Gloria PAST STORMLOOP OP 'ALTERNATIEVE' BEURS PARA VISIE Muzi ondei in Te *5S0 Wakkere Wubbo Ockeh ontwerpt een slaapzak Beu tem Zaamsla MAANDAG 30 SEPTEMBER 1985 EXTRA OP MAANDAG' Botsing T-shirts Mystiek rsSssa Jgg^ PAPIER VOOR UW PEN Prinsjesdag Russen Doodgewoon Petitionnement Kiezersbedrog Opeten eigen huis Protest geboden Klant PAGINA ZEELAh Door ziekte van onze medische medewer ker is er deze week geen medische rubriek VOOR HEEL ZE i&ijBjjucyj! T48 4Dit is niet paranormaal meerdit is abnormaal Door Wim van Leest WIE WEL eens op een kermis is geweest, waar ook een waarszegster stond, zal wel licht gemerkt hebben hoe het kermispu- bliek op zo'n attractie reageert. Sommigen geloven er heilig in en gaan keer op keer naar binnen om meer over zichzelf aan de weet te komen. Anderen doen er lacherig over, maar uit stoerheid, nieuwsgierigheid of gewoon omdat een paar glazen bier de drempelvrees wegnemen, gaan ze toch naar binnen. Zodoende verdient de waar zegster toch nog lekker op de kermis. Je zou het tentje van de waarzegster kunnen verge lijken met de beurs 'Paravi sie' die vrijdag, zaterdag en zondag in de Beurs in Rot terdam plaats vond. Een hal vol met helderzienden, pa ranormale genezers en aan verwante ondernemers zorgde voor een stormloop met 'Doe Maar'-achtige ta ferelen. Er braken nog net geen veldslagen uit voor de kassa, maar dringen was het wel en er waren zelfs men sen die in de drukte flauw vielen. Die drukte was zo enorm dat een van de wach tenden verzuchtte: 'Dit is niet paranormaal meer, dit is abnormaal'. En inderdaad een bezoek je aan 'Paravisie' was eigen lijk geen doen. Als je al tot de gelukkigen behoorde die a raison van een tientje bin nengelaten werden dan was het voetje voor voetje door de menigte wringen en (vaak tevergeefs) reikhal zend uitkijken om een glimp van een genezer op te van gen. Veel meer viel er niet te doen op de momenten -zo om de paar uur - dat er weer een stoot bezoekers werd binnengelaten. Een kijkje nemen in een van de zalen bij een interes sante lezing was al helemaal onbegonnen werk. Analoog aan 'De veerboot' van Drs P. werd met een megafoon om geroepen, dat er maar een beperkt aantal kaarten was, dat alle zalen vol zaten, dat er niet zo gedrongen moest worden en dat de mensen in het gedrang vooral niet in paniek moesten raken. Kortom het was veel en veel te druk op 'Paravisie' en zeker in dit geval dringt zich de vraag op of de orga nisatoren dit niet hadden kunnen voorzien. Paranormaal Nederland presenteerde zich op 'Para visie' en dat gebeurde onder supervisie van de omroep Veronica wiens programma 'Het zwarte gat' over para normale verschijnselen ge tuige het aantal bezoekers blijkbaar druk beluisterd wordt. Paranormaal is er in vele vormen. Zo waren er in de Beurs magnetiseurs, pa ragnosten, helderhorenden, tarot-leggers, hypno-thera- peuten, ufologen, regressie- terug naar je vorige leven)- therapeuten, handlezers, Kirlian-diagnosten, aura specialisten, chackra- schoonmakers, bloesem-the rapeuten, homeopaten, ge neeskrachtige steenhou wers, boekhandelaren, exor cisten, numerologen, esote- rici en nog veel meer gespe cialiseerde, alternatieve werkers aan het welzijn. Al met al een lijstje specialis men waarop menig acade misch ziekenhuis jaloers zal zijn. Draagt de waarzegster op de kermis vaak een hoofd doekje en tuurt ze in een kristallen bol, op 'Paravisie' bleken de paranormale mensen er gewoon uit te zien. Helderzienden waren vaak brildragend en slechts een enkeling, zoals een zich Kiss Meivis noemende oude dame, had een excentriek uiterlijk. voor een dagje Blijdorp, zo dat met het hele gezin nu eens niet naar aapjes maar naar 'paranormaaltjes' ge keken werd. En natuurlijk waren er de mensen, die eindelijk een drempelvrees overwonnen 'hadden en op 'Paravisie' kans zagen hun problemen aan alternatieve genezers voor te leggen. Na jaren ge vestigde medische hulp en geen uitzicht op genezing zoeken ze hun heil in de pa ranormale hoek en, dat moet gezegd, vaak met succes. 'Paravisie' was er vooral om het publiek breeduit te kunnen informeren over de veelheid van alternatieve geneeswijzen, paranormale verschijnselen en geestes stromingen, die in ons land al dan niet in fraaie centra met al even fraaie namen aanwezig zijn. Op de beurs kon je je zodoende aan de lo pende band laten magneti seren, hypnotiseren en ana lyseren en voor twee tientjes kon je bij een stand terug naar je vorige leven. Tegelijkertijd was de beurs een botsing van cultu ren. Enerzijds was er de al ternatieve, meer bewuste leefwijze, die in menige stand gepropageerd werd, anderzijds viel er blijkbaar niet aan te ontkomen dat het aanwezige publiek zich laaf de en spijsde met de van braderieën, popfestivals en wielerronden bekende een heidsworst in wegwerpver pakking. De vloer van de zaal lag dan ook bezaaid met plastic, halfverorberde broodjes en andere troep en uitgerekend de bemanning van een stand over alterna tieve geneeswijzen en voe ding deed zich te goed aan koppen met soep, die zo in stant en ongezond was als soep uit blik maar kan zijn. 'Paravisie' is op zich een zeer loffelijk streven; gede gen informatie over para normale verschijnselen en alternatieve geneeswijzen is alleen maar gunstig in een tijd, waarin de roddelbladen met indianenverhalen meer kwaad dan goed aan dit as pect van menszijn doen. Op hetzelfde moment is dan weer vreemd om juist een omroep als Veronica als organisator achter dit ge heel te weten. Zeker als er tussen alle stands een Vero- nica-tentje staat met lid maatschapskaarten en, ja wel, t-shirts met 'Het zwarte gat' erop gedrukt, alsof het hier om popidolen ging. Een volgende keer zal er naar een Ahoy-hal of iets dergelijks uitgeweken moe ten worden om alle geïnte resseerden aan hun trekken te laten komen. Want de Hollander mag dan spreek woordelijk nuchter zijn, het paranormale vlak dat door 'Paravisie' bestreken wordt, mag zich, zoals dit weekein de gebleken is, verheugen in een zeer grote belangstel ling. En tegenwerking, want wie de beurs 'Paravisie' ver liet, kreeg eenmaal weef buiten meteen fplderijes in de handen gedrukt. 'Occul tisme nee! Jezus ja!' luidde het opschrift. Het publiek op 'Paravisie' liet zich moeilijker categori seren. Aan een deel ervan was de hang naar het mys tieke en paranormale af te zien, een ander deel toonde zich oprecht geïnteresseerd en weer een ander deel be schouwde een bezoekje aan de beurs als een alternatief WINDVLAGEN en woeste golven beuken tegen de kust van Massachussetts aan de oostkust van de Verenigde Staten. Dit natuurgeweld was een uitvloeisel van de orkaan Gloria, die de afgelopen dagen Amerika in haar ban hield. - fotoap ,G0*N De NOS, die op behendige wijze fungeert als de onbe zoldigde omroep van de PSP, had deze maal besloten het buitengebeuren rond Prinsjesdag te verslaan met dichtgedraaide microfoons. Het voordeel hiervan was, dat nu geen ingenieus draai boek nodig was om de Kon. Mil. Kapel met erewacht grenadiers buiten beeld (en geluid) te houden, zoals dat in 1984 gebeurde. Zonder ge luid werd het uiteraard een armzalige vertoning, zoals danook de bedoeling was. Ronduit ergerlijk was hier bij de voortdurende klet spraat van de reporter, wiens microfoon helaas wel werkte. Hoewel de PSP-er Van der Spek om principiële redenen niet aanwezig was, mocht hij niettemin als eer ste ter plaatse commentaar leveren op de troonrede. Is er in dit land geen enkele omroep die een alternatieve reportage kan verzorgen van dit soort nationale ge beurtenissen? Halsteren P. Brouwer Niet alleen Sovjet-russen maar ook Wal-russen blij ken onberekenbaar te zijn! St.-Jansteen J. Rottier VROEGER was het dood zonde en je mocht er niet eens aan denken. Wie nu van naakt of sex houdt hoeft tegenwoordig niet zo schrik achtig meer te leven of zo ver te zoeken. Stel je tv dan maar in op Nederland 1 of 2. Daar zie je vaak program ma's, reclames, series of films met soms meer half- bloot, poedelnaakt, uitspat tingen, vrijages of scènes in het bed als wat anders en soms ook wel eens bij de ko nijnen af. Ook de bijbeho rende tekst is nogal eens aangepast en zijn dan wel zeer mooie voorbeelden voor de volgende generatie en aan vrije mis-opvoeding is hier dan ook geen gebrek. Ook als je de 'roddelbladen' moet geloven, wordt er thans met liefde en huwelijk omgesprongen alsof het een zakje hete patat betreft dat, als je er genoeg van hebt weer wel weg kan gooien, wat anders proberen en weer weg kan gooien. Veel taboes van vroeger zijn nu verdwenen en of we het willen weten of niet, we zijn langzaam aan, maar vooral door toedoen van de tv (in zekere zin) 'gehersen spoeld' (mentaliteitsveran dering) en vast en zeker in vele opzichten niet ten goe de. Ook een veel te vrije op voeding en een zwakoptre- dende overheid hadden en hebben een zeer negatief ef fect. Ik weet; alles went en bijvoorbeeld samenwonen is nu wel al doodgewoon ge worden. Eerst het kind en dan pas trouwen is nu ge woon. Zeven keer trouwen en zes keer scheiden is nu gewoon. Ook abortus laten plegen is welhaast gewoon. Een dief is ongerief maar reeds gewoon. Bestolen wor den, dat vinden we al ge woon. Belasting ontduiken is toch heel gewoon De verzekering oplichten, dat is gewoon. Een pandje kraken is gewoon. De straat uitbre ken is gewoon. Met stenen gooien is gewoon. Een trein vernielen is nu gewoon. In opspraak komen is thans heel gewoon. Een vrouw verkrachten, is haast ge woon. Een mens vermoor den, wordt dat straks ge woon Ons land is zieker dan ziek maar de bal rolt verder en bijna alles mag en wordt gewoon en wat nog niet mag t wel uit de hand en wat i en doet onze overheid Na 25 jaar rustig slapen zijn ze nu dan toch eindelijk wakker geschrokken en gaan het al lang verdronken kalf nog trachten te begra ven. Het is anders toch wel de hoogste tijd om aan de vele onaanvaardbare en on acceptabele toestanden, wel ke vooral de laatste jaren zich als een voortrollende sneeuwbal hebben ontwik keld eens met kracht iets te doen. Men beroept zich maar steeds op vrijheid en demo cratie maar waar gaan we heen We zakken steeds maar dieper en dieper en dieper en nog steeds is het einde daar van niet in zicht. Integen deel; het aantal misdrijven stijgt nog steeds, neemt zelfs fors toe en wordt zelfs ex plosief genoemd en ook de seksuele misdrijven rijzen bijna de pan uit. Met andere woorden: We hollen nog steeds achteruit en de over dreven al te grote zoge naamde 'democratische vrij heid' van de één; moet door een ander, soms nogal eens 'ondemocratisch' extra pe perduur worden betaald; of niet dan Wordt hier nou nooit eens drastisch inge grepen en zien ze nu nog steeds niet in dat ze nog te slap en op de verkeerde weg zijn en we zo nog verder de duisternis in dwalen Of vinden ze straks ook de wanorde weer doodgewoon en moeten we eerst nog ver der terug naar af, de poel en de rotzooi in, eer hun ogen opgengaan en we, (ze pas vér daarna weer terug als rustige en normale mensen mogen leren leven Dat zou toch wel een grote wraak roepende zonde zijn. St. Jansteen J. Rottier GRAAG wil ik reageren op petitionnement 13, 6 en 9. Dhr. D. Mantz, R. en J. van Nunen en J. Zwartelé heb ben mogelijk de Telegraaf gelezen of naar de Tros ge keken m.b.t. de onbekend heid van de achtergronden van het V.P. Vroeg u zich toen niet af welke motieven of gebrek aan informatie voorstanders van kruisra ketten hebben Zou het niet juister zijn om dat ook te be lichten De mensen waarmee u praat zijn mogelijk mensen uit uw omgeving die net zo matig geïnformeerd zijn als u, want welke weg tot een begin van denuclearisering stelt u voor Wat doet u eigenlijk om te voorkomen dat de huidige en volgende generatie hoop en kans wordt ontnomen. Er staan meer dan 10.000 Amerikaan se kernwapens op Rusland gericht, zouden die 48 van Woensdrecht er veel toe doen Zou het niet het pro beren waar zijn De problematiek is net zo ingewikkeld al u dat wenst of voorgehouden wordt. Het V.P. is een grondrécht en géén methode om tot een de mocratische beslissing te komen, wel om de Tweede Kamer en regering te ver zoeken om naar de stem van de inzenders te luisteren. Het V.P. verscheurt 'het volk' niet, het is een gewoon recht, daar zijn we mee be zig. O, ja hr. Hoekman, geestelijken kiezen geen partij voor eenzijdige ont wapening doch passen naar hun opvatting het evangelie toe en dat mag. Ook u bent helaas slecht geïnformeerd over 'eenzijdige ontwape ning', waar geen sprake van is. Tot slot Alvin J. Vonden- hoff en G. Tuilenaar van het Veteranen Legioen N.L., realiseert u zich eigenlijk wel dat een volgende oorlog geen veteranen achterlaat? Over simplificatie gespro ken. Praat u eens met men sen die er andere opvattin gen op nahouden of laat u eens goed informeren. Zevenbergen Hans Uppelschoten UITKERINGSTREKKERS in welke vorm dan ook, mi nimumloners en vele trend volgers, tesamen enkele mil joenen mensen, weten al lang wat ze te danken heb ben aan deze CDA-VVD re gering. Vele mensen zitten hierdoor op de armoede grens of er onder. Na de troonrede kan men nog maals zien dat deze regering de rijken rijker en de armen armer maakt. Het verkie zingsjaar in zicht en de re geringspartijen op verlies wil men via premieverla ging in de sociale wetten werkende en niet-werkende tegen elkaar uitspelen. Het inkomensplaatje liegt er niet om, minima niets, op lopend tot 2% bij ƒ80.000 inkomen ofwel ƒ2.000. Na het verkiezingsjaar zal de premieverlaging niet haal baar zijn, een volgend kabi net zal dan impopulaire maatregelen moeten nemen, ofwel puinruimen. Mensen die wel koopkrachtverbete ring krijgen en bedenk wel, u kunt ook uitkeringstrek ker worden. Met de stelsel herziening van de sociale ze kerheid zit u zo op bij- standsnivo. Dat hebt u dan wel te danken aan deze CDA-VVD regering. Met deze maatregelen als propa ganda in 't verkiezingsjaar mag u zelf beoordelen of dit kiezersbedrog is of niet Breda P. v. Gurp IK heb het stuk van 17-9-85 van uw dagblad De Stem toegezonden gekregen. Ik vind het goed dat uw krant daar aandacht aan besteed. Ik betreur het dat andere bladen dat niet doen. Staats secretaris G. Brokx kon geen garantie geven voor het opeten van het eigen huis aan de heer C. Mentzel van Belangenorganisatie 'Behoud eigen huis'. Nee, dat kunnen de heren in Den Haag niet. Wat de eigen huisbezitter met zweet en bloed en een spaarzaam le ven bij elkaar geschraapt heeft, daar moeten ze afblij ven. Ze praten in Den Haag wel over bijbouwen van ge vangenissen. Ik wens de heer C. Mentzel uit Etten- Leur met zijn belangenorga nisatie 'Behoud eigen huis' veel succes toe. Bergen op Zoom W. Hultermans EEN atoomoorlog is een oor log zonder overwinnaars, er is niets meer te verdedigen. Koningin Beatrix zegt: angst is oprecht voor een kernoorlog. Mgr. Alfrink zegt: geen veiligheid door kernwapen^. Deze zijn een ontaarding en perversie van de vrede. Hij zegt o.a. ook dat de immense kosten van de bewapeningswedloop verduistering zijn van gel den bestemd voor betere doeleinden. Elke twee secon den sterft er een kind van de honger. In Hiroshima (Japan) waar de eerste atombom is gevallen, waren er eind 1945 meer dan 140.000 doden. In Nagasaki waar de tweede atoombom is gevallen waren er 74.000 doden. Gestorven onder de meest verschrikke lijke omstandigheden. Jaren nadien werden er misvorm de kinderen geboren en was het aantal kankerpatiënten abnormaal hoog bij hen die de aatoomaanval hebben meegemaakt. Daarom is een protest tegen deze raketten- waanzin op zijn plaats. Wie geeft ons het recht Gods schepping te vernietigen? Breda Jaap Vayssier Jarenlang heb ik gedacht, dat ik door gas, stroom en water te gebruiken klant was van een groot bedrijf. Zoals het kopen van een paar laarzen de schoe nenwinkel steunt en het knap perige stokbrood bij onze uien soep brood-op-de-plank bete kent voor de warme bakker. Afnemer, zo heet je zodra dat gene wat je koopt uit kranen en door leidingen komt. Maar dat verandert niets aan de relatie leverancier-klant. Jarenlang heb ik ook altijd keu rig - en dik - betaald voor gas, water en elektra. Watje noemt: een goeie klant. Vele duizendjes zijn op die manier van mijn bankrekening weggevloeid. Wanneer een kind jodelend on der de douche stond en langdu rig de geiser liet loeien, wan neer dan ook vanwege de vorst de verwarming hoog stond en er voor de warme hap vier pan netjes tegelijk op het vuur prut telden, kreeg ik het wel eens be nauwd. Had visioenen, dat ze daar op dat toeleveringsbedrijf mijn gasmetertje als een gek za gen verspringen en er handwrij- vend bij stonden: „Kijk daar 'ns, jongens, dat wordt een vet te rekening aan het eind van de maand." Dan greep ik in, ver klaarde het kind schoon en de soep heet genoeg, omdat ik - klant of niet - de centen liever in m'n eigen portemonnee hou. De klant is koning! Ouderwets en verwaand misschien, maar toch - dat denk je. Toen duide lijk werd, dat ik niet alleen be taalde voor warmte, licht en le venssap maar elke maand ook iets toeschoof naar de pot de fensie waaruit wapens van de waanzin worden gefinancierd, toen trok ik aan de bel. De di rectie van de zaak kreeg een keurige brief in de trant van: het zal lastig zijn voor de admi nistratie van uw bedrijf, maar in het vervolg zal ik de rekening in tweeën betalen. De paar gul dens die ik aftrek en apart overmaak, zou ik graag in een vredesfonds zien gestort. Een geldpotje waaruit onderzoek wordt betaald, bijvoorbeeld om te kijken of wind- en watermo lens niet te snel als energiebron zijn afgedankt. En of zo'n slin ger waarmee David de reus Go liath versloeg niet geschikter is als bekrachtiging van 'pas op jij' dan kernwapens die ieder een al veel te veel heeft. Zoiets. Het was een keurige Van Gils- pakken brief, dat kan ik verze keren. Beginnend met 'Mijne heren', eindigend met 'de mees te hoogachting' en geen spel- foutje erin. Tot drie keer toe stuurde ik ditzelfde verzoek naar de directie. Ook krabbelde ik elke maand een soortgelijl toelichting op de gesplitst overboekingen. Maar antwooi kwam er nooit. Af en toe git weer een normale betaling deur uit met het bedrag ineen Ik verwachtte daarop een wr velig telefoontje, zo van: „Col van Eysden wat maak'je oi nou, öf 't een óf 't ander, da weten we tenminste waar we moeten plaatsen." Niks, nu mendal, nul komma nul. Da: 076-877850-6539 zijn dus helemaal geen hert niet de mijne en niet die een ander, alleen voorgepi grammeerde computers. L gisch toch, dat een mens denkt. Maar wat gebeurt? De water- en lichtwinkel in Bra haalt bank- en girobetali door elkaar, int van de een ni en bij een ander de driedubbe portie. Dan werken er t mensen in die zaak, want computer vergist zich niet. je daar eenmaal in de beta; stroom 'giro', dan loop je kar het postrekeningnummer zei op je doodkist gestempeld krijgen. Zo'n sterk geheugt heeft een mechanisch brei Fijn overigens voor de peerden dat de fout mense werk is. Want een compüli heeft nooit die fantasie om vriendelijke brief vol veron schuldigingen te sturen, computer staat niet met et bos bloemen of doos bonboi als genoegdoening op de stoq kan op z'n hoogst het renteve schil berekenen en terugsti ten. Maar in een vertrouw® relatie leverancier-klant is dl te weinig, te kil. Terug naar de vraag, wat es mens zou moeten doen om n z'n vragen en suggesties seriei genomen te worden door mt neer Gas-Water-Licht. Mis schien helemaal niet betalen Dat trekt inderdaad aandack maar dan nóg volgt geen reat tie in een sfeer van overle; Dan dwarrelt een dwangbew door je brievenbus, waarmee trouwe klant meteen tot mi si diger wordt gebombardetti Vreemde opvatting van kis, tenbinding, heren, niet de m ne. Van ~illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMII!lll! TERHOLE - Tijdens fanfare Excelsior, z; enkele muzikanten o Johan Nicolaas en horend bij het 40 jaat Kayser werden onde van de muziekbond voor de dames Lilian ley Sponselee. Fran draagspeld van Exc< drumband. De onderscheiding opgespeld door voor: vens voorzitter van bantse en Zeeuwse m Van een MIDDELBURG - ting/ promotieplan Zeeland gaat in 19 en. Wubbo Ockels bekijkt zijn nieuwe slaapzak. Door Piet Smolders FOTO ES® ASTRONAUTEN slapen vaak niet zo best in de ruimte, matig schrikken ze wakker, doordat ze het gevoel hebben beneden te tuimelen. En dat is ook zo: een gewichtloze astro* maakt een vrije val rond de aarde. Als de ruimtevaarder weer even goed bewust is van de situatie is hij gerust en opnieuw in, om misschien een paar uur later weer wakke' schrikken. In de ruimte, zo blijkt uit een onderzoek van onze natio* astronaut Wubbo Ockels, slapen mensen zelden meer dant* of drie uur achtereen. Tot nu toe probeerden ruimtevaarders zich in hun sl£ wat meer druk op hun lichaam te verschaffen door extra riem en banden om de zak aan te trekken, maar dat kwam de be« gingsvrijheid weer niet ten goede. Wubbo Ockels lag er een nacht van wakker en kwam me'; oplossing - althans, dat denkt hijeen slaapzak met een blaasbaar 'frame'. Door met de mond lucht in de buis rondo® blazen worden boven- en onderhelft van de zak strakgetiw terwijl ook op schouderhoogte een band gevuld wordt met lu' zodat je het gevoel hebt dat er dekens op je schouders en Wj liggen. Met een klein blaasbalgje kan de druk nog wat wot111 bij geregeld. Als enige van de zeven astronauten zal Wubbo tijdens zij* mende ruimtevlucht (de eerste week van november) in de nj; we zak slapen.Als zijn ervaring goed is, gaan NASA en ES. zak misschien wel standaard op alle komende vluchten ge*" ken. Drie ton wordt besc bende toeristische bei Horeca/Horecaf steil ontbrekende deel (twe door de provincie Ze past het VVV-plan in recreatie en toerisme Voor die zes ton denl VW Zeeland zaken te re; ren als 'wervend en info tief drukwerk' (2 ton); aa zigheid op beurzen (125 advertentiecampagne (150.000); voorlichting en (50.000). De beurzen die men o] oog heeft zijn onder me< Vakantiebeurs in Utr Camping Caravan Lentebeurs Gent; de Au Autobussalon Kortrij World Travel Market in den. Bij het drukwerk word dacht aan een wervende landbrochure. Daarnaast er uitgaven die op meer jaren betrekking hebben een toeristische promotie en video-clips, een demc dele stand voor beurzen ei ontwikkelen van een 'Zeer huisstijl'. Gedacht wordt verder een Zeelandposter, die ge senteerd wordt tijdens de fomarkt die de Provin VVV gaat houden in Mie: burg. De kosten voor drul en verspreiden worden schat op 30.000 gulden. GS Zeeland stellen de Staten i Van een onzer verslaggeefsU zAAMSLAG - In het gebouw van Zaamslag een proefperiode van een een Peuterdagbehandeli groepje gestart. Voorlopig 'en op twee ochtenden jyeek zes kinderen in f hjd tot vier jaar, die d "amelijke handicap ontwikkeling worden [werd, een revalidatie- kundige behandeling krijgen. De behandeling wordt gc en onder supervisie- oorschrift van een ue-arts, waarbij j een fysiotherapeut, therapeut en een i 0n betrokken. Deze 'vroeg handeling' valt volledig t en de Zonngveldorganis; de door in bel gen kul en revali gelijktij een ei logope 'vroeg

de Stem | 1985 | | pagina 4