DEBnjM^Og# Stormvogel en Ganze hopen mee te draaien >en van Doorn: 1 Qokken op plaats |n de middenmoot IA VAN DER HOOFT BEGINT AAN HAAR NEGENDE SEIZOEN Competitie start met slechts zes herenteams Hen x f300,-. rgangen zij dat doorlo- bij postgiro, in n aflossen*, 'an de financiële tel ijk maximum mouw twee zou iaal 67 maanden, mevrouw één. >end krediet ca. iersoonlijke lening, lisgestuurd. U kunt ke informatie? Bel mers zijn van jaren Ilielde-jeugd kwantitatief gelijk gebleven LrN'EUZEN - Ook komend seizoen komt het Ter- Lense Schelde in de districtscompetitie waterpolo ft met een jeugdploeg. VLISSINGS SPORTFONDSENBAD AANWINST ZEEUWS POLOGEBEUREN de bal aan 6611 medes" TERUGGANG KRINGPOLO BLIJKT DOOR TE ZETTEN INDELING DISTRICT -A63ltTERPAG 21 SEPTEMBER 1985 T47 ie kunt U terecht bij: D, 38 BC Tilburg jur. ,1 Van onze waterpolomedewerker I jet initiatief, drie j aar gele- genomen, toen de heren ïj het district degradeerden, j de zaak van onderuit op- LiW op te bouwen, begint Cdelijk zijn vruchten af te terpen. Na een kennisma- tgsseizoen zaten de pupillen L Leen van Doorn vorig jr tot op het laatste moment [je titelrace. Een titel is ove- niet de basis waarmee jdit jaar van start gaat. Iteen van Doorn: „Het stre- j is niet primair om kam- ioen te worden, maar eerder Leen brede basis te krijgen, [aarmee we lekker in de mid foot mee kunnen draaien, ia het einde van het seizoen Ln we dan de zaken op een |ije zetten of we met de l verder gaan of dat we (t eerste herenteam op volle jerkte brengen en - maar dan (eten de heren wel kam- ien worden in de kring - on- i terug innemen in het Strict. Het is inderdaad zo intussen veel van de j on swaar we drie jaar gele- mee begonnen, akeling dicht bij de seniorenleeftijd zijn aangekomen". Twee van hen hebben trou wens die volwassenheid nu al bereikt. Patrick Cooymans en Rik Dubbeldam zijn er dus niet meer bij. Dubbeldam (zoon van ex-coach Jan) zou er trouwens toch niet meer bij ge weest zijn want hij is voor stu die uit het Zeeuws-Vlaamse land vertrokken. Naast dit tweetal valt ook doelman Ray mond Ruster gedeeltelijk weg. Ook hij gaat elders in het land wat meer kennis vergaren en kan alleen de thuiswedstrij den nog worden ingezet. Tevenover dit verlies staat de komst van Paul Roth, Mi- cha Acke en Patrick Over- gaauw, waardoor de zaak kwantitatief in evenwicht ge bleven is. Of dat ook kwalita tief het geval is valt volgens Van Doorn moeilijk te beant woorden. „De jongens die zijn overgebleven zijn een jaartje ouder geworden, hebben meer routine gekregen, zodat het in passen van het jeugdig trio re delijk vlot moet kunnen verlo pen. Dit zal echter de toekomst Leen van Doorn, coach van de jeugdploeg van het Terneuzense Schelde. moeten uitwijzen. Daar liggen wakker van. De jeugd moet worden. De kans krijgen om we in Terneuzen echter niet voor het waterpolo gewonnen zich in en aan te passen. De - FOTO WIM KOOYMAN prestaties komen dan vanzelf wel". Van onze waterpolomedewerker VLISSINGEN/GOES - Stormvogel en Ganze leveren de enige Zeeuwse herenteams die in het district mee draaien. Stormvogel, na het uiteen vallen van de succesrijke Luc- tor-formatie, start het komen de seizoen zelfs met twee teams in het district, aange zien het 'tweede' van het pro- motierecht gebruik maakte na het behalen van de titel in de kring. Het eerste van de Vlis- singers is de vaandeldrager van het Zeeuwse polo en hoopt ook dit jaar meer dan een fi gurantenrol te vertolken in de eerste klas van het district. Temeer, daar men nu einde lijk een lang gekoesterde wens in vervulling zag gaan met een geschikt wedstrijdbad binnen de gemeentegrenzen. Na tien tallen jaren dus een aantal echte thuiswedstrijden op de agenda in het vernieuwe Sportfondsenbad nabij Bas- kensburg. Paul Mechielsen: „Het zal ongetwijfeld de sfeer We noeten meer in onszelf geloven' Door Fred Ra bout KNEUZEN - Ria van der Hooft begint itraks aan haar negende seizoen in het dames- am van Schelde dat in Zeeland op eenzame rngte staat en ook dit seizoen weer een rol jian betekenis hoopt te vertolken in de tweede fcvan het district. Samen met Lianne Verpaalen, Anja Hartog, Colin- iKeesom, Marjolein van de Neste en Nicole Over- lilve vormt ze de ruggegraat van het team. De ver lichtingen van zowel de altijd optimistische coach Rijnhout als van Ria van der hooft zijn weer oog gespannen. Niet dat men direct met ti- iaspiraties rondloopt, maar m plaats in de top vijf moet zitten. Ria van der Hooft, «roepsmatig altijd in de wed- njdarena van zwembad De tate present: „Vorig seizoen ebben we in veel duels onno- 'g de punten laten liggen. We asten ons altijd aan aan de •jens tander, altijd denkend wij de mindere zouden fc. Ik denk dat we daar van- I moeten stappen. Meer zelf 1(t initiatief nemen, alle throom van ons afwerpen. De «n dat we met één doelpunt «schil verloren, zijn niet op ói hand te tellen en in zo'n si- Mie heb ik er goed de balen an. Als je verliest met 10-2 of 8sdergelijks, dan weet je, we •«den gewogen* en te licht jonden, maar steeds met «goaltje verschil, man hou Het begon al in de eerste de ste wedstrijd tegen Tempo '.'ol kens waard. Die ploeg *am uit de kring, hadden we huid en haar op kunnen j ®aar het werd wel mooi v°or Tempo. Op zo'n mo- ent voel je je gewoon een ie ellende. Gelukkig heb- n we in Kees Rijnhout een c". wiens enthousiasme r het polo onmeetbare nzen heeft aangenomen. tilt ons daar weer over- I n' Het typische bij ons vo- ji'aar was ook de wisselval- ad. De ene wegrijd liep als een trein. Ieder schot het vijandelijke hok was 3 maar we hebben ook «•strijden gespeeld dat we M °P twintig liepen. In de Jh^bielwereld een aan- kelijk gegeven, maar in de 6611 minder fraai uit- ®f(Spunt' Een bijkomende lelri 'eve *act°r is dat het ge- j. 'g, aan je zelfvertrouwen ij a's de bal niet in de pot foment^ °p ëegeven niet meer te schieten at (-Jer' Het gevolg is voorts ln dit breiwerk wel er- steek valt en de te- nder razendsnel effec- «kan counteren". "et mopperen' ij, ver'ies bij de Schelde- wat speelsters betreft, teoöe I*rkenen gelukkig bin" Men zag er 'slechts' een tweetal wegens studie elders in het land, vertrekken en wel doelvrouwe Brigitte van der Stam en Anette de Graaff. Kees Rijnhout is echter meer gewend. „Ik mag deze keer ze ker niet mopperen. In het ver leden is wel eens een keer de helft van de ploeg weggeval len". De selectie die twaalf dames omvat, werd aangevuld met een drietal komend vanuit de jeugd. Rachel Matthijsse krijgt de opdracht om Brigitte van der Stam onder de lat te doen vergeten. Rijnhout: „Ze heeft in de bekercompetitie van de kring al meegedraaid, al had ze daar weinig te doen, maar het is zeker een ta lentje". De overige twee die in de selectie zijn opgenomen zijn Esmeralda Matthijse (zusje van Rachel) en Judith van Doorn, een naam die in het Terneuzense waterpolo wel meer voorkomt. Ria van der Hooft: „Natuur lijk komen deze meisjes vaak fysiek tekort tegen de dikwijls uit de kluiten gewassen Bra bantse dames, maar ik denk dat we er kwalitatief niet op achteruit zijn gegaan. Dit ba seer ik op de geslaagde voor bereidingsperiode toen we op sterk bezette toernooien in Weert en Oosterhout steeds op de tweede plaats eindigden. Dat we de Zeelandbeker won nen, was dacht ik een normale zaak. De overige Zeeuwse teams zijn op dit moment jam mer genoeg te zwak, al is men met name bij Luctor weer goed bezig". Of het haar niet tegenstaat zoveel tijd in het polo te stop pen? Ze zegt: „Ik heb er nog steeds plezier in. Als je inder daad naar Kerkrade of Ven- ray moet om een partijtje te spelen, vergt dat een hoop tijd, maar ik heb het er graag voor over. Ik denk ook dat dit komt omdat we nooit weggespeeld worden. Je weet van tevoren dat je meedraait. Dat het polo het publiek zo weinig aan spreekt, daar zijn we al aan gewoon. Het is niet alleen in Zeeland dat het publiek weg blijft, maar ook in Brabant zie je vaak dezelfe gezichten op de tribune. Ik denk dat polo voor een buitenstaander weinig in teressants te bieden heeft. Als je de spelregels niet snapt, is er denk ik geen bal aan". Het dames- waterpoloteam van De Schelde - FOTO WIM KOOYMAX Door Fred Rabout TERNEUZEN - Geen optimistische ge luiden uit de mond van Dik de Klerk, competitieleider van het waterpologe- beuren in de kring Zeeland. Immers, wanneer zaterdag 28 sep tember de nieuwe competitie op gang wordt gebracht, is het aantal heren teams weer met één afgenomen. De damesteams bleven op de sterkte van vorig jaar, maar ook hier is met drie teams van een interessante com petitie geen sprake, terwijl het de grootste zorgen baart bij de jeugd. Bij de aspiranten 1 (onder de 16 jaar) is er slechts één team, zodat er geen competitie gespeeld kan worden, ter wijl bij de aspiranten 2 (onder de 14 jaar) alleen Schelde met twee teams en Scheldestroom in competitieverband in actie komen. De Klerk, zelf ooit een verdienstelijk waterpolospeler in Rot terdam en naast competitieleider in de kring ook voorzitter van de polo-afde ling van het Goese Ganze: „Er zit in Zeeland totaal geen groei in het polo. Er is veel te weinig animo bij de jeugd. Het zijn nog steeds de veteranen die het polo recht houden en dat is een wankele basis voor de komende jaren. Kijk maar eens naar teams als Schel destroom en Bruinvis, waar de gemid delde leeftijd rond de dertig schom melt. Hopelijk komt met het nieuwe Sportfondsenbad in Vlissingen het polo weer uit het dal waarin we op dit mo ment helaas verkeren". Naast het negatieve is er toch een lichtpuntje. Het Zierikzeese Onderdak schreef voor de komende competitie in met een herenteam, waardoör het weg vallen uit de kring van Stormvogel 2 (promotie naar het district) en Storm vogel 4 (opgeheven) enigszins gecom penseerd kon worden. Bij de heren in de kring zijn Scheldestroom, Bruinvis en Schelde de Zeeuws-Vlaamse verte genwoordigers. Onderdak, Stormvogel 3 en Ganze 2 brengen het totaal op zes. In dit halve dozijn zijn de Zeeuws- Vlaamse vertegenwoordigers bepaald geen figuranten. Oudgedienden Met name Schelde en Scheldestroom bleven vorig jaar tot het laatste compe- titieweekeinde in de race voor de titel, die uiteindelijk naar Stormvogel 2 ging. Bij deze drie teams ook dit jaar wei nig nieuwe gezichten. Bij Schelde bla zen de oudgedienden hun partijtje mee en het wachten is daar voorlopig op de komst van de jeugd. Patrick Cooymans is de eerste die op leeftijdsbasis het succesvolle jeugdteam moet verlaten en een welkome versterking voor de senioren betekent. „We zullen aan het eind van het jaar de zaken eens op een rijtje zetten. Ze ker als we in de kring kampioen wor den, zullen we de keuze moeten maken tussen verder gaan met een jeugdteam of ons seniorenteam op volle sterkte brengen en overgaan naar het district. Ideaal zou zijn een jeugdploeg in het district en ook een herenteam in het district, maar dat is nog geen haalbare kaart. Dus zullen we een keuze moeten maken, maar dan moeten we eerst wel de titel in de kring pakken", weet Leen van Doorn te melden. Ook in Breskens is er weinig veran dering. De oudgedienden zullen ook nu weer Scheldestroom overeind moeten houden, al zal men de diensten van Hans Vergouwe moeten missen. Na ze ventien jaar houdt de in Groede woon achtige 'pursang' Bbessiaander het voor gezien. „Het is niet meer te combi neren met mijn werk en bovendien raak je in de kring uitgekeken", moti veert hij zijn beslissing. Toch ziet polo secretaris Sjaak Oosterling Scheldes troom weer meedraaien aan de top. „We hebben een aspiranten 2-ploegje dat het lekker doet. Henk Bondewel heeft hier goed werk geleverd en Wim Fokke is het eerste produkt uit zijn op leiding die dit seizoen voor de broodno dige inbreng van de jeugd zorgt. Posti- ief is voorts dat de spelers Guust Van de Velde, Rudi van de Vijver en Freddy Simpelaar het werk van Bondewel dit seizoen bij de jeugd gaan voortzetten. De jeugd komt er aan, nog even geduld. Voorlopig gaan we met de gezellig- heidsploeg die Scheldestroom is, de ko mende competitie in en en ze zullen toch weer rekening met ons moeten houden". Bruinvis, dat vorig seizoen nooit in het titeldebat betroken was, hoopt dit seizoen weer wel mee te spelen. Speler trainer Dirk de Braai kan dit seizoen beschikken over een kern van vijftien spelers, waaronder twee jeugdige de butanten: Johnny van de Berge en Martin Kieboom. De Braai: „De zaak ziet er in ieder geval gezonder uit dan het vorig seizoen toen we te vaak on volledig moesten aantreden. Het en thousiasme is er in elk geval, dat merk je op de training. Ik beweer niet dat we eventjes de titel zullen pakken, maar met dit team, routine - Arno Vermast draait met zijn 43 jaar nog steeds zijn partij mee - gekoppeld aan jeugd, moe ten we meedraaien". In geval van een titel staan Schel destroom en Bruinvis niet te dringen om te promoveren. Houdt men in Bres kens die boot helemaal af, Dirk de Braai zou het wel in het district willen proberen. „Ik denk echter dat een aan tal ouderen dan af zou haken, dus ook voor ons is dit geen haalbare kaart". Indeling kring Zeeland: heren: Scheldestroom, Breskens; Bruinvis, Sas van Gent; Stormvogel 3, Vlissin gen; Ganze 2, Goes; Schelde, Terneu zen; Onderdak, Zierikzee. Dames: Luc tor, Middelburg; Stormvogel, Vlissin gen; Ganze, Goes. Aspiranten 2: Schel de A, Schelde B, Scheldestroom. ten goede komen, want welke gek reist er mee naar Hoeven, waar we in het verleden onze thuisduels afwerkten. Ik denk dat met de komst van dit bad het polo in Zeeland een nieuwe impuls zal krijgen. Een impuls die we trouwens broodnodig hebben, want je ziet al jaren lang dezelfde gezichten. Wat ons eerste betreft denk ik dat we een gooi naar promotie naar de Bond kunnen doen. Dit zat er vorig jaar al in. Hadden we toen in de beginfa se van de competitie maar in onszelf geloofd. Het huidige team is gewoon rijp om in de derde klas van de Bond mee te draaien". In Vlissingen zag men ove rigens doelman Antoine van Ingen vertrekken. Hij ging te rug naar Brabant, zodat Ko Mechielsen nu de vaste portier wordt. Het tweede, dat zich nu al zit op te laaien voor de der by's tegen de oude aartsrivaal Ganze in de tweede klas van het district, is vrijwel onge wijzigd gebleven. Het team dat vorig jaar kampioen werd in de kring, moet volgens Paul Mechielsen, die zelf deel uit maakt van de twaalfkoppige selectie, mee kunnen draaien. Ganze Meedraaien is ook het ge luid dat men bij Ganze hoort. De Goesenaren gaan hun thuisduels eveneens afwerken in Vlissingen en ook hier is er weinig nieuws te melden met uitzondering van het wegval len van doelman Leo Morren. De motor van de ploeg suk kelt met een hardnekkige schouderblessure, maar dat is niet het enige euvel. Ook zijn werkzaamheden (brandweer commandant en onderwijzer) geven hem te weinig ruimte om verder actief te zijn. „Door het wegvallen van Leo zullen we de gehele verdediging aan moeten passen", weet René Kiel te melden. „We zullen de eerste wed strijden duidelijk naar de juis te speelwijze moeten zoeken". De 18-jarige Peter Kik zal de plaats van Leo in gaan nemen. Ook Aad de Rouw, vorig jaar wegens werkzaamheden in West-Duitsland niet actief en Arco Wagenvoort, zullen dit seizoen weer deel uitmaken van de Ganze-formatie. René Kiel: „Twee jongens die we ze ker na het wegvallen van steunpilaar Morren goed kun nen gebruiken". Verder blijft ook Ron Strackx, met zijn 45 jaar de nestor van het Zeeuw se polo, nog actief. Voor René Kiel redenen geoeg om ook dit jaar mee te draaien in de mid denmoot. „Met Ron Strackx, Marius Keiler en mijn per soontje in de verdediging, Piet Schop in het midden en Roald Strackx en Arco Wagenvoort als twee snelle jongens in de ploeg, moet dat lukken". Het wordt trouwens, zoals het er nu voorstaat, ook voor René Kiel het laatste seizoen. Dan heeft hij zijn studie afge rond bij de belastingdienst en moet hij uit Zeeland vertrek ken en daar ook Roald Strackx plannen heeft in Eindhoven te gaan studeren, ziet de toe komst er voor het Goese he renpolo niet florissant uit. Kiel: „Er komt te weinig aan vulling. We hebben geen jeugdteams, dus je kunt het niveau nooit van onderuit op bouwen. Voorlopig is dat ech ter nog van latere zorg", aldus de man die dit seizoen het trainerschap heeft overgedaan aan Aad de Rouw en die al toeleeft naar de derby's tegen Stormvogel 2. TERNEUZEN - De indeling van de districtscompetitie waterpolo, ziet er als volgt uit: HEREN eerste klas: Aegir, Eindho ven; BZ&PC, Boxmeer; DZT, De urne, HZ&PC, Horst; KZ&PC, Kerkrade; Merlet, Cuyk; Mosa/Regio, Venlo; Nautilus-Veghel; Nayade, Eindhoven; Stormvogel, Vlissingen; Warande, Oosterhout; ZON, Heerlen. Tweede klas A: Arethusa, Oss; Argo, St.-Oedenrode; Daphnia, Hoeven; DEZV, D runen; Dommelbaarzen, Vught; Ganze, Goes; Neptunus, Schijndel; Stormvogel 2, Vlissingen; TRB/RES, Tilburg; WZV, Waalwijk; Zeester, Uden; Zegenwerp, St-Mi- chelsgestel. B-jeugd: Arethusa, Oss; Breda; BZV, Den Bosch; Hellas, Sittard; Nautilus, Veghel; Njord, Eindhoven; Schelde, Terneuzen; Spio, Venray; TRB/RES, Tilburg; Warande, Oosterhout; Ze genwerp, St-Michelsgestel. Tweede klas dames: Arethusa, Oss; Argo, St-Oedenrode; Hellas, Sittard, Krabben, Bergen op Zoom; Nautilus, Veghel; Punderman, Someren; Schel de, Terneuzen; Spio, Venray; Tempo, Valkenswaard; WZV, Waalwijk.

de Stem | 1985 | | pagina 15