herwaardering voor het elegante man wil er 'gekleed' bijlopen tricot PIEKJES EN KRULLEN pE STEM MOPEKRAl DE STEM MODEKRANT 24 september 1985 In diverse collecties valt een duidelijk herwaardering voor het elegante te be speuren. Het komt met name tot uit drukking in zeer fraaie mantels, mantelkostuums en blazers. Veel wijde, soepel vallende mantels, die soms tot de enkels reiken en doör- i gaans brede schouders hebben. M Onder die wijde mantels wor- 0 den, als schril contrast, supers- malle pakken gedragen. De pakken accentueren genade loos veel kwetsbare lichaams delen, zoals schouders, taille, benen, etcetera. j W 0 Een zeer lange blazer 9 met brede schouderlijn, ge- dragen op een bandplooi- broek, en een lang over hemd met afgeronde zij kanten. 0 Door een juiste combinatie van diverse kledingstukken kan een bijzonder fraai ge heel ontstaan. En dat gaat ook op voor vele laagjes over elkaar. Onder de sportieve, maar toch elegante tweedjas, wordt een tweedcolbert gedragen op een gebloemde rok met een elegante glansblouse en grof gebreid vest. 0 Een trui met een rt een jas voor buiten da. seizoen worden in ribb is een hoofdkleur en Paars, kobalt, fuchsic waarvan volop gebruik vrolijken. Zo heeft de boogmouw en het vest s - een bloemmotief in den niet meer in de rol trui uitkomen. Een raf. deed. Subtiel en harmonieus zijn mannelijke en vrouwelijke in vloeden met elkaar verweven. Kloeke schouders, maar verder 'prêt-du-corps'. De wijdvallende mantel heeft aangeknipte zwaluwmouwen. Het slanke mantelpakje in wollen tweed is jacquard geweven met een beetje 'hazehaar'. Het is zeker met accessoires als stropdas, tulband en pump met naaldhak dé 'look' voor de superelegante vrouw. Steeds meer Nederlandse man nen worden modebewuster. En dat werd tijd ook. Jarenlang vonden veel Nederlandse man nen het volgen van mode een onnozel gedoe, alle inspanni- gen van confectionairs ten spijt. Door formele en informele kleding dichter bij elkaar te brengen, slaagden slimme con fectionairs er uiteindelijk toch in meer mannen op hun mode hand te krijgen. Het resultaat daarvan is, dat de man er nu ook 'gekleed' bij wil lopen. Zelfs vrouwelijke elementen als glimmende gedessineerde stof fen en accessoires deren hem zelfs niet meer. Een mooie trui of een fraai vest kan heel goed een colbert jasje vervangen, zonder dat een man er minder goed gekleed uitziet. Hetgeen niet wil zeg gen, dat colbert en kostuum ta boe zijn. Zowel in de formele als informele kleding zijn ze sterk vertegenwoordigd. Als het gaat om informele kleding, dan zijn de specifieke kenmerken: warm, robuust, comfortabel, soepel en vooral oversized. Heel èrg actueel is bijvoorbeeld het zogenoemde 'outdoor jacket' oftewel dood gewoon buitenjasje. Het is een recht, kort colbertjasje met sterk verbrede schouders en ruime mouwinzet, te dragen over een trui en een ruimval- lende pantalon. Ruige tweed speelt duidelijk een hoofdrol in de informele kleding voor de man. In de formele kleding scoort vooral het business-class-kos- tuum hoog. Het is sjiek, luxe, soepel. Kwaliteiten, die verkre gen worden door gebruik te maken van hoogwaardige wol len stoffen en klassieke dessins als streép en ruit. Het kleurenbeeld voor de mannenmode is te verdelen in grofweg vier groepen: wolwit- beige-grijs, (raf)-blauw, zwart- taupe en zwart-wit-grijs. De laatste kleurgroep is sterk ver tegenwoordigd. Deze kleurgroepen worden opgefrist door kleurige en/of lichtgekleurde accenten in de vorm van hemden, truien, ves ten, dassen, shawls, pochettes en sokken! 'Gebreid' is voor k belangrijk thema i vertegenwoordigd, voor vrouwen. Stoe en vesten, soepele jurken en tunieken jacquards, dikwijls kleuraccenten en d zwart-wit. Mm 0 Een zogenoemd double- breasted tweed colbert wordt gedragen op een fraai overhemd, een gilet en een bandplooibroek. 9 De 'buitenblazer', die zo ruim is, dat er makkelijk een colbert off vest onder kan. 0 Een mengeling van informele en formele mode. 0 Verschillende jacq voor hem en voor haa zwart met felle kleuren, wel voor truien als vest maar ook voor grote bre sjaals, die om de hals gt drapeerd kunnen worden, maar ook als hoofdbe dekking uitstekend dienst doen. Tweed speelt een hoofdrol in de mode voor mannen. Permanent en kleur zorgen voor krul len en accenten. Extreem lang mét krullen is weer te- De piekjes van de zomer moeten voor de winter wat langer zijn. Ook mannen dragen het haar weer wat langer. Na kort komt lang en omgekeerd. Deze formule is ook van toepassing op de haar mode, want voor komend seizoen wordt het haar, na de korte zomerperiode, weer lang tot zeer lang. En dat geldt zowel voor vrouwen als mannen. de haarmode werd toegepast - kan veel 'gewicht' uit het haar gehaald worden. De bedoeling daarvan is, dat het haar zo na tuurlijk mogelijk valt. Met een permanent- en of keurbehan deling krijgt de coupe meer volume en ac centen. Ben Angelier een haarmode-impressie ge realiseerd. Vee! aandacht voor zeer modieuze colberts. De coupe dankt haar naam aan de wijze waarop het haar behandeld wordt: het mes. Door niet te knippen, maar te snijde- n - een techniek, die overigens al eerder in Onder de naam Knife-Look werd voor Intercoiffure, één van de grotere kappers divisies in Nederland, door het het team

de Stem | 1985 | | pagina 16