tof voor tieners ffarme hoofdtooien voor koude winter Kcunp&L bruikbaar zijn en comfort bieden schoen én laars zien zwart ERCOLLECTIE I A5' PE STEM MODEKRANT 24 september 1985 125 De hoed is in Nederland al jarenlang een stiefkind. Dit in tegenstelling tot bijvoor beeld Engeland en Duits land. Zeer modebewuste Ne derlandse vrouwen hebben zich in het verleden nog wel eens laten verleiden door mee te doen aan de rages van alpino's, baretten, ma fia- en pothoeden. Lady Di zorgde ook in Nederland nog even voor een opleving van de hoed. Het ging om de wat naïeve, maar zeer romantische stro hoedjes, al dan niet versierd met linten of bloementoef- jes. Als we Parijs moeten ge loven zijn er in de hoeden- sector grote veranderingen op komst. Er waren won derlijke creaties te zien, af- feleid van bijvoorbeeld oksmutsen, steken en mus- ketiershoeden. In de Nederlandse collec ties komen dit soort hoofd tooien nauwelijks of hele maal niet aan bod. Hier en daar duikt de alpino en ba ret op. De nadruk ligt dui delijk op warme hoofdtooi en, afgeleid van onder ande re de bivakmuts en tulband. Met deze hoofdbedekking worden twee vliegen in een klap geslagen: ze zijn niet alleen heel erg grapt maar ook erg functioneel De kinderbijslag is bij lange na niet toereikend om te voldoen aan de wensen - om over eisen maar de zwij gen - van al dat 'groter wordende grut', dat valt onder de noemer tie- Ze willen of moeten per se mee doen aan alle rages, die in de loop van het seizoen opduiken. Confectionairs besteden erg veel aandacht aan deze groep en het ge volg daarvan is, dat er ontzettend veel én leuk spul te koop is, genoeg om iedere dag wat anders aan te hebben. Op veel onderdelen lopen de mo des, trends en rages voor de groep, die zit in de leeftijd vanaf zo'n jaar of tien, elf - want dan begint 'dat ge donder' al - tot hooguit zestien, ze ventien jaar, in gelijke pas met die van volwassenen. Op een katoenen fantasiebroek - links - een trui in de kleuren zwart en kobalt. Een oversized sweater - rechts - op een broek gemaakt van sweatstof. tenfabriek „NAPOLINA" uit Nederland voor. Gemaakt voor idse voet in verschillende :aar dat er mensen nog op iets m* lederwaren 01170-2814 ze nieuwe uitgebreide MDEN TRUIEN WEAR COMBINATIES TS-COATS ags geopend van 2-6 uur Bij de aanschaf van een tas spelen twee punten een belangrij ke rol: maximale praktische bruikbaar heid en comfort. Het sierende element komt nog steeds op de derde plaats, maar wint wel terrein. Kleuren spelen een grote rol: fuchsia, cy claam en kobalt. In de trend, die jong-modisch-mo- dern wordt genoemd, spelen rugzakken, buidels, dokterskof fertjes en shoppers de hoofdrol. Details zijn: meta len gespen, zware rit sen en stiksels, grove plissés en vlechtpar- tijen. De 'modisch-ele- gante-groep' is geba seerd op de mode uit de jaren zestig. De tassen zijn niet zo oot en strak van Ijn. Ze zijn veelal ver sierd met klassieke sierstiksels. Een trend, die ter rein wint, valt onder de noemer 'novo- klassiek-glamour'. Het gaat dan om klei ne tasjes met veel glit ter in de vorm van gouden en zilveren sierstiksels, kraaltjes en exotische versie ringen. Een forse tas, strak van met fijne stiksels, die op twee nieren benut kan worden, schouder- of handtas. lijn ma- als lui De haast klassiek geworden buideltas blijft een topper. Alle afgebeelde modellen zijn in Nederland te koop. ledewerking aan De Stem Modekrant verleenden: A ['ure Modes Voxy Fashion yon Gils Hij f"rmatiecentra voor Lederwarenmode, Schoen- en Lederwarenbranche ^coiffure freymborg Maggie Moustache jJJ1ei'kermann glands Bont Instituut leÜr,SM0de-inst,'uut K kloppenburg Al heel jong - pakweg goed drie jaar oud! - weten peuters en kleuters al wat ze wel en wat ze niet leuk vinden om te dra gen. Deskundigen vinden, dat moderne moeders gevolg moeten geven aan de wensen van de ukkies. En diezelfde moderne moeders zouden dat ook best willen doen. 'Ietwat vervelend' is, dat andere deskundigen ervoor zor gen, dat de inhoud van de portemonnee niet toereikend is om hun jeugd 'up to date' te kleden. Lieve, stoere of eigen wijze kinderkleding kan schreeuwend duur zijn. Voor moderne moeders met een wat krappe beurs is het dus snuffelen geblazen. En dan blijkt, dat diverse confectio nairs wel degelijk rekening gehouden hebben met moeders budget. Kleur is heel belangrijk in de kindermode. Er zijn drie trends: pastelkleuren (voor meisjes vooral rose, bleu, geel en grijs en voor jongens in hoofdzaak bleu en licht erijs), colle- Laarzen krijgen veel aandacht, voor de S/4 hoogte. Daarnaast is er keus in enkelboots en hoge rijlaarzen. De schoenen voor kinderen knipogen naar de volwassen schoenmode. Die voor de kleintjes hebben een eigen stijl in de vorm van vrolijke pastelkleurtjes, sneeuwmodellen en speelse de tails als zonnetjes, hartjes, etcetera. 9 Ook dametjes-in-de-dop komen warm de winter door in modieuze jasjes. Links een met borg gevoerd chintzjasje en rechts een teddy jasje met houtje-touwtje sluiting. gekleuren (marine en groen, zowel effen als in kloeke Schot se ruiten) en uitbundige tinten als cyclaam, esmerald en ko balt. De collegelook is een parmantige trend met stijl, waarin Engelse clubelementen, strikken, stropdassen en een hagel wit kraagje de accessoires vormen. Voor meisjes zijn er jurk jes waarop de kraag de blikvanger is. Vesten voor meisjes en jongens hebben vaak een v-hals en een embleem. Zo'n embleem zit soms ook op polotruien en of jacks. De laatste zijn warm gevoerd of gevuld. De keus uit broeken is enorm. Ruime (oversized) galgenbroe ken knipogen naar de mode voor volwassenen en dat geldt ook voor andere details. In het nieuwe modebeeld zitten nogal wat kleurtjes. Zwart is daarom een veilige kleur en is dan ook gigantisch groot inge kocht. In de branche wordt zelfs gesproken over 70%! Andere kleurtjes zijn er ook: kobaltblauw, funchoia, rood, emerald ofpruper!. Er zijn drie belangrijke hak- hoogtes: plat, Queenienakje en naaldhakken. Ook de laarshoogte varieert: platte enkelboot, enkellaars met queeniehakje, kuitlaars, en hoge rijlaars. Zowel bij schoenen als laar zen komen versieringen voor in de vorm van veters, kleppen en perforaties. De schoen voor mannen houdt zich 'vrij rustig'. Pittige boots met rijgveters en sportie ve schaal-of profielzolen. Ver der zijn er slanke, geklede ve termodellen en loafers.

de Stem | 1985 | | pagina 19