10STEN HALF MILJOEN uzense ar isstraf College Borsele vraagt raad in te stemmen met bouw kerncentrale odklok: rliezen issingen Opnieuw D'66- staten- lid weg Studiecentrum en bureau voorlichting onder één dak Fonds voor opknappen van eigen woningen pen huis ibliotheek erneuzen S? v"?r de verbetering het u''ere woningen wil o .lege van b en w van Jaarlijks 60.000 gulden uitJ. ar stellen. Dit blijkt van Joorstel tot vaststelling Uitslagen wedvluchten AGINA ZEELAND 3 EDOOD 7&TERPAG 21 SEPTEMBER 1985 BIBTIM VAN ZEELAND Plaatselijk nieuws Terneuzen leeland naar oeringcar- eurs n Kortrijk In de Triemn' houdt nog tree ritten Zaamslag SLUIS - De gemeente Sluis wil volgend jaar het rioolstelsel verbeteren. Men wil een ber gingsriool aanleggen. Hiervoor vraagt het col lege van B en W een bedrag van bijna een half miljoen aan de raad. Bouw begint in 86 Tien miljoen voor weg Philipsdam Aardenburg Sas van Gent Oostburg Sluis VOORSTEL GS Bijna drie miljoen voor fietspad Goes-Kapelle KOSTEN BIJNA EEN MILJOEN Gevarieerd cursusaanbod SKW Sas COLLEGE SLUIS STELT VOOR: markten r zijn de prijzen nu al op. lopen tot 90 per vierkante ter voor aan water gren- d industrieterrein en tot 0 per vierkante meter voor oog' terrein. In het beheers- bied van het havenschap fe t nu toe 690 hectare uitgege- n. Er is een optie voor ruim hectare, op verkoop van de sterende 600 hectare is nog lemaal geen zicht. Van Van Aardenne en Smit- oes wil Te Veldhuis dan ook eten welke maatregelen zij erwegen, temeer daar het 'k voor 50 deelneemt in de ploitatietekorten van het venschap (dat verder 'leunt' de provincie en de gemeen- n Vlissingen en Borsele), nslotte wil Te Veldhuis we- n welke limiet beide minis- rs aanhouden voor het bij- hrijven van de renteverlie- n van het havenschap op de verkochte grond. rslaggevers an Oost-Vlaanderen te Gent uit Terneuzen, Annie van T, nisstraf. Ze kreeg deze straf vonden aan doodslag op haar nbare aanklager tien jaar cel et ruim 20-jarige huwelijks ven met een zware alcoholist eebracht. Moord werd dan k niet bewezen geacht, maar oodslag wel. De verdediging ad vrijspraak gevraagd, om- at het fatale schot 'een droe- 'g ongeval' zou zijn geweest. T20 PAGINA ZEELAND 4 Sluis wil riolen verbeteren KNEUZEN - Tijdens de andelijke bibliotheekdag, za- rdag 28 september, houdt de penbare bibliotheek in Ter- euzen open huis. Die dag zal het hoofdge- ~uw van de bibliotheek aan e Oostkant van 10.00 tot 16.00 ur zijn geopend voor leden en iet-leden. Evenals de meeste ndere openbare bibliotheken n Nederland doet ook de Ter- euzense vestiging mee aan de andelijke bibliotheekdag met is thema 'Informatie, we zijn r voor'. Ter gelegenheid van eze bibliotheekdag gelden peciale gereduceerde tarie- en. Bijeenkomst - Aquariumver- eniging 'De Albino Zwaard drager' te Terneuzen zal haar eerste ledenbijeenkomst van dit seizoen houden op maan dag 23 september in het res taurant Vijverhof, aanvang 19.30 uur. Hoofdthema vormen de diverse discussies, waarbij bijzondere aandacht mét be trekking tot de bemesting van de aquariumplanten via de bodem en het water, diverse filtertechnieken en ook zullen diverse planten nader onder de loupe worden genomen. Te vens zullen ook andere onder werpen ter discussie staan om zodoende vooral de nieuwe lo den met meer algemene ricnt- jDDELBURG - De Zeeuwse ff wil in oktober deelnemen ,n de achste Europese auto- ir- en autobussalon in Kort- ijk. Het dagelijks provincie- stuur is bereid de kosten, .400 gulden, te betalen uit het svinciaal fonds voor toeris- sche promotie. De beurs, die eenmaal in de fee jaar plaatsvindt, wordt ior de achtste keer gehouden, tderland treedt ditmaal op gastheer. Zeeland krijgt er a 'halve' tafel beschikbaar, kleine display ruimte en gebruik maken van faci- teiten van het Nederlands lireau voor Toerisme. De eurs vindt plaats van 19 tot iraet 23 oktober. GS kondigen ook alvast een norstel aan om geld ter ste- deelname aan de Hiswa WDORPE - De aanspan- ijln de triemn' heeft beslo- (H 1985 nog twee ritten te fginiseren. Bestuur en leden ii;o over het nagenoeg voor- Ij! seizoen meer dan tevre- (si. „We hebben bij alle ritten «lelijk weer gehad en veel nnspanningen," zegt het be- iluur. Men is alle medewerkers ankbaar, maar een extra pluim hebben de organisators an de ritten in Terneuzen en ïestdorpe verdiend, vindt nen. Er staan nu nog twee rit ten op het programma: de eer- vindt plaats bij de familie leyens te Heille/Sluis, op zon- iag 29 september. Zaterdag 19 oktober spant 'In de triemn' aan bij de familie Weemaes te lengstdijk. Voor beide ritten «ordt om half elf 's morgens verzameld, waarna om elf uur van start gegaan wordt. Men is zeer te spreken over lecursus koetsiersbewijs. Het succes en het belang van de cursus zijn zo groot dat het be stuur besloten heeft een nieu we cursus te starten. De cur- koetsiersbewijs' zal weer worden geleid door de heer W. lijnen van de aquarium lief hebberij te laten kennis ma ken. Ook niet-leden van har» welkom. Rommelmarkt - De ChristcW. ke Basisschool 'de Torent* te Zaamslag houdt dinsdag september een ror?l en markt/ spelletj esavond r. om het gebouw aan de P°' straat. An De aanvang van, .j. avond is 18.30 uur en de s ting 21.30 uur. Naast de sf*_ ""g ü.ou UU1. naav- j, letjes als appelhappen, SJ0/^. bussen gooien, grabbelen, herspel enz. wordt er sf goed, boeken, oliebollen- en oud schoolmeubilair kocht en kan er stokt»""" worden gebakken. Ook vel den er twee videofilms toond: een van het DorPs en een over Nepal. brengst van deze avond geheel ten goede aan de 'Zeeland helpt Nepal' Van een onzer verslaggevers Reeds in 1979 had de gemeente het plan om de riolen te verbeteren. Het toen ingediende plan ging uit van een bedrag van minimaal 860 mille. Na een nieuw onderzoek bleek echter dat de werk zaamheden op een goedkopere wijze uitgevoerd kunnen wor den. Het college schrijft dat de aanleg van een bergingsriool absoluut noodzakelijk is. Dit blijkt uit het voorstel tot vast stelling van de meerjarenra ming stads- en dorpsvernieu wing voor de jaren 1986-1991. De exportslagerij van Gij- zels aan de Markt te Sluis moet vanuit milieu-oogpunt verdwijnen uit de bebouwde kom. Voor de sanering van dit bedrijf wil het college in 1987 en 1988 4,5 ton uittrekken. B en W willen ook de res tauratie en de sanering van de omgeving van de Zuidpoort volgend jaar laten uitvoeren. De restauratie van deze poort is vorig jaar afgerond. De om geving heeft echter nog een opknapbeurt nodig. Hiervoor is 86.000 gulden nodig. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Begin ko mend jaar start het Zeeuws provinciebestuur met de aan leg van de weg over de Phi lipsdam. G.S. hebben de staten voorgesteld er 6.3 miljoen gul den voor beschikbaar te stel len. Veruit het grootste deel van de weg kan met dit geld worden aangelegd. Resteert nog een laatste stuk, dat pas kan worden aan gelegd na de sluiting van de Philipsdam in de zomer van 1987. Daarvoor is nog eens maximaal 3,7 miljoen gulden nodig. De provincie heeft haast met het karwei. Ener zijds moet men tegemoet ko men aan eerder gemaakte af spraken met het rijk, ander zijds dringt de tijd omdat het veer Anna Jacobapolder-Zijpe wordt opgeheven. le alleenstaanden uit de regio zijn welkom. is weg - De reisvereni- eng Weg is weg houdt zondag r1 oktober een eendaagse reis «aar Parijs. Het vertrek is om uur in de Westmolenstraat aan de markt. Na een stop te j °nne wordt een rondrit °°r de Franse hoofdstad ge haakt. Tevens wordt een be- *k gebracht aan verschillen- r^tetswaardigheden. Voor r„ en van de reisclub zij ,8 enkele plaatsen in de bus «schikbaar. De prijs be- ®*agt ƒ65,-, een diner inbe- L?Pe n', Belangstellenden kun- bii n tot 1 October opgeven Kaai *'onge Leeuw aan de Soosavond - Soos Al tem houdt «rdag 21 september de ^dehjkse ontmoeting- in De speye te Sas van <fen aanvanë 20.00 uur. De wordt verzorgd r het orkest Mercators. Al- Bridge - De Bridge Sociëteit Oostburg speelde de eerste wedstrijd voor de Winkeliers- beker. Uitslag: Groep A: 1. mevrouw De Coster-heer Van Hee, 2. heren Remijn-van Dronkelaar, 3/4. mevrouw Rosseel-heer Neve, heren Ra- mondt-Visser. Groep B: 1. Da mes Remijn-Voogdt, 2. Echt paar Verbist, 3. dames Goos- sens-Lampaert, 4. mevrouw Onderdonck-heer Simpelaar. Fractieberaad - De raadsfrac tie van de PvdA houdt dins dagavond 24 september een openbaar fractieberaad in 't Zoute Vestje. Op deze bijeen komst, die om 20.00 uur begint, wordt de agenda van de ko mende raadsvergadering op 26 september besproken. Voor de restauratie van het beschermd monument de Ste nen Beer wil het college vol gend jaar 314 mille uittrekken, het jaar daarop is nog eens zo'n bedrag nodig. De poort, de Stenen Beer, is het enige nog in Nederland aanwezige mili tair archeologische bouwwerk van de zogenaamde Vlaamse krijgsbouwkunde. In de jaren 1968-1972 werden de onder grondse delen, de voorraad- kelders en bepaalde stukken van de vestingmuren van de poort bloot gelegd en vanaf '75 opgeknapt. De restauratie van de Stenen Beer is de afsluiting van het project. Wanneer dit werk klaar is zijn grote delen van de Sluise stadspoorten, vestingwallen en stadswallen gerestaureerd. Voor alle voorgestelde wer ken stelt de provincie geld be schikbaar. Sluis krijgt volgend jaar in totaal ruim 126 mille van Gedeputeerde Staten voor de uit te voeren projecten. Dat bedrag is echter niet voldoen de om alle werkzaamheden te betalen. Daarom wil het dage lijks bestuur van de gemeente ook een beroep doen op de zo genaamde knelpuntenpot van de provincie. De Sluise gemeenteraad komt donderdag 26 september bijeen in het gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De drie hoofdige statenfractie van D'66 ondergaat opnieuw een wijziging. K. De Schipper, die 9 jaar van de fractie deel uit maakt, vertrekt. Zijn statenlidmaatschap, zo maakt de fractie bekend, is moeilijk te verenigen met zijn andere werkzaamheden. De Schipper, wonend in Kapelle, wordt waarschijnlijk opge volgd door J. Jorritsma-Van Oosten uit Middelburg. Zij is thans voorzitter van D'66 Zee land. De Schipper blijft be trokken bij de bestuurlijke or ganisatie en de steunfractie vandepaTtij. Enige tijd geleden moest de statenfractie van D'66 P. Scheele laten vertrekken. Dit wegens een wijziging van de werkkring. Hij werd opge volgd door A. Dijkwel. Van de D'66-fractie, die na de staten verkiezingen aantrad, is nu al leen J. Boogerd-Quaak nog present. Maar ook zij heeft het elders zo druk dat ze zich pas geleden moest terug trekken als fractievoorzitter. De Zeeuwse staten namen gisteren verder afscheid van de CDA'er J. Scheffers uit Vlissingen. Zijn baan brengt een verhuizing naar Rijswijk met zich mee. Scheffers, die pas drie jaar in de staten zit, wordt ook al opgevolgd door een vrouw, namelijk C. Elen- baas-Murre uit Borsele. Van een onzer verslaggeefsters HEINKENSZAND - B en W van Borsele vragen de raad, die dinsdagavond 24 septem ber bijeenkomt, af te zien van de (negatieve) uitspraken die in 1977 en 1980 werden gedaan ten aanzien van de bouw van een nieuwe kerncentrale. Deze hielden ondermeer in dat de uitslag van de toen nog op stapel staande Brede Maat schappelijke Discussie diende te worden afgewacht en de veiligheidsnormen omtrent de bevolkingsdichtheid nog beter moesten worden onderbouwd vooraleer kon worden inge stemd met de vestiging van een nieuwe kerncentrale. De behandeling van het Aanvullend Structuurschema Electriciteitsvoorziening dat toen onaanvaardbaar werd geacht, droeg er ook toe bij dat de raad van eventuele vesti ging afzag. In die periode was er nog geen besluit genomen om daadwerkelijk tot het bouwen over te gaan. Nu dit wel het geval is vindt een meerderheid van B en W (wethouder drs. P. Vollaard is tegen) dat ade quaat op de ontwikkelingen moet worden ingespeeld. De raad wordt voorgesteld in te stemmen met het beleids voornemen van de minister wat betreft de planologische geschiktheid van de lokatie Borsele voor de installatie van nieuw kernenergievermogen en met het aanpassen op dit punt van het bestemmings plan 'Haven- en industrieter rein Sloe 1982', als Borssele de finitief wordt aangewezen. Tevens wordt de raad voorge steld zich uit te spreken over het feit dat het Borselse ge deelte van het Sloegebied aan vaardbaar is voor opslag en verwerking van radio-aktief afval. Ook op dit punt moet het bestemmingsplan aange past worden. Het voorstel van het college wordt niet onderschreven door wethouder Vollaard (PvdA). Volgens hem zijn de door de raad in 1977/80 aanvaarde mo ties, waarin de bouw van nieuwe kerncentrales werd uitgesloten, nog niet helemaal achterhaald. Hij kan zich ook niet neerleggen bij het pro bleem van de opslag voor ra dio-actief afval omdat een op lossing daarvoor nog niet in zicht is. De Borselse wethou der neemt daarom afstand van het voorstel zowel voor de ves tiging van nieuwe kerncentra les als voor de opslag en ver werking van radio-aktief af val. Op de agenda dinsdagavond staan ook 26 ingekomen stuk ken, veelal brieven van orga nisaties en particulieren die hun verontrusting over de bouw van een tweede kern centrale kenbaar maken. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De aanleg van een fietspad tussen Goes en Kapelle kan binnenkort worden aanbesteed. Het dage lijks provinciebestuur heeft de staten voorgesteld er ruim 2,8 miljoen gulden voor beschik baar te stellen. Ook de ge meenten Goes en Kapelle ste ken geld in het project. Eerder al legde de provincie voor voorbereidend werk en grondverwerving 675.000 gul den beschikbaar. De grond is nu bijna allemaal aangekocht. Voor het fietspad moet onder meer een tunneltje worden aangelegd. Van een onzer verslaggevers BRESKENS - Kapitein W. van den Broecke van de Breskense reddingsboot heeft in totaal 924 mensen gered. Hij maakte hiervoor 250 tochten waarvan 211 met resultaat. Meer tochten en ge redden komen daar niet meer bij want gisteren nam hij afscheid als schipper van de Koninklijke Zuid-Hollandse Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen (KZHMRS). Ook de opstappers J. Fenijn en A. de Munck en opstapper-stuurman P. Ritico verlaten de dienst. Fenijn stond sinds 1947 paraat wanneer een schip in moeilijkheden was. Hij heeft 198 tochten, waarvan 129 met resultaat, gemaakt. Daarbij werden 789 mensen veilig aan land gezet. Ritico is sinds 1980 stuurman. Hij heeft 85 geslaagde toch ten op zijn naam staan met 115 geredden. De Munck behoorde tussen 1974 en 1985 tot de be manning van de Javazee. De schipper begon in 1955 zijn carrière bij de maatschappij. In Bres- kens lag toen de reddingsboot President J. V. Wierdsma. Twaalf jaar later kreeg hij het bevel over de Javazee. De president-directeur van de KZHMRS, A. Leis, was naar Breskens gekomen. Hij roemde vooral de daden van de schipper, onder wiens lei ding twee roemruchte reddingen werden uitge voerd. Dat waren de 'Uylenspiegel' in 1962 en de 'Spyros Armenakis' in 1965 waarvoor hij de de kleine en de grote zilveren medaille van de maat schappij kreeg. Fenijn was ook bij deze acties be trokken. Hij kreeg toen bronzen plakken. De heer Leis (rechts) heft het glas met de he ren Van den Broecke en Fenijn. - fotowim kooyman „We nemen met weemoed afscheid. Door uw durf en kennis heeft u getoond wat in moeilijke omstandigheden gedaan kan worden", zei Leis te gen Van den Broecke. „Onze maatschappij bouwt op mensen als U en Fenijn". Ook de Oostburgse burgemeester C. Spijker boer was naar het vissersdorp gekomen om af scheid te nemen. „Ik bezoek niet vaak afscheids recepties", zei hij. „Voor de mensen van de red dingsmaatschappij met de moeilijke naam wil ik echter een uitzondering maken. Ik ben hier om mijn respect uit te drukken voor de daden die u allen hebt verricht". Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Er is bijna 1 miljoen gulden nodig om het voormalige gebouw van de Provinciale Bibliotheek in het Abdijcomplex geschikt te ma ken voor huisvesting van het Roosevelt-studiecentrum en het provinciaal voorlichtings bureau. Het dagelijks provinciebe stuur heeft de staten voorge steld het geld, om precies te zijn 946.500 gulden, beschik baar te stellen. Het geld wordt gehaald uit de provinciale huisvestingsreserve. Er blijft daarna nog 850.000 gulden in deze pot achter. Het Roosevelt Studiecen trum krijgt in het gebouw de beschikking over een audio visuele afdeling, een studie-, een documentatie-, een kan toor- en, een tentoonstellings ruimte. De audio-visuele afde ling zal ook door het provin ciaal bureau voorlichting wor den gebruikt. Men wil de zogenaamde ka pittelzaal verder inrichten als representatieve ruimte met pantry en garderobe. Het pro vinciebestuur wil daar gasten ontvangen. Een bedrijf is be reid audio-visuele apperatuur en verlichtingsmateriaal be schikbaar te stellen. Met situering in het oude bi bliotheekgebouw denkt men het provinciaal bureau voor lichting beter toegankelijk maken. Dit bureau is nu op een zolderverdiêping van het provinciehuis gevestigd. Het Roosevelt-studiecentrum zorgt verder voor een jaarlijk se huisvestingslast van ruim 57.000 gulden. De staten stel den dit geld al eerder beschik baar. De verbouwingen moeten in januari van het komend jaar al beginnen. Men denkt er een halfjaar voor nodig te hebben. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Zoals ge bruikelijk heeft het SKW in Sas van Gent de organisatie op zich genomen van een aantal uiteenlopende cursussen en clubs voor volwassenen en jongeren tijdens de komende wintermaanden. De cursussen starten bij een minimum deel nemersaantal van tien. Voor volwassenen zijn er de volgende mogelijkheden: ka rakterpoppen, zelf kleding maken, yoga, schilderen, volksschilderkunst, snoeien, bloemschikken, computerclub en handwerkclub. Voor de kinderen van de ba sisschool worden een hand werk-, timmer-, computer- en woensdagmiddagclub opgezet. Voor de tieners gaat behalve een nieuwe expressie- en to neelclub een computerclub en disco van start. Voor verdere inlichtingen omtrent beginda ta, kosten etc. kan men terecht in de Roselaer, Noordstraat 5 te Sas van Gent of telefonisch informeren ('s morgens) via telefoonnummer 01158-1847. ^'arf een onzer verslaggevers !?ads- den tear^c,ïUeren die hun eigen willen opknappen kun- meerjarenraming dorpsvernieuwing aan de gemeente nen hiervoor subsidie aanvra gen bij de gemeente. Volgens een Sluise ambtenaar is er in de gemeente nog steeds be hoefte aan zo'n fonds. In de gemeente Oostburg blijkt echter dat het aantal aanvragen dit jaar veel min der is dan voorgaande jaren. Oostburg had voor 1985 een bedrag van 175.000 gulden be schikbaar. Dat geld zal echter bij lange na niet opgaan. In Oostburg verwacht men dat slechts 75 mille nodig zal zijn. De Oostburgse raad heeft dan deze week ook beslist het res terende bedrag uit de pot voor verbetering van eigen huizen te halen en gaat het waar schijnlijk gebruiken om be drijfspanden aan te kopen. Voorgaande jaren bleek er in Oostburg wel behoefte te zijn aan bijna twee ton voor de verbetering van particuliere huizen. Waarom dit jaar zo weinig aanvragen zijn binnen gekomen is onbekend. De fractievoorzitter van de PvdA, J. de Vries, zei tijdens de raadsvergadering dat het mis schien komt omdat veel men sen hun huis door een zwart werker laten opknappen. Nie mand kon dat bevestigen of ontkennen. Volgens een amb tenaar moet die mogelijkheid echter niet worden uitgeslo ten. Van onze duiven sportmedewerker TERNEUZEN - De Concoursbond Zuidbeveland hield met 1099 jonge duiven een concours vanuit Cha- teauroux. I en 5. R. Pekaar te Yer- seke, 1267,53 mpm. 2 en 4. M. van Iwaarden, Kruiningen, 3. J. Ver meulen, Schore, 6. mevrouw Brou wer, Goes, 7. M. van Hekken, Kloe- tinge, 8. R. Krijger, Goes, 9. F. Gle- rum, Kruiningen, 10. L. van Ert- velde, Hansweert. Concours Combinatie West Zuid beveland met 172 jonge duiven 1219,62 mpm. 1 en 3. P. van de Waart, 's-Heerenhoek, 2. P. Pie- ters, Lewedorp, 3. P. Rijk, 's-Hee renhoek, 5 en 7. C. Hermes, 6. P. van 't Westeinde, beiden Lewe dorp, 8. L. Goedegebure, 's-Heer Arendskerke, 9. C. Rentmeester, 's- Heerenhoek, 10. J. van Maldegem, Heinkenszand. P V De Zeeuw te Goes met 271 jon ge duiven 1240,53 mpm. 1. mevrouw Brouwer, 2,4 en 6. M. van Hekken, 3. R. Krijger, 5. F. Voois, 7. M. Ne- lisse, 8 en 9. Wagenaar-Toonder, 10. Steenhard-Princen. De Snelvliegers te Oostburg met 100 jonge duiven 1224,10 mpm. 1 en 9. R. van Hee, 2 en 5. J. Simpelaar, 3 en 4. T. de Jonge, 6. G. van Hee, 7 en 8. M. Buysse, 10. J. de Krijger en zoon. Quievrain Vriendenkring te 's-Heerenhoek met 129 duiven 1292 mpm. 1. P. Rijk, 2,6,7 en 9. G. Verbart, 3,4,5 en 10. H. Janse, 8. P. van de Waart. Overvliegers te Ovezande met 103 duiven 1308 mpm. 1. C. Polfliet, 2 en 6. J. Kievit jr., 3. J. Kartan, 4 en 8. gebr. Den Toonder jr., 5,7 en 9. J. Kievit, 10. J. Rentmeester. De Postduif te Lewedorp 93 duiven 1262 mpm. 1,7 en 10. M. de Jonge, 2,4 en 6. A. Driedijk, 3,8 en 9. S. Traas, 5. C. Hermes. De Uiver te 's-Heer Arendskerke met 128 duiven 1289 mpm. 1. J. Ge luk, 2 en 3. J. van Maldegem, 4 en 6. D. Rijk, 5 en 9. F. Westdorp, 7 en 8. M. Beenhakker, 10. C. Steenbard. C C Zuid Beveland met 1462 duiven 1352,29 mpm. 1 en 3. J. van Noor den, Kruiningen, 2. H. van Nieu- wenhuijzen, Kruiningen, 4. M. Blok, Kruiningen, 5. A. Vermast en zoon, Yerseke, 6,7 en 10. gebr. Van Büjfte, Yerseke, 8. C. Aerts, Krui ningen, 9. R. Pekaar, Yerseke. P V De Zeeuw te Goes met 130 jon ge duiven 1299 mpm. 1. Wagenaar- Toonder, 2,3,9 en 10. G. Meewese, 4,5 en 6. L. de Putter, 7 en 8. A. Mul ders met 50 oude duiven 1301 mpm. 1 en 5. Witte-Keijzer, 2 en 3. J. Ver- haagen, 4. A. van Leeuwen. De Snelvliegers te Oostburg vanuit Beaumetz met 119 duiven 1397 mpm. 1. R. van Hee, 2. J. de Lijzer, 3. M. Buysse, 4 en 6. J. de Smet, 5 en 8. J. Simpelaar, 7. C. Bron, 9. G. van Hee, 10. L. Verheije. AMSTERDAM, 20 sept. - In Bintje 35-50mm werden 16 contracten verhandeld voor levering april te gen 15,40 tot 15,30 per 100 kg. De stemming was kalm. In Bintje 50mm werden 5 con tracten verhandeld voor levering november bij een prijs van 19,40 per 100 kg, en voor levering april 1012 contracten tegen ƒ27,20 tot 26,70. De stemming was kalm voor november en prijshoudend voor april. GOES, 20 sept. - Voorverkoop Con ference: I: 65/75 1.33-1.34, 55/65 1.25-1.30, II: 65/75 1.21, 55/65 1.12- 1.16, 45/55 95-1.00. Appelen: James Grieve bred: II 70/80 56 65/70 46, 60/65 30; Cox's Orange: I: 80/90 2.00, 70/80 2.49-2.59, II: 70/80 1.87-1.95; Gpoudrenet: II: 95 72-96, 85/95 82- 1.24, 75/85 96-1,37; Alkmene: I: 80/ 90 1,71-2.00, 70/80 2.09-2.25, 60/70 1.09-1.12, II: 80/90 1.254, 70/80 1.40, 60/70 79,50/60 41-43; James Grieve: II: 70/80 54, 654/70 45. Peren: Bonne Louise: I 60/70 1.42, 55/60 1.06, 50/55 57, II: 60/70 60-1.34, 55/60 52-90, 50/ 55 25-43; Legipont: II:'70/80 57, 60/ 70 82, 55/60 51, 45/55 27; Triomphe de Vienne: II 70/80 68-1.01, 60/70 1.06-1.22, 55/60 58-87; Beurré Le brun: II: 70/80 40, 60/70 40; Confe rence: I: 65/75 76-78, 55/65 60-78, II: 45 25-52; St.Rémy: I 80/90 79, 70/80 81-86, 60/70 86, II: 70/80 83, 50/60 59; Beurré Durondeau: I: 70/80 55, 60/ 70 46, 55/60 34; Beurré hardy: I: 70/80 55, 60/70 46, 55/60 34. Beurré hardy: I 709/80 1.10, 65/70 95-1.01, 60/65 82, II: 70/80 81-1105, 65/70 62- 87, 60/65 40-68, 55/60 26-43. Diver sen: Frambozen 3.60-4.40, aard beien 1.80, pruimen 60-1.50; Toma ten LA 6.60-8.00, IB 8.30-8.50, IC 4.30-4.70; Groente: princessebonen 2.00, groene kool 44, bloemkool 75- 1.50, komkommer 30-43, andijvie 63-72, spitskool 64, prei 86, aardap pelen 22-24, kriel 9. Bramen: I x 12 1.09-1.48, IB 74-78, II x 9 64-70.

de Stem | 1985 | | pagina 21