NNING Els Vader zeker twee maanden uitgeschakeld Clinge gelijk in boeiend duel Plannen profdriebanden onaanvaardbaar voor CEB terneuzen blij met kostbaar punt Lewis uit Amerikaans team gezet' veldslag in Bangladesh kleintje intie (IA AN DAG 30 SEPTEMBER 1985 V ZEEUWSE BREEKT TWEE MIDDENVOETBEENTJES - Magath niet tegen Sparta Scheidsrechter bewusteloos geschoten 14/ en het gemiddelde niveau a. Een BOK van de boven- t zien de mensen zelf ook ïiek. r Dusarduyn van Sas van i/eek trouwens al een vorm burgemeester is Dusar- programma van Gerrit den en platenkeuze maken en benemen. „Hij heeft me er itastisch." DES om de fout van oververzadi ging te maken. Geleidelijl verander ik steeds m'n reper toire. Af en toe met nieuw dingen, zonder oude succes nummers meteen weg te gooi en. Want die willen ze altij< weer horen." Bovendien: Piet Brakmai werkt ook nog 'gewoon', vijf tien uur in de week muziekles sen en -therapie. En hij heef een project op stapel staan da 'm bezighoudt, ook als hij zeil minder zou worden gevraagd Met talentvolle artiesten uitdi streek, die elders geen kan krijgen, duikt Brakman dea winter de studio in om een to taalprogramma VI Zeeuwsch-Vlaanderen te ont werpen. „Talent genoeg, daat kunnen fantastische dingen uit komen, als we d'r maar keihard tegenaan gaan." Klankbord Als beginnend artiest trok hij zich niets aan van het pro fessionele advies om 'enige af stand te bewaren tot het pU; bliek'. „Ik doen da juust nie, zegt-ie. Hröös vanzelf. pakte goed uit. „Ik geef mn eigen bloot op het podium. B sprieng zo tuss'n het publiek Da vinn'n ze leutig en ikzef oek, eerlijk gezeid." Nakaarten met het publie* hoort ook bij de succesformu le. Hij vindt het plezierig 0® zo de reacties op de voorstel ling te peilen. Welke arties' kan trouwens zonder klank bord. Piet Brakman is daa blij dat ze hem thuis ook spiegel voorhouden. Tot nu heeft-ie alle teksten zelf schreven en hij wil dat blijven doen. j „Maar je weet natuurliJ'j nooit hoe een nieuwe tekst uitpakken. Dat probeer ik da hier aan tafel eens uit en da weet ik gauw genoeg of het ro de smaak zal vallen of niet praktijk heeft bewezen datd een prima test is." Dat 'Sjefke's gebedje' S valt weet Brakman dus lang. Die ervaring uit z'n M' baan met gehandicapte kin'u ren bezingt hij op Den Oek de pauze. Over een jochie, na wie hij, tegen de voorschrift® in, wel omkeek. Piet Brakm wérkt z'n eigen in 't zweet, publiek kriegt'r grote kou van: Feyenoord Door Chris van Nijnatten ROTTERDAM - Na de gewonnen 'generale' voor de wedstrijden tegen Sporting Lissa bon (woensdag in Rotterdam) en Ajax (zon dag in Amsterdam) werd er maar zuinig ge keken door de Feyenoorders. Een overwinning met 3-1 op runner-up Fortuna Sittard is slechts voor de competitie mooi meege nomen. IPIÉI Dat Nielsen met twee ge kneusde ribben uit de inter land Rusland-Denemarken naar Rotterdam is terugge keerd, Sjaak Troost gister middag een fikse trap op een van zijn knieschijven moest incasseren en Feyenoords li nies in de tweede helft niet bepaald naadloos in elkaar overgingen, baart oefen- meester Ab Fafié grote zor gen voor de komende cru ciale week. Vervanger nel, 't is weer a mis gegaon, èn wee mooi voo joker gestaoii s ik de verkêêrde kleur'n, stu kend' ik een uus zonder raom zijn. Wat ons spel betreft Hi" met helemaal tevreden maar ik denk dat de ze- nie verstaon, ventje, j'è goe je best gedaon „Nielsen ziet er uit als een dood vogeltje, maar je weet het met hem nooit. Toch denk ik niet dat we hem woensdag alweer kunnen opstellen". Vooraf bleek de blessure van Nielsen reden tot lichte paniek bij Feyen oord. Na het treffen met Fortuna kon niet anders ge constateerd worden dan dat zijn vervanger Keje Mole naar, zijn middenveldpositie werd ingenomen door Stan ley Brard, het uitstekend deed. Nu is Fortuna een op ponent van een ander kali ber dan Sporting, maar Mo lenaar bracht als laatste man veel meer 'voetbal' in de opbouw van de Rotter dammers. Bovendien kon Molenaar, doordat de verde digers Troost en Duut zich zeer degelijk van hun taak kweten, regelmatig naar vo ren trekken om daar gevaar te stichten. Naast de uitblinkende Vo- lendammer maakte ook Ling een prima indruk. De Hagenaar, die zeer tegen zijn gewoonte in een uur te vroeg bij De Kuip arriveer de, demonstreerde niet al leen zijn alom bewonderde passeerbewegingen, maar verdedigde zelfs mee en dat terwijl hij de gehele negen tig minuten uitspeelde. Met zo'n prestatie zijn zé'ih Rot terdam al heel tevreden over Ling. Het gedeeltelijk falen van het Rotterdamse midden veld, vooral in verdedigend opzicht, overschaduwde de tevredenheid over de licht puntjes Molenaar en Ling. Zeker in de tweede helft grepen Sörensen en Been te weinig "in bij counters van Fortuna. „Ik moet er nog een nachtje over slapen of ik die twee woensdag naast elkaar laat staan", verzuchtte Fa fié. Organisator Ook in verdedigend op zicht is Feyenoord niet hele maal vrij van zorgen. Door dat Nielsen wegvalt, ont beert de defensie een orga nisator. Dat wreekt zich met name op momenten wan neer de aanvallen van de te genstander met behulp van de buitenspelval ontregeld moeten worden. Molenaar kan die rol er niet bij heb ben, omdat hij de aanvallen van achteruit bepaalt en ook zo nu en dan mee naar voren moet. Tegen Fortuna braken Feyenoord deze onvolko menheden niet op. De Rot terdammers mochten bij voorbeeld naar hartelust fa len in de afwerking, vooral Sörensen bezondigde zich daaraan, omdat Fortuna zijn hoge plaats op de rang lijst niet waarmaakte. De Limburgers speelden onver zorgd, aanvallend bakten ze er maar weinig van. Linford en Holverda werden vrijwel volledig uitgeschakeld door respectievelijk Henk Duut en Sjaak Troost. S Simon Tahamata (midden) wordt belaagd door René Maessen (links) en Willy Boes- sen. Feyenoord kwam na bijna een half uur spelen verdiend op voorsprong. Na een com binatie tussen Ling en Been plaatste Bennie Wijnstekers vanaf rechts voor. Daar dook de opgekomen Duut in het strafschopgebied en hij kopte steenhard in. De laat ste minuut van de eerste helft bleek de meeste sensa tie te herbergen. Eerst waanden de zuiderlingen zich op rozen, toen Hoyer 1-1 maakte. Hij kon dat doen, doordat Linford omringd door drie Feyenoorders voor wanorde zorgde. Hoyer mocht vrij inschieten. Het antwoord volgde enkele se conden later. Molenaar ver zond van rechts, bij Feyen oord lopen alle gevaarlijke aanvallen over die kant, een voorzet waarop de overigens goed keepende Körver half misgreep. Tahamata deed zijn werk wel goed; hij le pelde de bal in het doel en tekende daardoor 2-1 aan. De tweede helft haalde niet het niveau van de voor gaande periode, al brachten de Feyenoord-aanvallen de met 18.500 toeschouwers be volkte tribunes nog met een zekere regelmaat in beroe ring. Vooral wannneer Ta hamata de paal trof. Dat deed hij welgeteld drie keer. Dat Feyenoord met 3-1 won, had het aan arbiter Van Swieten te danken. Ling boog een bal voor, die over de doellijn was geweest, waarna Eriksen met een fraaie duik zijn doelpuntje mocht meepikken. De onge meen felle protesten uit het Limburgse kamp lieten Van Swieten en zijn grensrechter stoïcijns aan zich voorbij gaan. - FOTO ANP Dat doelpunt, een kwar tier voor tijd, haalde alle spanning uit de wedstrijd. Tot grote opluchting van het 'technisch kader' in de dug out van Feyenoord. Fafié wilde zijn elftal ongeschon den en met een punt voor sprong op Ajax naar Am sterdam sturen. In die opzet is hij maar half geslaagd. En tussen gisteren en het duel in de hoofdstad moet ook nog 'even' de volgende ronde in de Europacup gehaald worden. FEYENOORD-FOKTUNA S 3-1 (2-1) 27. Duut 1-0, 44. Hoyer 1-1, 45. Tahamata 2-1, 72. Eriksen 3-1. Scheidsrechter: Van Swieten, toe schouwers: 18.556 Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Troost, Molenaar en Duut; Brard, Sörensen (Stalleu) en Been; Ling, Eriksen en Tahamata. Fortuna S: Körver; Maessen, Ele- veld, Evers en Boessen; Suvrijn, Hoyer, Thijssen en Reijners; Lin ford en Holverda (Philippen). Van onze sportredactie ROOSENDAAL, - Els Vader, de Nederlandse recordhoudster op de 100 en 200 meter hardlo pen, is voorlopig voor zeker twee maanden uit geschakeld. Tijdens een vakantie op Kreta was Els Va der afgelopen week betrokken bij een ongeval met een scooter. Op' een slecht wegdek raakte het door haar vriend Haico Scharn bestuurde voertuig in een kuil, ging slingeren en raakte van de weg. Els Vader kwam onder de scooter terecht en brak daarbij twee middenvoet beentjes van het linkerbeen en liep een grote vleeswonde aan de knie op. Zij is in een zie kenhuis meteen in het gips gezet. Haico Scharn kwam er met een enkele forse schaafwonden vanaf. Het was een bijzonder onaangename erva ring voor de Nederlandse kampioene, die op de dag van het ongeval haar 26ste verjaardag vierde. „Ik heb geluk gehad. Het'is natuurlijk altijd jammer wanneer je geruime tijd bent uitgeschakeld, maar de komende maanden zijn het minst ongunstig. Ik begin gewoon twee maanden later m'et de wmtertraining. Het zal wel betekenen dat ik hét komende seizoen waarschijnlijk geen indó'orwedstrijden kan lo pen. Het baanseizoen, met de Europese kam pioenschappen in Stuttgart, eind augustus, als hoogtepunt, komt echter wanneer de genezing normaal verloopt niet in gevaar". CANBERRA (SID) De Ameri kaanse chef-trainer Russ Ro gers heeft de viervoudige Olympische kampioen Carl Lewis niet opgenomen in het Amerikaanse team, dat vol gende week uitkomt bij de we reldbeker atletiek in Canber ra. Hij verwijt de Amerikaan se sprinter gebrek aan disci pline. „Na de drielandenwedstrijd tegen Japan en de Sovjet-Unie in Tokio zou Lewis met de overige leden van de ploeg en kele dagen naar een trainings kamp in de omgeving van To kio gaan", aldus Rogers. „In plaats daarvan heeft hij zich in het hotel teruggetrokken en zelfs zijn pas niet afgegeven. Als gevolg daarvan konden wij hem geen visum voor Australië bezorgen". Op de dag dat de ploeg het trainingskamp betrok, vloog Lewis naar de Verenigde Sta ten terug. „Soms denkt een at leet dat hij belangrijker is dan de sport. Maar het is nu een maal omgekeerd", was het commentaar van de wereldre cordhouder Willie Banks. „Le wis heeft voor een sportman misschien wat teveel capsones gekregen". DHAKA (RTR) - In Dha- ka, de hoofdstad van Bangladesh, zijn zondag ruim 150 mensen gewond geraakt, toen supporters van twee voetbalclubs met elkaar slaags raak ten. Volgens een woord voerder van de politie zijn zeker vijftig van hen er ernstig aan toe. De gevechten braken uit in de slotfase van de voor het kampioenschap van Bangladesh beslis sende wedstrijd tussen Abahani Krira Chakra en Mohammedan Spor ting Club. Een scheids rechterlijke beslissing vormde voor vele hon derden toeschouwers het sein elkaar met stokken en stenen te lijf te gaan. De politie heeft 25 perso nen gearresteerd. Van ome sportredactie MAASTRICHT - Het plan om een professio neel driebandencircuit op te zetten is voor de Europese Biljart Federatie (CEB) onaanvaard baar. De CEB gaat niet akkoord met de voor waarden, die de geldschietende Zwitserse fir ma stelt. Het selecte groepje profs zou van de sponsor niet meer mogen deelnemen aan de in dividuele CEB-toernooien. De CEB is niet tegen betalingen aan spelers en overweegt in het seizoen 1986/87 voor de of ficiële kampioenschappen daartoe zelf over te gaan. Op 2 en 3 november houdt de CEB in het bij Aken gelegen plaatsje Düren een buitenge wone algemene vergadering om de toestand in de op drift geraakte biljartwereld te bespre ken. Het algemeen bestuur van de Europese federatie, dat dit weekeinde in Maastricht ver gaderde, zal na het overleg in Düren het CEB- standpunt bekend maken aan de werelbiljart- unie (UMB), die geen bezwaren tegen het plan van Werner Bayer heeft. CEB-voorzitter Jean Graus zegt juist organisatorische verschillen tussen profs en amateurs te willen verminde ren. Vier jaar geleden ging de CEB akkoord met betalingen aan spelers, afgezien van eve nementen waar officiële titels op het spel staan. De terughoudendheid van de CEB wordt mede ingegeven door de problemen, die beta lingen aan spelers voor de in de biljartmarge vertoevende Oosteuropese federaties kunnen opleveren. De CEB wil graag ook in deze lan den de vleugels uitslaan. Een professioneel imago kan volgens Graus de subsidies in die landen in gevaar brengen. Door Herman Muller TERNEUZEN - De Zeeuws- Haamse topper uit de derde Uas D, Terneuzen-Clinge, is in ieder geval voor de toeschou wers niet bepaald zoutloos verlopen. Zo kalm ais de jkeekderby begon, zo tumul tueus was de slotfase, waarin Terneuzen op de valreep nog Vla een penalty tot een gelijk M kon komen, iets waar bei- "e trainers na afloop vrede ®ee konden hebben. Scheids- achter Wielemaker uit Vlis- f'ngen had aan de derby in ieder geval een heel zware Jtus, waarin hij maar liefst "ie boekingen en twee straf- 8c«oppen uitdeelde. Voor Clinge-trainer Walter »an Duyse was de laatste pe- in iedGr geval geen zaak m lang bij stil te staan. „Als en pioeg jn een uitwedstrijd s deze een strafschop mee- Jjët, moet er helemaal niets euren °f el' volgt ook een enalty tegen. Terneuzen is 'er goed weggekomen en ook uk" 6re tref£er was Puur ge- Terneuzea-trainer Maurits e Windt verklaarde na af- ;r.?P: „Tk denk -dat de toe- nouwers hiér vandaag als v,"naars uit'de strijd geko- [ijn, luwen in deze wedstrijd een grote rol gespeeld hebben. On ze penalty viel misschien een beetje fortuinlijk uit, dat was in het geval van Clinge even eens zo, dus ik geloof dat de uitslag wel rechtvaardig ge noemd mag worden". In de eerste helft was het overwicht duidelijk voor Clin ge. De wedstrijd had echter bij lange na niet het derby sfeertje dat er eigenlijk bij - hoorde, maar dat werd later ruimschoots goed gemaakt. De eerste kans kwam tegen de verhouding in toch voor de thuisploeg. Frank Boogaert bediende Hans van der Beid, die met een fraaie omhèal keeper Van de Berg alvast op scherp zette. Terneuzen bleek echter in de combinaties dui delijk de mindere en leed veel vuldig balverlies. Bij Clinge stond topscorer Boudewijn van Craenenbroek weliswaar onder strenge cura tele, maar hij slaagde er toch een paar keer in om zich los te werken en bij die acties kroop Terneuzen door het bekende oog van de naald. De eerste keer dat Van Craenenbroek de talrijk opgekomen Clinge- supporters onvereind deed ve ren, was in de 29e minuut toen hij vanuit een corner de bal listig intikte, maar gelukkig voor Terneuzen stond Ed wards van Muyen op de doel lijn om de bal weg te halen. Onoplettendheid in de Ter- neuzense defensie was er de oorzaak van dat de openings treffer voor Clinge op uiter mate eenvoudige wijze tot stand kwam. Lucas van de Voorde maakte van een dode spelsitatie in de 32e minuut handig gebruik om als een ha zewind richting Rob Wieland te sprinten en daarbij werd hem geen stroobreed in de weg gelegd. Bij het doelgebied aangekomen speelde hij de vrijstaande Fred van Caute- ren aan, die rustig kon aanleg gen en Wieland was kansloos: 0-1. In de tweede helft zat er meteen na de aftrap een gela den sfeer in de lucht. Beide teams wilden deze derby uiteraard naar zich toetrek ken, en dat kwam ook in het spel tot uiting. Voor Clinge was het opnieuw Van Crae nenbroek die bewees uit alle standen voor treffers te kun nen zorgen. Bij een doelwor- steling schoot de Clinge-spits liggend in, maar met veel moeite kon Wieland de bal toch in zijn greep krijgen. De Terneuzense gelijkmaker kwam in de 55e minuut, even verrassend als fortuinlijk. Vanuit een vrije trap ketste de bal af op een Clinge-speler en in een blinde omhaal schoot Hans van der Beid de bal in de bovenste hoek, een complete desillusie voor doelman Van de Berg, die dacht dat de bal overging. De gelijke stand was echter geen lang leven beschoren, want nog geen minuut later was het aan de andere kant opnieuw raak. Ook hier had vrouwe Fortuna een flink aandeel in, want Clinge kreeg ten onrechte een corner toebe deeld van scheidsrechter Wie lemaker. Hieruit volgde een handsbal van Peter Vasseur, waarna de bal op de stip be landde. Péter van Dorsselaer had geen moeite zijn zenuwen in bedwang te houden en scoorde beheerst 1-2. Terwijl de controle van scheidsrechter Wielemaker over de wedstrijd minder en minder werd, werd het aantal doelkansen aan beide kanten steeds groter. In zijn pogingen om de zaak te kalmeren no teerde hij wegens spelbederf Vercauteren en Van Puyvelde, terwijl later doelman Van de Berg daar ook nog eens aan werd toegevoegd. Het hele scala kwam er aan te pas, maar het hielp allemaal geen zier, want het werd een grote chaos. Van die chaos maakte Terneuzen-spits Jan Huisman handig gebruik om uiteinde lijk de gelijkmakende penalty te forceren. Min of meer strui- Spelmoment uit de be langrijke streekderby in de derde klas D tussen Terneu zen en Clinge. Strafschop voor Clinge. Terneuzen- doelman Rob Wieland komt centimeters tekort om de in zet van Peter van Dorsselaer te keren. - FOTO WIM KOOYMAN kelend over eigen voeten kwam Huisman in het doelge bied theatraal ten val en de artjiter trapte erin: Frank Bobgaert mocht het karwei af maken en besliste daarmee de eindstand op 2-2. HAMBURG (DPA) - Felix Magath zal woensdag ontbre ken in de opstelling van HSV, de tegenstander van Sparta in de eerste ronde om de UEFA- Cup. De blessure van de 32-jarige spelverdeler, opgelopen in de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Hannover 96 (3-0), is dermate ernstig, dat Magath voor behoorlijke tijd is uitge schakeld. In de 22e minuut van het copmpetitieduel moest hij het veld verlaten na een zware overtreding van Fred Schaub. Behalve Magath ontbreekt ook Gerard Plessers woensdag bij HSV. Hij is geschorst, na dat hij in de eerste wedstrijd tegen Sparta een rode kaart had gekregen. De Rotterdamse club begint aan de wedstrijd met een voorsprong van 2-0. OUD-BEIJERLAND (ANP) - De voetbalwed strijd tussen SHO en Spi rit in de tweede klasse van de zaterdagamateurs is zaterdag na twintig minuten gestaakt. Scheidsrechter Bouw meester uit Oudewete ring kreeg van dichtbij de bal tegen de slaap ge schoten. De arbiter raak te bewusteloos. Hij werd op doktersadvies naar het ziekenhuis gebracht voor een nader onder zoek. De wedstrijd werd gestaakt, omdat er geen vervanger aanwezig was.

de Stem | 1985 | | pagina 9