vezande UR SINA ZEELAND 4 EINDREDACTIE: MARLISE DE JONG VORMGEVING: PAULA KOSTER hietingen Tricot vormt komend seizoen de basis voor heel veel mode-onderdelen. Grof gebreide truien en vesten in felle kleuren zijn troef. De kuitlange, pot- loodsmalle rokken vallen na iedere stap weer smal om de benen vallen en nemen na iedere beweging weer hun oorspronkelijke vorm aan. Of dat voor 'dikkertjes' ook opgaat is zeer de vraag. wintermode zit vol contrasten Warm, wollig en kleurig. Supervrouwelijke stijl. Rank en slak silhouet. Het Zijn een aantal kenmerken, die bepalend zijn voor een niet te onderschatten trend voor de ko mende winter. Deze twee modellen zijn daar een zeer sprekend voorbeeld van. f nu Saal om zomer- of wintermode, zwart en wit zijn kleu- te nooit verbannen zullen worden uit welk modebeeld dan ook. oor komend seizoen spelen onderpndere grafische zwart wit mo- jven een met onbelangrijke rol Opvallend daarbij is, dat combina- s van pied de poule. Noppen, strepen en stippen voor in het oog Ringende effecten kunnen zorgen. Wat voor vrouwen opgaat, geldt ook voor mannen. Het is geen must om in de winter somber gekleed te gaan. De keuze uit warme winterse stoffen, uitgevoerd in lichte, welhaast zomerse tinten is voor het nieuwe seizoen erg groot. Rechts een zogenoemd 'oversized' costuum van hon derd procent wol en links een wollen colbert op een katoenen corduroy pantalon. FDPLAAT - Zaal De Vriend- i, 35 schutters: hoge vogel: L. ;ns; eerste zij vogel: M. van beiden Hoofdplaat; tweede ;el: W. van de Veire, Assene- ■ootste aantal (3): J. Martens, Iplaat 3T - Zaal W. Blommaert, 3o ters: hoge vogel: R. Wilking, eerste zijvogel: J. de Waal 'acht; tweede zijvogel: H ens, St,-Jansteen; grootste il (6): J. de Rijk, Hulst. ST - Zaal De Kroon, 50 schut- Wip 1: beide hoge vogels: R erke, Zelzate; beide zijvogels; Waal, Koewacht; grootste il (8)Th. de Vet, Hulst. Wip 2; hoge vogel: J. de Waal, Koe- t; tweede hoge vogel: J. Koe- Terneuzen; eerste zijvogel: Vos, Heikant; tweede zijvo- j. van Gassen, Hulst; grootste il (7): J. Visser, Boschkapelle. WACHT - Bejaardenschie- zaal P. de Vlieger, 44 schut- hoge vogel: J. van Kerkho- eerste zij vogel: J. Milieu; le zij vogel: J. van Sabben, al- !t.-Jansteen; grootste aantal de Booy, Zuiddorpe. WACHT - Zaal R. van Steene, nutters: hoge vogel: J. Bolle- Axel; eerste zijvogel: D. Ihey, Eksaarde; tweede zijvo- 'h. Colpaert, Moerbeke; groot- intal (5): F. Janssens. Stekene. WCHT - Zaal P. de Vlieger, 31 ters: hoge vogel: L. Impens, ren; eerste zijvogel: F. Mar- tweede zij vogel: O. Saman; ste aantal (3): A. de Bock, al- oewacht. FW-NAMEN - Bejaarden ting, zaal Picavet, 30 schut- beide hoge vogels: A. van de den; eerste zijvogel: J. van hoven, beiden St-Jansteen; de zij vogel: E. Pauwels, w-Namen; grootste aantal (5): n Gassen. ProsDerpolder. 4EUZEN - Staande wip, Wes- helde, 44 schutters: eerste ho- igel: C. Pauwels, Kloosterzan- veede hoge vogel: Doris, Koe lt; eerste zijvogel: Bernard, tweede zijvogel: F. Michiel- Zuiddorpe; derde zij vogel: M. .ijs; vierde zij vogel: W. Suy, in Koewcht. IDORPE - Zaal M. de Cock, 35 ters: hoge vogel: J. van Dam, beke; eerste zijvogel: R. Her- Heikant; tweede zijvogel: A. tenaere, Zuiddorpe; grootste 1 (4): O. de Jaeger, Westdorpe. IDORPE - Bejaardenschie- zaal De Herberg, 29 schutters: vogel: J. Savooy, St.-Jan- eerste zij vogel: P. van Dam- :weede zij vogel: mevrouw De grootste aantal (7): R ndt, allen Zuiddorpe. IDORPE - Staande wip, St.- stiaan, 87 schutters: Wip 1: a hoge vogel: H. van Migom, slag; tweede hoge vogel: R de Zuiddorpe; eerste zij vogel: E. kronenburg, Zuiddorpe; twee vogel: C. de Meurichy, Sinaai; zij vogel R. van de Velde, beke; vierde zij vogel: J. Ver ten, Axel. Wip 2: eerste hoge M. de Keyzer, Oversla ie hoge vogel: L. Bareman; a xijvogel: M. de Cock, beiden iorpe; tweede zijvogel: A. van r, Lochristi; derde zijvogel: R. i Ruelle, Wachtebeke; vierde gel: C. de Meurichy, Sinaai. moctefoi&ttt i Ook een 'must' voor de komende winter zijn jassen gemaakt van 'fun fur'. Een fraaie naam voor imitatiebont. 'Fun fur' is een onderdeel van een trend, die door de een Iceberg maar door de meesten St. Moritz wordt genoemd. Het 'fun' is wel terecht, want door dessins en kleuren ontstaat een bij zonder grappig effect. Minder nieuw - maar daarom niet minder aardig - is de trend van glansblouses en skibroeken, die wederom fors in beeld is. Nieuwe mode bestaat niet meer. Al jaren niet. Het zijn nieuwe modes, nieuwe trends, nieuwe rages geworden. Iedereen kan daardoor zelf zijn eigen 'modische image' bepalen. Het is een verworven vrijheid. Een verschijnsel, dat helemaal past in deze tijd. We barsten van verworven vrijheden en zekerheden. En toch schijnt niet iedereen daar even gelukkig mee te zijn. We spatten dan ook uiteen van onvrede. Slimme óf talentvolle lieden en - ergo - mensen die beschikken over beide kwaliteiten, buiten dat uit. En daarom wordt links en rechts al sluipend geknabbeld aan deze verworven rechten. Zeker tot de jaren vijftig werd door de grote modekoningen van Parijs twee keer per jaar dwingend voorgeschreven wat gedragen moest worden. Hun mode was wet! Hun macht werd minder door concurrentie. Eerst vanuit Milaan, later gevolgd door Londen en New York. In de roerige jaren zestig en zeventig diende de confectie de haute couture een gevoelige nekslag toe en geholpen door verworven vrijheden nam de confectie de macht helemaal over. Gevolg daarvan een overdaad aan lijnen, silhouetten, kleuren, etcetera. Of dat zo blijft? Voor komend seizoen geven de Parijse ontwerpers hun mode nog niet zo trefzeker aan. Alle ontwerpers zijn het er wel over eens, dat er voor de tweede helft van de jaren tachtig gezocht moet worden naar één nieuw, dwingend modesilhouet. - FOTO WILLEM MIERAS jeugd ziet dit soort ac- ten ook graag her- Een succes dus voor 'anisatoren, die overi- ip dit festival niet he- ,1 zorgeloos terug kun- ien. Van de opengestel- irrassen en eet- en gelegenheden is min- ;ebruik gemaakt dan icht. De financiële con- nties die er natuurlijk lan dit Straatfestival waren te overzien ëe~ als de bezoekers wat idiger hadden gecon- ird. Op een subsidie olgens een woordvoer en het Jongerencen- evenmin gerekend :n. Ondanks deze scha- ïjde kunnen de bewo- ■an Ovezande een her- van een dergelijk irfeest zeker tegemoet I

de Stem | 1985 | | pagina 15