Wil Wilhelm hervindt zich Tulasne verrast Mats Wil and er Tjoba tegen Damesvolleybalteam faalt HERENTEAM START MET WINST BRONS BIJ WK IN OPEN CATEGORIE Vijfde zege Moser in Trofeo Baracchi PAS GEI MAANDAG 30 SEPTEMBER 1985 T12 PAGINA SPORT EC handbal Uitslagen EK volleybal Muller en Van Heek kampioen WIE STEVIG IN Z N EIGENTIJDSE SCHOENEN WIL STAAN, KIEST DE EVE+ADAM VRIJETIJD/ SPORTSCHOEN. De vrijetijd/ sportschoen cEVE^DAM SPORT MAANDAG 30 SEF I Eerste plaats Walther Murr Goalgetters op maximum SITTARD (ANP) - Bekerhou der Sittardia heeft gisteren een redelijke uitgangspositie veroverd om de tweede ronde van het toernooi om de Euro pacup 2 te bereiken. In Sittard won de Limburgse ploeg met vier doelpunten verschil (27- 23) van Stella Sport Saint Maur uit Frankrijk. In Engeland versloeg de he- renploeg van Vlug en Lenig uit Geleen in het toernooi om de IHF-beker het zwakke Sal- ford met de forse cijfers 37-5. Landskampioen Ookmeer heeft zondag in de eerste ron de van de strijd om de Europa cup dames met onverwacht grote cijfers (19-11) klop ge kregen van USM Gagny, de ti telhouder van Frankrijk. HEREN: poule l: Sovjet-Unie - Zweden 3-0 (15-6,15-7,15-1); poule 2: Polen - Roe menië 3-0 (15-12,15-11,15-6). DAMES: poule 1: Tsjechoslowakije - Bulgarije 3-1 (15-13, 15-12, 8-15, 15-7); poule 2: Sovjet-Unie - Polen 3-1 (15-1,15- 6,6-15,15-9); poule 3: Roemenië - Neder land 3-0 (15-12,15-10,15-11). dAMES: poule 1: DDR - Griekenland 3-0 (15-4 15-3 15-3); poule 2: West-Duitsland - Frankrijk 3-1 (15-14 15-813-1515-11). HEREN: poule 1: Italië - Griekenland 3-0 (15-7 15-9 15-12), poule 2: Tsjechoslowa kije - Spanje 3-0 (15-9 15-7 15-7), poule 3: Frankrijk - Bulgarije 3-0 (15-11 15-8 15- 1). DAMES: groep 3: Italië - Hongarije 3-2 (6-15 15-12 13-15 16-14 16-14). MEIJEL (ANP) - August Mul ler en Henk van Heek zijn de grote mannen geworden van het seizoen 1985 in de nationale zijspancross. Het tweetal, dat vorig jaar in de eigen woon plaats Holten levensgevaarlijk gewond raakte bij een wed strijd-ongeval, kwam dit jaar terug aan de top. In de wereld titelstrijd klasseerde Muller, een molenaar uit Holten, zich als tweede achter de Zwitser Bachtold. In de strijd om het Nederlands kampioenschap verschenen Muller en Van Heek pas in de laatste manche van de slotwedstrijd in Meijel alleen op kop van het klasse ment. In die slotreeks moest Mul ler, winnaar van de eerste twee manches, de teleurgestel de ranglijstaanvoerder van de eerste zes wedstrijden, Van Goch, voorlaten, maar hij ver sloeg wel Bennie Janssen, als koploper begonnen aan het zware karwei op circuit De Vossenberg. Janssen en Mul ler startten met een gelijk aantal punten de laatste van de 24 manches om het Neder lands kampioenschap. Janssen nam snel de kop en liep ver uit op achtervolger Muller. Vervolgens kreeg de zijspancombinatie uit Schayk weer te kampen met een slecht lopende motor, het euvel waardoor in de tweede man che slechts de tiende plaats werd gehaald. Janssen zakte in die beslissende manche terug naar de zesde plaats, waar door August Muller en Henk van Heek, dit seizoen voor het eerst met de 500cc tweetakt- Honda in het superlichte VMC-span rijdend, als de Ne derlandse kampioenen over de streep kwamen. Muller her overde die titel op Rijn van Gastel, die vorig jaar de natio nale hegemonie van de cou reur uit Overijssel had over genomen. Uitslagen NK zijspancross: eerste man che: 1. Muller/Van Heek (Holten) VMC Honda, 2. Van Goch/Hurkmans (Schijn- del) Wasp Weslake, 3. Janssen/Geurts van Kessel (Schayk) EML Maico, 4. Ba kens/ Maessen (Someren) EML Jumbo, 5. Van der Laan/Overes (Ter Aar) EML Jumbo, 6. Timmermans/Verhagen (Schijndel) EML Yamaha; tweede man che: 1. Muller, 2. Van der Laan, 3. T. Bens/De Wild (Reek) EML Maico, 4. Timmermans, 5. Bakens, 6. Verweijme ren/Van Gils (Geertruidenberg) VMC Honda; derde manche: 1. Van Goch, 2. Muller, 3. Van Gastel/Van der Bijl (Eindhoven) VMC KTM, 4. van der Laan, 5. Timmermans, 6. Janssen. Daguitslag: 1. Muller 87 punten, 2. Van der Laan 71,3. Timmer 63. Eindstand NK: 1. Muller 503 punten, 2. Van Goch 496,3. Janssen 495,4. Bakens 453, 5. Van Gastel 422, 6. Van der Laan 375. LEEUWARDEN (ANP) - Het Nederlands damesvol leybalteam heeft op de ope ningsdag van de Europese titelstrijd niet aan de hoge verwachtingen kunnen be antwoorden. De mentale druk voor eigen publiek te moeten presteren had giste ren in Leeuwarden een der mate verlammende uitwer king op de ploeg, dat het ij verige Roemenië moeiteloos de winst met 3-0 (15-12, 15- 10,15-11) binnenhaalde. Coach Murphy voerde de psychologische blokkade als voornaamste oorzaak aan voor het nadrukkelijk falen van zijn team. „Alleen In- grid Piersma en Petra van de Linde waren in de wed strijd. De overige vier ston den wel in het veld, maar deden niet mee", oordeelde hij nuchter na afloop. „Zij' waren niet in staat zich in de loop van het duel te be vrijden van de spanning en faalden hopeloos. Met zo'n manke ploeg kun je geen wereldkampioen worden, maar ook geen kampioen van de derde divisie. Ons spel deugde van geen kan ten. Veel te veel recht streekse fouten op de Roe meense opslag, een absurd laag gemiddelde aan goede passing. Slechts twee van de tien passes aan het net wa ren op maat. Normaal ligt dat op vijftig procent. Illu stratief voor het hele gebeu ren". Murphy schudde somber het hoofd. „Ik heb het ver haal al eens eerder verteld. De stabiliteit in prestaties, in niveau, ontbreekt. Woensdag in Hengelo tegen de Sovjet-Unie extreem goed, nu in Leeuwarden te gen Roemenië extreem slecht. Alleen hadden wij er hier, in Leeuwarden, moe ten staan. Maar we waren alleen lijfelijk aanwezig". Het duel tegen de Roeme nen, zesde op de vorige titel strijd in de DDR, was met enig optimisme tegemoet gezien. Een videofilm gaf een traag aanvallende ploeg te zien met een verraderlij ke opslag en een goed blok. Een horde, die voor een goed spelende Nederlandse ploeg niet onoverkomelijk hoefde te zijn. Vooral niet toen bleek, dat het aanvalskanon Irina Veluci door een enkel breuk, twee weken geleden opgelopen in een oefenwed strijd tegen Turkije, niet van de partij was. De Roemeensen, die zich in eigen land in de bergen voorbereidden en slechts sporadisch in buitenlandse toernooien aan het werk waren, toonden alleen in de openingsfase enige ver schijnselen van nervositeit. Coach Huma: „Mijn speel sters konden zich die luxe niet permitteren. Dit was een sleutelduel. De winnaar is vrijwel zeker van een plaats in de finaleronde". Met die zienswijze ging Murphy zonder meer ak koord. De ontreddering en rade loosheid hielden Oranje steeds in een muurvaste greep. Carolien Keulen werd op het laatst zelfs defi nitief naar de kant gehaald wegens een wanprestatie. Murphy: „Van een aanvoer der met 212 interlands op haar naam mag je verwach ten, dat ze de ploeg in de rails brengt. Carolien deed exact het tegenovergestelde. Ik had haar beter in een eerder stadium kunnen wis selen". In 66 minuten kwam er aan de aspiraties van het Nederlands damesteam op een hoge eindklassering een abrupt einde. Tranen vloei den, de verbittering was groot, de ontgoocheling enorm. De kans op plaatsing voor de finalepoule was ge reduceerd tot vrijwel nul. Al hield Murphy na afloop de moed er nog wel in. „Roe menië, Italië en Nederland kunnen gelijk eindigen met een overwinning. Dan gaat het aantal gewonnen sets tellen. Ook in dat opzicht zijn we lelijk gestart, maar met een zege van 3-0 op Ita lië kunnen we dat maandag recht trekken. Dan zijn we afhankelijk van het resul taat tussen Roemenië en Italië". Murphy hield de realiteit in het oog en Hon garije buiten schot. In deze troosteloze vorm is Honga rije voor Nederland abso luut te sterk en oogt het op geklopte perspectief somber. Avital Selinger grote man DEN BOSCH (ANP) - De overwinning was voor de beste ploeg, maar de meeste eer ging zondag toch wel naar Avital Selinger en Ron Boudrie. De vroegere Israëliër was de grote man in de wed strijd, die met 3-1 van Joegoslavië werd gewonnen. Pas laat in de ploeg geko men, miste hij een groot deel van de voorbereiding. De na turalisatie liet langer dan voorzien op zich wachten. Drie maanden voor het begin van de Europese titelstrijd mocht Selinger zich Nederlander noemen. In de groep werd zijn entree door de andere spelers met gemengde gevoelens ont vangen. Zijn clubgenoten Boudrie, Buys en Brouwers waren ongetwijfeld tevreden. Raterink zal toch wel zijn twijfels hebben gehad. Hij was al maanden b^zig vaste aan- vals-patronen in te studeren. Opeens kwam zijn plaats als centrale man in het team in gevaar. In de eerste wedstrijd van het toernooi van het Ne derlandse team bleek waarom. De spelers van Martinus voe len elkaar goed aan. Vooral Boudrie en Brouwers trokken zich aan het spel van de spel verdeler op. De prestatie van Oranje werd beter nadat Se linger Raterink kwam ver vangen en Boudrie de plaats innam van Clardey. In de eer ste set hielpen de twee spelers van Martinus de ploeg naar een voorsprong van 14-10. De winst leek binnen, totdat Trompetter ingreep. De Ne derlandse coach bracht Rate rink en Clardey weer terug. Het kostte de ploeg bijna de setzege. Pas bij 14-14 kwam het ritme weer wat terug. Twee goede smashes van Clardey van achter de drie meterlij n beslisten het duel. Na een eenvoudige winst in de tweede, volgde een spannende derde set. En andermaal was Trompetter niet erg gelukkig met zijn wissels. De vervan ging van Raterink en Clardey pakte volledig verkeerd uit. De Joegoslaven, gezien als zwakste tegenstander, bleken wel goed te kunnen spelen. Zij trokken die betere oppositie door naar de vierde set. Wei nigen gaven bij 4-10 de Neder landse ploeg nog kans op winst in deze set. Met veel ver anderingen slaagde Trompet ter er echter in de juiste lijn weer in het spel te krijgen. Vooral Boudrie, Brouwer en Selinger hielpen de ploeg aan de winst van 3-1. Trompetter was na afloop blij dat het vele werk in de maandenlange voorbereiding met een overwinning was be loond. „Je kunt nu toch zien dat de resultaten in de oefen campagne geen uitschieters zijn geweest. We hebben dui delijk de aansluiting met Joe goslavië, Roemenië en Tsje choslowakije gevonden". De coach was niet helemaal gelukkig met zijn eigen wis sels. „Natuurlijk zit ik soms ook met twijfels. Als ik Rate rink vervang, gaat Clardey mee, ook al speelt hij niet slecht. Dat is vervelend voor hem, maar hoort bij ons sys teem". Pim Raterink was na afloop minder teleurgesteld als mocht worden verwacht. „Het liep niet echt. Niet met mij, maar ook niet in het team. Na tuurlijk moet Geert dan wat proberen. En omdat hij de be schikking heeft over twee ge lijkwaardige spelverdelers, kan hij snel ingrijpen. Leuk is inderdaad anders. Misschien zijn er ook wat vraagtekens te zetten bij de momenten waar op hij het deed. In de eerste set bij 14-10 en in de derde bij 4-8, dat waren nu niet bepaald ideale momenten. We zijn in ieder geval blij dat de kop er af is. Wij waren toch allemaal behoorlijk gespannen, on danks alle waarschuwingen. Maar als je dan een zaal met zoveel mensen binnenkomt, krijg je toch weer last van nervositeit". Minder last van zenuwen had Avital Selinger. De klein ste man van het veld ontpopte zich als de beste. Hij bracht meer variatie en vaart in het Marco Brouwers (13) scoort voor Nederland, nadat Pim Raterink (rechts) hem de bal heeft toegespeeld. fotoanp spel. „Het gaat echter niet om mijn prestatie. Dat het team het goed doet, is belangrijk. We hebben misschien niet perfect gespeeld, maar wel ge wonnen. Dat telt in dit toer nooi, niets anders". Enig revanche-gevoel op Raterink kent de vroegere Is raëliër niet. „Persoonlijke ge voelens zijn niet belangrijk. Ook niet in dit geval. De coach zet de spelers in het veld, waar hij het meest van verwacht. Speel ik, dan is het goed. Kom ik niet in actie dan ben ik heus niet teleurgesteld. De prestatie van de ploeg staat bij het Europees kampioenschap voorop". mmmmiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiimiiiiiim TINEKE HIDDING heeft in een van de laatste wedstrijden van het atletiekseizoen voor de beste Nederlandse prestatie op de 400 meter horden gezorgd. De atlete van Hera debuteerde op deze afstand tijdens wed strijden in Heerhugowaard met 58,5 seconden. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllll (ADVERTENTIE) (model Leo van Veen) Adviesverkoopprijs vanaf f 64,90 Eve Adam Shoes/Waalwijk SEOEL (ANP) - Wil Wilhelm heeft zich op de laatste dag van de wereldkampioenschap pen judo in Seoel uit zijn de pressie getild. Na zijn korte optreden op de openingsdag bereikte hij zondagavond met een derde plaats de huldiging, waarmee hij na een onderbre king van jaren weer terug is op het niveau, dat binnen zijn mogelijkheden ligt. De 27-jarige Brabander die zondag de hal binnenstapte, was een totaal ander mens dan de man die er op de openings dag ontluisterd werd. Het was ook een andere judoka en zijn overwinningen op de Italiaan Mario Daminelli en de Oost duitser Henry Stöhr staan daarvoor als bewijs. In de strijd om het brons tegen Christian Vachon (Fra) toonde hij aan dat stimulerende uit slagen op hem een directe en ongekende uitwerking heb ben. De zekerheid van de heupworp die Waza-ari, een half punt, opleverde, was van de nieuwe Wilhelm, die zich in Seoel hervonden heeft. De houdgreep, waarmee hij zijn overwinning met een vol punt gestalte gaf, bewees ten over vloede dat hij afstand heeft genomen van het nabije verle den, dat met tegenvallers was gevuld. Wilhelm had er zelf een ver klaring voor bij de hand. „Toen ik aan het toernooi be gon, had ik twee kansen, maar dit was de laatste mogelijk heid. Ik weet dat een topspor ter iedere gelegenheid moet aangrijpen, maar donderdag was ik er mentaal gewoon niet toe in staat. Ik was nog te veel met mij zelf bezig. Ik had kei hard getraind in Japan, was met wat kleine blessures naar hier gekomen en was nog niet ingesteld op mijn nieuwe ge wicht, Door de training van de laatste maanden was ik terug gevallen van 137 kilo naar 122. Dat is een verschil van meer dan tien procent en dat gaat niet onopgemerkt voorbij aan je weerstand. Je moet boven dien wennen aan het gegeven dat je minder massa hebt. Ik voel mij er echter best bij. Toen ik zo zwaar was, had ik last van mijn longen; het wordt inspanningsastma ge noemd. Dat is nu voorbij. Ik ben na donderdag een beetje tot rust gekomen. Ik was ge woon geestelijk veel sterker. Met de 'buitenstaander' Ben Spijkers was Wil Wilhelm weer de trekker van de wat stroef lopende kar van het Ne derlandse judo. De anderen, die in het weekeinde aan de slag moesten in de lichtere klassen, waren, met uitzonde ring van Robert van de Vlist, figuurlijk te licht voor het evenement. Jean-Pierre van Deursen kon zich na een partij verkleden. Van Heest haalde na een snelle nederlaag nog een winstpartijtje in de her kansing. Van de Vlist begon indrukwekkend met winst op Tamas Namgalaoeri, in mei te Hamar nog Europees kam pioen, en ondervond daarna de nadelen van de jurysport, die judo soms is. De Oostduitsers vonden dat Wil Wilhelm daarvan het voordeel had in zijn partij te gen Henry Stöhr. De beslissing namelijk die Wilhelm zijn yuko opleverde werd genomen door de Nieuw-Zeelander Leo Ratten, die zes jaar geleden nog de Rotterdammer Leo Ratten was. Een insuniatie die buiten proporties was. Wil helm verdiende namelijk het voordeel uit het begin van de partij en de manier waarop hij verder streed voor zijn kansen op een plaats in de 'troostfina le' rechtvaardigde ook volledig zijn overwinning. Wilhelm was, in weerwil van wat bles surehandicaps lichamelijk en geestelijk volledig in staat op niveau te strijden. Daminelli had het al onder vonden. De Italiaan die in de eerste ronde, waar Wilhelm vrij af had, zelfvertrouwen had kunnen opbouwen met een overwinning in achttien seconden op de Spanjaard Po- lando, trof een tegenstander met ten minste evenveel over tuiging uit zichzelf. Binnen twintig seconden verwierf Wilhelm zich zijn voordeel (yuko) en bleef daarna koel, verstandig en aanvallend ge noeg om die voorsprong niet meer prijs te geven. Verlies te gen Yoshimi Masaki uit Ja pan, de dikste en minst-atleti sche van alle deelnemers, maar wel de nieuwe wereld kampioen in de open categorie, was geen verrassing. BARCELONA (AFP) - De Fransman Thierry Tulasne hee zondag de beste prestatie in zijn vijfjarige loopbaan als tenn sprofessional geleverd. De nummer 48 van de wereldranglij versloeg in de finale van het Grand Prix-toernooi van Barceli na de als eerste geplaatste nummer drie van de wereld, Ma Wilander. De Zweed had de drie voorgaande edities van h toernooi gewonnen. In de eerste set leek Wilan der rechtstreeks op zijn vierde zege af te stevenen. Hij won zoals hij wilde met 6-0. Tulas ne raakte er niet door uit zijn evenwicht, brak in de vijfde game van de tweede set door de service van Wilander en won met 6-2. Ondanks winst in de derde set (6-3) raakte Wilander steeds nerveuzer. Van deze onzekerheid profi teerde Tulasne ten volle. Hij greep de vierde set met 6-4 en stond in de vijfde set geen ga me meer af. Het was de eerste overwinning van Tulasne op Wilander in vijf partijen. Uitslagen: halve finales: Mats Wilander (Zwe)-Martin Jaite (Arg) 7-5, 6-3, Thier ry Tulasne (Fra)-Henri Leconte (Fra) 6- 3, 6-2; finale: Thierry Tulasne (Fra)- Mats Wilander (Zwe) 0-6, 6-2, 3-6, 6-4, 6- 0. Een week voor de halve finale in de strijd om de Davis-beker tegen West-Duitsland is het meespelen van Ivan Lendl bij Tsjechoslowakije nog onzeker. De winnaar van de open Ame rikaanse titel op Flushing Meadow heeft al sinds het toernooi van Wimbledon last van een ontstoken zenuw in de ellepijp van zijn rechterarm. Volgens zijn Amerikaanse agent Jerry Solomons is de kwetsuur mede ontstaan door de zware ballen en het slech weer. „Ivan heeft een beet met die blessure leren leve Een paar jaar geleden had h er ook een aantal weken la van. Het gaat echter steei weer weg". Jan Kodes, coach van h Tsjechoslowaakse team, wi nog niet van het mogelijke rugtrekken van Lendl op hoogte. Mocht de nummer et van de wereldranglijst indei daag van 4 tot 6 oktober niet i actie komen in Hamburg va de duels tegen Boris Beckt Hansjörg Schwaier en Ai dreas Maurer, dan zullen Ti mas Smid en Miloslav Mee waarschijnlijk drie maal actie moeten komen. Uitslagen: heren; kwartfinales Fransisco: Johan Kriek (VSt)-Jo! McEnroe (VSt) 7-6 3-6 6-1, Bob Gre (VSt)-Eliot Teltscher (VSt) 7-6 6-4, S: fan Edberg (Zwe)-Brad Gilbert (VSt)f. .6-2, Paul Annacone (VSt)-Tim Mayo: (VSt) 6-3 6-4; halve finales: Johan Kni (VSt)-Robert Green (VSt) 6-2,6-1, Stel Edberg (Zwe)-Paul Annacone (VSt) 3-6,6-1; New Orleans, dames; Uitslagen: kwar finales: Chris Evert-Lloyd (VSt)-K: Shaeffer (VSt) 6-2 6-1, Lisa Bono (VSt)-Candy Reynolds (VSt) 4-6 6-4 6 Anne White (VSt)-Peanut Louie (VSt) 4 6-0, Pam Shriver (VSt)-Wendy Tun bull (Aus) 6-2 6-0; halve finales: Cb Evert (VSt)-Lisa Bonder (VSt) 6-3 6- Pam Shriver (VSt)-Anne White (VSt)f 3,6-2. Van ome paardesportmedewer KAMPERLAND - In prachtige recreatiegebied Schotsman' te Kamperl hield de landelijke rijven ging en ponyclub Goi Reyers een samengeste wedstrijd voor paarden en ny's uit Zeeland, Zuid-Holla en West-Brabant. De sens: van de dag was wel dat kwart van de deelnemers het bekendmaken van eindrangschikking, bemer dat men een verkeerd wegp koers had gereden. En daai waren nogal wat kanshebb op de eindzege. Men had z verkeken op het traject, anders liep dan het parko van vorig jaar. Wie zich niet verkeek in ze wedstrijd was Wilfr TRENTO (AFP) - De koppeling van Francesco Mose en Hans-Henrik örsted, de twee werelduurrecord houders, heeft effect gesorteerd. De Italiaans/Deens ploeg zegevierde in de Trofeo Baracchi, de 96 kilomc ter lange tijdrit in Italië, die als een van de laatst hoogtepunten van het wielerseizoen geldt. De voorsprong van Moser/ Örsted was kleiner dan ver wacht. Het koppel, bestaande uit Daniele Caroli, de talent volle landgenoot van Moser, en Michael Wilson, de Austra lische tijdrijder, bleef steken op een achterstand van 24 se conden. Daarna waren de ver schillen aanzienlijk groter. Er was nog een andere indi catie over de winnende tijd, die in 1984, met Moser aan de zijde van Bernard Hinault, aanzienlijk beter was. Met I.58,26, hetgeen een gemiddel de snelheid betekende van 48,939 kilometer per uur, zou den Moser en Örsted een jaar geleden, op precies hetzelfde parkoers, vierde zijn gewor den. Voor Moser betekende zijn overwinng van zaterdag, dat zijn naam voor de vijfde keer werd bijgeschreven op de ere lijst van de Trofeo Baracchi. Daarmee werd hij de enige re cordhouder. Fausto Coppi en Ercole Baldini wonnen de koppeltijdrit ooit vier keer. Moser verdiende die eer. Ook ditmaal maakte hij grote indruk. De houder van het we relduurrecord, zoals dat is ge vestigd op een hooglandbaan, was de trekker, Örsted de aanhanger. De Deense baan renner, die in het bezit is van het wereldrecord op zeeni veau, kwam na de tijdmeting bij 61 kilometer bijna niet meer op kop. Het verschil met de verrassende Caroli en Wil son bleef angstvallig klein. De rest telde toen al niet meer mee. Ook niet de furieus van start gegane Hinault, die een koppel vormde met Le- mond. Het tweetal bekocht die inspanning met een terugval in tweede deel van de koers. Uitslag: 1. Moser/Örsted (Ita/Den) 1.58.26 (gemiddelde 48,939 kilometer per uur), 2. Caroli/Wilson (Ita/Aus) 1.58.50, 3. Ber- nard/Wiss (Fra/Zwi) 2.00.26, 4. Braun/ Giovannetti (WDl/Ita) 2.01.13, 5. Gisi- ger/Demierre (Zwi) 2.02.01, 6. Calovi/ Magnago (Ita) 2.02.28,7. Freuler/Vandelli (Zwi/Ita) 2.03.26, 8. Hinault/Lemond (Fra/VSt) 2.03.35, 9. Criquielion/Matthijs (Bel) 2.04.14, 10. Corti/Torelli (Ita) 2.06.33, II. Milani/Pagnin (Ita) 2.07.14; afgestapt: Gorospe-Indurain (Spa). Kelly De Ierse beroepswielren ner Sean Kelly heeft de natio nale ronde van zijn land ge wonnen. Hij had in het eind klassement een voorsprong van 56 seconden op Adrie van der Poel, die zondag de vijfde en laatste etappe, van Tulla- more naar Dublin over 127 ki lometer, won. Van der Poel ze gevierde in de eindsprint. Rob Harmeling, de Nijverdalse amateur, werd derde. Teun van Vliet, die zaterdag een rit- zege behaalde, werd derde in het eindklassement op 2.19 mi nuten van winnaar Kelly. Uitslag eerste gedeelte vierde etappe: l. Stephen Roche (Ier) 106 kilometer in 2 uur, 33 minuten en 31 seconden, 2. Sean Kelly (Ier) op 10 seconden, 3. Dave Miller (GBr) z.t., 4. Nick Barnes (GBr) z.t, 5. Adrie van der Poel (Ned) z.t, 6. Leo van Vliet (Ned) z.t. Uitslag tweede gedeelte vierde etappe: 1. Teun van Vliet (Ned) 106 km in 2.37.07, 2. Adrie van der Poel (Ned) op 3 seconden, 3. Ludo Peeters (Bel) op 5,4. Graham Jo nes (GBr), 5. Sean Kelly (Ier) op 11. Uitslag vijfde etappe: 1. Adrie van der Poel (Ned) 2,55.15, 2. Malcolm Elliott (GBr) op 1 seconde, 3. Rob Harmeling (Ned), 4. Sean Kelly (Ier), 5. William Ta; kaert (Bel) zelfde tijd. Eindklassement: 1. Kelly 19.52.02, 2, Val der Poel op 56,3. Teun van Vliet (Ned)o 2.19,4. Kim Eriksen (Den) op 3.30,5. Pai Sherwen op 4.06. Pensee Ronan Pensee, de bf roepswielrenner uit de dit se zoen weinig succesvolle ploe van Roland Berland, heeft d Ster der Beloften gewonnen. Hij behield in het tweed gedeelte van de vijfde en laat ste etappe zijn kleine voor sprong op de achtervolgen van wie Dominique Gaigni met op succes op jacht ginj naar de etappezege. Hij be reikte de eindstreep met eer voorsprong van zes seconde; op Pensee. Dat waren er te weinig voor de eindove: winning. Wel ging Gaigne het klassement Jean-Paul var Poppel van de ploeg van van Erp voorbij. Uitslag vierde etappe: 1. Van den Haul (Bel) 5.26.04 (met bon. 5.25.59), 2. Corde (Ned) z.t. (met bon. 5.26.01), 3. Leleu (Fru 5.26.12 (met bon. 5.26.11), 4. Tegstrs (Noo) 5.26.13, 5. Plantaz (Ned) z.t., 6, Wolf (Bel) z.t., 7. Madiot (Fra) it, Gaigne (Fra) z.t., 9. Talen (Ned) z.t, Van Poppel (Ned) z.t. Uitslag eerste gedeelte vijfde etappe Kim Andersen (Den) 2.13.29 (met tijdve- goeding 2.13.29), 2. Dag-Otto LauriW zelfde tijd (2.13.31), 3. Olaf Lurvik (V* z.t. (2.13.33), 4. Dominique Gaigne (M Fons de Wolf (Bel), 6. John Bogers(N® 7. Jean-Paul van Poppel (Ned), 8. Atf Lilholt (Den), 9. Jörg Müller (Zwi), Frederic Garnier (Fra). Uitslag tweede gedeelte vijfde etappe Domique Gaigne (Fra) 6.15.36, 2. Sc# Lilholt (Noo), 3. Christophe Lavau» (Fra) op 5 sec., 4. Ronan Pensee op&' Philippe Bouvatier (Fra), 6. Jof1') Broers (Ned) op 10, 7. Erik Breub» <Ned)- «OM, Eindklassement: 1. Pensee 18.54.1' Gaigne op 9, 3. Jean-Paul van H (Ned) op 17,4. Fons de Wolf (Bel) öpJj Pascal Simon (Fra) op 1.30, 6. PhMj Leleu (Fra) op 1.33, 7. Olaf LurvikfljJ 8. Mare Madiot (Fra) op 1.41, 9. Dag-^ Lauritzen (Noo) op 1.47, 10. Jean-uf,, Leclerq (Fra), 11. Breukink op Johnny Broers (Ned) op 2.06. Zoetemelk Wereldkampioen M Zoetemelk heeft zaterda!' avond in Aalsmeer in de b> menveiling een indoor-wiel®' gala gewonnen. Drie kilometer voor hete' de, er werden ronden van 1» meter gereden, ontsnapte 1v temelk met Jan Jonkers Jjj de greep van de groep- tweetal nam uiteindelijk seconden voorsprong en w die tot op de streep vast. 2-;' temelk zegevierde in de sp®' Uitslag: 1. Joop Zoetemelk (Fra) '-}■( In 2.37.10, 2. Jan Jonkers (Oua-W z.t., 3. Peter Pieters (Zwanenburg);:, sec., 4. Gerrie Knetemann (HuyWrs 5. Theo Smit (Zwanenburg), 6. Marc° der Hulst (Haarlem), 7. Mario van meren (Hoeven), 8. Silver Aarts lt t ningen), 9. Nico Verhoeven v- schot), 10. Ron Snijders (Zwanenburg1 Nijdam Jelle Nijdam heeft zatj dag de overwinning be'131'' in de Grote Prijs Ray»®| Impanis. Hij finishte na- km tussen Haecht (omgev van Brussel) en St. NiW8' Waes met een voorsprong vijf seconden op het peloto Uitslag: 1. Jelle Nijdam (Ned) 216*» 5.01.00, 2. Jose! Lieckens (Belg) St. conden, 3. Dirk Demol (Bel), 4. Rooy (Ned), 5. Jan van Camp wj, Hans Daams (Ned), 7. Herman (Bel), 8. Jules Dubois (Bel), jL Wijnants (Bel), 10. Roger Ilegems i» Zaan Van onze paardespOTtmedewerk KAMPERLAND - Het Nede lands New Forest Pony Stai boek hield de jaarlijkse pre tatieproef voor de bij stamboek ingeschreven pon in het prachtige recreatiegbi 'De Schotsman' te Kampt land. Deze prestatieproef we verreden als een samengesti de wedstrijd, met de onderd len dressuur, wegparkoe cross-country en springpa koers, waaraan een exterieu keuring vooraf ging. Op het onderdeel dressu gingen bij de pony's in de gr te maat in de Z-klasse Mira da de Jonge met Harold v De Zwinruiters en Walth Murre met Till's Jippie van Kleppertjes met één punt ve schil aan de leiding. Mur liep in de cross-country strafpunten op, maar hield het afleggen van het sprin; parkoers de lei schoon. Mirai da de Jonge reed de cros country vlekkeloos, maar het springen haalde zij tw< balkjes naar de grond en kostte haar tien strafpunte Hierdoor kwam Walther Mu re in het bezit van de fraa zilveren wisselbeker, die uit handen van secretares Digna Heusse mocht ontval gen. Bij de pony's kleine ma was de 13-jarige Leontie Vermeulen met Speedy De Haringruiters de sterkst Zij reed een schitterende wee strijd en mocht met 82 punte de wisselbeker mee naar hu Van onze kt 'S-HEER HENDRIKSKIND) Animo heeft Tjoba opnieuw waarmee beide ploegen loon Albatros met 13-12 net voor gen Vriendenschaar niet ve blijft het verrassend goed doe met 7-13. ANIMO-TJOBA 5-5 - Wat c wedstrijd aan kwaliteit mist werd ruimschoots goed g( maakt door de spanning. D eerste helft was voor Anim dat na 1-1 uitliep naar 3- vooral omdat bij Tjoba c Van onze sportmedewerker AXEL - Ht Terneuzense Goal r utters is in de eerste klas vai bet regionale zaalvoetbal to nU: toe de enige formatie dii n°g geen punt in moest leve fen. Tegen het Sasse 't Polder ben bleef het eveneens aan de winnende hand met 5-1. Deto dat eveneens nog ongeslagei W'as, moest tegen De Smickel ('en puntje inleveren. He bw-am niet verder dan een 2-2 Puntendeling. Het team van Klaus/Bies- broeck begon tegen Wagen- Wle' ook met het maximun san punten uit de voorgaande duels. Met een puntendeling Werd het treffen tussen de Hulstenaars en de Axelse equipe afgesloten: 2-2. ABN dat seeds beter op dreef lijkt te komen, klopte in Sas van Gen IZV hooi net 7-2 en blijft daardooi '8 geklasseerd. Goossen: oekte de grootste zege. He klopte Corn Boys met 8-2. stand: Deto 4-7, Klaus/ 'esbroeck 4-7, Goalgetters 3- ABN 3-5, Goossens 4-5, Wa genwiel 4-4, De Smickel 2 3-3 U.V 4-2, Kravo 3-1, 't Polder- n 4-0, Corn Boys 4-0.

de Stem | 1985 | | pagina 12