:N THUIS. Hulst huldigt jeugdkampioenen Problemen met subsidie Open School in Hulst Prank Boeyen komt in Hulst VERKIEZINGEN WERPEN SCHADUW VOORUIT Bamisfeesten Kloosterzande geopend Kinderboekenweek in teken 'dieren' MEI ZAAL MPUTER ÏANKEN B.V. SIRE Directeur Clemens Mavo vierde zilveren jubileum Beroemde violiste speelt in Antwerpen VAN ZEELAND Politiehonden strijden om Zeeuwse titel een [LOOSTERZANDE - Het tarief voor de on- oerend goedbelasting (OGB) in de gemeente fontenisse gaat voor dit jaar alsnog met ruim ijf procent omlaag. tUR LARDE Eén-oudergroep fan start in IrVlaanderen Weekenddienst Slemredactie SYSTEM Ongewijzigd Lamswaarde LAATSTE KEER VOOR BURGEMEESTER SOMERS Jubileumconcert Trio Pim Jacobs met Rita Reys Excursie in WMZ-bossen VEEL TE DOEN IN BIBLIOTHEKEN Benoemingen bij Kruiswerk 1500ste gast verwacht bij groeve in N ieuw-Namen ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1985 122 PAGINA ZEELAND 2 EN ANDERS Ie Van een onzer verslaggevers HjLsT - De populairste Nederlandstalige tor ntje van dit moment, de Frank Boeyengroep eelt vrijdag 18 oktober een concert in Hulst. Het optreden vindt plaats in het gemeen- •hapscentrum Den Dullaert en begint om 20.00 0. In het voorprogramma speelt de Middel- srgse funkgroep Feed-Back. De Frank Boeyengroep is vooral bekend van hits als 'Linda' en 'Zwart-wit'. Ook hun voor laatste singel 'Kronenburg Park' scoorde hoog op de hitlijsten en de nieuwste compositie 'Schaduw' gaat eenzelfde richting uit. Kaarten voor dit concert kosten in voorverkoop 12,50 gulden en vrijdag 18 oktober aan de zaal 15 gul den. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar in Hulst bij Den Dullaert en Neelemans, in Axel bij Koster-Dey en in Terneuzen bij Sonora, De organisatie is in handen van Hulst Pop. Van onze correspondent CLINGE - Acht politiehon den en hun begeleiders strij den vandaag In Clinge om de titel Kampioen van Zeeland. Dat gebeurt op het oefenter rein langs de Bisschoppen- dreef. De titelstrijd is georgani seerd door de politiehonden vereniging Saeftinghe en begint om half negen. Tij dens de oefeningen is de lei ding op het terrein in han- den van Rudy Pardon. In de ochtenduren zijn er voor de honden appél- en re- vieroefeningen, waaronder ook zwemoefeningen. De laatste vinden plaats in de Zandput nabij de Opper- straat. 's Middags om 14.00 uur begint het spektakulaire stelwerk op het oefenterrein. Pakwerkers J. Romeyn uit Heinkenszand en Ad. Boone uit Kloosterzande zullen het dan hard te verduren krij gen. Onder fie deelnemers bevinden zich twee honden liefhebbers van de vereni ging Saeftinghe, P. Ferket en Jo de Bakker. Verwacht wordt dat de kampioen rond vijf uur bekend is. 0GB Hontenisse omlaag Van een onzer verslaggevers Per elke volle 3.000 gulden waarde gaat het totale arief van 12,70 naar 12 gulden. Gesplitst naar eige- aars en gebruikers wordt dat respectievelijk 6,25 en ,15 gulden. 101150-13779 bnwez/g. 6 11140-13073 De verlaging kan worden ioorgevoerd, omdat bij de lertaxatie is gebleken dat het jebouwenbestand in de ge- neente niet zoveel in waarde b verminderd dan gedacht. Bij ie vaststelling van het tarief rerd uitgegaan van een waar dedaling van 20 procent, maar dat blijkt nu uiteindelijk maar procent te zijn. Echter, om de voor dit jaar geraamde ipbrengst van 950.000 gulden le halen zou maar een verla- van het tarief met 20 cent -.aaibaar zijn. Wellicht geïnspireerd door de komende verkiezingen Heek tijdens de vergadering van de raadscommissie voor financiën dat verschillende fracties daar niets van wilden «veten. Onder de politieke druk hebben B en W nu de op- Srengst teruggebracht tot het peil van 1984, namelijk tot 135.000 gulden. Dat betekent (ZEKERING kan nü DE NO-CLAIMPOLIS van Br informatie, „doe het nu", Van onze correspondent IÏRNEUZEN - Fiom uipverieningsinstelling lleenstaand ouderschap en tok bij zwangerschap, begint voor alleenstaande ouders een iespreksgroep in Terneuzen. Alleenstaande ouders zijn ge- icheiden moeders en vaders, tuders van wie de partner is overleden en ook ouders die vanaf de geboorte van het kind alleen voor de opvoeding itaan. De opzet van deze één- oudergroep is om met elkaar van gedachten te wisselen vanuit een vergelijkbare si tuatie, ervaringen door te pra ten die te maken hebben met het één-ouderschap, zoals 'op voeden in je eentje', 'leef- en woonsituaties', 'een nieuw le ven opbouwen', 'uitkeringen', wat te doen met vakanties en lange weekeinden' enzovoorts. Naast het praten over diverse onderwerpen wordt er ook aandacht gegeven aan gezel ligheid en ontmoeting. De groep wordt tien keer begeleid door een medewerkster van hom. Daarna bestaat de mo gelijkheid dat de groep door gaat als zelfhulpgroep. De avonden worden gehouden in He Soete Inval, Beethoven- straat 32-34 te Terneuzen. De eerste avond is op 29 oktober en begint om 20.00 uur. eling van arbeid ye 't wel eens. Man dezelfde rechten. >cht op geli/ke kan dij de wet geregeld, is? s ook arbeid, ook dat werk eerlijk Voor redactionele zaken, dus niet voor adverten ties of bezorgklachten, kunt u zich dit weekeinde wenden tot Rein van der Helm, 01170-3370. B.g.g. 01153-1534. Zondagmid dag 01150-17920. Redame. zuovest nederland antoren 1Terneuzen. Hulst en Goes, pressen en telefoonnum- "ers op pagina 2. 'Penlngstljden: 30-12.30/13 3O-17.oo uur. 'Mactle pneuzen; Rein van der sim (editie-chef), Jan Jan- io fIV' chef>' Emile Calon, i° Meertens, Cor de Boer Huist' c°n Koornen (sport). Verstrak8"1* Deii' Eu9ène %nk P '!n' Middelburg: 'er Wouden3 Goes: Aad van vertentle-expl. inspecteur Zeeland: C Me- u privé 01150-95839. wel dat er een gat in de begro ting wordt 'geschoten' van 15.000 gulden. Dat geld zal nu moeten worden bijgespijkerd uit het potje voor onvoorziene uitgaven. Aanvankelijk wilden B en W de tarieven ongewijzigd la ten en dan volgend jaar bezien hoe de situatie zich ontwik kelt. Met daarbij in het ach terhoofd dat afschrijvingen en te verlenen verminderingen ten gevolge van bezwaar- en beroepschriften het plaatje nog flink kunnen wijzigen. De commissieleden verwachten echter dat dit wel mee zal val len. Ze gaan er van uit dat de taxaties goed zijn verricht en dat het aantal bezwaar en be roepschriften nauwelijks zal afwijken van de aantallen in voorgaande jaren. Bovendien vinden ze dat de tariefsverla ging wel kan lijden, gezien de rekeningoverschotten van de laatste jaren. Plaatselijk nieuws Bridgewedstrijd - In café De Jaargetijden speelden de leden van de bridgeclub hun vijfde wedstrijd in de najaars competitie. Het was een ho- well 12 met 12 paren. De uit slag was: 1. heren Van der Wielen-De Waal, 2. mevrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver, 3. dames Bies- broeck-Goossens, 4. heren Ra demakers-Van Leeuwen, 5. heren Pauwels-Van Damme. Na afloop van de huldiging poseerden alle jeugdige sporters op en voor de trappen van het Hulster stadhuis. - FOTO W1M KQOUMAN Van een onzer verslaggevers HULST - In de burgerzaal van het Hulster stadhuis werden gisteravond de jeug dige sportkampioenen ge huldigd. Ze werden bewon derend toegesproken door burgemeester mr. F. Jacobs en kregen ter herinnering een oorkondh mee naar huis. Bij de individuele sporters ging het om Mark Verstraa- ten (tafeltennisclub St. Aloysius), Zeeuws kampioen welpen jongens, Ingeleen- aert (St. Aloysius), Zeeuws kampioen welpen meisjes, Edwin van Damme (St. Aloysius), Zeeuws kampioen mix-dubbel, Auk de Maat (Zwemclub Koewacht), Zeeuws kampioen 100 meter vrije slag, Joska van Waes- berghe (RKHAV), Zeeuws kampioen veldlopen jongens D, Manno Buysrogge (RKHAV), Zeeuws kam pioen veldlopen jongens A, Nathaly Tijssen (tennisclub Smash Sint-Jansteen), Zeeuws kampioene meisjes t/m 10 jaar en Sebastiaan Rottier (Smash), Zeeuws kampioen jongens t/m 10 jaar. De kampioensteams die werden gehuldigd, waren de A- en C-junioren van de voetbalvereniging Clinge, de jongens aspiranten B en meisjes aspiranten B en C van volleybalvereniging Morres en het jeugdteam van tennisvereniging Game '78 uit Clinge. Leden van de showband Kloortje zingen het openingslied van de Bamisfeesten. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Bur gemeester M. Somers van Hontenisse heeft gister avond de Bamisfeesten 1985 geopend door de symboli sche noodklok te luiden. De ze noodklok is gekozen om dat de burgemeester vorig jaar bij de opening van de Bamisfeesten reeds vooruit blikte naar 1985, waarin hij voor de laatste keer deze opening zou verrichten, het geen hij toen typeerde als het luiden van de noodklok. De heer Somers gaat name lijk eind van dit jaar met vervroegd pensioen. De openingsceremonie werd met muziek omlijst door de koninklijke harmo nie St. Cecilia en met show door showband Kloortje. Na toespraken van de voorzit ters van de carnavalsstich ting De Kloorianen en de middenstandsvereniging sprak de burgemeester een woordje tot de talrijke aan wezigen, waarbij hij met plezier terugzag op zijn ambtsperiode in Hontenisse. Alle standhouders van de middenstandsbeurs werden aan het publiek voorgesteld door de leden van majoret te-peloton Kloortje, die hiervoor een lied hadden in gestudeerd. Nadat een toast was uitgebracht met de Ba miswijn, verrichtte burge meester Somers de ope ningshandeling door bij de ingang van de beurstent de - FOTO WIM K00IJMAN noodklok te luiden. Hierna maakte hij, gevolgd door tientallen genodigden, een wandeling door de beurs tent, waarna de beurs voor iedereen vrij toegankelijk was. Deze eerste avond van de Bamisfeesten werd voortge zet met de traditionele buurtquiz, waarbij een ze vental buurtverenigingen tegen elkaar uitkwam in verschillende spelletjes on der leiding van quiz-master Etiënne de Cock. Van onze correspondente ANTWERPEN - Reeds een kwart eeuw hebben het Trio Pim Jacobs en zangeres Rita Reys de liefhebbers van jazz muziek het neusje van de zalm voorgeschoteld. Woensdag viert men dit jubileum met een aantrekkelijk concert in de rode zaal van de Singel te Antwerpen. Vanaf 20 uur wordt er een keur van toppers op jazzge- bied gebracht. Naast het trio en Rita Reys werken ook Freddy Sunder en de Eddy House Band mee aan het pro gramma. Kaarten aan 300 of 400 B.Fr. zijn te verkrijgen bij de Singel (telefoon09-32.3.2376158). Van onze correspondent CLINGE -• Natuurberscher- mingsvereniging De Steltkluut houdt zondagoch tend een wandelexcursie in de WMZ-bossen te Clinge. Belangstellenden moeten zich om 9.30 uur verzamelen op de parkeerplaats van Inter- jute aan de Molenstraat. De tocht staat onder leiding van boswachter G. Blaauwen- draat. Van een onzer verslaggevers HULST KLOOSTERZAN DE AXEL - Ter gelegenheid van de Kinderboekenweek, die duurt van 2 tot 12 oktober, worden in de Oost-Zeeuws- vlaamse bibliotheken tal van activiteiten op touw gezet rond het thema 'dieren'. Woensdag 2 oktober wordt om half twee de jeugd van 6 tot en met 10 jaar verwacht in de Axelse bibliotheek. Van- daaruit wordt een bezoek ge bracht aan de dierenkliniek. Dieren mogen meegebracht worden. Een week later, op 9 oktober, is er een met mede werking van de middenstand een speurtocht naar beesten. Vertrek om 13.30 uur bij de bi bliotheek. Voorts is er tijdens de Kinderboekenweek een tentoonstelling van de dieren bescherming en is er ieder woensdagmiddag van 13.30 tot 14 uur een voorleeshalf uurtj e. Voorlezen voor kinderen van 4 tot en met 7 j aar ook op 2 oktober in de bibliotheek te Hulst, vanaf 13.30 uur. Tevens kunnen de kleintjes dan een tekening maken over hun lie velingsdier. Kinderen van 8 tot en met 12 jaar kunnen hun zelfgeschreven verhaal over dieren komen voorlezen. Iedereen die meedoet krijgt een verrassing. In de Kinder boekenweek kunnen tijdens de openingsuren tekeningen, die- renmobielen en dierenmas- kers worden gemaakt. De jeugd van 4 tot en met 7 jaar krijgt woensdag 2 oktober in Kloosterzande een diavoor stelling van een prentenboek te zien. Bovendien kan ook daar een tekening van een lie velingsdier worden gemaakt. Van 13 tot 14 uur. Tussen 15 en 16 uur komt dierenarts me vrouw Versol de jeugd van 8 tot en met 12 jaar iets vertellen over het verzorgen van dieren. Daarna mogen de kinderen zelfgeschreven verhalen voor lezen. In alle bibliotheken loopt vanaf 2 oktober het leespro- gramama 'Zwervers'. Wie vier boeken gelezen heeft krijgt een zwerverskompas. Van onze correspondente HULST - Directeur R. de Pot ter van de Hulster Clemens- Mavo heeft gisteren herdacht dat hij 25 jaar aan de school verbonden is. De feestelijkheden begon nen gisterochtend in Den Dul laert met een eucharistievie ring, voorgegaan door pastor Frans de Koning. Daarna bo den leerlingen en leerkrachten de zilveren jubilaris een tuin- lantaarn aan. Inmiddels had een recrea tiefirma uit Nijmegen het schoolterrein omgetoverd in een soort vlaamse kermis. De leerlingen konden zich uitle ven met spelen als 'kop van Jut', luchtkussen, koeien mel ken, trampoline en aparte, ra re fietsen. Het bestuur bood de heer De Potter gisteravond een recep tie aan. Vele leerlingen, oud leerlingen, ouders en mensen uit het onderwijs kwamen hun gelukwens aanbieden, verge zeld van cadeau's en bloemen. Het personeel vierde het jubi leum donderdag al met een ge zellige avond. Van een onzer verslaggevers HULST - Er zijn moeilijkheden gerezen rond het Open-School project waarmee het VEJV-Hulst/Hontenisse volgende week van start gaat. Educatie-gedeputeerde J. Boersma (PvdA) blijkt veel voor steun aan dit project te voelen, maar de educatieve sectie van de Zeeuwse Culturele Raad heeft hem geadviseerd om de gevraagde subsidie van 5.700 gulden niet te verlenen. De sectie vindt dat het VEJV ook de andere uitvoerders van de ba siseducatie, met name de avondscholengemeenschap, bij het project moet betrekken. Bij het VEJV is men daar niet afkerig van, maar aldus VEJV-coordinator A. Huis mans, dan gaat het project wel meer geld kosten. Hij zegt: „Er is sowieso al samenwerking. Het project is doorgesproken Van onze correspondent HULST - De Erkende Kruis Organisatie (EKO) Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen heeft met ingang van 1 november een vijftal benoemingen ge daan, waarbij al in dienst zijnde wijkverpleegsters in een andere dienst en wijk werden benoemd. Rita Dobbelaar uit Clinge werd benoemd in volledige dienst voor de wijk Graauw, Lamswaarde en Terhole. Zij zal de plaats innemen van zus ter M. de Schrijver, die in de VUT gaat. Mevrouw Dobbe laar was al werkzaam in halve dagdienst bij de EKO. In de wijk Hulst was er een vakature ontstaan door het vertrek van Hannie Smeets. Zij is benoemd bij het kruis werk in Maastricht. In haar plaats komt Marion de Key- zer-Maerman, die eveneens al werkzaam is bij de EKO. Door deze benoeming kwam de vier-uursdienst in de wijk Clinge en Hulst vacant. Die plaats wordt opgevuld door Liever Soetemans, die nu in de avonddienst werkt. Door al dat schuifwerk met verpleegkundigen ontstonden er twee vacatures in de avond dienst. Daarin zijn nu be noemd M. Seghers-Van Gastel uit Clinge en L. Celie-de Rid der uit Kapellebrug. met allerlei organisaties. Je zoekt naar mogelijkheden het zo goedkoop mogelijk te doen, maar de Culturele Raad wil het kennelijk anders". Het VEJV kan voor het Open School-project twee part-time WPO-krachten in schakelen, die door het rijk voor in totaal 32 uur per week worden betaald. Die financie ring is echter slechts gegaran deerd voor de periode tot augustus van het komend jaar. Hoe dan ook het VEJV gaat in ieder geval met het project van start. Woordvoerder A. Verdonk van de avondscholengemeen schap laat weten graag mee te willen doen. „Het project is ons wel ter kennis gebracht, maar ons is niet om samen werking gevraagd". NIEUW-NAMEN - De plioce ne groeve in Nieuw-Namen, een uniek geologisch monu ment in Nederland, verwacht nog dit seizoen de 1.500ste be zoeker. Conservator Richard Bleyenberg denkt deze mijl paal te kunnen halen tijdens de open dag op 17 oktober. Meteen wordt dan het seizoen afgesloten. Belangstellenden kunnen die dag terecht van 10.00 tot 16.00 uur. De groeve kan rekenen op belangstelling uit geheel Nederland en Bel gië. Dat blijkt uit het gasten boek, waarin bezoekers uit al le windstreken hun naam en adres hebben achtergelaten. Van ona® correspondente ANTWERPEN - Het komt niet zo vaak voor dat beroemde musici een concert geven in onze contreien. Het Kon. Fil harmonisch Orkest van Vlaanderen heeft echter kans gezien om in één week tijd twee musici van wereldfor maat naar Antwerpen te ha len. Dinsdag speelt de jonge Duitse violiste Anne Sophie Mutter het schitterende viool concert in D van J. Brahms. Deze violiste debuteerde reeds op dertienjarige leeftijd met de Berliner Philharmoniker onder leiding van Herbert von Karajan. Sindsdien gaf zij re citals en concerten over de ge hele wereld. Zij bezit een Stra divarius uit 1710, een instru ment dat over een mooie volle toon beschikt. Het concert begint met een suite 'The Planets' van Gustav Holst. Aanvang 20 uur in de Elisabethzaal (naast Zoo).

de Stem | 1985 | | pagina 9