woensdagavond. Voor de vrij dagavond wil men kijken of er computerclubavonden gehou den kunnen worden om de 14 dagen. Mensen die hiervoor interesse hebben kunnen zich opgeven bij R. de Kort. Verder wil men op donder dagmiddag van 15.30 tot 16.30 uur voor de kinderen starten met kleutergymnastiek voor kinderen van groep 1 en 2 van de basisschool, dus vroegere kleuterschool. Voor inlichtin gen kan men terecht bij Ma rijke de Kort. Helaas moet de vrouwen groep yoga-cursisten voorlo pig worden teleurgesteld, want de vroegere cursus bleek plotseling 40 procent te duur uit te vallen. Men is nu op zoek naar een andere cursusleiding en activiteiten heeft stichting Walhalla ook enkele andere evenementen op haar pro gramma staan: zaterdag 19 oktober wordt de inmiddels traditionele trimloop gehou den. De wekelijkse activiteiten worden allemaal gehouden in de voormalige kleuterschool te Boschkapelle, die door de ge meente Hontenisse enigszins zal worden gerenoveerd. Het dak zal worden vernieuwd, alsmede de kozijnen, de keu ken en sanitair-installatie zul len worden aangepast. Na op levering zal het gebouwtje in beheer worden gegeven bij de stichting Dorpscentrum, die de veelal vaste huurders een grote mate van zelfstandig heid zal geven. Toekomstige gebruikers zijn vooral de peu terspeelzaal, de bejaarden (voor kaart en handwerkmid- dagen) stichting Walhalla, de scouting en de toneelvereni ging ODI. (ADVERTENTIE) HEERENHOEK - Vrouwen Organisatie - De Katholieke Vrou wen Organisatie afdeling 's Heerenhoek viert vrijdag 18 oktober haar 25-jarig bestaan. In de Willibrordus kerk in 's Heerenhoek wordt om 18.00 uur een H.Mis opgedragen en de receptie ter ge legenheid van het jubileum begint om 19.00 uur in de Jeugdhoe- ve. Daarna staat er een gezellig samenzijn op het programma voor alle leden met hun echtgenoten. OOSTKAPELLE - Herfstvakantie - Het Zeeuws Museum Na- tuurhistorie houdt op dinsdag 15 en donderdag 17 oktober jeugdmuseumdagen. Beide dagen staan in het teken van fossie len en fossiele schelpen. Onder de noemer 'Weet je nog wel oud je' zijn tal van activiteiten georganiseerd. Een strandexcursie, met daarna bespreking van de verzamelde vondsten, een film over de Zeekat, en een tentoonstelling over het zoeken en vinden van fossiele schelpen in Zeeland staan deze dagen op het pro gramma. Bij sommige onderdelen zullen deelnemers een ver rassing ontvangen. De activiteiten beginnen om 10.00 uur. Door de deelnemers wordt zelf een tentoonstelling ingericht die te be zichtigen is op vrijdag 25, zaterdag 26, en zondag 27 oktober. HEINKENSZAND - Vrouwencontact - Tijdens de bijeenkomst van het Vrouwencontact Heinkenszand, woensdag 9 oktober, vertelt Joke van der Meulen, emancipatiewerkster, wat er on der emancipatie wordt verstaan en wat er op dit gebied in Zee land gebeurt. De avond is in de Stenge te Heinkenszand en be gint om 20.00 uur. MIDDELBURG - CNV - Het CNV houdt op donderdag 10 okto ber een werkvergadering in de bestuurskamer van het vereni gingsgebouw De Schakel, Bachtensteene 14 in Middelburg. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Op de agenda staat ondermeer de problematiek van vrede en ontwikkelingssamenwerking. GOES - Ouderen - In samenwerking met de konsulent Meer Be wegen voor Ouderen, houden het Ganzebad en de Kruisvereni gingen donderdag 17 en vrijdag 18 oktober, instuifactiviteiten voor ouderen uit de gemeente Goes. De ouderen kunnen op deze manier kennis maken met de bewegingsactiviteiten waar in de gemeente Goes aan deelgenomen kan worden door mensen vanaf 60 jaar. Donderdag begint de instuif om 9.30 uur in het sportcentrum Goes, en worden eerst gezamelijk de spieren wat losser gemaakt. Daarna volgen vele spelen zoals kegelen, darts ringwerpen. Rond 11.30 is er tot besluit gezamenlijk volksdan sen. Vrijdag beginnen wateractiviteiten om 13.30 uur. Gymnas tiek en spel worden dan in het water beoefend. Tussendoor kan men zwemmen of pootje baden in het ondiepe bad. Belangstel lenden die niet willen deelnemen zijn ook welkom. Wie de prijzen vergelijkt van banden, accu's, uitla ten en schokdempers, zal bemerken dat de bandenvakman doorgaans het goedkoopste is. Dat komt omdat hij gespecialiseerd te werk gaat. Uw voordeel bedraagt vaak tientallen guldens Tivoliweg 63 HULST Tel. 01140-12461 Van onze correspondent WESTDORPE - Het bestuur van de tentoonstellingscombi natie Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren is weer begonnen aan het jaarlijkse karwei van het organiseren van een grootse tentoonstelling van konijnen, pluimvee, sierduiven en ca via's. Dit jaar wordt de expo sitie, na acht jaar, weer eens in het Westdorpse verenigings gebouw Concordia gehouden. Het is de achtste Vlaanderen- show van de tentoonstellings combinatie. Het gebeuren is gepland voor 6,7 en 8 decem ber. Als keurmeesters fungeren voor de konijnen de heren Do- misse uit Middelburg, Otten uit Schaesberg, Luysterburg uit Nieuwenhagen, Hilger uit Landgraaf en Wouters uit Heerlen. Bij de hoenders en dwerghoenders treden op de heren Pater uit Nieuw-Am- sterdam en Goossens uit Hoo- gerheide. Bij de sierduiven zijn dit de heren Quekel uit Helmond en Hauber uit Aren- donk en de cavia's worden ge keurd door Domisse uit Mid-, delburg. De organisatie van deze jaarlijkse expositie is in han den van de tentoonstellings- combinatie Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, bestaande uit de verenigingen Westdorpe en Omstreken en Kleindieren- sportvereniging Sluiskil. Het bestuur heeft bij de organisa tie veel medewerking onder vonden van middenstanders uit de hele Kanaalzone en de gemeentebesturen van Sas van Gent, Terneuzen en Axel. Secretaris A. Hamelink uit Sluiskil; „Zonder steun van bedrijven en van de gemeente besturen is het organiseren van een dergelijk evenement praktisch onmogelijk". Burge meester drs. W. Dusarduijn van Sas van Gent heeft toege zegd de officiële opening van de Vlaanderenshow in West dorpe te verrichten vrijdag 6 december, 's avonds om zeven uur. Daarna is de show tot tien uur geopend. HULST - Van Dijk's vishan del opent morgen (woensdag) feestelijk de nieuwe vestiging in de Gentse Straat 14 te Hulst. Om 9.00 uur gaan de deuren open. De visliefhebbers vinden er dagelijks een groot assorti ment aan verse vis, onder an dere levende paling en mosse len. Ter gelegenheid van de opening is er verschillend zee banket in de aanbieding, zoals gestoomde makreel, Zeeuwse supermosselen en forel. Bridge - Bridgeclub Hulst speelde de zesde wedstrijd van de najaarscompetitie. Uitsla gen; groep A; 1. heren Bies- broeck-Beuzenberg, 2. heren Reunis-d'Hondt, 3. dames Biesbroeck-Goossen, groep B: 1. mevrouw Stallaert-de heer De Nijs, 2. echtpaar Van Cou- teren, 3. heren de Nijs-Pou- wels. Groep C: 1. echtpaar Veldhorst, 2. echtpaar Van de Walle, 3. dames Weemaes- Verstraeten. Kaartclub - Aan de kaarting van kaartclub Harten Aas bij Ron de Vilder deden 26 kaar ters mee. Uitslag: 1. M. van Kerkhoven, 2. mevrouw Gijsel, 3. A. de Koek, 4. V. de Klerk, 5. P. van Kerkhoven. Sjoelclub - Sjoelclub Wij Blij ven Actief speelde een wed strijd bij Ron de Vilder. Uit slag: 1. mevrouw de Vilder, 2. juffrouw N. Warrens, 3. me vrouw S. Brand, 4. mevrouw Van Ecke, 5. mevrouw Van Koert. Prijskaarting - Aan de prijs- kaarting bij Ron de Vilder de den 56 kaarters mee. Uitslag: 1. mevrouw De Burger, 2. me vrouw Van Kerkhoven, 3. me vrouw De Koek, 4. E. Rovers, 5. K. Kayser. Bakactie - Vrouwenvereni ging Draagt Elkanders Lasten van de gereformeerde ge meente in Axel houdt woens dag 9 oktober de jaarlijkse bakactie. De opbrengst is be stemd voor de zending. Be halve bakartikelen, zoals wa fels en taart, worden ook: handwerkprodukten verkocht. Iedereen is vanaf 14.00 uur welkom in de gereformeerde kerk aan de Kerkdreef Scouting - De pas opgerichte Scouting Axel houdt donder dag 10 oktober een ouder- en kennismakingsavond. Behalve ouders van jeugdige leden is de avond ook bedoeld voor be langstellenden die interesse hebben in het spel van scou ting. Op het programma staat onder andere een diavertoning met een toelichting van Theun van Elsacker van Scouting Zeeland. Daarnaast wordt in formatie verstrekt over de ac tie Jantje Beton. Deze actie wordt in Axel door de scouting uitgevoerd. Voorts is er nog een diaserie over een zomer kamp van de welpen. Telwedstrijd - De knikkertel- wedstrijd die tijdens de Axelsej braderie werd gehouden le vert de volgende winnaars op: 1 André de Hooge (460), 2 Mar tha van de Berghe (460), 3 Pe tra Asselman (460), 4 Hendrik Jan Doppegieter (451), 5 Anita Leynse (450). Niemand raadde overigens het juiste aantal knikkers dat 457 was. De prijs winnaars krijgen een lees boek. Daarnaast mogen zij drie kindervoorstellingen in het nieuwe theaterseizoen gratis bijwonen. De knikker- telwedstrijd ging uit van de werkgroep Cultureel Contact Axel. Bridge - Leden van bridgeclub Axel speelden in cultureel centrum De Halle de derde wedstrijd van de najaarscom petitie. Uitslag A-groep: 1. echtpaar IJsebaert, 2. dames Kock-Pel, 3. heren Van de Casteel-Esselbrugge. B-groep: 1. dames Scheele-Maris, 2. echtpaar Haagsma, 3. me vrouw Keeman-de heer Maris. C-groep: 1. heren Grootveld- Zaman, 2. dames Dekker- Hoek, 3. echtpaar Lindenberg. Missen - Vanaf oktober is er een andere regeling voor de wekelijkse diensten in de kerk van Johannes de Doper. Op dinsdag- en vrij dgavond is er voortaan een eucharistievie ring om 19.00 uur en op don derdagmorgen om 10.00 uur. Bridgeclub - Maandag 7 okto ber is de bridgeclub met het winterseizoen gestart. De we kelijkse avond is dus de maan dagavond om 19.30 uur in De Warande. Nieuwe leden (be ginnelingen) zijn nog steeds welkom. Inlichtingen en in schrijven bij de heer en me vrouw Francken-Lockefeer, Wilhelminastraat 20. Bejaardenreis - De rk Bond van Ouderen afdeling St.-Jan- steen gaat 16 oktober per bus op reis. Bezocht wordt het Ouwehandsdierenpark in Rhenen op de Grebbeberg. Het vertrek is om 07.30 uur. Oud papier - Zaterdag 12 ok tober wortd door de voetbal vereniging STEEN 's morgens huis-aan-huis oud papier op gehaald. Vacature - Het bestuur van de voetbalvereniging STEEN zit in een moeilijke positie zonder secretaris. Binnen het bestuur wordt beraadslaagd wie de heer De Burger op kan volgen. Momenteel verricht hij nog veel secretariaatswerkzaam heden. Gaaibollen - In zaal R. de Jong werd een gaaibolling gehou den waaraan 32 personen deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: Th. Kriekhaert; linker zij vogel: J. Eggermont, beiden Kloosterzande; rechter zij vo gel: G. Dankaert, Hengstdijk; grootste aantal (6): A. de Co- nink, Lewedorp.

de Stem | 1985 | | pagina 11