moderne wagen voor vogelwaarde raad vj Expo prentbriefkaarten in bieb Kloosterzande Eerste open dag Bosdorp werpt vruchten af RT r Prijswinnaars parkietenshow Profiteer vai CITROËN^ Gestage, duime stroom bezoekers jongerendag DE STEM Benny van de Bunder kampioen toerclub Kloosterzande HSSBB e in de DINSDAG 24 SEPTEMBEi R 1985 VAN ZEELAND DIA'S IN BIBLIOTHEEK HULST W. DE BLOCK WISSE B.V. ORGANISATIE HULST TEVREDEN Weinig animo voor tafel keuring Clinge Succes voor muzikanten Z-Vlaanderen DINSDAG 24 SEPTET Heikant Opbrengst krekel en garnalenvangst voor gehandicapten Geestelijk gehandicapten genieten van cabaret Bestekartikelen Complete cassettes - jjtot 50%korting Geschenkartikelen T22 PAGINA ZEELAND; Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE/HULST - Ter gelegenheid van de lan delijke bibliotheekdag is 28 september de leeszaal in Kloosterzande voor een keertje op de zaterdagmiddag open. Iedereen, lid of geen lid, is dan welkom om te komen kij ken wat de bibliotheek te bie den. heeft. Trekpleister is een ten toonstelling van prent briefkaarten uit de collectie van Ed Steyns uit Klooster zande. Van 13.30 tot 17 uur vertoont de heer Steyns zaterdag ook een. doorlopende diaserie over de exemplaren die hij in bezit heeft. De tentoonstelling zelf blij ft in de bibliotheek tot 19 okt ober en is dan te bezichti gen tijdens de normale ope ningstijden. Maandag van 13.30 tot 17 en van 18 tot 20 uur, dinsdag en woensdag van 13.30 tot 17 uur en vrijdag op dezelf de uren als maandag. Tijdens de landelijke biblio theekdag zijn er overigens nog meer activteiten, zoals een quiz voor volwassenen, een vi deo met informatie over de 'bieb' en wordt er een gratis kennismakingsabonnement aangeboden. Voor de jeugd zijn er videofilms en een zoek- wedstrijd. Hulst In de bibliotheek te Hulst kunnen belangstellenden za terdag terecht van 10 tot 12 en van 13 tot 17.30 uur. Er worden dia's vertoond en ieder half uur is er een rondleiding. Daarbij zal vooral de aan dacht uitgaan naar de micro fiche catalogus. Lezers die vergeten zijn hun geleende boeken op tijd terug in te leve ren kunnen zaterdag wat geld besparen. Er is dan eenmalig een boete vrije dag. Brandweerkorps blij met nieuwe aanwinst Van onze correspondent ST.-JANSTEEN - In De Warande te St.-Jansteen werd een driedaagse parkie tenshow gehouden door de Parkieten Speciaalclub van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers. Goud was er voor: gras parkieten top: F. Meert, Ste- kene; A: I. de Reu, Sas van Gent; B: P. van Gimst, Hulst; C: W. Smet, Koe wacht; NG: J. van Cauwen- berghe, Brugge; agaporni- den top: H. de Poorter, Vo gelwaarde; A: A. van de Broeke, IJzendijke; B: L. de Vos, Hulst; C: W. Smet, Koe wacht; NG: J. Verhelst, Ter- neuzen; groene parkieten A: P. de Cock, Vogelwaarde; B: A. Weemaes, Hulst; klasse ment verdienste: C. Ver borgt, Adegem 456 punten; beste vogel van de show: c Verborgt, Adegem; bonds. medailles: G. Eijsackers, Hengstdijk; I. de Reu, Sas van Gent; W. Smet, Koe wacht; F. Schaddelee, Zelza- te; J. Dankaart, Hulst; L. de Vos, Hulst; H. de Poorter, Vogelwaarde en H. Roels' Kloosterzande. AUTOBEDRIJF Tivoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Van onze correspondent VOGELWAARDE - Half ,juli ging een vurige wens van het brandweerkorps Vogelwaarde in vervulling toen een andere brandweerauto ar riveerde. Deze tien jaar oude Mercedes type 608 was door Hontenisse overgenomen van Borsele. Deze in perfecte staat verkerende wagen (10.000 ki lometer op de teller) moet de 21. jaar oude brandweer auto van Vogelwaarde gaan ve r vangen. Herhaalde keren had regio naal brandweercommandant Vasseur de gemeente opmerk zaam gemaakt op deze sterk verouderde wagen, waarmee het korps Vogelwaarde zich moest behelpen. Maar omdat toen het in stand blijven van het korps Vogelwaarde in po litieke kringen ter discussie stond, werd vervanging steeds uitgesteld. Nu besloten is tot het in stand houden van het korps, heeft men zijn nieuwe wagen dan toch eindelijk ge kregen. Hoge druk Deze nieuwe aanwinst heeft een 800 liter watertank met hoge druk, wat betekent dat men bij aankomst terstond met blussenkan beginnen. Na dat de wagen in casco-vorm arriveerde werd door post- commandant Vogelwaarde, Paul Jonkheim, plannen ge maakt voor de inbouw en aan kleding. Nadat deze plannen met de manschappen waren doorgesproken en enigszins aangepast, werd een werk- planning gemaakt. Alle kasten worden opnieuw naar eigen inzicht ingebouwd, het ladder- rek op de wagen gewijzigd, een constructie voor de zuigs- langen wordt op het dak aan gebracht, voor de nieuwe lage drukpomp wordt een slede- contructie gemaakt en in de cabine wordt een persluchtrek aangebracht. Verder is er het nodige schilderwerk uit te voeren. Motivatie Ihoor de grote kameraad schap en uitstekende motiva tie van de korpsleden, zijn er twee avonden per week tien brandweerlieden in de kazer ne in de weer om er voor te zor ;gen dat half oktober de wa gen in bedrijf gesteld kan woorden. Materialen en gereed- sch ap worden gebruikt van de technische dienst van de ge meente Hontenisse in Vogel - wa arde. Wat dat betreft had het koir ps Kloosterzande een mak kie;, toen het zijn nieuwe wa gen; kreeg. Die was ge bruiksklaar, maar daar wordt in Vogelwaarde niet om ge- trerurd, want zij hebben al hun we-nsen bij de verbouw in kunnen brengen en zijn met hun nieuwe wagen maar al te blij Om de uitrusting nog verder te (completeren is zou Vogel- wsi ardse korps nog een draag bare aggregaat willen hebben. Eein paar weken geleden bij de kortsluiting op de kermis te Vogelwaarde bleek zo'n appa raat nog van eminent" belang. Nui is de verlichting maar be- per kt tot een schijnwerper op de auto, terwijl met een aggre- gaa t een aantal 1000 watt lam pen kan worden opgesteld. Irlalf oktober wordt de wa gen feestelijk in gebruik geno men. Het korps Vogelwaarde hee ft dan weer een wagen waar het trots op kan zijn en voor dag mee kan komen en dit (dankzij de gratis zelfwerk- zaa mheid van het korps. Van onze correspondente HULST - In het kader van het internationaal Jongerenjaar werd voor de tweede keer in korte tijd een jongerenfestival in het Houtenkwartier te Hulst gehouden. Het Open Jongerencentrum (OJC) Hulst kreeg zaterdag de medewerking van de provin ciale werkgroep. Na het jonge- ren-doe-festival waren de verwachtingen weer hoog ge spannen. Heel wat activiteiten stonden op het programma en de stands van Wereldwinkel, ZIKV, maatschappelijk werk, macro-biotische voeding en andere zorgden voor een kleurrijk aanzicht. Toch DAGBLAD VOOR AJICWEST NFHRIANÖ Kantoren in Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnum mers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jan sen (plv. chef), Emile Calon, Co Meertens, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Goes: Aad van der Wouden. Advertentie-expl. Inspecteur Zeeland: C. Me nu, privé 01150-95839. Van onze correespondent CLINGE - Slechts een tiental vogelliefhebbers meldde zich in zaal de Troubadour te Clin ge, waar de vogelclubs uit Clinge, Kloosterzande en Hulst een tafelkeuring op touw hadden gezet. Niettemin werden er toch nog 87 vogels binnen gebracht. De eretekens voor de mooiste vogels gingen naar A. de Bak ker uit Vogelwaarde en pas toor A. Fick uit Groenendijk. Als keurmeesters fungeer den A. Begheyn (kanaries) en E. Kint (tropische vogels), 's Middags was er gelegenheid om de bevindingen te bespre ken. De liefhebbers kregen er te horen of hun beestjes ge schikt zijn voor een tentoon stelling of om mee te kweken. Kortom een leerzame dag. De brandweerlieden knappen zelf de wagen op, die half oktober in gebruik wordt genomen. - foto wim kooyman AXEL - Verschillende Oost- Zeeuwsvlaamse muzikanten hebben afgelopen weekeind met succes deelgenomen aan het Kampioenschap de Den derstreek voor accordeon en orgel. De wedstrijd vond plaats in Gerardsbergen. Hanneke de Kayser uit Zaamslag won de eerste prijs in de afdeling accordeon tot 10 jaar, Inge Leeraert uit Graauw de tweede prijs in de afdeling tot 12 jaar, Pedro van Wolvelaert uit Koewacht de derde prijs in de afdeling ac cordeon uitmuntendheid en Gilly de Blaey de vierde prijs in de categorie accordeon klassiek genre. Ook op het orgel waren er goede Zeeuwsvlaamse presta ties. Tamara Guytenaer uit Axel won een tweede prijs, Jessica Goossens uit Klooster zande een derde en Cindy van Damme uit Koewacht een vierde prijs. De deelnemende muzkanten studeren allemaal bij Cor Reminsen in Axel. ma akte het geheel overdag een ma tte indruk. Voorzitter George van de Walle van het OJC was toch tev reden. „We hebben een ge stage, maar dunne stroom van bezoekers gekend. In vergelij- kitig met Sluis en Terneuzen en ook onze eigen evenemen ten in het recente verleden, is dit. een geslaagde dag". Boven dien had hij grote waardering voinr de belangeloze hulp van meer dan 15 vrijwilligers, die alle activiteiten mogelijk maakten. Ook de gemeente Hu 1st droeg hij een warm hart tot:. 'Wethouder G. van de Voor de, die de jongerendag offi cieel opende, vertelde dat de gemeente Hulst een garantie- sultisidie toekende. „En dit is op zeer korte termijn gereali seerd, de ambtelijke molens kunnen dus toch vrij snel draiaien", aldus de zeer tevre- dein voorzitter. Minder te spreken was hij oviE:r de 'rammelende organi satie' vanuit de provincie. De toe: gezegde bibliobus en ande re informatieve zaken waren pas; na 14.00 uur aanwezig en de beloofde computers bleken helemaal niet voorradig. „Jammer, want op zich was alles zo goed geregeld", ver klei arde een van de enthou- sia i ste vrij willigers. Avonds genoten meer dan 80 aanwezigen van de tonee- laclt 'Bepaalde gebeurtenissen' dooir het Meespeeltheater en hel: succesvolle optreden van de Ex-Q'S, de popgroep uit Vli.:3singen die binnenkort meedingt naar de Grote Prijs va n Nederland. Van onze correspondente HULST - Er heerste zater dagmiddag een gezellige be drijvigheid rondom het Ma- ristenklooster aan de Car- melweg te Hulst. De bewo ners van Bosdorp hielden hun eerste open dag. Zij hielden een fancy fair in de tuin. De belangstellenden konden zich aan de feeste lijk aangeklede kraampjes te goed doen aan wafels en andere lekkernijen. Ook kon men bij het sjoelen, ballon- prikken of het tolspel een gokje wagen. Loco-burgemeester G. van de Voorde verrichtte de opening in aanwezigheid van de wethouders De Rech ter en Kayser. Na vijftien jaar hadden de bewoners van Bosdorp op de handvaardigheidsmiddagen zoveel spulletjes vervaar digd dat zij deze nu te koop konden aanbieden. Deze be zigheidstherapie is met de hulp van de dames van de Rotaryclub opgezet. De heer Hoondert, fulltime-mede werker, zegt hierover: „Deze middagen hebben een goede en stimulerende werking gehad op de bewoners. In het begin werkten ze alleen als de vrijwilligers er bij waren, nu hebben ze er zo veel plezier in dat de werk jes in de loop van de week gewoon afgemaakt worden". De vele spulletjes gingen zaterdag dan ook snel van de hand. Met de opbrengst van de fancy fair hoopt men weer nieuwe grondstoffen en materialen te kunnen aanschaffen. „Het is een zeer geslaagd evenement", aldus Hoondert. „De mensen heb ben nu het idee dat ze niet zomaar bezig zijn met han- denarbied, maar dat ze iets maken van economische waarde. We gaan op de in geslagen weg voort". Ballonprikken tijdens de fancy fair. foto wim kooyman Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Benny van de Bunder heeft het club kampioenschap gewonnen van de toerclub Kloosterzande. De titelstrijd werd zondag be slecht over een tijdrit van 12,5 kilometer in de omgeving van Ossenisse. Van de Bunder koerste naar de snelste tijd met een gemiddelde van 42 ki lometer per uur. De overige ereplaatsen wa ren voor 2. George Schille- mans, 3. Ferdi Kouijzer, 4. Paul van Kerkhoven en 5. An ton Jansen. Normaal gespro ken rijden de toerders de lon gen niet uit hun lijf. Door gaans maken ze tochtjes met een flink vaartje van zo'n 25 kilometer per uur gemiddeld. Op het programma stond zon dag dan ook een tijdrit van een kilometer of vijf, waarbij de deelnemers moesten proberen dat gemiddelde zo dicht moge lijk te benaderen. Dat deed Hennie van Dommelen het beste en hij kreeg daarvoor een beker. Brei Van onze 1 DEN HAAG - De geme in 1983 in strijd met hl lijk bestuur gehandeld! Dat was het geval toen zy Hengelen - De zeehengelcli De Knorhanen hield in 5 Westerschelde tussen het en nieuwe gemaal te Ossenisj de negende club wedstrijd de drie uur durende wedstri, werd veel vis gevangen, j waren 18 deelnemers, b 1. E. Morcus, KloosterzarS 560 punten; 2. F. de Neve.St kene 415; 3. A. Braem, Heikar 375; 4. J. van de Velde, Terne., zen 374; 5. Th. van de Broecj Clinge 360 punten. De laats clubwedstrijd wordt zondag oktober gehouden van 12.00ts 15.00 uur aan het oude gems; te Ossenisse. De aangekondij. de wedstrijd van zondag j oktober komt te vervallen. Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - Jaarlijt wordt omstreeks de kermis Kieldrecht door een vrijwilligers uit Nieuw-Ni men en Kieldrecht een krekel- en garnalenvistocht op Schelde gehouden. Ook trokken 15 vrijwilligers v de Schelde op om met een i te garnalenvangst terug te to men, terwijl daarvoor krekel! werden geraapt. De vissers werden me hu vangst in de kerk te Kiel drecht toegesproken door pas toor Van Spaendonck, die ij de zegening de wonderbaar ke visvangst herdacht. Dej brengst van de vangst 55.000 Belgische francs. DitW drag komt ten goede aan dp gehandicapten in Niéuw-Na mén en Kieldrecht. Dat oordeelt de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State. De gemeente zal er nu niet onderuit kunnen Boon alsnog een vergunning te ge ven. Daarmee zou overigens alleen de feitelijke toestand van dit moment formeel wor den gedekt. In afwachting van een uitspraak in de beroeps zaak haalde het Walcherse be drijf nog altijd containers met bedrjfsafval op in Sas van Gent' Daarnaast verzorgt de gemeente sinds enkele jaren zelf het ophalen van het huis vuil. Tegen die verandering heeft Boon zich destijds ver geefs verzet. Klachten Per 1983 zegde de gemeente Sas van Gent het contract met Boon op, dat het Middelburgse bedrijf tot dan toe als enige toeliet om het Sasse vuil op te halen. Het Middelburgse be drijf kreeg ondanks beroep geen nieuwe vergunning meer, ook niet om bedrijfsafval op te halen. Als reden hiervoor werd opgegeven dat er getwij feld mocht worden aan een doelmatige verwijdering' van het afval. Boon zou daartoe niet langer in staat zijn, omdat er klachten waren gekomen over de wijze van werken. Bo vendien wilde de gemeente het O Van onze correspondente HULST - Ruim 200 aanweil gen genoten zaterdag van.11 komische sketches en vrolijk! liedjes die de leden van de al baretgroep 'Neutje' uit lij burg brachten. In Den Dullaert te Huï| vierden de geestelijk l capten deze middag het 20-j'j rig jubileum van hun maanoj lijkse instuifmiddagen. Ms| drie bussen waren ze varaij Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en de Kanaalzone naar deBej nartstad gekomen om feestelijk gebeuren te vier Na een welkomstwoord Theo Seghers en een toespra" van de voorzitter van de Ve:j eniging van Ouders *1 Geestelijk Gehandicaf (VOGG) Ton Lansheer, vol men de capriolen van kleinkunst. In de pauze werd de heel- Nijskens uit Terhole in bloemetjes gezet. Twintig ja lang had hij zich als verteg' woordiger van de VOGG langeloos voor de geeste gehandicapten ingezet. Zatej dag nam hij als bestuurslid' scheid. Namens de vrijva gers overhandigde Lisette' Gremberghen hem een denken. Na 2,5 uur ontspanning gen alle deelnemers een Wj met het embleem van de stuif als herinnering meei huis. GOES - Bouwbond FNV - De Z en Houtbond FNV begint het ni eenkomst in de Prins van Oranje dag 28 september om 9.30 uur bijl van het werkplan 1985-86. Er wo de jongeren aan het woord te late der rayonbijeenkomsten plaats bondsraadleden plaatsvindt. O Zeeuws district de propaganda-r daarvoor zoekt men de Prins van I MIDDELBURG - Vrouw en foto [denken dat fotograferen zo moei [vrouwen onder elkaar, proberen [uitnodiging van het Zeeuws Inst ming en Volwasseneneducatie, g( [langstelling hebben voor een cl kunnen ze hun licht opsteken in c delburg. Daar wordt dan een inf De cursus zelf begint op 22 oktol [sten. De deelnamekosten zijn een I Daarbij komen de kosten van thu MIDDELBURG - Natuurbeheer Landschap wil het beheersgebie aankoop van bijna vier hectare b laag Keihoogte te Noord-Bevelan ruim 13.000. Het dagelijks provii als gebruikelijk voorgesteld de he draait op voor de rest. J.HOWARD'S 3 PURE IfÜI MALT WHISKY 12 years old Zuiver als" Schotse m natuurlij"! Schotse 19 schap, ge* als een St"' I edelman- Ttelcavê wijn en gedistilleerd Tel. (015) 569324' De Sola-fabriek komt naar u toe. streekse fabrieksverkoop van on 'Geit nü met kortingen tot 70°/i abrieksrestanten, beursgoedere Doe uw voordeel en kom naar 01 JAN DIELEMAN), AXELSESTR; 0'versebestek- artikelen Vanaf f 1,25 6 theelepels of taartvorkjes VSflST f 3.— edelstaal en zwaar verzilverd. 5I delige cassette Vanaf f PR - ^ttan,en «^"verfJetheelepels. taan- kandelaars enz50"6"'65' bloemvaasies- ^OLechte_weggeefpnj2en 't IS slechts een kleine greep uit het enorme aanbod.

de Stem | 1985 | | pagina 12