Export marketing assistent m/v KOF de Facultatieve Bankfunctie op niveau voor HBO'ers (m/v). ABN Bank iienn N MD la 'Verlor er, Liters 4 4 4 4 AANKOMEND AFDEUNGSCHEF 4 4 4 4 ^sssssssst MTS! WERKTU1GB5 Annette leeft nos WF Commerciële Buitendienst medewerker m/v commercieel administratief medewerker m/v ERVAREN KEUKENMONTEURS ifiSK regeltechniek, I £Schê 'enthousiaste instelling. voor een functie met perspektief financieringen In ons Hema warenhuis te Roosendaal hebben wij plaats voor een Vereist wordt een gedegen schoolopleiding, win kelervaring en veel werklust. Brieven met uitvoerige inlichtingen en voorzien van een pasfoto te richten'aan: Directie Rademakers Exploitatie Maatschappij, postbus 77,4700 AB Roosendaal. Open universiteit studiebegeleiders technische wetenschappen (incl. informatica) M/V) Zmeewerken aan de opzet van een |de,inge„ verricht. Verde, beh«.n het DE STEM VAN ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1985 i -ie" if~i h, LT fiAkv, A! (TERDAG 28 SEPTET de organisatie VDF Export B.V. te Etten-Leur is als dochtermaatschappij van de Verenigde Dropfabrieken B.V. (VDF) verantwoordelijk voor de exportaktiviteiten van kwaliteitsartikelen drop- en suikerwerken van haar zuster bedrijven Red Band, Venco en Manisan. Naast een sterke positie op de Nederlandse markt opereert VDF in toenemende mate suksesvol op internationale markten. de funktie In de komende jaren zal binnen onze organisatie een sterk aksent komen te liggen op de uitbreiding van de exportakti viteiten in bestaande en nieuwe markten. Mede in verband met deze ontwikkelingen willen wij onze export-organisatie ver sterken met een export marke ting assistent. De assistent die wij zoeken weet akkuraat de beschikbare in- en externe marktgegevens helder en kritisch te vertalen in leesbare overzichten. Inventief en ana lytisch vermogen stelt hem/ haar in staat marktontwikke lingen te signaleren en mee te denken over nieuwe aktiviteiten en produkten. Van de assistent wordt tevens een inbreng ver wacht bij het opstellen en be waken van de (export)budgetten De nieuwe medewerker gaat rapporteren aan de export manager VDF. het profiel Voor deze veelzijdige en interes sante funktie willen wij graag in kontakt komen met een krea- tieve man of vrouw in de leef tijd van 25 - 28 jaar, met een opleiding op HBO-niveau (HEAOCE/NIB Nijenrode). Enige jaren ervaring in een kommerciële funktie is een pré. Kennis van de moderne talen is vereist. de sollicitatieprocedure De sollicitatieprocedure wordt begeleid door de afdeling per soneelszaken van ons zuster bedrijf Red Band Roosendaal. Voor nadere informatie kan kontakt worden opgenomen met de heer G.T. Menting, hoofd personeelszaken van B.V. Red Band Confectionery Works, Spoorstraat 51, 4702 VW Roosendaal, tel. 01650 -37900 Cs avonds 01608 - 35593), aan wie belangstellenden, bin nen 10 dagen na het verschijnen van dit blad, hun schriftelijke sollicitatie kunnen richten. Een psychologisch en medisch onderzoek maken deel uit van de sollicitatieprocedure. Verenigde Droplabrieken BV. is de holding van een aantal in binnen- en buitenland werkzame dochtermaatschappijen, die zich gespecialiseerd hebben In de ontwikkeling, produktie en verkoop van drop- en suikerwerken, zoals Red Band, Venco. Manisan en het pharmaceutisch bedrijf Nubiio/Landman De holding heeft vestigingen in Etten-Leur, Roosendaal (NB Naarden, Bergen op Zoom, Turnhout (België), Bocfioft (Duitsland) en Atlanta (USA) De Koninklijke Vereniging voor Facultatieve Crematie, sinds 1874, is een zich sterk ontwikkelende vereniging met circa 170.000 leden die de crematiegedachte uitdraagt, een tiental crematoria in beheer heeft en actief is op het gebied van de acquisitie van uitvaartkosten verzekeringen. De vereniging zoekt voor het rayon Breda een commer cieel ingestelde buitendienstmedewerker, die zich met acquisitie voor verzekeringen gaat bezighouden, 'n Ander aspect van het buitendienstwerk zal zijn het behartigen van de belangen van bestaande en nieuwe leden. 'n Functie met perspektief De Facultatieve zorgt voor een adequate opleiding, waarin direkt al een prima inkomen genoten wordt. Ook de secundaire arbeidsvoorwaarden zijn uitstekend. U kunt rekenen op een goede provisieregeling en onkostenvergoeding. Voor de juiste man of vrouw liggen er binnen onze vereniging carrièrekansen. Functie-eisen Voor wat betreft de vooropleiding denken we aan kandidaten met minimaal een voltooide HAVO-opleiding. Vanzelfsprekend dienen kandidaten ervaring te hebben in een commerciële buitendienst-functie. We vragen mensen met goede contactuele eigenschap pen, zelfstandigheid en initiatief, een service-gerichte instelling, maar die ook echte verkopers blijken te zijn. Assurantiekennis op B-niveau. Leeftijd tot 40 jaar. Sollicitatie Als u denkt aan dit profiel te kunnen beantwoorden, is een korte brief met gegevens over opleiding en ervaring voldoende voor het eerste contact. Richt uw brief aan de afdeling Personeelszaken van de Facultatieve, van Stolkweg 29a, 2585 JN 's-Gravenhage. Wilt u eerst nog wat meer informatie over de functie bel dan dhr. Gardeitchik onder nummer 070-520331, tijdens kantooruren of vanaf 19.00 uur onder nummer 010-821134. De Algemene Bank Neder land zoekt voor haar district Noord-Brabant actieve kandi daten voor haar kaderopleiding. Tijdens een interne oplei ding, waarvan de duur afhanke lijk is van de ervaring, worden geschikte kandidaten opgeleid voor een commerciële kader functie. De opleiding bestaat uit een intensief cursusprogramma en training on the job. Deze functies zijn onder meer: - adviseur zakelijke relaties; - beheerder bijkantoor; - commercieel specialist op een specifiek terrein (kredieten, beleggingen, assurantie, agrarische sector e.a.). Om in aanmerking te komen voor deze functie dient u te beschikken over: - een afgeronde HBO-opleiding; - enige ervaring, bij voorkeur in de banksector; - commerciële en eventueel leidinggevende kwaliteiten; - mobiliteit. Leeftijd: 25 tot 30 jaar. Een psychologisch onder zoek behoort tot de selectie procedure. Indien u interesse heeft in een commerciële functie binnen onze bank en voldoet aan onze selectie-eisen, kunt u uw sollici tatie richten aan de Algemene Bank Nederland N.V, Personeelzaken District, t.a.v. de heer J.A.F. Bilik, Chasséveld 1,4811DH Breda. Telefonische informatie: de heer J.D.P. van Dijk, 076-28 03 64. Horn bv is een grootwinkelbedrijf met meer dan 50 filialen, gespecialiseerd in elektrisch huishoudelijke, audio/video en KTV-apparatuur, alsmede in aanbouwkeukens Voor de uitbreiding van on2e keuken-Installatie dienst voor de regio Brabant en Zuid Holland, met als stand plaats Dongen, zoeken wij: Funktievereisten: -opleiding gawalo -Gedegen kennis van elektro -Goede representatieve en kontaktuele eigenschappen -Rijbewijs BE wilt u meegroeien met een gezond en dynamisch grootwinkelbedrijf, richt dan een bondige sollicitatie brief. voorzien van een recente pasfoto naar het hoofdkantoor van: Horn bv. Loperweg 8 6101 AE Echt. t.a.v. de afdeling Physleke Distributie. Ter versterking van het team op ons rayonkantoor te Breda zoeken wij een die zich na een ruime inwerkperiode bezig zal gaan houden met verschillende administratieve werkzaamheden. Telefonisch contact onder houden met onze relaties, nl. assurantie- en financieringskantoren en het geven van advies en informatie zal tevens tot zijn/haar taak gaan behoren. Na een aantal jaren is doorgroei naar een commerciële (verkoopgerichte) functie mogelijk. Voor deze interessante en afwisselende functie denken wij aan een kandidaat met: - een opleiding op HAVO/MEAO-niveau - goede contactuele en commerciële eigenschappen - representativiteit en doorzettingsvermogen - leeftijd 20 tot 23 jaar. Naast een prettige werkkring bieden wij u een goed salaris en aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden. Bent u geïnteresseerd? Schrijf dan naar ons Hoofdkantoor, afdeling Personeelszaken, t.a.v. mevrouw L. Hagenaar, BV. Financierings maatschappij "VOLA", Herengracht 105 -107,1015 BE Amsterdam. Voor nadere informatie kunt u telefonisch contact opnemen met afdeling Personeelszaken, telefoon 020 - 26 24 77. k nt Door A HET LIJKT erop da een literaire armadc getuige de lawine v schrijvers en dichtf boekhandels bedelft De uitgeverij, eerder te recht geprezen om haar ris kante promotie van Latijn samerikaanse literatuui heeft zich nu op Spanje ge stort in het kader van het lo pende Europese festivs Europalia 85 Espana. He heeft de Spaanse cultuur to onderwerp en duurt tot 2 december. De schrijver Juan Goyti solo krijgt uit handen van d Europese jury de literatuur prijs voor zijn oeuvre. De ju ry heeft met deze onder scheiding de intellectueli morele en culturele onaf hankelijkheid willen onder strepen van een schrijve die consequent in Spaanstalige wereld een gr durfde vernieuwing heef doorgevoerd, zowel in taal als in de romantech niek. Goytisolo heeft (met Cel o.a.) de Spaanse literatuu uit een isolement gehaald. I de jaren zestig en zeventi| werd niet meer het misera bele Franco-Spanje gepor tretteerd met al zijn rauw heid, wreedheid en helder maar de schrijver richtte c blik eindelijk naar binna en experimenteerde met vorm. Schrijven werd een 1 teraire bevrijding voor auteurs. De experimente roman heeft de niet gering verdienste gehad dat schoonschip werd gemaak de groeiende weerzin tega het realisme en tegen h« uitgesproken politieke eng: 6b-64 6/o-fa Ten behoeve van de regio Zuid van de hoofdafdeling Onderwijs wordt gezocht naar (voor 10 uur per week) vakature nummer: STE 85035 Taken: het leveren van vakinhoudelijke en didactische ondersteuning aan de studenten naast en aansluitend bij het cursusmateriaal. Het leveren van terugkoppeling op door hen vervaardigde opdrachten en werkstukken volgens gegeven richtlijnen. Het bevorderen van het contact tussen de studenten en met het studiecentrum ter plaatse. Het uitvoeren van een studiebegeleidingsplan voor het studiecentrum ter plaatse voor groepen en voor individuele studenten op daartoe geëigende tijdstippen overdag en/of in de avond en het evalueren ervan. Het in overleg met collega-begeleiders bijdragen aan de evaluatie van het cursusmateriaal en van het doeltreffend functioneren van de opleidingsorganisatie. Het is in principe mogelijk de functie te combineren met de functie van tentamencorrector. De standplaats is Breda. Gtt Eisen en salaris: een voltooide academische opleiding m.b.t. het bovengenoemde leerstofgebied. Ervaring als docent in het hoger onderwys (w.o.; h.b.o.). Ervaring danwel inzicht in studievaardigheids- en studie- voortgangsproblematiek van volwassenen, of bereid zijn zich in deze problematiek te verdiepen. Bereidheid tot het vervullen van de begeleidingstaak in hoofdzaak 's avonds 'en op zaterdag. Het salaris bedraagt maximaal 6.854,- per maand (bij volledige werkweek). Arbeidsvoorwaarden en procedure: de rechtspositie is overeenkomstig ryksrichtlynen. Het personeelsbeleid van de Open universiteit is gericht op gelijke kansen voor vrouwen en mannen. Ter bevordering van een evenwichtige man-vrouw-verhouding in de organisatie, wordt vrouwen uitdrukkelijk verzocht te solliciteren. Schriftelijke sollicitaties onder vermelding van het vacature nummer (op brief en enveloppe) inzenden vóór 13 oktober 1985 en richten aan het College van Bestuur van de Open universiteit, t.a.v. de afdeling Personeel en Organisatie, Postbus 2960,6401 DL Heerlen. Inlichtingen betreffende de functie!worden verstrekt door de heer drs. L.A. Berkhout, regionaal coördinator zuid, tel. 04490-28279. 9 in Sas van uw». het ZtTl. vakaturas «eken I bil wwketx®11'90 jaren ervaring, Uw schriltellike solllcdatles kutrtiMteMM aa^P^^'n'oent t.a.v. afdeling Personeelszaken Door Muri NGELAND, natuurlijk Engel raire traditities: de biograf chaafde, zelfs culturele manie in nieuwsgierig was ik naar :enschrijver Roald Dahl. Volgens de schrijver zelf i: (iet geen autobiografie wan die staan meestal vol me saaie details, zoiets zou h( nooit schrijven. In zijn school tijd en vlak daarna zijn hen dingen overkomen die hi; nooit is vergeten. Zelfs na 50 o W jaar staan ze stuk voor stul in zijn geheugen gegrift. „Sommige zijn grappig sommige zijn pijnlijk, anderi minder prettig. Ik denk dat he daardoor komt dat ik me ze le Mndig herinner. Alles is uxia gebeurd," staat in het voor- Woord. Van de eerste dag op kost- ehool tot de dag waarop zijr noeder 32 jaar later stierf ichreef Dahl minstens een- Door Gerard van Herpen 'DIE JUDENBUCHE' van c Westfaalse schrijfster Ar nette von Droste- Hiilshoi wordt nog altijd de mees gelezen Duitse novelle ge noemd. Het 'Morgenblatt fii gebildete Leser' nam het i 1842 op en besteedde er zes tien afleveringen aan. Wi een bloemlezing van Duits verhalen koopt, kan er zeke van zijn dat de Westfaals novelle er in opgenomen i Precies zoals Grillparzer 'Arme Spielmann' of Thee dor Storm's 'Schimmelre ter", Annette von Dros (1797-1848) is bij het Duits lezerspubliek niet allee vanwege haar 'Judenbuch populair gebleven. Ook has Poëzie wordt nog altij graag gelezen, omdat h< meer is dan gave natuurlj riek alleen. De gedichten d de schoonheid, de triesthei en de vage aantrekking: kracht van het Munsters (and in beeld brengen, zi; juweeltjes van aandachtig beschrijvingskunst. Gedicl

de Stem | 1985 | | pagina 16