verrast ander Steyaert is klasse apart Tjoba gelijk tegen Animo Van de Velde grijpt titel Neckermann-dames pakken goed uit e Moser Baracchi PAS GEPROMOVEERD EN ZONDER PUNTENVERLIES V erlies V ooruit Arbiters huldigen leden Groovy houdt door zege aansluiting Huldiging Verplanke in Sluiskil T12 PAGINA SPORT 4 MAANDAG 30 SEPTEMBER 1985 12 PAGINA SPORT 5 SAMENGESTELDE WEDSTRIJDEN IN KAMPERLAND Eerste plaats Walther Murre Goalgetters op maximum Veteranen zet opmars voort DERDE KLAS DRIEBANDEN Monsterscore van Gemeente nsman Thierry Tulasne hee vijfjarige loopbaan als tenn ua&JT,,*r 7" ua* V-" .o j v kwart van de deelnemers bij mer 48 van de wereldranglij: J md Prix-toernooi van Barcelc Van onze paardesportmedewerker KAMPERLAND - In het prachtige recreatiegebied 'De Schotsman' te Kamperland hield de landelijke rijvereni- ging en ponyclub Gouwe Reyers een samengestelde wedstrijd voor paarden en po ny's uit Zeeland, Zuid-Holland en West-Brabant. De sensatie van de dag was wel dat een mer drie van de wereld, Mal ie voorgaande edities van hi de zware ballen en het slecht weer. „Ivan heeft een beetj met die blessure leren levei Een paar jaar geleden had h er ook een aantal weken las van. Het gaat echter steed weer weg". Jan Kodes, coach van he Tsjechoslowaakse team, wa nog niet van het mogelijke te rugtrekken van Lendl op d hoogte. Mocht de nummer ee van de wereldranglijst indet daag van 4 tot 6 oktober niet i actie komen in Hamburg voo de duels tegen Boris Beckei Hansjörg Schwaier en Au dreas Maurer, dan zullen To mas Smid en Miloslav Meci waarschijnlijk drie maal actie moeten komen. kei bekendmaken van de eindrangschikking, bemerkte dat men een verkeerd wegpar- koers had gereden. En daarbij waren nogal wat kanshebbers op de eindzege. Men had zich verkeken op het traject, dat anders liep dan het parkoers van vorig jaar. Wie zich niet verkeek in de ze wedstrijd was Wilfried Uitslagen: Fransisco: heren; Johan kwartfinales Kriek (VSt)-Joh McEnroe (VSt) 7-6 3-6 6-1, Bob Gree (VSt)-Eliot Teltscher (VSt) 7-6 6-4, Ste fan Edberg (Zwe)-Brad Gilbert (VSt) 6- 6-2, Paul Annacone (VSt)-Tim Mayott (VSt) 6-3 6-4; halve finales: Johan Krie (VSt)-Robert Green (VSt) 6-2,6-1, Stefa Edberg (Zwe)-Paul Annacone (VSt) 6- 3-6,6-1; New Orleans, dames; Uitslagen: kwart finales: Chris Evert-Lloyd (VSt)-Kii Shaeffer (VSt) 6-2 6-1, Lisa Bonde (VSt)-Candy Reynolds (VSt) 4-6 6-4 6- Anne White (VSt)-Peanut Louie (VSt) 6 4 6-0, Pam Shriver (VSt)-Wendy Turn buil (Aus) 6-2 6-0; halve finales: Chri Evert (VSt)-Lisa Bonder (VSt) 6-3 6-1 Pam Shriver (VSt)-Anne White (VSt) 6 3,6-2. ling van Francesco Mosei e twee werelduurrecord eerd. De Italiaans/Deense eo Baracchi, de 96 kilome lie als een van de laatst* rseizoen geldt. (Ned), 4. Sean Kelly (Ier), 5, William Tac- kaert (Bel) zelfde tijd. Eindklassement: 1. Kelly 19.52.02, 2. Van der Poel op 56,3. Teun van Vliet (Ned) o] 2.19,4. Kim Eriksen (Den) op 3.30, 5. Pau Sherwen op 4.06. Pensee Ronan Pensee, de be roepswielrenner uit de dit sei zoen weinig succesvolle ploe| van Roland Berland, heeft di Ster der Beloften gewonnen. Hij behield in het tweed* gedeelte van de vijfde en laat ste etappe zijn kleine voor sprong op de achtervolgers van wie Dominique Gaignf met op succes op jacht gin( naar de etappezege. Hij be reikte de eindstreep met eer voorsprong van zes seconder op Pensee. Dat waren er neger te weinig voor de eindover winning. Wel ging Gaigne ir het klassement Jean-Paul var Poppel van de ploeg van Ben van Erp voorbij. Uitslag vierde etappe: 1. Van den Haul* (Bel) 5.26.04 (met bon. 5.25.59), 2. Cords (Ned) z.t. (met bon. 5.26.01), 3. Leleu (Fra, 5.26.12 (met bon. 5.26.11), 4. Tegstro» (Noo) 5.26.13, 5. Plantaz (Ned) z.t., 6. W Wolf (Bel) z.t., 7. Madiot (Fra) z.t„ Gaigne (Fra) z.t., 9. Talen (Ned) z.t, 1U Van Poppel (Ned) z.t. Uitslag eerste gedeelte vijfde etappe11 Kim Andersen (Den) 2.13.29 (met tijdver- goeding 2.13.29), 2. Dag-Otto Lauritzen zelfde tijd (2.13.31), 3. Olaf Lurvik (Noo) z.t. (2.13.33), 4. Dominique Gaigne (FraU Fons de Wolf (Bel), 6. John Bogers (Ned) 7. Jean-Paul van Poppel (Ned), 8. Arn' Lilholt (Den), 9. Jórg Muller (Zwi), lü Frederic Garnier (Fra). Uitslag tweede gedeelte vijfde etappe-1 Domique Gaigne (Fra) 6.15.36, 2. Soren Lilholt (Noo), 3. Christophe Lavainne Ronan Pensee op b, o (Fra) op 5 sec., 4. Philippe Bouvatier (fTaj, o. Broers (Ned) op 10, 7. Erik BreuKii (Ned). Eindklassement: 1. Pensee 18.54.17, Gaigne op 9, 3. Jean-Paul van (Ned) op 17,4. Fons de Wolf (Bel) op Pascal Simon (Fra) op 1.30, 6. Phi»Pr Leleu (Fra) op 1.33, 7. Olaf Lurvik (NMJ 8. Mare Madiot (Fra) op 1.41, 9. Dag-U Lauritzen (Noo) op 1.47, 10. Jean-C'^u Leclerq (Fra), 11. Breukink op l w- Johnny Broers (Ned) op 2.06. Zoetemelk Wereldkampioen J°op Zoetemelk heeft zaterdag^ avond in Aalsmeer in de bloe~ menveiling een indoor-wieler' gala gewonnen. Drie kilometer voor het einj de, er werden ronden van meter gereden, ontsnapte Zoe temelk met Jan Jonkers aa de greep van de groep. tweetal nam uiteindelijk n seconden voorsprong en hj® die tot op de streep vast. Z°r temelk zegevierde in de spur Uitslag: 1. Joop Zoetemelk (Fra) Uf.L in 2.37.10, 2. Jan Jonkers (Oud-WJ z.t, 3. Peter Pieters (Zwanenburg) 4. Gerrie Knetemann (HuU^06van 5. Theo Smit (Zwanenburg), 6. Mare der Hulst (Haarlem), 7. Mario meren (Hoeven), 8. Silver Aarts ningen), 9. Nico Verhoeven (BerKe schot), 10. Ron Snijders (Zwanenbu e> Nijdam Jelle Nijdam heeft za^f dag de overwinning behai in de Grote Prijs Ray111, - Impanis. Hij finishte na km tussen Haecht (omg® van Brussel) en St. Nil" Waes met een voorsprong va» vijf seconden op het peloton- Uitslag: 1, Jelle Nijdam (Ned) 216 5.01.00, 2. Josef Lieckens (Belg) °Z 0 conden, 3. Dirk Demol (Bel), 4. r» Rooy (Ned), 5. Jan van Camp Hans Daams (Ned), 7. Herman .Vjjieir. (Bel), 8. Jules Dubois (Bel), »- Wijnants (Bel), 10. Roger negems w Steyaert met Ashgrove van De Zwinruiters uit Nieuwvliet. Hij toonde zich een klasse apart in de Z-klasse pony's met veertien deelnemende combinaties. Bij het eerste on derdeel van de wedstrijd, de dressuurproef, reed hij zich al flink in de kijker. Het wegpar- koers en de cross-country le verden hem geen strafpunten op, Het springparkoers kostte hem een balkje, hetgeen vijf strafpunten betekende, maar hij zegevierde gemakkelijk met 75 punten. Het zilver was met 92,4 punten voor Walther Murre met Till's Jippie van De Kleppertjes en het brons met 94 punten voor Marco Haak met Goldscar van De Haring- ruiters. De Z-klasse paarden kende maar vier deelnemers, waar bij Kees de Visser met Thoran van de Gouwe Reyers reeds in de dressuurwedstrijd de lei ding nam. Hij stond die toppo sitie niet meer af. Gilles Quist met Pelopidas van De Zwin- ruiters - zijn toppaard Narfi was tijdens de training gebles seerd geraakt - volgde op 3 V2 punt achter Kees de Visser, maar ook hij reed een ver keerd wegparkoers en kwam dus in de eindrangschikking niet meer voor. Wel clubge noot Hans de Zeeuw met Sa rah, die de tweede plaats pak te met 164,4 punten. Voor alle deelnemers een goede voorbereiding op de Zeeuwse kampioenschappen samengestelde wedstrijd die zaterdag 19 oktober in Arne- muiden worden gehouden. Na de verbazing en teleurstelling voor hen die een verkeerd wegparkoers hadden gekozen, toch een goede stemming on der de zomerse weersomstan digheden. De organisatie van de Gouwe Reyerrs was per fect. Z-klasse paarden: 1. Kees de Visser met Thoran, Gouwe Reyers; 2. Hans de Zeeuw met Sarah, De Zwinruiters. M-klasse paarden: 1. Bert Sweep met Red Creek, Coun try Riders. Z-klasse pony's: 1. Wil fried Steyaert met Ashgrove, De Zwinruiters; 2. Walther Murre met Till's Jippie, De Kleppertjes; 3. Marco Quaak met Goldscar, De Haringruiters. L-klasse paarden: 1. Mia Cambier met Ursus, Oranje- ruiters Axel; 2. Gera Buitenhuis met Reino Hettorig, Noord-Beve- Jand; 3. Liesbeth Schijve met Va- rant, Graeve Jan. B-klasse paar den: 1. Nicole Slabbekoorn met Si- ri, De Paardebloem; 2. Annelies van Dis met Spinola, Walcheren; 3. Martien Heyse met Waterklerk, Gouwe Reyers. L-klasse pony's: 1, Sylvia Stoffels met Cora, De Zwin ruiters; 2. Xander van Leeuwen met Danny, De Zwinruiters; 3. Leontien Vermeulen met Speedy, De Haringruiters. B-klasse pony's: 1. Marian Volkers met Renske, Gouwe Reyers; 2. Jeanine Marteyn met Taranka, Gouwe Reyers; 3. Jar.et Duvekot met Yakouta, Oranjezon. Zaamslag zorgt voor stuntwerk Van onze paardesportmedewerker KAMPERLAND - Het Neder lands New Forest Pony Stam boek hield de jaarlijkse pres- tatieproef voor de bij het stamboek ingeschreven pony's in het prachtige recreatiegbied De Schotsman' te Kamper land. Deze prestatieproef werd verreden als een samengestel de wedstrijd, met de onderde len dressuur, wegparkoers, cross-country en springpar koers, waaraan een exterieur- keuring vooraf ging. Op het onderdeel dressuur gingen bij de pony's in de gro te maat in de Z-klasse Miran da de Jonge met Harold van De Zwinruiters en Walther Murre met Till's Jippie van De Kleppertjes met één punt ver schil aan de leiding. Murre liep in de cross-country 2,4 strafpunten op, maar hield bij het afleggen van het spring parkoers de lei schoon. Miran da de Jonge reed de cross country vlekkeloos, maar bij het springen haalde zij twee balkjes naar de grond en dat kostte haar tien strafpunten. Hierdoor kwam Walther Mur re in het bezit van de fraaie zilveren wisselbeker, die hij uit handen van secretaresse Digna Heusse mocht ontvan gen. Bij de pony's kleine maat was de 13-jarige Leontien Vermeulen met Speedy van De Haringruiters de sterkste. Zij reed een schitterende wed strijd en mocht met 82 punten de wisselbeker mee naar huis nemen. TERNEUZEN - In de afdelingscompetitie korfbal heeft Zaamslag het op dit moment he lemaal. Als pas gepromoveerde ploeg na vier wedstrijden zonder puntenverlies bovenaan in de tweede klas, lijkt het te gaan stunten zonder weerga. Deze keer versloeg het Seolto 2 met niet minder dan 10-2. De andere Zeeuws-Vlaamse ploeg, BKC, zit in een heel wat minder goede hoek. Het kreeg klop van Stormvogels 2 met 13-5 en zal moeite hebben het hoofd boven water te houden. In de eerste klas redde TOGO het net niet tegen Swift 2. Het werd 9-8 voor Swift, dat nu al leen de ranglijst aanvoert. Luctor bevrijdde zich van een flinke dosis schroom. Tegen Tjoba 3 won het met maar liefst 4-10, daarmee een goede stap zettend naar een betere positie. ZAAMSLAG-SEOLTO 2 10-2 - Het zit er helemaal in bij Zaamslag. Het scoren lukt vol op en deze wedstrijd werd al in de eerste helft volledig naar eigen hand gezet. Seolto 2 werd op alle fronten afge troefd en als het in de aanval kwam, ontmantelde de Zaam- slag-verdediging de doorzich tige patronen snel. Alle vak ken draaiden prima en er zat ook snelheid in. Zo ging het naar een 6-1-ruststand. Na de thee liep Zaamslag al na twin tig minuten uit naar 10-1, waarmee het laatste restje twijfel werd weggenomen. Seolto had geen enkel ant woord. Doelpunten: Jolanda de Zeeuw (2x), Wik en Sjaak Westerhoek (2x), Pedro van Doorn (2x), Mattie de Bruin en Frans Hamelink. Van onze korfbalmedewerker S HEER HENDRIKSKINDEREN - Een matige derby tegen Animo heeft Tjoba opnieuw een punt opgeleverd. Het werd 5-5, waarmee beide ploegen loon naar werken kregen. Swift bleef Albatros met 13-12 net voor en liep een puntje in op Snel, dat te gen Vriendenschaar niet verder kwam dan 8-8. Oranje Wit blijft het verrassend goed doen. Deze keer versloeg het Excelsior met 7-13. tweede aanval niet kon scoren. Het schot faalde overigens aan beide kanten. Wel kwam Tjo ba vlot op 3-2, maar door eigen fouten werd het direct daarop 4-2. Na de hervatting ging Tjoba korter en feller verdedi gen en veroverde het initiatief. De eerste aanval draaide goed en verkleinde het gat, maar toen het 5-3 werd zag het er somber uit. Een wissel bleek de redding. Routinier Ger Phi- lipsen kwam in de ploeg en scoorde meteen. Zo'n twintig minuten voor het einde kwam een steeds beter draaiend Tjo ba langszij en het leek toen al le kansen te hebben de wed strijd naar zich toe te trekken. Ondanks vele schietkansen en de beste aanval voor de korf, lukte dat niet. Doelpunten: Gerrie de Reiger, Johan Ha- rinck, Ger Philipsen, Karin Klein en Kees Proost. ANIMO-TJOBA 5-5 - Wat de wedstrijd aan kwaliteit miste, werd ruimschoots goed ge maakt door de spanning. De eerste helft was voor Animo, bat na 1-1 uitliep naar 3-1, vooral omdat bij Tjoba de STORMVOGELS 2-BKC 13-5 - De thuisclub was een klasse beter. Het elke week de ploeg moeten aanpassen breekt de Breskense formatie nogal op, hoewel het in het begin 7"\cT goed ging. Na 1 1 kreeg Stormvogels het even op zijn heupen en binnen een kwar tier had het de socre van af stand naar 5-2 geschoten, om met 7-2 te gaan rusten. De tweede helft kon voor BKC geen echte hoop op een goed resultaat meer betekenen. Het verschil was te groot om nog met enige mate van realisme te kunnen denken dat er nog een positief resultaat inzat. Dat gebeurde dan ook niet. BKC legde zich bij de feiten neer. Doelpunten: Frans Ver- planke (2x), Jenny van Haneg- hem, Vera van de Broeke en Marie Louise Puyenbroek. SWIFT 2-TOGO 9-8 - Een pri ma wedstrijd. TOGO heeft het op het ogenblik in zich een be langrijke rol te spelen, maar het redde het deze keer net niet. De eerste helft ging vrij wel gelijk op tot 3-4 bij de rust. Na de pauze haalde Swift uit. TOGO was daar nog niet op ingesteld en van afstand ging het direct naar 8-4. Langzaam kwam TOGO terug, tot het vijf minuten voor het einde op 9-8 kwam. De gelijkmaker kwam niet al had TOGO (en ook Swift) nog goede kansen op succes. Doelpunten: Janet Simpelaar (2x), Sjaak Joziasse (2x), Sipco Koets, Jacco van Beugen, Marian Hillebrand en Francois Joziasse. TJOBA 3-LUCTOR 4-10 - Een overwegend beter Luctor, hard werkend, heeft het in de tweede helft de zaak afge maakt. Tjoba kon niet impo neren en vanaf het begin nam Luctor een voorsprong van 3- 0, die via 4-1 in de tweede helft verder werd uitgebouwd. Vanuit een goed gesloten ver dediging toog Luctor ten aan val om het daar goed af te ron den. Een geregeld mopperend Tjoba kon daar weinig aan veranderen. Doelpunten: Art van der Staal (2x), Kees Haak (2x), Karin Korstanje (2x), Ronnie Wisse, Mariëlle de Reus en Marleen Verholen. Spelmoment uit de korfbalwedstrijd Z aamslag-Seolto 2. Een aanvaller van Zaamslag (rechts) weet de bal in de ploeg te houden, nadat een ploeggenoot op de korf heeft gevuurd. - FOTO WIM KOOYMAN Uitslagen Van onze sportmedewerker AXEL - Ht Terneuzense Goal- Titters is in de eerste klas van tot regionale zaalvoetbal tot Hij toe de enige formatie die n°g geen punt in moest leve- Mi. Tegen het Sasse 't Polder- ton bleef het eveneens aan de minnende hand met 5-1. Deto, tot eveneens nog ongeslagen was, moest tegen De Smickel 2 'en puntje inleveren. Het wam niet verder dan een 2-2- Puntendeling. Het team van Klaus/Bies- woeck begon tegen Wagen wiel ook met het maximum ton punten uit de voorgaande "bels. Met een puntendeling Werd het treffen tussen de "blstenaars en de Axelse "luipe afgesloten: 2-2. ABN, "at seeds beter op dreef lij kt te tomen, klopte in Sas van Gent tv met 7-2 en blijft daardoor f|0og geklasseerd. Goossens nekte de grootste zege. Het "Pte Corn Boys met 8-2. Stand: Deto 4-7, Klaus/ „l"sto~oeck 4-7, Goalgetters 3- a"N 3-5, Goossens 4-5, Wa- senwiei 4_4 De Smickel 2 3.3, 4-2, Kravo 3-1, 't Polder- "n 4-0, Corn Boys 4-0. Tweede klas: Animo 4-Volhar- ding 4-6, Tjoba 4-TOGO 4-9. Derde klas: KVK-Swift 3 2-11, All Ready 2-Atlas 2 7-9, Zuidwesters 2-Luc- tor 2 7-3, Olympia 2-TOP 2 3-14. Vierde klas: Stormvogels 3-Vol- harding 2 5-2, Blauw Wit 2-Luctor 3 11-6, Zuidwesters 3-Tjoba 5 8-6. Vijfde klas: Zaamslag 2-TOGO 3 2-8. Vijfde klas B: Swift 4-ONDO 4 11-2, All Ready 3-TOP 3 5-5. Junio ren 1: Luctor-Animo 2 4-4, ONDO- Zuidwesters 3-6. Junioren 2: TO- GO-Volharding 10-1, Zuidwesters- Stormvogels 6-3, Blauw Wit-Swift 2 8-1. Junioren 3: Swift 3-Zuidwes- ters 3 1-6, Swift 3-Animo 3 6-4, Zuidwersters 3-BKC 1-4. Stand eerste klas: Swift 2 4-8, ONDO 2 4-6, TOGO 4-6, Luctor 4-5, Blauw Wit 4-5, Olympia 4-1, Tjoba 3 4-1, Animo 3 4-0. Tweede klas: Zaamslag 4-8, Volharding 4-6, TO GO 2 4-5, Stormvogels 2 4-5, Seolto 2 4-3, Animo 4 4-3, BKC 4-2, Tjoba 4 4-0. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - In de eerste klas van het Oostburgse re creatieve zaalvoetbal zet kam pioen Veteranen de opmars voort. Het hok van tegenstan der FC'83 werd omgebouwd tot schiettent en na afloop, toen de balans werd opge maakt, stond het 15-4 voor Ve teranen. Albert Heijn, dat tegen Jan- sen/Telepost geen fout maak te, sprong op doelsaldo over OBV en is de nieuwe leider. In de tweede klas klimt Mijnders, na een zwakke seizoenstart, steeds verder naar boven. Nu werd nummer laatst PZEM ingepakt door de Bressiaan- ders. Uitslagen eerste klas: FC'83-Vete- ranen 4-15, Aers-Gemeente Oostburg 3-4, Jansen/Telepost-Albert Heijn 1-4, De Corner-Chez René/Ster 9-4. Twee de klas: Kombuis-Riemens 4-4, GL Shop-OBS Breskens 4-4, Mijnders- PZEM8-1. Stand eerste klas: Albert Heijn 3-6, OBV 3-6, Veteranen 3-4, De Cocq 3-4, De Corner 3-4, Chez René/Ster 3-3, FC'83 3-3, Aers 3-2, Gemeente Oost burg 3-2, Oud Sluis 3-2, Leliaert/Leek- ens 3-0, Jansen/Telepost 3-0. Tweede klas: Kombuis 3-5, Riemens 3-5, De Block 2-4, Rabo 2 2-3, OBS Breskens 3- 3, Mijnders 4-3, GL Shop 4-3, Admini stratief Personeel 2-2, Rabo 1 2-2, Van Looy/Groosman 2-2, Rode Leeuw 2-1 Musson 2-1, PZEM 3-0. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Vooruit liep af gelopen week in de eerste klas van het Oostburgse KNVB- zaalvoetbal tegen zijn eerste nederlaag van dit seizoen op. Een 'presentje' dat het kreeg toegediend van Paepe. Van deze toestand maakten Van de Bosse en Het Wapen van Sluis gebruik om tot één punt van Vooruit te komen. Van de Bosse won met grote cijfers van Cok, terwijl Het Wapen van Sluis de volle buit overhield aan het treffen met Zagers. De Zuidzandse forma tie De Zwaan won van Du Commerde en klom naar de vierde plaats op de ranglijst. Voor de beker zegevierde Ce- beco/Zuidwest over De Ploeg met 7-3. Uitslagen eerste klas: Du Com- merce-De Zwaan 0-3, Paepe-Voor- uit 6-5, Casino-Bron 2-2, Zagers- Wapen van Sluis 2-3, Cok-Van de Bosse 1-7. Tweede klas: Sikkels- Oude Raedthuys 1-2, Victory-Bui- tenlust 6-3, Bonte-Markt 15 10-1. Stand eerste klas: Vooruit 4-6, Van de Bosse 3-5, Wapen van Sluis 3-5, De Zwaan 4-5, Bron 4-4, Paepe 3-3, Casino 3-2, Zagers 3-2, Du Commerce 3-1, Cok 4-1. Tweede klas: Bonte 3-6, Jopie 3-5, De Ploeg 2-4, Cebeco/Zuidwest 2-4, Victory 3-3, Oude Raedthuys 3-3, Sikkels 2- 1, Eikenlo 2-0, Buitenlust 3-0, Markt 15 3-0. Van onze sportmedewerker HULST - Aan een remise had Bram de Kraker van De Molen hoek uit Hoek voldoende om kampioen derde klas driebanden van het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Ne derlandse Biljart Bond te worden. Remise heeft er tot de laatste beurt ingezeten. Pas toen Bram de Kraker in de nabeurt de ge lijkmakende carambole liet liggen, was zijn clubgenoot Wim van de Velde zeker van de titel. Van het begin tot het einde gaven beide finalisten elkaar geen duimbreed toe in restau rant De Smickel te Hulst, waar de gelijknamige biljart vereniging voor de organisatie zorgde. Slechts sporadisch be droeg het verschil tussen beide kemphanen drie caramboles en naarmate het einde nader de werd die strijd nog enerve- render. Na 46 beurten maakte Wim van de Velde de 20 ca ramboles vol. Toen had Bram de Kraker de zaak nog in eigen hand. De laatste caram bole, die moest hij maken. Dan kon hij een feestje bouwen. De zo belangrijke beslissende ca rambole kwam echter niet tot stand en daardoor mocht Wim van de Velde als kampioen ge huldigd worden. Er zit echter geen geweste lijk vervolg aan Vast voor Wim van de Velde, omdat zijn algemeen gemiddelde te hoog was. Bram de Kaker kwam daar nu voor in aanmerking, maar die zag af van deelname en zodoende vertegenwoordigt Theo Schauwaert van De Smickel het district Zeeuwsch-Vlaanderen. Dat gebeurt 18, 19 en 20 oktober in het district Roosendaal. De AXEL - Tijdens de rustig ver lopen jaarvergadering van de scheidsrechtersvereniging Zeeu&sch-Vlaanderen zijn Rinus Lindhout en Kees Klaassen gehuldigd voor hun 25-jarig 'dienstverband' als arbiter. Beiden kregen door CO VS Zuid 1-vertegenwoordi- ger Ludo Baert een gouden COVS-speld op de revers ge prikt. Voor Lindhout was er daar naast nog een extra speld van de vereniging. Dit omdat hij 25 jaar achtereen aangesloten lid van de regionale arbitersclub is geweest. Deze uitreiking werd verricht door Levien de Groote. Deze voorzitter kon tijdens de bijeenkomst in Axel twee nieuwe bestuursleden begroeten. Joop van Egmond keert terug in de functie van penningmeester. Hij neemt zijn oude plaats terug over van Marc Baecke, die de har ten van de kascontrolecom missie bepaald niet gestolen had met zijn boekhouding. Hij volgt Herman Pijpelink op. Eveneens tijdens deze ont moeting moest de arbitersclub overgaan tot het royeren van een lid, wegens een te grote contributie-achterstand. Om het scheidsrechterstekort iet wat op te vangen, wordt in de weekeinden van 19 en 20 en 25 en 26 oktober een wervingsac tie gehouden. Een actie waar bij de regionale standaard teams met een bezoek worden vereerd onder het uitdelen van aanmeldingsbrieven. Verder stelde de scheidsrechtersvere niging Zeeuwsch-Vlaanderen zich achter het standpunt dat de KNVB inneemt betreffende de rode en gele kaarten. De re gionale arbiters willen deze in de amateurregionen eveneens invoeren. AXEL - In de eerste klas van het Axelse zaalvoetbal worden de kaarten langzamerhand geschud. Voorlopig met de for matie Primus/PJuym als troef, gevolgd door Ratjetoe, Moy Fa en Corretje. In het kielzog van deze leiders volgt Groovy, dat afgelopen week in een prima partij Moy Fa 1 klopte. Een 2-1-zege die gestalte kreeg door doelpunten van Kees de Koeyer en Wim Nol- let. Eveneens van goed gehalte was het treffen Ratjetoe-Cor- retje, dat door eerstgenoemde ploeg met 4-2 werd gewonnen. Uitslagen eerste klas: Prifnus/ Pluym-Reizende Man 4-1, Wapen van Axel/Kesbeke-De Pooter 4-2. weede klas: Elocoat-Haak 6-4, De Meyer-De Maayer 1-5, Wilton- HCG 0-6, Broomchemie-Van Alten 1-6, Bliek en Vos-Cito 0-1, Moy Fa 2-Disco Love 3-4, La Bourse-Eeu- wige Lente 3-3. Stand eerste klas: Primus/ Pluym 5-9, Ratjetoe 5-7, Moy Fa 1 5-6, Corretje 5-6, Reizende Man 5-5, Groovy 5-5, Wapen Axel/Kesbeke 3-4, Kota Radja 4-4, Groosman/ Smulders 4-4, Dieleman 3-3, Den Hamer 3-3, Le Feber 3-2, De Pooter 4-3, Dax 4-2, Kerckhaert 4-0. Tweede klas: Cito 4-8, Disco Love 4-8, HCG 4-8, Van Alten 4-5, Elo- coat 4-4, De Maayer 4-4, La Bourse 3-3, Bliek en Vos 3-3, Markt Boys/ Schoot 3-3, Moy Fa 2 3-2, Eeuwige Lente 4-2, Wilton 4-2, De Meyer 4- 2, Haak 4-1, Broomchemie 5-1. Uitslagen tweede klas B: Meer- vogels-Atlas 10-12, Zuidwesters- IJsselvogels 8-10. Derde klas A: Stormvogels-Tempo 7-7. Derde klas B: Sportief-Seolto 6-7. Derde klas C: HSV-ONDO 9-12. Derde klas D: AU Ready-Succes 8-6. Re serve overgangsklas B: Deto 2- Tjoba 2 10-6. Reserve derde klas A: Animo 2-DES 2 5-2. A-junioren: Swift-Snel 4-6. B-junioren: Ani- mo-Tempo 6-3. Stand eerste klas: Snel 4-7, Oranje Wit 4-6, Swift 4-6, Vrien denschaar 4-4, Albatros 4-3, Excel sior 4-3, Tjoba 4-2, Animo 4-1. Der de klas A: Dijkvogels 4-7, NIO 4-6, Tempo 4-6, ONDO 4-4, Olympia 4- 3, RWR 4-3, Stormvogels 4-2, Vi tesse 4-4. Derde klas B: Bolnes 4-7, Fluks 3-5, Avanti 4-5, Ventura Sport 4-5, Seolto 3-3, Sportief 4-3, Maassluis 4-2, DVS 4-0. Reserve derde klas A: Animo 2 4-6, KOAG 2 4-5, Merwede 2 4-5, Meervogels 2 4- 5, HKC 3 4-4, KVS 4 4-3, Sagitta 4- 2, DES 2 4-2. HULST - Het topduel in de hoogste afdeling dames in de bedrijfsvolleybalcompetitie te Hulst tussefi Neckermann en Morres 1, is door de formatie uit St.-Jansteen met 3-0 ge wonnen. Anders dan de set standen doen vermoeden (15-7, 15-7 en 15-13) was het een boeiend gebeuren. Dat de equipe van Neckermann uit eindelijk toch de volle winst bij mocht schrijven, lag aan het gegeven dat het koppel Tilly van der Veeken (aanval- ster die van geen opgeven weet) en Mieke Kegels (een al tijd stuwende kracht) in dat team speelde. Het is dan ook niet verwon derlijk dat Neckermann, mede door die inbreng, de opwaartse lijn te pakken heeft. Minder goed verging het in deze klas het team van Van Damme. „Wij speelden als bejaarden", liet een Van Damme-speelster weten. Kansloos werd het door Ly beert/Verstraeten wegge speeld met 15-7,15-4,15-12. Bij de heren stond in de eer ste klas het duel Jong Morres- Zoekert (voorheen Old Tuf- fy's) hoog genoteerd. Een duel dat eveneens goede rally's kende en gewonnen werd door de jeugd. 'Onder leiding van aanvoerder Anton Pollet ver sloeg Jong Morres het Zoe- kert-team met 2-1 (15-4, 7-15, 16-14) via een reeks van harde en daarbij goed geplaatste op slagen. Een ingrediënt dat door de verdediging van Zoe- kert onvoldoende opgevangen werd om over te kunnen scha kelen op een aanval. Dat hier bij het gemis van de spelver delers Naessens en Colsen dui delijk aan het licht kwam, spreekt voor zich. Uitslagen dames eerste klas: Jong Morres 1-VV Heyndrickx 3-0 (15-10, 15-6, 15-3), CVC 2-Proprijs- stop 2-1 (15-6,15-11,11-15). Tweede klas: Rijk-ABN 1-2 (15-3, 1-15, 1- 15), Voorwaarts-Hako 0-3 (14-16, 10-15, 13-15). Derde klas: Morres 3- Compiet 3-0 (15-4, 15-10, 15-6). He ren eerste klas: Wemolin-VV Heyndrickx 3-0 (15-8, 15-11, 15-3). Tweede klas: Ambulo-Smash 2000 0-3 (11-15, 9-15, 14-16), CVC Fas- saert-Athanatos 1-2 (12-15, 15-9, 14-16), Brandax-Morres 2-1 (15-13, 11-15, 15-0). Derde klas: Luctor- Rijk 0-3 (4-15, 12-15 7-15), W Heyndrickx 2-Ortho MOK 1-2 (13- 15, 7-15,15-7). kortste partij van dit kam pioenschap, dat onder leiding van Henk Cremers werd afge werkt, was voor Hans Toet van Den Ouden Arend. Slechts 32 beurten had hij nodig om de 20 caramboles te verzamelen. De eindstand was (respec tievelijk aantal matchpunten, algemeen gemiddelde en hoogste serie): 1. Wim van de Velde 11-0.469-6; 2. Bram de Kraker '10-0.437-5; 3. Theo Schauwaert 9-0.436-4; 4. Rob Claerhoudt 8-0.400-3; 5. Ronny Bleijenberg 8-0.374-3; 6. Hans Toet 4-0.350-4; 7. Theo Neve 4- 0.296-3; 8. Nico Kalden 2-0.359- 4. Van onze sportmedewerker SLUISKIL - Het contrast was groot. Drie jaar geleden zag Cor Verplanke de wielersport niet meer zo zitten na een val in de Ronde van Zuid-Afrika en waren er zijn ploegmaats, onder wie Meerten Dallinga, voor nodig om hem te stimule ren door te gaan. Afgelopen vrijdagavond werd hij in café Dallinga te Sluiskil gehuldigd als wereldkampioen van de Belgische WAOD-federatie. In die tussenliggende periode maakte Cor Verplanke een ijzersterke come-back die vooral dit seizoen geïllu streerd werd door tal van gro te prestaties. Dat de wereldtitel daar dui delijk uitsprong, zal bekend zijn, maar naast zijn sterke optreden is Cor Verplanke ook een populaire jongen in het trimmers-metier. Dat mocht afgelezen worden aan de grote belangstelling die op deze hul diging afgekomen was. Veel renners, waaronder de tweede van de WK en zijn grote con current Serge van Daele, maar ook afgevaardigden van wie lerploegen en supporters. Namens de WAOD ver richtte secretaris van die or ganisatie Fons Verbraeken de huldiging. Traditioneel veel lovende woorden ook namens Bram van de Velde van de Zeeuws-Vlaamse Trimfedera- tie, die Cor Verplanke een en velop met inhoud aanbood. Van de WAOD kreeg de we reldkampioen een wandtegel aangeboden en uit handen van Matty Harms, secretaresse van de ploeg Dallinga/Euros- teiger, waarvan Verplanke deel uitmaakt, een tinnen wandbord. Van on2e sportmedewerker TERNEUZEN - Gemeente 1 behaalde afgelopen week een monsterscore in de eerste klas van het Terneuzense zaalvoet bal. Gewillig slachtoffer was het team van NSM, dat slechts drie veldspelers en een doel man op de been kon brengen. Door die 11-3-zege is Gemeen te I op basis van een beter doelsaldo koploper geworden in de eerste klas. Op gelijke voet echter met FSV, dat een moeizame over winning boekte op Voltreffers. In de derde klas blijft Dow 3 het opmerkelijk goed doen. Vorige week mocht dan een halve misstap begaan zijn door gelijk te spelen, nu wer den opnieuw twee punten ge pakt via een 3-1-zege op TAS. Goalgetters 2 is de enige ploeg die nog geen puntenverlies moest incasseren. Nu werd met 4-1 van RIO/DTS 2 ge wonnen. Ondanks dat- bezet Goalgetters 2 de tweede plaats, omdat het één wed strijd minder gespeeld heeft dan koploper Dow 3. Instuif leed zijn eerste competitiene derlaag tegen Excelsior. Uitslagen Eerste klas: Terneu- zen 1-RIO/DTS 1 3-3, Dow 1 -Spor ting van de Hemel 0-2, SV Ovet- Belastingen 1 3-2, Gemeente 1- NSM 11-3, Witte/Boussen-OAZ 1- 1, FSV-Voltreffers 3-2. Derde klas: Goalgetters 2-RIO/DTS 2 4-1, Dow 3-TAS 3-1, Belastingen 1-B en M/ Den Engel/Scheele 3-1, lnstuif-Ex- celsior 1-2, Atoom Boys-Dow 2 2-1. Stand Eerste klas: Gemeente 1 3-5, FSV 3-5, OAZ 3-4, Witte/Bous- sen 3-4, RIO/DTS 1 3-4, Belastin gen 1 3-3, Dow 1 2-2, SV Ovet 3-2, Sporting van de Hemel 3-2, Ter- neuzen 1 2-1, Voltreffers 2-0, NSM 2-0. Derde kias: Dow 3 5-9, Goal getters 2 4-8, Instuif 5-8, Belastin- gen 2 4-6, Excelsior 5-6, Atoom Boys 4-4, B en M/Image Club 3-3, Dow 2 4-3, Philips 2 3-2, B en M/ Den Engel/Scheele 4-2, Jamasj 4-2, PMZW 5-1, TAS 4-0.

de Stem | 1985 | | pagina 13