Ajax loopt weg bij tuchtcommissie IELIJK SPEL TEGEN ZWEDEN (2-2) BREEKT 'REEKS' VERLOREN DUELS Ook Spanje plaatst zich Denen onderuit in Moskou Oorlog op komst binnen KJYWXJ Remise in Moskou Het iiiuiiwuPiiipiHiin wmter-breiboek hoeft ii geen centtekosten! PINGIIUIN België weert 'illegale' supporters van Oranje Vederlaag voor laf Portugal Kelly wint in Ierland Historische volleywinst send lage prijs, ische lijn. te vergeten z'n o in z'n klasse, npen, 2 achter- tbare tankdop. t bij de dichtst- ?azen wanneer /er verkocht ard uitvoering PAGINA SPORT 1 Stockholm (SID) - West-Duitsland heeft fich woensdag in Stockholm als negende land jeplaatst voor de eindronde om het wereld kampioenschap voetbal 1986. T. JANSTEEN EMELSTRAAT 20 EL. 01140-3041 WATER 64 NS 72-1729/2250 at dagelijks voor men van de krant' Kansje voor Finland Luxemburg helpt Bulgarije Toekomst §kil-renners Onzekerder ®ann, Jac van Meer en Frits o-siwL*' Dlet in Belaagd een .TIT strikken en dat Hul vli66?8 de directeur van Nederland, de heer Van ■JK. sombere perspectieven'. Je Kpt/n. maandag komen iton! ^en wielrenners en 'ijeen rm?alder Roger Swerts •Preken ,d,e,problemen te loet f?" Yolgens Van Dijk feuwe ZL° 1 okt°ber een «n We ter aandie- Wiiknfa 1S, geenszins dui- sveren" resultaat op- Tafeltennissers krijgen klop OVERAL VERKi BREIMODE OP Z'N BEST aar extra garantie op voi bpvallende wieldeksels. jjST (ANP) - Een viermans degatie van Ajax is woens- jgavond weggelopen uit een iieenkomst van de tuchtcom- jissie van de KNVB. De zitting werd gehouden (r bespreking van de proble men, die zijn gerezen rond het (chnisch-directeurschap van johan Cruijff bij de lands- jampioen. Cruijff, niet in het eat van enig trainersdiplo- i, zou volgens rapporten van drie leden van de WON, de vereniging van oefenmeesters, bij de Amsterdamse club de training leiden. Dat is tegen de reglementen van de voetbal bond. De tuchtcommissie had Ajax uitgenodigd voor een in formeel gesprek. Voorzitter Harmsen, bestuurslid Bartels, raadsman mr. Voetelink en Cruijff stapten al snel na het begin van het gesprek op het KNVB-sportcentrum in Zeist op. Volgens Harmsen, omdat de ontmoeting een formeel ka rakter kreeg. „De commissie wilde ons individueel gaan on dervragen. Dat stond niet in de uitnodiging. Het was ons goed recht om te gaan. Wij zullen ons als goed lid van de KNVB gedragen. Bij een vol gende uitnodiging, die duide lijker gesteld is, zullen we weer naar Zeist afreizen". Volgens de tuchtcommissie is de weigering van de Ajax- delegatie afzonderlijk onder vraagd te worden tegen de normaal geldende procedure. De tuchtcommissie moet de ruimte en mogelijkheid heb ben om feiten te vergaren in het vooronderzoek van de zaak Cruijff-Ajax-WON. In dividuele ondervraging is daarbij een gebruik, aldus een woordvoerder van het college. De tuchtcommissie beraadt zich over de volgende stappen in het vooronderzoek. estduitsers naar WK in Mexico I De Westduitsers verzekerden zich van de tickets Lor Mexico door een gelijk spel (2-2) tegen Zweden. Voller en Herget zorgden in Ie eerste helft voor een voor sprong van 0-2, die pas in de Islotseconden verloren ging. Bet optreden van de West- (duitse ploeg, gecoached door ongediplomeerde Franz eckenbauer, maakte een eind alle twijfels, die in de laatste drie oefenwedstrijden Iwaren ontstaan. Duitsland |erloor vriendschappelijk drie eer op rij, maakte geen enkel jelpunt, maar bleek onder de van het 'heilige moeten' llot veel in staat. Voor de 36ste |schtereenvolgende keer bleef eMannschaft ongeslagen in |een WK-kwalif icatieduel. De Bondsrepubliek voegde |iich in het uitverkochte Ra- la-stadion in het rijtje van itheer Mexico, titelverdedi- Italië, Hongarije, Uru- iy, Brazilië, Argentinië, Ca en Polen. Van die plaat- was Duitsland voor het •gin van het duel eigenlijk al iker. Door de winst van Tsje- rio-Slowakije op Portugal «as de ploeg, met tien uit vijf laar Stockholm gereisd, nor- naal gesproken niet meer in e halen. Beckenbauer had spelver- leler Magath uit de ploeg ge- aten -Herget en Littbarski tarnen diens rol over- en zag lijn ploeg in de eerste helft on verwacht agressief opereren. Het Zweedse team kon nau welijks de verwachte druk uitoefenen op het doel van Schumacher. In de 23e minuut kopte Voller in uit een hoek schop van Littbarski. Doel man Ravelli tastte half mis: 0- 1. Littbarski was vijf minuten voor rust ook de aangever van de treffer van Herget, een hard schot van vijftien meter: 0-2. Na rust speelde Zweden het spel, zoals het voor de wedstrijd verwacht werd. De ploeg gaf druk op het West- duitse doel. Corneliusson zorg de in de 63e minuut voor de aansluiting: 1-2. Daarna hield de Duitse defensie stand, tot invaller Magnusson in de laat ste seconde profiteerde van de naderende feestgevoelens aan Duitse zijde: 2-2. Zweden-West-Duitsland 2-2 (0-2), 23. Voller 0-1, 40. Herget 0-2, 63. Cornelius son 1-2, 90. Magnusson 2-2. Scheidsrech ter: Van den Langenhove (Bel). Toe schouwers: 42.500 (uitverkocht). Gele kaarten: Brehme en Herget (WD1) Zweden: T. Ravelli'; Erlandsson, Hysén, Dahlquist en Fredriksson; A. Ravelli (Magnusson), Prytz, Strömberg en Svensson (Holmquist); Nilsson en Corne liusson. West-Duitsland: Schumacher; K.H. För- ster, Augenthaler en Jakobs; Berthold, Littbarski, Herget, Briegel en Brehme; Voller en Rummenigge. Stand groep 2:1. West-Duitsland 651011(20- 6) 2. Zweden 6312 7(11- 6) 3. Portugal 6303 6( 8- 8) 4. Tsj-Slowakije 6213 5( 7- 9) 5. Malta 60 1 5 1( 3-20) 'RAAG (SID) - Het Portugese Voetbalelftal heeft zich woens dag van zijn lafste kant laten tien in Praag. In de interland tegen Tsje- choslowakije, tellend voor de Europese groep 2 van de voor ronden van de wereldtitel- strijd, beperkte Portugal zich tot verdedigen. Die weinig po sitieve uitgangstelling werd floor een matig opererend Tsjechoslowaaks elftal, dat voor zijn laatste kans voor Mexico' streed, met minimaal verschil (1-0) afgestraft. Slechts tienduizend toeschou wers waren getuige van het duel, dat West-Duitsland al voor aanvang van de wed strijd tegen en in Zweden vrij wel zeker maakte van deelne ming aan de eindronde. Tsjechoslowakije-Portugal 1-0 (1-0), 21. Hruska 1-0. Toeschouwers.' 10.000. Scheidsrechter: Matovanovic (Joe). Tsjech oslowakije: Miklosko; Hasek, S tra ka, Chovanec en Ondra; Chaloupka (Micinec), Berger en Kula; Vizek, Griga (Lauda) en Hruska Portugal: Bento; Joao Pinto, Venancio, Frederico en Inacio; Carlos Manuel, Luis, André en Sousa (Ribeiro); Gomes en Futre (Xavier) Rincon rent juichend naar de feestende tribunes in Sevilla nadat hij Spanje vlak voor rust op 1-1 heeft g&et tegen IJsland. - foto efe SEVILLA (AFP) - Spanje heeft zich gisteravond ge plaatst voor de eindronde van de strijd om het wereldkam pioenschap voetbal. In de beslissende laatste thuiswedstrijd wonnen de Spanjaarden in het met 50.000 toeschouwers uitverkochte stadion van Sevilla met 2-1 van IJsland. Het Spaanse tem perament wist nauwelijks raad met het koele tegenspel van de Noordeuropese voet balamateurs. De stormachtige aanvallen sorteerden voor rust geen enkel effect. Integendeel; bij eén van de schaarse uitval len zorgde Paul Tjorboerssen voor 0-1. Pas in de allerlaatste secon den voor de pauze maakte de 28-jarige Rincon van Betis Se villa de gelijkmaker. Zes mi nuten in de tweede helft nam Spanje de voorsprong, die ach teraf beslissend bleek. De ma ker was Rafael Gordillo, die dit seizoen voor Real Madrid uitkomt. Spanje-IJsland 2-1 (1-1). 35. Tjorboers sen 0-1, 45. Rincon 1-1, 52. Gordillo 2-1. Toeschouwers 55.000. Eindstand groep 7:1. Spanje 640289- 82.Schotland6 312 7 8- 43. Wales 631277- 64. IJsland610 524-10 Schotland moet in een uit-en thuiswdedstrijd tegen de win naar van de Oceanische Zone (met Israel) spelen om een plaats in de eindronden. moskou (dpa) - de sovjet- ®'e heeft de spanning terug kbracht in groep 6 van de Topese voorronden van de JWeldtitelstrijd voetbal. Het 'ussische elftal versloeg Woensdag in het met 100.000 «schouwers volgepakte Le- flfl-stadion in Moskou rang- «Jstaanvoerder Denemarken j>« 1-0. Bij rust was de stand N Selijk- Oleg Protasov 6de vijf minuten na rust voor de beslissende treffer. Voor Denemarken beteken de het de tweede nederlaag in vijf kwalificatiewedstrijden. In oktober van het vorig jaar werd met 0-1 verloren van Zwitserland. De Denen, de verrassing van de Europese ti telstrijd van 1984 in Frankrijk, hebben hun tot woensdag riante uitzichten op de eind ronde in Mexico in Moskou danig zien slinken. In groep 6 hebben nu vier ploegen, Dene marken, Sovjetunie, Ierland en Zwitserland, zes punten. Denemarken heeft daar één wedstrijd minder (vijf) voor gebruikt. Sovjetunie-Denemarken 1-0 (0-0), 50. Protasov 1-0. Scheidsrechter: Vassaras (Gri). Toeschouwers: 100.000. Gele kaart: Morozov (Sov) Sovjetunie: Dasajev; Mororzov, Sjivad- ze, Demjanenko en Boebnov; Larjonov (Zavarov), Gotsmanov, Sjerenkov en Aleinikov; Protasov en Blochin (Kon- dratij ev) Denemarken: Rasmussen; Sivebaek, Busk, Olsen en Nielsen; Berggreen, Ar- nesen, Lerby en Bertelsen; Elkjaer-Lar- sen (FTimann) en Laudrup Stand groep 6: 1. Denemarken 2. Sovjetunie 3. Ierland 4. Zwitserland 5. Noorwegen 53026( 8-4) 6 2 2 2 6 (10-8) 62226( 4-4) 6 2 2 2 6( 4-9) 5 1 224( 2-3) TAMPERE (SID) - Finland heeft door een zege van 1-0 op Turkije zijn laatste theoreti sche kans op deelneming aan de eindronde van de wereldti telstrijd voetbal behouden. In Tampere zorgde Ranta- nen in de 37e minuut voor de belangrijke treffer van de Finnen. Finland is in groep 3 uitgespeeld, bezet met acht punten uit acht wedstrijden de voorlopige tweede plaats ach ter leider Engeland en moet op misstappen van de concurren tie hopen om Mexico te halen. Finland-Turkije 1-0 (1-0), 37. Rantanen 1-0. Stand groep 3:1. Engeland 63309(16- 2)2.Finland8323 8 7-12) 3. Roemenië 6 2 317 9- 5) 4. Nrd-Ierland 6 3 1 2 7 7- 5) 5. Turkije 60151 1-16) LUXEMBURG (AFP) - Het Bulgaarse voetbalelftal, on langs nog geklopt door Neder land, heeft zich in Luxemburg als tiende land gekwalificeerd voor de eindronde van de we reldtitelstrijd voetbal. Bulgarije kreeg bij zijn vijf de overwinning in de strijd van groep 4 alle hulp van Lu xemburg. De voetballers uit het Groothertogdom hadden een grote hand in de voor sprong van 3-0, waarmee Bul garije kon gaan rusten. In de tweede minuut passeerde Hel lers zijn eigen doelman, Van Rijswick, toen hij een schot van Petrov van richting ver anderde. In de 26e minuut deed Barboni hem dat na, bij een doelpoging van Kostadi- nov. Dimitrov produceerde in de 32e minuut het enige doel punt van zuiver Bulgaarse makelij. Na rust kregen de Luxemburgers alle ruimte van de al feestvierende Bulga ren. Een solo van Langers werd in de 66e minuut on reglementair gestuit. Langers schoot de strafschop zelf in: 1- 3. Luxemburg-Bulgarije 1-3 (0-3), 2. Hel lere (eigen doel) 0-1,23. Barboni (e.d.) 0-2, 32. Dimitrov 0-3,66. Langere (strafschop) 1-3. Scheidsrechter: Syme (Sch). Toe schouwers: 1000. Gele kaarten: Reiter (Lux) en Sadkov (Bul) Luxemburg: Van Rijswick; Schonkert, Dresch, Scheuer en Meunier; Jeitz, Weis (Girres), Hellere en Barboni (Malget); Reiter en Langere Bulgarije: Valov; Zdravkov, Arabov, Petrov en Dimitrov; Sadkov, Getov (Ko- lev) en Gotsjev; Kostadinov, Gospodinov en Iskrenov (Psjev) Stand groep 4: 1. Bulgarije 75111112-3 2. Joegoslavië 63218 6-4 3.Frankrijk 63127 7-4 4. DDR 6303612-7 5. Luxemburg 70070 2-21 Van onze sportredactie Renners waarmee rp,oe« van Skil voor ip».fi° en(' se'2oen afspraken *n g®maakt, verkeren in W 'f j' onzekerder situatie, ran 's de hoofdsponsor «nannUiUrS als Gerrie Kne- Kmaar Wat contac" Door Rob van Denreen RIJEN - Er komt oorlog bin nen de Koninklijke Neder landse Wielren Unie. De Be langenvereniging Voor Ge sponsorde Wielerclubs (BVGW) verzamelt op het ogenblik aan de basis de troe pen om op 21 november tijdens de algemene jaarvergadering in Utrecht van de wielrenunie via de vertegenwoordigers van de distctricten vol in de aanval te kunnen gaan. Bij de vereniging, waarbij 50 van de in totaal 159 Neder landse wielerverenigingen zijn aangesloten, heerst grote onvrede over de concept-nota voor 1986, die door de wielren sportcommissie van de KNWU is uitgebracht naar aanleiding van het beleidsplan '85-'90. Hennie Libregts, de voorzit ter van de BVGW: „We heb ben de heren van de sportcom missie de wacht aangezegd. Als zij hun plannen doorzetten dan kunnen ze vertrekken." De BVGW startte inmiddels via zijn leden een uitgebreide lobby om zo de besturen van de wielerdistricten op dezelfde lijn te krijgen. De voornaam ste wensen van de BVGW zijn: het voorstel tot het oprichten van districtsploegen moet ge heel worden ingetrokken. de goede (aan te tonen via het storten van een waarborg som van bijvoorbeeld 25.000 gulden.) gastrennersvereni- gingen mogen blijven. de wielerverenigingen moe ten het recht krijgen om aan alle wedstrijden deel te ne men. Daartoe zullen de deel nemersvelden van bijvoor beeld A-klassiekers moeten worden uitgebreid. De selectie van dat deelnemersveld moet worden overgelaten aan de or ganisatoren van de wedstrij den. Jos Krol, secretaris van de BVGW: „Die nemen dan toch altijd het beste wat er te krijgen is. Dus de zwakkere ploegen vallen automatisch af. Het grote voordeel is dat bij voorbeeld de Omloop van de Baronie in West-Brabant de kans krijgt in het rennersveld wat meer regionale accenten aan te brengen." er moet één nationale selec tie komen waar de opvolger van KNWU-coach Piet Lie- bregts, André Boskamp mee aan het werk kan gaan. Die selectie moet zo wel voor de weg als voor de baan gelden met daarnaast een Jong Oran je-groep. alle voorname Nederlandse stad-tot-stadwedstrij den moeten op de internationale kalender worden geplaatst. Van de wensen staat die van het terugtrekken van het voorstel om binnen afzienbare tijd te komen tot het oprichten van districtsploegen het hoogst genoteerd op de lijst, waarvoor de BVGW zich sterk wil gaan maken. Jos Krol: „Het plan van de KNWU ver scherpt de concurrentie voor de verenigingen. En het kan voor onmogelijke situaties lei den. Dat een renner van een bepaalde club via het district met reclame van de concur rent van de sponsor van zijn eigen vereniging moet gaan rijden". Tijdens een bijeenkomst met de wielren sportcommis sie (verantwoordelijk binnen de KNWU voor al het gebeu ren op de fiets uitgezonderd hetgeen door de profs wordt gedaan) heeft het bestuur van de BVGW laten weten dat men bereid is de gehele sport commissie op 21 november naar huis te sturen. Op 19 oktober houdt de BVGW een ledenvergadering waarin de te volgen strategie nader zal worden toegelicht. WEXFORD (Rtr) - Sean Kelly, één van Ierlands geliefdste zo nen, heeft voor opwinding ge zorgd in eigen land. Kelly won in Wexford de eerste etappe van de Ronde van Ierland door in de sprint van een kop groep van zeven Adri van der Poel te kloppen. Kelly vertrekt vandaag in de gele-leiderstrui voor de tweede etappe naar zijn ge boorteplaats Carrick-on-Suir, waar hem een enthousiast welkom is bereid. De Ierse fa voriet was attent, toen de Ne derlander Teun van Vliet ze ventig kilometer voor het eind de beslissende demarrage plaatste. Het peloton arriveer de met tien minuten achter stand op de groep-Kelly. Van onze sportredactie BRUSSEL - Supporters van het Nederlands elftal, die zich op woensdag 16 oktober in Brussel bij het Ander- lecht-stadion melden met in België gekochte entreekaar- ten, zal de toegang tot de interland België-Nederland ge weigerd worden. Deze maatregel maakte de Koninklijke Belgische Voetbalbond gisteren bekend in het officiële bondsorgaan 'Sportleven'. In het betreffende bericht wijst de bond erop, dat door Belgen gekochte kaarten niet aan Nederlanders doorver kocht mogen worden. „Ingevolge de richtlijnen van de Uefa moeten de fans van elkaar gescheiden worden in aparte vakken. Daarom mogen Nederlanders alleen in het voor hen aangewezen tribunevak staan. Die kaarten kunnen ze slechts via de KNVB bestellen". Aldus de strekking van het bericht in het bondsorgaan. In België zullen de kaarten voor de interland via de de KBVB en de voetbalclubs verkrijgbaar zijn. De vijfdui zend kaarten die naar Nederland gaan, worden door de KNVB uitgezet via de afdelingen en de betaald voetbal clubs. De officiële voorverkoopadressen worden niet in geschakeld vanwege de relatief geringe hoeveelheid be schikbare kaarten voor 'Oranjeklanten'. MOSKOU (AFP/Tass/Rtr) - De achtste partij van de schaaktweekamp om het wereldkampioenschap tus sen titelhouder Anatoli Karpov en uitdager Gary Kasparov is woensdag geëindigd in remise. Dinsdag was de partij op de 41e zet afgebroken. In de twee de zitting deden de beide Sov jet-grootmeesters nog snel een aantal zetten en besloten toen tot deling van het punt. Kar pov leidt in tweekamp met 4,5 tegen 3,5. De negende partij, waarin Kasparov wit heeft, is gepland voor woensdag. 41Ke6-e5 (onder couvert) 42. Kh2-g2 Ta3-a2 43. Kg2-f3Ta2-a3 44. Kf3-e2 Ta3-g3 45. Ke2-d2 Tg3-g2 46. Kd2-e3 Tg2-g3 47. Ke3-e2 Tg3-a3 48. Ke2-d2 Ta3-g3 49. Tb4-c4 Ke5-d5 50. Remise De afgebroken stelling van de achtste partij was: Wit: Kh2, Tb4, a4, g4; Zwart: Ke6, Ta3, g5. Het zettenverloop in de tweede zitting was: Karpov (wit) Kaspa rov GRONINGEN - In Groningen speelde Nederland gister avond in het kader van de Europese superliga tegen Joe goslavië een tafeltennis-lan- denwedstrijd. Nederland ver loot met 1-6. Anne Vlieg (Ned)-Ilyan Lupulescu (Jsl) 17-21,22-20,12-21 Henk van Spanje (Ned)-Zoran Ka linie (Jsl) 21-17,21-17 Bettine Vriesekoop (Ned)-Branka Bati- nic (Jsl)21-17,14-21,19-21 Henk van Spanje/Anne Vlieg (Ned)-Lu- pulescu/Primorac (Jsl) 14-21,19-21 Van Spanje/Vriesekoop (Ned)-Lupules- cu/Batinic 21-10,5-21,17-21 Anne Vlieg - kalinic 22-24,12-21 Henk van Spanje - Lupilescu 18-21,13-21 HENGELO - De Nederlandse volleybaldames hebben vier dagen voor aanvang van de Europese Kampioenschappen voor een sensatie gezorgd door Rusland, de grote favoriet voor de Europese titel met 3-2 te verslaan. Het was de eerste overwinning van Oranje op Rusland. GORSSEL (ANP) - Het heren volleybalteam heeft woens dagavond in Gorssel zijn laat ste oefenwedstrijd voor het Europees kampioenschap ge wonnen. In Gorssel zegevierde de ploeg van coach Geert Trompetter ook in het derde oefenduel tegen Roemenië. Nadat het maandag 3-1 en dinsdag 3-0 was geworden, eindigde de generale repetitie in een overwinning van 3-2 (15-6,2-15,11-15,15-5 en 15-11). Het nieuwe Pingouin winter-breiboek verdient u altijd terug. Het bedrag van 16.95 krijgt u direkt van Pingouin terug bij aankoop van de totale benodigde hoeveelheid Pingouin breigarens voor het maken van één van de 44 modellen uit dit breiboek. Lever bij aankoop van Pingouin wol de in het breiboek staande waardecheque van 6,95 bij een van de onderstaande Pingouin speciaalzaken in, dan kost dit breiboek u geen cent. Axel Pingouin, Noordstraat 60 Bergen op Zoom Wollemijntje Kremerstraat 14 Breda N. Pingouin, W.c. Hoge Vugt-Moerwijk 18 Goes De gouden Draad, Lange Kerkstraat 17 Middelburg Pingouin, Lange Viele 24 Oosterhout Anneri, Arendshof 45 Roosendaal Pingouin, De Rozelaar 18 t

de Stem | 1985 | | pagina 9