tricot is troef skibroeken en sweatstof KLEUREN blijvertjes zijn: IdESTEM MODEKRANT 24 september 1985 Een voorbeeld van het zogenoemde country-thema. De oversized blazers zijn evenals colbert, rok en pantalon uitgevoerd in tweed. ruimte e combinatie van diverse in een bijzonder fraai ge- dat gaat ook op voor vele lar. Onder de sportieve, nte tweedjas, wordt een igen op een gebloemde rok •lansblouse en grof gebreid Lange tuniektruien in tapijtdessin op een skibroek en een gebreide ribbeltjes kokerrok. voor 'Gebreid' is voor komende winter een hoogst belangrijk thema en in allerlei kwaliteiten i vertegenwoordigd, zowel voor mannen als i voor vrouwen. Stoere handgebreide truien J en vesten, soepele lambswool rokken, jurken en tunieken zijn er in allerhande jacquards, dikwijls in zwart met felle kleuraccenten en daarnaast veel in zwart-wit. De mode voor herfst en winter is rijk aan contrasten. Aan de ene kant is er de ietwat over dreven elegance van de dandy- look met zijn superluxe stoffen en mannelijke trekjes. Aan de andere kant een warm ingepakte sportieve win tersportstijl met skibroeken en 'bevroren' kleuren. Naast de uiterst draagbare en comfortabele country-mode met zijn grofharige, authentie ke stoffen en zijn vele laagjes kleding over elkaar en is er een jolige, jonge street-life trend met vrolijke kleurencombina ties. Deze trend wordt geken merkt door onverwachte de tails uit bijvoorbeeld de hippie- tijd, maar ook fantasierijke en humorvolle combinaties. De 30-plussers zullen zeker kledingstukken tegenkomen, die hen aan de tweede helft van de jaren zestig herinneren. Voor de jeugd is dit thema ech ter fonkelnieuw. Zij hullen zich voor de eerste keer in potloods- malle Twiggy-jurken met col, brede schouders en superkort van lengte. Immers, naast een overvloed van kuitlange rokken is er mini, dat echter niet 'shocking' is doordat er skibroeken of voet- loze maillots bij gedragen wor den. Hoewel de nadruk ligt op kuitlang, blijft de roklengte nog steeds 'in beweging' en wel zeer extreem: van ver boven de knie tot op de enkels. Sportief en toch elegant gaat goed samen. Deze twee combinaties zijn daarvan het bewijs. Op sweat- stof skibroeken wordt - links - een ruime pullover van gebloemde sweatstof met polokraag gedragen en een blouson van gewatteerde katoen met tricot sjaal kraag. Nieuw is - rechts - de combinatie sweatstof met rubberprint. Bij een dergelijke outfit doet een bikvak- muts 'nieuwe stijl' het bijzonder goed. een colbert oj De zogenoemde street- life trend met trekjes uit de hippietijd. Strass, po chettes en kant horen daar onder meer bij. Ruimvallende blazers en blouses is ook één van de trends voor komend seizoen. De dandy-look. Glansmaterialen en barokke gobelindessins. Ook voor komend seizoen blijft de skibroek een be langrijk mode-item. De trend werd afgelopen seizoen gelanceerd en wordt 'wegens enorm succes geprolon geerd'. Hetzelfde geldt voor sweatstof. Niet verwonder lijk, want het materiaal barst van de pluspunten: goed koop, comfortabel, makkelijk wasbaar. Verschillende jacquard, voor hem en voor haar in zwart met felle kleuren, zo wel voor truien als vesten, maar ook voor grote brede sjaals, die om de hals ge drapeerd kunnen worden, maar ook als hoofdbe- i dekking uitstekend k dienst doen. Als voortzetting van het kleurige zomerbeeld, vormt ook voor het najaar kleur een belangrijk bestaanddeel van de modes. De kleuren ver schillen wel per trend. Er is toch weer opmer kelijk vee! zwart, wit en blauw. Kleuren die voor de klassieke trend geraffineerd vrouwe- i lijk met elkaar gecombineerd worden. Het J kleurentrio wordt echter ook gebruikt voor humorvolle combinaties. Naast deze drie geweldige hasiskleuren ook veel wit, grijs, camel en naturel Tinten, die zich bij uit- V stek lenen voor combinaties met andere liefst felle kleuren, zoals donkerrood, oranje, geel. Verder veel donkerpaars, violet, cyclaam, fuchsia. Opvallend voor het komend seizoen zijn de pastels, die om in vaktermen te spre- ken ook wel 'tintelfrisse bevroren pastels'genoemd worden. Het dragen van laagjes over elkaar schijnt velen toch een behaaglijk gevoel te geven. Het is een trend, die al enkele seizoenen in beeld is en dus nu ook weer. Links een jasje met bijpassende jeans op een katoenen tricot 'legging' oftewel een warme, lange opa-onderbroek. In het midden een ruim katoenen jack met tricot schouderstukken op geruite jeans wordt en een katoenen overhemd in jac quard dessin, dat onder de trui uitkomt. Rechts bedrukte jeans met een oversized overhemd in sire nen en daarover een fort insie Op skibroeken kunnen gebreide truine en vesten gedargen worden in hijvoorbeeld deze folkloristische, naar Tiro! knipogende twtnsets.

de Stem | 1985 | | pagina 17