Apart depot cltiemisch afval in Aardenburg it is. Grensgemeenten ruilen vlaggen Klokkeluider St.-Kruis wordt 90 jaar is 'bi \IRECTEUREN BEJAARDENTEHUIZEN OVER OPLOSSING uttig, ooi kan zijn 9 leeftijden 'ommen Poppen van Juliana in Oostburg Feest bij bejaardentehuis 'Ter Schelde9 GEMEENTERAAD AKKOORD estuurders it Zeeland aar VS PvdA: Aandacht voor dagvissers Breskens lONDERDAG 26 SEPTEMBER 1985 D18T3SM VAN ZEELAND T2O PAGINA ZEELAND 4 JK! [1650-60575 ities valt er met epi- dank zij moderne testen er weinig d met epilepsie in rmoedt; ze lopen m we aan onze t zo gek als 't er u Sire belt, f de bon opstuurt. SIRE LI ster soms uitziet. UITREIKING DSEVEL T-A WARDS tylichter angehouden Lege kamers Erg kwiek Voorlichting in Oostburg over borstampu tatie ANDERE EISEN GARNALENAANVOER Schietingen markten Plaatselijk nieuws Aardenburg Breskens Oostburg Schoondijke Sluis Zandstraat Erfpacht in Aardenburg drie jaar niet omhoog A7 Van onze correspondent I AARDENBURG - De da- jgelijkse besturen van de I grensgemeenten Aarden- I burg. Maldegem, Dammc I en Sint Laureins gaan on- Iderling hun vlaggen uit- wisselen. Het is de bedoeling dat Ije vlaggen van de verbroe- Iderde gemeenten bij offi- Iflële plechtigheden en her- 1 denkingen in top komen te hangen. De overdracht zal I waarschijnlijk eind no- Ivember plaats vinden tij- Idens het periodiek overleg Ivan de schepencolleges. De I besturen van de genoemde gemeenten overleggen re gelmatig. Ze bespreken dan de grensoverschrij dende vraagstukken. Onlangs besloot Sluis ook mee te doen aan dat overleg. Ook de gemeente Knokke zou dan bij de be sprekingen worden be trokken. Dit was naar aan leiding van de heisa rond het natuurgebied Het Zwin. De burgemeester van Damme maakte zich toen publiekelijk zorgen over de mogelijke aantas ting van het natuurgebied door de bouw van een va kantiedorp bij Het Zwin. Het overkoepelende grens- overleg is officieel nog niet ingesteld. ITT^il 66 cm KTV, 16 I kanalen tiptronic i, L^695.- I f SALORA 56 cm KTV. 16 n» kanalen+afstandbed. 745.- Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Twee weken lang zijn ze te bewonderen in de etalages van de Oostburgse firma Van de Plasse, op de hoek van Markt/Ledelplein. Ongeveer 50 poppen, een klein deel van de ruim 900 poppen in klederdracht, die prinses Ju liana in de loop der jaren bij diverse gelegenheden in bin nen- en buitenland kreeg aan geboden. De poppen zijn beschikbaar gesteld aan Aardenburger Schelte van Jelgerhuis op voorwaarde dat ze voor een een ideël doel tentoongesteld worden. Dat doel is in dit ge val de Stichting Vredesmonu- ment die van het betrokken bedrijf een enveloppe met in houd kreeg. Onder de popipen die in Oostburg te zien zijn zitten ex emplaren uit Polen die het prinselijk paar in 1937 in Polen kreeg aangeboden tijdens zijn huwelijksreis. Verder zijn er poppen met klederdracht uit Frankrijk, Mexico, Jamaica, Bruinisse, Marokko, Finland en nog een aantal andere lan den. BRESKENS - Het Breskense bejaardenhuis "Ter Schelde' bestaat volgende maand vijftien jaar. Omdat de kans op slecht weer in die maand vrij groot is, houdt men het feest deze week. Gisteren keken de bewoners en de plaat selijke jeugd naar een optreden van het Huster jeugdcircus Reinardi. Op 22 oktober vindt er in het tehuis een feest voor de bewoners plaats. Komende zaterdag is het de hele middag feest. De muziekvereniging Breskens/Groede opent om 14.00 uur het feestgebeuren met een optreden. Een uur later voert een groep oude ren volksdansen op.Ook komen verschillende vaklieden hun ambacht tonen. Men wil ook de jeugd bij het feest betrekken. Daarom wordt er een tekenwedstrijd gehou den De drie plaatselijke basisscholen doen hieraan mee. De tekeningen hangen deze week in het bejaardenhuis. Van onze correspondent AARDENBURG - Met de stem van H. van Rie (D'66) te gen, heeft de Aardenburgse gemeenteraad dinsdagavond besloten over te gaan tot het inrichten van een inzamelde- pot voor chemische afvalstof fen. Hiermee is een uitgave ge moeid van 5.612,-. Daarnaast zal voor de verwerking jaar lijks 1.895,- benodigd zijn, zo is berekend. Dit laatste vormde voor A. van der Bliek (CDA) aanlei- er gr ij zing baart zorgen OSTBURG - De directeuren van West- leuws-Vlaamse bejaardenhuizen zijn ver- jeld over de toekomstverwachtingen. n Breskens en Aardenburg vindt men het dringend dzakelijk dat er in de nabije toekomst uitbreiding Bit. IJzendijke, Oostburg, londijke en Sluis denkt adat in de regio voldoende paciteit is om de bejaarden ■te vangen. JlVest-Zeeuwsch-Vlaande- ji is een van de meest ver ijsde gebieden van Neder- i.Het aantal bejaarden be- lagt 19 procent van de be- Ixing. De verwachting is dat l meer ouderen bij zull- i komen, niet omdat de «sen nog ouder worden, |ar omdat steeds meer men de pensioengerechtigde litijd zullen bereiken en jon- jsn zullen nog meer weg- liken naar andere delen van llatid. er soms even uitziet isen wat voor u van toepassing is I j i postzegels sturen aan laan 19, 3583 GD Utrecht. 1 de Stichting Ideeie Reclame DDELBURG Opnieuw it een delegatie van het tuws provinciebestuur naar Verenigde Staten om de «tacten met de Franklin D. osevelt Stichting op peil te «den. Men is vrijdag onder meer nwezig bij de uitreiking van Four Freedoms Awards in v York. De toekenning van onderscheiding aan men- die zich verdienstelijk sben gemaakt op het terrein «Roosevelts 'vier vrijheden' idt jaarlijks plaats, beurte- in New York en Middel- waar momenteel ge likt wordt aan de oprichting een Roosevelt-studiecen- im. He Zeeuwse delegatie be at uit commissaris Boertien drie gedeputeerden: Boers- Don en Ventevogel. Ook stuursleden van de Neder- ™se Roosevelt-organisatie an mee, onder wie de kabi- tschef van Boertien mr. H. tu. Als eerste vertrok dins- 6 Don al naar Amerika. De ®ren volgen nog. e awards gaan ditmaal ar het oudste lid van het terikaans congres Claude PPer, de socioloog Kennet B. "X de schrijver Elie Wie lde econoom John Kenneth wraith en de kernfysicus ter Rabi. Tot de woord- ers tijdens de uitreiking l°ren senator Edward Ken- w de Zeeuwse commis- ■is Boertien. De Roosevelt Matton krijgt van hem [Zeeuws cadeau: een Sta- nijbel, die in 1714 werd ge kt door Pieter en Jacob bt' De. bijbel krijgt een Je in de St. James ,ln Hyde Park, waar ^ev®lt ter kerke placht te ir k berk is onlangs herbo ^erwoest en wordt- Me'vn™ °P ver2oek I.... *'lssingse politie is de ardmger T. de B. aange- «en verdacht van verduis- lie !essetrekkerij- T. de (em jdJe in een gemeu- L? Wonine in Vlissingen °°nd, had uit deze wo- L meubels verkocht, tonlelh j hii bii diverse ivaara ven goederen «aarte van 25.000,- be- ris n"»S betaald- Na ver- (n De B. eveneens vrijge- Alle directeuren vinden dat de overheid moet inspelen op dat groeiende aantal. „De eer- ste-lijns-voorzieningen zullen nog beter moeten worden", zegt wethouder J. Vergouwe, die tevens directeur is van het Oostburgse bejaardenhuis De Burght. Met die voorzieningen worden instanties als 'Tafeltje Dekje', de wijkverpleging en de maatschappelijke hulp be doeld. Coensdike in Aardenburg is het enige regionale bejaarden huis waar momenteel lege ka mers zijn. Dat is al zo sinds 1983. Het is ook het enige oord waar in de onmiddellijke om geving de zogenaamde aan leunwoningen, staan. De be woners hiervan leven zelf standig maar kunnen een be roep doen op de diensten van het oord. De andere bejaardencentra in West-Zeeuwsch-Vlaande ren werken allemaal met een wachtlijst. Zowat alle direc teurs zien de noodzaak van de aanleunwoningen. H. Masclee van Rozenoord te Sluis: „Als bejaardencentrum hebben we de meeste kennis en ervaring in huis. Ik vind dat de zorg voor de ouderen vanuit de oor den moet plaats vinden". Hij wijst er echter op dat de stede bouwkundigen daar niet vaak rekening mee hebben gehou den. „Rozenoord staat aan de ene kant van Sluis en de be jaardenwoningen helemaal aan de andere kant. Zo is dienstverlening vanuit een te huis natuurlijk erg moeilijk". Ook in andere dorpen staan bejaardenwoningen vaak te ver weg van de centra. Directeur A. de Loos van Ter Schelde in Breskens wijst er op dat toen de bejaarden huizen gebouwd werden, zo'n vijftien tot twintig jaar gele den, de meeste bewoners nog erg kwiek waren. „Ze hielpen vaak nog bij de verhuizing. Daar is echter snel een veran dering in gekomen. Steeds meer hulpbehoevenden komen naar een oord. Dat is natuur lijk logisch, want de ouderen willen zo lang mogelijk zelf standig wonen". Vijftien jaar geleden werkte bij Ter Schel de alleen huishoudelijk perso neel. Twee jaar daarna nam men de eerste verzorgster in dienst. Nu werken er zestien. Dat is meer dan men aan huis houdelijk personeel heeft. De Loos vat het probleem samen door te zeggen: „We be gonnen als rusthuis, nu zijn we een verzorgingstehuis". Achile Hermie klauterde meer dan 5000 keer de toren op Van onze correspondent ST.-KRUIS - Maandag aanstaande wordt de St.-Kruizenaar Achile Hermie 90 jaar. De heer Hermie was de laatste klokkeluider van de St.-Kruise Peper bussen, de toren die al eeuwenlang beeldbepalend voor het dorp is. Vanaf 1935 klom de heer Hermie twee keer in de week zestig treden om het uurwerk van de Peperbussen op te winden, in totaal meer dan 5000 keer. In de oorlog wond Hermie het uurwerk ook op, maar toen sloegen de klokken van de Peperbussen niet, want die had den de Duitsers meegenomen. Later plaatste de gemeente er een nieuwe in. Een keer viel een gewicht van zo'n 100 kilo dwars door vier verdiepingen in het kerkportaal. „Eigenlijk had ik het kunnen weten want het touw waar aan Jiet gewicht hing, was verrot en zelfs een stukje gezakt", aldus Hermie, „maar er zijn gelukkig geen slachtof fers gevallen. Hoewel, de klap was in heel St.-Kruis te horen". Sinds kort is de heer Hermie gestopt met zijn werk in de Peperbussen, want de gemeente Aardenburg heeft een automatisch uurwerk in de toren laten plaatsen. Verder was de heer Hermie - FOTO WIM KOOI JMAN hoefsmid en cafébaas in de zaak, waar ook zijn vader en grootvader in hebben gestaan en waarin nu zijn dochter werkt. Ook was hij ongeveer 60 jaar lid van de St.-Kruise muziekvereniging 'Elk naar zijn Krachten'. Voor het feest komen Hermie's doch ter uit Australië en zoon uit Borneo over. „Alleen jammer dat mijn zoon uit Amerika niet kan komen, maar die is pas geweest", aldus Hermie. Zelf ruilde hij ook wel eens de Peperbussen voor verre landen. Hij zocht vaak een van zijn kinderen op in hun thuisland. Het feest zal in familiekring worden gevierd. ding te vragen om na te g;aan of het vervoer van de stoffen van Aardenburg naar Tern.eu- zen niet zou kunnen worden beperkt. Hij meende dat het aanbod van chemisch afval in geen verhouding zou staan tot de kosten van het vervoer en het verlies aan arbeidstijd. Wethouder R. van de Wijjnc- kel betoogde, dat de gemeente dan voorzieningen zou moeten treffen die hinderwetpliehtig zijn. Immers, het aangeboden chemisch afval moet biinnen tien uur na de aanbieding uit de gemeente afgevoerd wor den. Zo niet, dan moeten apar te voorzieningen aanwezig zijn. Deze opmerking schoot de heer Van der Bliek in het ver keerde keelgat. Zijns inziens wordt de gemeente op liet ge bied van de uitvoering van de bepalingen van de hinderwet anders behandeld dan bedrij ven, die ook chemische stoffen in opslag hebben. „Hoe is dat te rijmen?", vroeg hij ziich af. Wethouder Van de Wijnckel meende, dat het gevaar bij in zameling bestaat uit het sa menbrengen van verschillen de stoffen. De heer Van Rie sprak zijn verwondering uit over het feit, dat het stichten van een inzameldepot nu al op de agenda voorkwam. Tijdens de voorafgaande commissie vergadering had hij namelijk diverse suggesties gedaan, on dermeer met betrekking tot het houden van een enquete onder bedrijven en het subsi diëren van bedrijven die zelf hun chemisch afval afvoeren naar daartoe bestemde depots. Hij achtte besluitvorming in dit stadium prematuur. Met wethouder Van de Wijnckel was mevrouw Keij- mel (PvdA) van mening, dat de gemeente op het gebied van de inzameling van chemische afvalstoffen een agressieve voorlichting in de richting van de bevolking zal moeten ver zorgen. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - In de recreatie zaal van het Oostburgse ver pleegtehuis 'De Stelle' aan de Veerhoeklaan vindt donder dag 10 oktober een voorlich tingsbijeenkomst plaats over de gevolgen van borstamputa- tie. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. In samenwerking met de vrouwenraad, de wijkverple ging en de stichting voor Maatschappelijke Dienstver lening werd in 1983 in Oost burg een initiatief genomen om vrouwen met een borstam- putatie met elkaar in contact te brengen. Elke vierde don derdag van de maand vinden er koffie-ochtenden plaats in het Wijkgebouw te Oostburg, van 10.00 tot 11.30 uur. Deze bijeenkomsten worden regel matig bezocht door een groep vrouwen en nu wil men ook een informatie-avond houden over borstkanker en de gevol gen daarvan. Patiënten, hun partners en gezinsleden en an dere belangstellenden zijn welkom. Op de voorlichtings-avond wordt de film 'Borstkanker' getoond die ter beschikking is gesteld door het Integraal Kankercentrum te Rotterdam. Het eerste deel van de film gaat over de ontdekking van borstkanker bij zes patiënten en de periode tot behandeling. Het tweede deel gaat over ver schillende aspecten bij borst- amputatie en de hiermee ver bonden begeleiding en nazorg; 'Borstkanker' is een film waar niet de medische kant centraal staat, maar waarbij vooral wordt ingegaan op ge voelens, reacties en toekomst verwachtingen van verschil lende mensen. Na de film kunnen de be langstellenden vragen stellen aan de leden van de nazorg- groep en de maatschappelijk werkster van het ziekenhuis. Ook een huisarts zal aanwezig zijn, die in zal gaan op de be geleiding van van patiënten. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG - De PvdA Twee de Kamerfractie vindt dat HEIKANT - Bejaardenschieting, 't Helleken, 37 schutters: hoge vogel en tweede zijvógel: J. van Kerkho ven; eerste zij vogel: A. van de Branden, beiden St.-Jansteen; grootste aantal (4): L. van Waes- berghe. Heikant. HULST - OZu, 25 schutters: eerste hoge en derde zijvogel: F. van Swaal, Hulst; tweede hoge vogel: E. Luykx, Hulst; eerste en tweede zijvogel: P. van Meelen, Graauw; grootste aantal (5): E. Luykx, Hulst en A. Leeraert, Graauw. ELLEWOUTSDIJK - Kam- pioensschieting, Nederland Bond van Wipschutters, afdeling Zuid- Beveiand, saande wippen, 69 schutters: kampioen kleppen: M. Verdonk, Concordia; kampioen kleine vogels: C. jeremiasse, Zorg- vlied; eerste zij vogel: M. Goeree, Zorgvlied; tweede zijvogel: me vrouw De Jonge-Rentmeeser, ADLM. ELLEWOUTSDIJK - Publieke schieting, 69 schutters: eerste hoge vogel: J. de Koeyer, Diana; tweede hoge vogel: N. van de Dries, Eens gezindheid; derde hoge vogel: H. van Stee, Diana; eerste zijvogel: J. Rentmeeser, Willem Teil; tweede zijvogel: R. de Meester, St.-An- dries; derde zij vogel: M. Verdonk, Doel naar Hoger; vierde zijvogel: R. de Meester, St.-Andries; groot ste aantal (8): L. de Jonge, ADLM. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 55 schutters: Wip 1: hoge en tweede zij vogel: T. de Waal; eerste zijvogel: A. Verhoe ven, beiden Kloosterzande; groot ste aantal (5): mevrouw Dobbelaar, Boschkapelle. Wip 2: hoge vogel: T. De Waal; eerste zijvogel: Ronald Verschoten, beiden Kloosterzande; tweede zij vogel: G. Herwegh, Hulst; grootste aantal (5); A. Geerts, Moerbeke. WALSOORDEN - Zaal R. de Jon ge, 20 schutters; eerste hoge en tweede zijvogel: E. Luykx, Hulst; tweede hoge vogel: A. van Geers- daele, Walsoorden; eerste en derde zijvogel: A. Verhoeven, Kloooster- zande; vierde zijvogel: E. de Maat, Ossenisse; grootste aantal (5): M. de Waal, Walsoorden. staatssecretaris Ploeg (Land bouw en Visserij) in EG-ver- band moet zorgen voor gelijke eisen met betrekking tot de aanvoer van garnalen. Dat vindt het PvdA-Kamerlid Ko- nings, volgens wie de huidige regeling zeer nadelig werkt voor een aantal kleinere dag vissers uit Breskens. De dagvissers, vaak varend met kleine schepen, zijn on danks het feit dat ze ijs uit de haven meenemen, niet in staat de garnalen bij een tempera tuur van vier graden aan te voeren. Daarvoor zijn ze (tot maximaal negen uur) te lang buitengaats. Konings vindt dat de vissers uit Breskens in een nadelige positie worden geplaatst, omdat voor aanvoer van garnalen per vrachtauto uit België en West Duitsland deze eis niet geldt. Voor het PvdA-Kamerlid is dat aanleiding Ploeg te vragen in de eerste plaats iets te doen aan de problemen van de klei nere Breskense vissers zelf, en in de tweede plaats te zorgen voor harmonisatie van de aan- voereisen in EG-verband. GOES - Gezinszorg - In ge bouw de Villa aan de v.d.Spie- gelstraat te Goes wordt don derdag 3 oktober een avond over 'Gezinszorg' gehouden. Mevrouw van Wesseling (So ciaal centrum) en mevrouw Boot (PMD) leiden de avond in. Mensen die hiervoor be langstelling hebben zijn van harte welkom. De bijeenkomst begint om half acht. MIDDELBURG - Weduwen - De groep voor weduwen en weduwnaars Middelburg houdt dinsdag 8 oktober een informatieavond over de Tele fonische Hulpdienst. De avond K( )RT ZEEUWS begint om half acht. G.Wol- ters, werkzaam bij deze dienst, zal een inleiding houden en daarbij dia's laten zien. Alle belangstellenden zijn welkom. Voor informatie: Fiom Zee land 01180-27311. VLISSINGEN - Estafetteloop - Docenten en studenten van de School voor Fysiotherapie houden maandag 30 september een estafetteloop door Zee land. De loop wordt financieel gesteund door bedrijven, tij dens het gebeuren kunnen ook particulieren 'kilometers ko pen'. De opbrengst komt ten goede aan poliopatiënten in het Afrikaanse Zinder (Nige ria). Men gokt op 22.000 gul den. De actie is onderdeel van de zilveren jubileumviering van de school. Op de medische werkplaats in het Afrikaanse dorp kunnen beugels, krukken en andere hulpmiddelen ge construeerd worden maar de meeste patiënten kunnen dit niet betalen. Over heel Zee land verspreid gaan 6 groepen van elk 20 deelnemers van start. Samen wil men 500 kilo meter overbruggen. AMSTERDAM, 25 sept. - Aardap pel termijnmarkt: In Bintje 35- 50mm werden 18 contracten ver handeld voor levering april tegen ƒ14,50 per 100 kg. De stemming was prijshoudend. In Bintje 50mm wer den 25 contracten verhandeld voor levering november bij een prijs van ƒ18,30 tot ƒ17,80 per 100 kg, voor levering april 799 contracten tegen ƒ24,90 tot ƒ23,60, alsmede 51 con tracten voor levering mei tegen ƒ25,80 tot ƒ24,80. De stemming was hier goed prijshoudend. GOES, 24 sept. - Aardappelen (excl. BTW) Bintje, veldsgewas, di recte levering, op auto geleverd 9- 11 cent per kg, voeraardappelen 8.5. Uien (excl. BTW) directe levering, geloof klapt, op auto geleverd: plantuien 4-6, zaaiuien 7-10. Vlas (oxcl. BTW) ongerepeld, op auto geleverd 35-45. Granen, zaden en peulvruchten (excl. BTW, in gul dens per 100 kg): tarwe, basis 16% 44.75-46.50, brouwgerst, boeren- schoon, basis 16% 50, voergerst 42, haver, basis 16% 44.25, erwten, klei ne groen 75-81, capucijners 75-80, karwijboerenschoon 260-345, kar- wij, prima doorsneekwaliteit 355, blauwmaanzaad, boerenschoon 132.50-157.50, blauwmaanzaad, pri ma doorsneekwaliteit 185. Hooi en stro (excl. BTW, in guldens per 1000 kg), op auto geleverd: weide- hooi le snede 325-375, weidehooi 2e snede 250-300, dijkhooi 225-275, lu- cernehooi 375-425, veldbeemd 200- 275, roodzwenk 120-170, raaigras- sen 110-195, zomergerststro 175-200, tarwestro 140-160, erwtenstro 175- 200, ha verstro 150-175. GOES, 25 sept. - Bramen 1 101-141, IB 90, 2x9 55. Appelen: ox's Orange 1 90 137, 80-90 132-202, 70-80 167-216, 65-70 103-144,60-65 77-99, 55-60 43, 2 80-90 98-124, 70-80 109-153, 65-70 92- 110, 60-f"5 60-83, 55-60 35. Alkmene 1 80-90 125-166, 70-80 140-188, 60-70 77-97, 2 80-90 113-126, 70-80 123-152, 60-70 83-92. Odin 1 70-80 135, 60-70 47-97,2 70-80 85-113,60-70 65-75. El- star 1 80-90 233, 70-80 238, 60-70 119, 2 80-90 145, 70-80 182, 60-70 86. Ja mes Grieve 2 70-80 59-67, 65-70 40- 42. Rode Goudreinette 1 105 74, 95- 105 100, 85-95 134, 75-85 147, 70-75 106. Lobo 1 80-90 79,70-80 97. Goud reinette 2 95 87, 85-95 98, 75-85 110. Bramley's 2 80 41, 70-80 35. Sterap pel 2 60 180. Zoete Campagne 2 60- 70 62,50-60 35. Peren: Bonne Louise 1 60-70 111, 55-60 71,50-55 28-49,2 70 66,60-70 56-85, 55-60 41-67, 50-55 29- 31. Beurré Hardy 1 70-80 100-103, 65-70 89, 60-65 70, 2 80 62, 70-80 58- 89,65-70 40-73, 60-65 33-66, 55-60 25- 35, 50-55 25. Doyenné du Cornice 1 70-80 116, 2 70-80 114, 65-70 101, 60- 65 55. Conference 2 65 37-73, 55-65 46-67. Legipont 1 70-80 68, 60-70 89, 55-60 44, 2 70-80 59, 60-70 35-87, 55- 60 53,45-55 32. Triomphe de Vienne 2 60-70 52, 55-60 43. St. Rémy 1 60-70 84, 2 80-90 72, 70-80.78, 60-70 84, 50- 60 62. Organistenjubileum - In het weekeinde van 5 oktober wordt het feit herdacht dat Mannes Zonneheld uit Zuid- zande 25 jaar organist is in de oude Sint-Baafskerk van de Nederlands hervormde ge meente in Aardenburg. De heer Zonneheld werd organist op het bekende Flentrop-orgel in de oudste Zeeuws-Vlaamse kerk, kort nadat deze in 1944 beschadigde kerk weer offi cieel in gebruik was genomen. De Nederands hervormde ge meente van Aardenburg laat dit zilveren jubileum niet on opgemerkt voorbij gaan. Dansavond - In zaal De Uit komst wordt zaterdag een dansavond gehouden. De mu ziek wordt verzorgd door De Turbo's. De avond begont om negen uur. Vogelruilbeurs - De vogelver eniging De Volière houdt zon dag 29 september en zondag 8 december een vogelruilbeurs. Op 29 september is men te gast in café De Windt aan de Zuid- zandsestraat, waar men van 10.00 tot 12.00 uur terecht kan. Op 8 december is hotel De Zwaan te Zuidzande de plaats van samenkomst. In beide ge vallen is een opkoper aanwe zig. Soos - De soos voor alleen staanden houdt zaterdag een bijeenkomst in zaal Wijffels. Op het programma staan een bingo en een verloting, terwijl een orkest voor de dansmuziek zorgt. De avond begint om acht uur. Parochie - In de parochiekerk te Sluis wordt zaterdag 5 okto ber om 19.00 uur een speciale dienst gehouden ter gelegen heid van de katholieke onder- wijsdag. Aan deze mis wordt medewerking verleend door het koor De Sluisse Rakkers en de werkgroep liturgie. Kaarting - In wijkgebouw De Straete werd een puntenkaar- ting gehouden waaraan 62 personen deelnamen. Uitslag: 1. W. Guinau, Westdorpe; 2. J. Pijpelink, 3. R. Warrens, 4. mevrouw Buysse, 5. mevroow Van Deurzen, allen Zand straat. De volgende kaarting is zondag 20 oktober. Van onze correspondent AARDENBURG - „Ik ben blij met het voorstel, maar is het misschien iets dat met de ko mende verkiezingen te maken heeft?". Zo reageerde het Aarden burgse raadslid Louis de Clerck dinsdagavond op het voorstel van Burgemeester en Wethouders om een aantal erfpachtscanons te bevriezen voor de periode 1985-1988. Wethouder Van de Wijnckel antwoordde, dat het voorstel het eerder gepeilde gevoelen van de raad weergaf. Op een vraag van G. Bonte (Gemeen tebelangen) of GS dit besluit zou slikken, was het antwoord van de wethouder: „Wij heb ben wel eens meer gevochten".

de Stem | 1985 | | pagina 21